PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dinler Arası Diyaloğun Meyveleri - Osmanlı İle Savaşanlar Aziz İlan Edildi

talib
13-05-2013, 11:14
http://i.radikal.com.tr/480x325/2013/05/12/fft64_mf1453280.Jpeg

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, kendisinin ilk "aziz ilan etme" töreninde, 1480 yılında İtalya'nın güneyinde Osmanlı'ya karşı savaşan 800 Hristiyan'ı aziz ilan etti.

VATİKAN - Papa Franciscus, selefi Emerit Papa 16. Benediktus'un 800 Otrantolu'nun aziz ilan edilmesi yönünde aldığı kararı, bugün Vatikan'ın ünlü Aziz Petrus meydanında düzenlenen ve onbinlerce inananın katıldığı "azizlik" töreniyle gerçekleştirdi.

Törende konuşan Papa, "Biz, bugün Otranto şehitlerine hürmet ederken, dünyanın pek çok yerinde bu günlerde halen şiddete maruz kalan pek çok Hristiyan 'a Tanrı'nın, cesaret, sadakat ve kötülüklere iyilikle cevap vermesini diliyoruz" dedi.

Otranto'nun bulunduğu Puglia Bölgesi'nden olan Kardinal Angelo Amato'nun, 800 Otrantolu'nun, İtalya 'yı, Katolik ve Hristiyan kimliğini koruduğunu belirten ifadeleri de basına yansıdı.

Emerit Papa 16. Benediktus, 800 Otrantolu'nun azizlik mertebesine yükseltilmesi kararının açıkladığı 11 Şubat 2013'teki toplantıda, Papalık görevinden ayrılacağını duyurarak dünya gündemini sarsmıştı. Papa Franciscus, bu törenle selef Papa'nın son kararını, hayata geçirmiş oldu.

YENİ PAPA'DAN AYNI ANDA AZİZ İLAN ETME REKORU

Aziz ilan edilme töreninde, 800 Hristiyan'ın yanı sıra ilk kez bir Kolombiyalı ve bir de Meksikalı rahibe, Papa tarafından aziz ilan edildi. Katolik Kilisesi'nin ilk Latin Amerikalı Papası Franciscus, bugünkü törenle toplamda 802 kişiyi aynı anda aziz ilan ederek ayrı bir rekora da imza attı.

Bu arada, azizlik töreninin ardından Papa Franciscus, ayinlerinden sonra klasikleşen Aziz Petrus meydanındaki turunu, Via della Conciliazione caddesine kadar taşıyarak bir başka ilke imza attı.

Fatih Sultan Mehmed'in emriyle 1480 yılının Temmuz ayında, İtalya seferine çıkan Gedik Ahmet Paşa komutasındaki Osmanlı ordusu, Otranto kalesini 13 ay boyunca elde tutmuş ancak daha sonra gerek Fatih'in vefatı gerekse buradaki birliklerin takviye edilmemesi sonucu kaleyi bölge halkına geri bırakmak durumunda kalmıştı.

Otranto'da 13 ay boyunca süren çarpışmalarda, Osmanlı'ya esir düşen 800 Otrantolu'nun, Müslüman olmayı reddedince idam edildikleri iddia ediliyor. (aa)

Mahabad
13-05-2013, 11:27
Diyalogçular bu yeni papanın elini ne zaman öpecekler?

talib
13-05-2013, 11:29
Eli de havada hazır :)

kilicarslan
13-05-2013, 12:33
bu nasil oluyor.....

birisini bir seyi, aziz/kutsal sayma hakki yalniz Allahtadir. Nasil oluyorki bir insanevladina bu hak taninabiliyor.

levent48
13-05-2013, 22:13
Durmak yok diyaloğa devam...Bakakalım daha neler yumurtlayacaklar...

manifesto
13-05-2013, 22:16
Diyalog çalışmaları ile ne alaka? :) Beyin bedava
Bebelere masallar başlığında açmalıydın konuyu talib
IQ ancak o kadarına el veriyor.

Dut_agaci
14-05-2013, 06:53
Mesihçi

Ne demek bu azizlik ?

talib
14-05-2013, 07:10

Elini öptüğünüz adamlar. Sizin gibiler de yok değil ama en çok sevdalı sizsiniz. Benim iq mü kendinle ve abilerinle kıyaslama duygusal nurcu ;)

Mahabad
14-05-2013, 08:53
Diyalog çalışmaları ile ne alaka? :)
senden en çok dinlediğimiz nakarat ''ne alaka'', ''bunda ne var?'', ''buda bişey mi?'' '' bu gayet normal'', ''bunda bişey yok ''

bu genişlik hali gayet normal değil mi? :)

manifesto
14-05-2013, 18:09
senden en çok dinlediğimiz nakarat ''ne alaka'', ''bunda ne var?'', ''buda bişey mi?'' '' bu gayet normal'', ''bunda bişey yok ''

bu genişlik hali gayet normal değil mi? :)

Harbiden enteresan adamlarsınız.
Siz kimlerin şehit olacağını sayılacağını kimlerin evliya olduğunu ifade ederken Papaya mı danışıyorsunuz?
Aklınız da olsa gam yemeyeceğim.

Mesihçi
14-05-2013, 22:11
@Mesihçi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=77480)

Ne demek bu azizlik ?

Madem ki bana sordunuz açıklayayım. Aziz dedikleri İslam'daki evliya gibi bir şey. Bu papanın aziz ilan etmesi, katoliklerin azizleri vs. hepsi putperestliktir. Başka bir anlamı yoktur. Bir adamın aziz mi yoksa rezil mi olduğunu ancak Allah bilir. Papanın ne haddine düşmüş birilerini aziz ilan etmek. Oldu bitti kafama yatmaz. Papa dediğimiz insanların seçtiği sıradan bir insan, neye dayanarak birilerine paye veriyor. Sonra bu Katolikler o azizlere dua edip, yardım istiyorlar. Resmen Tanrı'yla araya aracı koyuyorlar. Bildiğimiz putperestlik işte.

Kutsal Kitap'ta aziz diye imanlılara denir. Gerçekten imanlı olan herkes azizdir. Zira gerçekten imanlı olan herkes Cennet'e gider. Allah dışında hiç kimseden bir şey istenmez ve adak adanmaz.

Otranto'daki 800 kişiye gelince. Fatih oraya saldırmışsa ve bunlar da şehrini savunmuş ise bu sıradan bir durumdur. O dönemde herkes toprak peşinde. Eğer iddia edildiği gibi bu 800 kişi esir alındıktan sonra Müslüman olmaya zorlanıp, reddedince öldürüldülerse o zaman gerçekten şehittirler. Saygıyla anarım. Ancak yine de onların önünde diz çöküp dua edecek değilim. Allah'tan başkasından bir şey dilemem...

Dut_agaci
14-05-2013, 23:15
Mesihçi

Bi de Müslüman olaydın iyiydi :)

DENİZKRTL
14-05-2013, 23:23

Bi de Müslüman olaydın iyiydi :)

Allahu A'lem mesihci'ye hidayet nasip olacak insaallah :)

kilicarslan
15-05-2013, 13:32
La ilahe illallahi kabul ediyorda, Hz. Isa konusunda hem fikir degiliz. Insaallah oda olur.

Hz. Isayi tanri kabul etmenin, tevhide aykiri oldugunu, mahlukatin ayni zamanda yaratici olmayacagini bir anlatabilsek.

korbakor53
15-05-2013, 13:48
La ilahe illallahi kabul ediyorda, Hz. Isa konusunda hem fikir degiliz. Insaallah oda olur.

Hz. Isayi tanri kabul etmenin, tevhide aykiri oldugunu, mahlukatin ayni zamanda yaratici olmayacagini bir anlatabilsek.

Hz. İsa'yı peygamber ve kul olarak kabul etmedikten sonra La ilahe illallah demenin bir faydası yok.

Mahabad
15-05-2013, 14:58
Bir yerde kitaplıkta incil'i gördüm alayım şunu okuyayım dedi
rab isa şöyle dedi, rab isa böyle dedi..
1-2 sayfadan fazla okumaya tahammül edemedim..
ama @Mesihçi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=77480) ve diğer hıristiyanlar oku oku nasıl tahammül edebiliyorlar doğrusu anlamakta zorluk çekiyorum.

Tumart
15-05-2013, 15:07
incilden bir bölüm.
106.Sabah namazını bitirince İsa bir palmiye ağacının altına oturdu ve havarileri orada kendisine yaklaştılar. O zaman îsa dedi: «Ruhumun huzurunda durduğu Allah sağ ve diridir ki, hayatımız konusunda pek çokları aldanıyor. Ruh ve nefis birbirine öylesine bitişiktir ki, insanların büyük bölümü ruh ve nefsi bir ve aynı şey olarak görür ve onu özde değil de, yaptığı işe göre kısımlara ayırıp, duygusal, bitkisel ve zihinsel ruh diye adlar takar. Ama bakınn, size diyorum ki, ruh birdir, düşünür ve yaşar. Ey aptallar, hayat olmadan zihinsel ruhu nereden bulacaklar? Emin olun ki, hiç (bulamayacaklar) ama, duyular olmadan hayat, nefis kendisini terkettiği zaman bayılanda görüldüğü gibi hemen bulunabilir.»
Teddeus karşılık verdi: «Ey muallim, nefis hayatı terk ettiği zaman insanın hayatı olmaz.»
İsa cevap verdi: «Bu doğru değil, çünkü insan, ruh ayrıldığı zaman hayattan yoksun olur; çünkü ruh, mucize dışında bir daha bedene dönmez, fakat nefis duyduğu korku nedeniyle veya ruhun duyduğu üzüntü nedeniyle ayrılır. Çünkü, nefsi Allah zevk için yaratmıştır; ve nasıl beden yemekle yaşıyor ve ruh da bilgi ve aşkla yaşıyorsa, o da yalnızca bununla (zevkle) yaşar. Bu nefis şimdi, günah nedeniyle Cennet'in zevkinden yoksun bırakılmasının kızgınlığıyla ruha karşı isyan halindedir. Bu bakımdan, onun bedenî zevk (ler) -le yaşamasını istemeyen için, onu manevî zevk (ler) le beslemeye çok büyük ihtiyaç vardır. Anlıyor musunuz? Bakın, size diyorum ki, onu yaratan Allah, onu cehenneme ve acımasız kar (lar) a ve buz (lar) a mahkûm etti; çünkü, o kendisinin Allah olduğunu söyledi; fakat, Allah onu, yiyeceğini alıp da besininden yoksun bırakınca, Allah'ın bir kölesi ve O'nun ellerinin işi olduğunu itiraf etti Ve, şimdi söyleyin bana, nefis dinsizlerde nasıl çalışır? Emin olun ki, onlarda Allah gibidir o, Allah'ın kanununu bırakarak nefsin peşinden gittiklerini görüyorsunuz. Bu bakımdan, onlar iğrençleşirler ve hiçbir salih amelde bulunmazlar.»

Mesihçi
15-05-2013, 21:57
incilden bir bölüm.

Buyur buradan yak... İncil'de böyle bir şey yok efendi. Uydurmayın...

Mesihçi
15-05-2013, 22:02
ama @Mesihçi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=77480) ve diğer hıristiyanlar oku oku nasıl tahammül edebiliyorlar doğrusu anlamakta zorluk çekiyorum.

Kutsal Kitap'ın her kelimesinden ayrı bir feyz alarak okuyoruz. Sizi açmaz o kitap. Siz Yeşaya'nın bahsettiği bir güruhtansınız...

Mahabad
16-05-2013, 09:47
Kutsal Kitap'ın her kelimesinden ayrı bir feyz alarak okuyoruz. Sizi açmaz o kitap. Siz Yeşaya'nın bahsettiği bir güruhtansınız...
misyonerlik faaliyeti eğitimini aldığın belli.
o eğitimin bir parçası olarak muhatablarının açık seçik ve anlaşılır sorularına muğlaklaştırma, muğaliyat kazandırma çabanı gizleyemiyorsun.
incil'de rab isa 'şöyle dedi, rab isa böyle dedi muhabetlerinden kaynaklı bir tahammülsüzlüğümden söz ettim.
sana düişen bu düşünceme saygı göstermektir.
çok tanrılı bir inanç sistemini benimsiyorsunuz diyorum hayır diyorsun.
incil'de isa'yı ilahileştirme serenomileri var bunlarda kabul edilebilir şeyler değil, ben okumaya devam edemedim, dayanamadım diyorum kim ve neci olduğunu şu ana kadar bilmediğim yeşaya nın gruhundan bilmem nesinden söz ettin.
iyi yeşaya kim onu da öğrendik.
babil asurlular zamanında yaşamış ve yahudilerin diğer insanlara göre daha üstün kılındığı parodilerini yazmış bir yahudi kahin miş.
yesinler kahinlerinizi :D

ehlinimet
16-05-2013, 23:02

Şeytanın ağzınıza çaldığı balı feyz diye yiyebilebilenlerdenmisiniz?

ehlinimet
16-05-2013, 23:04

Katoliklerin ruhani lideri Papa (aa)

Şeytani lideri desek daha güzel olur.İnsan sıfatına brünmüş şeytan.

mavera07
16-05-2013, 23:16

öyle deme

forumdaki gizli ulusalcılar deşifre olmuş oluyor

talib
17-05-2013, 09:51
öyle deme

forumdaki gizli ulusalcılar deşifre olmuş oluyor

Allah seni bu itikadınla haşreylesin inşaallah ve bizi elbet ahirette karşılacaktır ;) Şakirtcik seni...

Ulusalcıların kahir ekseriyeti din cahilidir ve kafirdir belki. Elbet bizi onlar arasında göre bu şakirtcik ile bizi Allahu Teala ahirette karşı karşıya getirecek.

Duygusal(!) nurcu manifesto bildiğin boş şakirtlerden. Para kimde ise ben de oradayım diyor şimdi millet çoklukla.

Tarikat münkirleri kafirlerle diyalog yaparken, o kafirler bunlarla kendilerini hoş gösterip müslüman alemini kana boyamakta halen. Siz halen sırat köprüsü kurup elele geçin kafirciklerinizle.

Mesihçi
17-05-2013, 13:34
misyonerlik faaliyeti eğitimini aldığın belli.
o eğitimin bir parçası olarak muhatablarının açık seçik ve anlaşılır sorularına muğlaklaştırma, muğaliyat kazandırma çabanı gizleyemiyorsun.
incil'de rab isa 'şöyle dedi, rab isa böyle dedi muhabetlerinden kaynaklı bir tahammülsüzlüğümden söz ettim.
sana düişen bu düşünceme saygı göstermektir.
çok tanrılı bir inanç sistemini benimsiyorsunuz diyorum hayır diyorsun.
incil'de isa'yı ilahileştirme serenomileri var bunlarda kabul edilebilir şeyler değil, ben okumaya devam edemedim, dayanamadım diyorum kim ve neci olduğunu şu ana kadar bilmediğim yeşaya nın gruhundan bilmem nesinden söz ettin.
iyi yeşaya kim onu da öğrendik.
babil asurlular zamanında yaşamış ve yahudilerin diğer insanlara göre daha üstün kılındığı parodilerini yazmış bir yahudi kahin miş.
yesinler kahinlerinizi :D

Kutsal Kitap'a tahammül edememenizi anlıyorum ve saygı duyuyorum. Ancak size saygı duyduğumu söyleyemem. Duymam gerektiğini de sanmıyorum. O mesajımda da onu belirttim. Sizin gibileri açmaz Kutsal Kitap. Tanrı'yı sevenler içindir. Yeşaya'ya gelince, Yeşaya'nın kesip attığı tırnak olamazsınız. Yeşaya peygamberdir.

Mesihçi
17-05-2013, 13:35
Şeytanın ağzınıza çaldığı balı feyz diye yiyebilebilenlerdenmisiniz?

Siz Tanrı'nın sözünü şeytana mal ediyorsunuz. Diyeceklerim bu kadar...

lafons7275
17-05-2013, 13:38
Siz Tanrı'nın sözünü şeytana mal ediyorsunuz. Diyeceklerim bu kadar...

Hz. Muhammed sav. in Peygamber olamayacağına dair deliliniz nedir?

Mahabad
17-05-2013, 14:25
Kutsal Kitap'a tahammül edememenizi anlıyorum
sözlerimi çarpıtma mesihçi
Hz.İsa'ya rab denilmesine tahammul etmem dedim.

seninle tartışmaya giren muhatablarının sözlerini çarpıtmaya başvurduğun için ben kendi payıma seni şiddetle kınıyorum.

Mesihçi
17-05-2013, 15:35
sözlerimi çarpıtma mesihçi
Hz.İsa'ya rab denilmesine tahammul etmem dedim.

seninle tartışmaya giren muhatablarının sözlerini çarpıtmaya başvurduğun için ben kendi payıma seni şiddetle kınıyorum.

İsa Mesih'e Rab denilmesine mi yoksa İncil'e mi tahammül edemediğinizi ilk mesajınızı tekrar okuyup kendiniz değerlendirin. Sözlerimin arkasındayım.

Mesihçi
17-05-2013, 15:37
Hz. Muhammed sav. in Peygamber olamayacağına dair deliliniz nedir?

Böyle bir iddiam olduğunu sanmıyorum ve hatırlamıyorum. Ben peygamber olamaz demedim.

lafons7275
17-05-2013, 15:39
Böyle bir iddiam olduğunu sanmıyorum ve hatırlamıyorum. Ben peygamber olamaz demedim.

Demenize gerek yok ki, hristiyanlıkta devam etmeniz bunu gösteriyor.

Mahabad
17-05-2013, 15:58
İsa Mesih'e Rab denilmesine mi yoksa İncil'e mi tahammül edemediğinizi ilk mesajınızı tekrar okuyup kendiniz değerlendirin. Sözlerimin arkasındayım.
:) kendi mesajımı tekrar okumamı tavsiye etmişsin

ama Mesihçi (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=77480) ve diğer hıristiyanlar oku oku nasıl tahammül edebiliyorlar doğrusu anlamakta zorluk çekiyorum.
Mesihçi yazıyı büyüttüğüm için kusura bakma. kendini haklı kılmak için ne de yapsan boş.
mesajımın birde propektüslü izahını vereyim istersen. korkum o dur ki yine zeytinyağı sürmüş gibi kendini sıyırmaya çalışacaksın :)
incil'in sayfalarında rab isa şöyle dedi, rab isa şöyle yaptı, rab isa böyle dedi kelimelerinden rahatsızlık duyduğum için okumadığımı bu kadar açık ve net belirtmiş iken..
alemsin sen :D

cihad38
17-05-2013, 16:02
alemsin sen

ne alemi, cehennem kütüğü bunlar; taki http://f1209.hizliresim.com/11/x/dh33p.jpgbuna iman edene kadar.

Mesihçi
17-05-2013, 16:46
Demenize gerek yok ki, hristiyanlıkta devam etmeniz bunu gösteriyor.

Hz. Muhammed bir peygamber ise doğruyu tasdik eder. Etmiş midir, etmemiş midir oralara girmeyeceğim ancak bence peygamber olmaması için bir sebep yok. Hz. Muhammed'in peygamber olması ise inancıma ters düşen bir şeyi tasdik edeceğim anlamına gelmez. Kur'an gerçekten onun öğretisi midir? İslam Hz. Muhammed'e sadık mıdır? Her biri on yıllarca sürecek araştırma konusu olan bu soruların cevaplarını burada veremeyiz sanıyorum.

Belki çok dolaylı konuşuyorum kusura bakmayın ama bu konuda derdimi tam olarak anlatmanın en azından burada bir yolu yok. Gerçek hayatta belki...

Mesihçi
17-05-2013, 16:48
ne alemi, cehennem kütüğü bunlar; taki http://f1209.hizliresim.com/11/x/dh33p.jpgbuna iman edene kadar.

"La ilahe illallah muhammedun resulullah" sözüne inanıp, Hristiyan kalmaya devam edebileceğimi biliyor muydunuz? Haydi siz cehennem ateşini besleyin. Ben Yeni Kudüs'ün rüyasındayım...

Mesihçi
17-05-2013, 16:51
:) kendi mesajımı tekrar okumamı tavsiye etmişsin

Mesihçi yazıyı büyüttüğüm için kusura bakma. kendini haklı kılmak için ne de yapsan boş.
mesajımın birde propektüslü izahını vereyim istersen. korkum o dur ki yine zeytinyağı sürmüş gibi kendini sıyırmaya çalışacaksın :)
incil'in sayfalarında rab isa şöyle dedi, rab isa şöyle yaptı, rab isa böyle dedi kelimelerinden rahatsızlık duyduğum için okumadığımı bu kadar açık ve net belirtmiş iken..
alemsin sen :D

Ne diyeceğimi şaşırdım. "Kur'an ı açtım okudum geçen, Muhammed Resul, Muhammed Resul tahammül edemedim Müslümanlar nasıl tahammül ediyor bilmem." deseydim (Dikkat böyle bir şey demiyorum. Örnek veriyorum.) Tepkiniz ne olurdu? Eminim. "Saygı duyarım Mesihçi, o sizin görüşünüz. Zevkler renkler ..." diye bir konuşma yapmazdınız.

cihad38
17-05-2013, 16:54
"La ilahe illallah muhammedun resulullah" sözüne inanıp, Hristiyan kalmaya devam edebileceğimi biliyor muydunuz? Haydi siz cehennem ateşini besleyin. Ben Yeni Kudüs'ün rüyasındayım...

bu söze iman eden müslüman olur,

iman edip hırıstiyan kalacağını söyleyebilmek iman etmemektir.

bi husben
17-05-2013, 16:54

peki bunlar hiristiyan anladık ta tasavvuf ehli La ilahe illallahı bırakıp la mevcude illalahı benimsememişler mi

cihad38
17-05-2013, 16:59
peki bunlar hiristiyan anladık ta tasavvuf ehli La ilahe illallahı bırakıp la mevcude illalahı benimsememişler mi

:) la mevcude illallah bir mertebedir,imamı rabbani hazretlerinin dediği gibi; aşılması gereken bir makamdır,vahdeti vucudu aşıp vahdeti şuhuda geçmeli,yoksa tehlikeli sularda yüzersin.

bunlar benim izah edebileceğim şeyler değil,
ustasından öğrenmelisin,.ne diye böyle dediklerini (diyenlerin)
bende şunu dinliyordum,sizde dinleyin.
derin sularda yüzmek bizim gibi sığ insanlara ağır gelir.
https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=4JoedHaGiv8&NR=1

abdullah birisi
17-05-2013, 17:07

sende bu enaniyet ve benlik varken La Mevcude İllalah ı desen bile fayda vermez...enaniyet ve benliklerinde geçen insanlar bu hakikati söylerler..

Mahabad
17-05-2013, 17:16
şaşırmış olmanız hayra alamet olsun.

Ne diyeceğimi şaşırdım.

önce incil'i okumaya tahammül etmediğimi iddia ettiniz.

Kutsal Kitap'a tahammül edememenizi anlıyorum
Hz.İsa'ya rab isa denilmesine tahammül etmediğimi mesajımla ispat edince

"Kur'an ı açtım okudum geçen, Muhammed Resul, Muhammed Resul tahammül edemedim Müslümanlar nasıl tahammül ediyor bilmem." deseydim
şimdi de İsa'ya tahammül edemediğimi ima eden yukardaki kıyaslama cümlenizle iddiada bulunuyorsunuz.

Hz.İsa'ya ilahlık tanrılık vasfı yakıştırmanıza tahammül etmediğimi ısrarla belirtmeme rağmen senin saptırmaların, açık söyleyeyim verecek başka cevap bulamadığından kaynaklanıyordur.

bu son mesajında hem çarpıtma hemde son derece hadsizlik var.
Biz Hz.İsa (a.s) 'mı Efendimiz Resullah'tan önce gönderilen elçi ve peygamber olarak biliriz. Rab değil.

keyfin bilir, saptırarak çarpıtarak kendini bu kadar alçaltmana karar verdiysen var devam et. Forumda nihayetinde tek hıristiyan sensin. Hıristiyanların iki dediği bir tutmaz, saptırır çarpıtırlar imajını ortaya koymakla bize hizmet ediyorsun.
minnettarız

agbi
17-05-2013, 17:17

Elini öptüğünüz adamlar. Sizin gibiler de yok değil ama en çok sevdalı sizsiniz. Benim iq mü kendinle ve abilerinle kıyaslama duygusal nurcu ;)

talib

SİZ İFTİRACI ve FİTNECİ siniz bu size hakaret değil çünk osunuz isterseniz Yönetim e rapor edin bu mesajımı bende size sizin İFTİRALARINIZI RTEK TEK DÖKEYİM ULU ORTA AMA UTANMAZSINIZ ki utanmayı bırakın ALLAH tan korkmazmısınız siz.KİM EL ÖPMÜŞ KİMİN ELİ HAVADA Nurettin VEREN mi o zaten DOĞU PERİNÇEK in tv de ve dergilerinde değilmi ? hadi bu yalanını ispat et doğru olduğuna kim el öpmüş.F.Gülen mi ?

Mahabad utanmayı bırakın ALLAH tan korkmazmısınız siz.KİM EL ÖPMÜŞ KİMİN ELİ HAVADA Nurettin VEREN mi o zaten DOĞU PERİNÇEK in tv de ve dergilerinde değilmi ? hadi bu yalanını ispat et doğru olduğuna kim el öpmüş.F.Gülen mi ?

KONU BAŞLIĞI bu Yönetim ben yaptımmı tahrik edici kabul eder değiştirir peki bu konu başlığın konun ilk mesajı ile ne alakası var EVET VAR ÇAMUR AT ÇIKSA da İZİ kalır.

agbi
17-05-2013, 17:20

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, kendisinin ilk "aziz ilan etme" töreninde, 1480 yılında İtalya'nın güneyinde Osmanlı'ya karşı savaşan 800 Hristiyan'ı aziz ilan etti.

VATİKAN - Papa Franciscus, selefi Emerit Papa 16. Benediktus'un 800 Otrantolu'nun aziz ilan edilmesi yönünde aldığı kararı, bugün Vatikan'ın ünlü Aziz Petrus meydanında düzenlenen ve onbinlerce inananın katıldığı "azizlik" töreniyle gerçekleştirdi.

Törende konuşan Papa, "Biz, bugün Otranto şehitlerine hürmet ederken, dünyanın pek çok yerinde bu günlerde halen şiddete maruz kalan pek çok Hristiyan 'a Tanrı'nın, cesaret, sadakat ve kötülüklere iyilikle cevap vermesini diliyoruz" dedi.

Otranto'nun bulunduğu Puglia Bölgesi'nden olan Kardinal Angelo Amato'nun, 800 Otrantolu'nun, İtalya 'yı, Katolik ve Hristiyan kimliğini koruduğunu belirten ifadeleri de basına yansıdı.

Emerit Papa 16. Benediktus, 800 Otrantolu'nun azizlik mertebesine yükseltilmesi kararının açıkladığı 11 Şubat 2013'teki toplantıda, Papalık görevinden ayrılacağını duyurarak dünya gündemini sarsmıştı. Papa Franciscus, bu törenle selef Papa'nın son kararını, hayata geçirmiş oldu.

Aziz ilan edilme töreninde, 800 Hristiyan'ın yanı sıra ilk kez bir Kolombiyalı ve bir de Meksikalı rahibe, Papa tarafından aziz ilan edildi. Katolik Kilisesi'nin ilk Latin Amerikalı Papası Franciscus, bugünkü törenle toplamda 802 kişiyi aynı anda aziz ilan ederek ayrı bir rekora da imza attı.

Bu arada, azizlik töreninin ardından Papa Franciscus, ayinlerinden sonra klasikleşen Aziz Petrus meydanındaki turunu, Via della Conciliazione caddesine kadar taşıyarak bir başka ilke imza attı.

Fatih Sultan Mehmed'in emriyle 1480 yılının Temmuz ayında, İtalya seferine çıkan Gedik Ahmet Paşa komutasındaki Osmanlı ordusu, Otranto kalesini 13 ay boyunca elde tutmuş ancak daha sonra gerek Fatih'in vefatı gerekse buradaki birliklerin takviye edilmemesi sonucu kaleyi bölge halkına geri bırakmak durumunda kalmıştı.

Otranto'da 13 ay boyunca süren çarpışmalarda, Osmanlı'ya esir düşen 800 Otrantolu'nun, Müslüman olmayı reddedince idam edildikleri iddia ediliyor. (aa)

talib DİĞER VASIFLARINI BİLİYORDUM BİR İ DAHA EKLENDİ ÇAMUR ATMAK

İlk alıntı mesaj senin Lütfen bana Konu başlığı ile alakasını ispat et ben anlama özürlüyüm sen değilsin ya ANLAMA ÖZÜRLÜ OLMADIĞINI HADİ İSPAT ET.

Mahabad
17-05-2013, 18:24
Mahabad (http://www.ihvanforum.org/member.php?u=21697) utanmayı bırakın ALLAH tan korkmazmısınız siz.KİM EL ÖPMÜŞ KİMİN ELİ HAVADA Nurettin VEREN mi o zaten DOĞU PERİNÇEK in tv de ve dergilerinde değilmi ? hadi bu yalanını ispat et doğru olduğuna kim el öpmüş.F.Gülen mi ?
aşağıdaki linki çalışır yap videoyu izledikten sonra sana papanın elini kimin öptüğünü söyleyeyim.

youtube'deki uyarı metni :
Bu içerik, hükümet taraından yapılan yasal bir şikayet nedeniyle bu ülkenin alan adında kullanılamıyor.

http://s.ytimg.com/yts/img/meh7-vflGevej7.pngBu içerik, hükümet tarafından yapılan yasal bir şikayet nedeniyle bu ülkenin alan adında kullanılamıyor. Bu sorundan dolayı özür dileriz. Daha fazla bilgi edinin (http://support.google.com/youtube/?p=governmental_legal&hl=en-US).

Bu sorundan dolayı özür dileriz.

Fethullah Gülen-Papa Eli Öpme Merasimi

http://i2.ytimg.com/i/5oEao-XLpIXbX3TOXxm8gQ/1.jpg?v=4fc532bd
(http://www.youtube.com/user/firttix?feature=watch)firttix (http://www.youtube.com/user/firttix?feature=watch)·

sonuç : Yurtdışında bu linki izleyebiliyorsunuz.. Ama Türkiye'de yasak.

ehlinimet
17-05-2013, 19:24
Ama Türkiye'de yasak.

Yorumsuz...

Mesihçi
17-05-2013, 20:57
şaşırmış olmanız hayra alamet olsun.

önce incil'i okumaya tahammül etmediğimi iddia ettiniz.

Hz.İsa'ya rab isa denilmesine tahammül etmediğimi mesajımla ispat edince

şimdi de İsa'ya tahammül edemediğimi ima eden yukardaki kıyaslama cümlenizle iddiada bulunuyorsunuz.

Hz.İsa'ya ilahlık tanrılık vasfı yakıştırmanıza tahammül etmediğimi ısrarla belirtmeme rağmen senin saptırmaların, açık söyleyeyim verecek başka cevap bulamadığından kaynaklanıyordur.

bu son mesajında hem çarpıtma hemde son derece hadsizlik var.
Biz Hz.İsa (a.s) 'mı Efendimiz Resullah'tan önce gönderilen elçi ve peygamber olarak biliriz. Rab değil.

keyfin bilir, saptırarak çarpıtarak kendini bu kadar alçaltmana karar verdiysen var devam et. Forumda nihayetinde tek hıristiyan sensin. Hıristiyanların iki dediği bir tutmaz, saptırır çarpıtırlar imajını ortaya koymakla bize hizmet ediyorsun.
minnettarız

Ben hiç çarpıtmıyorum. Siz laf canbazlığı yapıyorsunuz. Yok şunu demedim yok bunu kastetmedim. Bırakın bu çocukça oyunları. Aklı, izanı olan herkes kimin ne dediğini görüyor. Hadsiz de sizsiniz. Haddinizi Rab bildirecektir. Ben sizin azıcık saygı kazandığınızı ne zaman zannetsem hemen arkasından düşman yüzünüz çıkıyor ve böyle adi oyunlara başvuruyorsunuz. Sizden bir şey olmaz efendim... Sizin düzeleceğinizi zannedip ciddiye alan bende sorun var. Kendimi biliyorum. Yarına kalmaz unuturum bütün bunları...

mavera07
18-05-2013, 00:49
mesihçi ve agbi boşuna izah etmeye çalışmayın

tartıştığınızı zannettiğiniz şahıslar insanoğlunun yıllardır savaşıp kan dökmesinden rahatsız değiller

KAOSTAN BESLENEN ÖYLE BİR ZİHNİYET VAR Kİ

BAZI ÇEVRELERİN İSLAM DİYE BİLDİKLERİ İRAN ŞEYTAN CUMHURİYETİ VE ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜNE HİZMET ETMEKTEN BAŞKA BİŞEY DEĞİL

agbi
18-05-2013, 08:45

Şimdi sormak isterim Forum daki aktif yöneticilere

muallim08 & ŞehbaL & leyl!fer Dut_agaci Çöl Aslanı & Bîdâr

vede şuan Forum da bulunan Erdem

ve deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?130963-Fethullah-G%C3%9CLEN-Ele%C5%9Ftirileri-ve-Akl-%C4%B1-Selime-Davet&p=1237156&viewfull=1#post1237156

Konumun başlığını değiştiren X yöneticiye

Bu konunun BAŞLIĞI yani Konu adı ile Konuya neden olan İlk mesajın ana fikrinin ANA FİKİR OLARAK BAĞLANTISI nedir ?

Lütfen bna anlatırmısınız vede benim konu başlığımı değiştiren hangi yönetici lütfen gelsin Konu başlığımın değiştirme nedenini anlatsın.

Mahabad
18-05-2013, 08:56
sanal papağanlar var.
aynı mesajı 99 yere kopyala yapıştırır.
:) mizah bölümüne gitmeye gerek yok. komikliğin daniskası burda.

Mahabad
18-05-2013, 08:59
Haddinizi Rab bildirecektir.
rab yazdın eksik yazdın.
rab isa yazacaktın unuttun mu ? :)

alanyali07
18-05-2013, 12:14
aşağıdaki linki çalışır yap videoyu izledikten sonra sana papanın elini kimin öptüğünü söyleyeyim.
k.

:) Mahabad arkadaşım bu sefer de komikliği sen yaptın bence :)
çünkü bu videonın aynıları google yazınca yasaklı olmadan izlenebiliyor. niye illaki sadece bir tane yasaklanmış olanı seçtin ve foruma koydun :D
Ayrıca kim öpüyor papanın elini söyler misin :)

Mahabad
18-05-2013, 12:35
:) Mahabad arkadaşım bu sefer de komikliği sen yaptın bence :)
çünkü bu videonın aynıları google yazınca yasaklı olmadan izlenebiliyor. niye illaki sadece bir tane yasaklanmış olanı seçtin ve foruma koydun :D
Ayrıca kim öpüyor papanın elini söyler misin :)
googlede papanın elini kim öptü ibaresi sonucunda çıkan sonuç : ilk linkte youtube çıktı.
komiklik falan değil.
birden fazla anlam içerdiği için bu linke yöneldim.
birinci anlam : hükümet neden bu videodan rahatsız olmuş?
ikinci anlam : youtube gibi sınırsız özgürlük iddiasında bulunan bir siteyi yasak getirme noktasına getirmesi çok manidar oldu.
üçüncü anlam: bu video neden hükümet zoruyla yasaklanıyor?. Muhatap kişi mahkeme vs. yollarla sınırlama getirebilecek iken neden bu görevi tc.hükümeti kendine vazife bilip yerine getiriliyor. t.c. hükümeti kişilerin sorunlarıyla ilgilenen bir danışmanlık burosu mudur?

papanın elini kimin öptüğünü nasıl söyleyeyim?
bak, alıntı yaptığın mesajımda videoyu izleyince kanaat getirebileceğimi söylemiş bulunuyorum.
başka sorunuz var mı sn.alanyalı

alanyali07
18-05-2013, 12:53
googlede papanın elini kim öptü ibaresi sonucunda çıkan sonuç : ilk linkte youtube çıktı.
komiklik falan değil.
ikinci anlam : youtube gibi sınırsız özgürlük iddiasında bulunan bir siteyi yasak getirme noktasına getirmesi çok manidar oldu.
üçüncü anlam: bu video neden hükümet zoruyla yasaklanıyor?. Muhatap kişi mahkeme vs. yollarla sınırlama getirebilecek iken neden bu görevi tc.hükümeti kendine vazife bilip yerine getiriliyor. t.c. hükümeti kişilerin sorunlarıyla ilgilenen bir danışmanlık burosu mudur?

bak, alıntı yaptığın mesajımda videoyu izleyince kanaat getirebileceğimi söylemiş bulunuyorum.

:D ilk çıkan linkten başkasına bakmadın yani :D buda ayrı bi komik kusura bakma :D
hem kimin öptüğüne dair bi video araştırıyorsun ilk çıkan linkten sonrakine bakmamak bana çok ilginç geldi. halbuki diğerleri açılıyor :D
hükümetin şikayeti meselesi ise usul süreç nasıl oluyor bilmiyorum, cemaatten bi kişi adalet bak.na suç duyurusu yapıp,adalet bak.lığı da bunun üzerine harekete geçmiş olabilir. youtube sonuçta uluslararası bi site. süreç nasıl işliyor bilmediğim içn pek yorum yapamıyorum bu konuda.
Ama videoda papanın elini fethullah gülen öpmüyor orası kesin. halbuki fethullah gülen öpmüş gibi bi başlık var. bu da ayrı bi garabet :)
cemaatten başka birisi öpüyor gördüğüm kadarıyla. heyecandan mı nedir :)
Ama öpme yanlış mı evet yanlış bence de. ne işin var öpüyorsun Papanın elini :) Ben bunu Nazım Kıbrısinin müridleri içn de derim Nazım Kıbrısi için de derim.

Mahabad
18-05-2013, 13:01
:D ilk çıkan linkten başkasına bakmadın yani :D buda ayrı bi komik kusura bakma :D
hem kimin öptüğüne dair bi video araştırıyorsun ilk çıkan linkten sonrakine bakmamak bana çok ilginç geldi. halbuki diğerleri açılıyor :D
hükümetin şikayeti meselesi ise usul süreç nasıl oluyor bilmiyorum, cemaatten bi kişi adalet bak.na suç duyurusu yapıp,adalet bak.lığı da bunun üzerine harekete geçmiş olabilir. youtube sonuçta uluslararası bi site. süreç nasıl işliyor bilmediğim içn pek yorum yapamıyorum bu konuda.
Ama videoda papanın elini fethullah gülen öpmüyor orası kesin. halbuki fethullah gülen öpmüş gibi bi başlık var. bu da ayrı bi garabet :)
cemaatten başka birisi öpüyor gördüğüm kadarıyla. heyecandan mı nedir :)
Ama öpme yanlış mı evet yanlış bence de. ne işin var öpüyorsun Papanın elini :) Ben bunu Nazım Kıbrısinin müridleri içn de derim Nazım Kıbrısi için de derim.

Fethullah Gülen papanın elini öptü falan demedim hiç. Demiş olmam zan olurdu ki kaçındığım ve sakındığım bir husustur.
Diyalogçular demişiz genel anlamıyla
Cemaatten başka birisinin öpmüş olmasını itiraf ettiğin için Allah razı olsun senden :)
heyecandan öyle mi?
öyle olsun.
normal zamanlarında da böle tebessümkar mısın?
yazını okurken smileyler tren vagonları gibi ard arda..

alanyali07
18-05-2013, 13:06
Fethullah Gülen papanın elini öptü falan demedim hiç. Demiş olmam zan olurdu ki kaçındığım ve sakındığım bir husustur.
Diyalogçular demişiz genel anlamıyla
Cemaatten başka birisinin öpmüş olmasını itiraf ettiğin için Allah razı olsun senden :)
heyecandan öyle mi?
öyle olsun.
normal zamanlarında da böle tebessümkar mısın?
yazını okurken smileyler tren vagonları gibi ard arda..

gizli bişe yokki itiraf edecek bişe olsun ,adam öpüyor yani :) amuda kalksa amuda kalktı derim :)
tebesümleri bol kullanmak lazım. ne biz ne muhatabımız bi robot :)
gerginlikleri uzak tutuyor mümkün olduğu kadar :)

Mahabad
18-05-2013, 13:31
gizli bişe yokki itiraf edecek bişe olsun ,adam öpüyor yani :) amuda kalksa amuda kalktı derim :)
burda Gülenci olup gözün üstünde kaşın var dediğimizde hoplayan zıplayanlar var iken senin : cemaatten başka birisi (papanın elini) öpüyor gördüğüm kadarıyla. demiş olmanı samimi itiraf olarak değerlendirmek şart oldu..

bazen itirafa yaklaşacak oluyorlar ama ''evet amuda kalktı ama elleri yoktu'' diyebiliyorlar. :)

agbi
18-05-2013, 14:52
burda Gülenci olup gözün üstünde kaşın var dediğimizde hoplayan zıplayanlar var iken senin : cemaatten başka birisi (papanın elini) öpüyor gördüğüm kadarıyla. demiş olmanı samimi itiraf olarak değerlendirmek şart oldu..

bazen itirafa yaklaşacak oluyorlar ama ''evet amuda kalktı ama elleri yoktu'' diyebiliyorlar. :)

Size cevabını verdik yaaaa Bak ulusal cı yayınlara orada Nurettin VEREN var işte öpen O

Diyelim o öpmedi ÖPEN biri varsayalım SEN BİR ÇUVAL PİRİNÇ te bir TAŞ çıktı diye Çuvalı atarmısın veya Bir sepette Bir Çürük yumurta çıktı diye SEPETİ ATARMISIN tabii sende her akıllı düşünen insan gibi Taşı ayırırsın Bozuk yumurtayı atarsızn HA BUNLARI YAPMAYAN Bir Çuval PİRİNCİ VE BİR SEPET YUMURTAYI ATAN a TOPLUM AKILSIZ APTAL DEMEZMİ ben demiyom toplum diyor Mahabad

muallim08
18-05-2013, 14:57

Bu papanın el öptürmek gibi bir beklentisi yok talib... Tam tersine kimi tutsa ayağını yıkıyor. İnanmazsan Mesihçi ye sorabilirsin. İlk zamanlarında bir konu eklemişti onunla ilgili ve aids hastalarının ayaklarını yıkıyordu. :gl

Mahabad
18-05-2013, 15:57
Bu papanın el öptürmek gibi bir beklentisi yok
bazı resimler ve altını özellikle çizili yaptığım bir vurguya göre papanın elini öptürme gibi bir beklentisinin var olduğu, oldukça fazla görünüyor.

Kim kimin elini niye öpüyor?

Berlusconi'nin, Kaddafi'nin elini öpmesi kimi tepkilere yol açtı. İtalyanların çoğu yalnızca din adamlarının elini öpüyor. Peki Berlusconi Kaddafi'nin elini niye öptü? El öpmek farklı kültürlerde ne anlama geliyor?

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/kissarafat.hmedium.jpg

Her ikisi de artık hayatta olmayan Filistin Devlet Başkanı Yaser Arafat, Papa 2. Jean Paul'ün yüzüğünü öpüyor. Arafat, Hristiyan Filistinlilere yakınlığını göstermek için her sene Beytüllahim'deki Nativitas kilisesinde düzenlenen Noel törenlerine katılırdı.

Libya'da yapılan Arap Birliği zirvesine konuk olarak katılan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, ev sahibi ülkenin lideri Muammer el Kaddafi'nin elini öpmüştü. Bunun üzerine İtalya'da muhalefet ve basından "bir diktatörün eli öpülür mü?" ve "Batılı bir lider sadece Papa'nın elini öpebilir" gibi tepkiler geldi.

http://r1305.hizliresim.com/19/l/n6637.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

agbi
18-05-2013, 15:57
komiklik falan değil.

ALLAH ALLAH yalnız yazılana bakıp ta Yorum yapan lardan birisimiş Mahabad şimdide diyorki....papanın elini kimin öptüğünü nasıl söyleyeyim?

Güya SOSYAL GELİŞMELERİ ÇOK İYİ BİLİYOR SANAL da PİSİKOLOJİK SAVAŞIN bir cepheside VİDEO GÖRÜNTÜLERİ

Birde demişki Fethullah Gülen papanın elini öptü falan demedim hiç. Demiş olmam zan olurdu ki kaçındığım ve sakındığım bir husustur.Diyalogçular demişiz genel anlamıyla Çok doğru mahabad İHVAN FORUM da genel anlamı ile DİYALOGçular dedinmi F.GÜLEN gelir Papa ya da herhangi biri gitmeyeceğine göre EL ÖPEN F.GÜLEN yaftalaması gayet masum değilmi ? Siz nasıl olurda ONLARCA KEZ İŞLENDİ F.GÜLEN EL ÖPMEDİ diye ve EL ÖPEN şuan Perinçekin medyalarında boy gösteren Nurettin VEREN

Bak aşağıdaki adresi tıkla

Fethullah Gülen-Papa Eli Öpme Merasimi | Facebook
► 2:04► 2:04
www.facebook.com/video/video.php?v...
28 May 2011
ALLAH CC YOLU papanın eli öpüldü diye utanan pek kimse yok ama ben neden utanıyım ... Faruk Topuz ...
iftiralar com papanın eli öpüldü için diğer videolar »

İŞTE SANAL da bir YALAN hA BU VİDEODA EL ÖPEN PAPA NIN istanbul temsilcisi olması NET YÜZÜ GÖSTEREN BİR FOTORAF YOK NE DERSİN mahabad ?

Bak bu konu İHVAN Forum da işlendi hemde 3 kere konu açılarak.

muallim08
18-05-2013, 16:24
Mahabad Benim bahs ettiğim Papa ile senin bahs ettiğin Papa aynı değil. Tıkla (http://www.ihvanforum.org/showthread.php?129317-BEN-UTANDIM-Ya-Sizler-UTANDINIZMI-UTANMAKTAN-%C3%B6te-diyelim-D%C3%9C%C5%9E%C3%9CND%C3%9CN%C3%9CZM%C3%9C/page4) :gl

levent48
18-05-2013, 22:46
İslama karşı savaşanları aziz ilan etmek bundan sonraki müslüman katliamlarına zemin hazırlamaktır.Zira bu gün Tüm coğrafyalarda yaşayan müslümanların anası ağlatılmaktadır.Bunu yapanlar "crusade" demekten kendilerini alamamaktadır.
Batı dünyasının müslümanları doğrudan veya birbirine düşürerek yaptıkları katliamları tarih yazmaya devam edecektir.Sanıyorum ileriki yıllarda Afganistan-Irak-Yemen-Somali-Mali-Bosna soykırımlarını yapanlar da müstakbel papalar tarafından "AZİZ" ilan edilecekler.

Diyalogcuların göle "Ya tutarsa..." diyerek çaldığı mayanın yoğurdu hıristiyan- katolik cenahta bu kadar hüsnü kabul görmüş demek ki.. Adam (Papa) resmen dalgasını geçmiş....yiyenlere afiyet olsun...

Son husus olarak bilinenin aksine Fethullah Hoca ve camiasından başka diyalogcu kesimler bulunmaktadır.. Diyalog garabetine karşı söylemlerimiz yalnız bu camiaya yönelik değildir...Bir camiaya karşı ön yargı varmış gibi lanse edilip "diyalog" gibi büyük bir tuzağı futbol fan klüp muhabbetine çevirmek hokkabazlıktır.

Aşağıda "Diyalog" rüzgarına kendini kaptırıp dereyi tersine akıtmaya çalışan (hokkabazlık yapan) camiadan başka kesimlerden örnekler vereceğim;

1.Diyanet İşleri Başkanlığı dahilinde bazı zevat...

2.Önde gelen bir çok ilahiyat fakültesinin öğretim kadroları...

3.Adnan abi gibi bazı zevatın etrafında oluşan "international" oluşumlar...

4.Siyaset dünyasının önde gelen bazı aktörleri...

Arada sırada bir Papanın "Aziz" ilan etmesi...(Buna karşı değilim kendince edebilir...Biz de bizimkilere şehit diyoruz ve o konudaki ayet ve Hadislere iman ediyoruz..Buradaki konu başka..Neredeyse Çanakkale'deki Anzaklara bizim safdiller "İslam Şehidi" muamelesi yapıyor diyalog adına "çüşşşş" noktası burası...Bu gelecek kuşakların tarih şuurunu yok etmektir...Bir de Ermeniler'den özür dileyenler var ki kumpanya palyaçoları gibi boy boy renk renk...) ,Eski başkan G.W.Bush'un "Crusade" gafları,Sarkozy gibilerin müslümanlara yaptığı uygulamalar,Fransanın "Mali" operasyonları,İsrail'in bir çok katliamı (hangi birini yazalım?) olmasa biz de bu dolmaları yutardık amma karnımız tok...kusura bakmayın....

"Durmak yok diyaloğa devam" mesajının konu ile bağlantısını kuramayanlar her halde bu açıklamadan sonra sorun olmadığını görecektir diye umuyorum....

levent48
18-05-2013, 23:01
Hele bir de "Ayasofya" meselesi var...Adam çıkmış "Burayı hıristiyanlara geri verelim..." diyor...Diyalog konusunda birşey dendi mi içi hoplayan arkadaşların bu konudaki fikirlerini merak ediyorum...Sıkıntın var ise kendi evini kilise birliğine bağışla beyim...Ayasofya'yı babanın malı mı sandın da veriyorsun?

Biz "Diyalog","Üç ibrahimi din",hıristiyan-yahudi-Müslüman cennete girecektir" teranelerinden sonra ne yumurtlayacaklarını merak ediyorduk...yavaş yavaş baklalar dökülmeye başlandı...

agbi
18-05-2013, 23:57
İslama karşı savaşanları aziz ilan etmek bundan sonraki müslüman katliamlarına zemin hazırlamaktır.Zira bu gün Tüm coğrafyalarda yaşayan müslümanların anası ağlatılmaktadır.Bunu yapanlar "crusade" demekten kendilerini alamamaktadır.
Batı dünyasının müslümanları doğrudan veya birbirine düşürerek yaptıkları katliamları tarih yazmaya devam edecektir.Sanıyorum ileriki yıllarda Afganistan-Irak-Yemen-Somali-Mali-Bosna soykırımlarını yapanlar da müstakbel papalar tarafından "AZİZ" ilan edilecekler.

Diyalogcuların göle "Ya tutarsa..." diyerek çaldığı mayanın yoğurdu hıristiyan- katolik cenahta bu kadar hüsnü kabul görmüş demek ki.. Adam (Papa) resmen dalgasını geçmiş....yiyenlere afiyet olsun...

Son husus olarak bilinenin aksine Fethullah Hoca ve camiasından başka diyalogcu kesimler bulunmaktadır.. Diyalog garabetine karşı söylemlerimiz yalnız bu camiaya yönelik değildir...Bir camiaya karşı ön yargı varmış gibi lanse edilip "diyalog" gibi büyük bir tuzağı futbol fan klüp muhabbetine çevirmek hokkabazlıktır.

Aşağıda "Diyalog" rüzgarına kendini kaptırıp dereyi tersine akıtmaya çalışan (hokkabazlık yapan) camiadan başka kesimlerden örnekler vereceğim;

1.Diyanet İşleri Başkanlığı dahilinde bazı zevat...

2.Önde gelen bir çok ilahiyat fakültesinin öğretim kadroları...

3.Adnan abi gibi bazı zevatın etrafında oluşan "international" oluşumlar...

4.Siyaset dünyasının önde gelen bazı aktörleri...

Arada sırada bir Papanın "Aziz" ilan etmesi...(Buna karşı değilim kendince edebilir...Biz de bizimkilere şehit diyoruz ve o konudaki ayet ve Hadislere iman ediyoruz..Buradaki konu başka..Neredeyse Çanakkale'deki Anzaklara bizim safdiller "İslam Şehidi" muamelesi yapıyor diyalog adına "çüşşşş" noktası burası...Bu gelecek kuşakların tarih şuurunu yok etmektir...Bir de Ermeniler'den özür dileyenler var ki kumpanya palyaçoları gibi boy boy renk renk...) ,Eski başkan G.W.Bush'un "Crusade" gafları,Sarkozy gibilerin müslümanlara yaptığı uygulamalar,Fransanın "Mali" operasyonları,İsrail'in bir çok katliamı (hangi birini yazalım?) olmasa biz de bu dolmaları yutardık amma karnımız tok...kusura bakmayın....

"Durmak yok diyaloğa devam" mesajının konu ile bağlantısını kuramayanlar her halde bu açıklamadan sonra sorun olmadığını görecektir diye umuyorum....

levent48

DEMİŞSİNİZ ki İslama karşı savaşanları aziz ilan etmek bundan sonraki müslüman katliamlarına zemin hazırlamaktır.Zira bu gün Tüm coğrafyalarda yaşayan müslümanların anası ağlatılmaktadır.Bunu yapanlar "crusade" demekten kendilerini alamamaktadır.DOĞRU TESPİT TEARKASINDAN DA YİNE DOĞRU OLAN gözlem İ GETİRMİŞSİNİZ.
Batı dünyasının müslümanları doğrudan veya birbirine düşürerek yaptıkları katliamları tarih yazmaya devam edecektir bURAYA KADAR DOĞRU VE TESPİTLER vede gözlemler YALNIZ BUNDAN SONRASI İLGİNÇ ve Bunları diyen siz alttaki mesajdada Biz "Diyalog","Üç ibrahimi din",hıristiyan-yahudi-Müslüman cennete girecektir" teranelerinden sonra ne yumurtlayacaklarını merak ediyorduk...yavaş yavaş baklalar dökülmeye başlandı İŞTE BURDA SİYONİZMİN TUZAĞINA DÜŞMÜŞSÜNÜZ hadi belge getir PEYGAMBERİMİZ sav kabul etmeyen nasıl cennet e gidiyor bir anlatsana BUNU KİM DEMİŞ BANA GEÇERLİ BELGE GETİRİN Sn Üye LEVENT 48

Hele bir de "Ayasofya" meselesi var...Adam çıkmış "Burayı hıristiyanlara geri verelim..." diyor...Diyalog konusunda birşey dendi mi içi hoplayan arkadaşların bu konudaki fikirlerini merak ediyorum...Sıkıntın var ise kendi evini kilise birliğine bağışla beyim...Ayasofya'yı babanın malı mı sandın da veriyorsun?

Biz "Diyalog","Üç ibrahimi din",hıristiyan-yahudi-Müslüman cennete girecektir" teranelerinden sonra ne yumurtlayacaklarını merak ediyorduk...yavaş yavaş baklalar dökülmeye başlandı...

Bir atasözü vardır DİLİN KEMİĞİ YOK AĞZIN FERMUARI YOK butür söylemlerde bulunanlarıın DEDİKLERİ GERÇEKLEŞECEKMİ ? Hayır İMKANSIZ bir istek AKIL dan yoksun bir isteğe CEVAPĞ VERİLMEDİ DİYE Kişileri İSLA açısından yargılamakta BANA GÖRE AKILSIZ ve SORUMSUZLUK

levent48
19-05-2013, 02:01
bURAYA KADAR DOĞRU VE TESPİTLER vede gözlemler YALNIZ BUNDAN SONRASI İLGİNÇ ve Bunları diyen siz alttaki mesajdada Biz "Diyalog","Üç ibrahimi din",hıristiyan-yahudi-Müslüman cennete girecektir" teranelerinden sonra ne yumurtlayacaklarını merak ediyorduk...yavaş yavaş baklalar dökülmeye başlandı İŞTE BURDA SİYONİZMİN TUZAĞINA DÜŞMÜŞSÜNÜZ hadi belge getir PEYGAMBERİMİZ sav kabul etmeyen nasıl cennet e gidiyor bir anlatsana BUNU KİM DEMİŞ BANA GEÇERLİ BELGE GETİRİN Sn Üye LEVENT 48

işte size belge endişelenmeyin bu işin aktörlerinin cemaatle ilgisi yok...

Mardin’deki Dinler Arası Diyalog Toplantısından (http://aldanmayalim.wordpress.com/2010/12/31/mardindeki-dinler-arasi-diyalog-toplantisindan/)31 Aralık 2010 (http://aldanmayalim.wordpress.com/2010/12/31/mardindeki-dinler-arasi-diyalog-toplantisindan/)
http://akademikmakaleler.files.wordpress.com/2010/08/yahudivehristiyankafirdir1.jpg?w=150&h=112&h=112 (http://akademikmakaleler.wordpress.com/?attachment_id=307)Şimdi hayatta olmayan sözüm ona bir şeyh, eski Hıristiyan, yeni Müslüman müridleri hakkında, “İslâm’dan soğumasınlar diye onlardan namaz ibadetini kaldırıverdim” demişti.Zamanımızdaki bazı arkadaşların söz ve tavırları bana bunu hatırlatıyor. Bu arkadaşlarım diyorlar ki, “Yahu kardeşim, bize müsaade edin de şu Yahudi ve Hıristiyanlara İslâm’ı biraz sevdirelim.”
Bunların İslâm’ı sevdirmeleri de şeyhin yaptığına benziyor. Şöyle diyerek sevdiriyorlar:
- Cennete sadece biz Müslümanlar girmeyeceğiz ki! Siz Yahudi ve Hıristiyanlar da cennete gireceksiniz.
“Sırat’tan işte bu şekilde sağ-salim geçeceksiniz” diyerek, Hıristiyan ve Yahudileri sembolik Sırat Köprüsü’nden geçiriyorlar.
“Hayrola! Kim yaptı, nasıl oldu?” diyorsunuzdur. Arz edeyim…
13 Mayıs 2004 tarihinde Mardin’de, Dinlerarası Diyalog havarilerinin organizesiyle “Dinler ve Barış/Kültürlerarası Diyalog Platformu” yapıldı ya, bu işler işte orada oldu. Sembolik bir köprü kurup, “Bu sembolik Sırat Köprüsü’dür” dediler; üç dinin mensuplarını bu köprüden geçirdiler. Şimdiye kadar sadece konuşuyorlardı, bu sefer tatbikatını yaptılar.
Yapılanlar, ABD’nin “dünyadaki tek devlet, tek millet, tek DİN” hedefine aynen uyuyor. Bu toplantıları yapanların sanki ABD’de bir akıl hocaları var da, o oradan ne talimat gönderirse, burada onlar yapılıyor gibi.
Toplantıya davet edilenler öyle tesir altında bırakılıyor ki, onlar da -farkında olur olmaz- akıntıya kürek çekiyorlar. Meselâ; bağımsız Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, ABD’nin “tek din” idealine tıpatıp uygun düşen şu cümleyi kullanıyor: “Dillerin, dinlerin birleştiği bu toplantı…” Bağımsız milletvekili konuşur da, bakanın susması olur mu? İçişleri Bakanı Aksu da konuştu, dedi ki: “Müslümanlık, Hıristiyanlık, Yahudilik aynı ortak inançlara sahip…”http://akademikmakaleler.files.wordpress.com/2010/04/mason.jpg?w=142&h=150&h=150 (http://aldanmayalim.wordpress.com/2011/01/03/kimdir-bu-ali-seriati/65-revision-2/)
Her iki parlamentere, “Madem dinler birleşmiş, madem üç dinin inançları da aynı… Size Hıristiyan veya Yahudi diyebilir miyiz?” denilse, kabul etmeyecekleri kesin. Peki, bu sözler ne?
Ama böyle bir soruya lüzum kalmadı. İkisinin de yanlışını ne acı ki Patrik Bartholomeos düzeltti: “Bize şirin görünmek için bu kadar uğraşmanıza lüzum yok” dercesine, “Aramızda ilâhiyat farklılıkları mevcuttur” dedi.
Bununla kalsa iyi. Daha acısı oldu. Fener Rum Patriği, biz Müslümanların kabul etmemiz mümkün olmayan kendi inancını ortaya koyarken bizi de ona ortak etti ve şöyle dedi: “Bizler tanrının sadık evlâtları…” Hâşâ, biz tanrı evlâtları değiliz ve bu söz bizim inancımıza sığmaz.
Bunu kuzu kuzu dinleyen diyalogcular, İslâmiyet’i işte bu konuşmaları yaptırarak sevdiriyorlar.
Toplantıda, çan sesiyle karışık ezan okutturulması üzerine, Mardin Valisi Temel Korkmaz, şöyle diyor: “Ezan sesinin çan sesini saygıyla selâmladığı…” Bu kabul edilemez söz de, 1400 senelik İslâm tarihinde, Müslümanlar tarafından benzeri hiç söylenmemiş bir sözdür.
En büyük gafı da İstanbul Müftüsü Sayın Mustafa Çağrıcı yaptı; pişmiş aşa su kattı. Be hocam, diyalogda hiç “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed…” denilir mi? Bilmiyor musunuz, İslâm adına konuşulduğu söylendiği halde, o dinin peygamberi olan Hz. Muhammed ismi asla anılmaz ve hep devre dışı bırakılır. Yahudi ve Hıristiyanları da iman dairesine almak için, sadece Hz. İbrahim denilip geçilir hocam; anlamalısınız… (Kimin ve kimlerin buna ‘hayır’ demeye mecali varsa buyursun. Kendi söz ve hareketlerini delil getirmek üzere buradayım ve hazırım.)
Değerli okuyucular, hatta öyle şeyler yapılıyor ki, Hz. Peygamber’i devre dışı bırakmak şöyle dursun, Müslüman görünüşlü bazı kimseler Peygamberimiz’e iftira bile ediyorlar, iftira!!!
“Bunu hangi kitaptan alıp yazdınız, bunu niçin bastınız?” diye sorduğumuz zaman da, “ilerde görüşelim” deyip köşe bucak kaçıyorlar. Fazla kaçamayacaklar. Hayatta olduğumuz müddetçe, onları deşifre edecek ve Peygamberimiz’e iftira etmenin hesabını kalemimizle soracağız.
Sırada, Mardin toplantısının İstanbul’da devam eden iki günlük uzantısı var. Biz onu yazana kadar sizler şu kitabı okuyadurun: “Kur’an’da Ehli Kitap.” Prof. Veli Ulutürk’ün yazdığı bu 120 sahifelik değerli kitabı isteme yeri: İnsan Yayınları, (0212) 642 74 84 ve 507 10 93/İstanbul

Yazının kaynağı : Ali Eren

alttaki pasajda ifade ettiğiniz nazik mesajınıza rağmen yine de cevap verdim ...Aynı nezaketle devam etmemeniz ümidi ile... aksi halde cevap yazmayacağım...zira forum yazıları üçüncü şahıslar içindir...Kişiselleştirmenin bir faydası yok...Okuyan sizi okusun...bizi okusun... sonra kendi kararını versin....

Bir atasözü vardır DİLİN KEMİĞİ YOK AĞZIN FERMUARI YOK butür söylemlerde bulunanlarıın DEDİKLERİ GERÇEKLEŞECEKMİ ? Hayır İMKANSIZ bir istek AKIL dan yoksun bir isteğe CEVAPĞ VERİLMEDİ DİYE Kişileri İSLA açısından yargılamakta BANA GÖRE AKILSIZ ve SORUMSUZLUK

agbi
19-05-2013, 13:22
işte size belge endişelenmeyin bu işin aktörlerinin cemaatle ilgisi yok...

alttaki pasajda ifade ettiğiniz nazik mesajınıza rağmen yine de cevap verdim ...Aynı nezaketle devam etmemeniz ümidi ile... aksi halde cevap yazmayacağım...zira forum yazıları üçüncü şahıslar içindir...Kişiselleştirmenin bir faydası yok...Okuyan sizi okusun...bizi okusun... sonra kendi kararını versin....

levent48

Kaç kere cevap vereceğiz bu getirdiğin alıntılara.

Bak kısa yoldan gidelim

Bugün ü kabul edelim PEYGAMBERİMİZ sav kabul etmeyen Hiristiyan ve Yahudiler CENNET e gidecek diyen bana göre İSLAMI BİLMEYEN hatta KAFİRLİK yolunda hızla ilerleyen birdiir.

Ayrıca F.GÜLEN in bir sözünü ele alalım PEYGAMBERİMİZ sav KABUL ETMEYEN lere RAHMET GÖZÜ İLE BAKALIM DIŞLAMAYALIM ONLARA PEYGAMBERİMİZ sav ANLATALIM.

ARTIK YORULDUM ATILAN İFTİRALARA cevap veren belgeleri getirmetye BİR MÜSLÜMAN ARAŞTIRIRI ÖĞRENİR bunuı yapın bari.