PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hz. Isa dunyaya donecek mi? - Mustafa Islamoglu

rabbinsadikkulu
02-05-2012, 21:06
kuranda geçmiyor diyor.

http://www.youtube.com/watch?v=TM2uKaYmNcc&feature=fvwrel

Kafkas Kartali
02-05-2012, 21:08
Büşra Betül bakın ne diyolar :)

Büşra Betül
02-05-2012, 21:13
Büşra Betül bakın ne diyolar :)

ben dinledim sen dinledin mi?

Kafkas Kartali
02-05-2012, 21:15
ben dinledim sen dinledin mi?

dinledim kendisinden çok bildiğimi kabul etti ahanda ben de müçtehid gibi bişi oldum oleyyy :D:D

Büşra Betül
02-05-2012, 21:17
dinledim kendisinden çok bildiğimi kabul etti ahanda ben de müçtehid gibi bişi oldum oleyyy :D:D
evet ilim erbabı mütevazi olur aynen islamoğlu gibi
siz benden çok biliyorsunuz diyerek,

eywallah Rabbim ilmini artırsın inş..

Kafkas Kartali
02-05-2012, 21:19
evet ilim erbabı mütevazi olur aynen islamoğlu gibi
siz benden çok biliyorsunuz diyerek,

eywallah Rabbim ilmini artırsın inş..

aslında hiçkimse mustafa kazankaya beyefendinin ilim sahibi olmadıgını söylemiyor ama ilmini dinde olmayan şeyleri rivayetlerini şia'ya dayandırarak çıkarıyor hz peygamber aleyhisselatu vesselam benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır buyuruyor kazankayayla bizim anlamadıgımız nokta şu ki biz şia KESİNLİKLE FIRKAİ NACİYE değildir..

ömerusta
02-05-2012, 21:19
bismillahirrahmanirrahim
mehmet kardeş siz isa as geleceğini yazan bir ayet getire biliyormusunuz
işkembedenmi konuşuyorsunuz ?

Ehl-i Sünnet
02-05-2012, 21:20
Sadece inkar eden Kazankaya (islamoğlu) olsa iyi. Allah ıslah etsin bunları.

http://www.dailymotion.com/video/xi34ww_hz-ysa-nyn-yniyini-ynkar-edenler_shortfilms

Büşra Betül
02-05-2012, 21:22
Lakap takmak caiz değil ayetle sabit
sizin ilminizi de böylece görüyoruz
ayetlere bağlılığınızıda
size hayırlı muhabbetler...

Kafkas Kartali
02-05-2012, 21:24
Lakap takmak caiz değil ayetle sabit
sizin ilminizi de böylece görüyoruz
ayetlere bağlılığınızıda
size hayırlı muhabbetler...

afbuyurda kim ne lakap taktı vallahi baktım kimsenin lakaplı konuşmasını görmedim?

Ehl-i Sünnet
02-05-2012, 21:25
bismillahirrahmanirrahim
mehmet kardeş siz isa as geleceğini yazan bir ayet getire biliyormusunuz
işkembedenmi konuşuyorsunuz ?

Hz. İsa'nın yeryüzüne inişi Hz. Mesih'in ahirzamanda tekrar dünyaya döneceğini ve bu nüzul keyfiyetini bildiren yaklaşık yüz kadar hadis-i şerif var. Bu hadislerden en az kırk kadarı, hadis kriterleri açısından sahih sayılır.

Biz, bu hadislerden şimdi sadece bir-iki örnek verelim: Mesela; Buhari, Tirmizi ve Müsned'de rivayet edilen bir hadiste Allah Rasulü (sav): 'Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, adaletli bir hükümdar olarak Meryem oğlu İsa'nın aranıza inmesi yakındır. Haçı kıracak, domuzu öldürecek, cizyeyi kaldıracak ve bolca mal dağıtacak. Mal o kadar çoğalacak ki, artık kimse onu kabul etmeyecek' buyurmaktadır. Yine Müslim, Ebu Davud ve Müsned'de rivayet edilen bir başka hadiste de: 'Ümmetimden hak üzere cihat eden bir taife kıyamete kadar devam edecektir. İsa b. Meryem nazil olunca Müslümanların emiri : 'Buyurun bize namaz kıldırın' diyecek, Hz. İsa da: 'Hayır, siz birbirinizin emirisiniz. Bu, Allah'ın İslam ümmetine bir ikramıdır' diyecektir' buyurur.

Bunlar gibi daha başka hadisleri de kitabında toplayan Allame Keşmiri bir kısım alimlerin, Hz. İsa'nın nüzulüne işaret ettiğini kabul ettikleri dört ayet-i kerimeyi de almıştır. Bunlar: 'Beşikte ve yetişkinlikte insanlarla konuşacak ve iyilerden olacaktır.' (Al-i İmran, 3/46) Alimler, bu ayetten hareketle Hz. İsa'nın yetişkinlikte insanlarla konuşmasının nüzul vaktinde olacağını söylemişlerdir. 'Kitap ehlinden her biri ölümünden önce ona muhakkak iman edecektir.' (Nisa, 4/159) İbn Abbas ve Ebu Hüreyre gibi sahabiler, bu ayet-i kerimeye, Hz. İsa'nın nüzulüne işaret ediyor şeklinde yorumda bulunmuşlardır. 'O, kıyamete bir alamettir.' (Zuhruf, 43/61) Bu ayette geçen 'Hu=O' zamirini yine alimler, Hz. İsa'ya işaret ediyor demiş ve onun nüzulünü kıyamet alametlerinden saymışlardır. Bu hususta son ayet ise: 'Doğduğum gün, öleceğim ve diri olarak gönderileceğim gün bana selam olsun' (Meryem, 19/33) ayetidir. Burada da alimler, ayetin genel bir haşrin yanında Hz. İsa'nın hususi gönderilişiyle alakalı olduğunu söylemişlerdir.

Fethullah Gülen Hocaefendi

Büşra Betül
02-05-2012, 21:28
afbuyurda kim ne lakap taktı vallahi baktım kimsenin lakaplı konuşmasını görmedim?

kazankaya bir lakap değil haklısın hakaret olsa gerek
beni şahit tutmayın,etiketleme islamoğlu mevzularına aynı kulvarda değiliz
hadi selametle...

Kafkas Kartali
02-05-2012, 21:30
kazankaya bir lakap değil haklısın hakaret olsa gerek
beni şahit tutmayın,etiketleme islamoğlu mevzularına aynı kulvarda değiliz
hadi selametle...

büşra betül,bir araştır bakalım mustafa islamoğlunun gerçek soyadı ne imiş???? kazankaya! gidin istediğiniz yerden araştırın..ne hakaret edeceğim gıybetini edipte 70günlük sevabımı ona nasip etmektense ölüm benim için daha hayırlıdır sanırım..

Büşra Betül
02-05-2012, 21:33
büşra betül,bir araştır bakalım mustafa islamoğlunun gerçek soyadı ne imiş???? kazankaya! gidin istediğiniz yerden araştırın..ne hakaret edeceğim gıybetini edipte 70günlük sevabımı ona nasip etmektense ölüm benim için daha hayırlıdır sanırım..

biz islamoğlunun ismiyle cismiyle değil fikirleriyle ilgileniriz
okuruz beğendiğimiz bize(ümmete) beğenmediğimiz kendisinedir
yani araştırmama luzum yok sen araştırmışsın öğrenmiş olduk...

ömerusta
02-05-2012, 21:35
bismillahirrahmanirrahim
arkadaşlar ben ayet varmı dedim hadis demedim
ikinci husus hz isa as peygamberdi yine peygamber olarakmı dönecek
eğer peygamber olarak dönecekse son peygamber avs efendimiz değilmi?
bu nasıl olacak
üçüncü husus isa as gelecekse geldiğinde hırıstiyanlar ona tabi olacaklarmı ?
o islam şeriatıüzerinemi olacak ?işte bunlara cevap verin

Kafkas Kartali
02-05-2012, 21:36
yani araştırmama luzum yok sen araştırmışsın öğrenmiş olduk...

niye o zaman hüsnü zan yerine direk su-i zan ediyorsun benim sana öfkeli oldugumu söylüyorsun sen de su-i zan ediyorsun bu helal mi sanki? kişiye hüsnü zan etmek 54 farzdandır herneyse sağlık olsun :) kazankaya beyefendiye de dini yönden değil kişiliği yönünden hüsnü zan edebiliriz

Büşra Betül
02-05-2012, 21:40
niye o zaman hüsnü zan yerine direk su-i zan ediyorsun benim sana öfkeli oldugumu söylüyorsun sen de su-i zan ediyorsun bu helal mi sanki? kişiye hüsnü zan etmek 54 farzdandır herneyse sağlık olsun :) kazankaya beyefendiye de dini yönden değil kişiliği yönünden hüsnü zan edebiliriz

suizan etmek için sebep çok ama hiç birini söylemeye gerek görmüyorum
ben ayeti hatırlattım lakap takmadıysanız problem yok...
ama beni islamoğlu konularına etiketleme ,fikrimi biliyorsun
etiketlemenden hüsni niyet gelmiyor aklıma kusura bakma
neyse alakasız mesaj yazmaya gerek yok selametle

Ehl-i Sünnet
02-05-2012, 21:42
bismillahirrahmanirrahim

Bunlar gibi daha başka hadisleri de kitabında toplayan Allame Keşmiri bir kısım alimlerin, Hz. İsa'nın nüzulüne işaret ettiğini kabul ettikleri dört ayet-i kerimeyi de almıştır. Bunlar: 'Beşikte ve yetişkinlikte insanlarla konuşacak ve iyilerden olacaktır.' (Al-i İmran, 3/46) Alimler, bu ayetten hareketle Hz. İsa'nın yetişkinlikte insanlarla konuşmasının nüzul vaktinde olacağını söylemişlerdir. 'Kitap ehlinden her biri ölümünden önce ona muhakkak iman edecektir.' (Nisa, 4/159) İbn Abbas ve Ebu Hüreyre gibi sahabiler, bu ayet-i kerimeye, Hz. İsa'nın nüzulüne işaret ediyor şeklinde yorumda bulunmuşlardır. 'O, kıyamete bir alamettir.' (Zuhruf, 43/61) Bu ayette geçen 'Hu=O' zamirini yine alimler, Hz. İsa'ya işaret ediyor demiş ve onun nüzulünü kıyamet alametlerinden saymışlardır. Bu hususta son ayet ise: 'Doğduğum gün, öleceğim ve diri olarak gönderileceğim gün bana selam olsun' (Meryem, 19/33) ayetidir. Burada da alimler, ayetin genel bir haşrin yanında Hz. İsa'nın hususi gönderilişiyle alakalı olduğunu söylemişlerdir.

bunlar ayet değil mi seyir ?

eğer peygamber olarak dönecekse son peygamber avs efendimiz değilmi?Evet Peygamber olarak gelecek ama yeni bir şeriatle gelmeyecek, Peygamber efendimizin şeriatıyla amel edecek. yani yeni bir Peygamber gelmiş olmayacak. Çünkü evvelden de zaten Hz. İsa (as) peygamberdi.

üçüncü husus isa as gelecekse geldiğinde hırıstiyanlar ona tabi olacaklarmı ?Hristiyanlarda islama girip Hz. İsa'ya uyacaklar.

o islam şeriatıüzerinemi olacak ?Evet yukarda söylendi.

ömerusta
02-05-2012, 21:43
bismillahirrahmanirrahim
eğer peygamber olarak dönecekse son peygamber avs efendimiz değilmi?
bu nasıl olacak
üçüncü husus isa as gelecekse geldiğinde hırıstiyanlar ona tabi olacaklarmı ?
o islam şeriatıüzerinemi olacak ?işte bunlara cevap verin
sorularıma yanıt bekliyorum salamayın beyler

ömerusta
02-05-2012, 21:45
o zaman hz muhammet avs efendimiz son peygamber ünvanınımı kaybedecek diyorsunuz ?

Kafkas Kartali
02-05-2012, 21:49
o zaman hz muhammet avs efendimiz son peygamber ünvanınımı kaybedecek diyorsunuz ?

Peygamber olarak gelecek ama yeni bir şeriatle gelmeyecek, Peygamber efendimizin şeriatıyla amel edecek. yani yeni bir Peygamber gelmiş olmayacak anladın mı kardeşim anlamadıysan bir daha açıklayalım?

Ehl-i Sünnet
02-05-2012, 21:50

Efendimiz Son peygamber olma ünvanını niye kaybetsin ki. Hz. İsa (as) yeni bir peygamber olarak gelmeyecek ki. Çünkü evvelden de zaten peygamberdi mübarek :)

Hz. İsa son peygamber olarak değil, son peygamber Muhammed aleyhisselamın dinine hizmet etmek üzere peygamber olarak gelecektir. Bir peygamber, başka peygamberin dinini yayabilir. Mesela Harun aleyhisselam, Musa aleyhisselamın dinini, Yahya aleyhisselam Hz. İsa’nın dinini yaymak üzere peygamber olarak gönderilmiştir.

Hz.İsa, yeni bir din getirmeyecek Muhammed aleyhisselama tabi olarak gelecektir. Allahü teâlâ, bütün peygamberlerden zamanına ulaştıklarında Muhammed aleyhisselama tabi olacaklarına dair söz aldı (Ali imran-81). Hz. İsa, son din olan İslamiyeti dünyaya yayacaktır. Herkesi, Kur’an-ı kerime ve son peygamber Muhammed aleyhisselama imana çağıracaktır!

manifesto
02-05-2012, 21:57
Bu mesele imanın ve dinin erkanlarından bir mesele değil
Mehdi bahsi gibi
Farklı yorumlanması normal
Çünkü açık işaret ve açık net bir durum yok
Hz.İsa'yı ŞAM da ak minareye indirenler bile var
Şuan minare nöbetindeler
Hz.İsa'nın gelmesinin çok elzem bir durum olduğunu sanmıyorum
Ama asıl bilgi Allah katındadır göndermesi de onun hikmetinden olur
Hepsi bu
Buradan hareketle falan sapıttı filan yoldan çıktı gibi avamca işler gereksiz

serdengeçti
02-05-2012, 23:05
Bu mesele imanın ve dinin erkanlarından bir mesele değil
Mehdi bahsi gibi
Farklı yorumlanması normal
Çünkü açık işaret ve açık net bir durum yok
Hz.İsa'yı ŞAM da ak minareye indirenler bile var
Şuan minare nöbetindeler
Hz.İsa'nın gelmesinin çok elzem bir durum olduğunu sanmıyorum
Ama asıl bilgi Allah katındadır göndermesi de onun hikmetinden olur
Hepsi bu
Buradan hareketle falan sapıttı filan yoldan çıktı gibi avamca işler gereksiz

Çünki her zaman, her asır, kuvve-i maneviyenin takviyesine medar olacak ve yeisten kurtaracak "Mehdi" manasına muhtaçtır. Bu manada, her asrın bir hissesi bulunmak lâzımdır. Hem gaflet içinde fenalara uymamak ve lâkaydlıkta nefsin dizginini bırakmamak için, nifakın başına geçecek müdhiş şahıslardan her asır çekinmeli ve korkmalı.

Sözler ( 344 )

serdengeçti
02-05-2012, 23:07
İşte böyle bir sırada, o cereyan pek kuvvetli göründüğü bir zamanda, Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ın şahsiyet-i maneviyesinden ibaret olan hakikî İsevîlik dini zuhur edecek, yani rahmet-i İlahiyenin semasından nüzul edecek; hâl-i hazır Hristiyanlık dini o hakikata karşı tasaffi edecek, hurafattan ve tahrifattan sıyrılacak, hakaik-i İslâmiye ile birleşecek; manen Hristiyanlık bir nevi İslâmiyete inkılab edecektir. Ve Kur'ana iktida ederek, o İsevîlik şahs-ı manevîsi tâbi' ve İslâmiyet metbu' makamında kalacak; din-i hak bu iltihak neticesinde azîm bir kuvvet bulacaktır. Dinsizlik cereyanına karşı ayrı ayrı iken mağlub olan İsevîlik ve İslâmiyet ittihad neticesinde, dinsizlik cereyanına galebe edip dağıtacak istidadında iken; âlem-i semavatta cism-i beşerîsiyle bulunan şahs-ı İsa Aleyhisselâm, o din-i hak cereyanının başına geçeceğini, bir Muhbir-i Sadık, bir Kadir-i Külli Şey'in va'dine istinad ederek haber vermiştir. Madem haber vermiş, haktır; madem Kadir-i Külli Şey' va'detmiş, elbette yapacaktır

Mektubat ( 57 )

serdengeçti
02-05-2012, 23:09
Hazret-i İsa Aleyhisselâm'ı, İsa dinine ait en mühim bir hüsn-ü hâtimesi için, değil sema-i dünyada cesediyle bulunan ve hayatta olan Hazret-i İsa, belki âlem-i âhiretin en uzak köşesine gitseydi ve hakikaten ölseydi, yine şöyle bir netice-i azîme için ona yeniden cesed giydirip dünyaya göndermek, o Hakîm'in hikmetinden uzak değil.. belki onun hikmeti öyle iktiza ettiği için va'detmiş ve va'dettiği için elbette gönderecek

Mektubat ( 57 )