PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biriyle Küs(Kırgın) Kalmak Çok Mu Hoşunuza Gidiyor?

Sayfa : [1] 2

Leylifer
09-06-2012, 19:51
Ben bu foruma geleli yaklaşık 1.5 yıl oldu. Burada aktif üye olalı ise yaklaşık 3 ay oldu. Pasif üye iken yani sadece forumları takip ederken kimlerin tartıştıklarını, kimlerin birbirlerine kırgın olduklarını gördüm… Dinimizde kırgın olmak, küs kalmanın hükmünü benden daha iyi bilirsiniz… Sizler benden daha bilgilisiniz dini konularda… Ben de bu konu üzerine yazılar araştırdım… Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum…

KÜS KALMAK

Yüce Allah, Kur’ân-ı Kerîm’de,

“Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin
ve Allah’tan korkun ki esirgenesiniz.“ (Hucurât 49/10)

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki,” Eğer bir kimse bir Müslüman la bir sene küs duracak olursa, onu öldürmüş gibidir”. Yani, katile verilen ceza gibi cezayı hak etmiş olur. Her Pazartesi- Perşembe günü kulların hesapları, yer meleklerinden gökteki meleklere verilir. Diğer rivayette ise her Pazartesi-Perşembe günleri Cennet kapıları açılır da ortak koşanların dışında hepsi af olur. Yalnız küsler kalır. Bunların günahlarının bağışlanması barışmalarına kadar ertelenir. İslâm’da üç günden fazla küslük yoktur. Eğer küslüklerini devam ettirirlerse barışıncaya kadar İslâm’dan çıkarlar. Bunlar ne acı şeylerdir!ki Müslümanlar bu gibi felaketlerden kendilerini korumalıdırlar.

Birbirine dargin olanlari baristirmak gerekir. Hadis-i serifte, (Hastanin halini sormak için 2 km git, küs olan kimseleri baristirmak için 4 km, bir din kardesini ziyaret etmek ve ilim adamindan bir mesele ögrenmek için de 6 km git!)

Hz. Musa, (Ya Rabbi, dargin olanlari baristirana ne ecir verirsin? diye sordu. Hak teâlâ, (Kiyamet gününde selamet verir, korktugu seylerden emin eder, umdugu seylerle sereflendiririm) buyurdu.

Hadis-i seriflerde buyuruldu ki:
(Bir müminin din kardesiyle üç günden çok dargin durmasi caiz degildir. Üç gün geçtikten sonra, onunla karsilasirsa, ona selam verip hatirini sormalidir. O kimse selamini alirsa, birlikte, sevaba ortak olurlar. Selamini almazsa günaha girer. Selam veren de küs durma mesuliyetinden kurtulmus olur.)
(iki kisi, birbirine dargin olarak ölürse, Cehennemi görmeden Cennete giremez. Cennete girseler de birbiriyle karsilasamazlar.)

Ara bulmak ve yalan
Müslümanlarin birbirine olan haklarindan birisi de iki kisinin arasini bulmak, küsleri baristirmaktir.

Hadis-i serifte buyuruldu ki:
(Nafile namaz, oruç ve sadakadan daha faziletli amel iki kişi arasini bulmak ve düzeltmektir. Çünkü ara bozuklugu dini kökünden yikar.)

Hak dostu Konyalı Nuri Efendi Baba“kim ki her hangi bir insana şu mendil kuruyuncaya kadar küs kalırsa, Nura yılık edip de Namaza durmasın. Çünkü Yaratıcı demez mi? sen kimsin ki bana asi,isyan,şirk,küfür ediyorlar da ben onları bile affediyor Rahim ve Rahmanlık yapıyorum. Sen küs kalıp affetmiyorsun.derse ne yaparsın”

KÜSMEK Bir kezzap damlasını sevdiğinin başına koymaktır!
Sevilmeyene küsülmez! Peki ya; `sevilene` niye küsülür?
Küsmek; sevgiye zulümdür
Küsmek; insafa zulümdür

Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız; iman etmedikçe de cennete giremezsiniz” diyen Rasulullah (sav)
Rasulullah (SAV) şöyle buyurdu. “Küs duran iki kimseden, ilkin hangisi barışmak için selamda acele ederse o ötekinden önce Cennete gider"

Leylifer
09-06-2012, 19:53
Yazıyı okudunuz… Bu yazıda yazılanları hepiniz benden daha iyi algıladınız… Peki niye hala bu forumda kırgınlıklar var? Neden hala helalleşmiyorsunuz?
bi husben , fakiri , veri , agbi , uykusuz, mehmet_1453 , Hikem , redyellow , salimabi , z£LaL , cicek demeti , hazine , misak , manifesto , saliha kalem , alanyali07 , Büşra Betül , Cevad , Fecri sadık , Sehle , SeNoL , Yitik Lale , fas , Ercan Tekin , mü'HÜR , Yitik Lale ve sayamadığım ihvan kardeşlerim …

Sizleri burada etiketledim diye hepiniz birilerine kırgınsınız demek istemiyorum ama neden bu forumda hala kırgınlıklar var? Bunun cevabını bilen biri bana lütfen söylesin… Bu konuyu da şu sebeple açtım, uykusuz dostumun açtığı konuda kırgınlar konuşmadı, konuşanlar da cevap alamadı… Hep forumdaki herkese pozitif bakanlar yazıştı, birbirlerine dua ettiler… ağabeylerim, ablalarım, kardeşlerim neden kırgınlıklarımızı bitirmek bu kadar zor? Neden kalbinizi Rahman’ın sevgisi ile doldurmak varken kırgınlıklarla dolduruyorsunuz? Yalvarırım artık biri bana şu anlayamadığım konuyu açıklasın… Herkes birbirinin düşüncesini onaylamak zorunda değil ama birbirlerinin düşüncesine saygı duymak zorunda… Ve dinimiz de dostluk, saygı, hoşgörü dini… Neden dinimizin hakkını veremiyoruz bizler?

Meryem
09-06-2012, 20:01
İlginç bir özelliğim vardır benim, kırgınlığımı konuşmayı sevmem. : ) Bütün hayatımı o insana kırgın olarak bile geçirebilirim ama konuşmam. : ) Farketsin, anlasın, bilsin ve gelip özür dilesin diye beklerim, gelmezse de kendi bilir diye düşünürüm. : ) Doğru değil belki ama durum bu... : )

Belki bu konu sayesinde birkaç değişiklik yapabilirim. : )

Leylifer
09-06-2012, 20:04
İlginç bir özelliğim vardır benim, kırgınlığımı konuşmayı sevmem. : ) Bütün hayatımı o insana kırgın olarak bile geçirebilirim ama konuşmam. : ) Farketsin, anlasın, bilsin ve gelip özür dilesin diye beklerim, gelmezse de kendi bilir diye düşünürüm. : ) Doğru değil belki ama durum bu... : )

bence de bu konuda değişiklik yapmanız gerekir... sonuçta dinimiz bize kırgın kalmamamız gerektiğini söylüyor... susarak çözüme varan daha hiçkimseyi görmedim... sinirin yatışmasını beklemek çok iyidir ama susmak çözüm değildir bence...
Rabbim dinimizin hakkını verenlerden eylesin bizi ama ben bu konudaki sorularımın cevabını inşaAllah alabilirim...

levent48
09-06-2012, 20:06
ben....ben...ben... işte sebebi bu

Leylifer
09-06-2012, 20:08
ben....ben...ben... işte sebebi bu

daha açık şekilde yazar mısınız? tek sebep siz misiniz? peki sebep sizseniz neden helalleşmeyi denemiyorsunuz? dinimiz küs kalma dini mi? Anlayamıyorum bunu yaa... Hepimiz Elhamdülillah müslümanız diyoruz ama en ufak bir güzelliğini bile yaşayamıyoruz....

veri
09-06-2012, 20:10
çok güzel bir konu
düşünenlerden uygulayanlardan Allah razı olsun...

yukarda tiklenenlerden bir kısmını üye iken kırmış olabilirim.
üç aylar vesilesi ile haklarını helal etmelerini rica ediyorum..
gelin hep birlikte forumdan şeytanın vesveselerini uzak tutalım.

Meryem
09-06-2012, 20:11
Benim herkese hakkım helaldir, herkes de bana hakkını helal etsin lütfen... :)

levent48
09-06-2012, 20:15
daha açık şekilde yazar mısınız? tek sebep siz misiniz? peki sebep sizseniz neden helalleşmeyi denemiyorsunuz? dinimiz küs kalma dini mi? Anlayamıyorum bunu yaa... Hepimiz Elhamdülillah müslümanız diyoruz ama en ufak bir güzelliğini bile yaşayamıyoruz....

En doğru kim? BEN
En kusursuz kim? BEN
En alim kim ? BEN
En haklı kim? BEN

Gördünüz mü şimdi bu küslüğe kim sebep? Tabii ki BEN

muallim08
09-06-2012, 20:16

Ama kişi sizin kırıldığınızı anlayamamışsa söylemez misiniz.... hani ben akrep burcuyum ama:P bazı insanlar öküz burcundan oluyor. Dürtmeyince ezdiğini fark etmiyor.:confused1:

Leylifer
09-06-2012, 20:18
En doğru kim? BEN
En kusursuz kim? BEN
En alim kim ? BEN
En haklı kim? BEN

Gördünüz mü şimdi bu küslüğe kim sebep? Tabii ki BEN

tamam da Rabbimiz bizim dinimizi yaşamamızı istiyor... bunu bile bile hala BEN diyorsak ne anlamı var müslüman olmamızın?

Leylifer
09-06-2012, 20:18
Bu arada forumda kırdığım kişiler varsa haklarını helal etsinler...

Meryem
09-06-2012, 20:22
Ama kişi sizin kırıldığınızı anlayamamışsa söylemez misiniz.... hani ben akrep burcuyum ama:P bazı insanlar öküz burcundan oluyor. Dürtmeyince ezdiğini fark etmiyor.:confused1:

Ben de akrep burcuyum, zaten ondan hep... : ) Anlarım ama anlaşılamam, kaderim galiba... : ) Anlaşılmayı beklemek daha anlamlı geliyor, ben anlattıktan sonra kaybediyor tüm değerini... Sanırım herşeyin mükemmel olmasına takıntılıyım, duygular ve düşünceler de mükemmel olmalıymış gibi... : ) Oysa mümkün değil ki, kendimi kandırıyorum... : )

Sorgulamalara girersem uzun zaman çıkamam, dedim ya akrep burcunun komplike ahvalinden hepsi... : )

veri
09-06-2012, 20:22
konu niyet olarak başkaları ile aramızdaki sorunlar konusuna çözüm bulmak adına açılmış diye düşünüyorum
sadece bu amaçla mesaj yazarsanız sevinirim...
burda kimse kimsede suç aramasın.
üç aylardayız...
çeşitli girişimlerde bulundular ama sekteye uğradı nedense

lütfen bu an son anımız olabilir
keşke demeden

hala barışma çağrıma cevap vermelerini beklediğim üyelerden yöneticilerden yaklaşık bir aydır cevap almamak ciddi anlamda beni üzüyor...

saliha kalem
09-06-2012, 20:24
yazıyı paylaşan kardeşimden Allah razı olsun
kul hakkından korkmayan insanların var olduqu ortamda kırgınlıkların olması kadar doqal birşey olabilirmi ?
üzgünüm ama malesef toplulukların arasında kötü niyetli insanlara rastlamak kaçınılmaz bi r gerçek
bu konuda ortam sorumlularının yetkilerini etkin yönde kullanmaları sorunların çözümünde önemli bir çıkış olabilir

kırgınlıkların olmamasını çok arzu ediyorum ama inatla particilik uqruna kişisel polemik çıkartmayı alışkanlık haline getirenler olduqu sürece kırgınlıklar bitmez

yönetim bu konulardan sebep enerjilerini harcayıp yoruluyolar- kendilerine tesekkür ederim

bence forumda kişisel münakaşanın önüne radikal kararlarla geçilmesi gerekiyor
bu konuda forumda mimli birkaç üye zaten forumu yeterince geriyor ve yıpratıyor
neden haleen bunlar forumda tutuluyor anlamış deqilim

bu birkaç üye forumda tutulduqu sürece kırgınlıklar gitmeyecek

sevindirici olansa forumun genelinde böyle bir münakaşa arzusunda olan kitle yok
bu beni ümitlendiren bir durum olsada bir/iki kişi ortalığı bulandırmak için tüm enerjilerini kişisel polemiklerle insanları birbirlerine sokuyorlar

artık bu mevzuları tartışmamız gerekiyor
artık daha önemli konularla birbirlerimizi bilgilendirmemiz gerekiyo

yalnış anlaşılmasın siyaset tartışılmasın demiyorummm--- dediğim şeyin izahı niyetleri kötü olup kişisel polemik misyonlu bir iki üyenin forumdaki üyeleri geren eylemlerini ısrarla sürdürmeleridir
bunu aşarsa forum kırgınlıklar önemli ölçüde azalır diye tahmin ediyorum

Leylifer
09-06-2012, 20:24
Ben de akrep burcuyum, zaten ondan hep... : ) Anlarım ama anlaşılamam, kaderim galiba... : ) Anlaşılmayı beklemek daha anlamlı geliyor, ben anlattıktan sonra kaybediyor tüm değerini... Sanırım herşeyin mükemmel olmasına takıntılıyım, duygular ve düşünceler de mükemmel olmalıymış gibi... : ) Oysa mümkün değil ki, kendimi kandırıyorum... : )

Sorgulamalara girersem uzun zaman çıkamam, dedim ya akrep burcunun komplike ahvalinden hepsi... : )

ama unutmayalım ki hepimiz insanız ve mükemmel olmak zorunda değiliz, sadece elimizden geleni yapmalıyız bence :)

uykusuz
09-06-2012, 20:27
leyl!fer bi gittim burada neler olmuş böyle dostum:)

veri
09-06-2012, 20:28
bu birkaç üye forumda tutulduqu sürece kırgınlıklar gitmeyecek

sorun forum değil üç ayları fırsat bilerek
Allahın rızasını kazanmak
yoksa şu üyeyi at bu üyeyi at..
forum huzurlu olsa ne olucak
vicdanlar huzursuz kaldıktan sonra
osmanlı ile maksut la ağbi ile ve en önemlisi benimle barışma vesile yapalım
ÜÇ AYLARI

Leylifer
09-06-2012, 20:29
saliha kalem kardeşim burada ilk yapmamız gereken bu üyelerin uzaklaştırılmasından önce kırıldığımız üyelere hakkımızı helal edip kırdıklarımızdan da helallik istemek olsa olmaz mı? ayrıca üyelerin uzaklaştırılması tek çözüm olmasa gerek... unutmayalım ki olaylardan ve kişilerden kaçmak çözüm gibi görünse de bence çözüm değildir... sonuçta Rabbim sabır ile onlara doğruyu anlatmamızı istemiyor mu? belki bir kişiyi doğru yola davet edebiliriz... daha anlayışlı yaklaşsak onlar da bir yerden sonra susup doğruyu bulmazlar mı?
Bu arada sizden de ALLAH razı olsun...

Leylifer
09-06-2012, 20:30
leyl!fer bi gittim burada neler olmuş böyle dostum:)

sadece forum genelinde helalleşme ve kırgınlıkların sebebini öğrenmek istedim dostum :)

uykusuz
09-06-2012, 20:32
"Hz. Musa, (Ya Rabbi, dargin olanlari baristirana ne ecir verirsin? diye sordu. Hak teâlâ, (Kiyamet gününde selamet verir, korktugu seylerden emin eder, umdugu seylerle sereflendiririm) buyurdu."

leyl!fer nerden ecir toplayacağını çok iyi biliyor:)

muallim08
09-06-2012, 20:32

Demek kader sizi de akrebin kıskacında yoğurmuş....Başka akreplerde var biliyormusunuz. En iyisi biz zehirlerimizi birleştirelim sizi kıranların hakkından geliriz.:gl Üzmeyin efendim kendinizi.:gul

alanyali07
09-06-2012, 20:33
Küs durmayı hiç sevmem oldum olası, bana çocuksu gelir küs durmak..Hele bazı kişiler var, dindar olarak bilinirler,selam bile almazlar küs olduklarından,çok ilginç bir durum.. Kırgın olabiliriz,ama küs olmak ayrı bence..Kırgınlık insanın elinde değildir,ama küs olup olmamak elindedir..İnsan bu iradesini küs olmama yolunda kullanmalıdır, o kırgınlık da zamanla azalıp kaybolacaktır..

Leylifer
09-06-2012, 20:34
"Hz. Musa, (Ya Rabbi, dargin olanlari baristirana ne ecir verirsin? diye sordu. Hak teâlâ, (Kiyamet gününde selamet verir, korktugu seylerden emin eder, umdugu seylerle sereflendiririm) buyurdu."

leyl!fer nerden ecir toplayacağını çok iyi biliyor:)

derdim ecir değil dinimizi hakkıyla yaşayamadığımız için bizim dinimize bakan negatif gözleri pozitife çevirmek.... ALLAH rızası için bu mübarek aylarda kırgınlar barışsın... tek derdim müslümanların küs kalmaması...

Kafkas Kartali
09-06-2012, 20:35
Allah için sevmek Allah için buğzetmek diye bir şey var insanın bunu uygumalası çerçevesinde kişiye küsmesi haram mı acaba? fetva olarak bilmiyorum bunu..

salimabi
09-06-2012, 20:36
Allah razi olsun.bacim ne kadar icten be samimi duygular bunlar Rabbim gonlune gore yasam versin insallah, payima.dusen se cok zor darilirim son. Sartlara kadR zorlarim karsi tRF benimm gosterdihim gedKarligi gostermezse iliskiyi bitiririm yarim yamalak birakmam Su anda crepten yaziyorim eksik veya yanlis kelime çıkabilir ,,, tam su dakikaLarda bu durum mevcut bende rahatsızlığın evde belli olmaSın diye dışarı çıktım dil aLtı hapı aldım icicem sakinlesmek için ,,,, (sonra devem ederim )

uykusuz
09-06-2012, 20:36
maksut ibrahim, agbi ve Yeni-OSMANLI ya gelsin:)

http://www.youtube.com/watch?v=scE1KJMygn0

Leylifer
09-06-2012, 20:37
Allah razi olsun.bacim ne kadar icten be samimi duygular bunlar Rabbim gonlune gore yasam versin insallah, payima.dusen se cok zor darilirim son. Sartlara kadR zorlarim karsi tRF benimm gosterdihim gedKarligi gostermezse iliskiyi bitiririm yarim yamalak birakmam Su anda crepten yaziyorim eksik veya yanlis kelime çıkabilir ,,, tam su dakikaLarda bu durum mevcut bende rahatsızlığın evde belli olmaSın diye dışarı çıktım dil aLtı hapı aldım icicem sakinlesmek için ,,,, (sonra devem ederim )

Rabbim yardımcınız olsun, geçmiş olsun abi...

ŞehbaL
09-06-2012, 20:38
Küs olarak kalmak ne zordur. Kırıldıysam, sinirlendiysem söylerim yoksa içimde büyür sinirim. Söylersem de geçiverir hemen :) Burada kimseye kırgınlığım, kızgınlığım yok velev ki sizlerin bana varsa hakkınızı helal edin. Bazân anlaşılmayı beklemektense anlaşılmak için içimizi dökmek daha faydalıdır :)

uykusuz
09-06-2012, 20:41
Allah için sevmek Allah için buğzetmek diye bir şey var insanın bunu uygumalası çerçevesinde kişiye küsmesi haram mı acaba? fetva olarak bilmiyorum bunu..

Küsmenin her türlüsü haram, geçenlerde bir paylaşım yapmıştım ona bir göz atın, küs olunacak durumlar yazıyor orada.

veri
09-06-2012, 20:41
ümidim tükeniyor
kimler nerede ye bakıyorum
birbiriyle barışık olanları bu konuda görüyorum
barışmamız gerekenler niye dışarda bekliyor
kalp kapımız mı kapalı kaldı...
üç aylardayız lütfen.

Kafkas Kartali
09-06-2012, 20:42
Küsmenin her türlüsü haram, geçenlerde bir paylaşım yapmıştım ona bir göz atın, küs olunacak durumlar yazıyor orada.

nerde o paylaşım link verin bakayım inş

uykusuz
09-06-2012, 20:43

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=118991

Büşra Betül
09-06-2012, 20:43
Küsemem ama alınırım.Hissettiririm alınığımı.
Yaw bacım zaten buğulu gözlerim kederliyim
yürek cephemden yaralıyım şu dem ha sızdı ha sızacak damlalarım...

Belirsiz bir gurur vardır ya insanın için de ağlamalıdır,ağlasa rahatlayacaktır ama direnir,yenilmek istemez.
Göz yaşı kayıptır ya hani millet nazarında,küçümseneceğini düşünür.
Belki bu bir zaaftı benim için,yenebildim mi bilmiyorum.
Dedim ya şuan yürek cephemden vurgunum.
Ağlamak istiyorum doyasıya ama...
Peygamber diyorya evladını kaybettiği an da :kalp hüzünlenir,göz yaşarır...
İnanıyoruz ahirete ki helal ediyoruz haklarımızı ama bilmiyorum ne olacak yüreklerimizde ki sızı...

veri
09-06-2012, 20:44
şefim şahsında tüm üyelere ve yöneticilere söylüyorum
bu girişim de kaybolmasın
üç aylardayız değerlendirelim..
barışma olmadıktan sonra helalleşme olmadıktan sonra
söyleneceklerin önemi kalmıyor...

uykusuz
09-06-2012, 20:44
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=118988

uykusuz
09-06-2012, 20:45
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=118990

Leylifer
09-06-2012, 20:46
özellikle siyaset konularında tartışan abilerimi bekliyorum bu konuya... ALLAH rızası için helalleşin, kırgınlıklarınız azalsın, küslükleriniz bitsin artık...
bi husben , fakiri , agbi , redyellow , saliha kalem , Ercan Tekin
veri abi bu konuda bugünden beri birkaç adım atıyor, sizler de birer adım atsanız olmaz mı? Hepimiz müslümanız elhamdülillah da müslümanlığımız dilde kalmasın abilerim... ALLAH rızası için küslükleriniz bitsin...
diğer küs arkadaşlar lütfen sizler de helalleşin...

uykusuz
09-06-2012, 20:46
veri ye ya da bizlere küsen kırılan incinen varsa buraya buyursun.... Biz eleştiriye açığız. Azıcık cesaret...

uykusuz
09-06-2012, 20:48
redyellow ve Ercan Tekin abim çok iyi insanlar.. Az çok konuşmuşluğum var, biliyorum ki onlar küsmüşlerse bile barışırlar...

uykusuz
09-06-2012, 20:48
ben manifesto ve fakiri abimi de buraya davet ediyorum...

Leylifer
09-06-2012, 20:49
Küsemem ama alınırım.Hissettiririm alınığımı.
Yaw bacım zaten buğulu gözlerim kederliyim
yürek cephemden yaralıyım şu dem ha sızdı ha sızacak damlalarım...

Belirsiz bir gurur vardır ya insanın için de ağlamalıdır,ağlasa rahatlayacaktır ama direnir,yenilmek istemez.
Göz yaşı kayıptır ya hani millet nazarında,küçümseneceğini düşünür.
Belki bu bir zaaftı benim için,yenebildim mi bilmiyorum.
Dedim ya şuan yürek cephemden vurgunum.
Ağlamak istiyorum doyasıya ama...
Peygamber diyorya evladını kaybettiği an da :kalp hüzünlenir,göz yaşarır...
İnanıyoruz ahirete ki helal ediyoruz haklarımızı ama bilmiyorum ne olacak yüreklerimizde ki sızı...

Ablacım bırak gözlerindeki gururu... Doyasıya ağla, hakkını helal etmişsin zaten... Senden daha mesudu olamaz bence... Kırgınlıkların ilacı zamandır ama küslükler zamanla geçmez kısa süre içinde bitmeli... Sabaha çıkıp çıkmayacağımız belli değil... Rabbim küs kalmadan ölmeyi nasip eylesin inşaAllah...

muallim08
09-06-2012, 20:49
Buralarda kırgın olduğum kimse yok. Benim kırdığım Varsa yazsın helalleşelim.:gl

Kafkas Kartali
09-06-2012, 20:50
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=118991

tamam işte benim küsme olursa sebebim Küsmenin (Yüz Çevirmenin) Yasak Olmadığı Kimseler
Âsi, fâsık (günahkâr, itaatten çıkmış kimse) ve zâlim olan kimselere karşı yapılan dargınlık meşrû ve câiz görülmüştür. bu tür kimselerdir :) yazı yazdığım cevap verdiğim kimseye küs değilimdir bunuda not olarak düşeyim :)

veri
09-06-2012, 20:51
veri ile kimse barışmıcak mı:)
çin çin çin
kulaklar çınlamıyor mu
hu

veri
09-06-2012, 20:51
Buralarda kırgın olduğum kimse yok. Benim kırdığım Varsa yazsın helalleşelim.:gl
kırgınım :)

Leylifer
09-06-2012, 20:52
veri ve muallim08 abilerim helalleşin inşaAllah... kırgınlığı zamana bırakın küslüğü ise hemen helalleşme ile bitirin :)

Büşra Betül
09-06-2012, 20:52
Kimseye küs değilim hamdolsun
Bana küs olan varsa bilmiyorum...

Mahabad abi sen bana küs müsün ?
kırdıysam sizi hakkınızı helal edin...

uykusuz
09-06-2012, 20:53
cemaliii de buraya uğrar inşallah...

veri
09-06-2012, 20:53
Kimseye küs değilim hamdolsun
Bana küs olan varsa bilmiyorum...

Mahabad abi sen bana küs müsün ?
kırdıysam sizi hakkınızı helal edin...
seninle de küsüm:)

veri
09-06-2012, 20:54
cemaliii de buraya uğrar inşallah...

muallim08
kırgınım :)

Eyvah !

Hakkını helal etmeni talep ediyorum, mümkün müdür ?

veri
tamam işte benim küsme olursa sebebim Küsmenin (Yüz Çevirmenin) Yasak Olmadığı Kimseler
Âsi, fâsık (günahkâr, itaatten çıkmış kimse) ve zâlim olan kimselere karşı yapılan dargınlık meşrû ve câiz görülmüştür. bu tür kimselerdir :) yazı yazdığım cevap verdiğim kimseye küs değilimdir bunuda not olarak düşeyim :)
seninle de küsüm
helalleşelim mi:)

uykusuz

benimle mi cemaliii ile mi? :/

Büşra Betül

ben size küs değilim ama kırgınım ...
beni çok incittiniz abi...

veri
09-06-2012, 20:55
Eyvah !

Hakkını helal etmeni talep ediyorum, mümkün müdür ?
çok şükür:)
estağfurullah kabahat bende idi..
inşallah ahiretlik bir helallik alma fırsatım olur keşke diyeceğimiz o an gelene kadar

Leylifer
09-06-2012, 20:55
benimle küs olan yoktur inşaAllah... olanlar var ise buyursunlar... Rabbimin izni ile helalleşelim...

veri
09-06-2012, 20:56
ben size küs değilim ama kırgınım ...
beni çok incittiniz abi...
konu bu zaten:) üç aylardıyız...
hu......

veri
benimle küs olan yoktur inşaAllah... olanlar var ise buyursunlar... Rabbimin izni ile helalleşelim...
seni unuttum mu:)
küsüm....

uykusuz
Dargın olma, küsme, gücenme hâli; kırgınlık, konuşmama.

İslâm'da dargınlık hâli, müminler arasında herhangi bir konuda ihtilâf edilebileceği kabul edilerek geçerli sayılmış; ancak bu hâlin üç günü geçmemesi gerektiği emredilmiştir. (Buhârî, Edep, 57, 62; Müslim, Birr, 23, 25).

Bu, alelâde günlük vakalar içindir. Ayrıca, "yüz çevirme" denilen bir dargınlık türü de vardır ki, asîler ve fasıklara karşı yapılır. Dârü'l İslâm' da yaşayanlardan müslümanlar arasında kesinlikle ayrılık söz konusu olamaz. Eğer küskünlük meydana gelmiş, nefslere uyulmuşsa, Allah'ın şu emri tatbik edilir: "Muhakkak müminler kardeştirler. Kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki, size rahmet edilsin." (el-Hucurat, 49/10).

Hz. Peygamber de şöyle buyurur:

"Bir kişinin kardeşini üç günden fazla küs bırakması helâl değildir. İki mümin karşılaştıkları zaman birisi yüzünü şu tarafa, öbürü öte tarafa çevirir. Halbuki bu iki mü'minin hayırlısı önce selâm vermeye başlayandır." (Tecrid-i Sarih Tercemesi, XII 145)

Yüz çevirmeye gelince; bu, asî, fasık, zalim kimselere karşı yapılacak bir davranıştır. Tebük gazasına katılmayıp geride kalan Kâ'b ibn Mâlik, Mürâre İbn Rebî' ve Hilâl İbn Ümeyye adlarındaki üç sahabî ile Hz. Peygamber'in emriyle elli gün hiçbir müslüman konuşmamış, onlara selâm bile verilmemiş ve selâmları alınmamış, onlara güleryüz gösterilmemiş, tamamen dışlanmışlardı. Kâfirlere karşı düzenlenen cihat harekâtından geri kalan bu üç kişiden Kâb, bizzat, yaşadığı o acıklı durumu şöyle anlatır:

"...Sonra Rasûlullah müminlerin bizimle konuşmasını yasakladı. Savaşa katılmamış olan üçümüzle de kimse konuşmuyordu. Herkesten ayrı kalmıştık. Yeryüzü bana çok dar ve manasız gelmişti o zaman..." Bunlar toplum içinde yapayalnız kalınca çok pişman olmuş ve yaptıklarına tevbe etmişlerdi. Nihayet Allah Teâlâ onları affedip haklarında şu âyeti indirdi:

"Ve Allah savaştan geri kalan o üç kişinin de tövbelerini kabul buyurdu. Bütün genişliğiyle beraber yeryüzü başlarına dar gelmiş canları kendilerini sıktıkça sıkmış ve Allah'tan, yine Allah'a sığınmaktan başka çare olmadığını anlamışlardı. Allah onların tövbesini kabul Buyurdu ki tövbe etsinler. Çünkü Allah tövbeyi çok kabul eden, çok esirgeyendir. " (et-Tevbe, 9/118).

Bu âyet indikten sonra, kendilerinden yüzçevirilen üç sahâbî büyük bir sevinçle ümmetle bütünleşmişlerdi. (Hadîsin ve olayın tam metni için bk. Buhârî, Meğâzî, Gazvetü Tebük

Bu olay göstermektedir ki, İslâm toplumunda müslümanlar bir vücût teşkil ederler. Onlar, birlik ve bütünlük içinde topluca Allah'ın şerîatına sarılırlar, Ümmete aykırı düşenler hemen toplum dışına itilirler. Ka'b ve arkadaşlarının başına gelen olay ayrıca İslâm toplumunun samimi bir iletişim düzeni kurmasının önemini; Allah rızası için dostluk kardeşlik bağı ile bağlı olan müminlerin cemâat anlayışında bulunması gereken aşıklık ve netliği: davanın mükellefiyetlerine göğüs germe, verilen emirlere değer verme ve müşrûiyyet dairesinde itirazsız itaat etmenin ehemmiyetini; müslümanlardan ayrı düşüldüğünde nasıl pişman olunduğunu da anlatmaktadır.

Rasûlullah (s.a.s.) Müslümanların birbirine buğz etmelerini, arka çevirmelerini, hased ve birbirleriyle alay etmelerini yasaklamıştır. (Buhârî, Edep 57; Müslim, Birr, 24, 28; Tirmizî, Kıyâme, 54) Rasûlullah, İslâm toplumunda da insanlar arasında türlü geçimsizliklerin çıkacağını bilerek müminlere kesinlikle üç günden fazla birbirlerini bırakmamalarını emretmiştir. Rasûlullah, müminlerin birbirlerine üç günden fazla küs durmalarının onları kin, nefret, buğz duygularıyla donatacağını ve doğal olarak zıtlaşmanın çatışmalara bile yol açacağını haber vermiştir.

Küskünlükler, bir münakaşada kızgınlık sebebiyle ve sarfedilen kelimelerle; eline, beline, diline sahip olmayan şuursuz müminler arasında görülebileceği gibi, bir başkası tarafından taşınan sözler sebebiyle, karşılıklı vuruşma, sövme gibi sebeplerle meydana gelmektedir. Günümüzde mezhep, meşrep vb. görüş farklılıklarının taassup ve fanatizm derecesine varmasından da ümmet fertleri arasında ayrılıklar görülmektedir. Netîce itibariyle her kim Rasûlullah'ın en güzel yoluna uymuşsa, cahilî, ilkel, kaba yobaz, ham softâ tavır ve tutumları bırakmak zorundadır. Buna riayet eden müslümanlar asla dargın kalmazlar. (Ayrıca bk. Takvâ, Sulh, Hased, Kibir, Âdâb, Ahlâk).

Sait KIZILIRMAK

uykusuz
09-06-2012, 20:57
inşallah ahiretlik bir helallik alma fırsatım olur keşke diyeceğimiz o an gelene kadar

Ahireti beklemeyin ya hu şimdi helalleşin, biz de şahit olalım o kutlu ana:)

Büşra Betül
09-06-2012, 20:57
konu bu zaten:) üç aylardıyız...
hu......

Kırgınlığın küslüğün üç ayı beş ayı olmaz gönül aynı gönüldür
neyse gamlıyım değmeyin bana
selametle...

uykusuz
09-06-2012, 20:58
selametle...

Abla moderatörsün başımızdasın, senin örnek olman gerek... Ne sorun varsa çözün şimdi... leyl!fer in hatrına bari yapın bunu...

Leylifer
09-06-2012, 20:59
seni unuttum mu:)
küsüm....

hakkını helal et abi her ne kabahat ettiysem... benim olmayan hakkım dahil hepsi helal olsun... sen büyüğümsün büyükler affedicidir... hatalarımı küçüklüğüme ver inşaAllah...

muallim08
09-06-2012, 21:00

Kısaca sıkıntı yok diyoruz o zaman. İnşallah birde hayır duasında bulunalım karşılıklı....

Kafkas Kartali
09-06-2012, 21:00
seninle de küsüm
helalleşelim mi:)

Benim hakkım peşinen helal..

Leylifer
09-06-2012, 21:01
selametle...

abla etme eyleme gözünü seveyim... kırgınlıklar zamanla azalır bunun tek ilacı zamandır biliyorum ama küslüğün üç ayı değil üç saniyesi bile vardır... abla küs halde ölebiliriz bunu sen benden daha iyi biliyorsun... hakkınızı helal edin veri abiye... veri abi de inşaAllah size hakkını helal etsin...

uykusuz
09-06-2012, 21:01
“Bir müslümanın, din kardeşini üç gün üç geceden fazla terkedip küs durması helal değildir: İki müslüman karşılaşırlar biri bir tarafa öteki öbür tarafa döner. Hâlbuki o ikisinin en iyisi önce selam verendir.” buyruluyor hadiste.

Bakalım önce selam verip çok sevap kazanan kim olacak?

Büşra Betül mü, veri mi?:)

muallim08
09-06-2012, 21:03
@veri (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27415) ve @muallim08 (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=23179) abilerim helalleşin inşaAllah... kırgınlığı zamana bırakın küslüğü ise hemen helalleşme ile bitirin :)

Helelleştik....:gl

Kafkas Kartali
http://www.youtube.com/watch?v=JuYeHPFR3f0

bana hakkını helal edene küçüklüğünde illa ki dinlemiş olduğu pokemen'un şarkısı hediyedir:P :D:D

veri
hakkını helal et abi her ne kabahat ettiysem... benim olmayan hakkım dahil hepsi helal olsun... sen büyüğümsün büyükler affedicidir... hatalarımı küçüklüğüme ver inşaAllah...
hayr da ön ayak olanlar büyüktür
unutmayalım Efendimiz amcalarına örnek oldu....
Allahrazı olsun sebep olsun olmasın helaleşmek önemli

Benim hakkım peşinen helal..
peşin taksit farketmiyor inşallah
Allah razı olsun varsa hakkınız bizden de helal

saliha kalem
09-06-2012, 21:04
sorun forum değil üç ayları fırsat bilerek
Allahın rızasını kazanmak
yoksa şu üyeyi at bu üyeyi at..
forum huzurlu olsa ne olucak
vicdanlar huzursuz kaldıktan sonra
osmanlı ile maksut la ağbi ile ve en önemlisi benimle barışma vesile yapalım
ÜÇ AYLARI

üzgünüm ama niyetinize güvenemiyorum
keşke yanılsam ne mutlu olurdum ama güvenemiyorum
çünkü daha geçen gün agbiyi üzerimize salan siz değilmidiniz?
biz siyasi münakaşadan uzak durmaya uğraştıkça peşimize takılan kişisel polemikçi -o üyelere- saldırmak için fırsat veren siz değilmidiniz?

size güvenimizin geri gelmesi için yandaş yöneticilik yapmamanız lazım
o iki üyeyi kişisel polemiklerden uzak tutmanız lazım
--ama malesef onları uyarılarla durduramazsınız
bu forumda o iki üye var oldukça kişisel sataşmalarına devam edeceğini defalarca gösterdi
açıkcası bu kırgınlıkarın biteceğini bu üyeler forumda olduğu sürece sanmıyorum ama yanılmayı çok isterim

bunlar ramazan & kurban bayramlarında dahi kişiselere siyasi amaçlı saldıran üyeler değilmiydi ne üç ayları ?

forum önünde YEMİN ETSİNLER birdaha kişisel polemik yapmayacaz sadece fikirsel eleştirimiz olcak diye o zaman affederim
kendi adıma böyle düşünüyorum kırgın olduğum o üyelerin düzeleceğini sanmadığımdan yemin şartını sunmayı abes görmüyorum

uykusuz
09-06-2012, 21:05
veri abi hakkını helal et, kırmışım kızdırmışım sizi:( benden yana yok zaten.. varsa bile helaldir...

Leylifer
Helelleştik....:gl

ALLAH razı olsun :)

hayr da ön ayak olanlar büyüktür
unutmayalım Efendimiz amcalarına örnek oldu....
Allahrazı olsun sebep olsun olmasın helaleşmek önemli

Allah sizden de razı olsun abi...

Büşra Betül
Üç gün küsme hakkımı kullanabilir miyim :)
Ben küs değilim ki...
Mahabad abi ile veri abinin barışması lazım
Ben küçüğüm gurur yapmam veri abi hakkını helal et ama yüreğimde bir sızı var bunu da bil...

veri
09-06-2012, 21:06
veri abi hakkını helal et, kırmışım kızdırmışım sizi:( benden yana yok zaten.. varsa bile helaldir...
estağfurullah hata bende idi mesajını silmemem lazımdı:)
varsa hakkım helal olsun....

veri
09-06-2012, 21:07
Üç gün küsme hakkımı kullanabilir miyim :)
Ben küs değilim ki...
Mahabad abi ile veri abinin barışması lazım
Ben küçüğüm gurur yapmam veri abi hakkını helal et ama yüreğimde bir sızı var bunu da bil...
ben küsüm:)
sen küssün:)
mahabad ile sıkıntım yok
onun sıkıntısı öğrenirsem inşallah helallik isterim...

muallim08
09-06-2012, 21:07
Bir başka akrep Cenan kimseyi kırmazsın ama kırıldığınn kimse varsa kampanya bitmeden yetiş.:)

uykusuz
09-06-2012, 21:08
biz siyasi münakaşadan uzak durmaya uğraştıkça peşimize takılan kişisel polemikçi -o üyelere- saldırmak için fırsat veren siz değilmidiniz?

bu forumda o iki üye var oldukça kişisel sataşmalarına devam edeceğini defalarca gösterdi
açıkcası bu kırgınlıkarın biteceğini bu üyeler forumda olduğu sürece sanmıyorum ama yanılmayı çok isterim

bunlar ramazan & kurban bayramlarında dahi kişiselere siyasi amaçlı saldıran üyeler değilmiydi ne üç ayları ?

forum önünde YEMİN ETSİNLER birdaha kişisel polemik yapmayacaz sadece fikirsel eleştirimiz olcak diye o zaman affederim
kendi adıma böyle düşünüyorum kırgın olduğum o üyelerin düzeleceğini sanmadığımdan yemin şartını sunmayı abes görmüyorum

O bahsettiğiniz üyeler vefat etse bile üzülmeyecek misiniz? Dünya hayatı bir meta diyor hadiste.. Gelir geçer.. Keşke heybemizi kinle nefretle değil de sevgiyle, anlayışla, muhabbetle doldurabilsek... Sözüm size değil, yanlış anlamayın, hepimize...Asıl erdem iyiliğe iyilik değil kötülüğe iyilik unutmayın kardeşim...

Leylifer
09-06-2012, 21:08

veri abi , saliha kalem 'in isteğini duydunuz... lütfen yemininizi edin ve bu küslük sona ersin... saliha kalem siz de benim hatrıma en azından şimdi helalleşin ve bu küslük bitsin... bundan sonra yeniden bir kırgınlık olursa bunun hükmünü Rabbim bilir zaten... siz şimdilik elinizden geleni yapın ve bu küslüğü bitirin ALLAH rızası için...

veri
09-06-2012, 21:09

ablacım sizinle de küsüm...:)
barışalım mı.. şart şurt yok
bu konuya aykırı zaten....

veri
09-06-2012, 21:11
veri abi , saliha kalem 'in isteğini duydunuz... lütfen yemininizi edin ve bu küslük sona ersin... saliha kalem siz de benim hatrıma en azından şimdi helalleşin ve bu küslük bitsin... bundan sonra yeniden bir kırgınlık olursa bunun hükmünü Rabbim bilir zaten... siz şimdilik elinizden geleni yapın ve bu küslüğü bitirin ALLAH rızası için...
yönetici olduğum için benim dikkatimin dışında tüm yönetimdeki arkadaşların da bana karşı ayrı bir hassasiyetleri oluştu
ama burdaki amaç şartsız şurtsuz
herkese kalplerimizi ön koşulsuz açmak
kalbimize giren herkesi de ayakta tutmamak adına boş bir sandalye bulundurmalıyız

Leylifer
09-06-2012, 21:12
veri abi lütfen siz de sözünüzü verin ve barışın lütfen... ALLAH rızası için artık saliha kalem ile küslüğünüz bitsin... Birbirinize anlayışlı yaklaşın lütfen...

Leylifer
09-06-2012, 21:14
yönetici olduğum için benim dikkatimin dışında tüm yönetimdeki arkadaşların da bana karşı ayrı bir hassasiyetleri oluştu
ama burdaki amaç şartsız şurtsuz
herkese kalplerimizi ön koşulsuz açmak
kalbimize giren herkesi de ayakta tutmamak adına boş bir sandalye bulundurmalıyız

yönetimde olmak zor iş vesselam abicim... ama sizin için adalet ile yaklaştığınız için (yaklaşmak istediğiniz için) Rabbim bunun da mükafatını bilir... şart yok kalplerimizi tamamen Rabbime açmak için helalleşmek gerekir zaten... kalbimizde Yaratcının sevgisinden başka herhangi birşey bulunmasın diye bu helalleşme... yani bu yemin olsa da olur olmasa da... ama karşınızdaki sizden bunu rica ettiyse siz birşey kaybetmiş olmazsınız sonuçta...

veri
09-06-2012, 21:16
veri abi lütfen siz de sözünüzü verin ve barışın lütfen... ALLAH rızası için artık saliha kalem ile küslüğünüz bitsin... Birbirinize anlayışlı yaklaşın lütfen...
bekliyorum...

salimabi
09-06-2012, 21:18
Rabbim yardýmcýnýz olsun, geçmiþ olsun abi...

Sağol Allah razı olsun namaz vaktiydi camiye girdim.biraz rahatladım, diyeceğim forumda bilinen varsa usluk durumlari yardimci.olalim hep beraber,benim takintim cok sukur defedildi forumdan :)

veri
09-06-2012, 21:19
Sağol Allah razı olsun namaz vaktiydi camiye girdim.biraz rahatladım, diyeceğim forumda bilinen varsa usluk durumlari yardimci.olalim hep beraber,benim takintim cok sukur defedildi forumdan :)
abi sana da küstüm
helalleşelim mi

saliha kalem
09-06-2012, 21:19
veri şart şurt yok demiceniz daha dün beni çok üzdünüz hayretler içerisinde bıraktınız
şimdi helal etsem yarın yine aynı şeyleri yaparsanız ne kıymeti kalcak ?
söz ver veri adil yöneticilik yapacağına ve yandaşlık yapmayacağına o zaman seninle hiçbir kırgınlıqım olmaz zaten kişilerle sorunumda yok sadece taassupçuların takındığı polemiklerden rahatsızım
ehli insaf olan nice diğer görüşlerle saygı sevgi mesafesindeyiz

o diğer iki üyenin ismini yazayım bari
agbi ve maksut ibrahim bidaha bana polemik alışkanlıklarını göstermesinler
hergün bunların sataşmaları kimse çekemez
kendilerinede yazık kul hakkına çok giriyolar maneviyatları zarar görüyor üzülüyorum

tüm müslümanların omuz omuza kardeşlik içinde olmasını o kadar çok arzu ediyorumki inş. bu güzel günler i görürürz

bu konuda saf iyi niyetlerle barış ve birlik için sevgi için Allah için kırgınlıkların yok olmasını isteyen güzel insanlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım:flw

Büşra Betül
09-06-2012, 21:20
ben küsüm:)
sen küssün:)
mahabad ile sıkıntım yok
onun sıkıntısı öğrenirsem inşallah helallik isterim...

Helal olsun dememişsiniz
İşte ben bunu anlayamıyorum
Şimdi barışıldı mı yani :)

veri
09-06-2012, 21:20
veri kardesim fark ettimde..........(
abla sizi unuttum sanmayın
size de küstüm
barışalım mı

veri
09-06-2012, 21:21
Helal olsun dememişsiniz
İşte ben bunu anlayamıyorum
Şimdi barışıldı mı yani :)
yok benim sevabım çok hamdolsun
öncelikle sizin helal edip helallik isteyin ki sevabınız çoğalsın:)

veri
09-06-2012, 21:22
veri şart şurt yok demiceniz daha dün beni çok üzdünüz hayretler içerisinde bıraktınız
şimdi helal etsem yarın yine aynı şeyleri yaparsanız ne kıymeti kalcak ?
söz ver veri adil yöneticilik yapacağına ve yandaşlık yapmayacağına o zaman seninle hiçbir kırgınlıqım olmaz zaten kişilerle sorunumda yok sadece taassupçuların takındığı polemiklerden rahatsızım
ehli insaf olan nice diğer görüşlerle saygı sevgi mesafesindeyiz

o diğer iki üyenin ismini yazayım bari
agbi ve maksut ibrahim bidaha bana polemik alışkanlıklarını göstermesinler
hergün bunların sataşmaları kimse çekemez
kendilerinede yazık kul hakkına çok giriyolar maneviyatları zarar görüyor üzülüyorum

tüm müslümanların omuz omuza kardeşlik içinde olmasını o kadar çok arzu ediyorumki inş. bu güzel günler i görürürz

bu konuda saf iyi niyetlerle barış ve birlik için sevgi için Allah için kırgınlıkların yok olmasını isteyen güzel insanlara sonsuz teşekkürlerimi sunarım:flw

yengeciğim mesele orda zaten
kıranları affediceksiniz ki
o büyük aftan faydalanasınız. di mi

evet size bende kırgınım
bende kırmış olabilirim

helaleşelim mi
tabi siz hazırsanız...

salimabi
09-06-2012, 21:23
abi sana da küstüm
helalleþelim mi
Dağ dag küsmüş kimsenin haberi yok :) benden yana kaT kat helaldir bir.ozrumuz varsa bizde helllik isteriz

Leylifer
09-06-2012, 21:23
veri abi ile saliha kalem ablam lütfen barışın... veri abicim lütfen siz de sözünüzü verin ve yönetici olduğunuz için zaten dikkatlisiniz ama biraz daha dikkatli olacağım deyin lütfen...

saliha kalem ablam ile agbi ve maksut ibrahim de lütfen helalleşsinler... sizleri de helalleşmeye bekliyorum Allah rızası için... benim hatrım yoksa Rabbimin hakkını gözetin ve gelin helalleşin, anlaşın...

veri
09-06-2012, 21:25
Dağ dag küsmüş kimsenin haberi yok :) benden yana kaT kat helaldir bir.ozrumuz varsa bizde helllik isteriz
di mi ama bilerek kırdıklarımız var. bir de ağlattığımız ama haklıyım ne hali varsa görsün dediğimiz veyahut hiç farkında olmadığımız nice helallikle çıkıcak karşımıza
o dehşetli günde keşke dememek adına
bu üç aylarda
gönül rahatlığıyla
HELAL OLSUN diyebilmek

saliha kalem
09-06-2012, 21:26
veri kardeşime hakkım helal olsun ama bi daha beni üzmesin eğer üzerse bu kul hakkına girer benden demesi

diğer iki kişi içinde aynı şartım söz konusu benimle uğraşmasınlar yada kimseyle ...
kişilerle polemiğe girmeden tartışmayı öğrensinler artık

veri
09-06-2012, 21:27
Erdem şahsında tüm yöneticilerden haklarını helal etmelerini rica ediyorum.
yönetici olduktan sonra insan farkına varıyor yaptıklarının...

saliha tekin ablamız şartlara bağladığı sürece kalben helal etmeyecek diye endişeliyim

Leylifer
09-06-2012, 21:28
veri kardeşime hakkım helal olsun ama bi daha beni üzmesin eğer üzerse bu kul hakkına girer benden demesi

diğer iki kişi içinde aynı şartım söz konusu benimle uğraşmasınlar yada kimseyle ...

ALLAH razı olsun ablacım... veri abi duydunuz :) bundan sonra lütfen ablamı üzmeyin siz de...
agbi ve maksut ibrahim abilerim size küs(kırgın) bir ablam var burada , lütfen biran evvel kendisi ile helalleşin... biz istedik diye değil Rabbim bunu istediği için helalleşin...

alanyali07
Ne garip dimi :)
Birbirini hiç görmemiş,tanımamış,isimlerini bile bilmeyenler birbirlerine küsüyorlar :D

Dışarda biryerde rasgele tanışsalar birbirilerini bilmeden sıcak bi sohbet esnasında :
- ben ihvanforumda yazıyorum
-aa ben de orada yazıyorum
-yemin et
-vallaha :P
-nickin ne
-xxxx
-yürü git ben de yyyy..seni hiç sevmem :boxing::boxing:

:D :D böyle mi olur acaba :D

veri

yengeciğim
kalp kırılmalar mutlaka olucaktır
ama üç ayları fırsat bilerek kalplerimizi açmalıyız herkese
açın güzel kalbinizi
HELAL ETTİM deyiverin

Leylifer
09-06-2012, 21:29
Erdem şahsında tüm yöneticilerden haklarını helal etmelerini rica ediyorum.
yönetici olduktan sonra insan farkına varıyor yaptıklarının...

saliha tekin ablamız şartlara bağladığı sürece kalben helal etmeyecek diye endişeliyim

abicim helal etmiş ablamız... bence bundan sonra daha dikkatli olunursa kırgınlığınız da biter... saliha kalem ablam eminim kalben helallik verdi...

veri
09-06-2012, 21:33
O buraya hiç uğramadı. Buraya üye olduğumu bile bilmiyordu. Onun sanal hayatı biteli yıllar oldu gibi.
Ama filozof, gastyok ve Ahzap burdaydı. Bir sebepten terk edip gittiler. :(

ya şaşırdın değil mi:)
size de küstüğümü bildirmek için mesajjınızı kopyaladım.
helalleşelim mi

veri
09-06-2012, 21:34
Hikem sen veya ikizin hanginize küstüm bilmiyorum
helallik almak ister misin

Büşra Betül
09-06-2012, 21:36
yok benim sevabım çok hamdolsun
öncelikle sizin helal edip helallik isteyin ki sevabınız çoğalsın:)

..........helal olsun.........

Hikem
09-06-2012, 21:36
İkizim yanımda yok..Bendeniz Hikem..Veriyi pek sevmem ama, hakkımı helal ediyorum.:):gul

veri
09-06-2012, 21:37
@alanyali07 seninle de küsüm biliyon mu:)
helalleşelim mi

veri
İkizim yanımda yok..Bendeniz Hikem..Veriyi pek sevmem ama, hakkımı helal ediyorum.:):gul
olmadı...:)
üç aylardayız...

Cenan
Bir başka akrep Cenan kimseyi kırmazsın ama kırıldığınn kimse varsa kampanya bitmeden yetiş.:)

Kırgın olduğum kimse yok. :)

Leylifer
09-06-2012, 21:38

veriyi sevdiğiniz için değil kalbinizi sadece Rabbimin sevgiyle doldurmak için helalleşin abicim :)

veri
abla oldu mu böyle olur işte

Allah razı olsun
kalpten söylüyon değil mi

veri
Kırgın olduğum kimse yok. :)
benim var...
:)

saliha kalem
09-06-2012, 21:39
kalben verdim ama bi daha benim msjlarımı polemikçilere malzeme yaptırmazsa sevinirim

çok şey istemiyorum ki kişisel polemiklerden forum çok çekmiyormu bunun için özveri istiyorum

Leylifer
09-06-2012, 21:40
kalben verdim ama bi daha benim msjlarımı polemikçilere malzeme yaptırmazsa sevinirim

çok şey istemiyorum ki kişisel polemiklerden forum çok çekmiyormu bunun için özveri istiyorum

ALLAH razı olsun abla... veri abim mutlaka dikkat edecektir bu konuya bundan sonra eminim...

veri
09-06-2012, 21:41

yok yok birşey yapmam
en azından bilerek
ama hala şart koşar gibisiniz
sanırım kalbinizi çok yorduğum içindir
tam olarak helallik alabildiğimi sanmıyorum..
inşallah o gün de gelir

Büşra Betül
09-06-2012, 21:43

Allah razı olsun

Bilmem kalbime sormak lazım
Ben insanlara duvar öremiyorum
üzmeyin beni yaw :)

Cenan
09-06-2012, 21:44
ya şaşırdın değil mi:)
size de küstüğümü bildirmek için mesajjınızı kopyaladım.
helalleşelim mi

Bana ne zaman neden kırıldınız :(

Leylifer
09-06-2012, 21:45

belki de helalleşmek için her zaman kırılmayı beklememek gerekir... unutmayalım ki her kelimenin de hakkı vardır... hakkınızı helal edin bana da...

veri
09-06-2012, 21:46
az önce benden helallik istemediğiniz an..
bilerek veya bilmeyerek kabahatimiz olmuştur
insanız yaratalışımız zaten tövbe etmek üzere

varsa helal ediyorum tüm haklarımdan feragat ettim..
lütfen sizden de bekliyoruz...

Cenan
09-06-2012, 21:48
az önce benden helallik istemediğiniz an..
bilerek veya bilmeyerek kabahatimiz olmuştur
insanız yaratalışımız zaten tövbe etmek üzere

varsa helal ediyorum tüm haklarımdan feragat ettim..
lütfen sizden de bekliyoruz...

Estağfirullah değerli abim, sizden yana hiçbir sıkıntımız olmadı. Hakkımız her daim helaldir, hakkınızı helal edin inşallah.

Cenan
09-06-2012, 21:49
belki de helalleşmek için her zaman kırılmayı beklememek gerekir... unutmayalım ki her kelimenin de hakkı vardır... hakkınızı helal edin bana da...

Helaldir, siz de helal edin :gul

veri
sesS!zL!k.. hazine

üye iken yazdığınız birer mesajda kalbimi çok kötü kırdınız
helallik istemek ister misiniz.

Leylifer

Allah razı olsun, helal olsun benden yana da :gul

veri
Allah razı olsun..
inşallah siz de helal edersiniz
kabahat bizdendi
affetmek inşallah sizdendir..

veri
09-06-2012, 21:53
eee benden başka helalleşmek isteyen yok mu
tamam kabahatliyim de
çok kişinin kalbini kırdım
peki ya diğer üye ve yöneticiler bu konuyu niye fırsat bilmiyorsunuz.

Leylifer
09-06-2012, 21:56
Erdem , aLi'ce ,@‎SesS!zL!k... , sepia , KARAMURAT-3 , fayanscı , p.akpınar ,Mesihçi , gulibikcin sizler de buyrun kırdıklarınız ve kırıldıklarınız ile helalleşmeye...

Enes
09-06-2012, 21:59
helal olsun

helal edin :)

kırgın olduğum kimse yok galiba.

uykusuz
09-06-2012, 22:02
helal olsun

galiba var kırgınlık da var sanki:)

veri
09-06-2012, 22:02
helal olsun

sana da kırgınım:)
kırgınlığımız değil kırdıklarımız önemli
ve sizin de kırdığınız kırıldığınız insanlar var..
anımsayın...

Leylifer
09-06-2012, 22:04
aLi'ce abim demek ki var, galiba demeden helal olsun demek daha önemli gibi sanki...

Sepia
09-06-2012, 22:04
Forumda kırıldığım, küsdüm kimse yok,
Eğer kırdıklarım varsa hakını helal etsin..

Dua ile..

Büşra Betül
09-06-2012, 22:06
veri abi sen bana helal ediyor musun?
Helal olsun yazını okuduğumu hatırlamıyorum :)

Ben den yana HELAL olsun .............

Enes
09-06-2012, 22:07
valla kavga dövüşte çok balık hafızalıyımdır.

Meryem
09-06-2012, 22:08
sesS!zL!k.. hazine

üye iken yazdığınız birer mesajda kalbimi çok kötü kırdınız
helallik istemek ister misiniz.

Helal edin... : )
Sizin de o tür mesajların var ama ben zaten helal etmiştim. : )

Leylifer
09-06-2012, 22:08

ne güzel... Rabbim herkese nasip etsin inşaAllah bunu... buradaki bu kadar sohbetimizin hakkını helal edin abicim bana...

uykusuz
09-06-2012, 22:10
talib bende sizden helallik istiyorum, sizi kırdım galiba:(

muallim08

Dövdükten sonra mı dövüldükten sonra mı unutuyorsun...:D:gl

veri
Helal edin... : )
Sizin de o tür mesajların var ama ben zaten helal etmiştim. : )
bu pek olmadı beğenmedim daha samimane bekliyorum
insanın suratına tokat vurur gibi helallik istenmez di mi:)
hadi üç aylardayız
sessizliği ticklemen mümkün mü:)

uykusuz
09-06-2012, 22:11
cicek demeti abla seni çok kırdım, senden özür diliyor ve senden helallik istiyorum...

veri
09-06-2012, 22:12
kırdıklarınızı bilemem lakin bir tanesi yeni olmak üzere
kırıldığınız üyeleler var biliyoruz...
anımsadınız mı
artı benden helallik istemediniz:)
şu işi doğru dürüst yapalım mı
kısa cevaplarla geçiştirmeyilim...

uykusuz
09-06-2012, 22:12
ebkem hakkınızı helal edin...

Büşra Betül
09-06-2012, 22:13
veri abi ben sana şimdi küstüm sen helal olsun demedin
çok incitiyorsun abi ya... :(

Meryem
09-06-2012, 22:13
bu pek olmadı beğenmedim daha samimane bekliyorum
insanın suratına tokat vurur gibi helallik istenmez di mi:)
hadi üç aylardayız
sessizliği ticklemen mümkün mü:)

Samimi olduğumdan şüphe duymayın... :)

Enes
09-06-2012, 22:14
kırdıklarınızı bilemem lakin bir tanesi yeni olmak üzere
kırıldığınız üyeleler var biliyoruz...
anımsadınız mı
artı benden helallik istemediniz:)
şu işi doğru dürüst yapalım mı
kısa cevaplarla geçiştirmeyilim...

veri hayırdır seninle ne problemimiz var?

yönetim alanında olabilir ama kişisel olarak seninle bir sorunum olmadı diye hatırlıyorum.

yakın zamanda sadece kendini bilmez birine (ki şuan aktif üye değil) kızdım. ondan da alacağımı isteyeceğim.

agbi ile bir tartışmam oldu o da normal. sonradan hakkımı helal ettim.

uykusuz
09-06-2012, 22:14
Abim güzel bir paylaşım yaptı, konumuzla da alakalı, buyrun derim:

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=119289

veri
09-06-2012, 22:15
veri abi ben sana şimdi küstüm sen helal olsun demedin
çok incitiyorsun abi ya... :(
kaçırmışın mesajını alıntalıyıp cevap verdim..

çok güzel bir cevapdı tekrarını yaşayamam bi zahmet bakabilecek misin ticlerin içinden rahatça bulursun..

muallim08
09-06-2012, 22:16
uykusuz a:gl

http://www.youtube.com/watch?v=F6vF9Js_jAM

veri
Samimi olduğumdan şüphe duymayın... :)
samimiyetimizden kuşkumuz yok
lakin diğer üyelere yaptığm gibi
şöyle geçiştirmeden bi helallik isteyin
bende karşılık vereyim olmaz mı:)

Leylifer
Erdem , SeNoL ,hazine , Büşra Betül ,alanyali07, Ecrin , Yitik Lale , uykusuz , z£LaL , ŞehbaL , HaZiRuN , cicek demeti , manifesto , muallim08 , salimabi ,mehmet_1453 , agbi ,fakiri , Fecri sadık , fas ve şuanda aklıma gelmeyen ve sohbet ettiğim herkesten kırdıklarım varsa ve kırdıklarım yoksa da yaptığımız sohbetin hakkını helal etmelerini istiyorum... Allah hepinizden razı olsun burada hoş sohbetlerimiz oldu...

Cenan
09-06-2012, 22:17
Hiç sormadım; aranızda bana kırgın olan var mı? Varsa ve itiraf etmiyorsa bari içinden helal etsin :)

Ecrin
09-06-2012, 22:18
@Erdem (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=287) , @SeNoL (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=10375) ,@hazine (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=541) , @Büşra Betül (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=47399) ,@alanyali07 (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=22540) , @Ecrin (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=25362) , @Yitik Lale (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=26763) , @uykusuz (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=86485) , @z£LaL (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=24220) , @ŞehbaL (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=51) , @HaZiRuN (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27636) , @cicek demeti (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27881) , @manifesto (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=12465) , @muallim08 (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=23179) , @salimabi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=70090) ,@mehmet_1453 (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=76405) , @agbi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=9053) ,@fakiri (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=25965) , @Fecri sadık (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=77329) , @fas (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=23550) ve şuanda aklıma gelmeyen ve sohbet ettiğim herkesten kırdıklarım varsa ve kırdıklarım yoksa da yaptığımız sohbetin hakkını helal etmelerini istiyorum... Allah hepinizden razı olsun burada hoş sohbetlerimiz oldu...

Seni seviyorum :hug::ppty

veri
09-06-2012, 22:19
veri hayırdır seninle ne problemimiz var?

yönetim alanında olabilir ama kişisel olarak seninle bir sorunum olmadı diye hatırlıyorum.

yakın zamanda sadece kendini bilmez birine (ki şuan aktif üye değil) kızdım. ondan da alacağımı isteyeceğim.

agbi ile bir tartışmam oldu o da normal. sonradan hakkımı helal ettim.
bende anımsamıyorum..
benimle olanını ama yine de helallik istemek lazım...
bilerek bilmeyerek kırmışızdır...
artı tüm üyelere kalbinizi açabilecek misiniz
şöyle yasaklı üyeleri çağıralım mı
gelsinler onlar da helallik istesinler... vesile ile..
bizler hata yaparız ama kader asla
biri kalbimizi kırdıysa biliriz ki sebebi hikmeti sevildiğimiz içindir... O'nun tarafından sevildiğimiz için

veri
09-06-2012, 22:19
üzerime alınıyor ve bende diyorum:)
bu gecenin en güzel mesajı

Leylifer
09-06-2012, 22:20

Allah razı olsun ben de seni seviyorum canım benim :)

uykusuz
uykusuz a:gl

http://www.youtube.com/watch?v=F6vF9Js_jAM

ben bunu çok seviyorummmmm teşekkürler öğretmenim:)

Mesihçi
Alanımın dışında yazmıyorum bunları ama şu anda mecburum.

İsa Mesih dağdaki vaazda şöyle buyurdu;

Matta 5:
"43 “ ‘Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz. 44Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. 45Öyle ki, göklerdeki Babanız’ın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır. 46Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu? 47Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu?"

İşte bu sebepten beni kıran herkesi affediyorum.Öfkeyle söylediğim sözlerimi affetsinler isterim.

( Büşra Betül dahil :) )

Hepinizden beni yaptığım tüm hatalardan dolayı affetmenizi istiyorum.

Sevgiler ve Esenlikler...

veri
09-06-2012, 22:21
teheccüde kalkmak istiyorum

hakkınızı tekrar helal edin
ama bu konuyu ziyaret edip benden helalllik almalarını istediğim kişiler uğramadı...:(

Meryem
09-06-2012, 22:22
samimiyetimizden kuşkumuz yok
lakin diğer üyelere yaptığm gibi
şöyle geçiştirmeden bi helallik isteyin
bende karşılık vereyim olmaz mı:)

Bu trafik beni yordu, hakkınız helalse ne mutlu bana... :)

veri
09-06-2012, 22:22
Mesihçi öyle çabuk kurtulamazsın benden:)
kalbimi çok kırmıştın anımsamasam da sebebini:)
helalleşmek ister misin.

Enes
09-06-2012, 22:23
bende anımsamıyorum..
benimle olanını ama yine de helallik istemek lazım...
bilerek bilmeyerek kırmışızdır...
artı tüm üyelere kalbinizi açabilecek misiniz
şöyle yasaklı üyeleri çağıralım mı
gelsinler onlar da helallik istesinler... vesile ile..
bizler hata yaparız ama kader asla
biri kalbimizi kırdıysa biliriz ki sebebi hikmeti sevildiğimiz içindir... O'nun tarafından sevildiğimiz için

bu konuda karar verecek olan yönetimin genelidir. (yeşiller hariç :) )

benim şahsıma küfür edenler dahil her türlü kötü sözü affettim. hakkımı helal ettim.

diğer arkadaşlardan da aynı şekilde helallik istiyorum.

ancak ailemin herhangi bir ferdi ile olan hakaretleri şahsen affetmiyorum.

aile mukaddes bir kavramdır. adi mafya babaları bile kadına ve çocuğa (anne ve baba da dahil) dokunmaz.

bu konuda maalesef affettim dersem riya olur.

bu konuyu hiç deşme bence.

veri
09-06-2012, 22:24
inşallah başka zaman:)
umarım vaktiniz vardır o zamana kadar..
yarın devam ederiz....

Büşra Betül
09-06-2012, 22:26
Alanımın dışında yazmıyorum bunları ama şu anda mecburum.

İsa Mesih dağdaki vaazda şöyle buyurdu;

Matta 5:
"43 “ ‘Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz. 44Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin. 45Öyle ki, göklerdeki Babanız’ın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır. 46Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri de öyle yapmıyor mu? 47Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu?"

İşte bu sebepten beni kıran herkesi affediyorum.Öfkeyle söylediğim sözlerimi affetsinler isterim.

( Büşra Betül dahil :) )

Hepinizden beni yaptığım tüm hatalardan dolayı affetmenizi istiyorum.

Sevgiler ve Esenlikler...

Allah razı olsun Mesihçi
Hakkını da helal et
Benden yana var ise helali hoş olsun
Rabbim seni razı olduklarından eylesin....

cicek demeti
09-06-2012, 22:28
abla sizi unuttum sanmayın
size de küstüm
barışalım mı

Ben daha hayatimda kimse ile küsmedim ki :) sadece krilmislarim olur biraz , sonra oda hemen gecer..Helal olsun sizde ediniz veri kardes...

Leylifer
09-06-2012, 22:28
veri abi Büşra Betül ablaya hakkınızı helal ettiğinizi yazan mesajı bulamadım siz yine de tekrar etseniz olmaz mı? lütfen...

muallim08
09-06-2012, 22:30
teheccüde kalkmak istiyorum

:(

Rica etsem benide kaldırır mısın.:gl

Leylifer
09-06-2012, 22:32
Ben daha hayatimda kimse ile küsmedim ki :) sadece krilmislarim olur biraz , sonra oda hemen gecer..Helal olsun sizde ediniz veri kardes...

bana helallik yok mu abla :( burada bu kadar sohbetimiz oldu...

cicek demeti
09-06-2012, 22:33
bana helallik yok mu abla :( burada bu kadar sohbetimiz oldu...

Herkese helal olsun herkese canim benim..:gul

Mesihçi
09-06-2012, 22:33
Önceki mesajım gitmedi sanarak tekrar yazdım.Kusura bakmayın.Böylece düzeltmiş olayım.

Meryem
09-06-2012, 22:35
Huh! Başım döndü... :)

uykusuz
09-06-2012, 22:35
Fecri sadık ve alanyali07 de benden helallik istesin, benle çok dalga geçtiler he bir de redyellow:P

cicek demeti
09-06-2012, 22:37
Ben herkese helal ederim hakkimi...helal olsun..ben faniyim birgun fani oalcagim kimsenin uzerimde hakkiyla Rahmanima gitmek istemiyorum..Rabbim beni bilir bende Rabbimi..Rabbime sukur olsunki benim kendi hayatimda beni cokk hakkimi alsalar krsalar dahi kendimi bildim ve kusmedim ve daha beni incitenleri bile incitmemisken ,buradaki can kardeslerimi hic incitemem..Herkese helal olsun :gul

uykusuz
09-06-2012, 22:37
cicek demeti abla bana kırgınlığın ne zaman son bulacak? üzülüyorum...

cicek demeti
09-06-2012, 22:39
cicek demeti abla bana kırgınlığın ne zaman son bulacak? üzülüyorum...

kirginmiyim diyorum :) evet kirildim masumca bir soru idi sadece sorum..ama gecti merak etme kirgin degilim icin rahat olsun :gul

uykusuz
09-06-2012, 22:40
kirginmiyim diyorum :) evet kirildim masumca bir soru idi sadece sorum..ama gecti merak etme kirgin degilim icin rahat olsun :gul

Teşekkür ederim ablacım. Oh be içim rahatladı:)

cicek demeti
09-06-2012, 22:41
Teşekkür ederim ablacım. Oh be içim rahatladı:)

Icin rahat guzel bir uyursun artikin :D

Mesihçi
09-06-2012, 22:41
Mesihçi öyle çabuk kurtulamazsın benden:)
kalbimi çok kırmıştın anımsamasam da sebebini:)
helalleşmek ister misin.

Sizi çok kırdıysam özür dilerim.Affedin beni.Ben size kızgın olduğumu hatırlamıyorum.

uykusuz
09-06-2012, 22:42
Icin rahat guzel bir uyursun artikin :D

Kaç gündür vicdan azabı çekiyordum, uyucam inşallah... Allah razı olsun ablacım...

cicek demeti
09-06-2012, 22:43
Kaç gündür vicdan azabı çekiyordum, uyucam inşallah... Allah razı olsun ablacım...

bende diyorum benim uykusuz kardesim boyle degildi diye bende uyyamiyorum :) bende guzel bir uyku cekeyim artikin :)

uykusuz
09-06-2012, 22:46
bende diyorum benim uykusuz kardesim boyle degildi diye bende uyyamiyorum :) bende guzel bir uyku cekeyim artikin :)

Ben 22:00 de uyurdum; ama kaç gündür gece ikilere kadar ayaktayım, insan dertliyken uyuyamıyormuş:) Artık bol bol uyuruz:)

cicek demeti
09-06-2012, 22:47
Ben 22:00 de uyurdum; ama kaç gündür gece ikilere kadar ayaktayım, insan dertliyken uyuyamıyormuş:) Artık bol bol uyuruz:)
Derdin bu olsun uykusuz ,ben hic uyku pek bilmem :( Allahim hic dert vermesin kimseye...

uykusuz
09-06-2012, 22:52
Başta leyl!fer olmak üzere, muallim08, alanyali07, redyellow, Ecrin, salimabi, cicek demeti, Büşra Betül, Fecri sadık, Yitik Lale, _Berceste_, Cenan, veri, Hikem, talib, cemalii, fas, sepia, manifesto, Erdem, aLi'ce, HaZiRuN, hazine, yusufsaid, misak, agbi, saliha kalem, fakiri, türkü, ArZu, ŞehbaL, z£LaL, serdengeçti
Mesihçi, Hamra_, levent48 kısacası bütün ihvanlara benden Türk kahvesi:)

Afiyet olsun:)

http://www.yukleresim.com/di-L66T7XHH.jpg

Leylifer
09-06-2012, 22:53
uykusuz Allah razı olsun kardeşim :) ben kahve sevmem ve hiç içmem ama dost hatrına içmek farz oldu :)

uykusuz
09-06-2012, 22:56
uykusuz Allah razı olsun kardeşim :) ben kahve sevmem ve hiç içmem ama dost hatrına içmek farz oldu :)

Ne tevafuk benim de kahve ile aram yok:) biz bunu içelim en iyisi:)

http://www.yukleresim.com/di-ONGF.jpg

Leylifer
09-06-2012, 22:57

çok iyi olur Allah razı olsun :)

uykusuz
09-06-2012, 23:00
bakış ve agbi sizler de gelseniz buraya keşke...

serdengeçti
09-06-2012, 23:03
teşbihte hata olmasın bu mesele bana Cibali Kıssası nı hatırlatır hep.. birde şöyle bir mantıktan bahseder üstad..

Evet nasıl mîrî malından kırk parayı çalan bir adam, bütün hazır arkadaşlarına birer dirhem almasını kabul ile hazmedebilir.

ve birde şöyle bir parça var:

Aç olan canavara karşı tahabbüb etsen; merhametini değil, iştihasını açar.

Sonra döner, geliyor; tırnağının, hem dişinin kirasını senden ister

Sözler ( 707 )
ve birde şöyle bir parça:

Mütekebbirlere karşı tevazu, tezellül zannedildiğinden, tevazu etmemek gerektir.

el hasıl: ifrat ve tefritten uzak vasat ı ihtiyar etmek gerekiyor.. çünkü böyle forumlarda o kadar muhtelif meşreb meslek sahibi insan var ki, herkesin niyeti halis olamıyor..

uykusuz
09-06-2012, 23:05
serdengeçti niyeti halis olanların suçu ne?

Fecri sadık
09-06-2012, 23:07
leyl!fer kardeşim ALLAH c.c. Sizden razi olsun...

benim bir prensibim vardir.ne kadar sert tartışmaya girersem gireyim.hakkım peşin peşin helaldir. mahşer günü kimse ile uğraşmamak icin peşinen helal ederim.dargınligi hic sevmem ama sevmediğim insanlar da tabi ki,vardir.yarin Rabb'imin huzurunda şura da hic bir üye ile mahkemelesmek istemiyorum.benim hakkım evvelden helal zaten onlar da helal etsinler.
Leyl!fer kardeşim size varsa hakkımız helal olsun.sizde helal edin ins.konu icin teşekkürler

serdengeçti
09-06-2012, 23:07
mesela iskender ali mihr taifesine bakarsanız, forumlarına göz atarsanız sizin aradığınız hoşgörü sevgi muhabbet sevgi tahmin edemeyeceğiniz kadarını oaralarda bulabilirsiniz.. fakat ne yazık ki fırak-ı dâlle olmuşlar.. kayıtsız kalamazsınız ve kalmamalısınız.. çünkü insan evet nefsi için ne kadar tevazu etse azdır ama hamiyet-i diniye namına karşı çıkması muhafaza etmesi gereken düsturları olmak zorunda.. hasan sağındığın dediği gibi sevgi yetmiyor :)

levent48
09-06-2012, 23:08
"Can boğazdan gelir" derler ama aslı " Can boğazdan çıkar"... uykusuz kardeş önce kahve höpürdettin sonra meyve suyu sonra da börek diye tutturdun...Dikkat et hastalanma...Bu saatte sadece süt içilir... :D

uykusuz
09-06-2012, 23:09
"Can boğazdan gelir" derler ama aslı " Can boğazdan çıkar"... uykusuz kardeş önce kahve höpürdettin sonra meyve suyu sonra da börek diye tutturdun...Dikkat et hastalanma...Bu saatte sadece süt içilir... :D

Heh şimdi oldu:) Benle uğraşmayan bir siz vardınız o da oldu:)

uykusuzla uğraşanlar diye başlık açsam en çok tıklanan başlık konu olur:D

Fecri sadık
09-06-2012, 23:12
Fecri sadık ve alanyali07 de benden helallik istesin, benle çok dalga geçtiler he bir de redyellow:P

uykusuz öğretmenim.hakkınızı helal edermisiniz?

serdengeçti
09-06-2012, 23:13
@serdengeçti (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=28438) niyeti halis olanların suçu ne? niyeti halis olanların suçu safdil olmaları.. ben sizin bu hulusiyetinizi su istimal edip size zarar verebilirim.. bakın bu da bir düstur.. islamda erkeğin avami tabir ile kılıbık olması caiz değildir.. ama diğer taraftan bir müdür işyerinde nazara verdiği şahsiyeti ile evinde hanımına karşı da aynı şekilde davranamaz.. işyerinde vakarlı olması gerekmektedir evinde tavazu sahibi.. zaman mekanın büyük faktörü var.. mesele geniş bir mesele karışık anlatıyor olabilirim.. bir müddet sonrada sıkılırsınız zaten..

serdengeçti
09-06-2012, 23:16
mesela ben talibe sert bir cevap yazmak için girdim foruma.. sonra baktım o topic sakinleşti vazgeçtim.. yarayı deşmeyeyim dedim. şimdi birisi sizin değerlerinize hakaret ederken nasıl sakin kalabilirsiniz ki..

Fecri sadık
09-06-2012, 23:19
AN], ] kısacası bütün ihvanlara benden Türk kahvesi:)

kahve icin cok teşekkürler öğretmenim

uykusuz
09-06-2012, 23:20
niyeti halis olanların suçu safdil olmaları.. ben sizin bu hulusiyetinizi su istimal edip size zarar verebilirim.. bakın bu da bir düstur.. islamda erkeğin avami tabir ile kılıbık olması caiz değildir.. ama diğer taraftan bir müdür işyerinde nazara verdiği şahsiyeti ile evinde hanımına karşı da aynı şekilde davranamaz.. işyerinde vakarlı olması gerekmektedir evinde tavazu sahibi.. zaman mekanın büyük faktörü var.. mesele geniş bir mesele karışık anlatıyor olabilirim.. bir müddet sonrada sıkılırsınız zaten..

Sabah konuşalım bu mevzuyu çok fena uykum geldi:(

serdengeçti
09-06-2012, 23:22
ha bişey daha var.. Hiçbir müfsid ben müfsidim demez.. dün veriye mesaj attım.. dedim beni yasakla ben kendime hakim olamıyorum forumdan uzak kalamam.. fakat sevgi kelebeği mod larımızdan bi tanesi dedikodu nevinden , yok buda yeni mi çıktı, nefsine hakim olamıyor mu.. yok dikkat çekmek için yapıyor gibisinden laflar etmiş veriye.. ee.. yani her şey göründüğü gibi değil.. bazıları hoca nasreddin misali bazen kara kaplı deftere bakıyor.. polyannacılık biyere kadar yani.. o mod umuz burayı okursa veri ye kızmasın onun bi art niyeti yoktu..

uykusuz
09-06-2012, 23:22
38gayseri siz de buyrun efendim:)

uykusuz
09-06-2012, 23:23
ha bişey daha var.. Hiçbir müfsid ben müfsidim demez.. dün veriye mesaj attım.. dedim beni yasakla ben kendime hakim olamıyorum forumdan uzak kalamam.. fakat sevgi kelebeği mod larımızdan bi tanesi dedikodu nevinden , yok buda yeni mi çıktı, nefsine hakim olamıyor mu.. yok dikkat çekmek için yapıyor gibisinden laflar etmiş veriye.. ee.. yani her şey göründüğü gibi değil.. bazıları hoca nasreddin misali bazen kara kaplı deftere bakıyor.. polyannacılık biyere kadar yani.. o mod umuz burayı okursa veri ye kızmasın onun bi art niyeti yoktu..

veri abi çok iyi niyetli, Allah rızası için çırpınan biri. Bunu herkes böyle bellesin...

serdengeçti
09-06-2012, 23:26
iskender taifesi de çok iyi niyetli.. sanki nefislerini söküp çıkarmışlar..

uykusuz
09-06-2012, 23:38
iskender taifesi de çok iyi niyetli.. sanki nefislerini söküp çıkarmışlar..

Ben gene bir şey anlamadım:/ uyuyo muyum yoksa şu an:)

uykusuz
09-06-2012, 23:41
nihal_rale siz de buyrun:)

alanyali07
10-06-2012, 04:25
@alanyali07 seninle de küsüm biliyon mu:)
helalleşelim mi
Bilmiyomm ,diğer küs oldukların da bilmiyormuş :P demekki hiç çaktırmıyon heee, saman altından küsüyon :)
Helalleşelimm, Helal olsunnn :)

alanyali07
10-06-2012, 04:29
kısacası bütün ihvanlara benden Türk kahvesi:)

Vaayy uykusuz kardeş, türk kahvesi de yapmışşşş :)
Teşekkür ederizz..

veri
10-06-2012, 06:13

Sizi çok kırdıysam özür dilerim.Affedin beni.Ben size kızgın olduğumu hatırlamıyorum.
Allah razı olsun. hakkımız varsa bizden yana da helal olsun...

veri abi çok iyi niyetli, Allah rızası için çırpınan biri. Bunu herkes böyle bellesin...
inşallah öyledir... duanıza amin

Bilmiyomm ,diğer küs oldukların da bilmiyormuş :P demekki hiç çaktırmıyon heee, saman altından küsüyon :)
Helalleşelimm, Helal olsunnn :)
neme lazım saman altı saman üstü küstürdüklerimiz var. kiminin farkındayız kiminkini çok sonra farkediyoruz
geç kalmadan foruma giren herkesle bi helalleşelim dedim
Allah razı olsun varsa bizden yana hakkımız helal olsun inşallah

veri
10-06-2012, 06:34
veri (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27415) has reported a post.

Reason:
demedin diye üzülenler gelsin.......
Post: Biriyle Küs(Kırgın) Kalmak Çok Mu Hoşunuza Gidiyor? (http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=119280&p=1110092#post1110092)
Forum: Soru - Cevap
Assigned Moderators: -

Posted by: veri (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27415)
Original Content:

Allah razı olsun

cicek demeti
10-06-2012, 06:37
Bir fikrimi soylemek istiyorum..insan bilerek kirip sonrada neden kirginsin ,neden boylesin denildimi yin e kiriliyor..insan taa bastan dikkat etmeli klaplerin Allah evi oldugu unutulmamalidir..sonra oylesine denir helal et diye.kirmadiysa ici rahat yasar.su bir gercekki dil yarasi kilic yarasindan keskindir denilir eskilerden beri..

veri
10-06-2012, 06:45
konuyu taşıyayım bari:)
ablacım burdaki amaç bizim affetmemiz.
biz gıcık gittiklerimizi affedicek miyiz.
başkasının bizi affetmemesi kendisini bağlar...
belki gıcık ettiğim biri beni affetmediği için cehenneme gidicek. ki yapabileceğim birşey yok...

cicek demeti
10-06-2012, 06:49
Guzel bir dusunceniz veri kardes....ama insanoglu olarak kalplere ta basta onem verirsek kirdikmi diye dusunceler asla gelmez akillara..gelirlsede oylesine gelir..cehenneme gidecek diye uzuluyorsa bir kisi kardesi icin ne guzel..ama basta neden kiriyor o zaman kiran kisi ?

veri
10-06-2012, 06:55
Guzel bir dusunceniz veri kardes....ama insanoglu olarak kalplere ta basta onem verirsek kirdikmi diye dusunceler asla gelmez akillara..gelirlsede oylesine gelir..cehenneme gidecek diye uzuluyorsa bir kisi kardesi icin ne guzel..ama basta neden kiriyor o zaman kiran kisi ?
çünkü kırdığı kişi bir hata yapmıştır...
bir şefkat tokadı gerekiyorsa en basiti helalleşebileceği bir insandan gelen kırılmadır diye düşünüyorum

unutmayın insan hata yapar lakin kader hata yapmaz.

cicek demeti
10-06-2012, 06:57
kul hatasiz olmaz tabiki..onemli olan bir hata yaptiysa ayni hatasa israr etmemek..Bir mumin ikinci defa bir delikten isirilmaz eger hataya devam edersede tabi kardes olarak hatirlatilmasi lazimdir..tesekkur ederim.

veri
10-06-2012, 07:05
kader hata yapmaz
kader deki O'nun takdirini unutuyoruz.
O yokmuş gibi yaşıyoruz.

cicek demeti
10-06-2012, 07:14
Evet daima Rabbimiizn aklimizda olmasi temennisi ile.:gul

veri
10-06-2012, 07:16
kader ile küstüklerimizi affetmek arasındaki bağlantıyı anlatabildim mi

cicek demeti
10-06-2012, 07:18
Evet anlatabildiniz ve anladim tesekkur ederim..

Leylifer
10-06-2012, 08:48
leyl!fer kardeşim ALLAH c.c. Sizden razi olsun...

benim bir prensibim vardir.ne kadar sert tartışmaya girersem gireyim.hakkım peşin peşin helaldir. mahşer günü kimse ile uğraşmamak icin peşinen helal ederim.dargınligi hic sevmem ama sevmediğim insanlar da tabi ki,vardir.yarin Rabb'imin huzurunda şura da hic bir üye ile mahkemelesmek istemiyorum.benim hakkım evvelden helal zaten onlar da helal etsinler.
Leyl!fer kardeşim size varsa hakkımız helal olsun.sizde helal edin ins.konu icin teşekkürler

benim de hakkım varsa helal olsun tabii

saliha kalem
10-06-2012, 08:58
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=119212&page=1

agbiyle & maksut ibrahimi kişisel polemik hastalığından kurtarmaya çalışsanız forum önemli ölçüde kardeşlik ortamına kavuşurdu
hemen hemen her milli görüş konusuna sabote etmeye odaklanmış bu kişilerin art niyetlerini iyi niyetlerle değişmedikçe ben bu kişilere hakkımı helal etmiyorum
eleştiri yApılacaksa kişisel polemiksiz sadece fikirlere yönelik yapılmalı ama bu kişiler bunu hayat ortamında öğrenememişler bu saatten sonrada kimse öğretemez diye düşünüyorum

veri
10-06-2012, 09:05

agbiyle & maksut ibrahimi kişisel polemik hastalığından kurtarmaya çalışsanız forum önemli ölçüde kardeşlik ortamına kavuşurdu
hemen hemen her milli görüş konusuna sabote etmeye odaklanmış bu kişilerin art niyetlerini iyi niyetlerle değişmedikçe ben bu kişilere hakkımı helal etmiyorum
eleştiri yApılacaksa kişisel polemiksiz sadece fikirlere yönelik yapılmalı ama bu kişiler bunu hayat ortamında öğrenememişler bu saatten sonrada kimse öğretemez diye düşünüyorum
bu konu bize yapılanlara rağmen biz affedebiliyor muyuz
raporlamalarla arkadaşlar ilgileniyor zaten...
bence yine de kalpten bir helal etmek çok sorunu çözücek inşallah
onca mesaja rağmen görebildiğim sadece bir üyemiz gerçekten helallik vermiş.
serdengeçti Allah kendisinden razı olsun...

Leylifer
10-06-2012, 09:07

bu konuyu ben takip ediyorum ablacım... dün birçok kez 2 abimi de etiketledim... nete girdiklerinde gördüklerinde etiketlendiklerini bu konuya gelmelerini umut ediyorum... agbi ve maksut ibrahim abilerimin de helallik almak isteyecek kadar günahkar kullar olduğunu herkes biliyor ve siz helallik vermediğinizi defalardır söylemenize rağmen gelip helallik almak için uğraşmazlarsa Rabbim zaten sizin niyetinizi görür... siz de bu kişilerle helalleşmek için gerekenleri söylediniz...
ayrıca agbi ve maksut ibrahim abilerim hala kişilere yönelik saldırı yapmaya devam ederlerse bu forumdaki çoğu kişinin kendilerine haklarını helal etmeyeceklerini bilmeleri gerekir... sadece konuya yönelik eleştiri yapmaları hem bizim açımızdan hem özellikle kendileri açısından iyi olacaktır... kendileri Rabbimin rızasını bizden daha iyi bilmektedirler... bizim hatrımız vs için gelip burada helalleşmek istemesinler, Rabbim'in rızası için gelip burada helallik istesinler... Biz Allah rızası için gelip helalleşin dedik herkese.... Eğer bu lafın üzerine gelmiyorlarsa bizim yapabilecek birşeyimiz kalmamış demektir abla... Kendilerinin dine nasıl baktıklarını sorgulamaları gerekir bu noktadan sonra... ama ben inanıyorum buraya gelip helalleşip kişisel yorum yapmaktan vazgeçecekler inşaAllah... hele bi nete girsinler de...

Leylifer
10-06-2012, 09:21
gönül kuşu , Son.Fedai sizler de buyrun kırgın olduklarınızla ve kırdıklarınızla helalleşmeye...

saliha kalem
10-06-2012, 09:26
bu konuyu ben takip ediyorum ablacım... dün birçok kez 2 abimi de etiketledim... nete girdiklerinde gördüklerinde etiketlendiklerini bu konuya gelmelerini umut ediyorum... @agbi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=9053) ve @maksut ibrahim (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=24631) abilerimin de helallik almak isteyecek kadar günahkar kullar olduğunu herkes biliyor ve siz helallik vermediğinizi defalardır söylemenize rağmen gelip helallik almak için uğraşmazlarsa Rabbim zaten sizin niyetinizi görür... siz de bu kişilerle helalleşmek için gerekenleri söylediniz...
ayrıca @agbi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=9053) ve @maksut ibrahim (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=24631) abilerim hala kişilere yönelik saldırı yapmaya devam ederlerse bu forumdaki çoğu kişinin kendilerine haklarını helal etmeyeceklerini bilmeleri gerekir... sadece konuya yönelik eleştiri yapmaları hem bizim açımızdan hem özellikle kendileri açısından iyi olacaktır... kendileri Rabbimin rızasını bizden daha iyi bilmektedirler... bizim hatrımız vs için gelip burada helalleşmek istemesinler, Rabbim'in rızası için gelip burada helallik istesinler... Biz Allah rızası için gelip helalleşin dedik herkese.... Eğer bu lafın üzerine gelmiyorlarsa bizim yapabilecek birşeyimiz kalmamış demektir abla... Kendilerinin dine nasıl baktıklarını sorgulamaları gerekir bu noktadan sonra... ama ben inanıyorum buraya gelip helalleşip kişisel yorum yapmaktan vazgeçecekler inşaAllah... hele bi nete girsinler de...

benim ümidimde bu yönde
inş. gelip karşılıklı helalleşiriz ama dediğim gibi burada helalleşmekle iş bitmiyor
kişisel polemiklerle insanları tahrik etmeye devam ederlerse yine hak geçiyor
hani nasuhi tövbe diyolar ya öyle bir ahit vermeleri lazım
fikir eleştirilerine kimse bişey demez ama kişisel polemik herkesi rahatsız eder
taraflı tarafsız herkesde bu meseleden muzdarip

bu güzel niyetlerinize cani gönülden teşekkür ediyorum:flw
Rabbim karşılığını verir inş.
böyle güzel bir kardeşlik ortamına yaptığınız katkılardan Allah razı olsun
sizi takdir ediyorum

salimabi
10-06-2012, 09:30
Ihvan da açýlmýþ en güzel bir konu, bütün yorumlarin tek tek beðen tuþuna basýlacak konuyu açan leylifer kardeþimi ayrýca tebrik ediyorum

veri
10-06-2012, 09:32
islami bölüm temsilcisinin kısaca yönetimden sayılabilecek birinin bu tür kişisel meseleleri gündeme getirmesi de üzücü

başlığa bir daha bakalım
küs kalmak hoşunaza mı gidiyor

yani benden bahsediyor yani bizden bahsediyor küs kalmak bizimmi hoşumuza gidiyor ki şartları sunuyoruz.
biz affedicez ve karşı taraftanbirşey beklemicez
bilmem anlatabildim mi
ben affedicem ama şunu istiyorum demek alışveriş gibi oluyor
içinde af yok helallik yok
sulh olur ancak. sulh ise savaşa ara vermektir.

Leylifer
10-06-2012, 09:37
benim ümidimde bu yönde
inş. gelip karşılıklı helalleşiriz ama dediğim gibi burada helalleşmekle iş bitmiyor
kişisel polemiklerle insanları tahrik etmeye devam ederlerse yine hak geçiyor
hani nasuhi tövbe diyolar ya öyle bir ahit vermeleri lazım
fikir eleştirilerine kimse bişey demez ama kişisel polemik herkesi rahatsız eder
taraflı tarafsız herkesde bu meseleden muzdarip

bu güzel niyetlerinize cani gönülden teşekkür ediyorum:flw
Rabbim karşılığını verir inş.
böyle güzel bir kardeşlik ortamına yaptığınız katkılardan Allah razı olsun
sizi takdir ediyorum

ALLAH razı olsun ablacım... gereken herşeyi size mesaj yolu ile ifade ettim... gerekeni sizin yapacağınıza eminim ben.. lütfen kalben helal edin hakkınızı...

Ihvan da açılmış en güzel bir konu, bütün yorumlarin tek tek beğen tuşuna basılacak konuyu açan leylifer kardeşimi ayrıca tebrik ediyorum

Allah razı olsun abicim... inşaAllah konu amacına da ulaşır... herkes kalben helallik verir...

salimabi
10-06-2012, 09:40
Bu güzel kalbi dayanışmaya kalbini vermeyenin ne kaybedeceği malumdur sanirim

Leylifer
10-06-2012, 09:41
Bu güzel kalbi dayanışmaya kalbini vermeyenin ne kaybedeceği malumdur sanirim

biz kazanmaktan ötesini düşünmüyoruz, herkesin kazanmasını istiyoruz...

p.akpınar
10-06-2012, 09:43
Hakkım varsa heLaL oLsun..

KırdıkLarım üzdükLerim varsa da heLaL edin arkadaşLar :)

KimseyLe kırgınLık dargınLık gibi bir sorunum yok çok şükür :)

serdengeçti
10-06-2012, 09:47
bu tür konuları pek sevmem ama :

Hz. Ali radıyallahu anh anlatıyor:

"Resûlullah aleyhissalâtu vesselam'ın kılıncının kabzasında şu ibareyi bulduk. (Mü’minlerden)
"Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap! Aleyhine de olsa hakkı söyle!"

Cihat Saadet
10-06-2012, 09:47
guzel bır konu kardesım ...

Leylifer
10-06-2012, 09:50

"Resûlullah aleyhissalâtu vesselam'ın kılıncının kabzasında şu ibareyi bulduk. (Mü’minlerden)
"Sana zulmedeni affet. Sana küsene git, sana kötülük yapana iyilik yap! Aleyhine de olsa hakkı söyle!"

Allah razı olsun... bana da hakkınızı helal edin...

guzel bır konu kardesım ...

Allah razı olsun kardeşim... siz de kırdıklarınız ve kırıldıklarınız varsa helallik isteyin inşaAllah..

Cihat Saadet
10-06-2012, 09:55
inşaALLAH kerdesım ... nefis ve seytanın oyle esırı olduk ki cok kalp kırıyor cok kırılıyoruz,dunyaya gelıs amacımız dısına coktan cıktık ...

saliha kalem
10-06-2012, 10:06
leyl!fer (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27864) kardeşimi kırmayıp bu forumda beni kıran o üyelere şartsız kalben hakkımı helal ettim
eğer bundan sonra beni yine kırarlarsa üzerlerse benden günah gitti hakkımı ahirette alırım haberleri ola
bende kimseyi üzmemek için elimden geleni yapacağım inş.
herkesinde bana hakkını helal etmesini temenni ediyorum

Leylifer
10-06-2012, 10:13
inşaALLAH kerdesım ... nefis ve seytanın oyle esırı olduk ki cok kalp kırıyor cok kırılıyoruz,dunyaya gelıs amacımız dısına coktan cıktık ...

ALLAH razı olsun kardeşim...

leyl!fer (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=27864) kardeşimi kırmayıp bu forumda beni kıran o üyelere şartsız kalben hakkımı helal ettim
eğer bundan sonra beni yine kırarlarsa üzerlerse benden günah gitti hakkımı ahirette alırım haberleri ola
bende kimseyi üzmemek için elimden geleni yapacağım inş.
herkesinde bana hakkını helal etmesini temenni ediyorum

ALLAH razı olsun ablacım... ne diyeceğimi bilemiyorum çok sevindim :) ALLAH kalbine kendi sevgisinden başka hiçbirşey koymasın inşaAllah... Rabbim kendi yolundan ayırmazsın...

veri
10-06-2012, 10:15
büşra betül e hakkımı helal eden mesaj yayınlanmamış
hakkını helal etsin
dün gece çok hızlı bir mesajlaşma yaşandı... bir yandan konu bir yandan öözelden mesajlar

karışıklık olmuş

varsa hakkım helal olsun geç olsun kalpden olsun:)

fas
10-06-2012, 10:24
Başta leyl!fer olmak üzere, muallim08, alanyali07, redyellow, Ecrin, salimabi, cicek demeti, Büşra Betül, Fecri sadık, Yitik Lale, _Berceste_, Cenan, veri, Hikem, talib, cemalii, fas, sepia, manifesto, Erdem, aLi'ce, HaZiRuN, hazine, yusufsaid, misak, agbi, saliha kalem, fakiri, türkü, ArZu, ŞehbaL, z£LaL, serdengeçti
Mesihçi, Hamra_, levent48 kısacası bütün ihvanlara benden Türk kahvesi:)

ben türk kahvesi sevmem ama hadi alayımmmmm

uykusuz
10-06-2012, 11:05

fas siz de bize eşlik edin o zaman:)

uykusuz
10-06-2012, 11:11
bulut_bey79 sizin küstüğünüz küstürdüğünüz var mı?:)

Leylifer
10-06-2012, 11:15
MonoLeuM sizin kırıldığınız ya da kırdığınız kişi/kişiler var mı?

bulut_bey79
10-06-2012, 11:16
bildiğimiz kadarı ile yoktur inşaallah

Leylifer
10-06-2012, 11:23
bildiğimiz kadarı ile yoktur inşaallah

ama benim sizinle bir helallik davam var... güzel sözlerde yazdığınız yazıları hep takip ediyorum ve o sözleir hayatıma uygulayabilmek için çok uğraşıyorum... Allah sizden razı olsun, hakkınızı helal ediniz...

bulut_bey79
10-06-2012, 11:25
ama benim sizinle bir helallik davam var... güzel sözlerde yazdığınız yazıları hep takip ediyorum ve o sözleir hayatıma uygulayabilmek için çok uğraşıyorum... Allah sizden razı olsun, hakkınızı helal ediniz...

Hakkımızı helal ettik sizde helal edin teşekkürler Allahü teala razı olsun Amin ecmain BURAYI OKMAK GEREKİR (http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1256)

Leylifer
10-06-2012, 11:26
Allah sizden de razı olsun... varsa hakkım helal olsun tabii...

bulut_bey79
10-06-2012, 11:29
Teşekkürler hayırlı günler BURAYI OKUMAK GEREKİR TIKLAYIN (http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1256)

Leylifer
10-06-2012, 11:30
AynAlı sizde buyrun buraya, kırdıklarınız ve kırıldıklarınız varsa...

uykusuz
10-06-2012, 11:31
AynAlı sizde buyrun buraya, kırdıklarınız ve kırıldıklarınız varsa...

evet evet ben kırıldım O'na :D

Leylifer
10-06-2012, 11:32
evet evet ben kırıldım O'na :D

artık bu konuya gelmesi şart oldu :)

Leylifer
10-06-2012, 11:41
bu konuda asıl büyük küslükler yaşayanların özellikle helalleşmelerini istiyorum..
bi husben , fakiri , Ercan Tekin , @müteşekkir ve veri lütfen sizin kırgınlıklarınız da bitsin... Allah rızası için bu konuya uğrayın ve helalleşin...

salimabi
10-06-2012, 11:46
Kardeşlerim yüksek tansiyondan rahatsızım devamlı rahatsız ediyor dualarinizi istiyorum hakkinızı helal edin iyilesince gelirim artık ınşallah şimdilik Allahaısmarladık

Leylifer
10-06-2012, 11:48
Kardeşlerim yüksek tansiyondan rahatsızım devamlı rahatsız ediyor dualarinizi istiyorum hakkinızı helal edin iyilesince gelirim artık ınşallah şimdilik Allahaısmarladık

Allah yardımcın olsun abi... inşaAllah biran evvel iyileşirsin ve gelirsin...

cicek demeti
10-06-2012, 11:53

Ben boyle yapiyorumya bana din kardeslerim af edersiniz enayi bile diyen oldu :( sirf boyle yaptigim icinde hala kiriyorlar ..Ama yine ayniyim ben asla taviz vermedim iyiligimden ...

alanyali07
10-06-2012, 11:57
abi geçmiş olsun. acil şifalar. bu arada Karabaş otu çayını tavsiye ederim.