PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cübbeli: onlara mi inanacaksınız bana mı

maksut ibrahim
07-06-2012, 14:58
Cübbeli: ******lere mi inanacaksınız bana mı

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, müritlerine mektup yazdı!

http://www.eshdns.com/resimler/diger/esh6588_2.jpg
Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen ve yaklaşık 6 ay önce "fuhuş", "fuhuş için insan ticaretine azmettirme" ve "tehdit" suçlamalarıyla tutuklanan Ahmet Mahmut Ünlü'nün, Metris Cezaevi'nden 'müritlerine' yazdığı mektuplar Kasr-ı Arifan adlı İsmail Ağa Cemaatine yönelik yayın yapan dergide yayımlandı.
Mektuplarında cezaevindeki yaşamına ilişkin anektodlar aktaran Cübbeli Ahmet Hoca, hakkındaki suçlamalara da yanıt vererek özetle şunları anlatıyor:

TUTUKLANMAMIZ VİCDAN SAHİPLERİNİ RAHATSIZ ETTİ

"... Er geç hak yerini bulur. Tabi ki adam öldürenlere bile daha az ceza istenirken, tecavüzcüler bile tutuksuz yargılanırken, suç örgütü denilenler serbest bırakılırken bizim tutuklanmamız ve 'cinsel saldırı' dahil hür türlü alçaltıcı itham ve isnatlar ile karşılaşmamız her hür vicdan sahibini rahatsız etmiştir.
AZİZ YILDIRIM LATİFE YAPTI

Hatta Aziz başkanla (Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım) pazar günleri telefona çıktığımızda bana 'Hoca ben senin neden tutuklandığını anlamamıştım ama demek sen o yana bu yana saldırmayasın diye tutuklanmışsın' diyerek latife yaptı da bunu duyanlar kahkaya boğuldular.
******LERE Mİ BANA MI İNANACAKSINIZ

... İddianame denen müfterayı bir görseniz aklınız durur, çelişkilerle dolu. Evvela 9 kadın dediler, sonra 7'ye indiler, şimdi de 2'ye inmişler, o 2'yi de Beylikdüzü'nde bir fuhuş evinden basmışlar...
... Ben ifademde 'yahu bunlar kimmiş, bir yüzleşsek' deyince 'Onlar memleketlerine gönderildi' dediler. İyi o zaman iki aydır bekletiyorsunuz da benim tutuklandığım gün mü gönderiyorsunuz. İnsanların zoraki alınan ifadeleri, kimin nasıl tercümanlık yaptığı da meçhul iken benim gibi 35 senedir insanların gözü önünde bulunan bir kişiyi böyle müptezel suçla itham etmeye yeter mi? Nasreddin Hoca, 'sen eşeğe mi inanıyorsun, bana mı?!' demiş. Siz de ******lere mi inanacaksınız, yoksa bana mı!"
TIYNİYETİM MÜSAİT DEĞİL

Cinsel saldırı isnadına gelince, bu suçun en son isnat edileceği kişilerden biri ben olsam gerek. Bir defa tıynetim buna müsait değil. Bu konuda geçmişte 27 sene önce yaşadığım çok açık bir delilim var ama birileri rencide olur diye onu anlatamam, özelde soran olursa anlatırım.
BASTONLA YAŞIYORUM

.. Ben bastonla bile ayakta zor duruyorum, ben öyle biri miyim? Biliyorsunuz şeker ilk önce cinselliği vuruyor, benim gibi kalbi, şah damarları dahil ayak damarlarının tamamı tıkalı, ayaklardaki hissi kaybolmuş birinin cinsi manada güçsüz olması kaçınılmaz bir şey. Böyle birine yakıştırılan 'cinsel saldırı' iddiası gerçekten gülünç. Bunlar minareyi çaldılar ama hazırladıkları kılıf hiçbir yönden uygun düşmeyince minare ortada kaldı. "

http://www.ensonhaber.com/cubbeli-fahiselere-mi-inanacaksiniz-bana-mi-2012-06-07.html

maksut ibrahim
07-06-2012, 18:23
Allahin dedigine inanacagiz

Kim dogru söylerse ona inanacagiz

manifesto
07-06-2012, 19:09
Ben gördüklerime inanırım :)

Cihat Saadet
07-06-2012, 19:51
tabı kı cubbeli hocamıza inanıyoruz,yapılan hatanın cezası cok buyuk olacak ahırette dunyada dıyemıyoruz cunku dunya kım gucluyse o verıyor ceza ama ALLAH herseye kadırdır ınanıyoruz ehlı sunnete uyanları yalnız bırakmayacak ıns ...

Fecri sadık
07-06-2012, 19:56
U la ahlaksız medya cübbeli hocam kendi mürid zaten hala
'müritlerine' diye haber yapıyorsunuz...bilgisiz,cahiller...

Hocamızın da tertemiz olduğuna gönülden inanıyoruz

agbi
07-06-2012, 21:54
Her şeyin ALLAH tan geldiğini kabul edelim.

Bu tür konularda Yorum yapmak bana göre AHİRET SORUMLULUĞUDUR.

_Nihade_
07-06-2012, 22:45
Sabır ve tevekkül halinde 21 haziranı bekliyoruz.Ak kara belli olacak inşaallah...

redyellow
07-06-2012, 22:57
Cübbeli hocaya İNANMAK istiyorum. İnşaallah aklanıp çıkar.

Ercan Tekin
07-06-2012, 23:34
Cübbeli Ahmed hocamıza yapılan bu komploların en kısa zamanda Allah'ın yardımıyla ortaya çıkmasını arzu ediyoruz.
Kendisine Allah'tan şifalar diliyorum.

bakış
08-06-2012, 05:52
Türkiyede yargı siyasallaşmıştır.Cübbelinin iddianamasi bunun en geniş örneğidir.

Dut_agaci
08-06-2012, 07:04
Cübbeli hocayı -herşey bir tarafa- severim.

İşlediği - işlemediği sucu günahı kendine

Bu dünyada çekemezse, ahirette çeker muhakkak

Fakat bu adam için son günlerde üzülmeye başladım

Zira aklıma nezaman bu adam gelse garip bir olay geliyor

Bu olay : Müslümana Haram Çeşmesi

Bi okuyun, hak vereceksiniz

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=58614&page=1

agbi
09-06-2012, 00:09
Türkiyede yargı siyasallaşmıştır.Cübbelinin iddianamasi bunun en geniş örneğidir.

Bu kadar ÇİFTE STANDART YAPMA bakış hep Özel yetkili mahkemeler kapanmasın diyorsun ama burada da YARGI SİYALAŞTI diye ULUSALCI CHP AĞZI İLE YAZIYORSUN.

Ya siz KAMALAK ı bile takp etmekten acizsiniz.

bakış
09-06-2012, 07:16
Ağbi can özel yetkili mahkemeler dgm'lerden daha tiksindiricidir.yani özel yetkili mahkeme.Adında meymenet yok.Hiç mahkemenin özeli olurmu Allah aşkına.Bu işler özel olursa cübbeliyede özel suçlar isnad edilir.İnsanlar kağıt parçalarıyla tutuklanır.Tıpkı refah partisinin köşeyazıları ile kapatıldığı gibi.

agbi
09-06-2012, 10:57
Ağbi can özel yetkili mahkemeler dgm'lerden daha tiksindiricidir.yani özel yetkili mahkeme.Adında meymenet yok.Hiç mahkemenin özeli olurmu Allah aşkına.Bu işler özel olursa cübbeliyede özel suçlar isnad edilir.İnsanlar kağıt parçalarıyla tutuklanır.Tıpkı refah partisinin köşeyazıları ile kapatıldığı gibi.

Parti liderin ne diyor bu konuda özel yetkili mahkemeler Hk.

bakış cevap bekliyorum.

İŞTE FORUM ÜYELERİ bakış ın gerçek yüzü Ahmet Hoca yı bahane edip ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN KALDIRILMASINI istiyor ve TİKSİNDİRİCİ olarak nitekendiriyor.

Sebebi gayet basit

Çünkü bakış ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERCE tutuklanan , Sorgulananların TARAFINDA.

Gerçek düşünce yapısı çıktı .

ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER TİKSİNDİRİCİMİŞ BAKIŞ A GÖRE

agbi
09-06-2012, 11:00

Parti liderin ne diyor bu konuda özel yetkili mahkemeler Hk.

bakış cevap bekliyorum.

İŞTE FORUM ÜYELERİ bakış ın gerçek yüzü Ahmet Hoca yı bahane edip ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERİN KALDIRILMASINI istiyor ve TİKSİNDİRİCİ olarak nitekendiriyor.

Sebebi gayet basit

Çünkü bakış ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELERCE tutuklanan , Sorgulananların TARAFINDA.

Gerçek düşünce yapısı çıktı .

ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER TİKSİNDİRİCİMİŞ BAKIŞ A GÖRE

bakış YILLARDIR BU FORUM DA SP LİYİM DİYOR MİLLİ gÖRÜŞÇÜYÜM DİYOR enpoze etmeye çalışıyor İŞTE DÜŞÜNCE YAPISI ve görün işte bu düşünce yapısına sahip olanları.

maksut ibrahim
09-06-2012, 13:58
Cübbelinin cami de konustuklarinami inanalim?

Cübbeli: Bana hapishane de haham basini gönderdiler
kac ay yanimda yatti
bana dediki gel amerikaya
menhattende seni misafir edeyim
bizim lobilerle anlas bidaha konusma bizim alehimize beni israil yahudilerin hakkindaki
ayetleri okuma
söz veriyorum sana Türkiyede merkez vaizi yaptiracagim seni dedi
bak falancalar geldi bizle anlasti
felan gruplar bizle anlasti
felan adamlar bizle anlasti
sanada yazik dedi
bak hapislerde sürüneceksin
hapiste dört sene cezasi vardi numaradan
benim pesime iki gün sonra cikti
ve bana telefonlar
otellerde bulasalim
biletimi yolladi ankarada bulusalim
amerikaya götürecek vizen bana ait
telavive gidelim
yeterki beni israil alehine ayetleri okuma diyor bana , birileri bizle anlasti diyor bak onlar simdi
dünya capinda diyor. sende böyle sürünürsün böyle diyor. yapma hoca diyor kafani basta calistir
bundan sonra rahatina bak diyor

Cübbelinin tv de konustuklarinami inanalim?

29 mart sansürsüz programi

Cübbeli: benle kimse pazarlik yapmamis
simdi bunlar uyduruyorlarki hapishanede güya
bana efendim santajlar yapilmis bilmem ne seni
cikartiriz ama söyle yaparsin böyle yaparsin
böyle uydurmalar yapiyorlar
ben hapishanede tek basima kaldim
tek bir hücrede kaldim
Gazeteci: Yil kac
cübbeli: yil 2000
iki ay kaldim
sonra 2001 basinda tekrar 10 ay kaldim
2002 ciktim ben
simdi ben hapishanede tek basina kalan
yalniz kalan adamim
hic kimseylede beni görüstürmediler
spora cikartmadilar kütüphaneye bile
gidemedim kitap bana geliyordu
yaziyordum dilekce
dolayisiyla ben hapishanede bana kimse tehtit etmedi ...

redyellow
09-06-2012, 14:11

Refah partisini özel yetkili mahkemeler kapatmadı ki, normal mahkemeler kapattı. Hatta en normali ANAYASA MAHKEMESİ idi... Yani saçcmalık yapmak için özel yetkiye gerekyok.

ÖZEL YETKİLİ demek yetkileri artırılmış demek, bu illaki gidin saçmalıklar yapın, hukuksuzluk yapın anlamına gelmez ki.

maksut ibrahim
09-06-2012, 14:22

Refah partisini özel yetkili mahkemeler kapatmadı ki, normal mahkemeler kapattı. Hatta en normali ANAYASA MAHKEMESİ idi... Yani saçcmalık yapmak için özel yetkiye gerekyok.

ÖZEL YETKİLİ demek yetkileri artırılmış demek, bu illaki gidin saçmalıklar yapın, hukuksuzluk yapın anlamına gelmez ki.

?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????

Cevad
09-06-2012, 14:31

kac ay yanimda yatti
bizim lobilerle anlas bidaha konusma bizim alehimize beni israil yahudilerin hakkindaki
ayetleri okuma
sanada yazik dedi
ve bana telefonlar
otellerde bulasalim
telavive gidelim
yeterki beni israil alehine ayetleri okuma diyor bana , birileri bizle anlasti diyor bak onlar simdi
dünya capinda diyor. sende böyle sürünürsün böyle diyor. yapma hoca diyor kafani basta calistir

tek bir hücrede kaldim
iki ay kaldim
2002 ciktim ben
yalniz kalan adamim
yaziyordum dilekce

hahambaşı hapishaneye girecek ve kimsenin haberi olmaayacak ilginç.

fakiri
09-06-2012, 15:29
Efendim,
Çok konuşmanın zemmi ve zararları bütün tasavvufi adab risalelerinde geçer. Bu yüzden Peygamber Efendimiz dahi "Az konuşmak imandan, çok söz nifaktandı." buyurmuştur. Ayrıca atasözlerimiz arasında konuşmak (söz) gümüş ise sükût durmak altındır demişlerdir.
Büyük mutasavvıflarından Ferudin-i Attar.Hazretleri "Çok konuşmak kalbi beden içinde boğmaktır." der. gayr-ı müslim filozofalr bile bu çok konuşmanın zararını bilmişler ve Confucius
bu hususuta "Az konuşmaktan pek az, çok konuşmaktan sıksık pişman olunur" ;Martine Luther ise; " Çok bilmeli, az konuşmalı, her soruya cevap vermemelidir. demişlerdir. Bütün bu hakikatlar ortada iken, bize ne oluyorda da süreklikonuşanalrın ve çok konuştukları içn de sürekki hata yapanların avukatlığına soyunuyoruz ? Bu konuda hangi haklı sebeb gösterebiliriz ?
Hiç kimse unutmasın ki, akıllı ve uyanık insanlar hep halkın dolduruşuna gelmeyen insanalr arasından çıkmıştır.

bakış
09-06-2012, 22:40

ÖZEL YETKİLİ demek yetkileri artırılmış demek, bu illaki gidin saçmalıklar yapın, hukuksuzluk yapın anlamına gelmez ki.refah partisinin kapatılmasına sebep olanlardan biriside dgm'lerdi.İkisininde aynı olduğunu söylüyorum.ha dgm ha özel yetkili mahkeme.Hiç olmazsa devlet güvenlik mahkemesi insanın kulağına hoş geliyor.Ama bir mahkemenin adının başına özel kelimesi getirirsen bu mahkemeyi hertürlü özel işin için kullanırsın.Adalette özel olmaaazz.
Bunlar dgm'leri kaldırdık diye hava basıyorlar,yerine ne getirdiniz.Hiçbirşey!

agbi
09-06-2012, 23:01
refah partisinin kapatılmasına sebep olanlardan biriside dgm'lerdi.İkisininde aynı olduğunu söylüyorum.ha dgm ha özel yetkili mahkeme.Hiç olmazsa devlet güvenlik mahkemesi insanın kulağına hoş geliyor.Ama bir mahkemenin adının başına özel kelimesi getirirsen bu mahkemeyi hertürlü özel işin için kullanırsın.Adalette özel olmaaazz.

bakış

Bir halk deyimi vardır HUYLANMAYA BAŞLADIM.

Artık sizin mesajlarınızdaki anafikirleri analiz etmeye başlayıp yorumlamaya başladığım zaman sizden HUYLANMAYA BAŞLADIM.

SP liyim diyorsun Başkanın KAPATILMASIN diyor sen KAPATILSIN diyorsun en son DÜŞÜNCENİZDEKİ ÇARPILIKTAN bir örnek.

28 ŞUBAT MAĞDURUYUZ diyorsun ama bunları adalete getirip yargılamak isteyenlerden ŞİKAYETÇİYİM vede yetkileri alınsın diyorsun.

Ben sizden huylanmaya başladım.

Bugüne kadar yazdıklarınızdan birbirini pasifize eden en aşağı 30 Mesajınızı getiririm.

redyellow
10-06-2012, 04:56
refah partisinin kapatılmasına sebep olanlardan biriside dgm'lerdi.İkisininde aynı olduğunu söylüyorum.ha dgm ha özel yetkili mahkeme.Hiç olmazsa devlet güvenlik mahkemesi insanın kulağına hoş geliyor.Ama bir mahkemenin adının başına özel kelimesi getirirsen bu mahkemeyi hertürlü özel işin için kullanırsın.Adalette özel olmaaazz.

Dgm ve özel yetkili mahkemelerin aynı olduğuna katılmıyorum.

Hem dgmleri kaldırdılar yerine bir şey getirmediler diyorsunuz hem özel yetkili mahkemelere karşı çıkıyorsunuz, dgmlerin yerine ne gelmeli sizce?? veya gelmesi gerekir mi? madem adalette özel olmazsa niye dgmlerin yerine ne geldi diyorsunuz anlayamadım.

bakış
10-06-2012, 07:21
Dgm ve özel yetkili mahkemelerin aynı olduğuna katılmıyorum.

Hem dgmleri kaldırdılar yerine bir şey getirmediler diyorsunuz hem özel yetkili mahkemelere karşı çıkıyorsunuz, dgmlerin yerine ne gelmeli sizce?? veya gelmesi gerekir mi? madem adalette özel olmazsa niye dgmlerin yerine ne geldi diyorsunuz anlayamadım.
yerine birşey getirmediler derken ,güzel birşey getirmediler diyorum.Dgm'nin öym'den farkı yok.
mesela cübbelinin 99 gölcük depremi için yaptığı vaaz dgm'ye takılmıştır.Şimdide diyalogculara yaptığı vaaz öym'ye takılmıştır.Hani değişen nedir sadece isimmi?

veri
10-06-2012, 07:27
öym lerdeki yeni değişiklik 28 şubat a dokunmayın demektir...
yanlış yapılıyor...

maksut ibrahim
10-06-2012, 13:30
yerine birşey getirmediler derken ,güzel birşey getirmediler diyorum.Dgm'nin öym'den farkı yok.
mesela cübbelinin 99 gölcük depremi için yaptığı vaaz dgm'ye takılmıştır.Şimdide diyalogculara yaptığı vaaz öym'ye takılmıştır.Hani değişen nedir sadece isimmi?

Cübbelinin söyledikleri ve yaptiklari Allahin kanunlarina

takilmadimi?

mavera_agd
10-06-2012, 14:10
ALLAH için Müslümanca eylemler ortaya koyan hocamıza inanıyoruz.. Bizi aldatıyorsa hesabını verecektir.. Müslümanlar meseleye Hüsnüzan ile yaklaşmak zorundadır... Bazıları malzeme buldular diye çok seviniyorlar ama kendilerine yazık ediyorlar o kalp onları mahşer günü kınayacak ve mahv olacaklar...

redyellow
10-06-2012, 16:02
öym lerdeki yeni değişiklik 28 şubat a dokunmayın demektir...
yanlış yapılıyor...

Katılıyorum.

Bu hazırlığın özellikle 28 şubat tutuklamalarının hemen peşinden olması bu görüşünüzü destekliyor.

Çok yanlış. İnşaallah hükümet böyle bir yanlış yapmaktan vazgeçer.

maksut ibrahim
21-06-2012, 09:13
Beklenen gün geldi

ebkem
21-06-2012, 10:25
Evet duruşma devam ediyor. Allah hayırlısıyla necata kavuştursun.

Enderun
21-06-2012, 10:27
Duruşma devam ediyo 12:16 itibari ile ara verildi

agbi
21-06-2012, 17:03
DOĞRUSUNU ALLAH cc bilir.

Haber vaktim den alıntıdır aşağıdakiler.

Cübbeli Ahmet davasında ilk gün neler oldu?

Kamuoyunda Cübbel Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü'nün de aralarında olduğu davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

Cübbeli Ahmet'in de yargılandığı davada savunmasını yapan tutuklu sanık Barış Sezek, Fas'tan gelen kadınları fuhuş amaçlı getirmediğini söyledi. Telefon kayıtlarında geçen ‘talebe' ifadesinin kadın anlamında olmadığını, yurt dışından derneğe getirdikleri talebeler olduğunu ileri sürdü.

Duruşmada iddianamenin özetinin okunmasının ardından tutuklu sanık Barış Sezek savunmasını yaptı. Suçların hiçbirini kabul etmeyen Sezek, “Maksadımız farklı yerlere çekilmiş. Kimseyi ne fuhşa çektim ne kimseden para aldım. Kimseye kadın göndermedim.” dedi.

Soru üzerine Fas'a 2 kez gittiğini belirten Sezer, otelde ve arkadaşının evinde kaldığını kaydetti. Normal gezmeye gittiğini ifade eden Sezek, “Orada Fatma Zohra ile tanıştım. İstanbul'a geleceğini söyledi. Ben İstanbul'a döndüm. İkinci sefer Fas'a gittiğimde birlikte geldik. Kesinlikle benim telkinimle gelmedi. Bir ay bende kaldı, misafir ettim dernek binamızın misafirhanesinde. Bu süre içinde bilgisayarı, cep telefonu vardı. Bir ay sonrasında ‘akrabam var' dedi. O akrabası aldı götürdü. Bir hafta sonra beni aradı ‘polis imdat' gibi ifadeler kullandı. Ben polisle görüştüm telefonda. Beylikdüzü Polis Merkezi'ne fuhuş konusu üzerine götürüldüklerini söyledi.

Mahkeme Başkanı, “Onlara ‘beni tanımıyorsunuz benden bahsetmeyin' dedin mi?” diye sordu.

Sezek, “Konuştum. Bir suç teşkil edeceği için öyle söyledim. Yoksa konuşmazdım. Zaten ilk ifadelerinde de benden bahsetmiyorlar. Bir şahıs diye anlatıyorlar.” cevabını verdi.

Mağdur kadınların ifadelerinin bir kısmının doğru bir kısmının yanlış olduğunu savunan Sezek, “Benim getirdiğim yönündeki ifade doğru ama onları başka amaçlı getirme kısmı doğru değil.” iddiasında bulundu.

Fas'tan dönüşte Fatma Zohra ile birlekti yanlarında İmane Lemgharı'nın da geldiğini söyleyen Sezek, “Ben İmane ile evlenecektim. Dini nikah kıydım. Eşimin de bilgisi oldu. Fatma Zohra kimseyle evlenmek için gelmedi.” dedi.

Üye hakimin, eski ifadesinde iki kadının da biri kendisiyle diğeri de bir başkasıyla evlenmek için geldikleri şeklindeki ifadesini okuyunca Sezek, “Savcılıktaki bu ifadem sağlıklı değildi, şimdiki ifadem doğru.” diye konuştu.

“İmane ile birlikte oldun mu, nikah kıydın mı?” sorusu üzerine Sezek, “Birlikte oldum. Nikahı arkadaşlar arasında kıydık. İmam nikahı kıydık. Ama telefon kayıtlarımda kadınları kimseye pazarladığım yönünde bir kayıt yoktur.” cevabını verdi.

Başkan, “Talebe dedikleriniz Fas'tan getirdiğin kadınlar mı?” diye sordu. Sezek, “Hayır, Arabistan'dan gelecekti talebeler.” dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, “Sen Fas'tasın, Arabistan nereden çıktı, oradan nasıl oluyor?”sorusunu yöneltti. Sezek, Ünlü'nün tüm işlerini kendisinin organize ettiğini kaydetti.

Mahkeme Başkanı'nın, “Ünlü, Fas'tan gelen talebeler diyor. Kim doğru söylüyor?” sorusu üzerine Sezek, “O hocaefendinin ifadesi.” karşılığını verdi.

Sezek, fuhuşa sevk ettiği iddia edilen kadınların kendisi hakkındaki suçlamalarının iftira olduğunu ileri sürdü. Sezek, bir kafede sekiz Fas kadın ile oturmasının evlenme amaçlı olduğunu kaydetti. Mahkeme Başkanı'nın, “Sekiziyle de mi evlenecektin?” şeklindeki sorusuna Sezek, evleneceği kişiyi seçmek amaçlı görüştüğünü iddia etti.

Mahkeme Başkanı, “Jammer almayı düşündünüz mü?” diye sordu. Sezek, “Hocaefendi vaaz verdiği zaman cep telefonlarının sinyallerini kesmesi için aldık. Radyo da canlı yayın yapıyordu. Parazit olmaması için.” dedi.

Başkan, önceki ifadesinde güvenlik amaçlı aldıklarını söylediğini hatırlatması üzerine Sezek, o ifadesini hatırlamadığını belirtti.

Ünlü ile bir telefon görüşmesinde Ünlü'nün "Bir tanesini seç al gel" şeklindeki ifadenin ne anlama geldiği sorulan Sezek, bu konunun talebe ile ilgili olduğunu, zeki talebe bulunması anlamında olabileceğini kaydetti.

Mahkeme Başkanı bunun üzerine, “Biraz önce Fas'tan talebe gelmedi, Arabistan'dan geldiklerini söylemiştin. Çelişki var.” demesi üzerine Sezek, “Ülkeler karışmış olabilir. Yani sonuçta sadece bir ülkeden talebe gelmiyor.” karşılığını verdi.

Başkanın, “Bu görüşmelerden sonra iki kadınla geliyorsun. Yanında talebe yok. Bunlar tesadüf mü?” diye sordu. Sezek ise tesadüf olduğunu savundu. Bunun üzerine üye hakimin Fas'tan dönüşünden sonra bir telefon görümesinde ‘Kaç talebe geldi? İki talebe geldi' şeklindeki diyaloğu sorması üzerine Sezek, “Talebe benimle gelen kadınlar değil. Sadece tesadüf.” iddiasında bulundu.“

Fatma Zohra ve İmane'nin telefon görüşmesinde ‘biz cemaatle çalışıyoruz, çarşafsız çıkamayız' diyorlar.” hatırlatması üzerine Sezek, “Biz onları çalıştırmadık. Dernekte misafir olarak kalıyorlardı. Misafir olarak kaldıklarını anlatmak istemişlerdir.” dedi.

hABER VAKTİM DEN ALINMADIR

Okuduğum kadarı ile AKLIM Cübbeli Hoca ya komplo kurulduğunu bana gösteriyor ama komplo Cübbeli Hoca nın kendi çevresinden veya sızmalardan YANİ HÜKÜMET DEĞİL SAVCILAR DEĞİL HÜKÜMETİ VE SAVCILARI SUÇLAYANLAR BU İFADEYİ OKUSUNLAR.

Savcılar ve Hakimler delillere bakar.

DİKKATİMİ çeken diğer hususta Jammer Cihazı almaları vede sürülen neden bana pek İLGİNÇ geldi

Başta dediğim gibi DOĞRUSUNU ALLAH bilir.

Bana göre Cübbeli suçludur suçlu olmasınındaki payı da ÇEVRESİNİ İY TANIYAMAMASIDIR.JET SKİ OLAYI & MALTA olayı malesef Cübbeli Hocayı TETBİRLİ YAPAMAMAIŞ bir TECRÜBE VEREMEMİŞ.

CÜBBELİ HOCA HERHANGİ BİRİ DEĞİLDİR Geçmişte Jet ski olayı olmuştur BU OLAY ona tecrübe olarak dönmelidir dönmemiş.ÇEVRESİNDE OLUŞAN ların etkileri ile onu yönlendirmeleri ile BİR KOMPLO ya düşmüştür HATA da kendisindedir.

Cihat Saadet
21-06-2012, 18:08
mahkeme sonuccu ne oldu bilen var mı ?

ebkem
21-06-2012, 18:39
Facede resmi sayfasından takip ediyorum Cübbeli hocamızın hakkında karar bugün verilecek inşallah. Bir saat sonraymış.

maksut ibrahim
21-06-2012, 19:02
Kaynak (http://www.ensonhaber.com/cubbeli-ahmet-ben-kutsal-degilim-gunahkarim-2012-06-21.html)

http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/esh2338_5.jpg

agbi
21-06-2012, 19:16
DOĞRUSUNU ALLAH cc bilir.

Haber vaktim den alıntıdır aşağıdakiler.

Cübbeli Ahmet davasında ilk gün neler oldu?

Kamuoyunda Cübbel Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü'nün de aralarında olduğu davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

Cübbeli Ahmet'in de yargılandığı davada savunmasını yapan tutuklu sanık Barış Sezek, Fas'tan gelen kadınları fuhuş amaçlı getirmediğini söyledi. Telefon kayıtlarında geçen ‘talebe' ifadesinin kadın anlamında olmadığını, yurt dışından derneğe getirdikleri talebeler olduğunu ileri sürdü.

Duruşmada iddianamenin özetinin okunmasının ardından tutuklu sanık Barış Sezek savunmasını yaptı. Suçların hiçbirini kabul etmeyen Sezek, “Maksadımız farklı yerlere çekilmiş. Kimseyi ne fuhşa çektim ne kimseden para aldım. Kimseye kadın göndermedim.” dedi.

Soru üzerine Fas'a 2 kez gittiğini belirten Sezer, otelde ve arkadaşının evinde kaldığını kaydetti. Normal gezmeye gittiğini ifade eden Sezek, “Orada Fatma Zohra ile tanıştım. İstanbul'a geleceğini söyledi. Ben İstanbul'a döndüm. İkinci sefer Fas'a gittiğimde birlikte geldik. Kesinlikle benim telkinimle gelmedi. Bir ay bende kaldı, misafir ettim dernek binamızın misafirhanesinde. Bu süre içinde bilgisayarı, cep telefonu vardı. Bir ay sonrasında ‘akrabam var' dedi. O akrabası aldı götürdü. Bir hafta sonra beni aradı ‘polis imdat' gibi ifadeler kullandı. Ben polisle görüştüm telefonda. Beylikdüzü Polis Merkezi'ne fuhuş konusu üzerine götürüldüklerini söyledi.

Mahkeme Başkanı, “Onlara ‘beni tanımıyorsunuz benden bahsetmeyin' dedin mi?” diye sordu.

Sezek, “Konuştum. Bir suç teşkil edeceği için öyle söyledim. Yoksa konuşmazdım. Zaten ilk ifadelerinde de benden bahsetmiyorlar. Bir şahıs diye anlatıyorlar.” cevabını verdi.

Mağdur kadınların ifadelerinin bir kısmının doğru bir kısmının yanlış olduğunu savunan Sezek, “Benim getirdiğim yönündeki ifade doğru ama onları başka amaçlı getirme kısmı doğru değil.” iddiasında bulundu.

Fas'tan dönüşte Fatma Zohra ile birlekti yanlarında İmane Lemgharı'nın da geldiğini söyleyen Sezek, “Ben İmane ile evlenecektim. Dini nikah kıydım. Eşimin de bilgisi oldu. Fatma Zohra kimseyle evlenmek için gelmedi.” dedi.

Üye hakimin, eski ifadesinde iki kadının da biri kendisiyle diğeri de bir başkasıyla evlenmek için geldikleri şeklindeki ifadesini okuyunca Sezek, “Savcılıktaki bu ifadem sağlıklı değildi, şimdiki ifadem doğru.” diye konuştu.

“İmane ile birlikte oldun mu, nikah kıydın mı?” sorusu üzerine Sezek, “Birlikte oldum. Nikahı arkadaşlar arasında kıydık. İmam nikahı kıydık. Ama telefon kayıtlarımda kadınları kimseye pazarladığım yönünde bir kayıt yoktur.” cevabını verdi.

Başkan, “Talebe dedikleriniz Fas'tan getirdiğin kadınlar mı?” diye sordu. Sezek, “Hayır, Arabistan'dan gelecekti talebeler.” dedi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, “Sen Fas'tasın, Arabistan nereden çıktı, oradan nasıl oluyor?”sorusunu yöneltti. Sezek, Ünlü'nün tüm işlerini kendisinin organize ettiğini kaydetti.

Mahkeme Başkanı'nın, “Ünlü, Fas'tan gelen talebeler diyor. Kim doğru söylüyor?” sorusu üzerine Sezek, “O hocaefendinin ifadesi.” karşılığını verdi.

Sezek, fuhuşa sevk ettiği iddia edilen kadınların kendisi hakkındaki suçlamalarının iftira olduğunu ileri sürdü. Sezek, bir kafede sekiz Fas kadın ile oturmasının evlenme amaçlı olduğunu kaydetti. Mahkeme Başkanı'nın, “Sekiziyle de mi evlenecektin?” şeklindeki sorusuna Sezek, evleneceği kişiyi seçmek amaçlı görüştüğünü iddia etti.

Mahkeme Başkanı, “Jammer almayı düşündünüz mü?” diye sordu. Sezek, “Hocaefendi vaaz verdiği zaman cep telefonlarının sinyallerini kesmesi için aldık. Radyo da canlı yayın yapıyordu. Parazit olmaması için.” dedi.

Başkan, önceki ifadesinde güvenlik amaçlı aldıklarını söylediğini hatırlatması üzerine Sezek, o ifadesini hatırlamadığını belirtti.

Ünlü ile bir telefon görüşmesinde Ünlü'nün "Bir tanesini seç al gel" şeklindeki ifadenin ne anlama geldiği sorulan Sezek, bu konunun talebe ile ilgili olduğunu, zeki talebe bulunması anlamında olabileceğini kaydetti.

Mahkeme Başkanı bunun üzerine, “Biraz önce Fas'tan talebe gelmedi, Arabistan'dan geldiklerini söylemiştin. Çelişki var.” demesi üzerine Sezek, “Ülkeler karışmış olabilir. Yani sonuçta sadece bir ülkeden talebe gelmiyor.” karşılığını verdi.

Başkanın, “Bu görüşmelerden sonra iki kadınla geliyorsun. Yanında talebe yok. Bunlar tesadüf mü?” diye sordu. Sezek ise tesadüf olduğunu savundu. Bunun üzerine üye hakimin Fas'tan dönüşünden sonra bir telefon görümesinde ‘Kaç talebe geldi? İki talebe geldi' şeklindeki diyaloğu sorması üzerine Sezek, “Talebe benimle gelen kadınlar değil. Sadece tesadüf.” iddiasında bulundu.“

Fatma Zohra ve İmane'nin telefon görüşmesinde ‘biz cemaatle çalışıyoruz, çarşafsız çıkamayız' diyorlar.” hatırlatması üzerine Sezek, “Biz onları çalıştırmadık. Dernekte misafir olarak kalıyorlardı. Misafir olarak kaldıklarını anlatmak istemişlerdir.” dedi.

hABER VAKTİM DEN ALINMADIR

Okuduğum kadarı ile AKLIM Cübbeli Hoca ya komplo kurulduğunu bana gösteriyor ama komplo Cübbeli Hoca nın kendi çevresinden veya sızmalardan YANİ HÜKÜMET DEĞİL SAVCILAR DEĞİL HÜKÜMETİ VE SAVCILARI SUÇLAYANLAR BU İFADEYİ OKUSUNLAR.

Savcılar ve Hakimler delillere bakar.

DİKKATİMİ çeken diğer hususta Jammer Cihazı almaları vede sürülen neden bana pek İLGİNÇ geldi

Başta dediğim gibi DOĞRUSUNU ALLAH bilir.

Bana göre Cübbeli suçludur suçlu olmasınındaki payı da ÇEVRESİNİ İY TANIYAMAMASIDIR.JET SKİ OLAYI & MALTA olayı malesef Cübbeli Hocayı TETBİRLİ YAPAMAMAIŞ bir TECRÜBE VEREMEMİŞ.

CÜBBELİ HOCA HERHANGİ BİRİ DEĞİLDİR Geçmişte Jet ski olayı olmuştur BU OLAY ona tecrübe olarak dönmelidir dönmemiş.ÇEVRESİNDE OLUŞAN ların etkileri ile onu yönlendirmeleri ile BİR KOMPLO ya düşmüştür HATA da kendisindedir.

Mahkeme Başkanının "Fas'a gittin mi?" sorusuna Sezek, "Gittim Fas'a. Orada Fatma Zehra ile tanıştım. Orada bana İstanbul'a geleceklerini söylediler. İkinci kez gittiğimde beraber İstanbul'a geldik. Benim teşvikim ile gelmediler. Zaten geleceklerdi. 1 ay kadar misafir ettim dernek binasının misafirhanesinde. Burada kalırken yanlarında cep telefonları, laptopları vardı. Sonra bir akrabalarının yanına gittiler. Sonra fuhuşta yakalanınca beni aradılar ve 'polis yardım' dediler. Ben de kendilerine bu olayda yakalanınca adımı vermeyin dedim" dedi.

BANA GÖRE CÜBBELİ SUÇLUDUR.

MALTA & JET SKİ OLAYINDAN HİÇMİ DERS ALMAMIŞ.

BULUNDUĞU makam ın ağırlığını önemini HİÇMİ DİKKATE ALMAMIŞ.

_Nihade_
21-06-2012, 19:26
İfadeleri okuyunca herşeyin bu Barış Sezek denilen adamın başının altından çıktığı anlaşılıyor, Hocamızın tek suçuda ağbi'nin dediği gibi geçmişte yaşadıklarından ders almamak.Ve etrafında ki insanlara güvenip tedbirli olmamak.
Mahkemenin sonucu nedir bilgisi olan var mı peki?

Fecri sadık
21-06-2012, 19:27
Yazacak fazla vaktim yok.her insanın hatası olabilecegi gibi cübbeli hocamda bundan muaf değildir.tabi ki birtakım hataları olabilir.biz onlara valilmayız.biz kimleri küfür bataklıklarindan kurtarmış ona bakarız.biz kensini ALLAH icin ölümüne ve ölümüne seviyoruz.kisi sevdiği ile beraberdir düsturunca efendi hz.leri ve hocamizi seviyoruz.ve beraber hasr olmanın duasindayiz.rabbim yollarından ayırmasın.

21:00 itibarı ile 1-1.5 saat sonra kararın açıklanagi söylendi radyodan ümitle bekliyoruz.başımız bükülmeyecek insaallah,kardeşlerim şimdi metris medresesi önünde fakir de biraz sonra orada olacak ins.HAKKINIZI HELAL EDIN DUA EDIN

agbi
21-06-2012, 19:34
İfadeleri okuyunca herşeyin bu Barış Sezek denilen adamın başının altından çıktığı anlaşılıyor, Hocamızın tek suçuda ağbi'nin dediği gibi geçmişte yaşadıklarından ders almamak.Ve etrafında ki insanlara güvenip tedbirli olmamak.
Mahkemenin sonucu nedir bilgisi olan var mı peki?

Yazacak fazla vaktim yok.her insanın hatası olabilecegi gibi cübbeli hocamda bundan muaf değildir.tabi ki birtakım hataları olabilir.biz onlara valilmayız.biz kimleri küfür bataklıklarindan kurtarmış ona bakarız.biz kensini ALLAH icin ölümüne ve ölümüne seviyoruz.kisi sevdiği ile beraberdir düsturunca efendi hz.leri ve hocamizi seviyoruz.ve beraber hasr olmanın duasindayiz.rabbim yollarından ayırmasın.

21:00 itibarı ile 1-1.5 saat sonra kararın açıklanagi söylendi radyodan ümitle bekliyoruz.başımız bükülmeyecek insaallah,kardeşlerim şimdi metris medresesi önünde fakir de biraz sonra orada olacak ins.HAKKINIZI HELAL EDIN DUA EDIN

ONLARCA mesaj yazdım.

Bu işin hazırlayıcısı ne AK PARTİ ne SAVCILAR nede bazı kişilerin F.GÜLEN cemeati dir.

Bu işi 2 vatikan hayalleri için SİYONİZM in Cemeat içine soktuğu SIZMALAR dır.

AK PARTİ yi SAVCILAR ı F.Gülen ve CEMEATİNİ suçlayanlar nasıl helalleşecek Milyonlarca kişi ile İŞLERİ ÇOK ZOR.

EVET

CÜBBELİ hOCA BULUNDUĞU MEVKİNİN AĞIRLIĞINI KALDIRAMAMIŞTIR.

Bana göre ALLAH cc MALTA olayı ile ikaz etmiştir Jet ski olayı ile ikaz etmiştir inşallah bunları derken günah a girmem.

Bundan sonra artık ÇOK DİKKAT ETMELİ ÇÜNKÜ ÇEVRESİNEDE zarar veriyor.

Fecri sadık
21-06-2012, 19:36
Metrise gitmeye gerek kalmadı cünkü tahliye çıkmadı mahkeme 21 eylüle ertelenmiş.allah belalarını versin.A

ebkem
21-06-2012, 19:40
Gerçekten mi ya neden o kadar ertelediler ya:( Allah ya islah etsin ya da dediğiniz gibi versin belalarını!

Nedir bu hal?!

Ercan Tekin
21-06-2012, 19:43
Allah c.c. bu iftira furyasını kasten destekleyenleri ve hocamıza bu tezgahı hazırlayınları helak eylesin.amin

Fecri sadık
21-06-2012, 19:46
Susturmaya ant içmiş bazı ...ler.bu olayin icinde cok hesap var ama ALLAH c.c tüm hesaplar en iyi şekilde bozucudur.sinirden titriyorum bide yetmez mis gibi forumdan böyle gıcık vıcık parazit sesler geliyor.kafa göz dalmadan en iyi terk eylemek.YA SABIR

_Nihade_
21-06-2012, 19:47
Şuan o kadar üzgün ve sinirliyim ki, hepsini Allah'a havale ediyorum.Hocamız zaten fazlasıyla rahatsız şekeri bilmem nerelerde geziyor.Nasıl dayanacak o kadar zaman içerde bilemiyorum Rabbim güç kuvvet,şifa versin, sebebp olanlarda hak ettikleri cezayı bulsunlar inşaallah...

ebkem
21-06-2012, 19:50
O cihaner'ler vatan haini itler dışarda paşa paşa gezer, ergen olmamış kıza tecavüz eden 10 adam dışarda gezer, çalan çırpan devleti hortumlayanlar gezer Allah'ın dediğini anlatan böyle hocalarımız hapislerde çürütülür! Yeter artık ya! Allah Kahhar ismitle mahvetsin onları! Ne yapalım nerelere gidelim ya? Ellerindeki delil nedir hangi gerekçe ile tutuluyor?

Anasını yeni kaybetmiş bir yandan, ne ağır imtihandı bu Mevlam hamd olsun!

agbi
21-06-2012, 19:50
Agbi aksam aksam ayarim bozuk zaten kes sesini de uslu uslu yerinde otur.

Allah c.c. bu iftira furyasını kasten destekleyenleri ve hocamıza bu tezgahı hazırlayınları helak eylesin.amin

Ercan Tekin

İlk defa bir düşüncene katılıyorum.

Aynı dua bende ediyorum.

YALNIZ

GERÇEKLER den kaçmak bir şey kazandırmaz.

Cübbeli

Malta olayından Jet ski olayından ders almamış tecrübe edinmemiş.

Bu yere gelmiş kişi bence yaptığı hareketlerini kontrol etmesi ve çevresini iyi tanımalı idi bunu yapamadı.

İşte gelinen nokta KADINLARIN Fas tan gelen KADINLARIN Fuhuş ta yakalanması

talib
21-06-2012, 19:54
Nurculara gün doğdu :)

1. Eğer hoca hatalı ise, tabi ki cezasını görmeli. İddialar ağır. -Biz öyle yapmamıştır asla diye inananlardanız, öyle inanmak isteyenlerdeniz-

2. Eğer hocaya kumpas kuruldu ise, mahkeme heyeti de ona göre seçilmiştir zaten.

Her iki durumda da hoca çıkamaz durumda...

agbi takıldı jet ski olayına. Sanki orada büyük hata varmış gibi. Çok doğal bir hadiseyi şakirtlerin abartmasından başka bir şey değildr bu jet ski olayı.

Ercan Tekin
21-06-2012, 19:54
Agbi katılsanda katılmasanda beni muhattap alma!
Ayrıca canımız yanıyor kaşıyıp durmasan daha iyi olur.

agbi
21-06-2012, 19:55
O cihaner'ler vatan haini itler dışarda paşa paşa gezer, ergen olmamış kıza tecavüz eden 10 adam dışarda gezer, çalan çırpan devleti hortumlayanlar gezer Allah'ın dediğini anlatan böyle hocalarımız hapislerde çürütülür! Yeter artık ya! Allah Kahhar ismitle mahvetsin onları! Ne yapalım nerelere gidelim ya? Ellerindeki delil nedir hangi gerekçe ile tutuluyor?

Anasını yeni kaybetmiş bir yandan, ne ağır imtihandı bu Mevlam hamd olsun!

Okumadınmı ?

Fas tan gelen iki kadın FUHUŞ tan yakalanmış ve bu kadınlar Dernek te kalıyormuş.

CÜBBELİ tam bir komploya gelmiş MALTA olayından ders almamış.

Ya CİHANER den bahsetmişsin CİHANER in irdelenme konuların nerde bilgilendirme konuların nerde ama bak kaç konu açmşım İŞTE ARAMIZDAKİ FARK bu

agbi
21-06-2012, 20:01
Agbi katılsanda katılmasanda beni muhattap alma!

Canın mı yanıyor benimde yanıyor.

GÜZELİM CEMEAT ALLAH cc görevlendirdiği cemeat te bir mevkide olan bir kişi adım atarken yüzlerce düşünmeli.

AK PARTİYİ SUÇLADINIZ İNSAFSIZ ca hatta iman değerlendirmesi yaptınız SAVCILARI HAKİMLERİ suçladınız iman değerlendirmesi yaptınız F.GÜLEN ve cemeatinede aynı suçlamaları yaptınız aynı iman değerlendirmeleriyaptınız.

ONLARCA MESAJIMDA YAZDIM konu bildiğiniz gibi değil DİKKAT EDİN AHİRET hesabı oluşturmayın Hiç Zina konusuna girdimmi hatta dedim bizi hiç ilgilendirmez tek ÇETE İLİŞKİSİNE girdim.

TEKRAR EDİYORUM ÇOK İYİ VAKIF OLMADIĞINIZ KONULARDA fikir öne sürmeyin ahirette karşınıza ÇIKAR.

Mahpeyker
21-06-2012, 20:20
Mevlam kolaylik versin
derin devletin oyunlari da , uzantilari da bitmiyor
yukaridakiler isteyince birileri her zaman kodesi boylar .

maksut ibrahim
21-06-2012, 20:27

Bizim de canimiz yaniyor söylediklerimiz dogru cikiyor diye

agbi
21-06-2012, 20:28
Mevlam kolaylik versin
derin devletin oyunlari da , uzantilari da bitmiyor
yukaridakiler isteyince birileri her zaman kodesi boylar .

DOĞRU BİR TESPİT DAHA

Mahpeyker

CÜBBELİ

Hoca bu

Tuzağa yabancı değil

Bu Komploya yabancı değil

MALTA ve Jet ski olayları ile Kilise Fotorafları nı hatırladınızmı ?

Cübbeli hoca dikkat etmeli İDİ ÇEVRESİNE

ebkem
21-06-2012, 20:54
Okumadınmı ?

Fas tan gelen iki kadın FUHUŞ tan yakalanmış ve bu kadınlar Dernek te kalıyormuş.

CÜBBELİ tam bir komploya gelmiş MALTA olayından ders almamış.

Ya CİHANER den bahsetmişsin CİHANER in irdelenme konuların nerde bilgilendirme konuların nerde ama bak kaç konu açmşım İŞTE ARAMIZDAKİ FARK bu

agbi Allah aşkına ya, ben cihaner konusunda buraya üye bile değildim. Ne güzel bakkal edebiyatı yapıyorsun. Tam zamanını buldunuz vurun be!

Gerçekten elimde olmadan yazacağım rica ederim ilerlemeyin.

ebkem
21-06-2012, 21:21
Sürün keyfinizi sürün itler, vicdansızlar (mahkeme heyeti) Vallahi yarın mahşer günü cehennem ateşinden hiçkimse sizi kurtaramayacaktır! Hocamızı bu ********liği yapan kahr olsun. İçim yanıyor benim içim!

Bu nasıl hal ya, teröristler mecliste alimler metriste

Allahım derdi veren Rabbim tahammül ver, hem bize hem hocamıza!

alanyali07
21-06-2012, 21:30
Cübbeli Hoca zaten başına gelecekleri hissediyordu,geçen yıllarda söylüyordu, "benim hakkımda bunu öldürsek kahraman olur,en iyisi rezil edelim diye bir tuzak hazırlıyorlar" derdi sık sık..
Bu iş gerçekten büyük bir komplo ilk zamanlarda da söylemiştim. Hocayı öyle bikaç ay içerde tutmak için planlanmamış.
Malesef Cübbeli Hocanın bu son flash tv sohbetleri felan bazı din düşmanlarını iyice çileden çıkardı,ve ne pahasına olursa olsun o sohbetleri ve ilgiyi kesmek istediler..
Halk tarafından büyük itibar gören bütün din alimlerine bu tip iftiralar gelmiştir..

ubeyd_el_turki
21-06-2012, 21:42
Ben Müslüman Kardeşime inanırım.

Atanız kalksa gelse humeyniniz kalksa gelse onların yüzüne tükürür kardeşim Cübbeli'ye inanırım, tereddüt bile etmeden.

agbi
21-06-2012, 21:48
agbi Allah aşkına ya, ben cihaner konusunda buraya üye bile değildim. Ne güzel bakkal edebiyatı yapıyorsun. Tam zamanını buldunuz vurun be!

Gerçekten elimde olmadan yazacağım rica ederim ilerlemeyin.

BAKKAL EDEBİYATI YAPMIYORUM

Cihaner 2012 dede gündem de idi.

agbi
21-06-2012, 21:53
Cübbeli Hoca zaten başına gelecekleri hissediyordu,geçen yıllarda söylüyordu, "benim hakkımda bunu öldürsek kahraman olur,en iyisi rezil edelim diye bir tuzak hazırlıyorlar" derdi sık sık..
Bu iş gerçekten büyük bir komplo ilk zamanlarda da söylemiştim. Hocayı öyle bikaç ay içerde tutmak için planlanmamış.
Malesef Cübbeli Hocanın bu son flash tv sohbetleri felan bazı din düşmanlarını iyice çileden çıkardı,ve ne pahasına olursa olsun o sohbetleri ve ilgiyi kesmek istediler..
Halk tarafından büyük itibar gören bütün din alimlerine bu tip iftiralar gelmiştir..

alanyali07

MALTA olayında Jet ski olayında Kilise ziyaretinin kamuoyuna paslanmasında HİÇ Mİ DERS ALMADI ?

Cemeatten kim bukadar Kamuoyuna çıktı ?

Mahmud efendi SİYASET MÜSLÜMAN lar arasında en büyük fitne idi diye nasihat ederken neden SİYASİ konuşmalar yapıp siyasi partilerle ilişkiye girdi ?

Bakın ben Cübbeli hocanın ilmini asla tenkit etmedim haşa yargılamadımda yalnız SOSYAL FALİYETLERİ ni irdeledim ve kimi yerde TENKİT ETTİM.

İki şehit veren bir cemeatte bu mevkide olan bir kişi ÇOK DİKKAT etmeli SOSYAL YAŞANTISINA eğer agbi bu dediklerin yanlış diyorsanız buyrun doğrusunu anlatın

ebkem
21-06-2012, 21:53
BAKKAL EDEBİYATI YAPMIYORUM

Cihaner 2012 dede gündem de idi.

Tamam abi ben bakkal edebiyatı yapıyorum. Maytap müslümanım ben.

agbi
21-06-2012, 22:01
Tamam abi ben bakkal edebiyatı yapıyorum. Maytap müslümanım ben.

Haşa MAYTAP MÜSLÜMANI deyimini kullanmaktan allah a sığınırım eş anlamından bile kaçarım böyle sözler kullanma ebkem

(((__meftun__)))
21-06-2012, 22:44
Cübbeli'ye mahkeme heyeti neyle gecindigini sormus, Cübbeli de yazar oldugunu ve ayda da 10.000TL para kazandigini yani geliri oldugunu ifade etmis.
Aylik 10.000TL iyi para.
Sofiler, garip yasar garip gezerler ama 21.YY'in sofileri bir baska.
Sanirim Saltanat Dönemini yasiyorlar.

ebkem
21-06-2012, 23:44
Kendimden daha çok o mübareğe güvenirim ben. İt kopuk kumar içki zina yoluna milyon dolarları dökerken iyi de yazdığı eserlerden kazandığı, ve zengin olan ikinci hanımından muhtemelen gelen paralar ile Fatih Çarşamba'da o bülbül gibi çalışan ilim yuvaları ayakta duruyor. Siz gidin batıda gavur okulları açın. Oralar neyle nasıl geçiniyor sanıyorsun? Her katıldığımda kesinlikle evlenecek genç mollolar için para toplanır. Ne bileceksin sen, aklı evvel. Allah için söyle bir kere sadaka vermişliğin var mı o yola? Hoca sohbetten, ilim meclislerinden geri mi kalıyor ki bahsini ettiğiniz milyonları yiyecek lüks ve konfor içinde olsun. Kitapları çok satıyor para kazanıyor ise onun suçu ne? Sekiz çocuğu sokaktan dilenerek geçindirmiyor herhalde?

Koltuklarınızda jilet gibi takım elbiselerinizle ahkam kesmeyi iyi bilirsiniz? Kurban olun be yüzünde tutam sakalıyla rahlelerde kur'an talim eden o güzelim kardeşlerime!

Şu gök bunca küfre, fücura karşın ayakta duruyorsa evelAllah o meclise borçludur! Bizler nankörüz ama nankör!

redyellow
22-06-2012, 09:35
Cübbeli hocan da ben yalan söylüyorsam Allah beni helak etsin demisti, Allah bize bu günleri gösterdi.

Hic merak etme Allah acele etmez

Cübbeli hoca yalan mı söylemiş???

maksut ibrahim
22-06-2012, 09:40
"Ben kutsal değil günahkarım"

Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL, (DHA)

21 Haziran 2012
"Ben kutsal değil günahkarım"
KAMUOYUNDA "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davada tutuklu sanık Barış Sezek’in ardından Ahmet Mahmut Ünlü savunma yaptı."Ben kutsal değilim günahkarım" diyen Ünlü'nün tahliye talebi reddedildi. Dava kapsamında tutuklu yargılanan 3 kişi ise tahliye edildi

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davada tutuklu sanık Barış Sezek’in ardından Ahmet Mahmut Ünlü savunma yaptı. İddianamede yer alan kadınları tanımadığını belirten Ünlü, "35 yıldır kürsü önündeyim. Beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Barış’ı dövmüşler, bazı şeyleri söyletip imzalatmışlar" dedi.

"TALEBELERİ HİÇ GÖRMEDİM"

2 senedir Barış Sezek’in kendisinin maddi işleri ile ilgilenmediğini ifade eden Ünlü, " Savcı bey bana eve girerken fotoğraflarımı gösterdi. ’Bu eve gitmişsin’ diyor. Ben her zaman Barış’ın evine gidiyorum. Ben kadını görmedim. ’Evde miydi, değil miydi’ bilmiyorum kadınlar. Barış bana Fas’a gitmeden önce ‘nerelere uğrayalım’ diye sordu. Ben de ’kabirlere gidin’ diye söyledim. Orada nerede kaldılar bilmiyorum. ’Gidince arayın, benden para isteyin’ dedim. Arayın ‘dağıtacağız burada’ deyin, dedim. ’Buradan gelmek isteyenler var’ dedi. Bazıları gelip gidiyor, bazıları gitmiyor. Talebe olarak bazı ülkelerden geldi. Bir ay , iki ay kalan var. Gelenim gidenim eksik olmaz. Ailecek gelenler evimde kalır. Bana talebe olarak gelmek isteyen olduğunu söylediler. ’Ben iki tane talebeyi karşılarım’ dedim. ’İki talebe geldi’ dediler. Ben bunları görmedim. Ben çok yoğun biriyim" diye konuştu.

MESELE BANA DOKUNDURULDU

"Bu kadınlar karakola düşünce bana gelip durumu anlattılar" diyen Ünlü, bu olayı duymasının ardından yurtdışına çıktığını belirtti. Daha sonra olay hakkında bilgi almadığını belirten Ünlü, "Bütün mesele benim üzerimde dönüyor. Mesele bana dokunduruldu. Bence başarısız bir operasyondu. Ama bazıları başarı olarak görebiliyor olabilir. Binlerce mektup aldım. Benim yüzümden aile kavgası oldu. Beni adam kutsal görüyor. İnsanlar kavga etti, nişanlısından ayrılanlar oldu. Benim bu olayım, toplumsal bir olay oldu. Ben kutsal değilim günahkarım. Kimseyi hürriyetinden yoksun bırakmadım. Gönül rızası ile de kimse olmadı" ifadelerini kullandı.

"NİKAH KIYACAĞIM AMA İLİŞKİYE GİRMEYECEĞİM"

Söz konusu kadınları tanımadığını bir kez daha vurgulayan Ünlü, "Tanımıyorum öcü gibi bir şey ya. Mantıklı mı? Hem kadına nikah kıyacağım (imam nikahı) ama ilişkiye girmeyeceğim" dedi.

Bu sözler üzerine Mahkeme Başkanı, "Kadınlar ’ilişkiye girmedik’ demiyor, ’giremedik’ diyor" dedi. Ünlü bu sözlere, "İlişkiye de giremediysek rahat etsin o zaman" diye konuştu.

SANIK SEZEK: KİMSEYİ FUHUŞA TEŞVİK ETMEDİM

Daha sonra tutuklu sanık Barış Sezek’in savunmasına geçildi. İddianamede yer alan suçlamaları kabul etmeyen Sezek, "Kimseyi fuhuşa teşvik etmedim. Böyle bir olay yoktur. İnsan ticareti de yapmadım" dedi.

"FAS’TAN GELENLERİ DERNEĞİN MİSAFİRHANESİNDE AĞIRLADIK"

Mahkeme Başkanının "Fas’a gittin mi?" sorusuna Sezek, "Gittim Fas’a. Orada Fatma Zehra ile tanıştım. Orada bana İstanbul’a geleceklerini söylediler. İkinci kez gittiğimde beraber İstanbul’a geldik. Benim teşvikim ile gelmediler. Zaten geleceklerdi. 1 ay kadar misafir ettim dernek binasının misafirhanesinde. Burada kalırken yanlarında cep telefonları, laptopları vardı. Sonra bir akrabalarının yanına gittiler. Sonra fuhuşta yakalanınca beni aradılar ve 'polis yardım' dediler. Ben de kendilerine bu olayda yakalanınca adımı vermeyin dedim" dedi.

"DAHA SONRA EVLENMEYE KARAR VERDİK"

"Ben Fas’tan gelen İmane ile dini nikah kıydım" diyen Sezek, "Ancak Fatma Zehra ile kimse evlenmedi. Fas’tan bunun için gelmedik. Önceden aklımda yoktu. Buraya gelince evlenmek aklıma geldi.Ben kızları kimseye pazarlamadım" diye konuştu. Sezek, Mahkeme Başkanının "İmame ile birlikte oldun mu?" sorusuna 'Evet' diye yanıt verdi.

BAŞKANDAN TEPKİ: "DİNİ TABİRLERİ BU İŞLERE BULAŞTIRMA"

Sezek’in konuşmalarında dini terimleri kullanması üzerine tepki gösteren mahkeme başkanı, "Dini tabirleri bu işlere hiç bulaştırma" diye konuştu.

"KADINLARLA GÖRÜŞTÜM AMACIM EVLENMEKTİ"

Telefon görüşmelerinde adı geçen kadınların Arabistan’dan gelen öğrenciler olduğunu belirten Sezek, "Ben davadaki mağdur ve müşteki kadınlar ile görüştüm. Tanışmak için gittim. Amacım evlenmekti. Birbirimizi tanımak amaçla görüştük. Bu kadınlarla birlikte olmadım. Sadece İmane ile birlikte oldum. Kadınların benim aleyhime verdikleri ifadeleri kabul etmiyorum. Hocaefendi kadınları görmedi bile. Aynı binaya girdik ama kadınları görmedi" ifadelerini kullandı.

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de sanıkları arasında bulunduğu Karagümrük Çetesi’ne yönelik açılan davada tutuklu sanık Barış Sezek’in ardından Ahmet Mahmut Ünlü savunma yaptı.

"SİZİN ADALETİNİZE GÜVENİYORUZ"

Ünlü, “Sizin adaletinize güveniyoruz. Biliyoruz hakimlerimiz adildir. Hak yerini bulur" dedi. Mahkeme Başkanının “Bayanlardan biri ön tarafından ameliyat izi var diyor" sözleri üzerine, Ünlü, “Herkes bilir bunu. By –pass ameliyatı olan birinde bu iz olur" diye konuştu. Başkanın, “Fas’lı birisi sizi çıplak görmeden nereden biliyor?" sorusuna Ünlü, “Bunları kim öğretti o belli değil. Tercümanlar kimdi? Benim internette çıplak görüntümü verdiler. Cemaat reddetsin diye uğraşıyorlar. JİTEM , MİT deyip duruyorlar. Bu kadını bulan güç, ona burasında bu iz var dedirtiyor" diye yanıt verdi.

Kanunen suç diye imam nikahı kıymadığını ifade eden Ünlü, “ Ben imam nikahı kıymıyorum kimseye. Kıymadık suç dedik, bu durumlara düştük. Kendi nikahımı bile kıymadım" ifadelerini kullandı.

Ünlü, Mahkeme Başkanın, “Kendi kendine imam nikahı kıyılıyor mu?" sorusuna, “Oluyor. Onu özel konuşuruz. Öğretiriz" dedi. Ünlü’nün bu sözleri, mahkeme başkanı ile salondakileri güldürdü.

“ÇENEM DÜŞTÜ, ŞEKERİM YÜKSELİYOR"

Mahkeme Başkanının, “Kadının biri sizin onu boşadığınızı söylüyor ve ağladığını belirtiyor. Telefonda ağlama muhabbeti ediyorsunuz. Bunu nasıl değerlendirecek siniz?" sözlerine Ünlü, “Bilmediğim bir şeyi değerlendiremem. Bilmediğim bir konu. Affedersiniz ama biz toplu bir şeylere girdik burada Çenem düştü. Şekerim yükseliyor" dedi.

1. HANIMIM 2. HANIMI ÇOK KISKANIYOR

İki eşi olduğunu belirten Ünlü, “Benim birinci hanım, ikinci hanımı çok kıskanıyor. İkinci hanıma gizli gidiyorum. Haftada bir kere gidiyorum. O eve gündüz gittiğimi birinci hanımım bilmiyor" ifadelerini kullandı.

MAHKEME BAŞKANI İLE CÜBBELİ’NİN GÜLDÜREN DİYALOGLARI

Dava nedeniyle mahrem şeylerini anlattığını belirten Ünlü, “Hanımla napacağız bilmiyorum. Medyaya da çıkarsa napacağız. Gizlilik kararı da almadınız" dedi. Bu sözlere tepki gösteren mahkeme başkanı, “Eşiniz bilmiyor mu ikincisini? Ne yapar sizi döver mi?" diye konuştu. Ünlü’nün başkanın bu tepkisine karşılık, “Biliyor ama çok kıskanç. Dövmesini gerek yok ki. Sabaha kadar konuş. Hapisten çıktın bir gece de öyle gitti" sözleri salonda uzun süre gülüşmelere neden oldu.

Hürriyet

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20812546.asp

maksut ibrahim
22-06-2012, 09:48
Cübbeli hoca yalan mı söylemiş???

kac ay yanimda yatti
ayetleri okuma
sanada yazik dedi
ve bana telefonlar
otellerde bulasalim
telavive gidelim

tek bir hücrede kaldim
iki ay kaldim
2002 ciktim ben
yalniz kalan adamim
yaziyordum dilekce

Cami de anlattiklarini tv de inkar edene ne denir?

redyellow
22-06-2012, 10:02
cami anlattığı tvde inkar ettiği ne?

_Nihade_
22-06-2012, 10:08

kac ay yanimda yatti
ayetleri okuma
sanada yazik dedi
ve bana telefonlar
otellerde bulasalim
telavive gidelim

tek bir hücrede kaldim
iki ay kaldim
2002 ciktim ben
yalniz kalan adamim
yaziyordum dilekce

Bu camide ve tv de anlattı dediklerinizi Hoca efendinin bizzat kendi ağzından duydunuz mu?

(((__meftun__)))
22-06-2012, 10:18
Cübbeli'ye elbet inanacagiz yapacak bir sey yoktur.
Ve buraya da takilmamak gerek.
Asil önemli olan Cübbeli su sözüyle, Abdülaziz BAYINDIR'i, Mustafa ISLAMOGLU'nu hiziyla sollamasidir!

"Ben kutsanacak biri degilim. Ben günahkarim. Benim yüzümden (kusalligimdan, öyle sanilarak) nice aileler kavgali oldu, kadin nisanlisindan ya da kocasindan ayrildi, bir sürü e mailler vs..."

Iste devamli söylerim, Tasavvufun da onun kurumlasmis yapisi olan tarikatin de acmazi budur.

Cübbeli, hapse düsünce dogrulari da söyler oldu ve hizina da ne BAYINDIR yetisebilir ne de ISLAMOGLU...

Madem senin kutsalligin yok. Ve gayet tabi seninle beraber Tarikat ve Tasavvufun önderlerinin (Mahmut Efendi, Abdülbaki Efendi vs) de kutsalligi yok.

Neden tasavvuf ya da tarikat önderlerinden el alanlar, icazetli olanlar, baglananlar,

Nicin, bir kurtarici inanciyla seyhlerinden el ve tövbe aliyorlar, neden kendilerini hic olarak görüyorlar da beni kurtaracak olan kutsadigim seyhim anlayisiyla tarikat önderlerini kabül ediyorlar ve onlara ram oluyorlar?

Yani, eger ortada bir hata varsa ve dahi ortada kutsallik anlaminda Allah'in sevmedigi, hüzünlendigi ve de kizdigi birk sirk hadisesi varsa,

Bu Islam disi anlayis sadece, baglananlar ve rabita edenlerde mi?

Yoksa bunlarla beraber, Cübbelisi de, Mahmut Efendisi de, Abdülbakisi de, Ibni Arabisi de, Beyazid-i Bestamisi de suclu mu, hatali mi..?

Bana sorarsaniz, tarikat seyhine baglananlar da bir sorun yoktur,

Asil sorunlu olanlar, kendilerini kutsal konumunda göstererek, müridlerini ve baglananlarini bu halleriyle ilzam etmeleridir.

Tarikat ve tasavvufta sadece Seyh kutsanmaz, onun rüyasi, onun ilhami, onun ruhaniyeti, onun kerameti, onun kesfi de kutsanir ve müritleri ve baglilari tarafindan da bunlar Kur'an ayeti gibi, vahiy gibi algilanir.

Evet Cübbeli ültimatom vari sözüyle ne demisti!

"Ben kutsal biri degilim! Günahkarim!"

Bu güzel cümleden Mahmut Efendi de, Abdülbakisi de ve diger tarikat önderleri de ders cikarsin ve dahi bu öndere baglananlar da...

Tekrar soruyoruz:

Tarikat ya da tasavvuf bünyesi icersinde olanlar neden seyhlerine kurtarici gözüyle bakar da onlari kusarlar?

Cübbeli bu duruma insallah bir el atar.

NOT: Ben gene de Cübbeli'ye itimat ediyorum. Ona inaniyorum. Cünkü gözlerim hic bir sey görmedi.

Ehl-i Sünnet
22-06-2012, 10:22
(((__meftun__))) Cübbeli Hocamız hiç bir zaman Nakşibendi Tarikatının temsilcisi olduğunu iddia etmedi. Her zaman biz Mahmud Efendi Hz. lerine bağlıyız, bizim şeyhimiz O'dur der. senin karıştırdığın mevzu bu galiba.

Evliyalarda bile günah işleme payı varken, avamda hayli hayli günah işleme payı olur. Tabiki kutsanmış değildir.

Not: Bu yazımdan Cübbeli Hocamıza günah işledi keyfiyetini kastettiğimi çıkarmayın bi zahmet.

Elhamdulillah biz Hocamızın bu mevzuda masum olduğuna canı gönülden inanıyoruz.

NOT: Ben gene de Cübbeli'ye itimat ediyorum. Ona inaniyorum. Cünkü gözlerim hic bir sey görmedi.

Gözlerim görmedi diyorsun ama dilini bulaştırmaktan da geri durmuyorsun !!!

ebkem
22-06-2012, 10:26
MefTun kardeşim, hiçbir insan kutsal değildir. İnsanoğlu elbet günahkardır, buna inanmak için Cübbeli hocanın ağzından mı duymanız gerekiyordu? Şeyhe, mürşide kudsiyet atfedilmez, onlara tevessül ve intisap edilir. Aradaki farkın ayrımına varın. Şİrk diye okuya okuya bıktık usandık be! Vesile sadece vesile, kendisinden istemez o mübareği vasıta kılarsın. Bugün karşı yakaya geçerken bile demirden araca mecbursun hadi kolaysa ona binmeden denizden karşı yakaya geçsene! Ya bu kadar basit mantıktan bile mahrum musunuz?

Allah aşkına içinde olmadığımız hali bize yaftalayıp durmayınız! Bu bir meşrep meselesidir. Kimi ruhi terbiye ile tatmin olur, gibi cemaatte feraha erer.. İnsanları iradeleri ile seçtikleri, sevdikleri şeylerden ötürü yargılamak ve müşrik ilan etmek kimsenin haddi değildir. Ayrıca (((__meftun__))) diğer dinler ile alakalı olan forum başlığına bakarsanız ilginizi çekecek bir konu var..

Ercan Tekin
22-06-2012, 12:49
Cübbeli'ye mahkeme heyeti neyle gecindigini sormus, Cübbeli de yazar oldugunu ve ayda da 10.000TL para kazandigini yani geliri oldugunu ifade etmis.

Aylik 10.000TL iyi para.
Sofiler, garip yasar garip gezerler ama 21.YY'in sofileri bir baska.
Sanirim Saltanat Dönemini yasiyorlar.
Bilmeden neden şap diye hüküm peşindesiniz?
Adamlar ticaretle uğraşıyor zaten babasıda muhitin zenginlerinden.
Su-i zan etmekten sakınmanızı dilerim.

AynAlı
22-06-2012, 13:05
"Ben kutsanacak biri degilim. Ben günahkarim. Benim yüzümden (kusalligimdan, öyle sanilarak) nice aileler kavgali oldu, kadin nisanlisindan ya da kocasindan ayrildi, bir sürü e mailler vs..."

acaba bu aileler neden kavgalı olmuştur?Cüppeli ahmet hoca ailelerin parçalanmasında rol almışmıdır?

ubeyd_el_turki
22-06-2012, 14:08
1000 değil milyarlar kafir gelse ben Cübbeli Ahmed Hoca'yı kardeşim bilirim satmam...

Adetli kadına namaz kıldıran Kur'an okutan tasavvuf münkiri Bayındır'la (Prof.Kamil Sönmez ATV HABER'de ağzının payını vermiş idi ve sus pus kalmıştır) , eski şair ezhere gidince Alim olan İslamoğlu'nu (Gönenli Mehmet Efendi'nin talebelerinden Merhum Nihad Hoca derslerine gizlice gitmiş ve " Bu adamın ilmil yoktur" buyurmuştur ) ehl-i sünnet'ten kıl kadar ayrılmamaya gayret gösteren Cübbeli Ahmed Efendi'yle kıyaslamam bile...

Üç beş tane kafire, kardeşimi yem etmem.
Kendisi hata bile etse, yem etmem.

Bir tek konuda biz kendisine şaşırmış idik, zaten Kadir Mısıroğlu'da başına gelen bu işlerin ondan olabileceğini Cübbeli Ahmed Savunması sohbetinde söylemişti.
Cübbeli Ahmet Efendi hapisten çıkınca Fatih Altaylı'nın TEKE TEK'inde malum zevat'a övgüler yağdırdı...İşte velev ki, Allah'u Alim, başına gelenler ondan ola.

Ne talebesiyim, ne tarikiyim...Ancak Ehl-i sünnet'i hakkıyla ifade eden ve savunan bir adamı yem etmem.Fetullah Gülen'le meselesi ise ancak diyalog eksikliğinden beri gelir.
Birbirleriyle görüşseler, birbirlerini teyid ederler.

Tarikat ve tasavvuf'ta şeyhler neden kutsanır, neden şeyhe kurtarıcı diye bakılır diye soran kardeş ;
Bunun suçlusu o şeyh midir ? Binlerce insan var her birine nasıl hakim olunsun ? Eski medreseler olsa bu mümkün olurdu, ancak ahir zamanda bir şeyhin etrafında onbinler yüzbinler milyonlar var.
Ayrıca bir insanın öğretmenini, yol göstericisini tam sevmesi gerekir ki onun gibi ola.
Bu meselede uzun yazışmak gerekir.
Tarikat ve tasavvufun dışından bakılarak tenkid ve tahkir yapılamaz.
Yorum yapan ancak cevizi kabuğundan dolayı yemeyip atan insan gibidir.Cevizi yeme tamam, ancak yere de atma...Senin bilmediğin meyvesi var.

Ehl-i Sünnet
22-06-2012, 17:36

kac ay yanimda yatti
ayetleri okuma
sanada yazik dedi
ve bana telefonlar
otellerde bulasalim
telavive gidelim

tek bir hücrede kaldim
iki ay kaldim
2002 ciktim ben
yalniz kalan adamim
yaziyordum dilekce

Bu mevzuu da sana defalarca izaat yapılmasına karşın Rabbim'in ayetleri (Onların kalpleri var fakat (hakkı) anlamazlar, gözleri var fakat (gerçeği) görmezler, kulakları var fakat (doğruyu) duymazlar. ) tecelli ettiği için sana artık söylenecek tek söz kalmıştır.

"Kim ki birinde olmayan bir şeyi sadece onu ayıplamak maksadıyla, iftira maksadıyla zikrederse Allah (c.c.) söylediği şeyi ispatlayıncaya kadar onu cehennemde hapsedecektir." (Tebarâni)

Şüphesiz ki Allah TEVVÂB'tır, Tövbeleri çok kabul edicidir !!! Yol yakınken artık dön...

(((__meftun__)))
22-06-2012, 18:35
MefTun kardeşim, hiçbir insan kutsal değildir. İnsanoğlu elbet günahkardır, buna inanmak için Cübbeli hocanın ağzından mı duymanız gerekiyordu? Şeyhe, mürşide kudsiyet atfedilmez, onlara tevessül ve intisap edilir. Aradaki farkın ayrımına varın. Şİrk diye okuya okuya bıktık usandık be! Vesile sadece vesile, kendisinden istemez o mübareği vasıta kılarsın. Bugün karşı yakaya geçerken bile demirden araca mecbursun hadi kolaysa ona binmeden denizden karşı yakaya geçsene! Ya bu kadar basit mantıktan bile mahrum musunuz?

Allah aşkına içinde olmadığımız hali bize yaftalayıp durmayınız! Bu bir meşrep meselesidir. Kimi ruhi terbiye ile tatmin olur, gibi cemaatte feraha erer.. İnsanları iradeleri ile seçtikleri, sevdikleri şeylerden ötürü yargılamak ve müşrik ilan etmek kimsenin haddi değildir. Ayrıca (((__meftun__))) diğer dinler ile alakalı olan forum başlığına bakarsanız ilginizi çekecek bir konu var..

Hikaye okuma.
Tarikate el verenler, kendilerini hiç görürler.
Ölüm anı da dahil, kabir, kıyamet, hesap devirleri de dahil tüm evrelerdeki kurtuluş şeyhe bağlıdır.
Şeyhe bağlıysan iş bitmiştir.
Tarikatlerde şeyhler müntesipleri tarafından kutsanır öyle ki Allah'a yaklaşmak için müntesipler ibadetine güvenemezler de rabıtasına güvenirler.
Yani bu tarikatın ne menem bir şey olduğunu sadece sen bilmiyorsun yaşayan biri olarak ben de biliyorum. Gazel okuma.
Neden bağlandın bir şeyhe ilim öğrenmek için mi kurtulmak için mi?
Cübbeli güzel kelam etmiş.
Bütün şeyhler ve müntesipler bu söze kulak versin.
"Ben kutsal değilim..."
Evet hiç bir şeyh kutsal değildir. Kendilerini kutsalvari bir şekilde de müntesiplerine kendilerini pazarlamasınlar!!!
Aferim Cübbeli'ye akıllandı gibi...

(((__meftun__)))
22-06-2012, 18:40
acaba bu aileler neden kavgalı olmuştur?Cüppeli ahmet hoca ailelerin parçalanmasında rol almışmıdır?

Sorun orada ya...

Tarikat önderleri insanlar ve bağlıları tarafından neden kutsanır...

Kutsayanlar mı hatalıdır?

Kutsananlar mı hatalıdır?

Bana sorarsanız kutsananlar hatalıdır...

Çünkü şeyhler kendilerine el verenlere ilim ehli ya da alim edasından çok manevi kurtarıcı edasında yaklaşırlar ve de vurgulanan da budur.

Bütün şeyhler müntesiplerince kutsaldır.

fakiri
22-06-2012, 18:50
Cübbeli Ahmet Efendi hapisten çıkınca Fatih Altaylı'nın TEKE TEK'inde malum zevat'a övgüler yağdırdı...İşte velev ki, Allah'u Alim, başına gelenler ondan ola.

İlk defa Cübbelinin Haber türk Televizyonunda Fatih Altaylı'yı övme aymazlığını söyleyen birine rastladım ! Şimdiye kadar rastladıklarım Cübbelinin hep haklı ve doğru konuştuğunu söyleyip durdualr. Oysa Rasulullah :sav: buyuruyor ki, ;Resulullah buyuruyor ki; "Fasık bir kimse övüldüğü zaman, Allah Teala öfkelenir."

bu hakikat gün gibi ortada iken bugüne kadar Cübbelinin bu şaşkınlığını kimse gündeme getirmedi-söylemedi...
Nihâyet bir hayranı böylece söylemiş oldu.

:good:

agbi
22-06-2012, 18:50
BU KONUDA

Cübbeli hoca ya kayıtsız Şartsız inanıp Cübbeliyi hocayı savunan hatta ileri gidip BİR KAÇ KAFİR e yem etmem diyen lerden biri aşağıdaki sorularıma cevap verebilirmi EĞER CEVAP VEREMEYEN yoksa bende şunu derim KONU ya vakıf olmayan AKLINI kiraya veren ler.

Öncelikle belirtmeliyim Cübbeliye komplo kurulmuştur BU BİR GERÇEKTİR.

OLAY MEDYAYA YANSIMADAN HAHM ŞUNU DEMİŞ ŞU ŞUNU DEMİŞ DİYE BEYANLARI VAR.

MADEM BUNLARI BİLİYOR dun Cübbeli hoca

MALTA & JET SKİ & KİLİSE FOTORAFLARINLA BİR ZAMANLAR GÜNDEM OLUŞTURDUN Hiçmi TECRÜBE EDİNMEDİ Hiçmi TETBİR ler almadın ÇEVRENDEKİLERİNİ aNALİZ ETMEDİN BE Hocam.

REHBERİN Mahmud efendi nin vakurluğunu , Beden dilini , Ağız dilini hiçmi rehber edinmedin.

SENKİ İLİM SAHİBİSİN

SENKİ bir yerde islami lider sin.

MARMARA DEPREMİ hakkındaki beyanından sonraki tepkileri bilen adamsın.

YAPMA beee Cübbeli Hoca.

Mahmud efendiden bu konularda hiçmi ders almadın.

ALTAY lılarla Tv lara çıktın.

Tekrar ediyorum Cübbeli Hoca ya KOMPLO KURULMUŞTUR ve bunun işaretleri malta olayıdır AMA CÜBBELİ HOCA BU KONUDA GAFLETTE BULUNMUŞTUR.

Şimdi kalkıp Onu bunu suçlamayın önce geçmişteki olayları gözlemleyin.

Yukarıdaki yazdıklarım DÜNYEVİ GÖRÜŞ lerimdir Ruhani yazmıyorum çünkü haddim değil.

Ben HADDİMİ BİLİRİM.

ebkem

ubeyd_el_turki

ve

Diğerleri

Lütfen cevaplayın bu konuda Cübbeli Hoca nın hiçmi hatası yok ESAS MAHKEMEYE KONU OLAN FUHUŞTAN YAKALANAN iki Faslı bayan ve bunların DERNEKTE KALMASI

Lütfen cevaplayın Nuri lideri olduğu KARAGÜMRÜK mafiası ile NEDEN TELEFONLA GÖRÜŞTÜ ? Böyle insanlarla konuşmak Cübbeli hoca gibi mevki sahibine yakışırmı

Ercan Tekin
22-06-2012, 19:41
Ehl-i Sünnet müdaafasından Mahmud efendi hz'leri tarafından görevlendirilen Cübbeli Ahmed hocamıza yapılan iftira kampanyalarına ve komplolara inanan müslümanlar ! İmtihandasınız unutmayın.

Cübbeli Ahmed hocayı bu konuda yine gördük ki sözde savunur gibi görünen ama Dinler arası diyalogçuların en çok nefret ettiği isim olan Cübbeli Ahmed hocamıza bıyık altından bu başına gelenlere gülmüyorlarsa bende birşey bilmiyorum !

İki yüzlülük kötü bir huydur!

Cübbeli Ahmed hoca neden yahudi ve hristiyanlara yalakalık yapmadı ve neden ehl-i sünnet dışı akımlara göz yummadıda başına gelmeyen kalmadı ?

İşte ...! Cübbeli Ahmed hocamızın televizyonlara çıkıp milyonları ehl-i sünnet dışı akımların şerrinden sakındırması bazı kesimleri müthiş derecede rahatsız etmiştir.
Müslüman milletimizin itikadını bozmaya and içmiş sapık fırkaların ifsadlarına, ehl-i sünnetin kılıcıyla adeta ilmi cihad eden neferlerin önderi konumuna yükselen Cübbeli Ahmed hocanın başına bu iftiralar ve komploların gelmesinden daha doğal birşey olamaz.
Elbetteki kul kusurludurdan yola çıkıldığında bu yolda birtakım istismarlara ve tuzaklara düşmesi imtihan için yaşanmıştır.
Tabi ki bunlarda Cübbeli Ahmed hocamızın imtihanıdır.
Bize kalan ise Cübbeli Ahmed hocanın ehl-i sünnet müdaafasına kaldığı yerden devam etmesi için en kısa sürece hapisten çıkmasını beklemek dua etmektir.

Akıllı müslüman da Cübbeli hocanın insanlığın beşer sıfatının gereği bazı kusurlarını görmeyi dillendire dillendire ballandırması yerine Ehl-i Sünnet müdaafasını dillendirmeli ve daima tebliğinde kullanmalıdır.

Peki sürekli gündemi fırsat bilipte Cübbeli hocamıza verip veriştirme sinsiliğine girişenlerin derdi nedir?

:) Cevabı çok basit çünkü Cübbeli hocamız onların ehl-i sünnete uygun olmayan yamuklarını dile getirdiğinden Cübbeli hocaya garez duymaları marazlık yapmalarıdır. Onlar Cübbeli hocayı asla sevmezler, bazıları sever gibide görünürler ama bazıları daha mertçe davranıp iki yüzlülük yerine tek yüzlülük gösterip hiç sevmezler, ben onlara daha çok saygılıyım çünkü iki yüzlü değiller.

Neyse yaraları olan kaşır:oleyo:
bizde Cübbeli hocamıza duada yarışır:flw

Mahmud efendi hz'lerinin en çok sevdiği talebelerinden olan Cübbeli Ahmed hocamıza Allah en kısa zamanda bu komplolardan tuzaklardan kurtulmayı ve ehl-i sünnet müdaafasına kaldığı yerden devam etmeyi nasip eylesin.amin
İşte herşeyi anlatan o güzel duygulu görüntüler:

http://www.youtube.com/watch?v=UpbkXyK2ml0&feature=related

agbi
22-06-2012, 20:03
Ercan Tekin

Görmemişsiniz

Size görmeniz için güncelleme

Cübbeli hoca ya kayıtsız Şartsız inanıp Cübbeliyi hocayı savunan hatta ileri gidip BİR KAÇ KAFİR e yem etmem diyen lerden biri aşağıdaki sorularıma cevap verebilirmi EĞER CEVAP VEREMEYEN yoksa bende şunu derim KONU ya vakıf olmayan AKLINI kiraya veren ler.

MALTA & JET SKİ & KİLİSE FOTORAFLARINLA BİR ZAMANLAR GÜNDEM OLUŞTURDUN Hiçmi TECRÜBE EDİNMEDİ Hiçmi TETBİR ler almadın ÇEVRENDEKİLERİNİ aNALİZ ETMEDİN BE Hocam.

REHBERİN Mahmud efendi nin vakurluğunu , Beden dilini , Ağız dilini hiçmi rehber edinmedin.

SENKİ İLİM SAHİBİSİN

YAPMA beee Cübbeli Hoca.

Tekrar ediyorum Cübbeli Hoca ya KOMPLO KURULMUŞTUR ve bunun işaretleri malta olayıdır AMA CÜBBELİ HOCA BU KONUDA GAFLETTE BULUNMUŞTUR.

Yukarıdaki yazdıklarım DÜNYEVİ GÖRÜŞ lerimdir Ruhani yazmıyorum çünkü haddim değil.

Ben HADDİMİ BİLİRİM.

ebkem

ubeyd_el_turki

ve

Diğerleri

Lütfen cevaplayın bu konuda Cübbeli Hoca nın hiçmi hatası yok ESAS MAHKEMEYE KONU OLAN FUHUŞTAN YAKALANAN iki Faslı bayan ve bunların DERNEKTE KALMASI

Lütfen cevaplayın Nuri lideri olduğu KARAGÜMRÜK mafiası ile NEDEN TELEFONLA GÖRÜŞTÜ ? Böyle insanlarla konuşmak Cübbeli hoca gibi mevki sahibine yakışırmı

maksut ibrahim
22-06-2012, 20:35
Bu mevzuu da sana defalarca izaat yapılmasına karşın Rabbim'in ayetleri (Onların kalpleri var fakat (hakkı) anlamazlar, gözleri var fakat (gerçeği) görmezler, kulakları var fakat (doğruyu) duymazlar. ) tecelli ettiği için sana artık söylenecek tek söz kalmıştır.

"Kim ki birinde olmayan bir şeyi sadece onu ayıplamak maksadıyla, iftira maksadıyla zikrederse Allah (c.c.) söylediği şeyi ispatlayıncaya kadar onu cehennemde hapsedecektir." (Tebarâni)

Şüphesiz ki Allah TEVVÂB'tır, Tövbeleri çok kabul edicidir !!! Yol yakınken artık dön...

CÜBBELI AHMET HOCANIN HAHAMBASI YALANI

http://www.youtube.com/watch?v=11OrXWP4aPY

http://www.youtube.com/watch?v=FcZVdeQT6B4

Araf suresi, 7/179: "Andolsun ki, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Onların kalbleri vardır, fakat onunla gerçeği anlamazlar. Gözleri vardır, fakat onlarla görmezler. Kulakları vardır, fakat onlarla işitmezler. İşte bunlar hayvanlar gibidirler. Hatta daha da aşağıdırlar. Bunlar da gafillerin ta kendileridir."

agbi
22-06-2012, 20:40
Ercan Tekin

Görmemişsiniz

Size görmeniz için güncelleme

SENKİ İLİM SAHİBİSİN

YAPMA beee Cübbeli Hoca.

Ben HADDİMİ BİLİRİM.

ebkem

ubeyd_el_turki

ve

Diğerleri

Ehl-i Sünnet

Sizden de yorum bekliyorum

ebkem
22-06-2012, 20:47
Hikaye okuma.
Tarikate el verenler, kendilerini hiç görürler.
Ölüm anı da dahil, kabir, kıyamet, hesap devirleri de dahil tüm evrelerdeki kurtuluş şeyhe bağlıdır.
Şeyhe bağlıysan iş bitmiştir.
Tarikatlerde şeyhler müntesipleri tarafından kutsanır öyle ki Allah'a yaklaşmak için müntesipler ibadetine güvenemezler de rabıtasına güvenirler.
Yani bu tarikatın ne menem bir şey olduğunu sadece sen bilmiyorsun yaşayan biri olarak ben de biliyorum. Gazel okuma.
Neden bağlandın bir şeyhe ilim öğrenmek için mi kurtulmak için mi?
Cübbeli güzel kelam etmiş.
Bütün şeyhler ve müntesipler bu söze kulak versin.
"Ben kutsal değilim..."
Evet hiç bir şeyh kutsal değildir. Kendilerini kutsalvari bir şekilde de müntesiplerine kendilerini pazarlamasınlar!!!
Aferim Cübbeli'ye akıllandı gibi...

Bakınız o kadar boş terana öttürüyorsunuz ki yazsam harcadığım vakte yazık olacak lakin, borçtur aydınlatayım da siz isterseniz yine kafanızı kuma gömmeye devam edin.

Evvela kendini hiç görme yani "adem" sadece seyri sülukta yahud bir tarikate intisap etmiş kişiye has değildir. Her kamil mümin kendini bir hiç görmediler, ibadetlerini kafi görmeyip Allah'a daha çok nasıl ve hangi yolla yaklaşmalıyım diye düşünmelidir. Bu hususta bu hali sırf o yola has saymak kısır kafalıların kendilerine hedef seçtikleri oyun tahtası gibi görünüyor. Siz şimdi tarikate bağlı değilsiniz kendinizi bir şey mi sanıyorsunuz, bir hacminiz, kütleniz mi var? İbadetlerinizi, kendinizi çok mu görüyorsunuz, yaptıklarımıza değil biz zan ile Allah'a yapamadıklarımızın affını ve istiğfarını yaparız. Kendimizi hiç gördüğümüz doğrudur, hep'te olmaktansa bu makamın nesi yanlış anlamakta güçlük çekiyorum. Bunları yazarken klavye ters falan mı duruyordu allesen?

Hiçbir mürid, şeyhine kutsallık atfetmez atfetmemeli, elbette yanlış. ben aksini söylemiyorum ki. Şiddetle kendi bildiğinizde israr ediyorsunuz. İbadete güvenilmez de rabıtaya güvenirler ne demek.. Hakiki müslüman ibadetine de güvenmez ki.. Biz Allah rızası için mesul olduğumuz ibadetlerimizi ifa ederiz. Umulur ki kabul ola. Ne yani rabıta kulun bonusui puanı mı? Ne saçma fikirler içindesiniz öyle.. Siz vakti zamanında içinde olduğunuzda öyle kişiler ile muhatap olmuş olabilirsiniz. Hakiki tarikat erbabı böyle yanlış düşünceler içinde değildir.

Bakınız benim anlayışımda bu bir metafiziksel ihtiyaçtır. Allah biliyor ya içimde büyük muhabbet var o kapıya. Bu ne sırattan jet gibi geçmek, ne kabirde zebaniler tarafından tırsmamak ne desorgu sualde paçayı kolaydan yırtmak için bir temanna içindir. Benim için tafikat, tasavvuf kişinin asla dünya hayatı boyunca o huzuru yani Allah'tan gayrı kalmadaki derin elemi ve dünya zindanında bulunmanın o can daralması haline bir merhem olacak feraset dolu evliya bakışına layık olma ve menevi ızdırabı dindirme olayıdır. Benim ihtiyacım bu şekilde. Kimileri orayı tabiri caizse finans danışmanı olarak görüyorsa benim lafım olamaz. O bildiğiniz ticarete girer. Ben metafizilsek olarak terakkiden dem vuruyorum. Aylarca hiçbir hoca kitap benim ruhumu doyurma dı o mübareklerin meclisinde geçirdiğim bir saat dünya ötesi haz yaşattı. Siz ne anlayacaksınız bizim halimiz nicedirç Farklı müşahedeleriniz olmuş olabilir, hani yanlış filleri olmuş da olabilir. Ama umumun öyle olduğunu göstermez. Allah aşkına yapmayınız ya.

Ben Efendi Babama kutsallık atfetmem, ilahi hal haşa isnad etmem. Ama evliyaullah Allah katında cilvesi olan kullardır elbet manevi olarak ruhları terakki ve inkişaf kazandıran insanlardır bu yüzden senin benim gibi de adiyattan kullar değillerdir. Allah, Resulü, Sahabi, Tabiin, Tebe-i Tabiin ve evliyaullah, meşayıh.. Silsile bu şekilde gider. Kudsi hadiste denmiyor mu "Kim benim bir dostuma düşmanlık yaparsa ben ona savaş açarım" Ve evliyalar Peygamberler'in varisçilerdir.. Bu hadislerden ne anlıyoruz acaba? Elbette Allah'ın verdiği makamı siz yok saysanız da bu perdeyi kapayınca güneşin ışığını yok ettiğini sanan ahmağın hali kabilinden olur. Lütfen kardeşim yanlış çıkarımlar yapıyorsunuz.

Siz bağlı değilseniz değilsinizdir, meşrebi orayı ihtar etmiş kişiyi delisaçması fikirleriniz ve sanılarınızla zan altında tutmayın. Gerçekten komiksiniz yani.

agbi
22-06-2012, 20:48
Ehl-i Sünnet müdaafasından Mahmud efendi hz'leri tarafından görevlendirilen Cübbeli Ahmed hocamıza yapılan iftira kampanyalarına ve komplolara inanan müslümanlar ! İmtihandasınız unutmayın.

Cübbeli Ahmed hocayı bu konuda yine gördük ki sözde savunur gibi görünen ama Dinler arası diyalogçuların en çok nefret ettiği isim olan Cübbeli Ahmed hocamıza bıyık altından bu başına gelenlere gülmüyorlarsa bende birşey bilmiyorum !

İki yüzlülük kötü bir huydur!

Cübbeli Ahmed hoca neden yahudi ve hristiyanlara yalakalık yapmadı ve neden ehl-i sünnet dışı akımlara göz yummadıda başına gelmeyen kalmadı ?

İşte ...! Cübbeli Ahmed hocamızın televizyonlara çıkıp milyonları ehl-i sünnet dışı akımların şerrinden sakındırması bazı kesimleri müthiş derecede rahatsız etmiştir.
Müslüman milletimizin itikadını bozmaya and içmiş sapık fırkaların ifsadlarına, ehl-i sünnetin kılıcıyla adeta ilmi cihad eden neferlerin önderi konumuna yükselen Cübbeli Ahmed hocanın başına bu iftiralar ve komploların gelmesinden daha doğal birşey olamaz.
Elbetteki kul kusurludurdan yola çıkıldığında bu yolda birtakım istismarlara ve tuzaklara düşmesi imtihan için yaşanmıştır.
Tabi ki bunlarda Cübbeli Ahmed hocamızın imtihanıdır.
Bize kalan ise Cübbeli Ahmed hocanın ehl-i sünnet müdaafasına kaldığı yerden devam etmesi için en kısa sürece hapisten çıkmasını beklemek dua etmektir.

Akıllı müslüman da Cübbeli hocanın insanlığın beşer sıfatının gereği bazı kusurlarını görmeyi dillendire dillendire ballandırması yerine Ehl-i Sünnet müdaafasını dillendirmeli ve daima tebliğinde kullanmalıdır.

Peki sürekli gündemi fırsat bilipte Cübbeli hocamıza verip veriştirme sinsiliğine girişenlerin derdi nedir?

:) Cevabı çok basit çünkü Cübbeli hocamız onların ehl-i sünnete uygun olmayan yamuklarını dile getirdiğinden Cübbeli hocaya garez duymaları marazlık yapmalarıdır. Onlar Cübbeli hocayı asla sevmezler, bazıları sever gibide görünürler ama bazıları daha mertçe davranıp iki yüzlülük yerine tek yüzlülük gösterip hiç sevmezler, ben onlara daha çok saygılıyım çünkü iki yüzlü değiller.

Neyse yaraları olan kaşır:oleyo:
bizde Cübbeli hocamıza duada yarışır:flw

Mahmud efendi hz'lerinin en çok sevdiği talebelerinden olan Cübbeli Ahmed hocamıza Allah en kısa zamanda bu komplolardan tuzaklardan kurtulmayı ve ehl-i sünnet müdaafasına kaldığı yerden devam etmeyi nasip eylesin.amin
İşte herşeyi anlatan o güzel duygulu görüntüler:

http://www.youtube.com/watch?v=UpbkXyK2ml0&feature=related

Siz önce Ali haydar efendiyi iyi tanıyın sonra mahmud efendiye gelin daha sonra Cübbeli hoca yı.

ebkem
22-06-2012, 20:54
Biz ne diyelim şimdi biri Cübbeli hocanın neden hataları var, diğeri de hocanın iyi ki hatası var kutsal değil diye,bana kanıt gösterir.. Arkadaşlar o iki şahsı birbirine bırakalım aydınlatsınlar kafalarını.

agbi
22-06-2012, 21:02
Biz ne diyelim şimdi biri Cübbeli hocanın neden hataları var, diğeri de hocanın iyi ki hatası var kutsal değil diye,bana kanıt gösterir.. Arkadaşlar o iki şahsı birbirine bırakalım aydınlatsınlar kafalarını.

ebkem

Malta Jet Ski vede Kilise ziyaretlerini hatırlarmısın Cübbeli hoca nın en yakınına sızmış SIZMA nın buna neden olduğunu ki Cübbeli hoca bu seyhaate ailesi ile gitmiştir yani SIZMA ÇOK yakında idi.

BU CÜBBELİ HOCA ya bir ders olmalı idi BANA GÖRE bu olaydan sonra ÇOK DİKKATLİ ve geniş araştırma sonucu ÇEVRESİNİ yenilemeli idi.

BANA GÖRE YAPMADI.

Son olay fas tan gelen iki kadın vede FUHUŞYAPARKEN yakalanması ve her ne şekilde olursa olsun KARAGÜMRÜK çetesi ile sosyal ilişkileri.

BU MEVKİDE OLAN bir kişiye sosyal davranış olarak yakışırmı ? DİKKATSİZLİK EMNİYETSİZLİK ve GAFLET.

O MEVKİDE olan bir kişi cemeatteki şehit olayların derinliğini bilmesi gerekirdi İki halef veya Mahmud efendiden icazet alabilecek iki ALLAH cc sevdiği kul

ANLATABİLİYORMUYUM

agbi
22-06-2012, 21:06
ebkem

Malta Jet Ski vede Kilise ziyaretlerini hatırlarmısın Cübbeli hoca nın en yakınına sızmış SIZMA nın buna neden olduğunu ki Cübbeli hoca bu seyhaate ailesi ile gitmiştir yani SIZMA ÇOK yakında idi.

BU CÜBBELİ HOCA ya bir ders olmalı idi BANA GÖRE bu olaydan sonra ÇOK DİKKATLİ ve geniş araştırma sonucu ÇEVRESİNİ yenilemeli idi.

BANA GÖRE YAPMADI.

Son olay fas tan gelen iki kadın vede FUHUŞYAPARKEN yakalanması ve her ne şekilde olursa olsun KARAGÜMRÜK çetesi ile sosyal ilişkileri.

BU MEVKİDE OLAN bir kişiye sosyal davranış olarak yakışırmı ? DİKKATSİZLİK EMNİYETSİZLİK ve GAFLET.

O MEVKİDE olan bir kişi cemeatteki şehit olayların derinliğini bilmesi gerekirdi İki halef veya Mahmud efendiden icazet alabilecek iki ALLAH cc sevdiği kul

ANLATABİLİYORMUYUM

ebkem

Bana göre Cübbeli hoca

DİKKATSİZLİĞİ ile

KENDİNE FAZLA GÜVENMESİ ile

TETBİRİ ELDEN BIRAKMASI ile

vbHAREKETLERİ ile

Kendisine Komplo kurulmasına imkan YARATTTI.

bU DÜŞÜNCELERİM SİZCE DOĞRU DEĞİLSE

lÜTFEN BANA nedenleri ile anlatın YANLIŞ DÜŞÜNCEM varsa YANLIŞ DÜŞÜNCEM den döneyim.

ebkem
22-06-2012, 21:08
Haşa misalimi yanlış telakki etmeyiniz; Hz. Yusuf neden Züleyha ile konuştu da gömleği arkadan yırttırdı da yıllarca hapiste yattı? Bundaki Allah'ın takdirini ve imtihanını anlayamayacak kadar kader alayışından uzak mısınız? Elbet kul imtihandan geçer bir takım hataları olabilir. Olmasa beşer olmasının ne anlamı var? Lütfen akil davranın ya.

agbi
22-06-2012, 21:23
Haşa misalimi yanlış telakki etmeyiniz; Hz. Yusuf neden Züleyha ile konuştu da gömleği arkadan yırttırdı da yıllarca hapiste yattı? Bundaki Allah'ın takdirini ve imtihanını anlayamayacak kadar kader alayışından uzak mısınız? Elbet kul imtihandan geçer bir takım hataları olabilir. Olmasa beşer olmasının ne anlamı var? Lütfen akil davranın ya.

Kusura bakmayın PEYGAMLERİMİZ ile bugün Ne gf.Gülen i ne Mahmud efendiy nede bir başkasını karşılaştırabiliriz SOSYAL yaşamda.

Peygamberlerimiz HATA yapmazlar yaptıkları na birşey diyorlardı şu an unuttum HATA değil bir başka ismi vardı.Bunlar AYET lerin inmesine vesile bile olmuşlardı.

BAKIN BEN DİNİ KONUMDA DEĞERLENDİRMEKTEN hep kaçarım size çok örnekler verebilirim GEÇMİŞ İSLAM BÜYÜKLERİN den veya peygamberlerden ama HADDİM değil.

HER ANIMIZ BİR İMTİHANDIR yakınımızn başına gelen i hüsnüzan da Suizanlada değerlendiririz ASLINDA HATA dır ALLAH cc imtihanını neden yaptığını bilemeyiz.

Bakın bir yerde kendinizi veya diğerleri hakkındada söylemleriniz İNKAR EDİYORSUNUZ.

benim İTİRAZIM bu konuda hükümetin suçlanması savcıların suçlanması hatta f.gülen cemeati yaptı iftirası.

ANLATABİLDİMMİ

Ercan Tekin
22-06-2012, 21:26
Siz önce Ali haydar efendiyi iyi tanıyın sonra mahmud efendiye gelin daha sonra Cübbeli hoca yı.

Biz bu zatlarla büyüdük, Cübbeli hocaya satasip duruyorsunuz!

Mesajınız ŞehbaL tarafından düzenlendi
Gerekçe; Uslübumuza dikkat edelim

ubeyd_el_turki
23-06-2012, 10:31
fatih altaylı'yı değil kanunla korunanı övmüştür.meseleyi anlamamışsınız.

fakiri
23-06-2012, 10:39
fatih altaylı'yı değil kanunla korunanı övmüştür.meseleyi anlamamışsınız.

Fatih Altaylıyı da yere-göğe sığdıramamış ve Cübbelinin bu ifadeleri karşısında F.Altaylı bile büyük bir şaşkınlık geçirmiştir. ben ce siz o programı daha dikketlice izleyin, Cübbelinin devirdiği çamları iyice belleyin diyorum.

ubeyd_el_turki
23-06-2012, 10:46
Cubbeli kardesimi yem etmem.
Bayindirida islamoglunuda yem etmem tenkid ederim ama yem etmem.fiillerini tenkid eder fiil kotuyse bugz ederim.bidat ve hatali görüşlerini elbette tenkid ederiz.
Cübbelinin Kamal ataturku övmesini tenkid ettik,bazı argo kelimelerine kızdık ancak Vahdettin Kamal Ataturku 'osmanlıpaşası böyle dinsiz imansız olmaz' diye şeyhulislam Mustafa Sabri Efendi'yi bile tersliyor ve sahip cikiyorsa kusura bakılmasın, bizde kardeşimizi satmayız.

Fitneye sebebiyyet verilmemelidir.

Seyhul Ekber Muhyiddin Arabi kendisine öldürmek için atılan taşlardan değil onu tanıyan kardeşinin attığı gülden canı yanmıştı.

ubeyd_el_turki
23-06-2012, 10:51
IyI kI kadı değIlsInIz.sevmediginiz insana atilan her iftiradan veyahut yaptigi her isten suclayabilme potansiyeli
var.

Kadir mısıroğlu`na Ataturkun ismini sert soyluyor diye ceza vermek isteyen hâkim gibisiniz.

ubeyd_el_turki
23-06-2012, 21:40
arabiye sevdali olunca herkes arabi gelirmis.elbet hallacdir,yazarken sasirmisiz,insan oldugumuzun delilidir.
mukemmeller hata etmez herkese bir kulp bulur.

Sizinde hatanizi yazariz cubbelininde ama kimseyi fasiklara,meze yapamayiz.
Bizi taniyan bilir mubarek, siz kufretsenizde bir cevap alamazsiniz.
Selametle

fakiri
23-06-2012, 21:51
arabiye sevdali olunca herkes arabi gelirmis.elbet hallacdir,yazarken sasirmisiz,insan oldugumuzun delilidir.
Selametle

İslâmın adab-ı muaşeretinden ve tasavvufun incelikelrinden bahseden bütün kitaplarda çok konuşmanın zararları ve kişiyi sokacağı zor durumlardan bahsedilmiş ve bu husus müminlerin vasıflarından ve özelliklerinden sayılmamıştır. Çok konuşan bir insanı bir başkasına -senin ifadenle söylim- meze yapılmasına gerek yoktur. Çünkü o zaten kendi kendisini meze yapmıştır ve yapmaktadır. Nitekim, Cübbeli nam adlı kişi bir çok sözünden dolayı da bizatihi kendisi özür dilemiş ve rücu etmiştir. Bütün bunlar göstermektedir ki, bu şahıs İslâmı tebliğ ve anlatma vasfına ve din ilminin başkalarına nasıl nakledilmesi gerektiğine dair olgunluğa haiz değildir ve nakıstır.
Herkes istediği gibi düşünebilir ancak, Bu bir hakikattir. vesselâm.

agbi
23-06-2012, 21:51

Selametle

ubeyd_el_turki

CÜBBELİYİ KİMSE meze yapmadı.

CÜBBELİ kendi kendi ni meze yaptı.

CÜBBELİYİ YARGILAYANLAR fasık değildir.

CÜBBELİYE ister ALLAH ikazı deyin ister DÜNYEVİ ikaz deyin MALTA olayı İKAZ dı CÜBBELİYE ama o anlamadı.

ubeyd_el_turki
23-06-2012, 22:10
Sen anlamışsin mübarek kardeşin değil mi ? Uyar,duzelt sana farz olan budur herhal.Duzeltemedin mi fiili bugzet ama her haline düşmanca ifade ve söz hakka girmektir.Biz tenkid ederiz ama bizdendir, der geceriz.
Onun hatasından veya herhangi bir belasından hoşlanmak oh olsun, demek çok tehlikelidir.
İnsanız, Allah Teala ve Tekaddes muhafaza başınıza gelir, anlarsınız.
Allah Teala ve Tekaddes onun için bu işleri hayır yazdı ise, söylenenler merdud olur.Allah Teala'ya ait fiile müdahil olmayalım.Kutub-i sittedeki iki yahudinin (dindar-fasık) hikayesini anlatan hadis-i şerifi okumanizi rica ederiz.
Bu kadar uzamasın, hayır dua edip geçelim.
Başka davalarımız dertlerimiz var.

rabbinsadikkulu
22-07-2012, 02:57
Gerçek Cübbeli

http://www.youtube.com/watch?v=Ab1uG-akseE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ab1uG-akseE&feature=related

Gerçek cübbeli 2

http://www.youtube.com/watch?v=Zs7XOL3zxkI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Zs7XOL3zxkI&feature=related

Gerçek Cübbeli 3 ( Dinler Arası Diyalog )

http://www.youtube.com/watch?v=U6jtIF0tcYY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=U6jtIF0tcYY&feature=related

Gerçek Cübbeli 4 ( Ahir Zamanda Alimlerin Çekecekleri )

http://www.youtube.com/watch?v=azTbzFGqpgg&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=azTbzFGqpgg&feature=relmfu

dostluk
22-07-2012, 16:49
Allah diyene inanacağız..bunun haricinde neye inanırsak inanlım lakin gözümüzle görmediğimiz şeylere inanmayalım..

Allahü teala ne buyuruyor :

Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirsen onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz.

En çok düşmanı olan kimdir?

En çok düşmanı olan Allahü teâlâdır!

Bir gün Musa aleyhisselam, insanların konuşmalarından bıkmış, (Ya Rabbi, n'olur bu insanlar benim hakkımda konuşmasın) diye dua etmiş.

Allahü teâlâ buyurmuş ki:
(Ya Musa, senin istediğin o şeyi ben, kendim için bile yapmadım. Görmüyor musun, duymuyor musun, Benim hakkımda neler konuşuyorlar.)

Peygamber efendimiz Allah’ın habibi idi, âlemlere rahmet idi. İnsanları Cennete davet için, Cehennemden sakındırmak için en acı sıkıntıları çekti. Ona akla hayale gelmeyecek iftiraları yaptılar, hâşâ, sihirbaz dediler, hâşâ, mecnun dediler, hâşâ, şair dediler, hâşâ, hanımı Âişe validemize iftira ettiler, çok eziyet ettiler, yollarına dikenler döşediler. Allah’ın Habibi ile savaştılar. Halbuki O rahmet-i ilahi idi, insanlar yanmasın diye adeta çırpınıyordu. (Bilmiyorlar, bilselerdi yapmazlardı) buyuruyordu.

Hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehennemde bırakır.) [Ebu Davud]

Kur'an-ı kerimde de mealen buyuruluyor ki:
(Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allah’ın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların tâ kendileridir.) [Nahl 105]

İkinci binin müceddidi, hadis-i şerifle müjdelenen imam-ı Rabbani hazretlerine yaptıkları eziyet diğer iftiraların yanı sıra ne dediler biliyor musunuz, Serhend cahili dediler, bu isimle de yazılar yazıp dağıttılar.

Resulullahın vârislerinin istisnasız hepsi de aynı eziyet ve sıkıntılarla karşılaşmışlar, çeşitli iftiralara maruz kalmışlardır. Hatta ibni Âbidin hazretleri, hocası Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerine yapılan iftiralara dayanamayıp, iftiracılara ve onlara inananlara bir reddiye risalesi yazdı. Bu risaleye de Sell-ül-Hüsâmü'l-Hindi li-Nusreti Mevlana Şeyh Halid Nakşibendi ismini verdi.

İmam-ı Gazali hazretleri de iftiralara maruz kalan büyüklerdendir. Felsefeciler ve bid’at ehli olanlar hâlâ bu büyük imama iftiralarına devam etmektedirler.

Kim Muhammed aleyhisselama çok benzerse o derece, bu sıkıntılar, bu iftiralar başına gelir. Bunlar, bu yolun şanındandır. Eden kendine eder. Allahü teâlâ kimi azaba atmak isterse büyüklerin üstüne salar, yani o insanlar büyüklere dil uzatır. Yaradılışında said olanlar kesinlikle büyüklere dil uzatmazlar. Başka günahları olabilir ama büyüklere dil uzatmazlar.

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:

Şeyh-ul-islam Abdüllah-i Ensâri Hirevi, "Ya Rabbi! Dostlarını öyle yaptın ki, onları tanıyan sana kavuşuyor ve sana kavuşmayan, onları tanımıyor" buyuruyor. Bu büyüklere düşmanlık etmek, sonsuz ölüme sürükleyen bir zehirdir. Onları incitmek, sonsuz felaketlere sebep olur. Allahü teâlâ bu belaya düşmekten korusun! Şeyh-ul-islam yine buyurdu ki, "Ya Rabbi, her kimi felakete düşürmek istersen, onu bizim üzerimize atarsın." (m.106)

Peygamberlerden başka herkes günah işler. Allahü teâlâ sevdiği kullarının günahlarının cezasını ahirete bırakmaz. Çünkü günah suçtur. Karşılığı cezadır. Dünyada üç sıkıntı verir:

1- Hastalık verir. Sabrederse affeder. Sebeplere yapışmak ve geleni Allah’tan bilmek lazımdır. Ve ne maksatla geldiğini bilerek şükretmeli.

2- Günahların affı için ikinci yol maddi sıkıntıdır. Borçlu olmaktır. Borçlarını ödemek için çekilen sıkıntılardır. Bu da günahların affına sebeptir.

3- İnsanların yalan ve dedikodu ve iftiralarıyla haksız olarak iftiraya uğramaktır.

AynAlı
22-07-2012, 16:52
gerçek olana inanacağız tabiki.millet artık hacıyım hocayım diyene inanmıyor gerçeğe inanıyor,sorgulamasını biliyor ve ona göre davranıyor.

ömerusta
22-07-2012, 18:58
kimse kimseye inanmak zorunda değil dürüst seniz oturur köşenizde ALLAHA .c.c hamd eder siniz vay tvitira girin vay baskı yapın vay bunu edin bırak bu işleri adam gibi bekle