PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OY KULLANMAMAK VEBALDİR_Cübbeli Ahmet Hoca

Ehl-i Sünnet
11-06-2011, 20:08
http://www.dailymotion.com/video/xj8s36_oy-kullanmamak-vebaldyr-cubbely-ahmet-hoca_shortfilms

veya burdanda izleyebilirsiniz>>

http://www.youtube.com/watch?v=1Cb6w543qXw

mü'HÜR
12-06-2011, 10:36
Kesinlikle vebaldir!

fakiri
12-06-2011, 11:48
>>Boş oy vermek neden-nasıl vebâl oluyormuş ! Cübbeli yi dinledim tamamen indi ve şahsi görüşleri...

mü'HÜR
12-06-2011, 12:01
Haddinizi biliniz! Neden vebal olduğunu kavrayamayacak dar düşünceye sahip seniz, bu sizin sorununuz! Her atmadığınız oy direk boşa gidiyor ve tüm halkın hakkına giriyor sunuz!

Saygıya davet ediyorum sizi! Bir hoca hakkında nasıl bu şekilde konuşabilir siniz? Bir müslüman olarak bu üslupta nasıl konuşabilir siniz?

Her atmadığınız oy, sola kayan bir ok olup, bize geri dönecek haberiniz var mı?

AşkŞairi
12-06-2011, 12:12
peki saadete giden oylar kime yarıyor hangi tarafa kayıyor
en son yüzde 2 civarı almışlardı Rahmetli Erbakan hayattayken .
o yokken oyları ne kadar artacakki arttı diyelim yüzde 4 mu olacak?
barajı yine aşamıcak
bu sebeble
ak parti sola giden oylar karışında daha zayıf olmayacak mı?
bunun vebalini düşündünüz mü?

ak partiye oy vermeyin derken

http://www.youtube.com/watch?v=AlYRos1AO3w

mü'HÜR
12-06-2011, 12:16
Allah aşkınıza şimdi olayı saadet akp kavgasına dönüştürmeyelim!

Konumuz o değil!

Ayrıca kişi,kime oy verirse versin ama versin! En azından bir fikri,bir görüşü olsun.Herkes akp ye oy vermek zorunda değil,Herkes saadete de oy vermek zorunda değil.Herkesin bir fikri,bir görüşü vardır.Herkes akp yi geçindirmek zorunda değil.Ama oy vermemek, tüm ülkeyi yok saymaktır!

fakiri
12-06-2011, 12:31
Haddinizi biliniz! Neden vebal olduğunu kavrayamayacak dar düşünceye sahip seniz, bu sizin sorununuz! Her atmadığınız oy direk boşa gidiyor ve tüm halkın hakkına giriyor sunuz!
Saygıya davet ediyorum sizi! Bir hoca hakkında nasıl bu şekilde konuşabilir siniz? Bir müslüman olarak bu üslupta nasıl konuşabilir siniz?
Her atmadığınız oy, sola kayan bir ok olup, bize geri dönecek haberiniz var mı?

Önce şu soruya bir cevap verir misiniz ?
İslâmın şartları içinde "demokrasiye inanmak ve oy kullanmak diye bir şsrt ver mı ?"
Var veya yok şeklindeki cevabınızdan sonra, sakın ola ki, "ama" lı bir cümle ile başlayan görüşlerinizi önümüze koymayınız !
:good:

Erdem
12-06-2011, 12:34
Saadet partisine oy vermemek vebaldir.

mü'HÜR
12-06-2011, 12:38
Allah aşkınıza kelime ebeliği yapmayınız!

O demokrasiniz, bir millete zarar veriyorsa kullanmayın o hakkı! Bakın, ama demedim...

Ayrıca ben, islamda ki demokrasiden bahsediyorum! İslamiyette, bir savaştan kaçıp hükmen malup olmak yoktur!

Siz oy vermediğiniz zaman müslümanlara ne kadar zarar verdiğinizin farkında mısınız? Oy kullanmayacak sınız, bu ülke de bazı katılımlara katılmayacak sanız neden var sınız?

Düzgün konuşunuz laf salatası yapan birisi varsa o ancak siz olabilir siniz! Bir hocaya zırvalamış diyen bir insandan saygı bekleyerek asıl hatayı ben yapıyorum farkındayım!

Siz oy vermeyin ama unutmayın tüm insanların,tüm müslümanların hakkına girdiniz!

Bu akılı size kim veriyorsa o daha da büyük vebaldedir!

Çocuk bile bu kadar dar düşünceye sahip olmaz.Çocuğun bile bir düşüncesi,bir fikri vardır iyi ya da kötü...Siz,oy vermeyin ama, oy verilerek seçilen, bu ülkeyi idare edenlerin emri altında oturun!

Kolayı seçmek,tembelliği seçmek bu olsa gerek.

AşkŞairi
12-06-2011, 12:46
Oy vermeye karşılar T.C karşılar her şeyine karşılar
ama sigortasından yararlanırlar emekliğinden yararlarırlar hastanelerine giderler
yollarında yürürler her şeyini kullanmak tüketmeye gelince hay hay
ama oy kullanmaya gelince olmazz :-)

fakiri
12-06-2011, 12:56
Oy vermeye karşılar T.C karşılar her şeyine karşılar
ama sigortasından yararlanırlar emekliğinden yararlarırlar hastanelerine giderler
yollarında yürürler her şeyini kullanmak tüketmeye gelince hay hay
ama oy kullanmaya gelince olmazz :-)

Sayın şair,
T.C. bu hizmetleri bedava mı veriyor vatandaşlarına ? Ben çalışırken son yıllarda ayda en az 250 M,ilyon ödüyordum sigorta pirimi olarak... Hastaneye gittiğim günler ise saylıydı ! Ayda, 30 Tl. ye birçok özel sağlık kurumu her ay da çek-ap dahil sigorta yaptığı bir zamanda bizim develte ödediğimiz prim 250 Tl. sıydı ...Nasıl gelir ama değil mi ? Şöyle bir hesaplasam vermiş olduğum vergiler dahil T.C. inden bir hayli alacaklı olduğum ortaya çıkar. Böyle bir devlet idare etmeye ne var ? Vatandaşları soyup-soğana çevir ondan sonra da oy kullanmak dahil milletten vatandaşlık görevi bekle ! İyi valla ! Sen bu görevlerini sakın ola ki, aksatma arkadaşım ! Çünkü, devlet sizin gibi mülayim kulları çok seviyor !

AşkŞairi
12-06-2011, 13:12
maksatim üzmek kırmak rencide etmek değildir asla
sadece kendi penceremden görüşümü sunmak istedim
sizin pencerinizden sizde haklısınız
bir başkasının penceresinden ikimizde haksız

Rabbimiz sonumuzu hayır eyleye

haddimi aştıysam özür dilerim
hakkınızı helal edin

vesselam

fakiri
12-06-2011, 13:14