PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyorsaliha kalem
16-09-2011, 13:37
Erdoğan'ın laiklik tavsiyesi, özgürlük için günlerce sokaklarda kalan Mısırlılar ve yıllardır Mübarek rejiminin zulüm ve baskısına maruz Müslümanları ve İslami teşkilatları şok etti.

http://medya.milligazete.com.tr/haberler/2011/09/16/215975/neo-laiklik-medium-0.jpgMısır'da halk tarafından Kur'an-ı Kerim'ler ve "hoş geldin sevgili özgür Müslüman lider" pankartlarıyla karşılanan Erdoğan'ın, Mısır'ın yeni yönetiminin "laik" olması gerektiği sözleri büyük bir şaşkınlık ve tepkiyle karşılandı. Kendi inanç ve değerleri doğrultusunda yeni bir yönetim ve anayasa yapım süreci için mücadele eden Mısır halkı, batının empoze ettiği laikliğin kendilerine model olarak sunulması karşısında şaşkına döndü. Laiklik çıkışı, Erdoğan ile ilgili İslam dünyasının lideri ve kahramanı benzetmelerini tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrattı.

Başbakan Erdoğan'ın Arap Baharı turunun ilk ayağı Mısır'da yaptığı 'laiklik tavsiyesi', hem Mısır'ı hem de Türkiye'yi şok etti. Aynı zamanda BOP Eşbaşkanı olarak başladığı Kuzey Afrika gezisinin ilk durağı Mısır 'da yıllardır Müslümanlara ve dini hayata yönelik baskıları göz ardı ederek batılı güçlerin 'laiklik rejimini' açıkça tavsiye eden Erdoğan, Mübarek zulmünden kurtulan Müslüman Mısır halkını şaşkınlığa uğrattı.

Başta Müslüman Kardeşler olmak üzere Mısır'dan bir biri ardına eleştiriler ve tepkiler yükselmeye başladı.
Erdoğan ne dedi?

Erdoğan, büyük tartışmaya neden olan laiklik açıklamasını, Mısır'ın uydudan yayın yapan Dream TV adlı televizyon kanalına verdiği röportajda yaptı. Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Ben Mısır'ın da laik bir anayasaya sahip olmasını tavsiye ediyorum. Çünkü laiklik din düşmanlığı değildir. Laiklikten korkmayın. Umarım ki Mısır'da yeni rejim laik olacaktır. Umuyorum ki benim bu açıklamalarımdan sonra Mısır halkının laikliğe bakışı değişecektir.

Türkiye'de anayasa laikliği, devletin her dine eşit mesafede olması olarak tanımlar. Laiklik kesinlikle ateizm değildir. Ben Recep Tayyip Erdoğan olarak Müslümanım ama laik değilim. Fakat laik bir ülkenin başbakanıyım. Laik bir rejimde insanların dindar olma ya da olmama özgürlüğü vardır"
Bitmez: Yanlış hatta abesle iştigal

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez ise, Erdoğan'ın laiklik tavsiyesini eleştirerek, "Aslında Türkiye'de, halka dayatılan laiklik bize uyan bir laiklik değildir. Dolayısıyla Müslüman halkların yaşadığı ülkelere uymayan bir şeyi, BOP Eşbaşkanlığı çerçevesinde Mısır'a tavsiye olarak taşımak çok yanlıştır. Hatta abesle iştigaldir. Sayın Başbakan'ın bu tavsiyesi, batının isteklerinin Arap ülkelerindeki yeni yönetimlere yansıtılmasına yönelik gayretten başka bir şey değildir. Sormak istiyorum. Kılıçdaroğlu gitseydi, acaba nasıl bir çağrı yapabilirdi?" dedi.

Müslüman Kardeşlerin tepkisine de destek veren Bitmez, "Onlar, eleştirilerde gayet haklılar. Batı değerlerinin taşınmasına, Müslüman bir ülke olan Mısır'dan gelen bu tepkiler gayet yerinde ve haklıdır" dedi. Erdoğan'ın bu tür tavsiyelerde bulunmaktan vazgeçmeye çağıran Bitmez, "Oradaki halklar, kendilerini yönetecek idareyi seçme ve kendi Anayasalarını yapma hakkına sahiptirler. Mısır, Türkiye gibi etkin, geçmişi köklü bir ülkedir. Dolayısıyla usulen yanlış bir çağrı olmuştur. Ayrıca yeni Anayasa yapım sürecinde başka ülkelerin bize tavsiyede bulunmasına hak verir" diye konuştu.
milli (http://milligazete.com.tr/geriizleme/215975) gazete

veri
16-09-2011, 13:38
yanlış anlamayın Hikem in düştüğü duruma düşmemek adına soruyorum
yazının içeriğini okuyup tamamına katılıyor musunuz.
ona göre konuyu girişgahta bulunucam

saliha kalem
16-09-2011, 13:44
Orta Doğu'nun en etkili dini ve siyasi gruplarından Müslüman Kardeşler, Başbakan Erdoğan'ın laik yönetim tavsiyesine karşı çıktı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “Türkiye’de anayasa laikliği, devletin her dine eşit mesafede olması olarak tanımlar. Laiklik kesinlikle ateizm değildir. Mısır’ın da laik bir anayasaya sahip olmasını tavsiye ediyorum” sözleri farklı kesimlerin tepkisini çekti.

Mısır’da yakında demokratik seçimlerin yapılmasıyla iktidara gelebileceği konuşulan ülkenin en büyük İslamcı hareketi Müslüman Kardeşler, Erdoğan’ın yaptığı laiklik çıkışına tepki gösterdi. AP’ye konuşan örgütün sözcüsü Mahmud Gozlan, Erdoğan’ı “Bizimle İsrail konusunda aynı pozisyonu paylaşan, ülkesinin itibarını koruyan saygın bir lider” diye niteledi.
Ancak Gozlan, Mısırlıların İslami bir devlette ısrarcı olduğunu belirterek, “Türkiye’de eğer bir erkek bir kadını yatakta bir başka erkekle yakalarsa onu yasalara göre cezalandıramaz, çünkü buna orada izin vardır. Bu açıdan Türkiye, İslam şeriatını ihlal etmektedir” dedi.

Hürriyet'in aktardığına göre Gozlan, El Ehram Gazetesi’ne yaptığı açıklamada da, “Başka ülkelerin deneyimleri Mısır’da taklit edilemez. Türkiye’de laik devleti empoze eden şartlar, Mısır’daki mevcut şartlardan farklıdır” diye konuştu.


'DIŞARIDAN PROJE OLMAZ'

Mübarek dönemin hapse atılan ve şimdi Müslüman Kardeşler’in kurduğu Özgürlük ve Adalet Partisi’nin Başkan Yardımcısı olan İssam el Eryan ise Reuters’e şöyle konuştu: “Türkiye’yi ve Erdoğan’ı saygın liderler olarak hoş karşılıyoruz fakat onun veya ülkesinin tek başına bölgeye önderlik edip geleceği şekillendirebileceğini düşünmüyoruz. Arap devletlerinin dışarıdan projelere ihtiyacı yok. Değişim devrimlerden sonra demokratik olarak içten gerçekleşmeli.”

Reuters, ismi açıklanmayan üst düzey bir Türk Dışişleri yetkilisine dayanarak yaptığı haberde Erdoğan’ın “Müslüman Kardeşlere gerekiyorsa yardım önerdiğini” yazdı. Habere göre Türk yetkili, “Gelip size ne yapmanız gerektiğini öğreteceğimizi söylemiyoruz ama isterseniz yardım edebiliriz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Mısır’ın uydudan yayın yapan Dream TV adlı televizyon kanalına verdiği röportaj dün hem bölgenin, hem de dünyanın gündemine oturdu.


LAİKLİK DİNSİZLİK DEĞİLDİR
Başbakan Erdoğan, Mısır’da uydudan yayın yapan özel televizyon kanalı Dream TV’de ülkenin en ünlü kadın ‘talk show programcısı Mona el Şazli’nin konuğu oldu. Ak Parti Genel Merkezi’nde yapılan ve banttan yayınlanan röportajda Erdoğan özellikle “laiklik” konusunda mesaj verdi. Hüsnü Mübarek rejiminin devrilmesinden sonra Mısır’da yeni anayasanın laik mi yoksa şeriat ilkelerine mi dayanması konusundaki tartışma yaşanırken Erdoğan’ın “Laiklik, din karşıtlığı anlamına gelmez” açıklaması, İslam dünyasında ses getirdi.

Erdoğan, "Türkiye’de anayasa laikliği, devletin her dine eşit mesafede olması olarak tanımlar. Laiklik kesinlikle ateizm değildir. Ben Recep Tayyip Erdoğan olarak Müslümanım ama laik değilim. Fakat laik bir ülkenin başbakanıyım. Laik bir rejimde insanların dindar olma ya da olmama özgürlüğü vardır. Ben Mısır’ın da laik bir anayasaya sahip olmasını tavsiye ediyorum. Çünkü laiklik din düşmanlığı değildir. Laiklikten korkmayın. Umarım ki Mısır’da yeni rejim laik olacaktır. Umuyorum ki benim bu açıklamalarımdan sonra Mısır halkının laikliğe bakışı değişecektir" diye konuşmuştu.

Başbakan Erdoğan’a sosyal medyadan destek ve övgüler de geliyor. Twitter’da yazan Ahmed Rida adlı Mısırlı, “Mübarek ve Erdoğan aynı fırsatlara sahipti. Fakat biri hem bu dünyada hem ahirette lanete uğrarken, diğeri herkesin hayır duasını alıyor” dedi. Faysal adlı başka bir kullanıcı ise “Erdoğan bir rock yıldızı. Güçlü, duruş sahibi, zarif ve yakışıklı. Tam bir rock yıldızı” diye yazdı.
hürriyet

Büşra
16-09-2011, 14:21
Mısırlılar laikliğin asli anlamını bildikleri için karşı çıktılar bu çıkış erdoğana değil!

İsmail
16-09-2011, 22:11
Başbakan Erdoğan'ın bir Mısır TV kanalına konuşurken laiklikle ilgili yaptığı öneri Mısır'da tepki almaya devam ediyor.

Mısır Cumhurbaşkanlığına aday olan Şeyh Salah Ebu İsmail, Erdoğan’ın Mısır’da laik rejimin kurulmasıyla ilgili sözlerine tepki göstererek Türkiye’nin deneyimlerinin Mısır’ın işine yaramayacağını belirtti.

El Yevm El Sabi sitesinin haberine göre Ebu İsmail, Mısır’da laik rejim ve laiklik temeline dayalı anayasa hazırlanmasıyla ilgili Erdoğan’ın sözlerine sert tepki gösterdi.
Başbakan Erdoğan'ın sözleriyle ilgili olarak Ebu İsmail şunları söyledi: “Bu konuda Erdoğan’ın tutum sergilemesi bizi gafil avladı. Mısır halkı kendisine İslami hükûmet kurması yönünde slogan attı ve o, Mısır’da laik rejimin kurulmasıyla karşılık verdi”

Türkiye’nin deneyiminin hiçbir zaman Mısır’ın işine yaramayacağına işaret eden Ebu İsmail “Bu şerefli ve büyük insan için (Erdoğan) gösterdiğimiz saygıya rağmen kendisine Türkiye’nin deneyimlerinin Mısır’da işe yaramayacağını hatırlatmamız gerekiyor” dedi.

Erdoğan’a hitaben konuşan Ebu İsmail “Hiç şüphesiz Mısır’ın asil milleti, dünyaya yeni bir örnek sunabilecek laik düzenle değil kendi düzeni ile dünyalılara örnek olabilecek doğru algı içindedir” dedi.
Konuyla ilgili olarak Erdoğan'a daha önce de İhvan-ı Müslimin tepki göstermişti.

Mahpeyker
17-09-2011, 00:08
Misir´in ic ve dis politikalarini isabetli buluyorum
Cenabi Mevladan arap kardeslerimiz icin ,
ehli sünnet vel cemaat cizgisinde ,özgür ve demokratik
bir rejim diliyorum .

veri
19-09-2011, 10:38
laik olmak zorunda
olmazsa iktidara gelemezler

Büşra
19-09-2011, 17:04
iktidara laik gelirsen, Allah'ın layık gördüğüne boyun eğmek zorunda kalırsın!

veri
19-09-2011, 17:06
????????????????????

Büşra
19-09-2011, 17:09
Çetin imtihan!!!!!!!!

Hikem
19-09-2011, 17:22
Nedense '' yanlış yapan bizim takımdan olursa hoştur'' teranesinden bir türlü kendimizi kurtaramıyoruz..Eğer İslam ülkelerine Laiklik (=La Dini) ihracı nı , S. Demirel yapsaydı, İslamcı bildiğimiz kesim, yeri göğü inletirlerdi...Ne garib!!! Basındabu garabeti, tek tük yazı dışında eleştiren olmadı...

Mısır Anayasasından ''Devletin Dini İslamdır'' maddesinin çıkarılmasını, dolaylı yoldan (Anayasaya Laiklik maddesinin konulmasıyla) Mısır halkına tavsiye eden Erdoğan, bu tavrıyla 'Arab Baharı' diye tesmiye edilen , Devrim Hareketinin , Avrupa Medeniyetiyle izdivac edip, , uysallaştırılması ameliyesine çanak tutmuş olmaktadır..zaten Erdoğanın , A.B.nin, bir medeniyet projesi olduğu yönündeki söylemlerini hatırlıyoruz...Erdoğanın Arab baharı ülkelerini kapsayan gezisi, muhteşem bir karşılamaya rağmen , özünde bir muhteşem fiyaskoyla neticelendiğini, gören gözler görüyor..

KFK
19-09-2011, 17:28
Bu laiklik çıkışı beni de şaşırttı.Böyle bir adamın böyle tehlikeli bir tavsiyeden imtina etmemesi, verilen mesajın 'derinliğine' işaret ediyor.Mesaj içinde mesaj...

Diğer taraftan mesaj 'sizi harcarlar' demeye geliyorsa, yalnızca yönetim kadrosunu oluşturacaklara, kapalı kapılar ardında söylenebilirdi.

Hikem
19-09-2011, 17:35
Bu mesajın aya k üstü söylenilmediğinin delillerinden biride, Aynı üslubun ve mesajın Tunusta da üzerine basa basa tekrarlanmış olmasıdır...Evet bu derin mesaj , derin yerlere bir göndermedir...İslam Coğrayyasının, sekülerleşmesi ihalesinin baş aktörlüğüne ilişkin yerine ulaşan bir mesajdır..Mesaj alınmıştır ve Obama Erdoğanla görüşme isteğini iletmiştir..Bu acı hakikatları basit siyasal manevra olarak kimse değerlendirmesin...

Son.Fedai
19-09-2011, 17:41
Mısır halkının % kaçı müslümandır, % kaçı gayri müslimdir?

Şu an mısır da ya da arap baharı denilen ülkelerde din adamlarının durumları nelerdir, fetvaları kontrollü müdür, kontrolsüz müdür?

SOnuç: Ya bizim bilmediğimiz şeyler var ya da Erdoğan siyaset yaptı; asıl amacı başka.

Büşra
19-09-2011, 17:46
Altını tavan yapıp yastık altını bozdurttular,
zam üstüne zam yapıp milletin nakte çevirdiği paraları yemeye başladılar,
Şu devlet ne zaman milletin parasına göz dikmeyi bırakıp verici olacak?
Ya da evlatlarımız görebilecek mi o günleri..
Gündeme de laikliği oturttular
Bizde konuşuyoruz,
Derler ya ağzı olan konuşuyor işte!!!

veri
19-09-2011, 17:47
erdoğan batının mesajını iletti
bi yerlerde islam devleti yazan devletin çeşitli alanlarda güç sahibi olması halinde
bu dünyada yankı yapar islama olan ilgiyi artırır.

ki dikkatinizi çekerim
bi yerlerde islam yazan devletlerin hali nicedir herkesin malumu
ve batı onlarla korkutup islamdan soğutuyor

tayyip kısaca dünya ile uyumu gözeterek bunları söylemiştir
veren el daima üstündür.

Hikem
19-09-2011, 17:54
Tabi bu arada da Nato Kalkanını da ''Es'' geçmeyelim...Bu konu büyük bir maharetle görmezden gelinen , ama özü itibariyle Türkiyenin geleceğini ipotek edecek bir adımdır...Zamanlamaya dikkat!! Bölgemizin yakın bir zamanda nelere gebe olduğunun ip uçlarını görüyoruz..Ayı ile aynı yatağa girmenin sakıncaları....

Son.Fedai
19-09-2011, 17:55
Tabi bu arada da Nato Kalkanını da ''Es'' geçmeyelim...Bu konu büyük bir maharetle görmezden gelinen , ama özü itibariyle Türkiyenin geleceğini ipotek edecek bir adımdır...Zamanlamaya dikkat!! Bölgemizin yakın bir zamanda nelere gebe olduğunun ip uçlarını görüyoruz..Ayı ile aynı yatağa girmenin sakıncaları....
Nato kalkanı ile geleceğimiz nasıl ipotek altına alınmış anlamadım...

Büşra
19-09-2011, 17:59
Lamı cimi yok biz ne zaman ki eylemlerimize islami kılıflar bulduk,o kılıflara soktuk asıl o zaman kaybettik işte...

Kandrımayalım kendimizi...

veri
19-09-2011, 18:00
Tabi bu arada da Nato Kalkanını da ''Es'' geçmeyelim...Bu konu büyük bir maharetle görmezden gelinen , ama özü itibariyle Türkiyenin geleceğini ipotek edecek bir adımdır...Zamanlamaya dikkat!! Bölgemizin yakın bir zamanda nelere gebe olduğunun ip uçlarını görüyoruz..Ayı ile aynı yatağa girmenin sakıncaları....
ayı ile aynı yatağa girmezsen
yatağına kimin girceğini sanıyorsun:)

kalkan iran ın endişeleri yüzünden maalesef bir işe yaramaz
ancak koz olarak kalır elimzde o kadar

Hikem
19-09-2011, 18:06
Mısır halkının % kaçı müslümandır, % kaçı gayri müslimdir?

Şu an mısır da ya da arap baharı denilen ülkelerde din adamlarının durumları nelerdir, fetvaları kontrollü müdür, kontrolsüz müdür?

SOnuç: Ya bizim bilmediğimiz şeyler var ya da Erdoğan siyaset yaptı; asıl amacı başka.

Mısırın % 91 i müslümandır..Geriye kalan gayri müslim azınlığın büyük kısmı (%7) Kipti dir..

Erdoğanın bilinenin aksine Dinde reformcu görüşleri olduğunu bilen biliyor..Ama siyaset bunu gölgeliyor..Bu konuda en kapsamlı bilgiyi ,eski devlet bakanı Prof.dr. Mehmet Aydından alınabilir...Bu şahıs Erdoğan için son derece önemli bir şahsiyettir..Mehmet Aydının , Fazzlurrahmancı güruhtan olduğu malumdur...Vesselam

Hikem
19-09-2011, 18:18
Nato kalkanı ile geleceğimiz nasıl ipotek altına alınmış anlamadım...


Nasıl olacak azizim, Bölgenin kalbi, İsrail tarafından dinlenecek...Bölgede dizayn edilecek 2 devlet var..Dananın kuyruğu buradan kopacak..Hizbuş_şeyatinin adamları bölgenin en mahrem noktalarına kadar nüfüz etme gayretindeler....Deccalin en büyük hususiyeti güce imanı ortaya koymaktır...Güce tapanların veya büyütenlerin Allah muhafaza Deccale asker olma ihtimali büyüktür..Bu gücü daha doğrusu Deccalin şahsi maneviyesini bugün Batı emperyalizmi temsil ediyor.Dikkat!!

türkü
19-09-2011, 18:23
ismi anılmışken yazmak isterim: fazlurrahman, fazlurrahman'ı kendi din anlayışını onaylattırmak isteyenlerce anlaşılmamalı bilakis sadece okunmalı bana kalırsa. reformcu takısı evet şık görünebilir üzerinde ama imitasyon, sahici degil bence :)

veri
19-09-2011, 18:28
Nasıl olacak azizim, Bölgenin kalbi, İsrail tarafından dinlenecek...Bölgede dizayn edilecek 2 devlet var..Dananın kuyruğu buradan kopacak..Hizbuş_şeyatinin adamları bölgenin en mahrem noktalarına kadar nüfüz etme gayretindeler....Deccalin en büyük hususiyeti güce imanı ortaya koymaktır...Güce tapanların veya büyütenlerin Allah muhafaza Deccale asker olma ihtimali büyüktür..Bu gücü daha doğrusu Deccalin şahsi maneviyesini bugün Batı emperyalizmi temsil ediyor.Dikkat!!

üstad dan alıntı yok mu bu sefer:) öyle olsun

neyse biraz abartıyorsun güce tapmalar filan
abd den bahsediyoruz değil mi hani 1996 da erbakan aklıma geldi
israil aleyhine bir iki cümle söyleyince nasıl da alaşağı ediverdiler.

abd alacağını alır ama tayyiple ama genelkurmay başkanı ile

asıl mesele füzeleri yerleştirmekte niye ısrar etmediler
tetik mekanizmasının başında bizim çocuklar ortak olacağı için mi :)

radarı fazla büyütmeyin tek radarla olucak iş değil.

Hikem
19-09-2011, 18:32
Türkü ablamıza ,daha önce bir söz vermiştim.. Acaba onumu hatırlatıyor...İnşaAllah Fazlurrahman konusunda biraz detay bilgi aktarayım..Ama şukadar söyleyebilirimki, bu zihniyet öz olarak , Kur'anın sadece '' sadece ahlaki prensipler'' önerdiğini ifade ediyor...ahkam ayetlerinin tarihselcilik vurgusuyla , buharlaşması , Fazlurrrahmanın en önemlii vurgusudur..Kitablarından nakli başka zamana havale edelim..

veri
19-09-2011, 18:33
Hikem nasılsın:)
es geçme beni.
kırılırım sonra:)

türkü
19-09-2011, 18:36
ellerinde delil diye kitaplarını bulunduranlara karşılık tarihselciligi de bir kenara bırakırsak hocam, adam sahiden samimi yazmış. dinin üzerinde düşünmüş yani. sadece bunu demek istedim :gl

Son.Fedai
19-09-2011, 18:40
Mısırın % 91 i müslümandır..Geriye kalan gayri müslim azınlığın büyük kısmı (%7) Kipti dir..

%9 luk kısım yaklaşık 9 - 10 milyon insan eder.

Ve haber sitelerinde Mısır da bu kıptilerin saldırıya uğradıkları ölenler/yaralalananlar olduğu söyleniyor

Doğru mu düşünüyorum bilmem ama

Mısır da durum karışık, kim ne yapıyor belli değil.

Mesela alimlerin fetvaları neye göre veriyor, kontrol mekanizmaları var mı?

Bu ortamda diyelim şeriat geldi bu şeriat gerçekten Hz. Rasulallah SAV efendimizin zamanındaki gibi olabilir mi?

Eğer şeriat O SAV nun zamanındaki gibi olmazsa, bazı çıkarlar uğruna fetvalar verilirse bu islama ne kadar hizmet eder, islama ne kadar zarar verir.

En çok merak ettiğim de şudur. Diyelim şeri yönetim geldi.

Refah kapısı ne olacak. Mısır yönetimi refah kapısını açabilecek mi?

Eğer ki Mısır bunları beceremezse yani fetvalar kontrolsüz verilirse, ülke çıkarları uğruna şeriatın bazı emirleri uygulanmazsa ne olacak?

Bu şekilde islama zarar vermektense, bir başka yönetimle ortalık durulana kadar gidip en uygun zamanda şeriat getirilse daha iyi olmaz mı?


Erdoğanın bilinenin aksine Dinde reformcu görüşleri olduğunu bilen biliyor..
Bilenin bilip te bizim bilmediğimiz konularda konuşmak doğru olmaz...Nasıl olacak azizim, Bölgenin kalbi, İsrail tarafından dinlenecek...Bölgede dizayn edilecek 2 devlet var..Dananın kuyruğu buradan kopacak..Hizbuş_şeyatinin adamları bölgenin en mahrem noktalarına kadar nüfüz etme gayretindeler....Deccalin en büyük hususiyeti güce imanı ortaya koymaktır...Güce tapanların veya büyütenlerin Allah muhafaza Deccale asker olma ihtimali büyüktür..Bu gücü daha doğrusu Deccalin şahsi maneviyesini bugün Batı emperyalizmi temsil ediyor.Dikkat!!
İyi de bu geleceğimize nasıl ipotek oluyor ki?

Not: Fikirlerinize katılıyorum. Ayrıca bu kalkan bizi İran'ın hedefi haline getirir ki bundan 5-6 sene önce bir sitede ahir zamanda İran'ın TC ye saldıracağı yazıyordu ki durum oraya doğru gidiyor

Bir başka not:
Ahir zamanda Melheme-i Kübra da Deccalle olan savaşta noktayı koyacak olan ülkenin TC olduğu söylenirken İran da İsfehanda 70.000 sarıklının deccale tabi olacağı bildiriliyor

Allah CC ın hükmü neyse olacak olan odur.

Allah CC bizleri Razı olduğu safta eylesin

Mahabad
19-09-2011, 20:04
Başta Müslüman Kardeşler olmak üzere Mısır'dan bir biri ardına eleştiriler ve tepkiler yükselmeye başladı.
milli (http://milligazete.com.tr/geriizleme/215975) gazete
Mısır'da birbiri ardına eleştiriler ve tepkiler yükselmeye başladı diye haber üretiyor ama o bir biri ardına eleştiri ve tepkileri yükseltenlerin listesi yok.
Kim onlar kimdir kimdencidirler? inmidirler cin mi?
adları sanları yok mu? ne diye tepki veriyorlar? verdikleri tepkili açıklamalarını bizde okusaydık
ne gerek var adlarına, sanlarına.
milli gazete yazmış işte. Milli gazete ne yazarsa aynen ayete inanır gibi inanacaksın .

dün zilli gazetenin baş sayfasını gördünüz mü?
28 şubat sürecinde kur-an kurslarına 12 yaş sınırlaması getirilmişti. Ak parti Hükümeti 12 yaş sınırlamasını yürürlükten kaldırdı. Milli gazete cumhuriyet gazetesinden daha bağnazca bir tutum sergileyerek 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını 2 cm lik bir küçük bir haber olarak duyurdu.
Aynı milli gazete ve okuyucuları ve saadetçi partizanlar kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması ile ilgili neler demişlerdi neler yapmışlardı neler, haddi var hesabı yok.

aynı mantık aynı art niyet şimdi de başka bir şeytanın eyerine oturdu. Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyor (http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=106312&pagenumber=) muş. Eeee kim o tepkileri yükseltenler, Kim onlar? ne demişler? haberin içeriğinde isimleri ve yaptıkları açıklamalar neden yok?

Yeni-OSMANLI
19-09-2011, 21:51
Mahabad kardes,güzel tesbitlerde bulunuyorsun,Allah razi olsun,Allah kalemine güc ve kuvvet versin,islam dininin arkasina siginarak din adina ahlaksizca siyaset yapan bu samimiyetten uzak istismarcilarin yamukluklarini desifre etmeyi Allah bizlere nasib etsinki serlerinden emin olalim insaAllah.Yorumlarini ilgiyle takib ediyorum vesselam.

Mahabad
19-09-2011, 23:52
Mahabad kardes,güzel tesbitlerde bulunuyorsun,Allah razi olsun,Allah kalemine güc ve kuvvet versin,islam dininin arkasina siginarak din adina ahlaksizca siyaset yapan bu samimiyetten uzak istismarcilarin yamukluklarini desifre etmeyi Allah bizlere nasib etsinki serlerinden emin olalim insaAllah.Yorumlarini ilgiyle takib ediyorum vesselam.
Allah C.C senden de razı olsun kardeşim.
işin diğer bir boyutunda denilebilir ki ha saadet ha ak partili ve büyük birlik partili hepimiz müslümanız kardeşiz, niye didişiyorsunuz?
böyle diyenler var
müslüman kişide ahlak olur, dürüstlük olur, mertlik olur, saygı ve sevgi olur. hak hukuk nedir bilir.

12 yaşından önce kur-an kursunun kapısından içeri giremezsin gibi bir dayatmayı refahyol iktidarı döneminde 28 şubat süreciyle birlikte başlatıldı. milli görüş cenahı bu süreci geriletebildi mi? milli görüş cenahı net tavırlarla mücadele ortaya koyup 28 şubatçıların başlattıkları uygulamaları zaafa bozguna uğratabildiler mi?
kuzu kesilmişlerdi kuzu
ne zaman ki refah liderliğinin basiretsizliği gün yüzüne çıktı ve bu liderlik ile Türkiyede müslümanların giderek nefessiz kalacağını bin yıl süreceği öngörülen 28 şubatın zamanla İslamı ortadan kaldırma istek ve arusunda olduğu fark edilince ve Erbakanın ipotek koyduğu refah-saadet zincirinin kemalist rejimle yenik başladığı mücadeleyi kazanamayacığını gören R.Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve arkadaşları ak parti gibi cesur akıllı ve sağlam bir yapıyı Allahın izniyle inşa ettiler.
Eğer Allahın yardımı ve izni olmasaydı ne ergenekon terör örgütüne karşı ne balyoz darbecilerine nede çetelere ve mafyalara karşı savaş açamaz ve galip gelemezlerdi.
Saadetle yoluna devam eden cenah Allah rızası için olsa bile Başbakan ve arkadaşlarına yardım etmedikleri gibi her fırsatta köstek olmaya başladılar. AK parti iktidarının henüz birinci yılında bunlar siyonistlerin uşağıdır damgasını vurdular.

Bu nasıl bir akıl ki 20 milyon müslümanın oy verdiği bir partiye siyonist uşağı dersin?
Üstelik bu oy verenler bir seçim önce sana oy vermişlerdi. 2 yıl veya 4 yıl içinde 20 milyon insan nasıl olurda birden bire nasıl siyonistleşti?
bununla ilgili bir video izlemiştim. Bunlara oy vermek siyonizme hizmet etmek demektir şeklinde bir laf söylüyor. Koskocaman salonda binlerce kişi kıyamet kopmuşcasına alkışlıyor. Ya Rabbi bu nasıl bir hırs nasıl bir gözü dönmüşlük?

Kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması kaldırıldığının MÜJDESİ tüm türkiyede gözyaşlarıyla kutlanıp Allaha şükür nidalarıyla karşılanırken ne yapıyor bizim zilli gazete?
milli gazete sayfanın alt köşesinde bir kibrit kutusunu üzerine koyduğunuzda tamamen kapatacak şekilde bir haberle geçiştiriyor.
nasıl bir müslümanlık ama?
tuuuuh

Muhammed Emin Öztürk
20-09-2011, 13:52
Mahabad kardes,güzel tesbitlerde bulunuyorsun,Allah razi olsun,Allah kalemine güc ve kuvvet versin,islam dininin arkasina siginarak din adina ahlaksizca siyaset yapan bu samimiyetten uzak istismarcilarin yamukluklarini desifre etmeyi Allah bizlere nasib etsinki serlerinden emin olalim insaAllah.Yorumlarini ilgiyle takib ediyorum vesselam.

Olmuyor Yeni-Osmanlı
Bu yorumlar sizin gerçek kişiliğinizle uyumlu olmamalı.
Lütfen birbirimize karşı tahammül sınırlarımızı genişletelim.
Birbirimizi incitmeyelim sevelim.
Size karşı yazan Hikem gayet beyefendi bir karakter olduğu yorumlarındaki incelikten belli
Bu kadar ince nazik yorumlara karşı sizlerin karşılık olarak bu sert çıkışları hiç doğru olmuyor.

Kalpleri kırdıktan sonra......
Pişmanlığının ne faydası olur?

Lütfen haklıyken haksız durumlara düşme alışkanlıklarını terkedelim.
Saygıyı ve sevgiyi muhafaza edelim

veri
20-09-2011, 13:59
Hikem i ne kadar tanıyorsun
mesajlarında osmanlı yı takip ediyorsun gibi geldi.

lütfen milli görüşçü dayanışmasını göstermeden yazalım ki
inandırıcı olsun
hikem in bazı mesajlarını görseniz :) beyefendiliği çöpe atardınız ve beyefendi olduğunu nerden biliyorsun

Mahabad
20-09-2011, 14:21
milli dövüşçüler sanal foruma yeni bir sol bek transfer etmişler. adam adama markaj siyaseti.
arada böyle yeni üye çıkar, forumun eski üyelerini 40 yıllık arakadaşıymış her şeyini bilir ve yakından tanıyormuuş gibi masajlar atar sonra ortadan kaybolur
taaa ki üye isim ve şifrelerine ihtiyaç duyulduğu vakite kadar.
debreli, bakış bunlar cezalı olduğu için böyle yeni üye bir kaç gün foruma destek kuvvet olarak boy gösterecektir.

lafa bak, iyisin hoşsun amma -iyiliğin hoşluğun dahil- yaptığın herşey yanlış:D

saliha kalem
20-09-2011, 17:08
Veriyle Mahabad iyicene kontrolden ciktiniz yeterin artik!
Hikemin yazilari ortada sizlerinkide ortada!
Kiyasa girsek ne yapicaksiniz?
Uydurma komplolarinizla ne kadarda mesgulsünüz..!

Insanlara saldirarak varliqinizi sürdürmeniz doqru deqil
Isinize gelmeyen msjlar olunca kontrolünüzü kaybediyorsunuz
Sahsiniza saygim var ama gercekten cok nefsi yaziyorsunuz
Bu nefsi emmareleriniz size hayir getirmiyor
Sizleri saygi we edep cizgisene dawet ediyorum
Allah nefsinizi hakim olmayi nasip etsin

veri
20-09-2011, 17:27
kontrolden çıkmak en demokratik hakkın değil mi:)
insanlara saldırdığımı düşünmüyorum bakın ilgili arkadaş cevap vermemiş bile:)

bence tam tersi milli görüş ailesinin bir ferdi osmanlı arkadaşımıza yüklenmiş
osmanlı da garibim cevap bile vermedi değil mi.

nurcu olmayan milli görüşçü hikem den sonra
gülenci olmayan bir milli görüşçüye de sahip olduk
hadi hayırlısı

Mahabad
20-09-2011, 20:13
...yle Mahabad iyicene kontrolden ciktinizyeterin artik!
Orda dur bakalım

ne kontrolu? kimin kontrolu?

Edep-terbiye kuralları içersinde kalmak koşuluyla hangi babayiğit beni kontrole teşebbüs edebilir? veya kontrolden çıktığımı iddia edebilir?

Edep-terbiye kuralları çerçevresinde deyince aklından geçeni hemen şıp diye anladım. Ben falan şahıs şirk koşuyor diye yorumlar yazmışım. Evet doğrudur.
Şirk koşulduğunu ileri sürerken aynı zamanda belgesini kanıtını getirmişimdir.
O birisinin şirk koştuğunu iddia ederken gerekçelerim var,
sizler bile çoğu zaman o belge ve kanıtlar karşısında susmak zorunda kaldınız.

kontrolden çıktığımızı söyleyen lafına tekrar dönelim..
kendini ne sanıyorsun? kontrol amiri mi?

hem kontrole ihtiyaç duyulacak neyimizi gördün?

buraya düşmemek elinizde isimli konuyu aç orda kontrolden çıkmış debreli ve bakış isimli iki yoldaşının ceza aldığını göreceksin.

biri Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını küçük düşürücü ve rencide edici hakaret nedeniyle ceza aldı.

diğeri , (debreli) başka bir üyeye hakaret sebebiyle ceza aldı

bunlar sadece iki gün içinde olup biten kontrolden çıkmalar, gerilere dönüp bakmaya kalksak haftalarımızı alır.

o kontrolden çıktınız lafının muhatabı olacak kişileri sen iyice araştır


Insanlara saldirarak varliqinizi sürdürmeniz doqru deqil

Yaw hangi insana saldırmış(ım)ız?

Fikrini söylemek saldırmak demek midir? Eleştirmek saldırmak mıdır?

Debreli nin uygunsuz hakaret ve küfürlü yazılarını alıntılayarak altına hakaret ve küfürlere aynen katıldığını , bizlerin o hakaretleri hak ettiğini söyleyen birisin. Sonrada insanlara saldırarak varlığımzı sürdürdüğümüzü söyleyecek denli edep ve nezaket kurallarının sınırına çıkıyorsun.
varlığımızı saldırarak sürdürdüğümüzü ifade etmen en basitinden insani bir dile hiç uygun düşmüyor
islami edep ve terbiyeye ise hiç ama hiç uygun düşmüyor.
bu lafını raporlayacağım. bakalım ne olacak?

Büşra
20-09-2011, 20:57
https://www.facebook.com/#!/photo.php?v=178054635603794

izleyebilen bir izlesin inş..

saliha kalem
20-09-2011, 21:43
Sizin bu üste cikma merakinizdan dolayi cwp yazmayi düsünmüyordum cünkü kendinize ait ihlas tarafinizdan deqilde nefsi emmare tarafinizdan yaziyorsunuz
Cwp yazmamin sebebi cezalara yaptiqiniz yorumunuz icindir
Debrelinin neden ceza aldiqini yazmissiniz lütfen hangi yazisinda üyeye hakaret etmisse getirin ona göre yorumunuzu güncelleyin
Bu forumda insanlara serefsiz diyenlere ceza wermeyenler milli görüscülere ceza wermekte pekte gayretliler
HAYDI MAHABAD DEBRELININ HAKARET WE KÜFÜRLERINI GETIRIN BURAYA
Tabi iftira ediyorsunuz insanlara saldirip iftiralar hakaretler etmeniz we bunlari inkar etmeniz abesle isgaldir
Sizlerde bu adaletsizliqi nefsinizi üste cikma merakiniza kullanmaya ugrasiyorsunuz
Bu yaptiqiniz ayip degilmi?

Mahabad
20-09-2011, 22:08
HAYDI MAHABAD DEBRELININ HAKARET WE KÜFÜRLERINI GETIRIN BURAYAALLAH belanı verecek sana merak etme!

..... ve Mahabad ....

....ne biçim müslümansınız anlamadım ki biraz insanda haysiyet ar namuz haya edep saygı seviye duyguları olupda yazar.
Sizin gibi eğri büğrüleri düzelteceğim merak etmeyin

saliha kalem Allaha inanıyor musunuz? Allah korkusu var mı sizde?
İslamiyette Kul hakkı nedir biliyor musunuz?

pekiii

insanda haysiyet ar namuz haya edep saygı seviye duyguları olupda yazar.

bizde/bende haysiyet namus yok mu?
debreli öyle diyor
birde hiç sıkılmadan debrelinin hakaret ve küfürlerini getir kanıtla diyorsun,

burda noktayı koymuyorum.
o hakaret ve küfürler karşısında benim aklımdan bil mukabele ne geçtiğini,
ne derecede sizlerden nefret ettiğimi, nefret etmekte ne kadar haklı olduğumu helal süt içmiş her insan yavrusu anlar...

saliha kalem
20-09-2011, 22:27
Yalan we iftira ile yaziyorsun yazik size
Bu eklediklerinde küfür warmi?
Yok!
Yazinizda iftira war!
Ar namusa takilmisiniz size o laf namussunuz diye denmemis düzgün yazamadiqiniza sitem edilmis we hatirlardiqim kadariyla o sitem sizin Erbakan hocamiza beddua ettiqiniz sirkle sucladiqiniz icin size tepki gösterilmisti
Siz kibar efendi yaziyorsunuz size karsi olanlarda küfürbazin teki oluyor
Neyse ya zaten herkes herseyinizi biliyor
Gercekten yazik sizin bu yaptiqiniz kötü islere

Mahabad
20-09-2011, 22:55
hiç şaşırtmadın. haysiyet ar namus edep duygularınız belli oluyor.

Son.Fedai
20-09-2011, 23:17
https://www.facebook.com/#!/photo.php?v=178054635603794 (https://www.facebook.com/#%21/photo.php?v=178054635603794)

izleyebilen bir izlesin inş..
Bence izlemeyin

Neden mi?VİDEODAKİ KİŞİ MISIRIN İSLAM DEVLETİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. KESİNLİKLE HAYIR. MISIR TAĞUT BİR YÖNETİMDİR VİDEOYU PAYLAŞMA AMACIMIZ HALEN (Ş)ERDOĞANA MÜSLÜMAN MUAMELESİ YAPAN (PLASTİK MUWAHHİD) ! MÜŞRİKLERİN UYANMASIDIRErdoğan müslüman değil mi ki müslüman muamelesi yapılmasın

Erdoğan ı müslüman kabul edenler plastik muvahhid müşrik midir?

veri
21-09-2011, 10:19
https://www.facebook.com/#!/photo.php?v=178054635603794

izleyebilen bir izlesin inş..
size göre tağut olanlar belki bize göre evliya

bakın bu üstten bakma başkasını hakir görme hakkı hiçbir dinde yoktur.
takvada üstünlük falan da demeyin onu da ancak Allah bilir.

lütfen mü'minlerle aranızdaki mesafeyi büyütmeyin.
biz hamdolsun müslümanız.
siz inşallah müslümansınızdır.
meseleye bu kadar basit açıdan bakın.

Büşra
21-09-2011, 10:35
size göre tağut olanlar belki bize göre evliya

bakın bu üstten bakma başkasını hakir görme hakkı hiçbir dinde yoktur.
takvada üstünlük falan da demeyin onu da ancak Allah bilir.

lütfen mü'minlerle aranızdaki mesafeyi büyütmeyin.
biz hamdolsun müslümanız.
siz inşallah müslümansınızdır.
meseleye bu kadar basit açıdan bakın.

Euzu billah,
Ben kim hakir görmek kim,
yanılıyorsunuz ben kendimi bile kimseden üstün görmem,müslümana yakıştırmam
defaatle söyledim tekfirci değilim,
sistemin tağut olması yönetimde ki herkesi kafir yapmaz,ama şu kaide de alimler ittifak etmiş küfre rıza küfürdür...
Burada ben tağuta dikkat çekmek istedim daha çok şahıslara değil...
demokrasi ve laiklikle islamın geleceğine inananları küfürle itham eden alimler var yine de beri durmayı tercih ederim kimseye kafir,müşrik deme hakkını görmüyorum...

veri
21-09-2011, 10:42
problem orda ben veya benim gibi düşünen milyonlarca insan sizin tağutilikle suçladığınız yönetimi beğeniyoruz.
demokrasi ve laiklikle islamın geleceğine inananları küfürle itham edenlere saygılarımı ve selamları yollar yolumuza devam ederiz.

ortada küfre rıza gösteren kimse de yok
küfürle mücadeleyi herkes kendince yapar kimi evde oturur kime sokağa çıkar ama rıza göstermez.
lütfen paylaşımlarınıza dikkat edin.
hakkınızda olumsuz düşünceleri pekiştirir sadece

Büşra
21-09-2011, 10:50
Onaylanmak,övülmek nefsin hoşuna gider
Ben kimseden onay beklemiyorum ki,zorunluda kılmıyorum bu düşünceleri
sanırım link de açılmıyor artık,
Kimsenin bulunduğu konumu yargılamıyorum da,nefsani sivri çıkışlarım olmuşsa -hatırlamıyorum-önce kendi nefsime söylüyorum,dikkat ederseniz ben bölücü olmamaya gerçekten gayret ediyorum,belki başaramıyorumdur.
Velhasıl mühim olan sağlam bir duruş,kaliteli bir şahsiyet ve topluma karşı bu minvalde el emin olabilmektir.Bunu başarabilmek için dünyevi tercihlerde hakim olarak nefsi beri tutmak gerek.
Düşünüyordum zaten tr de hiç yüzde kırk oy kullanılmadığı bir dönem oldu mu acaba?
Son dönem alimleri cevaz verdikten sonra oran çok düştü,gerçi oranında ehemmiyeti yok tercih diyelim,siz de bu düşüncelerde olanlara yargılı yaklaşmayın art niyet aramayın herkesin hali belli oluyor bence,niyette belli oluyor,ben insanlarıda müslümanlarıda seviyorum,Rabbini sevmeyenleri sevemiyorum ama nefrette etmiyorum o kadar.

veri
21-09-2011, 11:04
konu nereye geldi:)
bu sözleriniz ile bile şeytanın tezgahı olabileceği aklınıza gelir mi sanmıyorum.
şunu beklemiyorum şunu söylemiyorum falan filan.

ortada sağlam bir duruşunuz yok zaten.
bazı tahlilleriniz veya hakaret içermeyen mesajlarınızı sevsek de
falanca alimi desteklerken diğer alimi köteklemek gibi ayrı bir çelişki de şoka uğramıştım.

hakkınızda fazla bilgmiz yok sonuçta oy kullanmayan bir gruba ait olduğunuzu belirttiniz ki fazla bir bilgi değil bu

oy kullanmamanız a gösterilen saygıya rağmen aynı saygıyı oy kullananlar da bekler.
dini için oy kullanmayandan fazla dini için oy kullanan insanlar var.

Büşra
21-09-2011, 11:17
Alimler arası ihtilafta rahmet vardır,muhkemler hariç :)

Oy kullanmayanlara saygım var müsterih olun,
Son söz,aynen herkesin yaptığı amelde bir başı boşluk olmadığını düşünüyorum...

Ortada sağlam bir duruşunuz yok : pek kırıcı bir ifade ama öyle olsun ne diyelim :)

veri
21-09-2011, 11:20
Alimler arası ihtilafta rahmet vardır,muhkemler hariç :)

Oy kullanmayanlara saygım var müsterih olun,
Son söz,aynen herkesin yaptığı amelde bir başı boşluk olmadığını düşünüyorum...

ince bir zekanız var
ama son satırdaki hakareti farketmedim sanmayın.

muhkemler hariç derken bile bile rahmeti inkar ettiğinizin farkında mısınız?
asıl sizin muhkemden ne kastediyorsanız ordaki ayrılıklarda rahmet vardır.
hariç dediğinizde siz kendinize ayrı bir din kurmuş olursunuz.

Büşra
21-09-2011, 11:32
ama son satırdaki hakareti farketmedim sanmayın.

muhkemler hariç derken bile bile rahmeti inkar ettiğinizin farkında mısınız?
asıl sizin muhkemden ne kastediyorsanız ordaki ayrılıklarda rahmet vardır.
hariç dediğinizde siz kendinize ayrı bir din kurmuş olursunuz.

Estağfirullah,nerede hakaret?
Tamam bu ifadeyi bir daha kullanmayacağım öyle algılanıyorsa
Alimler arası ihtilafta rahmet vardır bu rahmete iman ediyoruz hamdolsun.

esasen siz yukarda sağlam bir duruş yok zaten ortada diyerek hakaret etmişsiniz ama doğrudur saygı duyarım :)

veri
21-09-2011, 11:37
sağlam duruşta olduğunuzu iddia edene kadar birşey dedim mi.
biri ben iyiyim şöyleyim böyleyim dediğinde bilgimiz dahilinde diğerlerini uyarmamız görevimiz değil mi

Büşra
21-09-2011, 11:43
sağlam duruşta olduğunuzu iddia edene kadar birşey dedim mi.
biri ben iyiyim şöyleyim böyleyim dediğinde bilgimiz dahilinde diğerlerini uyarmamız görevimiz değil mi

Yanlış anlaşılmış bir daha söylemem,
Sağlam duruşum var diye bir iddia atmadım,atmam...

veri
21-09-2011, 11:45
Büşra Betül;978666]Onaylanmak,övülmek nefsin hoşuna gider
Ben kimseden onay beklemiyorum ki,zorunluda kılmıyorum bu düşünceleri
sanırım link de açılmıyor artık,
Kimsenin bulunduğu konumu yargılamıyorum da,nefsani sivri çıkışlarım olmuşsa -hatırlamıyorum-önce kendi nefsime söylüyorum,dikkat ederseniz ben bölücü olmamaya gerçekten gayret ediyorum,belki başaramıyorumdur.
Velhasıl mühim olan sağlam bir duruş,kaliteli bir şahsiyet ve topluma karşı bu minvalde el emin olabilmektir.Bunu başarabilmek için dünyevi tercihlerde hakim olarak nefsi beri tutmak gerek.
Düşünüyordum zaten tr de hiç yüzde kırk oy kullanılmadığı bir dönem oldu mu acaba?
Son dönem alimleri cevaz verdikten sonra oran çok düştü,gerçi oranında ehemmiyeti yok tercih diyelim,siz de bu düşüncelerde olanlara yargılı yaklaşmayın art niyet aramayın herkesin hali belli oluyor bence,niyette belli oluyor,ben insanlarıda müslümanlarıda seviyorum,Rabbini sevmeyenleri sevemiyorum ama nefrette etmiyorum o kadar.

cümlenin gidişatı na dikkat edelim.[/COLOR]

Büşra
21-09-2011, 11:50
cümlenin gidişatı na dikkat edelim.

Ben yazdığım için nesi hata göremiyorum,Nebevi özellikleri düşünerek yazmıştım,biz böyleyiz demek için değil.Öylemi değil mi Allah bilir,

veri
21-09-2011, 12:01
cümle kendinizden bahsetmenin ardında gelmekte.

Büşra
21-09-2011, 12:05
cümle kendinizden bahsetmenin ardında gelmekte.

Öyle olmalıyız,olmalı müslüman.
Sağlam bir duruşu olmalı,hakikati bilmeli bu uğurda mücadele etmeli
Hem kendisiyle hem toplumla ilişkileri olmalı
el emin olmalı,gayri müslimlerinde imreneceği,
Yürüyen Kuran-sünnet olmalı...
Bu temennilerin sahibiyiz demiyorum,sahibi olmalıyız
olmak için çaba sarf etmeliyiz...

veri
21-09-2011, 12:15
Yanlış anlaşılmış bir daha söylemem,
Sağlam duruşum var diye bir iddia atmadım,atmam...Öyle olmalıyız,olmalı müslüman.
Sağlam bir duruşu olmalı,hakikati bilmeli bu uğurda mücadele etmeli
Hem kendisiyle hem toplumla ilişkileri olmalı
el emin olmalı,gayri müslimlerinde imreneceği,
Yürüyen Kuran-sünnet olmalı...
Bu temennilerin sahibiyiz demiyorum,sahibi olmalıyız
olmak için çaba sarf etmeliyiz...

demedim diyorum olmalıyız falan :)
sonuç

leylinur
21-09-2011, 12:19
"erdoğan diyorki müslüman laik olmaz,ama laik bir devleti yönetebilir"

inandığı gibi yaşamayanlar, yaşadığı gibi inanırlar(nokta)

Büşra
21-09-2011, 12:19
demedim diyorum olmalıyız falan :)
sonuç

Gerçekten göremiyorum bu cümleler hatalı mı?
Güvenilir olmaya gerek yok mu,
insan yetiştirin diyordunuz ya
Nasıl insan?
Güvenilir insan değil mi?
Böbürlenme,kibir ,riya,gösteriş bunlardan Allaha sığınırız..
Öyle algılıyorsanız zan olmuyor mu?
Şahsileştirmeyelim konuyu,

veri
21-09-2011, 12:24
Gerçekten göremiyorum bu cümleler hatalı mı?
Güvenilir olmaya gerek yok mu,
insan yetiştirin diyordunuz ya
Nasıl insan?
Güvenilir insan değil mi?
Böbürlenme,kibir ,riya,gösteriş bunlardan Allaha sığınırız..
Öyle algılıyorsanız zan olmuyor mu?
Şahsileştirmeyelim konuyu,

mesajlarınızı bir daha okuyun
güvenilir sağlam duruşu olduğunuzu iddia edebilecek bir mesaj bende böyle biri olmadığınızı iddia eden mesajla devam eden mesajlar silsilesi.
bu konu kapansın artık bir yere varamıcaksınız.

veri
21-09-2011, 12:27
"erdoğan diyorki müslüman laik olmaz,ama laik bir devleti yönetebilir"

inandığı gibi yaşamayanlar, yaşadığı gibi inanırlar(nokta)

nokta koyabilecek kim var ki.
iki ayrı cümle
iki ayrı anlam
alt alta gelince anlamı değiştirilen iki cümle parçası.

aksine müslüman da laik olur devlet de
burda erdoğan ın anlatmak istediği ile sizin algınız arasında fark var.
ki bu cümlesini sonrasında açtı ve bu konu içinde verildi.
tabi sizin laikliklten anlayışınız ile bizim laikliği yaşamamız arasında uçurum var.
siz tasarlıyorsunuz aklınızın bir ucunda ve bu kötü diyorsunuz
biz ise beğeniyor ve yaşıyoruz.
dinimizin izin verdiği sınırlar içerisinde

leylinur
21-09-2011, 12:37
bilakis kavramları kafasında tasarlayanlar ortadadır chp laiklik ile ilgili kitapları boşuna sunmadı hükümete..öyle veya böyle müslümanda laik olur diyorsun işte o merhaleye gelmişsin....bana söylermisin hendek savaşı sonrası tüm yahudilerin erkeklerinin öldürülmesinin kadın ve çocuklarının bırakılmasını laiklikle nasıl örtüştürüyorsun...yada laiklik anlayışına yahudilerin mekkede kalmalarını istemelerine karşılık onlardan alınan vergiyi nereye koyuyorsun?!...peki ateist ,mecusigibi dinlere islamın izin vermediği hkmnü nasıl birleştiryosun laiklik ile:confused1::thinking:

Hikem
21-09-2011, 12:41
"erdoğan diyorki müslüman laik olmaz,ama laik bir devleti yönetebilir"

inandığı gibi yaşamayanlar, yaşadığı gibi inanırlar(nokta)


Alıntı(iktibas) eksik kalmış, devamı şöyleydi:Kişi laik olmaz amma devlet laik olur...Yani siz bu merdud cümleye katılıyormusunuz..Katılıyorsanız, İslam noktai nazarından gerekçelerini izah ederseniz müstafid oluruz, efendim...

veri
21-09-2011, 12:43
aksine yahudilerle ilgili mevzu tamamen laiklikle alakalı bir mevzu.
eğer islam dinini dikta etseydik serbest bbırakmıcakmıydık

ateist ve mecusilerle ilgili bilgiyi de atmayasın:)
iranda hala mecusiler varolduğuna göre

veri
21-09-2011, 12:44
Alıntı(iktibas) eksik kalmış, devamı şöyleydi:Kişi laik olmaz amma devlet laik olur...Yani siz bu merdud cümleye katılıyormusunuz..Katılıyorsanız, İslam noktai nazarından gerekçelerini izah ederseniz müstafid oluruz, efendim...


başka bir konuda cevabınız verildi efendim:) kaçak milli görüşçü kardeş:)

veri
21-09-2011, 12:51
21-09-2011 10:39
Hikem (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27313)

Konu: Erdoğan'a Mısır'da... (http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=106312&p=978665#post978665)
Demukrasi ve laiklikle islamın geleceğine inananlar, ''pis su ,ile abdest almaya kalktıklarının farkında lar mı acaba, ne dersin veri?
ben asıl internetnurcusu eski gülen talebesinin düştüğü bu hali merak ediyorum.

dayanaksız mesnetsiz bu ucube cümleyi gülen mi öğretti:)

demokrasi bir nimettir.
internette üstadın yazdıklarını bi oku istersen
demokrasi cumhuriyet vb. cümleleri bilmem sanal nurcu bilir mi:)

leylinur
21-09-2011, 12:52
yahudiler ile ilgili mevzu onlardan kalmaları karşılığında alınan paralardan bahsediyorum...laiklikte bu varmı...hristiyan yada yahudiler yaşayabilirler islam topraklarında ama bedel öderler...laiklikte böylemidir...iranı vs yerleri geç islamın naslarını konuşuyoruz..mecusilik,ateistlik bunların hükmü nedir islamda biliyormusunuz islam bunlara din olarak bakmaz ve topraklarında barındırmaz...bir araştırın peki bunun laikle bağlantısı nasıl olur...kaçamak cevap yazmayın...sorgulayın asıl neyse söyleyin uygulama başaka olsada..doğrular başka türlü açığa çıkmaz...saygılar.

Hikem
21-09-2011, 12:54
Devlet laik olur , demek, Devletin küfür üzerinde berdevam olmasını istiyorum demek anlamından gayri bir anlamı olablirmi?

Kişi olmazmışta, devlet olurmuş..Bir ara S. Demirelde müslümanları böyle kandırırdı...T.Erdoğanın kimin izinden gittiği belli...

Ali Bulaç'ın dediği gibi İslam ülkelerinin Laikliğe ihtiyacı yok! İhtiyaç olan nokta Müslümanlar üzerindeki kısıtlayıcı düzenlemelerin kaldırılmasıdır..Bununda laiklikle hiç bir ilgisi yoktur...Daha önce mesaj alınmıştı demiştim...Yeni Ortadoğu düzenlemesinde, Türkiyeye İslam ülkelerinin sekülerleşmesi ihalesinde büyük bir pay verilmiştir...

Yine daha önce Davutoğlu stratejisinin, Tahran andlaşmasının ABD tarafından veto edilmesiyle , devreden çıktığınıbelitmiştim...Şimdi Türkiye ,Nato Kalkanı projesinin Türkiye ayağını kabul etmesiyle, İranı ve İslam ülkelerini devre dışı bırakarak tamamen ABD güdümüne girmiştir..

Bu sözümüzü yadırgayanlar, kısa zamanda İrana yönelik bir saldırıda, bölgenin nasıl hallaç pamuğu gibi olduğunu görünce gerçeği anlayacaklardır..Maalesef Türkiye Gücün cazibesine kendini kaptırarak, Deccalin şahsi maneviyesini temsil eden Batı Emperyalizminin tarafında mevzi almıştır...Ama unutmayalım Allahında hesabı var...' Güç ve kuvvet sahibi sadece Allah Tealadır...Mehdi aleyhisselamın kahraman Ordusunun ayak sesleri hissedilmeye başlanmıştır...Vallahu Ekber Velillahil hamd!!

veri
21-09-2011, 12:57
yahudiler ile ilgili mevzu onlardan kalmaları karşılığında alınan paralardan bahsediyorum...laiklikte bu varmı...hristiyan yada yahudiler yaşayabilirler islam topraklarında ama bedel öderler...laiklikte böylemidir...iranı vs yerleri geç islamın naslarını konuşuyoruz..mecusilik,ateistlik bunların hükmü nedir islamda biliyormusunuz islam bunlara din olarak bakmaz ve topraklarında barındırmaz...bir araştırın peki bunun laikle bağlantısı nasıl olur...kaçamak cevap yazmayın...sorgulayın asıl neyse söyleyin uygulama başaka olsada..doğrular başka türlü açığa çıkmaz...saygılar.
yahu hala mecusiler islam topraklarında yaşarken mi bunu söylüyorsunuz.
ona bakarsanız gayler filan da yaşamaz
ilgili bölümlere bakış açımız farklı sanırım.

yahudilerle ilgili bölümler tam anlamıyla laiklikle alakalıdırDevlet laik olur , demek, Devletin küfür üzerinde berdevam olmasını istiyorum demek anlamından gayri bir anlamı olablirmi?

Kişi olmazmışta, devlet olurmuş..Bir ara S. Demirelde müslümanları böyle kandırırdı...T.Erdoğanın kimin izinden gittiği belli...

hikem sen git sanal da üstad dediğin bediüzzamana git sor
demokrasi nedir
cumhuriyet nedir
laiklik nedir diye

olmadı erbakan hocana sor
laik kesime nasıl hizmet ettiği herkesin malumu

leylinur
21-09-2011, 13:08
veri ortak kaynağımız kuran ve sünnete götürebilirsin konuyu...laik bir devlette yönetici olmak konu ise...islamın çiğnediğiniz nasları olacaktır diyorum...bakışımız faklı olmamalı kaynağımız aynı ise...semavi dinler dışındakilere yapılan islami uygulama ve semavi dinlere yapılan uygulamalara fıkıhtan bak:istediğin kaynaktan ama fıkıh alimlerinden yazarlardan yada yorumlardan değil :)
http://www.youtube.com/watch?v=XoDPBJ8UA8U
sanırım sen bu proğramdaki yazar gibi düşünüyorsun,sonuna kadar izle derin düşün :)

Hikem
21-09-2011, 13:10
yahu hala mecusiler islam topraklarında yaşarken mi bunu söylüyorsunuz.
ona bakarsanız gayler filan da yaşamaz
ilgili bölümlere bakış açımız farklı sanırım.

yahudilerle ilgili bölümler tam anlamıyla laiklikle alakalıdır
.._?!
hikem sen git sanal da üstad dediğin bediüzzamana git sor
demokrasi nedir
cumhuriyet nedir
laiklik nedir diye

olmadı erbakan hocana sor
laik kesime nasıl hizmet ettiği herkesin malumu
Üstadı senden öğrenecek değilim...Üstadın 6000 sayfalık külliyatında bir tane demokrasi kelimesigeçmez.....Üstad kim siz kimsiniz!??

veri
21-09-2011, 13:12
ortak kaynağımız olabilir ama ortak alimlerimiz yok.
alimlerin yorumlarına saygı duymakla beraber saygı da duyulmak isteriz.

video izlemiyorum
sizin fıkıh kitabı ile benimki aynı değil sanırım.

Hikem
21-09-2011, 13:16
Üstadı demokrat, laik! gösterenlere hiç saygım yok! Herkes kendini tarif etme hakkına sahiptir, ama İslam alimlerini tahrif etme hakkınna kimse haiz değildir..

veri
21-09-2011, 13:17
Üstadı senden öğrenecek değilim...Üstadın 6000 sayfalık külliyatında bir tane demokrasi kelimesigeçmez.....Üstad kim siz kimsiniz!??

ah sanal nurcu bir de hakikisi olabilsen belki kurtulursun:)
sayfaları bir daha say derim.
geçer mi demişim:) sor mu demişim:)
sanal hikem
üstad kendi devrinde demokrasi oy kullanmak filan bilemiyorum sanki var gibi ne dersin bir daha bakalım mı:)

Hikem
21-09-2011, 13:30
Bend-enize sanal diyen veri, yukarda :''hikem sen git sanal da üstad dediğin bediüzzamana git sor..'' demekte...Acaba hangimiz sanal...Bizim üstadı sanaldan öğrenmeye ihtiyacımız yok..Kitabları elimizde..Kapitalizmin sanal dünyasının etkisinde kalanların, üstadı demokrat, laik..vb. sıfatlarla tesmiye etmeleri, zihinlerinin iğdiş olması sonucudur...Allah Teala Şifa versin

veri
21-09-2011, 13:32
Üstadı senden öğrenecek değilim...Üstadın 6000 sayfalık külliyatında bir tane demokrasi kelimesigeçmez.....Üstad kim siz kimsiniz!??

sanal risale de demokrasi kelimesinin geçtiği bir düzine sayfayı işaret ediyor
bazıları son derece ilginç:) seni yere batıracak türden cümleler

Hikem
21-09-2011, 13:37
Bir tane bile yok...Var diyenler >Osmanlıca nüshalardan ispat etsinler..Biz burdayız..

veri
21-09-2011, 13:38
ahanda şimdi osmanlıca nüshasını ortaya çıkardı
ne o sende o nüshalar da mı var:)
dostum sen kendini kim sanıyorsun.
üstadın has leblebisi filan mı:)

Hikem
21-09-2011, 13:39
Var ya....!!! Ne zannettin!:)

veri
21-09-2011, 13:40
leblebisin yani:)
inandım sanki
bir tane yokmuş:)
sahi demokrasi osmanlıca da nasıl yazılıyor :)

Hikem
21-09-2011, 13:42
Var diyenlere sor...!!!

veri
21-09-2011, 13:44
var diyenler var diyor :)
yok diyen sensin.
ne o sayfaları 6000 gibi yuvarlak rakam yaptığına göre beğenmediğin kısımları mı yırtıp attın:)
önce yok sonra ispatla diyorsun.
kimi kandırıyorsun sen:)

Hikem
21-09-2011, 13:46
Evet 6000 yuvarlak bir rakam...net değil..bu civarda..inanmazsan sayabiirsin..

veri
21-09-2011, 13:49
sende varmış ya:)
sigara kağıdına yazılanları da say:)
net rakamı versene:)
madem osmanlıca varmış
ve osmanlıca demokrasi nasıl yazılır bi öğren bakalım varmı yokmu ona göre karar verirsin.

sanal nurcu öyle atıp tutmak la olmuyor di mi:)

Son.Fedai
21-09-2011, 14:02
Osmanlıca risaleler yanlış değilsem internet üzerinden de okunabiliyor

veri
21-09-2011, 14:03
Hikem bırak bu ayakları
sıkışınca her milli görüşçü gibi yandan çarklı şarkısını söylüyorsun
sayfa sayısını bile bilmediğin bir konuda atıp tutuyorsun
bir düzine demokrasi ve nimetlerini anlatan metin varmış risale de:)
sanal nurcunun mumu veriye kadar yanarmış

veri
21-09-2011, 14:04
Osmanlıca risaleler yanlış değilsem internet üzerinden de okunabiliyor

evet göz attım linkini verebilirim
sayın hikem dekiler le aynı mı bilemiyorum
ama demokrasi sayfaları aynen duruyor:)
sanırım hikem in bediüzzamını ile nurcuların bediüzzamanı aynı kişi değil
yok dediğine göre
atıyor mu ne:)

Son.Fedai
21-09-2011, 14:05
OSmanlıca risale Arap harfleriyle

http://risale.risaleonline.com/

Hikem
21-09-2011, 14:06
Şu demokrasi sayfalarını bize aktarda istifade edelim, yanlışımızı itiraf edelim, olmazmı

veri
21-09-2011, 14:08
arkadaş linki vermiş sen bi araştır istersen
nurcu sensin yok dediğine göre risaleleri lüplemiş olmalısın
nasıl yanılırsın sen öyle:)

kamaloglu
21-09-2011, 14:59
Erdoğanın şu laiklik tavsiyesi garip geldi ama belki de bir bildiği vardır. Mesela şu ülkelerde kendilerine selefi denen ama aslında mezhepsiz olan zatlar daha güçlüler. Yani onlar şeriatı uygularız derlerse o zaman halk yandı. Somali gibi her kes ötekisini kafir ilan edip de canını ve malını helal kılacak.

leylinur
21-09-2011, 15:32
veri kaynaklarımız aynı fark alimlerde değil,sen alimlere bakmıyorsun,sen yorumculara yazarlara bakıyorsun,linkte bir yazar aynı senin gibi düşüncelerini söylüyor ama destekleyen hiç bir alim yok...bana mecusuliği kabul eden bir alim söylermisin yada yahudilerin bedel ödemeden islam topraklarında kalabieleceğini söyleyen bir alim,yada semavi dinlerin dışındaki dinleri din sayan ve onları hürlük hakkı tanıyan bir alim...fıkıh alimi...söylemisin?!

veri
21-09-2011, 16:00
o alim her kimse benim tabi olduğum alimlerden değildir.
sen o alim i Hikem e sor sürekli alıntı yapıp nurcuları kötülüyor onunla:)

mecusiler ilgi alanımda değil fazla da bilgim yok araştırmak ta istemiyorum ne bana ne imanıma şimdilik faydası olmaz
senin yorumcu dediğin bana göre alim

Yeni-OSMANLI
21-09-2011, 16:37
Erdoğanın şu laiklik tavsiyesi garip geldi ama belki de bir bildiği vardır. Mesela şu ülkelerde kendilerine selefi denen ama aslında mezhepsiz olan zatlar daha güçlüler. Yani onlar şeriatı uygularız derlerse o zaman halk yandı. Somali gibi her kes ötekisini kafir ilan edip de canını ve malını helal kılacak.

güzel yorum.

Her islami grubun seriat anlaiyisida farkli oluyor.

Misir gibi ülkelerde müslümanlar farkli farkli firkalara bölünmüsler.******n icinde bile mezhebsizler var,neo-selefi dedigimiz vahabilerde güclü...bunlar iktidari ele gecirirse dedigin olur.

Tayyib erdiogan isin ucunu düsünerek hareket ediyor bence...

Tayyib erdoganin dile getirdigi laiklik anlayisinin Erbakan hocanin dile getirdigi laiklik anlayisindan hicbir farki yok.
Aradaki tek fark:
Erbakan hoca Türkiyedeki laik rejimin fitnesinden emin olmajk icin böyle konusmudu,tayyib erdogan ise dünyadaki laik rejimin fitnesinden emin olmak icin bu tavsiyede bulunurken bir yandanda laikligi gündeme getirerek aslinda siyaset yapmakta cünkü bu vesileyle Laiklik anlayisini tartismaya acmisdir.
Simdiye kadar olan dinsizlik anlaminda kullanilan laikligi tayyib erdogan aksine her dine esit mesafede yaklasan,halkin dini inancinin hizmetcisi anlaminda kullanarak laiklik anlayisini kökten degistirmeyi amaclamaktadir.

Devleti yönetenler bir dine mensub olsalar bile,ki bu zaten kacinilmazdir, dinini yasama hakkina sahibdir,
fakat kendi dininden olmayan halki dinlerini degistirmeleri icin zorlayamaz,baski uygulayamaz.
Bu zaten islamada aykiridir.islamda zorlama yoktur

Tayyib erdoganin laiklik anlayisina göre laik devlet vatandasin haklarini korumali,ibadet etme imkanini saglamali,isteklerini karsilamali,egitimini vermeli...herkese esit mesafede yaklasmakla bu kastediliyor.

Dolayisiyla Halk müslümansa devlette müslüman olur cünkü müslümana müslüman gibi yaklasir,hristiyana hristiyanligini yasama hakkini tanir...dolayisiyla böyle bir laiklik anlayisi islama ters degildir.

Bu anlamdaki laiklik OSMANLININ yönetim anlayisina cok yakindir dolayisiyla islama aykiri degildir.
Osmanli ne kadar laikse tayyib Erdoganin savundugu laiklikte budur.
Aksini düsünmek aklimin ucundan bile gecmez,zaten Tayyib erdoganada yakismaz.

Prof. dr. Ekrem Buğra Ekinci Hocaefendinin "OSMANLI DEVLETİ LAİK MİYDİ?" makalesinden alinti:

"...Osmanlı Devletinde ruhban diye bir sınıf yoktur. Din adamlarını, aynı zamanda
ilmiye sınıfı diye bilinen, kadılar (hâkimler), müftüler (hukuk müşavirleri) ve müderrisler
(akademisyenler) teşkil eder. Padişah, dünyevî iktidar sahibidir. Ruhanî lider değil, devlet
başkanıdır. Bu bakımdan Osmanlı Devleti, Papalık, Tibet, İran gibi bir teokrasi değildir.
Ülkede İslâm dinine dayanan bir hukuk sistemi geçerlidir. Ancak Müslüman olmayanlar,
isterse, kendi dinlerine ait hukuk kurallarına tâbidir. Kendi mahkemeleri ve hâkimleri vardır...."

"Osmanlı hukukunun, Müslüman olsun olmasın fertlere tanıdığı çok geniş hak ve
hürriyetler vardır. Üstelik şer’î hukuk, Müslümanlara, gayrımüslimlerin hâkim olduğu
sistemlerde de sulh ve emniyet içinde, diğer din ve millet mensuplarıyla beraberce yaşama
imkânı öngörür. Tarihte bunun çok örneklerine rastlanır. Osmanlı Devleti’nde işlerin iyi
gitmediği olmuştur ama; din ve vicdan hürriyetine müdahale, hele gayrımüslimlere baskı vâki
değildir. Üstelik ne imamlar devletten maaş alır; ne verilecek fetvâ ve hutbeleri devlet belirler;
ne de mabetlere ait vakıf gelirlerine devlet el koyabilir. Şeyhülislâmlık icraî değil, istişarî bir
makamdır. Şeyhülislâm itibarlıdır ama, Divan-ı Hümâyun âzâsı bile değildir. Son yıllarda
şeyhülislâmlığa icraî sıfat yüklenmesi bile, merkezî idarenin ulema üzerindeki otoritesini
arttırmak içindir. Şu halde, Osmanlı Devleti laik değildir ama, dinlere ve dindarlara karşı
bugüne nazaran çok daha ölçülü ve mesafelidir.
Din ve vicdan hürriyeti, padişah tarafından lütfedilmiş değildir. Ecnebilerin baskısıyla
kabul edilmiş hiç değildir. Hukukun bizzat kendisi tarafından teminat altına alınmıştır. Yani
bir iç hukuk düzenlemesidir. Kimse dinini yaşama, öğrenme, öğretme ve ibadet etme
hürriyetinden mahrum kılınamaz. Bunu padişah bile yapamaz. Bu sebepledir ki, nüfusunun
neredeyse yarısını gayrımüslimlerin teşkil ettiği Osmanlı Devleti’nde, her dine mensup insan
asırlarca sulh ve sükûn içinde yaşamıştır. Hatta çok sayıda gayrımüslim mezhebi, bugün
varlığını Osmanlı sistemine borçludur...."

http://www.ekrembugraekinci.com/pdfs/osmanliDevletiLaikmiydi.pdf

leylinur
21-09-2011, 20:31
yineliyorum islam nizamı sadece semavi dinlerin topraklarında yaşamasına izin verir o da bedel karşılığı...diğer dinlerin hiç birini kabul etmez...islam putperestliği kaldırmıştır...bunu laiklikle nasıl birleştirirsiniz:thinking:.ayrıca veri islam sana göre bana göre işi değildir...ortak paydamız var kuran ve sünnet..."....Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir"nisa 59

Büşra
21-09-2011, 21:04
Fıkıh ile kelam alimi bir olamaz.
Fıkıhta mutlak müçtehid ya da mesele de müçtehid makamına sahip bir kişinin hükmü uygulanabilir,hakkı olmayan alimin görüşü benimsenemez.
Yani her bilgi sahibi alim olabilir,belli konu olsun bir çok konu olsun.
Ama islami hayatta özellikle fıkıhta selahiyet sahibi olmak şart,kitaplarda geçer.
Yani veri abi kelam alimlerini hüccet(delil) gösteremeyiz.
O yüzden farklı oluyor alimler,rahmetide bu minvalde aranır...
Eğer her alimin içtihad yetkisi olursa mutlak müçtehidliğin anlamı olmaz,her kafadan din anlayışı çıkar ortaya,muhkemlerde ayrılık olmamalı.Laiklik,demokrasi,tesettür,içki,kumar,fai z vb gibi...

Yeni-OSMANLI
21-09-2011, 21:22
islam diger dinleri HAK dinlerden kabul etmez,ama kimseyi islama girmeleri icin zorlamaz,islamda zorlama yoktur.
Peygamber efendimizin (s.a.s.), Necranlıları, Mescid-i Nebevî'ye alması, onlara ibadet izni vermesi, kendi dinlerinde kalmak üzere antlaşma isteklerini kabul etmesi, sadece İslâm'ın genel dinî tutumu içindeki müsamaha ruhu ile izah edilebilir.
OSMANLI devletindede bircok hosgörü örnekleri vardir.
Hosgörülü olmak,saygili olmal,din ve vicdan özgürlügünü saglamak onlarin dinlerini HAK din yapmaz.

Evet,osmanlida İslâm dinine dayanan bir hukuk sistemi geçerlidir. Ancak Müslüman olmayanlar,
isterse, kendi dinlerine ait hukuk kurallarına tâbidir. Kendi mahkemeleri ve hâkimleri vardır.

Osmanlı hukukunun, Müslüman olsun olmasın fertlere tanıdığı çok geniş hak ve
hürriyetler vardır. Üstelik şer’î hukuk, Müslümanlara, gayrımüslimlerin hâkim olduğu
sistemlerde de sulh ve emniyet içinde, diğer din ve millet mensuplarıyla beraberce yaşama
imkânı öngörür. Tarihte bunun çok örneklerine rastlanır. Osmanlı Devleti’nde işlerin iyi
gitmediği olmuştur ama; din ve vicdan hürriyetine müdahale, hele gayrımüslimlere baskı vâki
değildir. Üstelik ne imamlar devletten maaş alır; ne verilecek fetvâ ve hutbeleri devlet belirler;
ne de mabetlere ait vakıf gelirlerine devlet el koyabilir. Şeyhülislâmlık icraî değil, istişarî bir
makamdır. Şeyhülislâm itibarlıdır ama, Divan-ı Hümâyun âzâsı bile değildir. Son yıllarda
şeyhülislâmlığa icraî sıfat yüklenmesi bile, merkezî idarenin ulema üzerindeki otoritesini
arttırmak içindir. Şu halde, Osmanlı Devleti laik değildir ama, dinlere ve dindarlara karşı
bugüne nazaran çok daha ölçülü ve mesafelidir.
Din ve vicdan hürriyeti, padişah tarafından lütfedilmiş değildir. Ecnebilerin baskısıyla
kabul edilmiş hiç değildir. Hukukun bizzat kendisi tarafından teminat altına alınmıştır. Yani
bir iç hukuk düzenlemesidir. Kimse dinini yaşama, öğrenme, öğretme ve ibadet etme
hürriyetinden mahrum kılınamaz. Bunu padişah bile yapamaz. Bu sebepledir ki, nüfusunun
neredeyse yarısını gayrımüslimlerin teşkil ettiği Osmanlı Devleti’nde, her dine mensup insan
asırlarca sulh ve sükûn içinde yaşamıştır. Hatta çok sayıda gayrımüslim mezhebi, bugün
varlığını Osmanlı sistemine borçludur....

saliha kalem
21-09-2011, 22:51
İslam ülkelerini laikleştirme çabaları

Batılı ülkelerin ortak hedefleri, giderek İslam ülkelerini İslam'dan uzaklaştırmaktır. Ama taktik icabı laikleştirmek girişimi ile işe başlamayı tercih ediyorlar.

Bu uzun ve çok muhtevalı konuyu özetlemek için açıklamalarıma cumhuriyet devri ile başlayacağım. Şöyleki:

1- Cumhuriyet Devri:

Cumhuriyet ilan edildikten sonra, Mustafa Kemal Paşa, Balıkesir'de ki Zağanos Paşa Camii'nde, camideki halka hutbe irad ediyor. Ve:

- Şüphesiz ki bizim ANAYASAMIZ KUR'AN-I KERİM'dir, diyor.

Fakat ne yazık ki, Paşa bu kararda kalmıyor, çevresindeki bazı masonik kişilerin telkinine kapılıyor, bırakınız anayasayı, bütün kânunlarımızı Batılılardan terceme ettirerek kanunlaştırmaya başlıyor.

Medeni Kanun, Borçlar Kanunu, Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve diğer kanunların herbiri başka başka ülkelerden alınıp yürürlüğe konuluyor.

Halbuki aslolan ve tabii olan çözüm her milletin kendi kanunlarını halkın karakterini, özelliklerini, milli, dini ve manevi değerlerini bilen kendi hukukçuları eliyle yapmasıdır.

Bu terceme ve taklit işi, dahada ileri götürülüyor ve Osmanlı İmparatorluğu'nu 634 sene payidar kılmış olan işlene işlene mükemmel bir tekamüle kavuşturulmuş bulunan mevzuatımız LAİKLEŞTİRME adı altında tamamen devreden çıkartılıyor.

Şu yakın senelerde aslından milletimizi bu derece aslından uzaklaştırmak, dejenere etmek yetmiyormuş gibi, "Biz Avrupa Birliği'ne gideceğiz" diye, AB'nin bütün kanunları, yine 'üstünkörü' olarak virgülüne ve noktasına dokunulmaksızın habire terceme ediliyor yürürlüğü konuluyor.

Bizim karakterimize, dinimize, itikadımıza, örf ve adetlerimize uymayan bu taklid mevzuat neticesinde, millet bir karmaşa içindedir. Zorla sevmediği yemeği yedirmek bile insana eziyet olduğu halde, bize uymayan kanunlar bize dayatılmaktadır.

2- Turgut Özal'ın Türk Cumhuriyetleri laikleştirme çabaları.

Birden bire konuyu değiştirdiğimi zannetmeyin. Elbette, siyasi ve hukuki tarihimiz, bu küçük köşe yazısı içine sığmaz. Onun için konuya bir kaç çarpıcı misal vererek hali pürmelalimizi tarif etmek zorundayım.

Rahmetli Özal Cumhurbaşkanı ve Yıldırım Akbulut ise Başbakan iken o dönem de Kominizm ani olarak haritadan siliniyor. Türki Cumhuriyetler birer birer bağımsızlıklarını ilan etmeye başlıyor. Turgut bey değişen bu durum üzerine dostu ABD senatörü Rabirt Bört aracılığıyla baba Bush'a bir teklif iletiyor:

"Sakın ha, Başkan Bush, artık Kominizm belası ortadan kalktı diye Türkiye'nin stratejik önemi kalmadı fikrine kendini kaptırmasın, ABD'nin Türkiye'ye olan ihtiyacı daha da arttı. Çünkü Türki Cumhuriyetler bağımsızlığına kavuştu. Şimdi onlar pek tabii olarak siyasi sistem olarak, İslam'a sarılacaklar, Türkiye olarak biz onların LAİKLEŞTİRİLMESİNE gayret ederek, ABD'nin politikalarına yardımcı olabiliriz; Ayrıca Orta Asya'daki stratejik madenlerin ABD'ye yönlendirilmesinde de köprü vazifesini görürüz" diye teklifleri iletiyor. Gelen cevab şöyle:

- Doğru söylüyorsunuz amma, sizin Başbakanınız Yıldırım Akbulut'la bu anlattıklarınız icraat asla gerçekleştirilemez, Çünkü Anavatan Partisi'nde Akbulut'un etrafında Milliyetçi Muhafazakar tandansta 150'ye yakın milletvekili mevcut...

Ondan sonra yapılmış olanları o günleri iyi bilenler hatırlarlar, Sayın Akbulut değiştiriliyor, Mesut yılmaz başbakan yapılıyor. Sayın Yılmaz'ın, Başbakan olmak üzere iken verdiği ilk beyanat aynen şöyle:

- Ben şayet başbakan olursam, kökten dinciliğe karşı çıkacağım, bazı sınai mahreçlerin ABD'ye yönlendirilmesine çalışacağım..?

3- "Gelelim Arap Baharı adı verilen ülkelerde, ABD'nin tertibiyle liderleri değiştirilmiş ve değiştirilmekte olan Mısır, Tunus, Libya gibi ülkelerin, yeniden yapılandırılması safhasında Başbakan'ın başkanlığında yürütülen laikleştirilme çabalarına:

Sayın Başbakan'ın laikleştirme ve ona benzer "Ilımlı İslam" deyimleriyle alevlenmiş olan tartışmalarda, yine ABD'nin rolü olduğu görülüyor.

İlk itiraz Mısır'daki İhvani Müslimin (Müslüman Kardeşler) camiasından geldi.

Bence bu konuda İhvanı Müslimin sözcüleri yerden göğe kadar haklıdır. Bilindiği gibi daha önceleri sırıf İhvanı Müslimin mensuplarını ezmek, ezdirmek için ABD, General Muhammed Necib'e ve Cemal Abdunnasır'a kanlı bir darbe yaptırmıştı. Bu camianın en kıymetli alimleri Seyyid Kutup ve arkadaşları idam edilmiş, hapse atılmışlardı.

Bu da bir laikleştirme operasyonu idi. Hüsnü Mübarek gibi kişiler yine ABD desteğiyle meydanı boş bulmuşlar ve en üstün himayeye mazhar dost ülke lideri muamelesine tabi tutulmuşlar idi.

Bu safhada Türkiye'nin rolü sistem ve laiklik dayatmacılığı olmamalı, tam tersine ABD'den ve AB ülkelerinden gelen dayatmacı girişimlere karşı koymak olmalıdır.

ABD'nin eski ve yeni başkanları ve eski Dışişleri Bakanları, Büyük Ortadoğu projesini mutlaka uygulayacağız, 22 islam ülkesinin siyasi haritalarını baştan başa değiştireceğiz diye bütün dünyaya ilan ettiler. Bu işgal, saldırı istila ve siyasi harita değişikleri şimdi hızla uygulanıyor. Sayın Başbakan'ın bu bir barışçı projedir sözünün artık inandırıcılığı kalmamıştır. Şu Eşbakanlık sevdasından artık vazgeçilmeli.

Süleyman Arif Emre

Mahabad
21-09-2011, 23:37
Evet (yalan) fırtınası devam ediyor
konu başlığı : Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyor (http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=106312&pagenumber=)
Mısır'da devam eden tepkinin sahiplerini ne zaman öğreneceğiz?
(koskoca Mısırda 5-10-20 adet islami örgüt, parti, dernek yokmu?, sadece İhvan'mı var? )

Atatürk zamanında çıkarılan medeni kanun, borçlar kanunu vs. onları da Erdoğan'a yönelik tepkilerin arasına koydular :)
Ondan sonra Orta Asya Türklerini laikleştiren bir Turgut Özal'la karşılaşıverdik,
enteresanlıklar devam ediyor.
70-80 yıl boyunca Orta Asya Türk cumhuriyetlerinde devam eden kominizm laikleştirmedi de turgut özal bir iki yıl içinde laikleştirdi hepsini.
saçmalıklar devam ediyor, anlaşılan o ki devam edecek..
Konu başlığı : Erdoğan'a Mısır'da Tepkiler Devam Ediyor (http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=106312&pagenumber=)
yahu Müslüman kardeşlerden yapılan bir açıklama ve Türkiyedeki din bezirganı saadetçiler dışında tepki verenler kim açıklasınıza.

Erdoğan'ın, Mısır'da yaptığı laiklik vurgusu ile ilgili sözlerinin mutlaka geri planında bir amaç vardır.
Hem içte hem dışta kendisine karşı tepki göstereceklerin bilincinde olarak hatta Türkiyedeki oy tabanını riske etmek pahasına önemle Erdoğanın laiklik vurgulamalarında vermek istediği bir mesajın var olduğu apaçıktır.

Erdoğanın ne tür mesajları olabileceği konusuna gelince...
Lübnan'da sayılarının ne kadar olduğunu bilemediğim ama Lübnan siyasetinde önemli bir güç olarak ABD ve İsrail çıkarlarına uygun hareket eden Hıristiyan Falanjistleri mutlaka duymuşsunuzdur. İsrailin eski genelkurmay ve başbakanlarından Ariel Şaron'un Lübnan'da israil işgal kuvvetleri komutanı olduğu dönemde Hıristiyan Falanjistler eliyle Filistinli Mültecilerin barındığı Şabra Şatilla mülteci kamğında büyük bir katliam yaptırılmıştı.
Aynı plan ve projeler Mısır'da Kıpti Hıristiyanlar aracılığıyla aşama aşama yerine getirilmeye çalışılmaktadır. Mısır nufüsünün % 10'una tekabul eden Kıptileri uyandırmak ABD ve İsrail ile bağlarını güçlendirmek maksadıyla neo-selefi, vahhabi güç odağı olan El-Kaide terör örgütü eliyle Kıptilere ait bir kiliseye bombalı bir saldırıda bulunulmuş, 21 kıpti hıristiyan öldürülmüştü.
Mısır'da Mübarek sonrası yeni yapılanma süreci ve iktidar mücadelesine doğru hızlı bir gidiş vardır. Muhakak ki iç ve dış güçler bu iktidar mücadelesinde mevziler kazanma yoluna gideceklerdir. Bu süreçte Müslüman Kardeşler hareketini de belli bir çizgiye oturtmak veya çizgisini tehlikeli noktalara kaydırmak senaryoları da uygulanıyordur. Aynı zamanda Kıpti Hıristiyanları kullanarak Mısır üzerinde uluslararası baskı, komplolar oynandığı gibi, kıptiler üzerinden Lübnan ve Sudan'da uygulandığı gibi iç çatışmalar çıkarılarak Mısır'ın birliği tehlikeye sokulmak istenecektir.

Özelde Ortadoğu genelde tüm İslam ülkelerinde ellerinde taşeron örgüt ve yandaşlar bulundurmak konusunda % 100 başarılı olan ABD ve İsrailin ekmeğine yağ süren açıklamalar, akıldan ve mantıktan yoksun suçlamalar, El-Kaide usulu tahriksel manevralar ABD ve İsrailin işini kolaylaştırmak demektir.
Mübarek rejimini devirmek için Tahrir Meydanında çeşitli sağ-sol farklı siyasi fraksiyon ve görüşleri temsilen geniş yığınlar yer almıştı. Halen Mısır Geçici Konseyinde bu güçler kendilerini temsil edecek kadrolar bulunduruyorlar. Bu süreçte Mısır'da iç dengeleri karıştıracak şekilde batıyı tahrik edecek konuşmalar yapmak Mısır'a yapılabilecek en büyük kötülüktür.
Mısır'a laikliği önermekle laiklik gelmez, laiklik ve dinsizlik mısıra el-kaide anlayışıyla kiliseleri bombalama sonucunda gelebilir.
Mısıra laiklik ve dinsizlik, vahhabilerin akıl dışı tutum ve davranışlarıyla gelebilir.

Ercan Tekin
22-09-2011, 01:39
Şu belgeli yazıyı oku yalan fırtınası diye karartmana karşı biraz fikir edin düşmanını tanı ki dostunu seçesin tarihini bilip aldanmayasın güzel kardeşim buyur inşaALLAH:

Bu bir yahudi oyunumu? (http://www.milligoruscuihvan.com/?p=3646)


http://www.milligoruscuihvan.com/site/wp-content/uploads/185712_149898595070343_100001506104922_310664_2947 925_a2-300x96.jpg (http://www.milligoruscuihvan.com/site/wp-content/uploads/185712_149898595070343_100001506104922_310664_2947 925_a2.jpg)

Gecenin bir yarısında Roger Garaudy’nin bir kitabını okuyup, nihayete erdirmeye çalışayayım derken, Garaudy’nin bir siyonist mecmuadan(dergiden) yapmış olduğu bir iktibas beni hayretler içerisine soktu.

‘Yok artık, bu kadar mı olur!’ derken de gözlerimi ovuyordum bu okuduğum gerçek mi diye.

Yazıyı bir kez daha okuyup te’yid ettim ve bu yazı, 1982 yılında Kivunim(Yönelişler) adındaki bir Kudüs(Jerusalem) merkezli siyonist dergi tarafından dercedilmiş. Bu dergideki yazı, 33 senelik bir zamanın üzerini örttüğü tozları taşıyor.

Bu makaleyi okumamın zamanlaması da çok ilginç ki tam da Mısırdaki ve Libyadaki intifadaların yaşandığı günlere denk geldi.
Bu durum ayrı bir mecra teşkil eder ve tevafukla izah edilmez…
Bu yazıyı okuyacak olan arkadaşlardan evvelâ şunu istirham ederim;
Bu yazıyı okurken, 2002 yılından beri vuku bulan hadiseleri, Iraktaki katliamları, Şii-Sünni Çatışmalarını, Lübnan’daki Hristiyan-Müslüman çatışmalarını, Ortadoğudaki anarşizm ve sâir aklınıza ne geliyorsa, bu yazıyı okuduğunuz esnada bu vak’aları zihninizde pürdikkat tasavvur ediniz. Ediniz ki tüm bunlar bir yahudi kehanetinin mi mahsulüdür? Tüm bunlar hangi hükûmetin veyahud modelin(!) başa gelmesiyle vâki oldu?

Bu arada, yazıda Sudan’dan da bahsedilmiş. bir ay evvel Sudan’da çıkan silahlı çatışmalar neticesinde ülke fitne kazanına döndü ve Hristiyan-Müslüman kutuplaşması tahakkuk etti. Amerikan ve Yahudi lobilerinin demokrasi tellâllığı ve isnadı sayesinde ülkede referandum yapıldı. Referandum propagandasındaki demokrasi vaadlerinin getirdiği galeyan sayesinde Güney Sudan bölündü. Sudan’daki bazı etnik gruplar ise bunu fişeklerle ve danslarla kutladı. Bu haber ise medya’ya pek yansıtılmadı.

Bu yazıdaki mâna kuvvetini ferasetinize ve takdirinize bırakıyorum…

“Merkezde yer alan gövde olması bakımından Mısır, özellikle Müslümanlar ile Hristiyanlar arasındaki giderek sertleşen çatışmalar göze alınırsa, şimdilik bir kadavradır. Bu ülkenin ayrı coğrafi eyaletlere bölünmesi, bizim Batı cephesi üzerinde, 1990′lı yıllar için siyasi hedefimiz olmalıdır.

Böylece Mısır bir kere parçalandıktan ve merkezî iktidardan yoksun bırakıldıktan sonra, Libya, Sudan ve diğer uzak ülkeler aynı çözülmenin içine gireceklerdir. Yukarı Mısır’da bir Kıptî devletinin kurulması ve daha az öneme sahip bölgesel kimliklerin oluşturulması, barış anlaşması yüzünden şimdilik geciktirilmiş, fakat uzun vadede kaçınılmaz olan bir gelişmenin anahtarıdır.
Dış görüşünüşüne rağmen, Batı cephesi Doğu cephesinden daha az problem çıkarıyor. Lübnan’ın beş eyalete bölünmesi…

Arap dünyasının bütününde meydana geleceklerin müjdesini veriyor. Suriye ve Irak’ın etnik veya dinî kıstaslar bazında belli bölgelere ayrılması, uzun vadede, İsrail için öncelikli gaye olmalıdır. Bunun birinci safhası ise, söz konusu devletin askerî güçlerinin imha edilmesidir.

Suriye’nin etnik yapıları, kendisini parçalanmaya hazır hâle getiriyor. Suriye’nin deniz sahili boyunca bir Şiî devleti, Halep’te ve Şam’da birer Sünnî devleti kurulabilir. Her halükârda Huran’la birlikte Ürdün’ün kuzeyinde -belki de bizim Golan’ımız üzerinde- kendi devletini oluşturmaya ümid eden bir Dürzî kimliği de ortaya çıkabilecektir… Böylece bir devlet, uzun vadede, bölge için bir barış ve emniyet garantisi olacaktır. Bu bizim rahatça gerçekleştirebileceğimiz bir hedeftir.

Petrolce zengin ve iç mücadelelerin pençesindeki Irak, İsrail’in çizgisindedir. Onun dağılması bizim için Suriye’ninkinden daha önemlidir, zira Irak, yakın vadede İsrail için en ciddi tehlikeyi temsil etmektedir.”

Kivunim, Kudüs, sayı 14, Şubat 1982, s. 49,59.

Hazırlayan: Erman KESER

Yeni-OSMANLI
22-09-2011, 08:43
3- "Gelelim Arap Baharı adı verilen ülkelerde, ABD'nin tertibiyle liderleri değiştirilmiş ve değiştirilmekte olan Mısır, Tunus, Libya gibi ülkelerin,
tabi tabi,hersey abd nin tertibiyle,siyonistlerin izniyle oluyor...
yalana bak...
Siyonistlerden korktugunuz kadar Allahtan korkun biraz."Ilımlı İslam"

al sana Ilımlı İslam örnekleri:

Erbakan Hoca'nın oğluna ve kizina saraylarda Havai fişekli muhteşem düğünler düzenlendiginde bu Ilımlı İslam degilmiydi?


Size göre asla hata yapmayan "büyük Allah dostu", "emirül-müminin" Erbakanin kizi basini light islam modeli olan "sıkma baş" tarziyla örttügünde neredeydiniz?
http://www.sondakika.com/haber-foto/133/elif-erbakan-amerika-turkiye-nin-basini-yiyec-2709133_o.jpg

baskalarinin örtünme sekilleriyle ugrasip onlara light islam damgasi vurmadan önce tekbir giyimin kurulmasina alet olan kimdi anlat bakalim?

istersen önce kendi kapinin önünden ise basla...

iste "light islam" tesettür anlayisi:
http://www.marmarahaber.net/upload/Image/GUNCEL/nisan2011/erbakan-aile.jpg

Mücahid fatih erbakan:
http://www.haber5.com/img/Untitled-11ASDSAD1.jpg

Gelelim laiklik meselesine:

Laiklikte esas olan,inanç özgürlüğü...halkin inancina göre yaşamasının güvence altına alınması...
Laik sistemde kanun adamlarının görevi halkin dini inancina saygi göstermek,temel insan hakkının kullanılmasını sağlamak

Zamaninda erbakanda buna benzer aciklamalarda bulunmusdu...

Ayni görüsü simdi erdogan savunuyor diye kendisini yerden yere vururuyorsunuz...peki madem bukadar karsiydiniz bu tarz laiklik anlayisina erbakan bu sözleri söylediginde neredeydiniz?

Ercan Tekin
22-09-2011, 09:05
Yeni Osmanlı geç bu işleri !
Kimi kandırıyorsun sen?
Erbakan hocamızın laiklik çıkışı Türkiye'de inanç özgürlüklerine rejime aykırı şekilde müdahale edildiği içindir.
Bari laiklik adını ağzınızdan almıyorsunuz bu tanıma göre inancından dolayı insanlara müdahalede bulunmayın çağrısıdır!

Bunu anlamayacak kadar da aptal değil insanlarımız.
Bunu Tayyip Erdoğan devrimler yaşamış ve yeni yönetimlere hazırlanan İslam coğrafyasınıa yaptığı ziyaretlerde tebliğ etmesimi doğru yoksa İslam anayasası tebliğ etmesimi doğruydu?

Erbakan hocanın laiklik çıkışı Türkiye'deki inananları korumak içindi peki Tayyip Erdoğan Mısır'daki müslümanları korumak içinmi Laiklik çağrısında bulundu?
Yapmayın ya Mısır'da tağuti bir sistem gitmiş Tayyip Erdoğan başka bir tağuti sistemle devam edin diye tebliğlerde bulunuyor.

Sizde laikçi müslüman gibi sırf Tayyip Erdoğan böyle dedi diye ucuz savunmalara geçiyorsunuz ve üstelik bunu Erbakan hocaya mal edecek kadarda zayıflaşıyorsunuz.
Yazık diyorum vallahi yazık!

Aradaki milyonlarca farka rağmen Erbakan hocanın rejimde müslümanlar ezilmesin diye kamuoyu oluşturması nerede Erdoğan'ın Mısır'da taze bir yönetimle İslami yönetiem geçirilmeyi bekleyen Mısır halkına Laiklik çağırısı nerede?

Erbakan hocamız 41 yıllık siyasi yaşamının hangi safhasında İslam ülkelerine Laikliği önermiş işte burada kıyasa girersen o zaman doğru yaparsın ama böyle birşey olmadığı için gelip burada Tayyip Erdoğan'ı savunmak için ter dökeceğinize taassuplarınzından bir an önce kurtulun ve hakkı hak sahibine teslim edip batıldan da uzak durun!

İslam coğrafyasındaki siyonizm etkisini halen çözemediniz ona yanıyorum başka birşeye değil.
Allah hidayet versin

Ercan Tekin
22-09-2011, 09:47
1982 tarihine ait siyonist dergisinde islam cografyasinda kabuk degisimi siyonizmin asli hedefi oldugu belirtiliyor ve sende yeni osmanli bunu göremiyorsun!
Sudan'in bölünmesinde güney kismindaki Sudanlila r yeni devlet kutlamalarini yaparlarken yeni Sudan bayraklarini ellerinde sallarken diger ellerinde ise israil bayraklari salliyorlardi!
Ya Libya'da ?
Kaddafi diktatörünü deviren Libyalilarin ellerinde yeni bayraklarini sallarlarken amerikan bayraklarida sallamiyormuydu?
Hey gidi hey!
Bu isyan dalgalanmasini Abd ve Ab desteklemedimi?
Her yol siyonizme cikiyor ama halen siyonizmi ve etkisini anlayamadiniz.
Türkiye ise siyonizm tarafindan bu yolda resmen kullaniliyor tabi birgün anlarsaniz bunu degistirecegiz
Milli Görüse yaptiginiz düsmanliklardan siyonizmi tanimaktan mahrum kalmissin
Erbakan hoca ömrünü sizlere bu deccalizme karsi müslümanlari birlige cagirarak islam alemini düsmanina karsi suurlandirmaya ömrünü adadi ve halen sizler deccalizmin oyuncagi siyasetleri yapip uyanamadiginiz gibi Erbakan hocaya deccalizme karsi durdugu icin tas atip duruyorsunuz
Bu is nasip isi nasibiniz varsa hakki hak bilip hakka sarilirsiniz, batilida batil bilip batildan sakinirsiniz

veri
22-09-2011, 10:40
yineliyorum islam nizamı sadece semavi dinlerin topraklarında yaşamasına izin verir o da bedel karşılığı...diğer dinlerin hiç birini kabul etmez...islam putperestliği kaldırmıştır...bunu laiklikle nasıl birleştirirsiniz:thinking:.ayrıca veri islam sana göre bana göre işi değildir...ortak paydamız var kuran ve sünnet..."....Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir"nisa 59

bilmediğim konularda konuşamam bilmiyorum diye sizi bu konuda haklı da çıkarmaz.:)
problem siz ortak paydalarımızı kabul etmiyor tam tersi faşist modeller gibi sizin kabullerinizi dikte etmeye çalışıyorsunuz.


Fıkıh ile kelam alimi bir olamaz.
Fıkıhta mutlak müçtehid ya da mesele de müçtehid makamına sahip bir kişinin hükmü uygulanabilir,hakkı olmayan alimin görüşü benimsenemez.
Yani her bilgi sahibi alim olabilir,belli konu olsun bir çok konu olsun.
Ama islami hayatta özellikle fıkıhta selahiyet sahibi olmak şart,kitaplarda geçer.
Yani veri abi kelam alimlerini hüccet(delil) gösteremeyiz.
O yüzden farklı oluyor alimler,rahmetide bu minvalde aranır...
Eğer her alimin içtihad yetkisi olursa mutlak müçtehidliğin anlamı olmaz,her kafadan din anlayışı çıkar ortaya,muhkemlerde ayrılık olmamalı.Laiklik,demokrasi,tesettür,içki,kumar,fai z vb gibi...

alimler tabii ki bir olmaz ama aynı soruna farklı açılardan tavsiyelerden bulunabilirler
namazında hata yapan birine fıkıh bir usul gösterir
tasavvuf vb. ilim ise bu hatanın oluşmaması için başka bir usul gösterir.
kelamsız fıkıh olmaz kelam ilmindeki mezheplere de bağlıyız diğer ilimdeki çeşitli yorumlara da.

benim alimlerin arasındaki rahmetten kastım fıkıhçılarla fıkıhçılar diğer ilimdekiler le de aynı dalı paylaşanları kastediyorum
hac da çeşitli ekollerin en kolaylarını kullanıyoruz
abdest alırken bozarken
veya namazkılarken
kimi alimler 4 eşliliği hak görürken
kimi alimler bu hakkı kısıtlayan hükümler koyarlar
liste uzuyor böyle.
pardon en altta laiklik demokrasi tesettür içki falan demişsin :)
faizin ne olduğu zaten karışık
içki konusunda bile bir bütünlük islam dünyasında mevcut değil.
laiklik ve demokrasi ise kusura bakmayın ama dini anlamda bir endişemiz mevcut değil.

veri
22-09-2011, 10:50
yineliyorum islam nizamı sadece semavi dinlerin topraklarında yaşamasına izin verir o da bedel karşılığı...diğer dinlerin hiç birini kabul etmez...islam putperestliği kaldırmıştır...bunu laiklikle nasıl birleştirirsiniz:thinking:.ayrıca veri islam sana göre bana göre işi değildir...ortak paydamız var kuran ve sünnet..."....Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir"nisa 59


1982 tarihine ait siyonist dergisinde islam cografyasinda kabuk degisimi siyonizmin asli hedefi oldugu belirtiliyor ve sende yeni osmanli bunu göremiyorsun!
Sudan'in bölünmesinde güney kismindaki Sudanlila r yeni devlet kutlamalarini yaparlarken yeni Sudan bayraklarini ellerinde sallarken diger ellerinde ise israil bayraklari salliyorlardi!
Ya Libya'da ?
Kaddafi diktatörünü deviren Libyalilarin ellerinde yeni bayraklarini sallarlarken amerikan bayraklarida sallamiyormuydu?
Hey gidi hey!
Bu isyan dalgalanmasini Abd ve Ab desteklemedimi?
Her yol siyonizme cikiyor ama halen siyonizmi ve etkisini anlayamadiniz.
Türkiye ise siyonizm tarafindan bu yolda resmen kullaniliyor tabi birgün anlarsaniz bunu degistirecegiz
Milli Görüse yaptiginiz düsmanliklardan siyonizmi tanimaktan mahrum kalmissin
Erbakan hoca ömrünü sizlere bu deccalizme karsi müslümanlari birlige cagirarak islam alemini düsmanina karsi suurlandirmaya ömrünü adadi ve halen sizler deccalizmin oyuncagi siyasetleri yapip uyanamadiginiz gibi Erbakan hocaya deccalizme karsi durdugu icin tas atip duruyorsunuz
Bu is nasip isi nasibiniz varsa hakki hak bilip hakka sarilirsiniz, batilida batil bilip batildan sakinirsiniz
siyonistlerin islam dünyasındaki anarşi ve dikta rejimlerinden faydalanmaya çalıştığı ve bunu bir nebze başardığı herkesin malumu
lakin tayyip gibi akp gibi partiler siyasetçiler olsaydı bunu başaramazlardı
görmüyor musunuz halk artık hükümetten değil devletten memnun bu memnuniyet gittikçe artıyor
sizin döneminizdeki devletten nefret oranı tavana yükselmişti.
sizin saçma ve hatalı politikalarınız yüzünden ve sizin yol açtığınız azınlık hükümetleri sayesinde

burda kaddafi esad gibi zalimleri mi destekliyorsun yazıklar olsun sünni kardeşlerimi öldürmek için bahane arayanlarla işbirliği ha
yazık ya paritinize yardım geliyor diye sesiniz çıkmaz çok yazık

erbakan gülen in ne zaman ayağına gidip yalvardı söyler misin?
niye aralarındaki mesafeyi kaldıracak adım atmadı
nasıl bi islami birlik anlayışıdır.
ben erbakan ın zararını ama faydasını görmemiş biriyim
faydasını gören varsa buyursun faydasını anlattın

Büşra
22-09-2011, 11:21
alimler tabii ki bir olmaz ama aynı soruna farklı açılardan tavsiyelerden bulunabilirler
namazında hata yapan birine fıkıh bir usul gösterir
tasavvuf vb. ilim ise bu hatanın oluşmaması için başka bir usul gösterir.
kelamsız fıkıh olmaz kelam ilmindeki mezheplere de bağlıyız diğer ilimdeki çeşitli yorumlara da.

benim alimlerin arasındaki rahmetten kastım fıkıhçılarla fıkıhçılar diğer ilimdekiler le de aynı dalı paylaşanları kastediyorum
hac da çeşitli ekollerin en kolaylarını kullanıyoruz
abdest alırken bozarken
veya namazkılarken
kimi alimler 4 eşliliği hak görürken
kimi alimler bu hakkı kısıtlayan hükümler koyarlar
liste uzuyor böyle.
pardon en altta laiklik demokrasi tesettür içki falan demişsin :)
faizin ne olduğu zaten karışık
içki konusunda bile bir bütünlük islam dünyasında mevcut değil.
laiklik ve demokrasi ise kusura bakmayın ama dini anlamda bir endişemiz mevcut değil.

Kırmızıları yeniden okuyun yorumların bağlayıcılığı yoktur.
Mavi cümle tercihiniz saygı duyarız hükümle iştigalse sorun yok,
karışık olan faizin şekli,tevil ediyorlar ama faiz helaldir diyen yok :)
Dini anlamda endişe görmediğiniz laiklik ve demokraside algıdan kaynaklanıyor yoksa asli anlamda mubah sayan yok,menşei bozuk siz araç deyin,takiyye deyin.Biat bir rey olsa bile kaçırdığınız bir nokta beşeri nizama değil Peygambere verildi o biat,biz de ortada öyle bir durum olmadığı için saklıyoruz biatımızı...

Neşriyat ayırımı yapmayın inş,kaynaklardan okuyun görürsünüz,siz de kaynak verin okumanın zararı olmaz okuyalım,yargılarımızdan sıyrılalım.Ama önce hem fikir olmak lazım,hükümlerin bağlayıcılığı nasıldır,hangi hüküm tatbik edilir hangisi edilmez,kimin hükümlerine güvenilir kim hüküm çıkarma selahiyetine sahiptir.yoksa mesajlar savunma babında sürer gider...

veri
22-09-2011, 11:33
hayırlı sabahlar efendim.
demokrasi cumhuriyet laiklik hakkında yeterince yorum deyin fetva deyin farketmiyor
bizim görüşü destekleyen yeterince alim mevcut.
biat sadece peygambere mi verildi sanmıyorum.
neşriyat ayırımı yapmak zorundayım çünkü cahil olduğumun farkındayım.
yoksa kafama göre o alim bu alim diye dönüp dolaşırım ve kaybederim.

Büşra
22-09-2011, 11:44
hayırlı sabahlar efendim.
demokrasi cumhuriyet laiklik hakkında yeterince yorum deyin fetva deyin farketmiyor
bizim görüşü destekleyen yeterince alim mevcut.
biat sadece peygambere mi verildi sanmıyorum.
neşriyat ayırımı yapmak zorundayım çünkü cahil olduğumun farkındayım.
yoksa kafama göre o alim bu alim diye dönüp dolaşırım ve kaybederim.

Peki efendim öyle olsun :)

Cahil tabirinizi bilmeme olarak alıyorum,herkesin her bilgiye sahip olmadığı elzemdir.

Size de hayırlı sabahlar,hayırlı işler olsun...

Mahpeyker
22-09-2011, 12:19
1982 tarihine ait siyonist dergisinde islam cografyasinda kabuk degisimi siyonizmin asli hedefi oldugu belirtiliyor ve sende yeni osmanli bunu göremiyorsun!
Sudan'in bölünmesinde güney kismindaki Sudanlila r yeni devlet kutlamalarini yaparlarken yeni Sudan bayraklarini ellerinde sallarken diger ellerinde ise israil bayraklari salliyorlardi!
Ya Libya'da ?
Kaddafi diktatörünü deviren Libyalilarin ellerinde yeni bayraklarini sallarlarken amerikan bayraklarida sallamiyormuydu?
Hey gidi hey!
Bu isyan dalgalanmasini Abd ve Ab desteklemedimi?
Her yol siyonizme cikiyor ama halen siyonizmi ve etkisini anlayamadiniz.
Türkiye ise siyonizm tarafindan bu yolda resmen kullaniliyor tabi birgün anlarsaniz bunu degistirecegiz
Milli Görüse yaptiginiz düsmanliklardan siyonizmi tanimaktan mahrum kalmissin
Erbakan hoca ömrünü sizlere bu deccalizme karsi müslümanlari birlige cagirarak islam alemini düsmanina karsi suurlandirmaya ömrünü adadi ve halen sizler deccalizmin oyuncagi siyasetleri yapip uyanamadiginiz gibi Erbakan hocaya deccalizme karsi durdugu icin tas atip duruyorsunuz
Bu is nasip isi nasibiniz varsa hakki hak bilip hakka sarilirsiniz, batilida batil bilip batildan sakinirsiniz


Allah razi olsun
aci da olsa cok dogru bir yazi

benimde günlerden beri aklima gelen su " demek ki BOP un gercek yüzü buymus .yani ortadogu da ki müslüman devletleri karistirmak ,zayiflatmak ve güya yeni islam rejimi olan laiklik safasatasi ile müslümanlari yeni bir esarete sürüklemek "

diyorumya iste kemalizm den kurtulduk ,erdoganizme dogru gidiyoruz .hic bir dini ve manevi icerigi olmayan ,yalanlarla süslenmis gizli "hizmetci" olan bir rejim .

ah su medya yok mu ahhh
almanlara bakiyorumda ,bilhassa libya konusunda cok daha uyanliklar bizim milletimizden .
bizimkiler "ah gaddafi -kafir gaddafi ,bilmem ne " diye isin icerigini bilmeden medyanin yankisini yapiyorlar .
gaddafinin halki ve ülkesi icin getirdiklerini hic arastirdik mi acaba ???
gaddafinin bilhassa somali ´nin bagimsiz bir devlet olabilmesi icin ciddi adimlar atmaya hazirlandigini biliyor muyuz acaba ?
sahsen ben gaddafinin ,saddam gibi hic bir zulmüne rastliyamadim yaptigim arastimalarda .
ülkesinde gayet demokrat bir rejim sürmüs .
kadinlar istedikleri egitimi alip ,basi acik calismislar -hic bir baski olmadan -tabii isteyende basi kapali calismis .

dünyanin en büyük su rezervini yaptirmis .buda hayranlik duyulacak kadar cok büyük ve ayri bir basari gaddafinin .

birde sunu sormasi gerekiyor halkimizin kendince ?
madem gaddafi bu kadar kötü ,zalim vs
neden hala libya´yi yüzde yüz alamadi NATO ve yardimcilari olan capulcular ???
hani libya halki cok merakliydi gaddafiyi basindan def etmeye ?

masal bunlar -hepsi siyonist güclerin elinde olan medyanin yalani .

senelerce anadolu halki icinde ayni masallari dinlemedik mi ?ne zaman kendi aklimizi kullanmaya basliyacagiz ?

ya gercekten halkimiz resmen ikiye bölünmüs durumda .biri ölesiye erdoganci digeri ise neoerdoganci .

ve simdi de sözde bati medyasi türkiye ve erdogani sanli atamiza benzeterek överek ,cahil halkin gögsünü kabartarak ,zihinlerde olusan sorulari örtme cabasinda .

isin gercegi o kadar vahim ve derin ki , az biraz caba sarf edip arastirma yapsa insan , siyonisterlin ucuk ve acimasiz zihniyetini anliyacak .

o kadar büyük oyunlar var ki ! hangi birisini sayacaksin .

eh kiyamet nasil kopacak ? mehdi nasil gelecek ?
bütün bunlar kiyamet alametlerinin en büyüklerinin göstergesi.

beni en derinden üzen ise,vatanimiz ve halkimiz ayni birinci dünya savasinda oldugu gibi pisi pisine büyük bir felakete dogru itekleniyor da halkimiz bunun farkinda bile degil !!!

veri
22-09-2011, 12:26
yapmayın kaddafinin erbakan a yaptığını mı onaylıyorsunuz
veya batı bankalarındaki yüz milyarlarını mı savunuyorsun.
veya pakistandaki bazı gelişmeleri gammazlamasını mı

siyonist oyunlar var
tayyip topçu da olabilir bana ne
ben burda ne yapıcam veya ne yapabilirim.
iran rusyanın kucağında pakistan çin in kucaağında ülkemiz de bırakın abd nin kucağında kalsın:)
ne zararı var.
sanki bağımsız hareket edebilen bir ülkeyiz de tayyip bunu bozdu

siyonistlere en büyük hizmeti erbakan ve tayfası yapmıştır.
28 şubat a yol açarak en büyük ihaleleri o dönemde israil peşkeş çekmedik mi

leylinur
22-09-2011, 12:33
yeni osmanlı konuyu sınırları dahilinde konuşsan...
veri demokrasi ile ilgili getirdiğin yazarların görüşlerini gördük hiç bir şeri delil yok ,diyer delilleride gördük şeri naslarla siz yinede istediğinizi alın hesaba günü belli olur netice.büşranın dediği gibi muhkem ve müteşaabihleri karıştırmamak lazım ki konu muhkemdir.ve söylediğiniz destekleyenler kesinlikle alim değil yazar ve yorumculardır.
velevki konu müteşabih olsa bile;
insanlar sorumludurlar mukallid olarak ictihada tabi iseler ictihat yetkisini usulde öğrenmeye,aksi taktirde büşranın dediği gibi her konuyu tartılırsınız ki ifadelerin ona götürmüş..
konunun aslına gelecek olursak;yeni osmanlı yahudi ve hristiyanlardan alınan bir bedel varmıdır?veri put pereslik kaldırılmamışmıdır islam tarafından...
bunlar laikliğe zıt değilmidir?!
ayrıca veri bilmediğini ilan ediyosun madem öğrenmeyede niyetin yok o zaman ne hüccetle yazıyosun:)

Mahpeyker
22-09-2011, 12:36
ruhunu hakka teslim etmis olan birini bu kadar yerden yere vurmanin kimseye bir faidesi yok !
28 subati erbakana mal etmek ayni , capulcular istanbula girip yagmalama ve katl eylemine baslamasini , zamanin Padisahi II.Abdülhamiti suclamaya benzer .

Abdülhamit´in sucsuz oldugunu gösteren tarih ,bir gün erbakanin yaptigi herseyi halkimiza ve islamiyete hizmet icin yaptigini gösterecek .

Büşra
22-09-2011, 12:36
ülkemiz de bırakın abd nin kucağında kalsın:)
ne zararı var.


Abd güdümlü yaşadığımızın farkında olmakta bir erdem,kabul etmekte..
Zararları şimdi belli olmaz,ilerde ne olur göreceğiz.

Halk güdülmeye alışmış,sesini sadece ekonomide çıkarıyor,onu da ağzına bir kaşık bal sürülünce kesiveriyor ...

veri
22-09-2011, 12:38
size göre şeri delil yok bize göre var burda anlaşamıcaz
yok diyene ne anlatıcaksın ki

bilmediğim konu vardır bildiğim konu vardır
bildiğim ile konuşur bilmediğimi de ifade etmekten çekinmem
ki bu sende yok bilmediğin çok konuda afalladın.

laikliği bırak ta biz düşünelim
neyin uyup neyin uymadığına

veri
22-09-2011, 12:43
Abd güdümlü yaşadığımızın farkında olmakta bir erdem,kabul etmekte..
Zararları şimdi belli olmaz,ilerde ne olur göreceğiz.

Halk güdülmeye alışmış,sesini sadece ekonomide çıkarıyor,onu da ağzına bir kaşık bal sürülünce kesiveriyor ...


abd nin kucağında oturmak ve farkında olan ve ona göre hareket eden bir devlet ricali varsa sorun yok.
halk güdülmeye alışmış değil yapacağı bir şey olsa kıyameti koparır
yoksa susar sabreder.

Büşra
22-09-2011, 12:49
abd nin kucağında oturmak ve farkında olan ve ona göre hareket eden bir devlet ricali varsa sorun yok.
halk güdülmeye alışmış değil yapacağı bir şey olsa kıyameti koparır
yoksa susar sabreder.
sanmam kıyamet kopma evresi erdoğanın bildiği vardır hüsnü zannıyla rafa kaldırıldı bir dört sene daha,Bakın millet çil çil altınlarını bozdurdu hemde devlete teşekkür ederek kardalar ya,şimdide ufak ufak harcıyorlar para tükenince kıyameti görün :)

veri
22-09-2011, 12:52
sanmam kıyamet kopma evresi erdoğanın bildiği vardır hüsnü zannıyla rafa kaldırıldı bir dört sene daha,Bakın millet çil çil altınlarını bozdurdu hemde devlete teşekkür ederek kardalar ya,şimdide ufak ufak harcıyorlar para tükenince kıyameti görün :)
halk ne yapıcak peki:) yapılacak birşey varsa önerin.
seçimde gereken dersleri her zaman vermiştir yapacak birşey
belediye seçimlerinde keza öyle
belediyeden ruhsat alma işlemlerinde yapmadığı yok çatıya çıkıp intihar eylemlerine kadar:)

12 eylül darbesine rağmen özal a oy verdi bu büyük cesarettir
12 eylül anayasasına hayır diyen ilin başına gelenleri bilmesine rağmen

leylinur
22-09-2011, 12:53
bide bana diyosunuz cevap vermiyor diye :)
yazmışsınzı veri cevaop verir diye:)
hani cevaplar:
putperestlik kaldırılmışmıdır,kaldırılmamışmıdır,yahudi ve hiristiyanlardan bedel alınyormu alınmıyormu...semavi dinler dışındaki dinlere islam nasıl yakşlaşıyor?!
neyse
tebessüm sadakadır :)

veri
22-09-2011, 12:56
bide bana diyosunuz cevap vermiyor diye :)
yazmışsınzı veri cevaop verir diye:)
hani cevaplar:
putperestlik kaldırılmışmıdır,kaldırılmamışmıdır,yahudi ve hiristiyanlardan bedel alınyormu alınmıyormu...semavi dinler dışındaki dinlere islam nasıl yakşlaşıyor?!
neyse
tebessüm sadakadır :)
sorularınız sorunlarınız ilgi alanım içinde değil
cevabını öğrenince nasılsa kabul etmicek
öğreneceğim bilginin de bana katkısı da olmuyacaktır ya
bb inadınıza devam

Büşra
22-09-2011, 12:56
Benim vereceğim öneriyi kim dikkate alır ki :)
Herkes her durumdan memnun görünüyor..

Allah dünya ahiret güzellikleri nasip etsin diyelim.

Mahpeyker
22-09-2011, 12:57
secimleride öyle cok "demokratik " kabul etmeyin

secimlerden önce akp ye tehlike olabilecek olan bütün partilere al atildi ( artik bu el kime aitse !? ) . Yazicioglu cinayete kurban gitti , saadet kendi icinde ikiye bölündü , chp de malum skandal ile degisti .

türkiyede siyasi dalda akp ye tehlikeli olabilecek kimse kalmadi/ yok

veri
22-09-2011, 12:57
ruhunu hakka teslim etmis olan birini bu kadar yerden yere vurmanin kimseye bir faidesi yok !
28 subati erbakana mal etmek ayni , capulcular istanbula girip yagmalama ve katl eylemine baslamasini , zamanin Padisahi II.Abdülhamiti suclamaya benzer .
Abdülhamit´in sucsuz oldugunu gösteren tarih ,bir gün erbakanin yaptigi herseyi halkimiza ve islamiyete hizmet icin yaptigini gösterecek .


28 şubat erbakan ı bahane edip çıkarmadılar mı
gereken tedbirleri alıp niye mahkemeye vermedi sorumluları
tarihin ne dediği önemli değil canı yanan insanlarız biz hesap sorduk sorucaz. ahirette bizimle hesaplaşıcak tarihle değil.
vebiz onu suçlu ilan ediyoruz.

veri
22-09-2011, 13:00
Benim vereceğim öneriyi kim dikkate alır ki :)
Herkes her durumdan memnun görünüyor..

Allah dünya ahiret güzellikleri nasip etsin diyelim.
o zaman susmak gerekir madem öneriniz yok öneriniz olsa da tutarlılığı kabul görmesi başka
sol zihniyet de halkı beğenmez:) illa batıdaki gibi birilerini öldürmek mi tepki göstermek anlamıyorum.secimleride öyle cok "demokratik " kabul etmeyin

secimlerden önce akp ye tehlike olabilecek olan bütün partilere al atildi gizli bir el tarafindan ( artik bu güc kimse !? ) . Yazicioglu cinayete kurban gitti , saadet kendi icinde ikiye bölündü , chp de malum skandal ile degisti .

türkiyede siyasi dalda akp ye tehlikeli olabilecek kimse kalmadi/ yok

hangi seçim.
akp tek başına maalesef
alternatifi üretecek biri vardı onu da partinizden attınız

Mahpeyker
22-09-2011, 13:08
@veri (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27415)
bakin akp nin tek basina olmasinda haklisiniz ama
Kurtulmusu attiniz degil , iki tarafda kiskirtildi ve parti bölündü
e malum kurtulmusta gercekten erdogana rakip olabilecek kabiliyet ve sahsiyet var .
izin verilmedi ama
bu demokratik degil "tek partililik - diktatörlük "28 subat olayina gelince :
daha öncede demistik yine söylüyoruz , o zaman erbakanin cektiklerini yakinlarindan baska kimse bilemez .oyuna getirildi ve eli kolu baglandi .
gercekleri bilmeden kabullenmek zor olsa da , feraseti acik olan kimseler bunu anliyabilirler .

ama ölmüs birisini iki de bir kötülemeden elinize ne geciyor ? bunu anlamis degilim

Büşra
22-09-2011, 13:11
Devlete sahib çıkıyordunuz akp nin iktidarından niye rahatsızsınız o zaman,
alternatif sunacak biri vardı attınız derken kurtulmuşumu kast ettiniz.
Açıkcası seçim zamanı bende pek beğenmiştim konuşmalarını ama beklediğim gibi çıkmadı.
Biz diyoruz ki madem her şeye eywallah diyorsunuz bari ahiretinizi kurtarın.
Geçenlerde-ki baya oldu-bir milletvekili çocuğunun okulda andımızı okumasını istemiyordu,aleviler din dersi zorunlu olmasın diye ayaklanabiliyor,biz menfaat peşinde bir arpa boyu yol alamıyoruz.

milletin kafasını karıştırdılar,millette ne yapacağını bilemez hale geldi...

veri
22-09-2011, 13:18
@veri (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27415)
bakin akp nin tek basina olmasinda haklisiniz ama
Kurtulmusu attiniz degil , iki tarafda kiskirtildi ve parti bölündü
e malum kurtulmusta gercekten erdogana rakip olabilecek kabiliyet ve sahsiyet var .
izin verilmedi ama
bu demokratik degil "tek partililik - diktatörlük "28 subat olayina gelince :
daha öncede demistik yine söylüyoruz , o zaman erbakanin cektiklerini yakinlarindan baska kimse bilemez .oyuna getirildi ve eli kolu baglandi .
gercekleri bilmeden kabullenmek zor olsa da , feraseti acik olan kimseler bunu anliyabilirler .

ama ölmüs birisini iki de bir kötülemeden elinize ne geciyor ? bunu anlamis degilim
onu bunu bilmem oyumu yine size vericektim 1996da pişman olmama rağmen
neyse sizin iç işiniz susuyorum.
28 şubatta erbakan da ekibi de suçludur bu tüm suç sizde anlamını taşımayacağı gibi hiç kabahatiniz olmadığı anlamını da taşımaz.
oyuna getirildi eli kolu bağlandı ile de zımmen kabul ettiniz sayılır.
mesele ölmüş birini konuşmak da değil.
bir hatayı tespit ve onlardan ders çıkarmak demektir.
hataları kabullenin kabullenmemek tekrar aynı hatayı yapabilirim demektir.

Mahabad
22-09-2011, 13:19
iki tarafda kiskirtildi ve parti bölündü

bi taraf mübarek ramazan ayında iftar toplantısı düzenledi, diğer taraf haydut ve eşkiyalar gibi iftarı bastı.

bir taraf kongre sonucunda genel başkan oldu, diğer taraf Peygamber efendimize hakaret eden o zaman ki chp genel sekreteri önder sav'a giderek seçilmiş bir genel başkanı devirmek için senin üçkağıtçılık çetende staj yapmak istiyoruz kabul buyurmaz mısınız diye yalvardırlar. (siz isterseniz ricada bulunduk deyin) ve kayyuma devri üçkağıt oyunu tezgaha kondu.

hikayenin sonunda ne mi oldu?
kim kazanacak holiganlar

veri
22-09-2011, 13:21
Devlete sahib çıkıyordunuz akp nin iktidarından niye rahatsızsınız o zaman,
alternatif sunacak biri vardı attınız derken kurtulmuşumu kast ettiniz.
Açıkcası seçim zamanı bende pek beğenmiştim konuşmalarını ama beklediğim gibi çıkmadı.
Biz diyoruz ki madem her şeye eywallah diyorsunuz bari ahiretinizi kurtarın.
Geçenlerde-ki baya oldu-bir milletvekili çocuğunun okulda andımızı okumasını istemiyordu,aleviler din dersi zorunlu olmasın diye ayaklanabiliyor,biz menfaat peşinde bir arpa boyu yol alamıyoruz.

milletin kafasını karıştırdılar,millette ne yapacağını bilemez hale geldi...

alevilerin bir halt yediği yok. ne ayaklanması imiş:) sünnilerden daha kuzu oldular
hatta cellatlarını seviyorlar ismet inönü chp sine tek sahiplenen onlar değil mi

akp den rahatsızlığım zaman zaman akıl dışı dış siyaset politikaları oldu.
ihh ya desteği özür konusundaki ısrarı.
ab yolunda ilerleme sağlayamaması
akp politikalarından çok tayyip politikalarına dönmesi gibi
ama alternatif yok
ahiretimi bırakın da ben düşüneyim.

Mahpeyker
22-09-2011, 13:23
milli görüse bagli olmayan ve kendi iclerinde olanlara 100% hakim olmayan biri olarak söylediklerinize katiliyorum .
zaten yapilan hatalardan ders alindigini düsünüyorum .

bana göre tekrar iktidara gelmeleri cok zor .bunun olmamasi icin bütün tedbirlerin alindigi kanaatindeyim .( gizli gücler tarafindan )

türkiyede akli basinda islami ölcülerde bir iktidarin olusmasi konusunda , kendi tezim var .dogru da olabilir yanlis da .

Büşra
22-09-2011, 13:24
alevilerin bir halt yediği yok. ne ayaklanması imiş:) sünnilerden daha kuzu oldular
hatta cellatlarını seviyorlar ismet inönü chp sine tek sahiplenen onlar değil mi

akp den rahatsızlığım zaman zaman akıl dışı dış siyaset politikaları oldu.
ihh ya desteği özür konusundaki ısrarı.
ab yolunda ilerleme sağlayamaması
akp politikalarından çok tayyip politikalarına dönmesi gibi
ama alternatif yok
ahiretimi bırakın da ben düşüneyim.
Hz Ömerin aynaya bakması gibi hatırlatmak sadece,had sınırlarında inş.
Yine de peki siz düşünün.
Mavi marmarayla ilgili forumda geçenlerde rastlamıştım yorum yazmadım ,bakış açıları insanı böyle farklı noktalara götürüyor işte.
İhh sadece mazlum oldukları için o gemiyi yola çıkarı bir strateji gütmeden bunu bile yordular,
Müslümanlar bunu savunanların işlerine bile mani oldular,insanlar fark etmeden hakka çok giriyor..

veri
22-09-2011, 13:26
islami ölçülerle alakalı temelleri atıyoruz
filiz vericek inşallah
2080 yılını bekleyin
hatta Allah utandırmasın birkaç yıl içinde filistin israil konularında ciddi gelişmeler bekliyoruz.
yeterki bu kefere uyanmasın:)

veri
22-09-2011, 13:27
Hz Ömerin aynaya bakması gibi hatırlatmak sadece,had sınırlarında inş.
Yine de peki siz düşünün.
Mavi marmarayla ilgili forumda geçenlerde rastlamıştım yorum yazmadım ,bakış açıları insanı böyle farklı noktalara götürüyor işte.
İhh sadece mazlum oldukları için o gemiyi yola çıkarı bir strateji gütmeden bunu bile yordular,
Müslümanlar bunu savunanların işlerine bile mani oldular,insanlar fark etmeden hakka çok giriyor..

sanmıyorum.

Büşra
22-09-2011, 13:31
sanmıyorum.
Neyi sanmadığınızı anlamadım ama biz şahidiz bazı şeylere :)

Mahpeyker
22-09-2011, 13:32
islami ölçülerle alakalı temelleri atıyoruz
filiz vericek inşallah
2080 yılını bekleyin
hatta Allah utandırmasın birkaç yıl içinde filistin israil konularında ciddi gelişmeler bekliyoruz.
yeterki bu kefere uyanmasın:)

bu kefere uyanmasin mi ? uyuyorlar mi sanki : )

hangi müslüman vataninin iyi olmasini istemez ?
insAllah olur .temennimiz ve dualarimiz bu yönden .lakin neticeye ulasmak icin cok cetin bir imtihandan gecirmesin Mevlam

veri
22-09-2011, 13:37
bu kefere uyanmasin mi ? uyuyorlar mi sanki : )
hangi müslüman vataninin iyi olmasini istemez ?
insAllah olur .temennimiz ve dualarimiz bu yönden .lakin neticeye ulasmak icin cok cetin bir imtihandan gecirmesin Mevlam

uyanmaktan kastım bizim on yıldır yaptığımız bir iş mevcut öncesi de mevcut gerçi:) ama yoğunlaşma son on yıldı oldu.
birkaç yıl içinde programladığı gibi giderse güzel gelişmeler olucak inşallah

bir de şu ihh şu işi batırmasa idi:) başarsaydı işimiz hızlanıcaktı ama batırdı sonuçta:(

veri
22-09-2011, 13:38
Neyi sanmadığınızı anlamadım ama biz şahidiz bazı şeylere :)

sanmıyorum:)

benim şahit olduklarımla kıyaslanınca birşey bildiğinizi sanmıyorum

Büşra
22-09-2011, 13:43
sanmıyorum:)

benim şahit olduklarımla kıyaslanınca birşey bildiğinizi sanmıyorum

evet konumunuz itibariyle sizin kadar bilemiyorum ne yazık ki :)

Yeni-OSMANLI
22-09-2011, 14:04
1.) Ben milli-görüscüyüm diyen hicbir insanin sözüne güvenmem.Defalarca yalanlarina , carpitmalarina ve karalamalarina sahid oldum.Bunlardaki siyasi hirs, ,hased, cekememezlik siyasi ahlaklarini bozmusdur,samimiyetlerine zarar vermisdir.
Bu yüzden ne derlerse desinler,asla ciddiye alinmazlar....

2.).Erbakan zamaninda laikligi neden savunduysa erdoganda bu sebebden dolayi savundu.Bu is tamamen siyasidir.Erbakan türkiyedeki rejimin serrinden korunmak icin bu sözleri söyledi,erdoganda dünyadaki rejimin serrinden emin olmak icin...ayni zamanda türkiyedeki laikleri kendi safina cekmek icin,cünkü türkiyedeki mücadele henüz bitmis degil,aksine yeni basliyor....Erbakan zamaninda acikca "biz seriat sistemini istiyoruz" demesine ne kadar erkense simdide ayni sekilde erkendir.Erbakan zamaninda ne kadar özgürse tayyibde simdi okadar özgür.
Evet,bencede kendisinden menfaat uman kirli gücler var,amaclari Tayyibi kullanmakda olabilir...ama Tayyib bunun farkinda,oda onlari kullaniyor ve arasira böyle cikislarda bulunuyor.

Kötüde yapmiyor bence cünkü böylece laiklik anlayisiyni tartismaya acmisidr:

-simdiye kadar laiklik dinsizlik anlaminda kullaniliyordu,tayyib buna yeni bir versyon getirdi ve "halkina esit mesafede yaklasan,dinine saygi gösteren,dini inancindan dolayi baski uygulamayan ve dini inancina hizmet eden bir devlet" anlayisni sundu.ne var bunda?
Bunun neresi islama ters?
TAYYIB OSMANLI modelini öneriyor,farkinda degilmisiniz?
Osmanli asirklarca bunu yaptida yanlismi yapti?

-ayrica farkli farkli mezheblerin ve dini anlayislarin,mezhebsizler gibi,neo-selefiler ve vahabiler gibi dini grublarin güclü oldugu misir gibi bir ülkede belli bir kesimin seriat anlayisini digerlerine dayatmanin sonucu catismadir.
Seriat diye yutturmaya calisdiklari Afganistan örnegi,somali örnegi bir yönetim sistemi gelirse halk yandı. Birak gayri müslimleri,bunlari gecelim,kendi müslüman halkina zulüm eder bunlar.
Kendi sapik yorumunu seriat diye yutturup isine gelmeyeni kesen,asan, ötekisini kafir ilan edip de canını ve malını helal kılan bir sistem gelecekse laiklik gelsin daha iyi.
Dikkatinizi cekerim,bu laiklik türkiye tarzi degildir.

3.)Siynizim dediginiz seyin elbette kirli planlari vardir,bunlari bilmeninde faydasi vardir ama bunlarda insandir, insanlardan olusan bir gücdür ve bunlari yenmeninde metodu vardir.
Hakimiyet kayitsiz sartsiz bunlarin elinde degildir
Bu konuyu dilerseniz baska bir zaman geliriz.

Mahabad
22-09-2011, 15:36
tabi tabi,hersey abd nin tertibiyle,siyonistlerin izniyle oluyor.

yalana bak....
Siyonistlerden korktugunuz kadarAllahtan korkun biraz.. al sana Ilımlı İslam örnekleri:

Erbakan Hoca'nın oğluna ve kizina saraylarda Havai fişekli muhteşem düğünlerdüzenlendiginde bu Ilımlı İslam degilmiydi?Milli döğüşçü kardeşlerimizin kullandıkları sözler o kadar çiğ ki yazdıklarıher satırda kendini gösteriyor.

@Yeni-OSMANLI (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27343) nın tespitleri çok yerinde ve doğrudur.

Siyonistleri herşeye gücü yeten, herşeyi yapmaya müktedir, ancak Allahtankorkulduğu kadar onlardan korkulması gerektiği şeklinde korkunç bir saplantı yayılmaktadır. Adeta siyonistlerin eğitiminden geçirilip türkiyeye gönderilen insanlardan söz ediyoruz.

israil mahalle muhtarı seçimlerini bile belirliyor saplantısını yayılması

İsrail o kadar muktedir ki paranoyakları bile antisiyonist gibi gösterebilir.

Soğukkanlılıkla, akılla, bilgiyle, planla, projeyle, kalkınmayla,gelişmeyle, teknolojiyle, güzel ahlakla, VE SABIRLAA çalışırırsan ne korkuya ve korkutmaya gerek kalır ne de saplantılı paranoyak fikirler üretmeye gerek kalır.

ACİZLER VE ZAVALLILARIN KULAĞINDA YANKILANAN HER ÇITIRTI VE GÜRÜLTÜ KIYAMET ALAMETİDİR. [mahabad :) ]

siyonistleri herşeyden sorumlu gösterince:

1- onları herşeyi yapmaya gücü yeten, herşeye kadir ve muktedir olarak propagandasını yapmış olursun.

2- kendi hatalarını ve sorumluluklarını gözden uzak tutmak için hemen her olumsuz olayda mutlaka kendini sorgulamadan düşmanını sorumlu tutarsın.

3- Sudan'da beşir'in sorumlu olduğu katliam olmasaydı sudan'ın bölünmesi ya hiç gerçekleşmeyecekti, yada daha geç bir zamana ertelenmiş olurdu. en azından ilerde sonucun farklı bir noktaya evrilmesi bakımından zaman kazanılmış olacaktı. Demek ki Sudan'ın bölünmesinde senin sorumluluk payın israilinkinden kat kat fazla. demek ki sudan'da israil bayrağının sallayanlar arasında seninde kırılasıca ellerin var.

4- ister öyle ister böyle 11 eylül olayları afganistanın işgaline gerekçe oldu. Saddamın kuveyti işgali Irak'ın işgalini batı nezdinde meşru kıldı.
Burgiba'nın yolsuzlukları ve halkın perişan hali Tunusta ayaklanmayı zorunlu kıldı,
ve peşi sıra halk ayaklanmalarına ilham vermiş oldu. Burda kusur ve hatalar zincirini görmezden gelip Kuzey afrikada yönetim değişikliklerini ABD ve israil sağladı diyenler, islam ülkelerinde yaşayan paranoyak neslinin var olduğu anlamına gelir.

Türkiyede hem paranoyaklığa hemde acizliğe dair bir örnek


Refahyol Koalisyonu döneminde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teklifi üzerine 60 adet Fantom uçağının yenilenmesi tarihi gelince ABD, Türkiye'yi İsrail'e muhtaç etmek için "ben bu uçakların yenilenmesi teknolojisini İsrail'e verdim, bu yenilenmeyi ben yapmayacağım İsrail'e yaptırın" dediği için 60 adet Fantom uçağının yenilenmesi işlemi mecburen, başka çare olmadığı için Amerika'ya verilecek olan yenilenme bedeli İsrail'e ödenmek üzere 60 adet Fantom uçağının yenilenmesinin sağlanması yoluna gidilmiştir.
1. saplantı : ABD 60 adet fantom uçağının bakım ve onarımını yaparsa normal,israil yaparsa a-normal oluyor?

2. acizlik : 60 adet fantomun onarımı askeri antlaşma ile olur. (öyle liberman ustaa sana 60 fantom gönderiyorum ne zaman teslim edersin? kaç para istersin? muhabetiyle teslim edilmez.) ve bakım parası (liberman usta yaz deftere ilerde öderim muhabetiyle ise hiç ama hiç olmaz.)
böyle 60 tane uçak bakımı onarımı işi için anlaşma lazım anlaşma kimi kandırıyorsunuz siz. bal gibi israille anlaşma yaptınız. dürüst olun kıvırmayın..
ben-biz israil ile anlaşma yapmadı(k)m diyenler köküne kadar yalanatıyor. ACİZLİĞE BAKALIM ŞİMDİ : "mecburen" "başka çare olmadığıiçin" ifadeleri özenle vurgulanıyor. acziyete ve perişanlığa bak.

3.paranoyaklık : abd türkiyeye israile git başvur dedi. emredersiniz dedikgittik mecburen ve başka çare olmadığı için israile başvurduk. KENDİLERİ SÖZKONUSU OLUNCA MECBUR KALDIK,

BAŞKALARI SÖZ KONUSU OLUNCA = sizi GİDİ İSRAİL UŞAKLARI SİZİ

Büşra
22-09-2011, 15:57
islami ölçülerle alakalı temelleri atıyoruz
filiz vericek inşallah
2080 yılını bekleyin
hatta Allah utandırmasın birkaç yıl içinde filistin israil konularında ciddi gelişmeler bekliyoruz.
yeterki bu kefere uyanmasın:)

Bu mesajı kaçırmışım,ömür yeterse bakalım :)
2080...daha çok uyutulacağız yani,yazık...

veri
22-09-2011, 16:02
Bu mesajı kaçırmışım,ömür yeterse bakalım :)
2080...daha çok uyutulacağız yani,yazık...

ömür ne ki.
siz zaten uyuyorsunuz:)
programın içindeyim ben nasıl uyucam merak ettim:)

Büşra
22-09-2011, 16:07
ömür ne ki.
siz zaten uyuyorsunuz:)
programın içindeyim ben nasıl uyucam merak ettim:)

Yahu 2080 yılında bir asırlık yaşa giriyoruz sizi bilemem artık tabi yaşarsak,
Kimin uyuduğunuda Allah bilir,inceden bir taş geldi kafama ama ah şu saygı :)
Madem uyanıksınız efenim bizi de uyandırıverin bir zahmet.

Mahabad
22-09-2011, 16:07
veri
Büşra Betül
ha gayret günlük ortalama mesaj sayınız 15-16
çıkın çıkın 150-160 civarına

veri
22-09-2011, 16:09
Yahu 2080 yılında bir asırlık yaşa giriyoruz sizi bilemem artık tabi yaşarsak,
Kimin uyuduğunuda Allah bilir,inceden bir taş geldi kafama ama ah şu saygı :)
Madem uyanıksınız efenim bizi de uyandırıverin bir zahmet.

osmanlı kurulduğunda 600 yıl yaşatılacak denilse eminim yukardaki mesajı verirdin
mahabad hayırdır mesaj iyidir forumun reytingini artırıyoruz :)

Büşra
22-09-2011, 16:13
veri
Büşra Betül
ha gayret günlük ortalama mesaj sayınız 15-16
çıkın çıkın 150-160 civarına

Affen ...
İşte böyle insanoğlu...
Artık yazmıyorum...
Selametle...

Büşra
22-09-2011, 16:31
Milli döğüşçü kardeşlerimizin kullandıkları sözler o kadar çiğ ki yazdıklarıher satırda kendini gösteriyor.

@Yeni-OSMANLI (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27343) nın tespitleri çok yerinde ve doğrudur.

Siyonistleri herşeye gücü yeten, herşeyi yapmaya müktedir, ancak Allahtankorkulduğu kadar onlardan korkulması gerektiği şeklinde korkunç bir saplantı yayılmaktadır. Adeta siyonistlerin eğitiminden geçirilip türkiyeye gönderilen insanlardan söz ediyoruz.

israil mahalle muhtarı seçimlerini bile belirliyor saplantısını yayılması

İsrail o kadar muktedir ki paranoyakları bile antisiyonist gibi gösterebilir.

Soğukkanlılıkla, akılla, bilgiyle, planla, projeyle, kalkınmayla,gelişmeyle, teknolojiyle, güzel ahlakla, VE SABIRLAA çalışırırsan ne korkuya ve korkutmaya gerek kalır ne de saplantılı paranoyak fikirler üretmeye gerek kalır.

ACİZLER VE ZAVALLILARIN KULAĞINDA YANKILANAN HER ÇITIRTI VE GÜRÜLTÜ KIYAMET ALAMETİDİR. [mahabad :) ]

siyonistleri herşeyden sorumlu gösterince:

1- onları herşeyi yapmaya gücü yeten, herşeye kadir ve muktedir olarak propagandasını yapmış olursun.

2- kendi hatalarını ve sorumluluklarını gözden uzak tutmak için hemen her olumsuz olayda mutlaka kendini sorgulamadan düşmanını sorumlu tutarsın.

3- Sudan'da beşir'in sorumlu olduğu katliam olmasaydı sudan'ın bölünmesi ya hiç gerçekleşmeyecekti, yada daha geç bir zamana ertelenmiş olurdu. en azından ilerde sonucun farklı bir noktaya evrilmesi bakımından zaman kazanılmış olacaktı. Demek ki Sudan'ın bölünmesinde senin sorumluluk payın israilinkinden kat kat fazla. demek ki sudan'da israil bayrağının sallayanlar arasında seninde kırılasıca ellerin var.

4- ister öyle ister böyle 11 eylül olayları afganistanın işgaline gerekçe oldu. Saddamın kuveyti işgali Irak'ın işgalini batı nezdinde meşru kıldı.
Burgiba'nın yolsuzlukları ve halkın perişan hali Tunusta ayaklanmayı zorunlu kıldı,
ve peşi sıra halk ayaklanmalarına ilham vermiş oldu. Burda kusur ve hatalar zincirini görmezden gelip Kuzey afrikada yönetim değişikliklerini ABD ve israil sağladı diyenler, islam ülkelerinde yaşayan paranoyak neslinin var olduğu anlamına gelir.

Türkiyede hem paranoyaklığa hemde acizliğe dair bir örnek


1. saplantı : ABD 60 adet fantom uçağının bakım ve onarımını yaparsa normal,israil yaparsa a-normal oluyor?

2. acizlik : 60 adet fantomun onarımı askeri antlaşma ile olur. (öyle liberman ustaa sana 60 fantom gönderiyorum ne zaman teslim edersin? kaç para istersin? muhabetiyle teslim edilmez.) ve bakım parası (liberman usta yaz deftere ilerde öderim muhabetiyle ise hiç ama hiç olmaz.)
böyle 60 tane uçak bakımı onarımı işi için anlaşma lazım anlaşma kimi kandırıyorsunuz siz. bal gibi israille anlaşma yaptınız. dürüst olun kıvırmayın..
ben-biz israil ile anlaşma yapmadı(k)m diyenler köküne kadar yalanatıyor. ACİZLİĞE BAKALIM ŞİMDİ : "mecburen" "başka çare olmadığıiçin" ifadeleri özenle vurgulanıyor. acziyete ve perişanlığa bak.

3.paranoyaklık : abd türkiyeye israile git başvur dedi. emredersiniz dedikgittik mecburen ve başka çare olmadığı için israile başvurduk. KENDİLERİ SÖZKONUSU OLUNCA MECBUR KALDIK,

BAŞKALARI SÖZ KONUSU OLUNCA = sizi GİDİ İSRAİL UŞAKLARI SİZİ
kardeşin mesajına sansür uygulamış olmuşuz,ilgililer için alıntıladım
Dua ile..

Mahabad
22-09-2011, 16:46
kardeşin mesajına sansür uygulamış olmuşuz,ilgililer için alıntıladım
Dua ile..


mesajıma sansür uygulayamazsınız :)
alınganlık yapmış oluyorsunuz.
neyse

Büşra
22-09-2011, 17:02
mesajıma sansür uygulayamazsınız :)
alınganlık yapmış oluyorsunuz.
neyse
Fıtrat ...
Herkes bu konuda mahir,
hangi konuda mı?
Cümleleri istediği manada yorma konusunda,
Bende bu maharetten nasipsiz kalmayayım dedim,alındım :)

Sorun yok kardeşim,selametle derken konudan ayrılmıştım forumdan değil
Konudan da çıkamadık...

Yeni-OSMANLI
22-09-2011, 17:10
Milli döğüşçü kardeşlerimizin kullandıkları sözler o kadar çiğ ki yazdıklarıher satırda kendini gösteriyor.

@Yeni-OSMANLI (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27343) nın tespitleri çok yerinde ve doğrudur.

Siyonistleri herşeye gücü yeten, herşeyi yapmaya müktedir, ancak Allahtankorkulduğu kadar onlardan korkulması gerektiği şeklinde korkunç bir saplantı yayılmaktadır. Adeta siyonistlerin eğitiminden geçirilip türkiyeye gönderilen insanlardan söz ediyoruz.

israil mahalle muhtarı seçimlerini bile belirliyor saplantısını yayılması

İsrail o kadar muktedir ki paranoyakları bile antisiyonist gibi gösterebilir.

Soğukkanlılıkla, akılla, bilgiyle, planla, projeyle, kalkınmayla,gelişmeyle, teknolojiyle, güzel ahlakla, VE SABIRLAA çalışırırsan ne korkuya ve korkutmaya gerek kalır ne de saplantılı paranoyak fikirler üretmeye gerek kalır.

ACİZLER VE ZAVALLILARIN KULAĞINDA YANKILANAN HER ÇITIRTI VE GÜRÜLTÜ KIYAMET ALAMETİDİR. [mahabad :) ]

siyonistleri herşeyden sorumlu gösterince:

1- onları herşeyi yapmaya gücü yeten, herşeye kadir ve muktedir olarak propagandasını yapmış olursun.

2- kendi hatalarını ve sorumluluklarını gözden uzak tutmak için hemen her olumsuz olayda mutlaka kendini sorgulamadan düşmanını sorumlu tutarsın.

3- Sudan'da beşir'in sorumlu olduğu katliam olmasaydı sudan'ın bölünmesi ya hiç gerçekleşmeyecekti, yada daha geç bir zamana ertelenmiş olurdu. en azından ilerde sonucun farklı bir noktaya evrilmesi bakımından zaman kazanılmış olacaktı. Demek ki Sudan'ın bölünmesinde senin sorumluluk payın israilinkinden kat kat fazla. demek ki sudan'da israil bayrağının sallayanlar arasında seninde kırılasıca ellerin var.

4- ister öyle ister böyle 11 eylül olayları afganistanın işgaline gerekçe oldu. Saddamın kuveyti işgali Irak'ın işgalini batı nezdinde meşru kıldı.
Burgiba'nın yolsuzlukları ve halkın perişan hali Tunusta ayaklanmayı zorunlu kıldı,
ve peşi sıra halk ayaklanmalarına ilham vermiş oldu. Burda kusur ve hatalar zincirini görmezden gelip Kuzey afrikada yönetim değişikliklerini ABD ve israil sağladı diyenler, islam ülkelerinde yaşayan paranoyak neslinin var olduğu anlamına gelir.

Türkiyede hem paranoyaklığa hemde acizliğe dair bir örnek


1. saplantı : ABD 60 adet fantom uçağının bakım ve onarımını yaparsa normal,israil yaparsa a-normal oluyor?

2. acizlik : 60 adet fantomun onarımı askeri antlaşma ile olur. (öyle liberman ustaa sana 60 fantom gönderiyorum ne zaman teslim edersin? kaç para istersin? muhabetiyle teslim edilmez.) ve bakım parası (liberman usta yaz deftere ilerde öderim muhabetiyle ise hiç ama hiç olmaz.)
böyle 60 tane uçak bakımı onarımı işi için anlaşma lazım anlaşma kimi kandırıyorsunuz siz. bal gibi israille anlaşma yaptınız. dürüst olun kıvırmayın..
ben-biz israil ile anlaşma yapmadı(k)m diyenler köküne kadar yalanatıyor. ACİZLİĞE BAKALIM ŞİMDİ : "mecburen" "başka çare olmadığıiçin" ifadeleri özenle vurgulanıyor. acziyete ve perişanlığa bak.

3.paranoyaklık : abd türkiyeye israile git başvur dedi. emredersiniz dedikgittik mecburen ve başka çare olmadığı için israile başvurduk. KENDİLERİ SÖZKONUSU OLUNCA MECBUR KALDIK,

BAŞKALARI SÖZ KONUSU OLUNCA = sizi GİDİ İSRAİL UŞAKLARI SİZİ
...knock out...

Mahabad
22-09-2011, 17:29
Şu belgeli yazıyı oku yalan fırtınası diye karartmana karşı biraz fikir edin düşmanını tanı ki dostunu seçesin tarihini bilip aldanmayasın güzel kardeşim buyur inşaALLAH:

Bu belgeli yazı dediğin şeyi henüz sen buraya alıntı yapmadan önce analizini dün ben yaptım. hemde senin mesajından 4 saat önce. demek ki sizler okuduğunuz halde anlamadığınız şeyi biz okumadan anlıyoruz.
Şimdi cevap ver söyle bakalım feraset kimde var mış?

Erdoğana Mısırda Tepkiler devam ediyor diye konu açmışsınız. Peki Erdoğana karşı Mısırda artan tepkileri gösterenlerin listesi yok mu diye sormuşum.
Mısırda Erdoğana tepki verenlerin sıraya girdiği şeklinde bir yanılsamaya yol açan konu başlığı ile konunun içeriğinde hiç bir açıklama ve isim olmayışı ile ilgili tutarsızlığı gösterip yalan fırtınası ifadesini kullandım.
Sen @Debreli (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27253) efendi senin gibi 10 taneyi yanyana koysak göstereceğin feraset rezervini ben tek başıma karşılarım.


Erdoğan'ın, Mısır'da yaptığı laiklik vurgusu ile ilgili sözlerinin mutlaka geri planında bir amaç vardır.
Hem içte hem dışta kendisine karşı tepki göstereceklerin bilincinde olarak hatta Türkiyedeki oy tabanını riske etmek pahasına önemle Erdoğanın laiklik vurgulamalarında vermek istediği bir mesajın var olduğu apaçıktır.

Erdoğanın ne tür mesajları olabileceği konusuna gelince...
Lübnan'da sayılarının ne kadar olduğunu bilemediğim ama Lübnan siyasetinde önemli bir güç olarak ABD ve İsrail çıkarlarına uygun hareket eden Hıristiyan Falanjistleri mutlaka duymuşsunuzdur. İsrailin eski genelkurmay ve başbakanlarından Ariel Şaron'un Lübnan'da israil işgal kuvvetleri komutanı olduğu dönemde Hıristiyan Falanjistler eliyle Filistinli Mültecilerin barındığı Şabra Şatilla mülteci kamğında büyük bir katliam yaptırılmıştı.
Aynı plan ve projeler Mısır'da Kıpti Hıristiyanlar aracılığıyla aşama aşama yerine getirilmeye çalışılmaktadır. Mısır nufüsünün % 10'una tekabul eden Kıptileri uyandırmak ABD ve İsrail ile bağlarını güçlendirmek maksadıyla neo-selefi, vahhabi güç odağı olan El-Kaide terör örgütü eliyle Kıptilere ait bir kiliseye bombalı bir saldırıda bulunulmuş, 21 kıpti hıristiyan öldürülmüştü.
Mısır'da Mübarek sonrası yeni yapılanma süreci ve iktidar mücadelesine doğru hızlı bir gidiş vardır. Muhakak ki iç ve dış güçler bu iktidar mücadelesinde mevziler kazanma yoluna gideceklerdir. Bu süreçte Müslüman Kardeşler hareketini de belli bir çizgiye oturtmak veya çizgisini tehlikeli noktalara kaydırmak senaryoları da uygulanıyordur. Aynı zamanda Kıpti Hıristiyanları kullanarak Mısır üzerinde uluslararası baskı, komplolar oynandığı gibi, kıptiler üzerinden Lübnan ve Sudan'da uygulandığı gibi iç çatışmalar çıkarılarak Mısır'ın birliği tehlikeye sokulmak istenecektir.

Özelde Ortadoğu genelde tüm İslam ülkelerinde ellerinde taşeron örgüt ve yandaşlar bulundurmak konusunda % 100 başarılı olan ABD ve İsrailin ekmeğine yağ süren açıklamalar, akıldan ve mantıktan yoksun suçlamalar, El-Kaide usulu tahriksel manevralar ABD ve İsrailin işini kolaylaştırmak demektir.
Mübarek rejimini devirmek için Tahrir Meydanında çeşitli sağ-sol farklı siyasi fraksiyon ve görüşleri temsilen geniş yığınlar yer almıştı. Halen Mısır Geçici Konseyinde bu güçler kendilerini temsil edecek kadrolar bulunduruyorlar. Bu süreçte Mısır'da iç dengeleri karıştıracak şekilde batıyı tahrik edecek konuşmalar yapmak Mısır'a yapılabilecek en büyük kötülüktür.
Mısır'a laikliği önermekle laiklik gelmez, laiklik ve dinsizlik mısıra el-kaide anlayışıyla kiliseleri bombalama sonucunda gelebilir.
Mısıra laiklik ve dinsizlik, vahhabilerin akıl dışı tutum ve davranışlarıyla gelebilir.


şunu herkes bilir ki, ağacın kurdu ağaçtan olmazsa dışardan kimse o ağacı deviremez.
Mısırda kıptileri ayaklanmaları için bir yerlerden kışkırtma ve tahrikler gerçekleşmesi gerekiyor.

el-kaide bir kiliseyi basıp 21 kıpti hıristiyanı öldürttüyor. El -kaide kim?
Sudan devlet başkanı dayfur'da binlerce hıristiyanı öldürtüyor. Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir kim?
her ikiside müslüman ve her ikiside siyonizme karşı olduklarını söyleyenlerin en önde gidenleri..
demek ki sudan'ın bölünmesi ve ilerde mısır'ın bölünmesini sağlayacak olanlar anti-siyonist olduklarını söyleyen kişi ve kurumların bizatihi kendisi.
siz siz olun, başkasından asla korkmanıza gerek kalmaz. sağlam kale düşmanın saldırısına uzun süre dayanır. sağlam kale inşa eden sağlam plan-proje üretiyor demektir.
Siyonistler Sudan'ı böldüler, Siyonistler Mısır'ı bölecekler
eee bunları bilmeyen müslüman varmı?
ama bilerek veya bilmeyerek siyonistlerin ekmeğine yağ süren, siyonistlerin işlerini kolaylaştıranların kendilerini anti-siyonist maskesi altında nasıl gizlediklerini herkes bilmiyor.
mesela bu forumda
nato'nun libyayı işgalini durdurmak için nato'ya savaş açılmasını isteyen saadetçi yok mu?
milli görüşçülerin Türkiyenin nato'dan çıkmasını bas bas bağırdıklarını ama bizim nato'dan çıktığımız an israilin nato'ya alınacağını hemen arkasından israile tek bir mermi sıktığımızda kanada'sından avustralya'sına 25-30'a yakın ülkenin başımıza üşüşeceğini bilmeyen varsa insan diye sokağa çıkmasın. İsrailin tam istediği şeyler milli görüşün ideolojik sayfalarında mevcuttur. Öyle kahrol israil diyerek israil kahrolmuyor wessellam.
aklın yoksa söylediklerimi anlamazsın. söylediklerime karşı çıkacağını biliyorum, çünkü akıl yok.
aklı olmayan ben anti-siyonistim demesin çünkü gerçek anti-siyonistlerin ayakları altında dolaşarak mücadelemize engel oluyorlar.

Yeni-OSMANLI
22-09-2011, 17:41
şunu herkes bilir ki, ağacın kurdu ağaçtan olmazsa dışardan kimse o ağacı deviremez.
Mısırda kıptileri ayaklanmaları için bir yerlerden kışkırtma ve tahrikler gerçekleşmesi gerekiyor.

el-kaide bir kiliseyi basıp 21 kıpti hıristiyanı öldürttüyor. El -kaide kim?
Sudan devlet başkanı dayfur'da binlerce hıristiyanı öldürtüyor. Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir kim?
her ikiside müslüman ve her ikiside siyonizme karşı olduklarını söyleyenlerin en önde gidenleri..
demek ki sudan'ın bölünmesi ve ilerde mısır'ın bölünmesini sağlayacak olanlar anti-siyonist olduklarını söyleyen kişi ve kurumların bizatihi kendisi.
siz siz olun, başkasından asla korkmanıza gerek kalmaz. sağlam kale düşmanın saldırısına uzun süre dayanır. sağlam kale inşa eden sağlam plan-proje üretiyor demektir.
Siyonistler Sudan'ı böldüler, Siyonistler Mısır'ı bölecekler
eee bunları bilmeyen müslüman varmı?
ama bilerek veya bilmeyerek siyonistlerin ekmeğine yağ süren, siyonistlerin işlerini kolaylaştıranların kendilerini anti-siyonist maskesi altında nasıl gizlediklerini herkes bilmiyor.
mesela bu forumda
nato'nun libyayı işgalini durdurmak için nato'ya savaş açılmasını isteyen saadetçi yok mu?
milli görüşçülerin Türkiyenin nato'dan çıkmasını bas bas bağırdıklarını ama bizim nato'dan çıktığımız an israilin nato'ya alınacağını hemen arkasından israile tek bir mermi sıktığımızda kanada'sından avustralya'sına 25-30'a yakın ülkenin başımıza üşüşeceğini bilmeyen varsa insan diye sokağa çıkmasın. İsrailin tam istediği şeyler milli görüşün ideolojik sayfalarında mevcuttur. Öyle kahrol israil diyerek israil kahrolmuyor wessellam.
aklın yoksa söylediklerimi anlamazsın. söylediklerime karşı çıkacağını biliyorum, çünkü akıl yok.
aklı olmayan ben anti-siyonistim demesin çünkü gerçek anti-siyonistlerin ayakları altında dolaşarak mücadelemize engel oluyorlar.

...tebrikler

Ercan Tekin
22-09-2011, 19:48
Mahabad cok fazla yüksekten ucuyorsun fazla havalanma yüksekten ucanlarin düsüsü agir olur
Yazdigin yazilarin tutarli yani olmadigi gibi bilgiden daim mahrum kaliyor!
Kendine ait kurgularini siyonist usagi medya organlarindan besleyip forumda otlatiyorsun sonrada gelip nasil otlatiyorum diye külhambeyci tavirlara giriyorsun
Cok acele ediyorsun ve bilmeden yaziyorsun!
Senin bilgi ilim daragacinin ne derece dar oldugunu ve icinde bulundugun taassupla bu eksik yönünü alim kiyafetine soktugunu cok gördük !
Sirkin ne oldugunu bilmeden Öngüt mantigiyla insanlari sirkle suclayip durmanla kendi gösterdin
Taasubundaki hircinligini ise milli görüscüleri budistlere benzetmekle gösterdin
Gelelim diger nefsinle yazdigin yorumlarina
Misirdaki tepkilerin listesini istemissin hani zaten inkar edeceksin ya yokusa sürme mantigi seninki
Tabi siyonist odakli medyada Misir'lilarin tepkisini görmezsin ama arastirma agin kuvvetliyse Misir basinini takip et listeyi oradan tut
Müslüman kardeslerin verdigi tepki milyonlarca müslümani temsil eder
bir aliminde bu konu rahatsizlik verdiginden reddiye vermistir ama senin pasa gönlün olsun diye yarin Misira gidip liste tutarim :)
Siyonist dergideki makaleyi önceden inceledigini ve ne demek istedigini okumadan bile anlayacak ferasete sahip oldugunu elindeki feraset teraziyle ölctügünü yazmissin
Yahu ne anladin bakiyim sen ? Laf olsun diye yazma !
Sende feraset varsa ümmet bitmis demektir neuzubillah....!
O makalede arap cografyasinda siyonizmin ic isyanlar cikartarak israilin menfaatine hizmetinde daha rahat kontrol altinda tutulacak yönetimlerle asama kaydedilmek istendigi yaziyor sende diyorsun ki yok böyle birsey yalan diyormusuz!
Hem siyonistler cok önceden bu plani yapmis oldugu belgeli hemde islam cografyasindaki isyanlari abd'nin destekledigini ve isyanlarda abd ve israil bayraklarininda tesekkür amacli kutlamalarda müslümanlar tarafindan sallandigini gördük!
Ve ferasetine göre böyle seyler yok öylemi?
Bu isyanlarin ardinda siyonizm var dedigimizde bizi diktatörlerden yana olmakla bile suclayanlar oldu!
Yazik taassubundan dolayi gözlerini karartanlara
Biz asla zalimden yana olmadik
Diktatörlerin rejimini d
esteklemedigimiz gibi amerika ve bati kaynakli hicbir siyonist hareketide desteklemeyiz
Kuran ve sünnete dayali devlet yönetimlerini destekleriz
Misir konusunu haksiz oldugunuz halde cok uzattiniz
BOP ESBASKANI GöRevini yapiyor Amerikanin islam cografyasina kontrolü kolay laik+gülen devlet modelini yayma projesini Bop askina esbaskanina vermesi sizleri cok terletti ve eminim yormustur
Türkiyeye natonun füze savunma sistemi israilin korumaligi icinde Bop projesinin diger adimi oldu
RABBIM GOREMEYENLERI UYANDIRSIN

Aşk Şairi
22-09-2011, 20:08
ulusal basın perinçek kafasıyla ulusal kaynaklarla iftralara devam
AKP Aydın milletvekili Mehmet Erdem, Kuyucak Postası gazetesine yaptığı açıklamada "Başbakan Erdoğan BOP eşbaşkanı değil, mazlumların lideridir. BOP eşbaşkanı iftirasını atanlar utanacak mı?" demişti. Erdem'in sözlerine cevap veren İşçi Partisi Aydın İl Başkanı İsmail Altuntaş, Tayyip Erdoğan'nın 34 farklı yerde BOP Eşbanı olduğunu itiraf ettiğini söyledi. İşçi Partisi Aydın İl Başkanı İsmail Altuntaş, AKP Aydın milletvekili Mehmet Erdem'in Kuyucak postası adlı yerel gazetede yer alan "Başbakan Erdoğan BOP eşbaşkanı değil, mazlumların lideridir. BOP eşbaşkanı iftirasını atanlar ve yalan söyleyenler utanacak mı?" demecine cevap verdi.

Altuntaş, parti binasında düzenlediği basın toplantısında "Tayyip Erdoğan 34 farklı yerde BOP eşbaşkanı olduğunu kabul etti. İşçi Partisi olarak bu görüntüleri isterse verebiliriz" dedi.

Ercan Tekin
22-09-2011, 21:28
http://www.youtube.com/watch?v=mDTbcxEVYUI

Mahabad
23-09-2011, 00:01
Senin boş lakırdı ve demogojiden başka marifetin var mı?
Yüksekten mi uçuyorum? Yüksekten uçuşum ve düşüşümyani her iki halde de zarar görecek olan sensin. Varsın olsun :)

Yazdığım yazıların tutarlılığı içinde boğuluyorsun. Farkında değilsin

Lübnan’daki Falanjistlerin varlığı ve bu varlık üzerinden emperyalist ve Siyonistlerin istediği gibi at oynatmalarına işaret etmiş olmam TUTARSIZLIK MI?

Mısır’daki Kıpti Hırıstiyanları tahrik ederek Emperyalist ve Siyonistlerin kucağına itmeye çalışılmış olunmasını deşifre etmiş olmam mı TUTARSIZLIK?
Kiliseye bombayı atıp 21 kıptiyi öldürerek kimin eline ne geçer?
O kanlı eylemi gerçekleştiren El-Kaide, israile uşaklık yapmaktan başka ne elde etmiştir?
Bu hususa dikkati çekmek mi TUTARSIZLIK?
Kendimi bildim bileli sizin gibi düşünmeyen herkesi ama herkesi bilgisizlikle suçluyorsunuz? Haşa nesiniz altı üstü bir insan değilmisiniz? Her beşer gibi bazen yanılgı, bazen yanlış yapmıyor musunuz? Kimin üretimisiniz? Hangi fabrikadan çıktınız? Peygamberlik öngörüsü, bilgi ve kapasitesine sahipsiniz de bunun biz mi idrakine kavuşamıyoruz? kendini beğenmiş varlıklar yani şeytanın kibirle kandırdığı mahluklar başkalarının akıl ve ferasetle ortaya koyduğu gerçekleri gizlemeye çalışırlar,

Sudan’da Ömer El Beşir yönetimi sağolmasın Sudan’ın bölünmesine tam bir Siyonist uşağı tutum ve davranışıyla hareket edip Darfur ve çevresini kan gölüne çevirip bir anda Sudan’ı dünyanın hedef tahtasına koydu. Aynı kişi İç ve dış güçlerin sahnede yer almaları için elinden gelen her şeyi yaptı. Madem Sudan’ın bölünüp parçalanmasında katkıları oldu o zaman bu durumdan ders çıkarmak gerekir. Ders çıkarmak aynı hatalara düşmemek ancak ve ancak feraset sahibi insanlara özgüdür. Ahmaklar gerçekleri görmezler,en önemlisi gerçeklerin ortaya çıkmasına engel olurlar.

@Debreli (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27253) ’nin her zamanki halinden bir örnek = Kendine ait kurgularini siyonist usagi medya organlarindan besleyip forumda otlatiyorsun sonrada gelip nasil otlatiyorumdiye külhambeyci tavirlara giriyorsun (debrelinin sözleridir.)

Terbiyesizliliğin hortladı yine. Siyonist uşağı medyadan otlama külhanbeyci tavırlar sergileme ile suçlaman bir tespit değil uzun bir cümleden ibaret hakarettir. Milli gazete dışında her medya organını Siyonist uşağı olarak nitelemen bir eziklik ve aşağılanma duygusunun eseridir. 2 tane site okuruyum. İhvanforum ve Habervaktim bunlarda Siyonist medyanın uşağı oluyorsa senin terbiyesizliğinin suizanının önyargılarının ne kadar bozuk olduğunu gösterir.

Benim düşünceme göre 1- sözcü gazetesi 2- milli gazete bu ikisi de asparagas - uydurma haber ve çarpıtma konusunda birbirleriyle yarış içindedirler. Gazetenin bir odasında oturup Mısırda Erdoğana tepkiler çığ gibi büyüyor haberini üreterek ama haberin içeriğinde tek bir kişinin ismi ve açıklamasına yer veremeyerek uydurma haber ürettiğini kanıtlamış oluyor.

Medya organları verdikleri haberin ajansını, muhabirini kaynak ve delil göstererek,en önemlisi kaynağını ayrıntılarıyla birlikte verirler. kendi uydurdukları haber için ise bir kaynak gösteremezler, bu konu başlığında verilen haberde bu tarz uyduruk habere örnektir.
Milli gazete de dürüstlük ve doğru bilgilendirme alışkanlığı yoktur. Arşivinde 300 sayfalık bir kitap oluşturacak kadar “kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasını hükümete yıkma, faturasını hükümete çıkarma amaçlı haber ve yazı bulundururken” 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını ise bir kibrit kutusu büyüklüğünde önemsiz sıradan bir haber olarak lanse eden bir gazeteden dürüstlük beklemek hayalciliktir. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali Gazete neyse okuyucusu da o zihniyettedir.

Şirkin ne olduğunu çok iyi bilirim.
“sen refaha çalışmazsan patates dinindensin” diyen bir kişi
“sen refaha çalışmazsan hiçbir ibadetin kabul olmaz” diyen bir kişi Allahın koyduğu hükümlerin dışında parti-oy-sandık kriterlerine göre Müslüman tayin edip, kimin ibadetinin kabul edilip-edilmeyeceğinin Allah c.c kuvvet ve iradesi dahilinde iken, partiye verilecek oy ile Müslümanlık mertebesine ulaşılacağını zoomlayan kişi haddini aşarak ibadetin kapsamına sınırlama getiriyor.
“zekatınızı fakire vermeyin beytülmale(refah partisine) verin” hükmünü icat eden Zekatınızı fakirlere verin hükmünün üstüne çıkmaya çalışıyor. Bunlar Şirk değil de nedir?

Mısır’da Müslüman kardeşlerin Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdiğinibiliyoruz. Zaten bu konu başlığında yeniymiş gibi sunulmaya çalışılan haberbizimde bildiğimiz 3-4-5 gün önceki tepkinin yeniden pişirilmesinden ibarettir.Mısır’lı Müslümanlar Erdoğan’ın önerdiği laiklik mesajından korkmasınlar, Erdoğan’ın önermesiyle laiklikgelmez. Erdoğan ancak cürmü kadar yer yakar. Mısırlı Müslümanlar kendilerindenkorksunlar. Yapacakları veya yapabilecekleri hatalardan korksunlar. Evvvelakendilerine baksınlar. Erdoğan içinizde tehlikeli unsurlar var, yavaş gidin,dikkatli olun, Abdunnasır’dan beri devam eden Baasçı zihniyet başta olmak üzereçeşitli etnik ve dini unsurlar var, hemen yarın ilan edeceğiniz şeriat devletiile Mısır’ın tarumar, iç savaş, karışıklıklara kurban gidebileceği yönündemesaj vermiştir. 1- Bu mesajı anlamak için kapasite lazım 2- bu mesajı anlamakiçin evvela anlamaya çalışan insan olmaklazım. Siz her girişimine ayak koyan chp mantığıyla hareket ederseniz kiminne dediğini, ne demek istediğini anlamaya çalışmadan kararını çoktan vermiş yargıçlar gibi davranırsanız olacağı bu olur.

Sen laftan anlamazsınki..

Elin siyonistinin içkarışıklık çıkarma niyet ve amacını senden mi öğreneceğim? Siyonisti belki de senden iyi biliyor ve tanıyoruz. Mesela siz milli görşçüler hemen şimdi nato’dan çıkmamızı istiyorsunuz. Aynı şeyi Siyonist Yahudi devleti de istiyor.Dicle-Fırat havzası Büyük Siyonizm davasının en önemli hayallerinden biridir. Nato’dançıkalım taleplerini ifade eden her bir kişi ya İsrail ajanıdır ya da ahmaktır. Bu durumda senin bana Siyonizm tehlikesinden bahsetme selahiyetin-aklın olabilir mi? Çünkü ben seni en az İsrail kadar tehlikeli buluyorum. Trabzonda Hatay’da Malatya’da keşişi papazı öldürerek Müslümanlar ne kazanç sağlayabilir? Mısırda Hıristiyan Kıptilerin kilisesini bombalayıp 21 kıptiyi öldürmek mısır’a ne tür bir kazanç sağlayabilir?

Önce Nato’nun Libya’ya müdahalesine karşı çıkıp sonra niye çark ettik? Sen karşı çıksan da çıkmasan da, Libya’ya müdahale olacaktı. Eğer gücün yetiyorsa Nato’ya karşı savaş aç. Yoksa otur. Ve konuşma. Hadi Nato’ya savaş açtın kimin ekmeğine bal sürmüş olacaktın?

Ha dur seni öyle ciddiye alıp yazmıyorum bunu bil. Akıldan yoksunları bilgilendirme gibi bir görevi yapma zorunluluğundan hareketle davranıyorum. Belki böylece şartlanmış reflekslerini yumuşatırım.

Allah Müslümanları akıl ve izandan mahrum etmesin. Sabrı ve idraki nasip etsin. Gücünü ve kuvvetini toplayıp ayağa kalkan hastaların durumunu örnek göstererek ona şuur versin.Dört tarafımız düşmanlarla çevrili bu dünyada ancak dünden hazırlığını yapmış kişi ve devlerin ayakta kaldığını, gücünden fazla öten kişi ve devletlerin sesinin kısıldığı idrakini versin İnşAllah. Amin

Ercan Tekin
23-09-2011, 01:00
Fazla uzatmayacağım çocuksu sataşmalarını es geçiyorum yoksa nefsin pek bir saldırgan!
Akparti fanatikliğinden dolayı konuları detayları birbirine işine geldiği gibi dolandırıp dolandırıp bunlardan birşeyler çıkarmaya uğraşıyorsun
Görende birşeyler yazıyor bu okuyalım sanacak neyse sabır inşaALLAH
Uzatmadan tane tane yazıp seninle bu konudaki mevzuyu kapatıyorum.

Türkiye'deki gayri müslimlerin fitne amacıyla öldürülerek isyan çıkartma çabalarına karşı en ufak bir lafım varmı yazılarımı iyi oku tamammı?

Ama okuduğunu pek sanmıyorum yada rayından çıkmış nefsinle okuduysan eğer elbette birşey anlamazsın.

Bu ortadoğudaki halk hareketlerinin perde arkasında siyonizmin olduğunu yazıyoruz sende bunlara ''yalan hikaye'' bunlar diye karartmaya yelteniyorsun.

Daha sonra konuları birbirine karıştırarak Kıptilerle asıl meseleyi birbirlerine karıştırıyorsun hemde Trabzon ile Malatya olaylarınıda birbirine karıştırıyorsun.

Hayretsin benim bu konulara bir yorumum olmadığı halde sana yaptığım telkinler yerine farklı konuları önüme getirip duruyorsun. Benim sana olan eleştirilerim ortada ve senin buraya getirdiklerinde ortada...

Ben senin öfkenle yazıp çizdiğin şu nefsi yazılarından zerre birşey anlamıyorum karmançorman birşeyler yazıp duruyorsun sadece yazıyorsun ya laf olsun gibi!Milli gazete dışında her medya organını Siyonist uşağı olarak nitelemen

Yukarıdaki gibi bazı cümlelerinde müthiş çarpıtmalara ve iftiralara yeltenmişsin yani rayından çıkmış nefsini yine kontrol edememişsin.
Benim Milli Gazete dışında diğer tüm medyaya siyonist uşağı dediğimi gösteren bir yazımı getirsene Mahabad!

Gücün yetiyorsa getirde görelim ki asla getiremezsin çünkü sen ancak iftira ediyorsun . Çünkü senin dayanaksız kurguladığın ve karman çormanlaştırdığın yorumlarındaki manasızlığı ortaya çıkardığım için çok kızıyorsun. Hem külhambeyliliğe giriyorsun bunu dile getirincede beyefendi rolüne girerek beni hakaretçi göstermeye uğraşıyorsun.
Otlama tabirini nefsine hitaben dedim nefsinle kendini ayırt edememişsin kendini halen bir görüyorsun sen ile nefsini ayırt et.

Benim kendi nefsi emmarem yeryüzünün en aşağılık pislik kafir varlığıdır diyorum, senin nefsi emmarenede siyonizm medyasından beslenip otluyor dedim diye üzerine alıyorsun hemde hakaret diye, yapma kardeşim yahu yapma Allah aşkına nefsinle kendini ayırt edip bu hitapları değerlendir lütfen.
Senin şahsına en ufak bir lafım yok burada seni eleştirdiğim tüm tenkitlerim nefs-i emmarenedir sana değil.
Tabi kontrol edebilirsen o zaman beni anlayacaksın.

Senin o nefsin öyle bir nefis ki bu sitede Milli Görüşçüleri budistlikle suçlayabilecek kadar şaşırmış birine dönüştürmüş seni. Ama halen anlayamadın bu hatanı işte ona yanıyorum. Ne İslam alimi dinlersin nede ehil kimseyi ancak kafir nefsini dinlersin ki onu dinlersen doğru yapmayacağını bilmen gerekiyor olmalı neyse bende yazdım sen tercihini yapacaksın.

En çok kızdığım çıkışın ise merhum Erbakan hocamıza yaptığın terbiyesizlik olmuştur.
Merhum Erbakan hocayı Öngütçülük yaparak BİLMEDİĞİN BİR KAVRAM OLAN şirkle suçlama gafletine dahi düşen şahsının neresini dikkate alacağız Allah aşkına?
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

***
Natodan çıkmamızın bizim düşüncemiz olduğunu belirtmişsin mümkünse tüm siyonist oluşumlardan çıkalım.
Ha pardon sen Natonun siyonist bir oluşum olduğunuda bilmezsin.
İsrail siyonizmin bir teşkilatından bizim çıkmamızı istiyormuş emin ol bu konuda senin boyundan büyük algılayamazsın.

ihvanforum ve habervaktimden başka biryerden haberler almıyorum demeni hiç inandırıcı bulmuyorum ya tvlerede bakıyorsundur yada tvlere bakanlarla yaptığın sohbetlerde sana tvlerde gördüklerini anlatırlar, yada gazetelere bakıyorsundur yada gazete okuyanlardan birşeyler duyarsın ille sana ulaşır bundan kaçamazsın internette iki site dışında siteye girmiyorum demene inanasımda geliyor değil LÜTFEN bu konuda dürüst ol ve kabul et ki siyonizm etkisindeki medyalardan ille haberler alırsın kaçamazsın %90 dünyadaki medya organları siyonizm etkisindedir!


Bak Mahabad Milli Gazeteyi çok aşağılayıp duruyorsun çok fazla haksızlık yapıyorsun bu Milli Gazete en büyük önemi zamanın büyük alimlerinden Sultan Baba r.a verirdi inşaALLAH o sana bu gazetenin de kıymetini anlatır.
Aslında sen İsrailden çok Milli Görüşe düşmansın ya bu acımasız düşmanlıkların normal çünkü sen bizi İsrailden daha tehlikeli görecek kadar kendini aşmışsın.
Doğrusu sana ne laf anlatılır nede birşey.
Sana Allah c.c. hakkını vereceğinden eminim.
İnşaALLAH hidayetini nasip eder.


Allah Müslümanları akıl ve izandan mahrum etmesin. Sabrı ve idraki nasip etsin. Gücünü ve kuvvetini toplayıp ayağa kalkan hastaların durumunu örnek göstererek ona şuur versin.Dört tarafımız düşmanlarla çevrili bu dünyada ancak dünden hazırlığını yapmış kişi ve devlerin ayakta kaldığını, gücünden fazla öten kişi ve devletlerin sesinin kısıldığı idrakini versin İnşAllah. Amin
bu son cümlene de amin diyorum

*******

Sana haber kaynağım dediğin habervaktimden bir yazı ekliyorum inşaALLAH okursun:
Herşey Basel'deki Siyonist Kongrede Başladı
İran’a saldırı, sadece, bölgenin enerji kaynaklarını kontrol altında tutma ya da İran’ın nükleer silah elde etmesini önleme amacını ötesinde olacaktır.
01 Temmuz 2008 / 12:09

http://www.tevhidhaber.com/images/news/16647.jpg

Zira, 111 yıl önce alınan '100 yıl içinde Arz-ı Mevud'un gerçekleştirilmesi' henüz gerçekleştirilemedi. Arz-ı Mevud için girişilecek bir savaş, bir anlamda var olma ya da yok olma anlamına geliyor.

HERŞEY BASEL'DEKİ SİYONİST KONGRE'DE BAŞLAMIŞTI
Basel'de 1897'de toplanan Birinci Siyonist Kongresi'nde alınan kararların başında 50 yıl içerisinde Filistin toprakları üzerinde İsrail devletinin kurulması, 100 yıl içerisinde de Türkiye'nin Güneydoğu'sunu da içine alan Nil'den Fırat'a kadar 'Büyük İsrail' devletinin kurulması kararlaştırılmıştı.

İLK KARAR ZAMANINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Amerika ve Avrupa'daki Yahudi sermayedarların çabası sonucu Birinci ve İkinci Dünya Savaşları öncesi ve sonrasında Filistin'e başlatılan göç ve ardından yine bu sermayedarların Batı'da kurdukları lobi sayesinde 50 sene içerisinde İsrail devleti kuruldu.

REFAH VE HİZBULLAH'IN ORTAYA ÇIKMASI
İlki başarıyla gerçekleştirilen Siyonist Kongre kararlarının ikincisi olan Arz-ı Mevud ya da vaad edilmiş topraklarda Büyük İsrail'in kurulması ise 1990'ların sonlarında gerçekleşmesi gerekiyordu. Ancak 2008'in ortasında olmamıza rağmen, henüz Büyük İsrail kurulamadı ve Mesih'in dünyaya dönmesi gecikti. Kimilerine göre, Türkiye'de ya da diğer Ortadoğu ülkelerindeki iç ya da dış siyasi gelişmeler, Birinci Siyonist Kongresi'nde alınan kararlarla yakından ilişkili. 1996'da Türkiye'de Refah Partisi'nin iktidara gelmesi, Lübnan'da Hizbullah'ın güçlenmesi gibi etkenler, birçok siyasi uzman tarafından Büyük İsrail'in kurulmasını engellediği ya da en azından geciktirdiği şeklinde yorumlanıyor.

PLAN GECİKTİKÇE, ENDİŞELER ARTIYOR
111 yıl önce alınan ve 100 yıl içinde gerçekleştirilmesi planlanan Büyük İsrail ideali, Siyonist Yahudileri endişelendiriyor. Zira, İsrail'in son dönemde ABD'ye İran'a saldırması konusunda yaptığı ve baskı ve yine kendisinin İran'a yönelik retoriğini sertleştirmesi, gecikmiş bir planın bir an önce gerçekleştirilmesi amacına da bağlanabilir.

PETROLLER VE NÜKLEER SİLAHLAR TEK BAŞINA AÇIKLAMIYOR
ABD ya da İsrail'in İran'a yönelik saldırı planı, tek başına bölge petrollerini kontrol altında tutma ya da İran'ın nükleer silah elde etmesini engellemeye yönelik bir çaba olarak açıklanamaz. Zira, İran şimdiye kadar Uluslar arası Atom Enerjisi ve Batılı devletlerle işbirliği yapmaya hazır olduğunu defalarca dile getirmesine rağmen, ABD ve İsrail'in tonu sertleşen tehditleri, Mesih'i bekleyen ve geciktikçe endişelenen Siyonist laik Yahudiler ile Siyonist dindar Yahudilerin 111 yıl önce alınmış bir kararı hayata geçirme çabasıyla açıklanabilir.

VAR OLMA YA DA YOK OLMA MÜCADELESİ OLACAKTIR
İran'a yönelik bir saldırı, bir anlamda tüm bölgeyi içine alacak bir Üçüncü Dünya Savaşı, hatta daha da ötesi, birileri için kıyamete kadar var olma, diğerleri içinse kıyamete kadar köle ya da yok olma anlamı taşıyacaktır. Arz-ı Mevud için bastıran ABD ve İsrail, bunu gerçekleştiremezse, Batı'nın temelini oluşturan Hıristiyan-Yahudi medeniyeti üstünlüğünü kaybedecek ve üstünlük yeniden İslam'a geçecektir. İran'a saldırı, var olma ya da yok olma anlamı taşıyor. Ancak yok olma riski bile İsrail'i planından vazgeçiremiyor.

(Mehmet Nedim Aslan – habervaktim.com)

veri
23-09-2011, 10:34
retoriğini

ercan veya Debreli
retorik ne demek
iran a son 111 yılda kaç kez saldırıldı bilgin var mı?

Yeni-OSMANLI
23-09-2011, 15:20
ercan kardes,su yazdiklarini insanin hic okuyasi gelmiyo.
Bu tarzin gercekten cok itici,nefret ettirici,cok yanlis bir tartisma metodun var,benden söylemesi...

Son yazini kisaca gözden gecirirken sultan babanin milli-gazeteye sahib ciktigindan bahsetmissin.
Sultan baba harun yahyayada sahib cikmisdir.
"Harun Yahya bizdendir." demis
http://www.youtube.com/watch?v=4rBWkxfuals

nasilki onun böyle söylemesi harun yahyanin yanlislarini dogru yapmayacagi gibi milli gazetenin ve milli-dövüscülerin yamukluklarini görmemezlikten gelmemizi gerektirmez.

leylinur
23-09-2011, 18:38
şerleri hayra dönüştüren ancak ve ancak Allah azze vecellledir.mısırda kullanılan ifadeler ümmetin bilinçlenmesine yediden derin düşünmesine vesile olacaktır.HAK İLE BATILIN BİRBİRİNDEN AYRI OLDUĞUNUN FARKINDALIĞININ İLANI GÜNÜDÜR BUGÜN....

Ercan Tekin
23-09-2011, 23:18
ercan kardes,su yazdiklarini insanin hic okuyasi gelmiyo.
Bu tarzin gercekten cok itici,nefret ettirici,cok yanlis bir tartisma metodun var,benden söylemesi...

Son yazini kisaca gözden gecirirken sultan babanin milli-gazeteye sahib ciktigindan bahsetmissin.
Sultan baba harun yahyayada sahib cikmisdir.
"Harun Yahya bizdendir." demis
http://www.youtube.com/watch?v=4rBWkxfuals

nasilki onun böyle söylemesi harun yahyanin yanlislarini dogru yapmayacagi gibi milli gazetenin ve milli-dövüscülerin yamukluklarini görmemezlikten gelmemizi gerektirmez.

Yeni Osmanlı, bende senin çifte standartçılık yapmanı doğru bulmuyorum.
Milli Görüşçülere Mahabad ve sen ağzınıza geleni sövüp dururken itici olmuyorsunuz da benim sizin işinize gelmeyen nefsinize ağır gelen cevaplarım tabiki itici olur. Elbette dost acı söyler düşman yalan söyler.

Sultan Baba r.a Milli Gazeteye olan hizmetini Harun Yahya ile bağlamanda bir o kadar abesle işgaldir.
Milli Gazetede dün yazıyorsa bugün başka birşey yazmıyor.
Dün siyonizm yandaşı değildiki bugün siyonizmin yandaşlığını yapsın?
Milli Görüşün en büyük özelliği ise 42 yıldır mevcut anlayışını değiştirmeden yoluna savrulmadan devam etmesidir.
Ves'selam

Mahabad
23-09-2011, 23:18
Fazla uzatmayacağımçocuksu sataşmalarını es geçiyorum yoksa nefsin pek bir saldırgan!
[/QUOTE]
Bu senin dertlerini kağıda dökmenin uzatılmamış hali mi?
Oysa bugüne kadar en uzun ve hakaretvari cümlelerinin en preslenmiş hali bu yazıda duruyor. Bir hayli uzatmış olduğun halde fazla uzatmayacağım ifadesini: seni aslında kaale almıyorum anlamında mı kullanıyorsun? görünen o ki pekte fazla kaale alıyorsun :D
Sen var ya hani o aklını yitirip, yel değirmenlerine savaş açan don kişot romanında anlatılan sözde kahramana çok uygun düşüyorsun. Don kişot yel değirmenlerine karşı mızrağıyla hücuma geçerken ağzından salyalar akıtıp küfür hakaretler savurmayı da ihmal etmiyor. Yazdığın her mesajın başında, ortasında, sonunda anormal, itici, densiz ifadelerle doludur. Mesajların ya ordan burdan aşırma alıntılar, ya da küfür ve kibir tantanaları… .”çocuksun” “ külhanbeyci”, “siyonist uşağı medyadan otlayan” ve daha binlerce niteleme. Olmadığın zamanlar ise panço yokluğunu hissettirmiyor.

Akparti fanatikliğinden dolayı konuları detayları birbirine işine geldiği gibi dolandırıp dolandırıp bunlardan birşeyler çıkarmaya uğraşıyorsunBen AK parti fanatiğiysem sende saadet fanatiğisin. İşine geldiği gibi dolandırıp dolandırıp bir yerlere çekme konusunda sen varken bize söz düşüyor mu?

Görende birşeyleryazıyor bu okuyalım sanacak neyse sabır inşaALLAH
Uzatmadan tane tane yazıp seninle bu konudaki mevzuyu kapatıyorum.
Bu mesajım, senin hakaretlerine bire bir cevap niteliğindedir. Ancak diğer mesajlarım ise görüş ve düşüncemi belirtme amaçlıdır. Görenlere, okuyanlara düşüncelerimi beğendirmek zorunda hissetmiyorum kendimi. Diğer mesajlarımı okuyanlar doğru veya yanlış kişisel düşüncemi açıklama gayretii çinde olduğumu görür. Kişiler benim düşüncelerime katılır veya katılmaz. eğer katılmazsa kendi fikirlerini açıklar. Ama senin tarzınla baştan sona kibir ve hadsizliğe başvurursa elbet karşılık verilecektir.

Türkiye'deki gayrimüslimlerin fitne amacıyla öldürülerek isyan çıkartma çabalarına karşı en ufakbir lafım varmı yazılarımı iyi oku tamammı?
Türkiye’deki gayri müslimlere yönelik saldırılarda bulunularak, Türkiye’nin içişlerine, güvenliğine, birliğine, bütünlüğüne karşı yabancı devlet ve istihbarat ajanlarının provaktif oyunlarına imkan ortam sağlanıyor.
Senin, en azından aleni bir şekilde saldırganlara sahip çıktığını iddia etmedim.
Senin, papaz ve keşişlere yönelik saldırılara arka çıktığını iddia etmedim.
Ama şunu açık söylüyorum. Siyonistler, emperyalistler, rum ve ermeni unsurlar bizim yaptığımız hatalardan yararlanıyor. Biz hata yapmazsak siyonisti emperyalisti, haini, teröristi vız gelir.
Trabzon, Hatay ve Malatya’daki provaktif eylemlere değinmemin amacı,senin tezlerine karşı örneklerle cevap vermek idi. Diyorsun ki 1982 yılında bir Siyonist dergi uzun vadeli bir program belirlemiş. Mısır’ı bölelim. Şurayı burayı istediğimiz şekilde çeki düzen verelim. şeklinde planlar yapmışlar.
Evet Siyonist boş durmaz, bölmek parçalamak için gece gündüz çalışır. Siyonizm Mısır’da bir karışıklık çıkarıp arkasından,Mısır’ı bölme aşamasına geçme planı yapar mı? YAPAR.
PEKİİ biz Müslümanlar olarak bu planın gerçekleşmesi için katkı veriyorsak eğer, ASIL SUÇLU KİMDİR?
El-Kaide isimli bir terörist örgüt var. Daha 3 gün önce Rabbani’yi de katl etti. Ömer El Beşir isimli bir devlet başkanı var. Sırpların Müslümanlara karşı uyguladığı katliamın kapsam ve vahşet bakımından bire bir aynısını Sudan’daki Hıristiyanlara uyguladı. Sırbistan katliam yapmasının faturasını bölünerek-parçalanarak bedelini ödedi. Sudan’da aynı şekilde darfur katliamının bedelini ikiye bölünerek verdi.

Demek ki siyonistin plan yapması tek başına bir anlam ifade etmiyor. Eğer ona yardım eden VEEE kendini anti-siyonist gibi gösteren hainler olmazsa Sudan devleti ikiye bölünmeyecekti. Senin siyonizme karşı çıkma derecen 10 üzerinden 10 kabul edelim. El-Kaidenin siyonizme karşı mücadele ediyor görüntüsü de aynen senin oranında 10 üzerinden 10. Ama hareket tarzınız, mantığınız, dünyayı okuma tarzınız bire bir aynıdır. Türkiye nato içinde kaldığı sürece bölünme-parçalanma riski % 50’dir. Siz milligörüşçüler saadetçiler siyonizme karşı olduğunuzu söyleyenler ise Nato’dan çıkma taraftarısınız. Nato’dan ayrıldığımız günden başlayarak 2-3 yıl içinde kesinlikle bölünüp parçalanırız. Akla sahip olmadığınız içinde bu formulu-problemiç özme dirayeti ve idrakinden yoksunsunuz. SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLER ÜLKELERİNİN İŞGAL ATINA ALINMASINA SEBEP OLUYORLAR, SİZİN GİBİ HAREKET EDENLER ÜLKELERİNİN BÖLÜNÜP PARÇALANMASINA ÖNCÜLÜK EDİYORLAR. İşte papaz ve keşişleri öldüren el,s izin aklınızla ortak çalışan
zihniyettir.

Ama okuduğunu peksanmıyorum yada rayından çıkmış nefsinle okuduysan eğer elbette birşey anlamazsın.
Senin kibir ve suizanlarından yaka silkiyorum artık. Görmediğin halde haşa kendini ilah zannedip her şeyi gören duyan bilen tavrından nefret edilir ancak. Nerden biliyorsun okumadığımı?, veya okuyup ta anlamadığımı? kehanet buyurmuşlar gibi ifade etmelerinden gına geldi.. Yok be sen hayatta düzelmezsin

Bu ortadoğudaki halkhareketlerinin perde arkasında siyonizmin olduğunu yazıyoruz sende bunlara''yalan hikaye'' bunlar diye karartmaya yelteniyorsun.
Bak, bak bak.halk hareketlerinin arkasında Siyonizm var olduğunu yazıyormuş da bunlara hikaye diyormuşum.
Siz değil miydinizHüsnü Mübarek için : Yahudilerin Siyonistlerin adamı diyenler.
Siz değimliydiniz? H.Mübareğe Firavun diyen?.
Müslüman mısır halkı Yahudi-siyonist uşağı mübarek rejimini devirdi. Ama siz saadetçilerin anlayışına göre : Siyonistler ortadoğuda en yakın adamlarından Mübareği devirmek için mısırlı Müslümanlara haydi aslanlarım dedi ve mısırlı Müslümanlar Siyonist efendilerine başüstüne deyip siyonizme hizmet ettiler değil mi?
Kim bir cümle içinde10 tane tutarsızlık sergileyebilir? Tabi ki sizler.
Yaw hiç sıkılmaz mısınız?Bir taraftan Mısırlı Müslüman Kardeşler iyidir-şöyledir-böyledir diyorsunuz,diğer taraftan ortadoğudaki halkhareketlerinin perde arkasında siyonizmin olduğunu söylerken mısırdaayaklanmanın başını çeken ihvanları Siyonizmin perde arkasındaki gücü olarak işaret edip eleştiriyorsunuz?Şimdi diyecek ki bizim cambaz : yok ben Müslümankardeşleri siyonizmin perde arkasında hizmet edenler olarak ifade etmedim.
BUNU İNKAR EDEMEZSİN ÇÜNKÜ YUKARDAKİ ALINTI SANA AİTTİR.

Karıştırdığım hiçbir şey yok. Mısırda Kıptiler neyse, Türkiyede Hıristiyan unsurlarda o’dur. Bir ülke nasıl karıştırılır sorusuna cevap aranırken eğer ihtiyaç duyulursa dünyanın diğer birucunda yaşanmış veya yaşanmakta olan olaylar dahi irdelenir, ders alınacak noktalar varsa bunlar gündeme getirilir.. Kıptilerin kilisesini bombalayıp 21 kıpti hıristiyanı öldüren kafa ile malatya’daki katliam olayı etki-tepki meselesi bakımından birbirinin devamıdır. Almanya ve İtalya Türkiyedeki misyonerlere yönelik saldırılara karşılık kendileri de yaptırım uygulamaya başladılar. Ondan sonra ciyak ciyak bağırmaya başladık. Vay efendim Hıristiyanlar bize haçlı seferi başlattılar. Pkk de hain saldırılarını gerçekleştirir ondan sonra operasyon yapıldığında da ciyak ciyak bağırır : faşist devlet kürtleri imha ediyor diye.

Hayretsin benim bukonulara bir yorumum olmadığı halde sana yaptığım telkinler yerine farklıkonuları önüme getirip duruyorsun. Benim sana olan eleştirilerim ortada vesenin buraya getirdiklerinde ortada...

Ben senin öfkenle yazıp çizdiğin şu nefsi yazılarından zerre birşey anlamıyorumkarmançorman birşeyler yazıp duruyorsun sadece yazıyorsun ya laf olsun gibi!
Hade get işine, benim yazdıklarımdan birşey anlamamış mış :) yani olabilir. İdrak ve algı sorunun varsa bilemem. Anlamadığınısöylediğin yazılarımdan gayet iyi anladığını yukarda bazı ifadelerinde çok netgörebiliyorum. Bi anladım, bi anlamadım ayakları. Anlasan da anlamasan da ben yüzüne üflüyorum. Nezle olman yetiyor bana:)


Yukarıdaki gibi bazı cümlelerinde müthişçarpıtmalara ve iftiralara yeltenmişsin yani rayından çıkmış nefsini yinekontrol edememişsin.
Yukarda hangi cümlede çarpıtma ve iftirada bulunmuşum?
Yeri gelmişken sorayım : sen nefis terbiyeciliğine mi soyundun bu kez? Sen önce kendi nefsini terbiye et. Beni tahrik edip sonra nefsimi terbiye etme cüretin, terbiyesizlikten başka bir şey değildir

Benim Milli Gazete dışında diğer tümmedyaya siyonist uşağı dediğimi gösteren bir yazımı getirsene Mahabad!
Getirsem kabul edecek misin? Ama yok bir kulp bulacaksın. Ne kahinim nede sihirbaz ama senin en derin damarlarına kadar çözmüşüm seni. Gözün üstünde kaşın var desem bile bir itiraz yolunu ararsın. Milli gazete dışında diğer tüm medya organlarını Siyonist uşağı olarak nitelediğini buraya alıntılamak çok kolay iş. Ama ben bundan ne kazanacağım? Evet ben bilgisiz olduğum halde başkalarını bilgisizlikle suçlayan, hakaret etmekten başka bir marifeti olmayan biriyim diyecek misin?

Benim Milli Gazete dışında diğer tüm medyaya siyonist uşağı dediğimig österen bir yazımı getirsene Mahabad! Gücün yetiyorsa getirde görelim ki aslagetiremezsin çünkü sen ancak iftira ediyorsun .
AL SANA SİYONİST UŞAĞI MEDYA YAZIN
[QUOTE=Debreli;979265]Kendine ait kurgularini siyonist usagi medya organlarindan besleyip forumda otlatiyorsun sonrada gelip nasil otlatiyorum diye külhambeyci tavirlara giriyorsun
@Debreli (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27253) ye ait bu alıntıda ?
1- şu gazete ve tv kanalları siyonist medya uşağıdır.Şu gazete ve tv kanalları ise siyonist medya uşağı değildir. şeklinde bir ayrım var mı?
2- Debreli nin tek doğru yazan, siyonizme karşı mücadele eden tek yayın organı olarak propaganda ettiği veya övdüğü ve aynı zamanda kendisi de milli görüşçü ve saadet partili olduğunu deklare etmiş biri olarak milli gazeteyi siyonist uşağı medya dışında tuttuğu herkes tarafından bilinmektedir.
Peki Milli gazete dışında kalan ve genel bir ifade olan siyonist uşağı medya organlarından tabirinin içinde ayrı tutulan gazete ve tv ismi debreliye ait alıntıda var mıdır?
Bu saatten sonra kalkıp YOK BEN ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM diyerek beni iftiracı olarak suçlamaya hakkı var mı?
Saadetçilerin sürekli bir biçimde "bizim dışımızda kalan herkes siyonizme hizmet etmektedir şeklinde sık sık vurgulamaları da bilindiğine göre, geriye anlaşılamayan ne kalıyor ?

Ercan Tekin
24-09-2011, 00:02
Mahabad adlı üyeden alıntı
Sen var ya hani o aklını yitirip, yel değirmenlerine savaş açan don kişot romanında anlatılan sözde kahramana çok uygun düşüyorsun.
Don kişot yel değirmenlerine karşı mızrağıyla hücuma geçerken ağzından salyalar akıtıp küfür hakaretler savurmayı da ihmal etmiyor.
İçine düştüğün seviyesizlik daha önce de dediğim gibi seni kontrolden çıkarmış.
Bu forumda yaptığın birçok gaflara karşılık birçokda hakaretlerinde ise adeta zıvanadan çıkmışsın.
Ama kızmıyorum sana cahilliğine veriyorum.

Siyonizm hakkındaki yorumlarını okudum en son tamamladığın cümlende Nato'dan çıkarsak hemen parçalanacağımızı belirtmişsin.
Bu Nato'dan çıkmayı bizim istediğimizi belirtmişsin ve aklımızın bunu almadığını nitelemişsin.
Bak Mahabad sen Milli Görüşe hangi gözle bakıyorsun bilmiyorum ama Milli Görüş uyduruk projelere sahip bir programa sahip değildir. İç ve dış politikalarında kendisine ait plan ve programlara sahip köklü bir harekettir.
Doğrusu Nato konusuna gelirsek biz İslam Natosundan yanayız siyonizmin Natosundan değil. İşte burada bizi anlamadığın noktada burası.
Biz İslam Natosu kurmayı hedeflediğimiz için siyonizmin Natosundan hayır gelmeyeceğinden de emin olduğumuz için bu görüşe sahibiz. İnşaALLAH anlatabilmişimdir.

Hüsnü Mübarek konusunda şunu bil ki Siyonizmi bir kere daha bu vesile ile tanımadığını öğrenmiş oldum ve üzüldüm.
Siyonizm yıllarca hizmetinde nice İslam devletlerinde işbirlikçi liderleri beslemiştir. Zamanları doluncada acımadan çöpe atmışlardır. Bunun nice örnekleri var sen daha iyi bilirsin.

Diyorsun ki Mısır, Libya, Sudan ve diğerler İslam ülkelerindeki bölünmelerin sebepleri mevcuz zorba yönetimlerdir.
Çok haklısın bu zorba yönetimler halkı çok ezdiler ve bıktırdılar çok zulmettiler sana yüzde yüz katılıyorum. Ancak şu bir gerçek ki siyonizmin kolluk kuvvetleri üzerlerinde İsrail üniformalarıyla o İslam ülkelerine gidip ulu orta isyan çıkarıyor değil. Böyle birşey yok.
İslam ülkelerine çöreklenmiş kukla diktatör yönetimler ve yanlarındaki siyonist finansörler ve bürokratlar bu bölünmelerde lobi, halkı kışkırtmalar, liderleri hatalara sevkedecek tahriksel organizasyonlarla kukla yönetimlerin ipleri çekmeye meşrulaştırma çabaları bahsettiğin hatalar zincirinin daha detaylı tanımıdır bunu özellikle yazıyorum ki siyonizmin isyan çıkartma ve kukla,rejim ve devrim yapma kabiliyetine dair gözlemlerimizden fikir edinmeni diliyorum.


Mahabad adlı üyeden alıntı
Milli gazete dışında diğer tümmedya organlarını Siyonist uşağı olarak nitelediğini buraya alıntılamak çokkolay iş.
Bu yorumunda ise Milli Gazete dışındaki tüm medya organlarını siyonizmin uşağı olarak belirttiğimie dair söylemini ispatlayabileceğini yazdığın halde ispata gidememen hatandan geri dönemediğini gösteriyor.
Neyse yine sana kızmıyorum gençliğine veriyorum.

O kadar uzun yorumlarla kendini yormana da gerek yok.
Ben seni seviyeli yazana dek sabırla bekleyeceğim ne zaman nefsini kontrol ederek terbiye sınırlarını aşmadan yazarsan o zaman dilersen seninle sayfalarca dolusu dolu dolu yazışırız.
Ama emin ol bu halinin vahimiyetini bilsen sen bile kendinden uzak durmayı tercih ederdin.
Nefis terbiyecisi ben değilim ama nefsin artık o kadar çıldırmış olmalı ki seni pek çok yolda yanlış yerlere sokup duruyor.
Bu haline şahit olan bir müslüman olarak sana nefsinin içine düşürdüğü vahim hali söylemek boynumun borcudur ta ki önlem alasın kontrol edesin diye yazıyorum.
Asla nefsinin hoşuna gidecek lafları benden bekleme.
Benden nefsine ağır cevaplar göreceksin çünkü Allah'a yeminler olsun ki sadece Allah rızası için yazıyorum hiçbir dünyalık menfaatim yoktur.
Ves'selam

Mahabad
24-09-2011, 01:05
Kibirli ve kendini beğenmişlik edalarını, nazlarını bir tarafa bırakırsak
geriye akıl ve ferasetini ortaya koyduğun bir şey kalmıyor.
vah haline :)
hele kuzey afrikadaki halk ayaklanmalarını israil tezgahladı, planladı türünde zırvalara karşılık, peki müslüman kardeşleri israil mi kullanmış oldu ? soruma verdiğin acaip cevapları okuyunca durumuna üzüldüm. israil uniformasıyla gidip orda ayaklanmaya kalkmaz mış :D
yaw uniforma ile oraya gidip kışkırtma iç karışıklık çıkardığını iddia eden mi var? tahrir meydanını dolduranlar cübbeli sarıklı müslüman kardeşler değil miydi diye soruyorum.
kuzey afrikadaki ayaklanmaları siyonistler 1982 de planladı diyen sensin.ve kuzey afrikadaki ayaklanmalar israilin işine yarıyor diyen sensin.
bu durumda kuzey afrikadaki ayaklanmaları siyonistler planladı ve müslüman kardeşler gerçekleştirdi sonucu çıkıyor..
vah zavallı vah..
bi de kalkıp siyonizmi iyi biliyoruz cakaları satıyorsunuz. yazıklar olsun, bu kadar da saptırma ve çrpıtma ve bilgisizlik ve tutarsızlık olur mu?
hadi yoluna marş marş. bi daha siyonizmi biliyorum ayaklarına yatma. el aleme madara olursunuz.

Ercan Tekin
24-09-2011, 01:32
Mahabad seviyesizleşen yorumlarını gördükçe hayal kırıklığına uğruyorum.

Tek cümleyle seni bu saptırmalarından men ederim.

Mısır ve diğer İslam coğraflarındaki diktatör rejimlerden bunalan, zulüm gören müslüman halk bu isyanlara zaten hazırdı ve siyonizm bu coğrafyada hedeflerine uygun rejimlerin kimyalarında oynamalara giderken zorba rejimlerden bunalan müslüman halkta İslami adaletle yönetilmeyi hedefleyen hareketlerini gerçekleştirdiler.

Tabi bu isyanlarda mücadele verenlerin birçoğu değişecek diktatör rejimlerinin yerine işbirlikçi yönetimlerin geleceğinden habersiz.

Rabbim c.c. siyonistlere bu aşamada fırsat vermesin diye dua ediyorum.

Bu kadar ince yorumları dahi değerlendiremeyecek kadar öfkeli ve terbiye sınırlarını aşmış vaziyette yazıp duruyorsun.
Doğrusu sen ancak bu halinle taassubun zirvesinde olabilirsin!

Siyonizmi senden daha iyi biliyorum oyunu oynarak siyonizmin işgallerinde siyonist yönetimli ülkelerle müttefiklik yapan akparti iktidarının gözü kapalı bayraktarlığına girişmende bir o kadar gaflet ölçüsü değilmidir?
Ben sana ne yazıyorum sen bana ne yazıyorsun?
Allah rızası için yazmadığın apaçık!

Mahabad
24-09-2011, 02:10
1-
Hem siyonistler cok önceden bu plani yapmis oldugu belgeli hemde islam cografyasindaki isyanlari abd'nin destekledigini ve isyanlarda abd ve israil bayraklarininda..
2-
Mısır ve diğer İslam coğraflarındaki diktatör rejimlerden bunalan, zulüm gören müslüman halk bu isyanlara zaten hazırdı
1 NOLU ALINTIDA : siyonistler kuzey afrikadaki ayaklanmaları çok önceden planlamışlar
2 NOLU ALINTIDA : Mısır ve diğer İslam coğraflarındaki diktatör rejimlerden bunalan, zulüm gören müslüman halk bu isyanlara zaten hazırdı.
1 nolu alıntıya göre siyonistlerin hazırladığı planı Mısır'daki Müslüman kardeşler ve bu islami yapı dışında kalan diğer islami cemaat ve örgütler uygulamaya koymuşlar. Yani Debreli ye göre; Müslüman kardeşler (tenzih ederim) israil uşağı..
2 nolu alıntıda ise halk ayaklanmaları israil planı dışında Mısır ve diğer İslam coğrafyalarındaki Müslümanların dikta rejimlerden bunaldığı ve baskı-zulüm gördüğü için isyana dünden hazırdı.


Kim söylüyor bunları peki?:D

2-
Bu kadar ince yorumları dahi değerlendiremeyecek kadar öfkeli ve terbiye sınırlarını aşmış vaziyette yazıp duruyorsun.
Debreli, yani namı diğer siyonist uzmanı, saadetçi, milli görüşçü ve aynı zamanda milli görüş sitesinden kovulmuş bir zat :)

Ercan Tekin
24-09-2011, 09:01
Mahabad Müslüman kardeşler Hüsnü Mübarek rejimini devirmek için uzun yıllar mücadeleler verdiler.
Sen Mısır'ı iyi takip edememişsin demek ki de burada bilgi eksikliğin tekrar gün yüzüne çıktı.
Müslüman kardeşler hareketinin mensupları Mısır'daki halk ayaklanmasına en başında çok temkinli yaklaştılar.
Hemen balıklama atlamadılar tabiri caizse! Bu isyan hareketini başlatanlar Müslüman kardeşler değildir.
Müslüman kardeşler sadece isyan hareketine H.Mübarek rejimini devirmek maksatlı destek vermişlerdir.
Tabi Mısır'daki müslümanların temennileri İslam anayasası olacak bir düzendir. İnşaallah burada siyonizm Mısır'a çelme takamaz diye de dua ettim yine ediyorum.

Son cümlenin ilkinde evet milli görüşçüler siyonizmi iyi bilirler ve tepkilerini daima bu şeytan örgütüne koymuşlardır bunda haklısın ama son cümlende ise şahsıma kişisel bir sataşmada bulunmuşsun.
Sanki piyasada bir tane milli görüş sitesi var ve bende oradan engellendim öylemi? Bir milli görüş sitesinde sizin gibi kendini bilmezlere daha çok sabredilsin diye uzun zamandır tebliğ ettiğim için engellendim ve diğer bir milli görüş sitesinde ise adminlik yapıyorum.Üstelik piyasadaki hiçbir milli görüş sitesi genel merkeze resmiyetle bağlıda değildir sahipleri bireylerdir. Yani bir birey seninle anlaşamazsa seni evine almaz bizimlede tebliğ konusunda anlaşamadılar evlerine almamayı uygun buldular ama başka bir milli görüş siteside gel bize adminlik yap dedi ve adminlik yapmaya çalışıyorum inşaALLAH.
Yani sırf kişisele saldırmak amacıyla düştüğün seviyenin hali içler acısı. Fikrini ilmin bilgin varsa paylaş öyle sıkıştığında kişisele saldırmakla bu yolda çok zarara uğrarsın kimsede seni dinlemez bazılarını dinlemedikleri gibi!

Bilmiyorsan öğreneceksin sırf üste çıkayım diye binbir taklalara hakaretli tanımlamalara, maneviyatını zarara sokacak Öngüt çıkışlarına gerek yok. Ehlülllahın onaylamadığı kaideleri onaylıyor olmadan nefsi emmarenin sana şeyhlik tasladığının bir belirtisidir haberin olsun.
İnşaALLAH uzun kulaklı nefsi emmarene laf geçirip seviye noktasında düzgün yorumlarını okuyup cevaplarız.
Ves'selam

İslam coğrayasındaki halkın çile çektiğini, zulüm gördüğünü sende herkesde biliyor. Doğrusu sana ne garip geliyorda bu insanlar böyle bir rejime karşı fırsatını bulur bulmaz ayaklanacak kadar bunalmış olamazlarmı?
Yani bunları bile alay konusu yapıp sözde beni aşağılamaya ve hafife almaya uğraşıyorsun. Ne diyim sana? Ne yazsak sana göre yokuş!

Yeni-OSMANLI
24-09-2011, 10:28
Sultan Baba r.a Milli Gazeteye olan hizmetini Harun Yahya ile bağlamanda bir o kadar abesle işgaldir.
Milli Gazetede dün yazıyorsa bugün başka birşey yazmıyor.
Dün siyonizm yandaşı değildiki bugün siyonizmin yandaşlığını yapsın?
Milli Görüşün en büyük özelliği ise 42 yıldır mevcut anlayışını değiştirmeden yoluna savrulmadan devam etmesidir.
Ves'selam

Milli-görüsün iyiliklerini savunsan birsey demiyecegim fakat sen Milli-Görüsün icindeki yanlislarida hak adina savunuyorsan buna sessiz ve tepkisiz kalmak mümkün degil...
Simdide Milli-gazeteyi hakli cikarmak icin sultan baba gibi Allah dostlarini istismar ettin ve ediyorsun...oysa sultan baba harun yahyayida övmüs...sende biliyorsunki harun yahyanin ehli-sünnete aykiri bircok görüsleri var.demmekki sultan babada yanilabilirmis...Harun yahyada yanilan milli-gazetede neden yanilmasin?

Bana milli-gazeteyi temize cikarmaya calisma.
Ben bu gazeteyi iyi biliyorum.milli-Görüscüleride cok iyi taniyorum.
Sizler samimi insanlar degilsiniz.
Particisiniz,grubcusunuz.
Afganistandaki fitneye alet olan Talibansa türkiyedede milli-görüs hareketidir cünkü takindiginiz grubcu at gözlüklü cok bilmis tavirlariniz ayni...
"sadece ben bilirim sadece ben anlarim ,sadece ben hakki temsil edebilrim sizler batilsiziniz,isbirlikcisiniz"
BEN BEN BEN...
Kendi grubunuzun partinizin gazetenizin vs menfaatinize ve lehine oldugu sürece olumlu gelismeleri sahiblenirsiniz...ama isinize gelmeyince görmemezlikten gelirsiniz...carpitma konusundada ustasiniz.

En güzel örnegini daha gecenlerde yasamadikmi?
Yillardan beri kuran kurslarindaki yas sinirlamasi sebebiyle atmadiginiz tas kalmadi,sürekli saldiri,sürekli atismalar...bu konuyu secim malzemesi bile yapdiniz.
Insanin "vay be,ne kadarda istiyorlar bu yasagin kalmasini,kalkarsa en cok sevinenlerde bunlar olur" diyesi geldi...ama gel görki yasak kalkinca haber gazetede verilmis olsada kayboldu,koybardiginiz yaygaranin yaninda haberi veris sekliniz acik ve net söylüyorum terbiyesizliktir,ahlaksizliktir,samimiyetsizliktir .
Üstelik bu yasagin ortaya cikmasinin sebebi sizinkilerin beceriksizligi olmusdu...buda ayri bir mesele...
Buna ragmen sanki suclu akp mis ve siyonizimmis gibi yutturmaya calisiyorsunuz...

Bu samimiyetisz hal ve hareketlerinizi HAK adina dini görüs adina savunmaniz ise ayri bir suc.Bu sebebden dolayi insanlari dinden imandan sogutuyorsunuz,insanlarin gercek hak yoldan,gercek milli-görüsden uzaklasmasina alet oldugunuz icin sizlere karsi Allah ömür verdigi sürece mücadele edecegime söz verdim.

Bu tür samimiyetsizlikleriniz sebebiyle kimse sizi sevmiyor,kimse dogru sözlülügünze inanmiyor.Destegin az olmasinin sebebi milli-görüscü gecinen ancak gercek milli-görüsden nasibini alamamis dengesizlerin samimiyetsiz ahlaksiz hal ve hareketleri olmasina ragm,en sizler sucu hep disarda aramaniz,siyonizimde surda burda aramaniz ise artik gülünc olmaya basladi!

Ercan Tekin
24-09-2011, 11:51
Yeni Osmanli icinde yaktigin hased atesini yelleyip yelleyip forumu dumanliyorsun insanlari adeta boguyorsun.
Uzun yazi yazmissin hic yorma kendini ihlassiz olan hicbirseyin hayri olmaz!

Milli Gazeteye deginmissin bos atmasyon yazipta kendine etme!
Harun Yahya son birkac yildir bu hale geldi 90li yillarda Harun Yahyada sorun yokken Sultan baba tarafindan övülmüstü.
Bu farklari bilmeden milli görüse düz vites saldirirsan vites kutunu bozarsin.
Milli Gazetenin size göre tek sucu emparyelizme ve isbirlikcilerine karsi dik durmasidir!

Hikem
24-09-2011, 12:43
Kimse benim takım da hata yapar deme erdemini göstermiyor...Erdoğanın Mısır ve Tunusta üzerine basa basa Laiklik ihracı talebinin, açıkbir fahiş hata olduğunu, Erdoğan takımı kabul etmiyor..Bir bildiği, hikmeti vardır demeye getiriyorlar....Demek daha çok yol almamız iktiza ediyor....

Ayrıca bizim ''Laz'' dan korkmasam onada bir iki kelamım var ama..nede olsa laz...üzerine gidilmesi sakıncalı olabilir...:)

Yeni-OSMANLI
24-09-2011, 14:46
Harun Yahya son birkac yildir bu hale geldi 90li yillarda Harun Yahyada sorun yokken Sultan baba tarafindan övülmüstü.

Erbakani öven hocalar hep eski erbakani övmüslerdir.sana hep diyorum bunu,erbakan ve milli-görüs daha sonra tipki harun yahya gibi raydan cikmidir.harun yahya konusunda bunu fark etmissinde siyasi taassubmudur,beynin yikanmis olmasimidir nedir milli-görüs konusunda at gözlüklü asiri tutuculugun devam etmekte.
Allah islah etsin.

Ayrica eklemis oldugum linkteki video eski degil yeni.Milli Gazetenin size göre tek sucu emparyelizme ve isbirlikcilerine karsi dik durmasidir!
Milli gazetenin tek degil bircok sucu var...bunlardan biri HAK adina olaylari carpitmasi,gercekci degil yani.yazdigi zaman sirf bardagin bos kismina bakiyorm,bunuda abartarak veriyor,dolu olan kismini görmemezlikten geliyor,neden? Cünküisinine gelmez,buna menfaatcilik ,istismarciliik denir,samimiyetin tam tersidir bu.

Ercan Tekin
24-09-2011, 16:15
Erbakani öven hocalar hep eski erbakani övmüslerdir.sana hep diyorum bunu,erbakan ve milli-görüs daha sonra tipki harun yahya gibi raydan cikmidir.harun yahya konusunda bunu fark etmissinde siyasi taassubmudur,beynin yikanmis olmasimidir nedir milli-görüs konusunda at gözlüklü asiri tutuculugun devam etmekte.
Allah islah etsin.

Ayrica eklemis oldugum linkteki video eski degil yeni.


Milli gazetenin tek degil bircok sucu var...bunlardan biri HAK adina olaylari carpitmasi,gercekci degil yani.yazdigi zaman sirf bardagin bos kismina bakiyorm,bunuda abartarak veriyor,dolu olan kismini görmemezlikten geliyor,neden? Cünküisinine gelmez,buna menfaatcilik ,istismarciliik denir,samimiyetin tam tersidir bu.
Yeni Osmanli sana inanmiyorum!
Sana inanmayarak yaziyorum.
Diyorsun ki Erbakana zamanin alimleri övüyordu simdikileride yeriyor..
Hadi oradan be!
Erbakan hocayi alimlerin cogunlugu ittifakla ömrü boyunca sevmistirler .
Zamaninda Erbakani desteklediler o zaman hoca iyidi sonra bozuldugu icin alimler destegini cekti diyorsun!
Soruyorum sana mert cevap vereceksin Erbakan hoca siyasete basladigindan ölümüne kadar hangi görüsünü degistirdi veya yolundan cikti? Ispatlayarak gücün yetiyorsa göstereceksin! Yetmiyorsa burada ölmüs insanlarin ardindan haksizlik yapmayi sürdürmeyeceksin. Milli Görüsün kurucu alim heyetinden tek Mahmud efendi yasiyor ve kendiside Erbakan icin 'kardesim vatana ihlasla hizmet ettigine sahitim.' demistir.

Milli Gazeteyi karalayip durman savundugun isbirlikci partiyi isbirlikciliginden dolayi elestirmesindendir.
Tutarli belgen varsa kur'an ve sünnete aykiri bir haberciligini gösterde kuruSIKI atip durmamis olasin. Eger bulursanda gel beraber elestirelim ama bosa laf olsunda karalayalim diye yazipda yer kaplama olurmu?

Mahabad
24-09-2011, 16:19
En güzel örnegini daha gecenlerde yasamadikmi?
Yillardan beri kuran kurslarindaki yas sinirlamasi sebebiyle atmadiginiz tas kalmadi,sürekli saldiri,sürekli atismalar...bu konuyu secim malzemesi bile yapdiniz.
Insanin "vay be,ne kadarda istiyorlar bu yasagin kalmasini,kalkarsa en cok sevinenlerde bunlar olur" diyesi geldi...ama gel görki yasak kalkinca haber gazetede verilmis olsada kayboldu,koybardiginiz yaygaranin yaninda haberi veris sekliniz acik ve net söylüyorum terbiyesizliktir,ahlaksizliktir,samimiyetsizliktir .
Üstelik bu yasagin ortaya cikmasinin sebebi sizinkilerin beceriksizligi olmusdu...buda ayri bir mesele...
Buna ragmen sanki suclu akp mis ve siyonizimmis gibi yutturmaya calisiyorsunuz...

Yukarda milli gazete ile ilgili gerçeklerin dile getirilmesine karşılık aşağıda verilen cevap Debreli nin konuları nasıl çarpıttığını, siyasi taassubunu, art niyetini yeterince ortaya koyuyor.

Milli Gazetenin size göre tek sucu emparyelizme ve isbirlikcilerine karsi dik durmasidir!
Hemen her ortamda bir 28 şubat uygulaması olan Kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasını siyasi malzeme konusu yaparak, miting meydanlarında, seçim konuşmalarında, milli gazete ve internetteki milli görüş sitelerinde sayfalarca, iri puntolarla kiyametler koparıp, AK parti kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasını uyguluyor diye bas bas bağırıp oy isteyen zevatlar, ak parti hükümetinin Kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması uygulaması yürürlükten kaldırıldıktan sonra milli gazetenin bir sayfasında kibrit kutusu büyüklüğünde bir haberle hem geçiştirip, hem siyasi taassubtan kaynaklanan ezikliğini icra edilmesinin eleştirilmesiyle,
milli gazetenin emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı dik duruşu arasında ne alaka var?

içerde eğri olan dışarda nasıl dik durur?

Ercan Tekin
24-09-2011, 18:31
Bana ucuz laflarla yaptiginiz suclamalarla degil somut verilerle milli gazeteyi elestiri yapin diyorum halen elde var SIFIR !
Sizin bu bitmek tükenmez bilmeyen kin ve nefret cikislarinizin icini doldurmaya gücünüz yetmedigi icin mahabad gibi 0-6 yas seviyesindeki elestirilere elleriniz mahkum kalir.
Öyle seylerle Milli Gazeteye saldiriyorsunuz ki görende iftira haberleri yapip islama zarar veren bir medya organi sanar!
Mahabad kendin itiraf etmistin ihvanforum ve habervaktimden baska baska ve bir medya grubunu takip etmiyorum diye!
O halde yalan dedin bize ki takibinde bulunmadigin bir medya organi olan Milli Gazeteye sirf partici fanatikliginden saldirip duruyorsun!
Bu kadar ileri gitmeniz dogru degil, lütfen seviyeli ve düzeyli yazacaksaniz yazin!

Mahabad
24-09-2011, 19:41
Mahabad kendin itiraf etmistin ihvanforum ve habervaktimden baska baska ve bir medya grubunu takip etmiyorum diye!Habervaktim sitesinde bugünkü gazete başlıkları diye bir bölüm var. Gazetelerin sadece ilk sayfası okunabiliyor.
Milli gazete, kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını nasıl karşılamış diye merak ettim.
Gördüm ki tam bir rezalet.

Debreli ele aldığımız konular hakkındaki görüşlerimizi, iddialarımızı tek tek cevaplayıp eğer biz yanlış aks ettiriyorsak sen doğrusunu kanıtlarıyla ortaya koymadığın halde agresiflik taslayarak, komplekslere girerek hakaretlerini dizmenle hangi gerçeği örtbas edebilirsin?

Debreli,
1-kur-an kurslarına 12 yaş sınırlaması uygulanmasının yürürlükten kaldırılmasını Milli gazete 2-3 cm lik bir haberle duyurması yalan mı?
2-saadet partili milli görüşçüler kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması ile ilgili uygulamayı ak parti aleyhinde kullanmıyorlar mıydı?

3-sizlerin bu siyasi taassupçu tavrınızı ifşa etmemize karşılık hakaretleriniz müslümanlığa uygun düşüyor mu?
debreli efendi direkt sorulara cevap ver, cevap verirkende agresiflik ve kompleksli davranma, hakaret etmeye de kalkışma

ukubat
24-09-2011, 20:40
Habervaktim sitesinde bugünkü gazete başlıkları diye bir bölüm var. Gazetelerin sadece ilk sayfası okunabiliyor.
Milli gazete, kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını nasıl karşılamış diye merak ettim.
Gördüm ki tam bir rezalet.

Debreli ele aldığımız konular hakkındaki görüşlerimizi, iddialarımızı tek tek cevaplayıp eğer biz yanlış aks ettiriyorsak sen doğrusunu kanıtlarıyla ortaya koymadığın halde agresiflik taslayarak, komplekslere girerek hakaretlerini dizmenle hangi gerçeği örtbas edebilirsin?

Debreli,
1-kur-an kurslarına 12 yaş sınırlaması uygulanmasının yürürlükten kaldırılmasını Milli gazete 2-3 cm lik bir haberle duyurması yalan mı?
2-saadet partili milli görüşçüler kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması ile ilgili uygulamayı ak parti aleyhinde kullanmıyorlar mıydı?

3-sizlerin bu siyasi taassupçu tavrınızı ifşa etmemize karşılık hakaretleriniz müslümanlığa uygun düşüyor mu?
debreli efendi direkt sorulara cevap ver, cevap verirkende agresiflik ve kompleksli davranma, hakaret etmeye de kalkışma

İnanın şu memlekete İslam kanunları gelse...
Bu adamlar gene sırf kıskançlık ve inat yüzünden gazetelerinin en ufak köşesine yazarlar...

Ercan Tekin
24-09-2011, 20:56
Habervaktim sitesinde bugünkü gazete başlıkları diye bir bölüm var. Gazetelerin sadece ilk sayfası okunabiliyor.
Milli gazete, kur-an kurslarında 12 yaş sınırlamasının yürürlükten kaldırılmasını nasıl karşılamış diye merak ettim.
Gördüm ki tam bir rezalet.

Debreli ele aldığımız konular hakkındaki görüşlerimizi, iddialarımızı tek tek cevaplayıp eğer biz yanlış aks ettiriyorsak sen doğrusunu kanıtlarıyla ortaya koymadığın halde agresiflik taslayarak, komplekslere girerek hakaretlerini dizmenle hangi gerçeği örtbas edebilirsin?

Debreli,
1-kur-an kurslarına 12 yaş sınırlaması uygulanmasının yürürlükten kaldırılmasını Milli gazete 2-3 cm lik bir haberle duyurması yalan mı?
2-saadet partili milli görüşçüler kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması ile ilgili uygulamayı ak parti aleyhinde kullanmıyorlar mıydı?

3-sizlerin bu siyasi taassupçu tavrınızı ifşa etmemize karşılık hakaretleriniz müslümanlığa uygun düşüyor mu?
debreli efendi direkt sorulara cevap ver, cevap verirkende agresiflik ve kompleksli davranma, hakaret etmeye de kalkışma

Bırak bu işleri kardeşim bir haber görmüşsün kendine göre yorumlamışsın ve sonra Milli Gazeteyi öcü kötü diye karalamaya uğraşıp duruyorsun işte ben senin bu tavrına anlam veremiyorum.
Yılların gazetesini gelmişsin kafana göre yerden yere vurmaya uğraşıyorsun yapma Allah aşkına yahu o gazetedeki maneviyatın tadını alamamışsın ne güzel alimler o gazetede ne güzel ilimlerle hergün müslümanlara dersler veriyorlar. Bir haberi kasti karalama kampanyan ile yerden yere vurmaya Yeni Osmanlıyla birlikte kalkışman edep dışı harekettir.
Ki ben Kur'an Kurslarına dair yapılacak iyileştirmeyi sonuna kadar desteklerim bu yüzden Akpartiye teşekkür ederim.
Zaten Milli Gazetedeki o habere baktım hiçbir rezalet göremedim?
Senin rezalet tanımın nedir onuda anlayamadım işte o haberin yer aldığı gazete manşeti:

http://www.firsthaber.net/gazeteler/manset/d9d38ed515f11929d4f0b7f1913ed199.jpg
Kur'an Kursunda 12 yaş sınırı kaldırıldı
Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'da yapılan değişikle Kur'an kurslarına yaş sınırlaması getiren düzenleme yürürlükten kaldırıldı.


Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'da yapılan değişikle Kur'an kurslarına yaş sınırlaması getiren düzenleme yürürlükten kaldırıldı. 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda değişiklik öngören Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişikliğe göre, Başkanlığın yurt dışı faaliyetlerinde verimliliği artırmak, uluslararası düzeyde yapılacak şûra toplantılarını organize etmek, yurt dışı din hizmetleri bölgelerini grup ve sınıf esasına göre düzenlemek ve bu bölgelerde görevlendirileceklerin niteliklerini belirlemeye yönelik çalışmalar yapmak, yurt dışı din hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayacak altyapıya ve dini tesislere ilişkin iş ve işlemleri yürütmek, yurt içinde ve yurt dışında inceleme ve araştırmalar yapmak ve Diyanet İşleri Başkanı tarafından verilen diğer görevleri yürütmek üzere 40 ''başkanlık müftüsü'' atanabilecek.

Din hizmetlerinde etkinliği sağlamak amacıyla Başkanlık tarafından belirlenen yerlerde görevlendirilmek üzere ''başkanlık vaizi'' kadrosu ihdas edildi. Ayrıca, il ve ilçe müftülüklerine bağlı olarak taşra teşkilatında Başkanlıkça yürütülen hizmetlerin denetimiyle görevli ve en az dört yıllık lisans düzeyinde dini yüksek öğrenim mezunları murakıplar atanabilecek. Vaiz, Kur'an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım kadrolarından boş olanlara 657 sayılı Kanunun 86'ncı maddesi uyarınca yapılacak açıktan vekil atamalarında uygulanacak sınavla ilgili usul ve esaslar yönetmelikle düzenlenecek.

Yurt dışı din hizmetlerinin müşavirlik ve ataşeliklerle karşılanamadığı yerlerde din hizmetleri koordinatörlükleri kurulabilecek ve buralara din hizmetleri koordinatörü atanabilecek.

Din hizmetleri koordinatörlüklerinin kurulacağı yerler, bu kadroya atanacaklarda aranacak nitelikler, bunların seçimi, görev süreleri, bunlara yapılacak ödemeler ve bu fıkranın uygulanmasına ilişkin diğer usul ve esaslar ilgili Bakanın teklifi ve Maliye Bakanlığının görüşü üzerine Bakanlar Kurulu tarafından tespit edilecek. Yurt dışı aylığı ise herhangi bir vergiye tabi tutulamayacak.
Kur'an kurslarında yaş sınırına yeni düzenleme

Kanun Hükmünde Kararname ile 633 sayılı Kanunun ek 3'üncü maddesinde yer alan ''İlk ve ortaöğretim kurumlarında okutulan zorunlu din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri dışında, Kur'an-ı Kerim ve mealini öğrenmek, hafızlık yapmak ve dini bilgiler almak isteyenlerden ilköğretimi bitirenler için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Kur'an kursları açılır. Bu kurslardaki din eğitim ve öğretimi kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanuni temsilcilerinin talebine bağlıdır.

Ayrıca ilköğretimin 5 inci sınıfını bitirenler için tatillerde ve Milli Eğitim Bakanlığının denetim ve gözetiminde yaz Kur'an kursları açılır. Kur'an kurslarının açılış, eğitim öğretim ve denetimleriyle bu kurslarda okuyan öğrencilerin barındığı yurt veya pansiyonların açılış ve çalışmalarına dair hususlar yönetmelikle düzenlenir'' maddesi yürürlükten kaldırıldı. Kanunun geçici 13 üncü maddesinin altıncı fıkrasında yer alan ''Boşalan murakıp kadroları herhangi bir işleme gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılır'' cümlesi yürürlükten kaldırıldı. Yapılan değişikliğe göre, tarihi önemi olan camilerde görevlendirilmek üzere derecelerine göre 250 cami rehberi kadrosu da oluşturuldu.

http://milligazete.com.tr/haber/kur-an-kursunda-12-yas-siniri-kaldirildi-216215.htm

*********
Manşetteki haberlere bakıyoruz gayet önemli haberler ve peki kur'an kursu haberi nasıl ilk sayfada yer almış Mahabadın dediği gibi 2-3 cmlik iddiasına bakıldığında tanıtımlı haber başlığı ile 15.sayfaya yönlendiriliyor.
Yazı 2-3 cmlik değilmiş değilmi?
Gazetenin şema şekline göre önemli haberler manşette büyük orta büyük ve küçük resimli kısa anlatımlı şekilde yayınlanarak diğer sayfalara detaylarıyla okunması için yönlendiriliyor. Yani Kur'an kursu haberide öyle bir yönlendirmede olduğunu Mahabad gözden kaçımırşsın!

Gazetedeki önemli haber sıralamasında Natonun ülkemize yerleştirilmesine onay verilen füze savunma sistemi ile ilgili haber, Saadet partisi genel başkanı Prof.Dr.Mustafa Kamalak'ın İran gezisindeki kısaltılmış ve 5.sayfaya yönlendirilmiş haber, 3 çeçen mücahidinin şehit edilmesinin haberi ve yapılacak olası infazlara yönelik ciddi haber ve okulların açılması ilanı. Diğerleri küçük resimlerle kısa anlatımlı sayfa yönlendirmeli haberler.

Ey Mahabad! Senin bu katı düşmanlığın yine gerçek haline döndü. Sen bu kadar düştünmüde milli görüşün yayın organına saldırmak için böylesine ucuz şekillerde sataşıp duruyorsun veyl olsun sana veyl olsun.

İnşaAllah adil ve hakkaniyet içerisinde yazmayı denersin.
ves'selam

Ercan Tekin
24-09-2011, 21:02
İnanın şu memlekete İslam kanunları gelse...
Bu adamlar gene sırf kıskançlık ve inat yüzünden gazetelerinin en ufak köşesine yazarlar...
Zehir atıp kaçma !
Kaçak gizemli sahte mürid !
Siz kim İslami kanunlar koymak kim.
Sizin lideriniz İslam ülkelerine Laikliği tebliğ ede dursun böyle olmayacak dualarada amin dersiniz.
Siz siyaseti kıskançlık olsun diye yaptığımızı iddia ediyorsunuz ya işte burası gayet komik.

Çünkü sizden öncekilere sizin desteklediğiniz partilerin yanlışlarını daha farklı eleştirmedik. Biz bu ülkenin başına gelen her partinin memlekete ve ümmete zararlı icraatlarını Allah için eleştirmeyi ibadet biliriz.
Ancak bu saldırılarını belki çocuklara yutturursun

Mahabad
24-09-2011, 23:32
Bırak bu işleri kardeşim bir haber görmüşsün kendine göre yorumlamışsın
Senin düşüncelerine göre mi yorumlayacağım?, Peki sen kime göre yorumlar yapıyorsun. Kendini ne zanediyorsun, kimin ne diyeceğini, ne yapacağını senden mi soracaklar?
Adım Mehmet soyadımı da vereyim benim yerime saadet partisine kaydımı yap istersen, hatta benim yerime oyu sen ver. benim yerime yorumları sen yaz. başka bir derdin varsa söyle.
aklın yerinde mi senin? kendine göre yorumlamışsın da ne demek?
milli gazete işine geldiğinde sayfanın en üstüne kocaman puntolarla haber yapar, işine gelmeyince bir kenarda köşeye sıkıştırır, yada hiç değinmez.

Yılların gazetesini gelmişsin kafana göre yerden yere vurmaya uğraşıyorsun
yılların gazetesi olmakla kudsiyet mi kazanmış? yılların gazetesi gün gün okur sayısı bakımından eriyor
bunun bir sebebi olmalı değil mi. demek ki bizler gibi başkalarıda gazetenin zikzaklarını gördükçe soğuyor.


Bir haberi kasti karalama kampanyan ile yerden yere vurmaya Yeni Osmanlıyla birlikte kalkışman edep dışı harekettir. Senin düşüncelerinin temeli bozuktur. sen görüşlerini hakaret üzerine inşa ettikçe o temellerin çatırdamaya, çatlaklar belirmeye devam edecektir.

Mahabad
25-09-2011, 00:21
En çok kızdığım çıkışın ise merhum Erbakan hocamıza yaptığınterbiyesizlik olmuştur.
Erbakan’ın kendisi İslam dinine karşı terbiyesizliklerde bulunmuştur.

Erbakan'dan seçmeler =

sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. .

Müslümanın ibadetlerinin kabul edilip edilmeyeceğinin ölçüsü refah partisine çalışmaktan geçtiğini söyleyen kişi Allahın emirlerine ve hükümlerine, islami akaidelere karşı terbiyesizlik etmiş olur.

Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin...Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz. . islamın ve imanın şartlarını yerine getirip, hatta kendi gücü ve kuvveti oranında islama hizmet ettiği halde sırf refah partisi ve erbakana kulluk etmediği için insanları islam dini mensubu olarak değil patates dininin mensubu olarak suçlayan İslam dinine karşı terbiyesizlik yapmış demektir.(patates dini :o da ne demekse artık)

.Karargaha danışılmadan yapılan faaliyetler tefrikadır. Erbakan ve partisine göre : Müslümanın tefekkürü : acaba erbakan yanlış yolda mı yoksa doğru yolda mı şeklinde olmamalı. Kesin bir şekilde Peygamber efendimize biat ettiği ölçüde erbakana biat etmeli, karargaha (refah partisi ve erbakan) danışmadan kurban bile kesilmemelidir.

Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez. Zekatını beytülmale, cihad ordusunun karargahına, ilçe teşkilatının başkanlığına verecektir..
Evet yanlış okumadınız. Erbakana göre Bir müslüman zekatını refah partisi dururken fakire veremez. Dinimizin emri bu doğrultuda mıdır? çevrenizde hocalar, alimler, mürşitler zekatınızı fakire mi verin buyuruyorlar yoksa, T.C.Laik yasalarına göre programını düzenlemiş bir partinin devletten aldığı hazine yardımına ek olarak fakirlere verilmesi gereken zekatın refaha erbakana veya refah kasasına mı verin diyor. Zekatınızı faikre vermeyin sözü İslama karşı terbiyesizlik olarak görmüyor musunuz?

Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor..
Dünyalık işleri halettiler, şimdide cennete parsel almış oldular, hemde öyle rötarlı sırat köprüsü, mahşer günü defteri kebirin açılıp iyi amelleri veya günahlarına göre Rabbimizin huzurunda hesap vermeden erbakanın talimatıyla ve kefaletiyle refaha çalışanlar hooop cennete.
İyi ama refahın iktidar olduğu 1995 seçimlerinde 18 milyon civarındaki cennetlik refahlılar, 2002 yılında 2-3 milyona düşmüş olmuyor mu?
Ya Rabbi günahlarımızı affet,

Ercan Tekin
25-09-2011, 00:41
Erbakan’ın kendisi İslam dinine karşı terbiyesizliklerde bulunmuştur.

Erbakan'dan seçmeler =


Müslümanın ibadetlerinin kabul edilip edilmeyeceğinin ölçüsü refah partisine çalışmaktan geçtiğini söyleyen kişi Allahın emirlerine ve hükümlerine, islami akaidelere karşı terbiyesizlik etmiş olur.
islamın ve imanın şartlarını yerine getirip, hatta kendi gücü ve kuvveti oranında islama hizmet ettiği halde sırf refah partisi ve erbakana kulluk etmediği için insanları islam dini mensubu olarak değil patates dininin mensubu olarak suçlayan İslam dinine karşı terbiyesizlik yapmış demektir.(patates dini :o da ne demekse artık)
Erbakan ve partisine göre : Müslümanın tefekkürü : acaba erbakan yanlış yolda mı yoksa doğru yolda mı şeklinde olmamalı. Kesin bir şekilde Peygamber efendimize biat ettiği ölçüde erbakana biat etmeli, karargaha (refah partisi ve erbakan) danışmadan kurban bile kesilmemelidir.

Evet yanlış okumadınız. Erbakana göre Bir müslüman zekatını refah partisi dururken fakire veremez. Dinimizin emri bu doğrultuda mıdır? çevrenizde hocalar, alimler, mürşitler zekatınızı fakire mi verin buyuruyorlar yoksa, T.C.Laik yasalarına göre programını düzenlemiş bir partinin devletten aldığı hazine yardımına ek olarak fakirlere verilmesi gereken zekatın refaha erbakana veya refah kasasına mı verin diyor. Zekatınızı faikre vermeyin sözü İslama karşı terbiyesizlik olarak görmüyor musunuz?

Dünyalık işleri halettiler, şimdide cennete parsel almış oldular, hemde öyle rötarlı sırat köprüsü, mahşer günü defteri kebirin açılıp iyi amelleri veya günahlarına göre Rabbimizin huzurunda hesap vermeden erbakanın talimatıyla ve kefaletiyle refaha çalışanlar hooop cennete.
İyi ama refahın iktidar olduğu 1995 seçimlerinde 18 milyon civarındaki cennetlik refahlılar, 2002 yılında 2-3 milyona düşmüş olmuyor mu?
Ya Rabbi günahlarımızı affet,

Hay senin patetes dinine be.......!
Bozuk plak gibi aynı şeyleri çalıp çalıp duruyorsun git parkta oyna büyüde gel artık yazık senin gibi kendini bilmezlere!

Öngüt zihniyetiyle insanlara yapmadığın tekfir aşağılama kalmadı.

Asrın müceddidi Mahmud efendinin kardeşim diye hitap ettiği ve ihlasla vatana hizmet ettiğine şahitim dediği ve tüm İslami hareket liderlerince övülüp saygı görülen birisine '' Mahabad: Erbakan İslam dinine terbiyesizlik etti'' demen senin ne derece şaşkın bir karaktere sahip olduğunu gösteriyor.

Kendi nefsini şeyhin ilan etmişsin kafana göre abuk subuk laflarla kin kusmaktan başka birşey yaptığın yok!
Kontrolden çıkmış freni patlamış kamyon gibisin yıkmadığın kırmadığın ezmediğin şey kalmadı!

Son mesajındaki bu talihsiz çıkışların senin edepten, ahlaktan ne kadar mahrum biri olduğunu ispatladığı gibi cehaletininde boyutlarının bir hayli derin olduğunu gösteriyor...!

Allah sana tez vakit hidayet eylesin amin

Cemaate gidiyorsan bu laflarını cemaatteki hocana söylersen seni cemaatinden hakkaniyete değer veren insanlarsa eğer eminim kovarlar.


Patates dini mevzusunu defalarca izah etmemize rağmen halen iftiranda diretip merhum Erbakan hocayı tekfir etmeye malzeme oluşturma gayretini sarfediyor olman senin aciz nefsinin çıldırmış olduğunu gösteriyor.


Laik masonların Erbakan hocaya attığı bu iftiralara ne kadarda sıkı bağlısınız böyle pes doğrusu


Son defa yazıyorum bu patates mevzusunu iyi okuSn Erbakan’a atfedilen patatesli cümle yanlış biliniyor.Biraz araştırma yaptığınızda bunu da göreceksiniz. Erbakan Hoca Söylediği cümlede tüm;
-izm’leri saymış ve bunlarla birlikte patates dinini de saymıştır. Ayrıca bana oy vermeyen patates dinindendir gibi bir sözü olmamıştır. Tıpkı Mesut Yılmaz’ın Rize Çay TV’ye çıktığında “İmam-Hatipler bunların arka bahçesidir” sözünü evirip çevirip Erbakan Hocaya yamayarak Hoca; “İmam-Hatipler bunların arka bahçemizdir” dedi iftirasını attıkları gibi..

Erbakan hoca hakkındaki iddialarını gücün yetiyorsa ağzından söylediğini teker teker ispatlayacaksın...!

Etraftan topladığın kaynağı belli olmayan yazılarla Erbakan hocayı karalayabileceğinimi sandın?

Laikçi masonların attığı iftiralara karşı bu muazzam bağlılığınız sizin ne derece hasta olduğunuzunda kanıtıdır.
İspat edemediğin lafların altında kalacaksın!
Ya ispat et ya da çek git!

Mahabad
25-09-2011, 01:15
Hay senin patetes dinine be.......!!
Benim Dinim İslamdır. Bende Elhamdulillah Müslümanım
terbiyesizlik etme, küfre girme..

kısmetse yarın inşallah devam..

Ercan Tekin
25-09-2011, 01:53
Benim Dinim İslamdır. Bende Elhamdulillah Müslümanım
terbiyesizlik etme, küfre girme..

kısmetse yarın inşallah devam..
Senin gibi seviye yoksunu birini kaale alarak büyük hatayı en başta işledim.
Mümkünse uzak dur daha makbule geçer..!
Sana o kadar çok fazla açıklamalar yapmama rağmen halen Öngüt kafasıyla yapmadığın tekfircilik terbiyesizlik kalmadı.
Senin frenlerin patlamış yoldan çıkmışsın durumun vallahi billahi çok vahim
Allah yardımcın olsun diyorum

Ercan Tekin
25-09-2011, 08:52
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır'da tepki çeken, ancak Türkiye'de laik çevreleri bir hayli memnun eden laik rejim önerisine entelektüellerden tepkiler yükselmeye devam ediyor.

http://medya.milligazete.com.tr/haberler/2011/09/25/216850/kiliseli-toplum-degiliz-basbakan-medium-0.jpg

Başbakan'ın Ortadoğu'ya laiklik ihracı ilk başlarda sadece İhvanı Müslimin tarafından tepkiyle karşılanmış ama Türkiye'de Müslüman aydınlar cephesinden ciddi bir itiraz yükselmemişti. Milli Gazete ise Neo-Laisizm bağlamında konuyu ele almış, yanlışlığa ısrarla dikkat çekmişti.

Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Afrika'daki Müslüman ülkelere laik anayasalar önermesi başlarda Mısır'da sert bir tepkiyle karşılanmıştı. Erdoğan'ın laiklik ihracına şimdi ise Türkiye'deki Müslüman aydınlardan tepkiler yükselmeye devam ediyor.
İşte Müslüman aydınların Erdoğan'ın laiklik ihracına yönelik eleştirileri:

İnancını kalbinin dışına çıkarmıyor

Sosyolog-Yazar Ali Bulaç: "Bir dindar laik bir aygıtı başarıyla yönetebiliyorsa", inancını kalbinin dışına çıkarmıyor demektir. Böyle bir yönetici, "kendi vicdanında dindar yönetimde laik/la-dini kalarak" nasıl ontolojik sorunlar yaşamıyor?" En dramatik olanı Başbakan'ın Ortadoğu'ya "Laiklikten korkmayın, anayasalarınızı laiklik zemininde hazırlayın" şeklinde tavsiyede bulunması ile bunun Müslüman Kardeşler tarafından olabilecek en sert bir biçimde tepkiyle karşılanması.
Türk laikliğini onlara önermek demek, sivil ve medeni hayatı devletin denetimine bağlamak, dini bütünüyle toplumsal hayatın dışına itmek, Ortadoğu'yu Türkiye'nin 20. yüzyılın ilk yarısındaki durumuna "geri götürmek" demektir ki, bu model, Ortadoğu ülkelerine tam bir felaket getirir. "Bir dindar laik bir aygıtı başarıyla yönetebiliyorsa", inancını kalbinin dışına çıkarmıyor demektir. Böyle bir yönetici, "kendi vicdanında dindar yönetimde laik/la-dini kalarak" nasıl ontolojik sorunlar yaşamıyor, ayrı bir konu. Bu, helal-haramın karışmadığı adaletsizliğe, derin eşitsizliğe dayalı iktisadi piyasayı (liberal kapitalist mekanizmayı), tüketim kültürüyle çıldırtılmış hedonist ve erotik bir toplumu, nihilizme giden sosyal düzeni, düzenin kurum ve kuruluşlarını da 'başarı'yla yönetebilir anlamına gelir. Onun dini sosyal ve iktisadi politikalara karışmaz.

Fakat pekiyi, ilişkilerin merkezîleştiği modern devlette, din kamusal rol oynamıyorsa, toplum ve kişiler nasıl dindar kalabilir? Kalmadığını dinî hayatın içinin boşaltılmış olmasından, dinin gösteriye dönüşmesinden anlıyoruz. Küresel sistem, Türkiye'nin Kemalist laikliğini önermiyor, bu tasfiye edildi. Postkemalist dönemde "klasik laiklikten çıkıp toplumsal hayatın sekülerleştirilmesi" öngörülüyor. Ortadoğu'da -üstelik dindarların eliyle ve iktidarında- İslamiyet'in hayatın dışına çıkarılıp küresel ekonomiye, postmodern kültüre entegre olduğu, sekülerleştirildiği yeni bir düzen öngörülüyor. Soru şudur: Biz bu projede öncü rolü oynamayı kabul ediyor muyuz?"

İslam laiklikle bağdaşmaz

İlahiyatçı Yazar Hayrettin Karaman: "İslam laiklikle bağdaşmaz. Laik İslami devlet olmaz. İslami demokratik devlet olabilir."

Külliyen yanlış

Yazar Yusuf Kaplan: "Başbakan Erdoğan'ın laiklik çağrısının ve açıklamalarının tevil edilecek bir tarafı yok. Çağrı da, açıklamalar da külliyen yanlış. Arap dünyasının Türkiye'ye ve Başbakan Erdoğan'a gösterdiği ilgi ve sempatinin nedeni, Türkiye'nin, -Batılıların "kaktırmaya" çalıştıkları gibi- "laiklikle, demokrasiyle İslâm'ı barıştırıyor olması" değil; aksine, dünyada sömürgeleştirilemeyen tek ülkenin laikçilik üzerinden tepeden, daha berbat bir sömürgecilik biçimi yaşamasına rağmen, Türkiye'nin tarihî derinliğini, kültürel zenginliğini ve medeniyet tecrübesini harekete geçirebilecek bir açılım ve atılım gerçekleştirmeyi başardığının çok iyi tespit ve teşhis edilmesidir.

Türkiye'deki laikçilik projesi, Türkiye'yi her bakımdan Batı'ya bağımlı kılan, Türkiye'nin önünü, ufkunu, zihnini tıkayan bir takoz vazifesi gördü. Laikçilik projesiyle dünyaya söylediğimiz şey şu oldu: "Biz, medeniyet iddialarımızı terk ettik. Size ve değerlerinize teslim olduk.
Bizden korkmanıza gerek yok. Biz, medeniyet iddialarımızı kuşanarak yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük etmek ve böylelikle sizin sömürü düzeninize çomak sokmak gibi bir densizlikte ve itirazda bulunmayacağız." Özetle, Türkiye'deki laikçilik projesi, Türkiye'yi durdurmayı ve Batılıların sömürü düzeninin önünü sonuna kadar açmayı hedefleyen ithal bir projedir. Başbakan'ın yaptığı çağrıyı tamir edecek girişimlerde bulunmasını beklemek hakkımız. Yoksa İslâm dünyasının Türkiye'den -dolayısıyla kendi dinamiklerinden- umudu kesmesini önleyemeyiz ve bunun vebalini ödeyemeyiz vesselâm."

Bu tavsiye doğru değil

Yazar Fehmi Koru: "Esas sorulması gereken soru, Türkiye'de uygulanan lâikliğin mi, yoksa Batı ülkelerinin çoğunda varlığı bilinen türden din ve vicdan özgürlüğünün teminatı olan lâikliğin mi daha az sorunlu olduğudur. İslâm Dünyası'nın devlet-din ilişkileri yeniden düzenlenecekse, bu dünyanın insanlarına Türkiye'yi örnek almalarını tavsiye etmenin doğru olmadığı kanaatindeyim. Son birkaç yıl içerisinde iktidarda AK Parti bulunduğu için daha geniş bir müsamaha ortamına kavuştuk ülkemizde; özellikle azınlık dinlerine mensup olanlar hem inançlarını yaşama hem de hukuki haklar yönünden eskisinden daha iyi durumdalar. Ancak çoğunluğu teşkil edenler veya çoğunluk dinine mensup olduğu halde farklı uygulamaları bulunanların inançlarını yaşama ve uygulama açısından sorunları devam ediyor.
İnsanların neye inanıp neye inanmayacaklarına, inançlarını nasıl yorumlayacaklarına, yorumları istikametinde yaşamalarına müdahale eden bir devlete 'lâik' demek çok zordur. Burkayı, cuma namazında camiye sığmayanların sokağa taşmasını yasaklayan Fransa ile referandumla minare yasağı getiren İsviçre gibi kısıtlı istisnalar dışında, Batı ülkelerinde, din ve dini uygulamalar, bireylere bırakılmış geniş bir alan olarak görülüyor. Lâiklik konusunda yeni anayasayı çağdaş uygulamalarla takviye etmek suretiyle kendi sistemimizi elden geçirmeden başkalarına örnek olamayız."

Statükoya omuz verdi

Yazar Mustafa Özcan: "Şimdi Mısır'da Türkiye modelini benimseyen devrimciler değil, statükocular. Mübarek'i sonuna kadar destekleyenlerden birisi de Ortodoks Kilisesi Patriği Papa Şennude olmuştur. Enver Sedat'ı bile çileden çıkaran bu adamda Erdoğan ne bulmuştur? Yoksa bu ziyaretle Hillary Clinton gibilerini mi mutlu ve memnun etmek istemiştir? Kiliselerin 75 yıl önceki emlakını geri verme kararı alan Erdoğan Mısır'da da bu adımını Papa Şennude'yi ziyaret ederek taçlandırmıştır. Ardından Dream TV'de Mona el Şazli ile konuşmasında Erdoğan bardağı taşıran cümleler sarf edecektir. Adeta Mısır'a laiklik pazarlayan Başbakan Erdoğan bununla da kalmamış ve tam bir kimlik mücadelesi içinde debelenen Mısır'da pişmiş aşa su katarak İslamcıların elini zayıflatmıştır. İslami kesimler burunlarından solurken laik kesimler ise bu sözlerinden dolayı bayram ediyorlar. Bu sözleriyle Başbakan Erdoğan adeta ayağına kurşun sıkmıştır. Bir yanlışı senin veya benim yapmam ne fark eder!
Bu konuşmalarıyla ve müdahaleleriyle kendi ziyaretini kendisi gölgelemiştir. Erdoğan da bu ziyaretiyle birlikte devrime değil statükoya omuz vermiştir. Bu Mısır'daki İslami kesimleri büyük bir hayal kırıklığına uğratmış ve Türkiye modelini üç talakla boşamalarına yol açacaktır. Bu ziyaret Arap Baharı nezdinde Türkiye'nin kazanımlarını berheva etmiştir."

İslam alemi küresel kapitalizme müşteri yapılıyor

Yazar Akif Emre: "Laikliği jakoben uygulamalarla sınırlayıp, Anglo-Sakson sekülarizm üzerinden hayatın tüm alanlarını sekülerleştiren birey ve toplumun dinle olan sahih bağını koparan daha derinlere nufuz eden bir laikleşme modelinin bizzat Müslüman kimliği ile önerilmesi protestanlaşmanın, dünyevileşmenin meşrulaştırılmasından başka bir şey değil.

Laiklik konusunda kiliseli toplum-devlet ilişkisi üzerinden tarihsel çözümleme yapmak kısmen açıklayıcı olsa da bizim tecrübemize denk gelmediği gibi küresel sistemle ilişkileri açıklamaya yetmiyor. Hele hele laiklikle anladığımız manada sorunu bulunmayan Ortadoğu için hiç anlamlı durmuyor.
Yaşadığımız hayatın dünyevileşmesi bir yana dinle irtibatını keserek bireyi ve toplumu varoluşsal anlamından kopartan seküler projelere sessiz kalınması hatta onaylanması gerçekten üzerinde durulması gereken bir konu. Müslümanlığın modern dünya ile sorunlarını devletin tüm dinlere eşit mesafede olup olmaması gibi alana indirgeyen bir laiklik tartışması küresel sistemin taleplerinden bağımsız ele alınamaz. Laiklik tartışması cari küresel projelerden bağımsız ele alınamaz. İslam âleminin küresel kapitalizme müşteri yapılabilmesi, sisteme iç/ edilebilmesi için sekülerleşme sürecinin tamamlanması gerekir. Bir zamanlar Türkiye jakoben laikçiliği özellikle Ttunus ve Cezayir'e ihraç etmekle övünürdü. Şimdi ise eskiyen bu modeli yenilenmektedir.. Mesela Sarkozy laikliğin faziletleri üzerine bir söylev çekseydi etkisi ne olurdu?"

Laiklik ihracını anlamak mümkün değil

Yazar Ahmet Taşgetiren: "Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Afrika gezisinin Mısır ayağından bizim medyaya bir de "Laiklikten korkmayın" manşeti yansıdı. Böylece militan laiklik yorumu ile başı dertte olan ve Türkiye'ye "yeni bir laiklik yorumu" kazandırmaya çalışan Tayyip Erdoğan, İslam ülkelerine "laiklik ihracı"na soyunan bir "İslamcı lider" konumuna giriyordu.

Hatırlayalım: İktidarda AK Parti'nin bulunduğu, ama Cumhurbaşkanlığı makamında Ahmet Necdet Sezer'in oturduğu günlerde İslam coğrafyası için yine AK Parti yönetimindeki Türkiye örnek gösteriliyor, Sezer, "Ilımlı İslam" olarak nitelenen bu yönetim tarzına itiraz ederek, "Örnekse ancak laik Türkiye örnek olabilir" mesajları veriyordu. Şimdi Tayyip Erdoğan, Sezer'i mi ihya etmiş olmaktaydı? Tabii ki değil. Evet, Tayyip Erdoğan "Laklikten korkmamak lazım" demişti, ama bunun yanına, bir laiklik yorumu da eklemişti. Mesela, "Ben laik değilim, Müslümanım. Kişiler laik olmaz, devlet laik olur. Bu laiklikte devlet her inanç mensubuna aynı mesafede olur." demekteydi. Bana göre bu tarz bir laiklik yorumu da sorunludur, ama klasik Türkiye laikliği, henüz laik olmayan bir cumhurbaşkanını, başbakanı veya herhangi bir devlet görevlisini de içine sindirecek noktaya gelmedi. Buradan bakıldığında, başörtülü bir kamu görevlisinin neden hâlâ kabul edilmediği, başörtüsü sorununda özgürlük için hizmet alan - hizmet veren ayrımının neden çıktığı gözden kaçırılmış olmaktadır. Zaten Mısır'da, "Laiklikten korkmayın" çağrısı itirazlarla karşılaştı. Ben, Mısır'da özgürlük rüzgârları esmeye başladığında, "Mısır demokratikleşmede Türkiye'yi geçebilir" diye yazmıştım. Sebep olarak da Mısır'da, İslam'a karşı, demokrasiyi hep biraz topal bırakan Türkiye'deki kadar laik bir rezerv bulunmadığını ifade etmiştim.
Mısır veya birçok başka İslam ülkesinde, İslam'ın ana kaynakları, yasalar için rahatlıkla referans alınabiliyor. Türkiye'de ise, dinî bir hükmün referans alınması, laiklikle çelişir bulunuyor ve bunu öneren bir parti ise, onun için kapatma gerekçesi sayılıyor.

Dolayısıyla, laiklik standardı böylesine sorunlu olan, kıta Avrupa'sı yerine Anglosakson laikliğini ithal etmeye çalışan Türkiye'den, diğer İslam ülkelerine, demokrasi ihracını anlamak mümkünse de, laiklik ihracını anlamak mümkün değil."


Kiliseli toplum değiliz

Yazar-Mütefekkir Rasim Özdenören: "Laiklik, kiliseli toplumlara mahsus bir kurum ve kavramdır. Din otoritesini temsil eden kilise ile devlet otoritesi arasında birbirlerinin işlerine müdahale etmeme zımnındaki uzlaşmayı ifade eder. Sayın Erdoğan'ın laik bir ülkenin başbakanı olması durumu da sorgulamaya muhtaçtır. Türkiye'nin Anayasa'sı her ne kadar devletin laik olduğunu ileri sürüyorsa da, Türkiye laik bir ülke değildir. Çünkü Laiklik kilise ile devlet otoritelerinin birbirinin işine karışmamaları hususundaki uzlaşmanın adıdır. Bu ülke kiliseli bir toplum değildir."

Milli Gazete

Yeni-OSMANLI
25-09-2011, 09:04
camur atmak icin iyi bir malzeme bulmus bizim milli-gazete.

Simdi gece gündüz bu meseleyi carpitmakla mesgul olurlar...sonra tayyib erdoganin ne demek istedigi anlasildiginda ve aslinda OSMANLI modelini tavsiye edip hicde kötü bir teklif olmadigi anlasildiginda hicbirsey olmamis gibi sinsice köselerine cekilip hasedlerini tatmin edecek yeni malzeme arayisina gecerler.

Sizi gidi seyyid kutub,mevdudi,ibni teymiyye ve sia sempatizanlari siziiii....

Ercan Tekin
25-09-2011, 12:21
camur atmak icin iyi bir malzeme bulmus bizim milli-gazete.

Simdi gece gündüz bu meseleyi carpitmakla mesgul olurlar...sonra tayyib erdoganin ne demek istedigi anlasildiginda ve aslinda OSMANLI modelini tavsiye edip hicde kötü bir teklif olmadigi anlasildiginda hicbirsey olmamis gibi sinsice köselerine cekilip hasedlerini tatmin edecek yeni malzeme arayisina gecerler.

Sizi gidi seyyid kutub,mevdudi,ibni teymiyye ve sia sempatizanlari siziiii....

Seni gidi iftiraci seni!
Biz o saydiklarinla alakamiz yok alakasi olanlarin kendi sorunudur.
Sia sempatizani takiyye siyaseti yapan sizlersiniz cünkü takiyyecilik siadan cikma ve sia gelenegidir!
Yine duvara tosladin..!

Akpartiyi ermeni patrigi, ortodoks kilisesi, mason localari alanen Akpartiyi desteklediklerini ilan etmislerdi simdi ben sana ermeni,rum mason sempazitani diyormuyum?
Iste senle aramizdaki fark bu!
Ben laf olsun düsmanlik fesadlik olsun diye kimsenin hakkina girmem!
Ama sen ve senin gibiler iftira etmeyi yalan söylemeyi fesadiniz yüzünden kendinize hos görüyorsunuz!
Sorununuz düzelicek gibi degil agir vak'asiniz! Ama Allah dilerse nice kararan kalplere nurlar verir

Yeni-OSMANLI
25-09-2011, 13:08
Seni gidi iftiraci seni!
Biz o saydiklarinla alakamiz yok alakasi olanlarin kendi sorunudur.


yokmu???

bak asagdaki linkte hususi olarak bu konuya deginmisim:
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=106233&highlight=


IGMG Milli-Görüs teskilatlarina bagli olan Kitap Kulübü
www.kitapkulubu.de sitesi üzerinden arasira kitab spraisi yaparim.
Genel merkeze üye oldugumdan dolayi indirimli alma imkanim oldugu icin tercih ettigim bu kardeslerimizin
Itikadi konularda pek titiz ve secici olmadiklarini farkettim.
Bu vebaldir.#
Itikadi konular dinimizin en önemli konulari, müminlere hizmet niyetiyle kurdugumuz bu teskilatlarda itikadi konulara cok daha dikkat edilmeli,ehli-sünnet ölcülerine dikkat edilmeli,neo selefilerin,vahabilerin,mezhebsizlerin kitablari dagitilmamali.S
onucda nice genclerimiz bu teskilatlara güveniyorlar,tavsiye edilen kitablari okuyorlar,...bu yüzden BATIL kitablarin okunmasina alet olmak,doguracaklari sonuca ortak olmaktir.
Bu teskilatla güvenimizi ciddi sekilde sarsmaktadir.

Misal,Ehli-Sünnete aykiri görüsleri olan asagdaki yazarlarin kitablarini satisa sunuyorlar:

-ibni teymiyye
-Seyyid kutub
-Mevdudi
-Mustafa islamoglu
-Ahmet ferid el Misri
-Yusuf el kardavi
-M. El Avayse
-Ibn Kayyim el Cevziyye


inanmayan www.kitapkulubu.de sitesinden bakabilir.

Not: iste ölcü erbakanizim olunca ehli-sünnet titizligide kalmaz...Erbakani övmekle bu gibi yanlislar bertaraf edilemez.erbakani seven milli-görüsün icindeki yamukluklara göz yummamalidir.
Erbakanin bu yamukluklara göz yummasi yanlisi dogru yapmaz.

Ben almanyadaki Milli-görüs genel merkezine özel olarak sirf bu konuyla ilgili kendilerini uyarmak icin telefon acdim.Adamlar lafdan anlamiyorlar.
"insanlrain ufkunu daraltmayin,birakin insanlar kendileri arastirsin" diyor...sorumluluk duygusuna bak.
Böylece hem siteyi ve yukarda saymis oldugum bu kisileri savunuyorlar.

Not:
bu kitablar erbakan dönemindede satiliyordu...

ukubat
25-09-2011, 13:16
yokmu???

bak asagdaki linkte hususi olarak bu konuya deginmisim:
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=106233&highlight=Ben almanyadaki Milli-görüs genel merkezine özel olarak sirf bu konuyla ilgili kendilerini uyarmak icin telefon acdim.Adamlar lafdan anlamiyorlar.
"insanlrain ufkunu daraltmayin,birakin insanlar kendileri arastirsin" diyor...sorumluluk duygusuna bak.
Böylece hem siteyi ve yukarda saymis oldugum bu kisileri savunuyorlar.

Not:
bu kitablar erbakan dönemindede satiliyordu...

Hmmmm....
Şu meseleyi bir tahkik edeyim...

Ercan Tekin
25-09-2011, 13:38
Milli Görüs tarikat degildir ümmet hareketidir bu hareketin icerisinde islamin her kesiminden insanlar var.
Milli Görüsün yönetimi ehli sünnettir. Gücün yetiyorsa ehli sünnet disinda görüsü olan bir saadetli yönetici göster. Ama ben Akpden cok gösteririm o zaman ne diyeceksin?
Sizin bu pervasiz hareketlerinizin haddi hesabi yok
Bu kadar hased fesad karakterleri bir arada görmemistim
Cok sükür ki herkes sizi cözdüde ciddiye almiyorlar

Yeni-OSMANLI
25-09-2011, 13:46
ben senin gibi partizan grubcu degilimki akp nin yanlislarini körü körüne savunayim.
yanlisi varsa elestirmesinide biliriz...fakat bunun bir usulü var.
Bu usulün 1. sarti carpitmayacaksin...
2. sarti bardagin sirf bos kismina bakmayacaksinki samimi oldugun anlasilsin...
3.sartida güzel uslub,kardeslik duygusu,öyle sizinkiler gibi hemen isbirlikcilikle,siyonozimcilikle, bizansin torunu,batil,hain,suursuz gibi damgalamalarla saldirmayacaksin,önce arastiracaksin,sonra kendilerine cevab hakki taniyacaksin,öyle uluorta milletin karsisina cikip milleti kiskirtarak fitne cikartmayacaksin.

Ercan Tekin
25-09-2011, 15:24
ben senin gibi partizan grubcu degilimki akp nin yanlislarini körü körüne savunayim.
yanlisi varsa elestirmesinide biliriz...fakat bunun bir usulü var.
Bu usulün 1. sarti carpitmayacaksin...
2. sarti bardagin sirf bos kismina bakmayacaksinki samimi oldugun anlasilsin...
3.sartida güzel uslub,kardeslik duygusu,öyle sizinkiler gibi hemen isbirlikcilikle,siyonozimcilikle, bizansin torunu,batil,hain,suursuz gibi damgalamalarla saldirmayacaksin,önce arastiracaksin,sonra kendilerine cevab hakki taniyacaksin,öyle uluorta milletin karsisina cikip milleti kiskirtarak fitne cikartmayacaksin.
Aynen iade ediyorum
Yazip cizdikleriniz ortada akli selim düsünenleri asla aldatamayacaksiniz..!
Yazdikca battiginizin farkina variyormusunuz?
Cünki fisebilillah yok yazdiklarinizda neler var hased ve fesaddan baska birsey yok !

Mahabad
25-09-2011, 15:44
Senin gibi seviye yoksunu birini kaale alarak büyük hatayı en başta işledim.
Bir defasında @saliha kalem (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27396) isimli üyeye "terbiyeli ol, hakaret etme" uyarısında bulundum. verdiği cevapta "o zaman sende erbakanı ve saadet partisini eleştirme" cevabını verdi.
eğer eleştirirsen bizde hakaret ederiz anlayışıyla hareket ettiklerini o zaman anladım. bu bir tehdit idi.
ahlaksızların başvurduğu metotların en açık örneğini @Debreli (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27253) ve saliha kalem aynı seviyesizliği eşgüdümle devam ettiriyorlar.


ne biçim müslümansınız anlamadım ki biraz insanda haysiyet ar namuz haya edep saygı seviye duyguları olupda yazar.

Bizlere, haysiyet namus ar duygularından yoksunmuşuz şeklinde küfür etmeye kimin hakkı var ?

Bu tür en aşağılık, en hayvani yakıştırmalarda bulunan kişileri hangi kelimeler hangi ifadeler tanımlayabilir?
Böylesi adiliği ve edepsizliği yahudi diğer bir yahudiye yapmaz.
-biz müslümanız- dediğinizde hiç inandırıcı gelmiyorsunuz. Dengesizliğiniz, ahlaksızlığınız seviyesizliğiniz ortada.

sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü müslümanlık olmaz.
bu zihniyete sahip olan kişilerden edepli olmalarını, seviyeli olmalarını, müslümanlığa yakışır vakara ve edebe sahip olmalarını beklemek en açık ifadeyle söylüyeyim, ahmaklıktır. Sen refaha çalışmazsan , namazında, zekatında, hacı farizanda, kurban'ın da zikrinde kabul olmaz diyen bir zihniyetten ne müslümanlığı beklersiniz beeee,Sana o kadar çok fazla açıklamalar yapmama rağmen
Sen bana ne açıklaması yapmışsın bee. Ağzı bozuk küfürbaz. Küfür ve hakaretten başka ne açıklaması yapmışsın?


Öngüt kafasıyla yapmadığın tekfircilik terbiyesizlik kalmadı.
Öngüt, öngüt, öngüt öngüt.
Vallahide Billahide öngüt dedikleri kişi her kimse ona ait hiç bir şey okumuş değilim.
Erbakanın

sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz.

Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin...

Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez. Zekatını beytülmale, cihad ordusunun karargahına, ilçe teşkilatının başkanlığına verecektir.

Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor.

İsliam dinini tahrif etme girişimlerine bakın yaw.
reaha çalışmazsan ibadetin kabul olmaz
refaha çalışmazsan patates denilen bir sebzenin dini varmış o dindensin.
zekatını faikre veremezsin, zekatını benim partimin kasasına koy,
sende cennete gitmek istiyorsan gel refaha şuurla çalış, yoksa nah cenneti görürsün.

Yaw Allah Billah aşkına bunlar tefrika değilde nedir?
bunlar Allahın gücü ve kuvvetine has sadece Cellu Celal'ın belirleyeceği, ve Kur-an da hükmettiği kuralların yüzde yüz tersi açıklamalar değil mi?

Şirk değil mi bu sözler ?

Ercan Tekin
25-09-2011, 16:47
Mahabad sen yalan yaziyorsun ve iftira ediyorsun!
Ben saliha kalemin 'o zaman Erbakani elestirme' diye yazdigini görmedim ispatta edemezsin!

Erbakan hocanin iddia ettigin sözlerini halen ispatlayamadin sen sadece iftiracilik yapiyorsun!
Öngütte ayni senin gibi sirk oyunlarini yapiyordu tek destekcin Öngüttür!
Sirk konusunda rezil olmaya devam ediyorsun yazik sana

veri
26-09-2011, 10:30
Milli Görüs tarikat degildir ümmet hareketidir bu hareketin icerisinde islamin her kesiminden insanlar var.
Milli Görüsün yönetimi ehli sünnettir. Gücün yetiyorsa ehli sünnet disinda görüsü olan bir saadetli yönetici göster. Ama ben Akpden cok gösteririm o zaman ne diyeceksin?
Sizin bu pervasiz hareketlerinizin haddi hesabi yok
Bu kadar hased fesad karakterleri bir arada görmemistim
Cok sükür ki herkes sizi cözdüde ciddiye almiyorlar

ne demek her kesimden büyük laf atmışın.
her görüşten varsa bunca zamandır niye oy a dönüşemedi.
hadi say bakalım herkesim içinde kimler varmış.
milli görüş diye birşey yok be kardeşim
bir dernek bir vakıf desen hadi neyse
içinde farklı camiaları az da olsa barındıran ama şeyhi ile erbakan arasında kalınca şeyhini tercih etmek zorunda kalanları bir araya toplasan neyazar.
kime göre sünnetsiz diyorsun ki
bu sünnetsiz lafından utanmıyor musunuz?
siz kimsiniz ki başkalarını yargılayıp infaz ediyorsunuz.
senin sünnetsiz dediklerine efendi cübbeli filan sünnetli derken

Ercan Tekin
26-09-2011, 10:50
Veri, takil kafana göre :)

veri
26-09-2011, 11:00
el-cevap bu mu:)
içindeki her görüşten ümmet çiler yok değil mi:)
yakında sen bile onları terkediceksin. az kaldı

Mahabad
26-09-2011, 18:18
Mahabad sen yalan yaziyorsun ve iftira ediyorsun!
Ben saliha kalemin 'o zaman Erbakani elestirme' diye yazdigini görmedim ispatta edemezsin!
ne yazık ki saliha kalem'e ait mesajların sadece son 4 sayfasını görebiliyorum. bu alıntıyı getireceğim illa ki.
sen saliha kalem'e saliha kalem sana avukatlık yapa durun, edep dışı söylemleriniz için fazlasıyla örnek var. sıkıntı yok yani


Erbakan hocanin iddia ettigin sözlerini halen ispatlayamadin sen sadece iftiracilik yapiyorsun!

erbakanın 1991 yılındaki şirk dolu konuşmasını savunmaya kalkan milli gazeteye ait bir site konuşmayı bakın nasıl kabul etmiş.

birlikte patates dinini de saymıştır.
http://www.eniyihukumet.tr.gg/Erbakan-d--h--h-Bana-Oy-Vermeyen-Patates-Dinindendir-h--h--Dedi-Mi-f-.htm
erbakan patates dinini de saymıştır. ama patates dininin? içine kimleri sokmuştur.
erbakanın uydurması patates dini ne demektir? patates dini diye bir din var mı? yoksa patates dininin karşılığı dinsizlik demek değil midir.
Burda asıl üzerinde durulması gereken patates dinine kimleri dahil ettiği önemlidir.
Milli gazeteye ait olup, milli gazete logosunu kullanan sitede 2 tane soru soruluyor. 1- erbakan patates dini tabirini kullanmış mı? verilen yanıtta evet kullanmıştır hemde tüm izm'leri sayarak. 2- erbakan bana oy vermeyen patates dinindendir demiş mi? burda sorunun soruluş şekli çarptırılmıştır. Erbakan , refah bir ordudur. bu orduya çalışmazsan patates dinindensin demiştir.

Refah partisinin kapatılma davasında erbakanın 1991 yılında sivas'ın çermikli ilçesinde refah partisi eğitim seminerinde yaptığı konuşma partinin kapatılma davasında delil olarak kabul edilmiştir. Gerekçeli kararda erbakan'a ait konuşmalar delil klasöründe yer alırken şüphesiz en çarpıcı bölüm milli güvenlik kurulunda yaşanan olaydır.

4- Yine Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın 13.1.1991 günü Sivas'ın Sıcak Çermik ilçesinde Refah Partisinin Eğitim Seminerinde yaptığı, çeşitli basın organlarında yayınlanan, hatta Deniz Kuvvetleri Komutanımız Güven Erkaya tarafından 28.2.1997 günü yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısında okunduğu pekçok gazete haberine göre Sayın Erbakan'ın sessizce dinlemekle yetindiği iddia edilen konuşmada (Ek 2);
(…sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz. Başka türlü kurtuluş yok... Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin... Bu parti İslami cihad ordusudur. Kendi kendine CİHAD ediyorum diye faaliyette bulunamazsın. Karargaha bağlı olmak zorundasın, her faaliyette karargaha bağlı olmak zorundayız. Karargaha danışılmadan yapılan faaliyetler tefrikadır. Çalışacaksan, burada çalışacaksın. Müslüman mısın? Bu orduda asker olmaya mecbursun... Cihada para vermeden müslüman olunmaz. Kişinin müslümanlığı, cihada verdiği para ile ölçülür. Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez. Zekatını beytülmale, cihad ordusunun karargahına, ilçe teşkilatının başkanlığına verecektir. Biz müslümanız. Biz Kur'anı hakim kılmak isteyene gideceğiz. Hepimiz Refahçı olmaya mecburuz, çünkü cihad ediyoruz... Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor. Neden? Çünkü Refah demek Kur'an nizamını hakim kılmak için çalışmak demektir) demiştir.

http://www.belgenet.com/dava/rpdava_g01.html
şimdi gelelim işin can alıcı noktasına

Erbakan hocanin iddia ettigin sözlerini halen ispatlayamadin sen sadece iftiracilik yapiyorsun!
Erbakanın kullandığına dair iddia edilen konuşmalar ispat edilirse iftiracılık yapmadığım kabul edilmiş olacak.
Debreli nin mesajına göre erbakan bu konuşmayı yapmamıştır. eğer yapmışsa (beni kast ederek) sen o zaman iftiracı değilsin anlamı çıkar.
Oysa Milli gazete logosuyla yayında olan site erbakanın pek çok marifetini savunma ve çürütme maksatlı kurulmuştur. Powerpoint programıyla her sayfasını kopyaladığım için bu site yayından kalksa bile, aslında erbakanın ipliğini pazara sürüklemekten başka bir amaca hizmet etmiyor.

Bir başka başlıkta erbakan israil ile anlaşma yaptı mı? diye soruyor. 60 tane fantom uçağımızın bakım ve onarımı için mecburen, başka çare kalamdığı bahanelerine sarılarak israil ile (anlaşma) yapıldığı kabul ediliyor. Tabi sen 60 tane uçağını israilde veya türkiyede israilli teknisyenlere emanet ederken haliyle antlaşma imzalamak zorundasın. bu öyle bakkaldan manavdan birşeyler almak gibi olmuyor. anlaşma lazım.

Aynı site erbakanın sözlerini doğruluyor. ama bakın nasıl doğruluyor?

konusmadaki cümlelerin keslip biçilmesiyle artarda sıralanmıs
evet erbakan ku cümleleri kullanmış ama, tüm bir konuşmanın içinde dağınık iken siz kesip kesip ard arda dizmişsiniz diyerek savcılığı suçluyor. :D
bu durum savcıya dert değil ki.
Erbakan

(…sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz.
demiş mi? DEMİŞTİR. O ZAMAN MESELE YOK. ister 10 veya 5 saatlik konuşma yapsın. o konuşmanın içinde yasalara göre suç İslam dinimize göre de ŞİRKTİR.
Erbakanın konuşmaları hem laik yasalara hemde dini hükümlere göre suç teşkil ediyorsa bu da olayın başka bir boyutudur.


Sirk konusunda rezil olmaya devam ediyorsun yazik sana
Şirk konusunda rezil olan erbakandır, şirk li kelimeleri cümleleri kullanan ben miyim ki?
terbiyesizliğe bak erbakan şirk koşuyor ben rezil oluyormuşum.

Ercan Tekin
26-09-2011, 20:06
Mahabad takil kafana göre sende serbestsin gönlünü eglendir :)
Forumda senden baska kim bu patates muhabbetinden yada sirk suclamalarindan yandas bulabildin?
Peki kac tane alimin sözüyle Erbakanin sirke girdigini ispatlayabildin?
Kafandan birseyler kurguluyorsun duruyorsun ama dayanagin yok!
Dedim ya isin gücün uydurma hükümlerle Erbakan hocayi karalamak.
Dogrusu bu yaptiklarinla masonlarin ve diger siyonistlerin ekmegine yag sürmekten baska birsey yaptigin yok!
sunuda bil ispat edilmeyen her iddia gecersizdir hükmüde iftiradir o yüzden ispat edemedigin islere giripte rezil olma tamammi?

Cevabimin ilk basinda dedigim gibi sende serbestsin yani kafana göre takil cünkü bilgisi googledan ibaret olupta tam bilemedigi konulara hüküm verenlerle vakit öldürülmez !
Bundan sonra veriyle sana kendinize ceki düzen vermedikce ciddiyetle bakmayacagiz.

Sana seviye, bilgiyle yazma ve anlayis telkinlerimizin kredisi doldu sayilir!
Düzeyli ve bilgiyle delile dayali yaz karsinda sana deger veren birilerini bulasin
Senin en büyük talihsizligin alimlerin kurdugu milli görüs davasina lider olarak sectikleri merhum Erbakan hocaya asiri derecede düsmanlik göstermendir
Bu insan ömrünü siyonizme karsi mücadale ederek gecirmis, islam birligine calismis, daima mazlumun yaninda,zalimin karsisinda durmus ve asrin müceddidi Mahmud efendi tarafindan kardesim diye hitap edilerek 'vatana ihlasla hizmet etti ve ehli sünnet itikadina göre yasadigina sahidim' sehadetine ragmen halen hirsla hocayi sirkle vs.. tekfir etmeye ugrasip kötülüyorsun demek Mahmud efendinin sehadeti (hasa) yalan seninki dogru!
Bu görüslerin sadece Öngütcülerle örtüsüyor onlarin yolundasin!
Senin gibi niceleri geldi gecti hepsininde derdi nefsini seyhi ilan etmesiydi
Artik nefsinle degil Allah rizasi icin yazacaksan yaz yoksa kendini yorma saliha kalemede sordum öyle birseyde yazmamis yani özür dilemelisin
Bu nefsine tokat atmak icin firsattir buyur degerlendir!

Mahabad
26-09-2011, 20:57
Mahabad takil kafana göre sende serbestsin gönlünü eglendir :)
İslam dini gönül eğlendirme konusu yapılamaz. Biz burada şirk koşan erbakanı konuşuyoruz. Gönlümüz azap içindedir.

sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz.

(refaha) Çalışmaz isen patates dinindensin... .

Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez

din düşmanı Tuncay Özkan'a hitaben :GAZANIZ MÜBAREK OLSUN

Ak partiye oy vermek cehenneme bilet almak demektir.
bu ifadeleri eleştirmek, teşhir etmek gönül eğlendirmekle nasıl alaka kurdun?

siyasi amacına ulaşmak din bezirganlığı yapan erbakan refaha çalışmazsan ibadetin kabul olmaz diyerek şirk koşuyor. Kimin ibadetinin kabul edilip-edilmeyeceği Hak Tealanın bileceği iştir. İslama karşı girişilen tekfirciliğinin başında erbakan geliyor. ne yazık ki bu tekfir ve şirk küfrüne bakılmıyor gözardı ediliyor.
lenine staline bir zamanlar koministlerin bağlandığı gibi bağlı yaşıyorsunuz. herkesin günahı kendine, erbakanın günahlarına kefilliğinizde avukatlığınızda mahşer günü fayda vermeyecektir.


Peki kac tane alimin sözüyle Erbakanin sirke girdigini ispatlayabildin?

Alimlerin çoğu siyasi işlerden uzak duruyorlar. İsim belirtmeden genel ifadelerle şirk ve diğer tekfir işlerine değiniyorlar. Ve saadet partililerin holiganlıklarından çekindikleri için bence şimdilik kaydıyla üzerinde durmuyorlar.


Yukarda alıntılarını verdiğim şirkli cümleleri isim vermeden hocam bu ifadeye ne diyorsunuz diye sorduğumda, hocanın verdiği cevaba göre iki şeyin farkına varıyorum.
1- bu sözün erbakan tarafından kullanıldığını bilmiyorlar.
2- bu sözün mutlaka bir cahil veya sıradan aklı noksan birinin kullandığı izlenimi ediniyorlar.

Türkiyedeki ilahiyat fakültelerinin hocalarına özellikle elektronik posta adreslerine ulaştığım kişilere erbakanın sözleriyle birlikte benim buraya yazdığım yazıları gönderiyorum.
bu işlem daha da yaygınlaştırılacak.
forumda saadetçi olanlar haşa erbakan ben mehdiyim şuyum buyumda dese yinede karşı çıkmazlar. hocanın bir bildiği var mutlaka derler. Tıpkı İskender evrenosluğunun harun yahya'nın efrafında olup onu savunanlar olduğu gibi.
erbakanı ak partililer anlamış ama ak partililerin ne düşündüğü saadetlilerin umurunda değildir.
bu da bir karşılaştırma olarak ileri sürülemez.
birde bazı kişiler var ki onlarda evet bu sözler yanlış diyorlar ama bundan ötesine gitmiyorlar.
neyse ben düşüncelerim ne kadar taraftar topluyor ne kadarı tepki alıyor kaygısı içinde olmam - olamam.
bir hutbede dinlemiştim. müslümanın bir görevi de tefekkürde bulunmaktır. ama bu tefekkürü benim partime çalışmazsan hiç bir ibadetin kabul olmaz şeklinde tekfire dönüşürse erbakan örneğinde olduğu gibi bir ucu şirke kadar uzanır.

Erbakan bir siyasi parti lideri olarak 80 yıllık ömrünün büyük çoğunluğunu parti-devlet işlerinde geçirmiş devletin ve partinin imkanlarından yararlanmış, alışkanlıkları tepkileri zamanla koyulaşmış, hırs içinde davranmış, makam iktidar hedeflerine yoğunlaşmış bu arada hataları ve kusurları onun gözünde doğru şeyler olarak görünmeye başlamış biridir. Benim ise erbakanda mevcut hiçbir özelliğim bulunamaz. Yalanım varsa dilim lal ellerim kırılsın bugüne değin hiç bir siyasi partinin il-ilçe teşkilatlarına uğramış ve görev almış değilim. Vallahi de Billahi de..
Ben ve erbakan hiç bir özelliğimiz bir değildir. Siyaseten beklentim yok. Onun için erbakan nezdinde şirin olan şeylerin(nefs bakımından) benim gözümde çirkin olması gayet normaldir. debreli de saadetin ilçe yönetiminde görevli olması onu karşımıza siyasetçi kimliği ön planda biri olarak çıkarıyor.

ben İslama hizmet amacıyla erbakanın veya başkalarının kötü emellerini deşifre etmekle iyi iş yaptığıma inanrırım.
doğrusunu isterseniz ilk başlarda korku içindeydim. Acaba yanlış yapmıyor muyum? gıybet olmuyor mu yaptığım?diye bir endişe taşıyordum.
sorularıma saptıran çarpıtan telaş içinde verilen cevaplar, forumda sürdürülen hakaretler, reelde yanlış yapmadığım şeklinde aldığım mesajlardan sonra erbakanın şirkli sözleri üzerine odaklandım. hem daha yoğun araştırma yapıp öylece kararlılık ortaya koymaya başladım.
Debreli bir önceki mesajda erbakanın şirkli sözlerini aleniyete kavuşturmaya dönük yorumlarımla rezil olduğumu söylemesine karşılık verdiğim cevapta asıl rezil olanın erbakan olduğunu belirtmiş olmama rağmen tekarar rezillik konusunu ortaya attı.
tekrarlıyorum bir önceki mesajımda erbakanın bu sözleri kullandığına dair getirdiğim delillerden sonra erbakanın rezilliği resmen tescillenmiştir.

Ercan Tekin
26-09-2011, 23:56
Mahabad sen Erbakan hocayı anlayacak akla ve mantığa sahip değilsin üzgünüm ama bu Allah vergisidir inşaALLAH Allah nasip ederde anlarsın.
Birçok sözünü çarpıtıp yuvarladığını anlamadığın gibi savurup şirk hamurunda yoğurup forumda servis ettiğini görüyoruz. Hiçbir ilmi dayanağı olmayan bu hüküm verme merakının seni rezil ettiğini daha ne kadar yazacağım?
Halen üste çıkmak adına nefsini besleyip duruyorsun yeter de artık şu uzun kulaklıya!

Sana alıntıladığın iddialarını defalarca izah ettik halen aynı iftiraları evirip çevirip önümüzü atıyorsun ya sen resmen kadrolu müfterilik yapıyorsun olmuyor olmuyor!
Esam ekonomi konferansında Erbakan hoca ekonomi brifingi verirken Türkiye'nin içine düştüğü kötü ekonomik şartları slayttaki resimlerle anlatırken ''sen akpye oy vererek cehenneme biletmi almak istiyorsun işte Türkiye'nin durumu ortada...'' demiştir.
Sende zorla Erbakan hocayı kötüleyecen ya halen ısrarla bu hakikati görmezden geliyorsun ve açıkça hakkı gizli tutup kadrolu müfterilik yapıyorsun!

Patates dininden meselesinide defalarca yazdık halen ısrarla patatescilik oynuyorsun Allah sana akıl fikir versin

Diğer yazdıklarını ise halen ispat edemedin yani birebir kaynağı olmayan bir yazıdan gelip burada kadrolu müfterilik yapıyorsun!

Zaten işinde bu olmuş yani kadrolu müfterilik!

T.Özkan konusunda gazan mübarek olsun lafını Erbakan hoca hangi amaçla dediğini ben şu manada yorumladım:


-... ve bütün izleyicilerimizin hepsini muhabbetle gözlerinden öpüp, bağrıma basıyorum.
Kendilerini selamladıktan sonra bir kere daha SİZİ BU HAYIRLI ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI
TEBRİK ETMEK VAZİFESİNİ DE İFA ETMEK İSTİYORUM
-sağolun (tuncay özkan)
-ÜLKEMİZİN BAĞIMSIZLIĞINA, MİLLETİMİZİN BÜTÜNLÜĞÜNE, BİRLİĞİNE
VE ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ BÜYÜK HASSASİYETTEN
DOLAYI, MEMLEKETE VATANA ÇOK HAYIRLI HİZMETLER YAPIYORSUNUZ
GAZANIZ MÜBAREK OLSUN
-sağolun hocam çok teşekkür ederim (tuncay özkan)


Erbakan hoca Akpnin ifsadına yönelik toplumu şuurlandırma noktasında kendisini milyonlarca insanın izlemesine vesile olunduğu için bu konuyu şuurlandırma olarak değerlendirip ülkeye beni ve milli görüşçüleri konuşturursanız hizmet etmiş oluyorsunuz manasında bu sözleri söylediği gayet açıktır.
Yoksa akıl var mantık var Erbakan hoca t.özkanın şahsına öyle bir laf etmesi gerekmiyor çünkü Erbakan hoca boşa laf söyleyen biride değil. Hepinizden ve çok insandan zekiydi.
Hakkın anlatılmasına sebep olanlara vatana hizmet ediyorsunuz lafını bunca zamandır idrak edemeyen sizlerin ancak kasıtlı şekilde bunu karalama olarak kullanmanızı yadırgıyorum.

Sana hak ile batıl ayırt etmen için Alimlerin sözüne itibar etmen yeterlidir diyorum halen anlamıyorsun Öngüt kafasıyla insanları dinden çıkarıp duruyorsun. Bu zaten ehli sünnet inancında yasaktır ilk bunu öğrenmen lazım yani bir insan Allah'ı ve Resulünü açıkça inkar etmediği sürece insanları dinden çıkartma yetkisine sahip değilsin bu ehl-i sünnet vesikasıdır.
Senin tek destekçin Öngüt diyorum ve nefsi emmaren diyorum halen doğru yapıyorum diyorsun ya bari kendine acı itikadını zedeliyorsun yarın hesap vereceksin İslam büyüklerinin yapmadığını sen hangi yetkiyle yapmaya kalkıyorsun diye aklını kullanıp bir kendine sor!!!!!

Ercan Tekin
27-09-2011, 00:20
Erbakan:''Bana Oy Vermeyen Patates Dinindendir.'' Demedi

Sn Erbakan’a atfedilen patatesli cümle yanlış biliniyor.Biraz araştırma yaptığınızda bunu da göreceksiniz. Erbakan Hoca Söylediği cümlede tüm;
-izm’leri saymış ve bunlarla birlikte patates dinini de saymıştır. Ayrıca bana oy vermeyen patates dinindendir gibi bir sözü olmamıştır. Tıpkı Mesut Yılmaz’ın Rize Çay TV’ye çıktığında “İmam-Hatipler bunların arka bahçesidir” sözünü evirip çevirip Erbakan Hocaya yamayarak Hoca; “İmam-Hatipler bunların arka bahçemizdir” dedi iftirasını attıkları gibi...

Aşağıda belgenetten savcılığın iddiasının alıntısı var.Okuyunca yazılanın Erbakan Hoca nın sözlerimi yoksa konusmadaki cümlelerin keslip biçilmesiyle artarda sıralanmıs laik bir zih niyetin algılayıs eksikliğinden kaynaklanan iddialarmı olduğunu cok rahat anlayabilirsiniz:
4-Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın 13.1.1991 günü Sivas'ın Sıcak Çermik ilçesinde RefahPartisinin Eğitim Seminerinde yaptığı..iddia edilen konuşmada(Ek 2);
(…sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz. Başka türlü kurtuluş yok...
Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin... Bu parti İslami cihad ordusudur. Kendi kendine CİHAD ediyorum diye faaliyette bulunamazsın. Karargaha bağlı olmak zorundasın, her faaliyette karargaha bağlı olmak zorundayız. Karargaha danışılmadan yapılan faaliyetler tefrikadır. Çalışacaksan, burada çalışacaksın. Müslüman mısın? Bu orduda asker olmaya mecbursun...Cihada para vermeden müslüman olunmaz. Kişinin müslümanlığı, cihada verdiği para ile ölçülür. Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez. Zekatını beytülmale, cihad ordusunun karargahına, ilçe teşkilatının başkanlığına verecektir. Biz müslümanız. Biz Kur'anı hakim kılmak isteyene gideceğiz. Hepimiz Refahçı olmaya mecburuz, çünkü cihad ediyoruz...
Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor.
Neden? Çünkü Refah demek Kur'an nizamını hakim kılmak için çalışmakdemektir) yani Hoca seminerde ne anlatmış ne demiş bunlar ne anlamıssa peş peşe sıralamıslar ve böyle dedi demişler. Cümleleri art arda okursanız ortaya mantıklı bir konusma dahi cıkmıyor sadece iddiadan ibaret.Biz aşağı yukarı herhafta hocanın konusmalarına seminerlerine katılıyoruz ve inanın birebir dinlemeden bu kesilip biçilen cümlelerden yola cıkarak hoca nın ne demek istediğini anlayamazsınız .

Erbakan Hoca islamın şiarlarını kaidelerini anlatır benzetmelerde bulunur ve neticede misal: CİHAD ibadetini farz olduğunu kuranda 500 den fazla yerde emredildiğini,cok büyük bir ibadet olduğunu,....vs hadislerden kuran ayetlerinden yola cıkarak anlatır sonra günümüzdeki insanlardan bu ibadeti yok sayıp sonra bende müslümanım diyen masonik şer odaklarından bahseder.Bu zihniyette olup da partiler kuran siyonistlerin tehlikesini anlatır böyle düşünen insanların müslümanlık ,islam için bunları yaptıklarını söylediğini ve madem müslümanlarsa böyle yanlış düşüncelerde icraatlerde olmamaları gerektiğini anlatır ve neticede bu zihniyette olanların iç yüzünü ortaya koyar:ve bir kimse açıkca islama karşı alenen saldırılarda bulunup üstüne birde bende İslamım dedimi buna neyin müslümanı patates dininden -adamlık dininden-gibi çıkışmalarda bulunmak her aklıselim müslümanın sergileyeceği bir davranıştır .

Hocada böyle birşey demişse( ki iddiadan ibaret )neticede kastettiği şey bellidir Siyonist din düşmanlarıdır..Yine söylüyorum bu sözler doğru olsa bile Dinin hükümlerini yok sayanlar, kabul etmeyenler inkarcılar,bunlara değil ErbakanHoca her aklı basında müslüman böyle bir yaklasım tarzında olur.Örnek islamda tesettür yoktur-namaz-cihad yoktur vs vs..diyen ve bu zihniyette olan birileri bu anlayısla bir din yaşasa yetmedi siyonizmin dünya hakimiyetini tesis için parti kursa ve insanları kendi sapkın yoluna davet edip birde müslümanlık iddiasında olsa buna karşı her müslümanın :-o kendi uydurduğu bir din içindedir insanları aldatmak için siyonizme köle yapmak için çalıştışmaktadır ,ajandırmasondur,müslümanım dediğine bakmayın sizleri aldatmak için böyle demektedir islamla bir ilgisi yoktur ve böyle düşüncede olan her-İZM-UZM sahibide o tabirle PATATES dinindendir diye nitelendirip inananları doğru olana sevketmenin neresi yanlıştır.sonucta savcılığın iddiaları yanlış algalıyıstan veyahut algılamak istededikleri gibi anlamalarından ibarettir.Konuşmada bulunan cümlelerin hiçbir KESİNLİĞİ yoktur.Şevki Yılmaz'ın deyimiyle "MONTAJJJ -SABOTAJ"İFTİRA vari iddialardır.

NOT: Burası, Türkiye’dir; dünyanın kalbidir ve maalesef her gerçek doğru değildir. Görünene aldanmamak ,gerçekler içinden doğruları dikkatli okumalar yaparak ayırt etmek kısaca ferasetli olmak gerekir.

Mahabad
27-09-2011, 00:36
Mahabad sen Erbakan hocayı anlayacak akla ve mantığa sahip değilsin üzgünüm ama bu Allah vergisidir inşaALLAH Allah nasip ederde anlarsın.
Ben erbakan ile ilgili tespitleri zar atarak mı belirliyorum?
refah partisinin kapatılma davasında gerekçeli karara ve milli gazetenin sitesindeki alıntıları getirerek kanıtlıyorum.
bu mesele ilgili mesajların bukalemun gibi şekilden şekle giriyor.
ilk başlarda erbakan bu sözleri kullanmamıştır kulliyen yalandır diyordun. şimdi de sen erbakanı anlayamazsın onun bir bildiği var demeye getiriyorsun. içine düştüğün tutarsızlığı başkaları fark edemiyor mu sanıyorsun?
erbakan
sen refaha hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz sözlerini milli gazete logosunu taşıyan sitenin kendisi yalanlamıyor, o sitenin bulduğu tek mazeret""evet o sözleri söylemiş ama savcılığın ard arda dizdiği şekilde söylememiş. her halde savcılık önemsiz ve suç teşkil etmeyen sözlerini de suç kapsamında gösterecek değildir.
savcılık kendi görüş ve bakış açısından erbakanı nasıl görüyor ve değerlendiriyorsa umurumda değildir. Ben İslami hükümleri ters yüz eden, Allaha şirk koşan erbakanın -sen refah partisine hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz-, -refah partisine çalışmaz isen patates dinindensin-, -refah partisine çalışan cennete gidiyor- saçmalık ve küfürlü konuşmalarını dikkate alarak söylüyorum ki
ortada saptırılmış hiç bir şey yoktur.
Allah birdir Hz.Muhammed onun kulu ve resuludur sözünü kullanmanız dışında sizlerin hiç bir şeyinize güvenilmez.
bukalemun gibi her mesajında farklı debreli ler de artık hiç şaşırtmıyor beni.
Mahabad ispatla bunu derken anayasa mahkemesinin gerekçeli kararı, milli gazetenin sitesinden alıntılarla ister açık ister örtülü şekilde erbakanın bu konuşmayı yaptığı şeklindeki itiraflar, milli güvenlik kurulu toplantısı sırasında o zaman ki deniz kuvvetleri komutanının erbakanın yüzüne baka baka aşağıdaki erbakana ait sözleri okumuştur. ama Erbakandan tıs yok. itiraz yok, yalanlama yok..

(…sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü müslamanlık olmaz. Başka türlü kurtuluş yok... Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin... Bu parti İslami cihad ordusudur. Kendi kendine CİHAD ediyorum diye faaliyette bulunamazsın. Karargaha bağlı olmak zorundasın, her faaliyette karargaha bağlı olmak zorundayız. Karargaha danışılmadan yapılan faaliyetler tefrikadır. Çalışacaksan, burada çalışacaksın. Müslüman mısın? Bu orduda asker olmaya mecbursun...Cihada para vermeden müslüman olunmaz. Kişinin müslümanlığı, cihada verdiği para ile ölçülür. Bir müslüman, zekatını götürüp fakire veremez. Zekatını beytülmale, cihad ordusunun karargahına, ilçe teşkilatının başkanlığına verecektir. Biz müslümanız. Biz Kur'anı hakim kılmak isteyene gideceğiz. Hepimiz Refahçı olmaya mecburuz, çünkü cihad ediyoruz... Şuurla Refaha çalışan cennete gidiyor. Neden? Çünkü Refah demek Kur'an nizamını hakim kılmak için çalışmakdemektir)

şimdi de yalan böcekleri yok yalan, yok iftira.
anayasa mahkemesi partinin avukatından savunma almış mı? peki savunmada bu sözler yalanlanmış mı? YOKK

Tuncay Özkan kim? Allah aşkına...
Kahrolsun Şeriat diyenler, İsrail hayranları kim?
Laik dinsiz İslam düşmanlarının millete devlete İslama ne hizmetleri olabilir Allah aşkına?

bizkaçkişiyiz platformu isimli bir grup kurarak iç ettiği paralarla tv kanalı kuran ve o tv kanalında 24 saat yayında İslama hakaret eden
Müslümanlara gerici yobaz diyen bir kişiye hangi müslüman GAZANIZ MÜBAREK OLSUN DER?

bebek katili apo'yu hatırladım nedense. o da düşmanım dediği T.C Devletine karşı gerekirse şeytanla bile anlaşırım diyordu.
Tuncay özkan'ın tabutu eğer camide musalla taşına konarak merhumu (gebermişi) nasıl bilirdiniz diye sorulursa
herhalde şeytanın yandaşları denilmeli.
Erdoğana sövüp sayan herkesin gazasını mübarek eylemeye hazır ve nazır olan erbakanın nefsi öyle memlekete hizmetle falan açıklanamaz.
hem laiklerden ne hizmet olmuş gösterin bakalım?
yaw erbakanı savunmak için neyine el atsanız o şey kokmuş olarak elinizde kalır.

PUTKIRAN
27-09-2011, 00:40
Erbakan:''Bana Oy Vermeyen Patates Dinindendir.'' Demedi

. [/SIZE]

O demediyse de ben diyorum.O dururken kime oy verecektik?
Faizciler mi?[/COLOR][/FONT]

Mahabad
27-09-2011, 00:54
Erbakan:''Bana Oy Vermeyen Patates Dinindendir.'' Demedi
doğrudur, erbakan bana oy vermeyen ifadesi kullanmamıştır.
hangi ifadeyi kullanmış peki?
buyrun aşağıda

Refah bu ordudur. Bütün gücünle bu ordunun büyümesi için çalışacaksın. Çalışmaz isen patates dinindensin...

Mahabad
27-09-2011, 00:59
O demediyse de ben diyorum.O dururken kime oy verecektik?
Faizciler mi?
Erbakan'ın faizcilerle koalisyon ortağı olması, iktidarı döneminde faizcilik sisteminin devam etmesi, bankaların faizle mevduat toplaması tüm bunlar erbakanı da faizci yapar.

Hikem
27-09-2011, 01:17
Erdoğana Mısırda Tepkilerden'' , konunun Rahmetli Erbakana intikal etmesiyle konu Bizans taktiğiyle geçiştirilmeye mi çalışılıyor?!

Sayın Erdoğanın , Mısır ve Tunusta , Anayasanıza Laikliği koyun'' tavsiyesi ile Laiklik ihracına yönelmesi ve '' kişi laik olur, devlet olmaz'' diyerek, bir zamanlar Morrison Süleyman(Demirel) ın yeni bir versiyonuna bürünmesi kolay hazmedilir bir şey değildir...H.Karaman gibi islamcıların ''aslında şunu demek istedi, bunu demek istedi'' diyererek , olmayacak tevillere sapmaları, kendisini müctehid olarak lanse eden bir zata yakışmamıştır..Sayın Başbakan bir zamanlar kemalistlerin bir jargonu olan ''Laiklik dinsizlik değildir'', ve devamında '' aksini söyleyen beni ikna etsin'' demiş ... ...demek birileri sayın Erdoğanı bu konuda iyi ikna etmişler...Kim ikna etmiş sormayacağız...Biz sadece şunu sormakla yetineceğiz...Laik düzen , uygulmalarında, İslamı referans alırmı?

Laikliğin bütün dinlere eşit mesafede durması, biz müslümanları ikna etmeye yetmez...Laiklik , hayat hakkında bir dünya tasavvuru öngörür ve bu dünya tasavvuru İslam açısından merdud bir durumdur.....Fakat sayın Erdoağanın bu filkirlerini ''ustalık döneminde'' ortaya koyması iyi olmuştur...Müslümanlar açısından büyük bir fenomen olan balon paatlamıştır...İnşaAllah bu durum İslam dünyasında yeni bir uyanışa vesile olacaktır..İhvanın Mısırda bu duruma gösterdiği tepki gayet yerinde olmuştur...İslam aleminin, Batının bütün kurum ve ideolojileriyle topyekün bir hesaplaşma dönemine gireceği dönem yaklaşmıştır...

Erkam.
27-09-2011, 01:31
Mü'min insanların birbirine duydukları düşmanlıkları acaba, gayri müslümler birbirine duyuyor mudur? Yada acaba biz dinimize saldıranlara dinimizi hiçe sayıp televizyonlarda çocuklarımızın beynini yıkamaya çalışanlara aynı tepkiyi gösteriyor muyuz? Siyasete giren mü'minler arasında inanın şeytan sayesinde iğrenç görüntüler oluşuyor bununda farkındayız galiba. Ama devam edilşyor.

Bu konunun tartışması mü'minler arasında hoş olmayan seviyelere gelmiş. Ellerimizin arasına başımızı koyup düşünelim. Neyi ve kimi, nasıl biliyor ve nasıl tartışıyoruz.

Yeni-OSMANLI
27-09-2011, 01:33
.Laik düzen , uygulmalarında, İslamı referans alırmı?

Soruyu ters sormussun.Asil soru su sekilde olmaliydi:
islami düzende laiklik varmi?
neden böyle olmaliydi?
Cünkü laiklik diye bir düzen yoktur.
Laiklik aslinda düzenin icinde (bu düzen demokrasi olabilir,seriat olabilir) dinlere yaklasim bicimini belirler...
ohalde tekrar soralim,varmi?
El cevab var...

Simdiye kadar olan dinsizlik anlaminda kullanilan laikligi tayyib erdogan aksine her dine esit mesafede yaklasan,halkin dini inancinin hizmetcisi anlaminda kullanarak laiklik anlayisini kökten degistirmeyi amaclamaktadir.

Devleti yönetenler bir dine mensub olsalar bile,ki bu zaten kacinilmazdir, dinini yasama hakkina sahibdir,
fakat kendi dininden olmayan halki dinlerini degistirmeleri icin zorlayamaz,baski uygulayamaz.
Bu zaten islamada aykiridir.

Tayyib erdoganin laiklik anlayisina göre laik devlet vatandasin haklarini korumali,ibadet etme imkanini saglamali,isteklerini karsilamali,egitimini vermeli...herkese esit mesafede yaklasmakla bu kastediliyor.

Dolayisiyla Halk müslümansa devlette müslüman olur cünkü müslümana müslüman gibi yaklasir,hristiyana hristiyanligini yasama hakkini tanir...dolayisiyla böyle bir laiklik anlayisi islama ters degildir.

Bu anlamdaki laiklik OSMANLININ yönetim anlayisina cok yakindir dolayisiyla islama aykiri degildir.
Osmanli ne kadar laikse tayyib Erdoganin savundugu laiklikte budur.

Prof. dr. Ekrem Buğra Ekinci Hocaefendinin "OSMANLI DEVLETİ LAİK MİYDİ?" makalesinden alinti:

"...Osmanlı Devletinde ruhban diye bir sınıf yoktur. Din adamlarını, aynı zamanda
ilmiye sınıfı diye bilinen, kadılar (hâkimler), müftüler (hukuk müşavirleri) ve müderrisler
(akademisyenler) teşkil eder. Padişah, dünyevî iktidar sahibidir. Ruhanî lider değil, devlet
başkanıdır. Bu bakımdan Osmanlı Devleti, Papalık, Tibet, İran gibi bir teokrasi değildir.
Ülkede İslâm dinine dayanan bir hukuk sistemi geçerlidir. Ancak Müslüman olmayanlar,
isterse, kendi dinlerine ait hukuk kurallarına tâbidir. Kendi mahkemeleri ve hâkimleri vardır...."

"Osmanlı hukukunun, Müslüman olsun olmasın fertlere tanıdığı çok geniş hak ve
hürriyetler vardır. Üstelik şer’î hukuk, Müslümanlara, gayrımüslimlerin hâkim olduğu
sistemlerde de sulh ve emniyet içinde, diğer din ve millet mensuplarıyla beraberce yaşama
imkânı öngörür. Tarihte bunun çok örneklerine rastlanır. Osmanlı Devleti’nde işlerin iyi
gitmediği olmuştur ama; din ve vicdan hürriyetine müdahale, hele gayrımüslimlere baskı vâki
değildir. Üstelik ne imamlar devletten maaş alır; ne verilecek fetvâ ve hutbeleri devlet belirler;
ne de mabetlere ait vakıf gelirlerine devlet el koyabilir. Şeyhülislâmlık icraî değil, istişarî bir
makamdır. Şeyhülislâm itibarlıdır ama, Divan-ı Hümâyun âzâsı bile değildir. Son yıllarda
şeyhülislâmlığa icraî sıfat yüklenmesi bile, merkezî idarenin ulema üzerindeki otoritesini
arttırmak içindir. Şu halde, Osmanlı Devleti laik değildir ama, dinlere ve dindarlara karşı
bugüne nazaran çok daha ölçülü ve mesafelidir.
Din ve vicdan hürriyeti, padişah tarafından lütfedilmiş değildir. Ecnebilerin baskısıyla
kabul edilmiş hiç değildir. Hukukun bizzat kendisi tarafından teminat altına alınmıştır. Yani
bir iç hukuk düzenlemesidir. Kimse dinini yaşama, öğrenme, öğretme ve ibadet etme
hürriyetinden mahrum kılınamaz. Bunu padişah bile yapamaz. Bu sebepledir ki, nüfusunun
neredeyse yarısını gayrımüslimlerin teşkil ettiği Osmanlı Devleti’nde, her dine mensup insan
asırlarca sulh ve sükûn içinde yaşamıştır. Hatta çok sayıda gayrımüslim mezhebi, bugün
varlığını Osmanlı sistemine borçludur...."

http://www.ekrembugraekinci.com/pdfs/osmanliDevletiLaikmiydi.pdf

Yeni-OSMANLI
27-09-2011, 01:43
O demediyse de ben diyorum.O dururken kime oy verecektik?
Faizciler mi?
bu ayri bir mesele.
hakli olsan bile,(ki hakli oldugunu düsünmüyorum) hakli olsan bile bu durum sana oy vermeyenlere patates dininden,bizansin torunu,BATIL,cehemmelik gibi sözlerle damgalamasini caiz etmez.Bir müslüman hata edebilir,bu onun dinden ciktigini göstermez veya yanlis bir partiye oy verse dahi bu onun yedi ceddi alnini secdeden kaldirmasa bile Allah onu affetmeyecegi gibi kesin ifadeler kullanmasini helal etmez, insan günahkarda olsa cehenneme bilet kesecegini,sirati gecemeyecegini söylemek caiz olmaz.Bunu Allahtan baskasi bilemez

Hikem
27-09-2011, 01:57
Mü'min insanların birbirine duydukları düşmanlıkları acaba, gayri müslümler birbirine duyuyor mudur? Yada acaba biz dinimize saldıranlara dinimizi hiçe sayıp televizyonlarda çocuklarımızın beynini yıkamaya çalışanlara aynı tepkiyi gösteriyor muyuz? Siyasete giren mü'minler arasında inanın şeytan sayesinde iğrenç görüntüler oluşuyor bununda farkındayız galiba. Ama devam edilşyor.

Bu konunun tartışması mü'minler arasında hoş olmayan seviyelere gelmiş. Ellerimizin arasına başımızı koyup düşünelim. Neyi ve kimi, nasıl biliyor ve nasıl tartışıyoruz.


Konuyu , asıl bu şekilde takdim etmeniz hoş olmamıştır...Bu tartışmayı başbakan gündeme getirmiştir ve önemli bir tartışmadır...Burada şahıslar değil, fikirler tartışılıyor... bazı merdud olan şeylerin, islam ambalajıyla piyasaya arz edilmesine hiç bir müslüman bigane kalamaz...Konuyu kim gümdeme getirirse getirsin, hiç bir zaman İslami hayatın, düzenin içinde yer almamış merdud bir dünya tasavvurunun, İslam alemine ihracına yönelik tutum , en şedid tenkidleri kendisine açık etmiş demektir..konunun bizatihi kendisi ağır oldukta, melzumunda ağır olması mantık gereğidir...Bu inceliği kavrayamayanların, konuyu dedikodu nevinden takdim etmeleri karşısında yapılacak da pek bir şey yoktur...

Ercan Tekin
27-09-2011, 02:01
Erbakan hocaya iftira atmayın artık !
Erbakan hoca kimseyi dinden çıkartmadı ve böyle bir inancada sahip değil!
Yeter artık!
Patatesmiş eklediğim yazımıza rağmen halen patatesçisiniz!

Mahabad bilmiyorsan öğren :
“Allah, bu dini facirlerin / fasıkların eliyle de güçlendirir." manasına gelen hadis, bir çok tarikle rivayet edilmiştir. Hafız Heysemî, Taberanî’nin -Amr b. Numan tarikiyle- yaptığı rivayetin sahih olduğunu belirtmiştir.(bk. Mecmau’z-Zevaid, 5/303).

Anlıyormusun Erbakan hoca emri bil mağrufunu yapmasına eliyle vesile olan facirler fasıklar yoluyla şuurlandırma yaptığından dolayı tebrik etmiş sizde bunu yamulta yamulta sokmadığınız kılık kalmadı çünkü niyetiniz bozuk...

Ben r.tayyip erdoğanın zalimlere övgülerini getirip burada dilersem yerden yere vurabilirim ama yapmıyorum çünkü r.tayyip erdoğan ülkenin yönetiminden sorumlu olduğu sürece icraatlarından sorumludur kişiliği bizim öncülüğümüz değil icraatları öncülüğümüzdür.

Hikem kardeşim anlamadığın nokta ne biliyormusun bunlar R.Tayyip Erdoğan ne derse ona gözleri kapalı sarılırlar bir hikmeti vardır bu sözde deyip yapışırlar ama bakmazlar İslama göre tutarlılığı varmı yokmu işlerine gelince dinden birşey koklatmazlar ama işlerine gelmeyince de yapmadıkları numara kalmaz.

Böylelerine laf anlatılmaz ancak büyüklerin dediği gibi kendi hastalıklarıyla başbaşa bırakılmaları daha iyidir.

Bu kimselerin anlayış yoksunu ve taassup belasına battıklarını gördüğümüzden pek uzatmalı yazışmak istemiyoruz.

Lakin satsan satılmaz atsan atılmaz manası zuhur ettiğinden sonuçta İslamı bu insanlarla hakim kılacağız ama şimdi anlamasalarda ileride anlayacaklarını bildiğimizden kıyamıyor yazıyoruz. Belki önceden anlayan olur diye!

Ama hastalıkları ilerlemişlerden gerçekten ümidim kalmadı. Görüyorsunuz dinden imandan geçit vermeyenler işlerine gelince Laikliği insanlara eşitlik olarak tebliğ edilmesini övüyorlar.
Durum bundan ibaret!
Hikem sana ve tüm samimilere selam olsun.
ves'selam

Ercan Tekin
27-09-2011, 02:06
http://www.youtube.com/watch?v=VlW19NrdSnE

Yeni-OSMANLI
27-09-2011, 03:41
Böylelerine laf anlatılmaz ancak büyüklerin dediği gibi kendi hastalıklarıyla başbaşa bırakılmaları daha iyidir.

Bu kimselerin anlayış yoksunu ve taassup belasına battıklarını gördüğümüzden pek uzatmalı yazışmak istemiyoruz.Bilmukabele!

Aşk Şairi
27-09-2011, 05:25
olumsuz tepkilerde var olumlu tepkilerde
laik konusununu ima etmiyorum
Türkiyenin(Erdoğan yönetiminde) İslam dünyasında 2002 den bugüne var olan tüm tepkilerden bahsdiyorum
ve olumlu tepkilerin olumsuzları açık ara geçtğine inanıyorum
hatalar yanlışlar eksikler yanlış anlamalar olabilir
sonuçta herkes insan kapisitesi ancak bir yere kadar
öyle yada böyle
şer gözüken hayır
hayır gözüken şer olduğu gerçeğini unutmadan
YARINLAR AYDINIK
ZAFER ENİNDE SONUNDA
er yada geç
İNANANLARINDIR !!!

RABBİMİZ ÖYLE YADA BÖYLE NURUNU TAMAMLAYAKTIR

Ercan Tekin
27-09-2011, 11:11
olumsuz tepkilerde var olumlu tepkilerde
laik konusununu ima etmiyorum
Türkiyenin(Erdoğan yönetiminde) İslam dünyasında 2002 den bugüne var olan tüm tepkilerden bahsdiyorum
ve olumlu tepkilerin olumsuzları açık ara geçtğine inanıyorum
hatalar yanlışlar eksikler yanlış anlamalar olabilir
sonuçta herkes insan kapisitesi ancak bir yere kadar
öyle yada böyle
şer gözüken hayır
hayır gözüken şer olduğu gerçeğini unutmadan
YARINLAR AYDINIK
ZAFER ENİNDE SONUNDA
er yada geç
İNANANLARINDIR !!!

RABBİMİZ ÖYLE YADA BÖYLE NURUNU TAMAMLAYAKTIR
Yazının büyük kısmına katılıyorum Allah senden razı olsun.
Tek katılmadığım nokta ise yapılan olumlu dediğiniz işlerin olumsuzlardan fazla olduğunu söylemeniz oldu buraya katılamıyorum tam tersine olumsuzlar olumlu işleri fazlasıyla ezip geçmiştir. Çünkü neticesinden bunu anlayabiliyoruz. Tüm İslam coğrafyası işgallar, iç karışıklıklar ile siyonizmin zulüm altındadır. İslam alemi kan ağlıyor!

Maalesef siyasette siyonizme milim meyledeni siyonizm tüm hücrelerine kadar kullanma sanatına sahip olduğunu anlatamadık.
Bu meylin neticeleri daima ümmete kan ve gözyaşı olarak döndüğü neticenin gerçeğidir..
Rabbimiz bu imtihanlardan rızasına ererek huzuruna varmayı cümlemize nasip etsin.

Evet Rabbimiz nurunu herşeye rağmen tamamlayacak ama mesele o nurun tamamlanmasına çalışanlardanmı olacağız yoksa o nuru söndürmeye uğraşanlarla müttefiklik yapanlardanmı olacağız, onun mücadelesini veriyoruz tarafımızı seçmeliyiz diyoruz.
Bugünün zalim firavun kafalı siyonist güçlerle müttefiklik peşinde koşanların Allah'ın rızasını beklemesi hayal olur.
Çünkü Kur'anı kerimde ALLAH c.c. bildiriyor ki:
Ve zulm edenlere meyl etmeyin ki size ateş dokunur, ve Allah'dan başka velîleriniz de yoktur sonra kurtulamazsınız. (Hud suresi, ayet 113)

Mü’minler zâlimlere sevgi besleyemezler, onları veli/dost kabul edemez, onlara hiç bir konuda yardımcı olamazlar. Müslümanların düşmanlığı da ancak zâlimleredir (Bakara suresi, ayet 193).

veri
27-09-2011, 11:29
Evet Rabbimiz nurunu herşeye rağmen tamamlayacak ama mesele o nurun tamamlanmasına çalışanlardanmı olacağız yoksa o nuru söndürmeye uğraşanlarla müttefiklik yapanlardanmı olacağız, onun mücadelesini veriyoruz tarafımızı seçmeliyiz diyoruz.
Bugünün zalim firavun kafalı siyonist güçlerle müttefiklik peşinde koşanların Allah'ın rızasını beklemesi hayal olur.

bu iş için ne parti kurmaya gerek var ne de bir vakıf
bu mücadeleyi yıllardır yapan gruplar zaten var
yeni oluşum kurup bölmek yerine
birine asker olmayı yeğleyin

Mahabad
27-09-2011, 15:03
ve olumlu tepkilerin olumsuzları açık ara geçtğine inanıyorum

hani kredi derecelendirme kuruluşlarının yaptığı gibi, ülkelerin ekonomik istikrarına göre ya puanını düşürmeleri yada artırmaları örneğini hatırlayalım.

milli görüçşülerde aynen o kafa ve mantıkla istediklerini doğru,
istemediklerini yanlış gösterme hak ve hukuku imtiyazına tekeline sahiptirler!?

Erdoğan'ın savunma, dış politika, ahlak ve maneviyat vs. olumlu icraatlarını ve olumsuzluklarını sadece ve sadece
milli görüşçüler, saadet partisi ve milli gazete belirler.

tıpkı kur-an kurslarında 12 yaş sınırlaması getiren uygulamanın yürürlükten kaldırılmasını 2 cm'lik bir haberle milli gazetenin en dip köşesine, en küçük puntoyla haberleştirmeleri gibi...

milli görüşçülerin ağzından çıkan her söz, saadet partisi sözcülerinin yaptığı her açıklama, milli gazetede yayınlanan her haber MUTLAK DERECEDE DOĞRUDUR. onların kararları kesinlikle tartışılamaz, asparagas yalan uydurma oldukları yönünde söz söylenemez. aksi taktirde çarpılırız.

yetki ve kuvvetleri o kadar geniş ki siz ne kadar ibadet etmiş olursanız olun haşa erbakana gelen vahiy "sen refaha çalışmaz isen hiç bir ibadetin kabul olmaz" doğrultusunda hareket etmez isen yandın ki yandın.
artık patates dininden mi olursun, lahana dininden mi
erbakancılar her ne halt işlerlerse işlesinler onlar üzerine kudsiyet üflenmiştir. canları isterse "ak partiye oy vermek cehenneme bilet almak demektir" derler
canları isterse din düşmanı tuncay özkan'ın din düşmanlığı faaliyetlerine GAZANIZ MÜBAREK OLSUN diyerek taçlandırırlar.
siz kiiim milli görüşçüleri eleştirmek kiimm.
haddinizi bilin.

veri
27-09-2011, 15:13
söylemedik dedikleri herşeyi anayasa mahkemesine sundukları savunmada kabullenmişler

Yeni-OSMANLI
27-09-2011, 15:18
ve olumlu tepkilerin olumsuzları açık ara geçtğine inanıyorum
Yazari Seyyid Abdullah Cemalettin (r.a.) olan "islamda idare ve siyaset" kitabinin 97. sayfasinda (kadi Beyzavi (r.a.) den naklediyor)

az bir kötülük icin hayri terk etmenin bir kötülük oldugunu,dolayisiyla hayri cok olan seyin aranip bulunmasinda yararlar olacagi yaziyor.

Bu yüzden desteklenmesi gerekiyor...hatalar yanlışlar eksikler yanlış anlamalar olabilir
sonuçta herkes insan kapisitesi ancak bir yere kadar

bunada katiliyorum...
fakat yanlislar milli-görüscülerin yaptigi gibi hak adina yapilirsa,dini-görüs adina yapilirsa o ayri.

Cünkü kendi görüslerine dini görüs diyip islam dinini temsil etme iddiasinda olanlarin yaptiklari yanlisliklar islamdan bilinir,buda islama zarar verir,islam dininin yanlis anlasilmasina sebeb olur...oysa islam dini kusursuzdur,hatasizdir,mükemmeldir,hicbir eksikligi yoktur...eksikligi olanlar insanlardir.Milli-Görüs bizi biz yapan ecdadimizin görüsüyse bu görüsü temsil eden tüm müslümanlardir,kimse "bu görüsü sadece BEN temsil ediyorum" diyemez,bu HAK kimseye verilmemistir,Milli-Görüs hak digerleri batil anlayisi tefrikaya sebeb olmaktadir.

Rasûlullah (s.a.s.) bir hadîslerinde insanların birbirlerini uyarması gerektiğini ifade eder ve akabinde “…cimriliğe boyun eğildiğini nefsani arzuya uyulduğunu, dünyanın tercih edildiğini ve her görüş (rey) sahibinin kendi görüşünü (reyini) beğendiğini gördüğün vakit yalnız kendi nefsinin çaresine bak ve avamı bırak…” buyurmuştur. Bu ve benzer kötü hasletler tıpkı insandaki değişik duygu ve hisler gibi akla perde olabilmektedir.
Dolayısıyla bu durumda akıl, hakikati kavramada mecalini yitirir.

Milli-Görüse "dini görüs" diyerek dinimizi birilerin siyasi görüsüne alet ederek bu görüsü savunan parti gazete gibi araclarin yanlislari sonucu dinimizin lekelenmesine asla izin vermeyiz.

Efendimiz buyuruyorki:
"Her kim Kur’an hakkında kendi görüşüne göre konuşursa Cehennem’de oturacağı yeri hazırlasın.”

Kimin Hak kiminde Batil oldugunun sinirlarini belirleyen bizim dinimizdir.
Suurlu olmakta kimsenin babasinin mali degil.
Hak ve batili,iyi ve kötüyü secebilmek icin kalbde ihlas hakim olmali,benlik,gösteris,büyüklük gibi kötü huylar terbiye edilmis olmali , gazab ve sehvet dengesi Allah yolunda kullanilacak sekilde bulunmali,yoksa bunun particilikle,görüscülükle falan ilgisi yok.


Meşrebine muhabbette ifrata kaçanlar çok zaman meşreblerini din yerine koymaktadırlar.Bu, ifrat muhabbetin neticesinde kendi meşrebinde olmayanları dalalette,fıskda,fücurda ve hatta küfürde görebilmektedirler.Oysa ki her cemaat,cemiyet ve hatta mezheb belki islamın içindedir lakin asla ve kat'a islamın kendisi değildir.Dolaysı ile hiçbir cemaat,cemiyet,tarikat,mezheb, "islam cemaati" olarak isimlendirilemez.Zira bu isim umum ehl-i imanın adıdır.
Erbakan ve milli-görüs hareketi veya saadet partisi aleyhine söyelenen sözlerin ve yapilan elestirilerin islama,islam cemaatine saldırı olduğu ifade edilerek islam bir kalkan olarak kullanılıyor.Oysaki hiçbir cemaati,cemiyeti,mezhebi,şahsı eleştirmek islamı eleştirmek değildir. Yeryüzünde din ile mücessem bir kişi vardır da Peygamberdir.Hedefi peygamber olan bir söz aynı zamanda o peygamberin mübelliği olduğu dinedir.Peygamberler dışında sahabe de olsa evliya da olsa müçtehid de olsa müceddid de olsa hiç kimseye söylenen söz dine söylenmiş olmaz.
İnsan islama yönelecek oklara kendisini siper yapabilir."Bu benim hatam islamın değil" diyebilir.Kendisine veya birilerine eleştiri okları yöneldiğinde "islama saldırıyorlar" diyerek islamı kendine veya birilerine siper yapmak cinayettir,cehalettir,ahlaksızlıktır.

"Öyle koyu Müslümanlar var ki, tarikatlar‎ni‎, cemaatlerini, hizip ve f‎rkalar‎n‎, grup ve kliklerini âdeta din haline getirmi‏ler, islâm ile ِözdes‏le‏stirmis‏ler. Bunlara müs‏rik demek elbette dogًru olmaz. Lakin onlarda dengesizlik ve asi‏‎r‎li‎k vard‎r. Uyari‎lmalilar‎, ayd‎nlat‎lmalilar‎, bilgilendirilip orta yola çagًi‎r‎lmalar‎i gerekir." (M.S.Eygi)

Mahabad
27-09-2011, 15:36
söylemedik dedikleri herşeyi anayasa mahkemesine sundukları savunmada kabullenmişler
içerde öyle,
dışarda böyle
zik zak
tutarsızlık
yalan dolan