PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rüya Tabirleri (A' dan Z' ye)DaLokay
25-02-2007, 02:16
((A))


ABA: Rüyada abadan yapılmış bir elbise giymek, yoksul bir duruma düşülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yaşanabileceğini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayırlı bir haber alınabileceğini, yırtık bir aba ise, yakın bir gelecekte maddi kazanç belirtir.

ABAJUR: Rüyada her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir.

ABONOZ: Rüyada abonoz ağacı veya abonozdan yapılmış eşyalar görülmesi, çok inatçı ve huysuz biri ile evlilik veya iş ortaklığı yapılacağını belirtir.

ABLA: Rüyada kendi ablasını görmek, yakında iyi bir haber alacağını veya bekarsa evlenebileceğini belirtir.

ABDEST: Rüyada abdest alınırken görülmesi, o kişinin o dönem yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarının ortadan kalkacağını belirtir. Abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşayacağını belirtir.

ABDESHANE: Rüyada bir abdesthane görülmesi, önemli bir işin veya sorunun yakında çözüleceğini belirtir.

AÇLIK: Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlayacağını belirtir.

ACUZE: Rüyada ihtiyar ve çirkin bir kadın görmek, evlilik hayatında sıkıntıyı belirtir.

ADA: Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağını, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sıkıntıyı belirtir. Orta yaşlılar için, iş değişikliğini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sırada çok istediği bir işin gerçekleşmeyeceğini, ada da fırtına, üzüntü ve acı yaşanacağını belirtir. Ada da yanardağ görmek, yakınlarınızdan bir kötülük göreceğinizi, adanın batması ise, bir kız çocuğu doğacağını belirtir.

ADAM: Rüyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı, öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret eder. Adama para vermek, can sıkıcı bir dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı çok büyük bir para kazanılacağını belirtir.

ADEM PEYGAMBER: Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, hayatında o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir.

ADLİYE BİNASI: İşlerin bozulacağı ve sıkıntı çekileceğini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanır.

AĞAÇ: Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmeyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluk belirtir.

AĞARMAK: Saçların ağarmasını görmek, maddi kaybı belirtir. Bir kadının saçlarının ağardığını görmesi, aldatıldığını belirtir.

AĞRI: Rüyada ağrı çekmek, sağlıklı, huzur ve güven içinde yaşanacağını belirtir. Ağrının dinmesi, umulmadık ve önemli bir yardımın alınacağına işarettir. Ağrı çeken bir insan veya hayvana yardım etmek girişilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir.

AHCI: Bolluk, refah ve mutluluğa işaret eder. Ayrıca beklenmedik bir yolculuğu da belirtebilir.

AHİRET: Rüyada ahirete gitmek, uzun ve yararlı bir yolculuğu belirtir. Ahirette bulunmak, tüm çabalarının karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahiretten kovulmak, mal, mülk bazen de can kaybına işarettir.

AHTAPOT: Rüyada ahtapot görmek, girişilecek birden fazla işte büyük başarılar elde etmeyi belirtir.

AKARSU: Rüyada herhangi bir su akıntısı görmek, maddi kazanca işarettir.

AKİK: Sağlık ve uzun bir yaşantının işaretidir.

AKREP: Rüyada akrep görmek, kötü ve ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep sokması, ağır hastalık veya ölüme işarettir. Akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacağını belirtir.

AKTÖR: Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek, kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edeceğine işarettir.

AKTRİST: Rüyada aktrist görmek, maddi kayba uğrayacağını gösterir.

ALEV: Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir.

ALABALIK: Rüyada alabalık ile ilgili herhangi bir şey görmek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazancı belirtir.

ALIŞVERİŞ: Rüyada alışveriş yapılması, kazançlı bir döneme girildiğini belirtir.

ALTIN: Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

ANAHTAR: Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, aile yaşantısında geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir.

ANNE: Rüyada bir kişinin annesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Annesi ile dargınlık ve kavga ise, başarısızlık ve maddi kaybı işaret eder.

AŞK: Rüyada sevgilisi ile başka birisini görmek, erkek için sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna, kadın içinse, tehlikeli bir rakibi olduğuna işarettir.

AT: Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine işarettir.

AYAKKABI: Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, sıkıntılı günlerin belirtisidir. Rahat ve uygun bir ayakkabı bulup giymek, sonunda huzura kavuşulacak bir döneme işarettir.

AYNA: Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.

AYVA: Rüyada ayva görmek, kişinin içinde bulunduğu duruma göre, hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder.

DaLokay
25-02-2007, 02:19
((B))BABA: Rüyada babasını vefat etmiş görmek, kötü bir habere işarettir. Babası tarafından sevilmek, önünde hayırlı bir yol açılacağı, sıkıntılı günlerin sona ereceğine işarettir.

BAHÇE: Rüyada bahçe görmek, çok güzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir.

BALIK: Rüyada canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığına işaret eder. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

BALTA: Rüyada balta görmek, sıkıntıda olunan konuda yardım geleceğini, hastalık varsa, tekrar sağlığına kavuşacağını belirtir.

BATAKLIK: Rüyada bataklıkta olduğunu görmek, sıkıntılı bir dönem geçireceğine işarettir.

BATTANİYE: Rüyada temiz battaniye veya yorgan görmek, işlerinizin yoluna gireceğini, sıhhatinizin iyi olacağına işarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemeyenler var demektir. Yırtık battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediğiniz bir sözünüzden dolayı bir sevdiğinize çok zarar geleceğine işarettir.

BAVUL: Rüyada ne şekilde olursa olsun bir bavul görmek, mutlaka yolculuğa işarettir.

BAYKUŞ: Rüyada öten bir baykuş görmek, çevrenizden bazı kişilerin sizi çekemediği ve hakkınızda kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir.

BAYRAK: Rüyada dalgalanan bayrak görmek, şanslı bir dönemde olduğunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bir bayrak, sıkıntılı olaylar yaşanacağına işarettir.

BEBEK: Rüyada yeni doğmuş bebek görülmüşse, sıkıntı veren bir dönem geçirileceği ama sonra iyi günlerin geleceğine işarettir. Oyuncak bebek, eğlenceli bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, pişman olacağı bir iş yapacağına işarettir.

BEKÇİ: Rüyada bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir.

BEŞİBİRYERDE : Rüyada beşibiryerde ile ilgili herhangi bir şey görmek, eline çok mal geçeceği ve maddi kazanç belirtir.

BEYAZ KÜRK: Bunun gibi görülen rüyalar iyi bir şansın ve başarının müjdecisidir.

BIÇAK: Rüyada elinde bıçak görmek, güç ve varlığın sürekli olacağına, bıçakla birşey kesmek, eline maddi kazanç geçeceğine işarettir.

BIYIK: Rüyada bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına işarettir. Eğer evli ise gayri meşru bir ilişki yaşadığını da belirtebilir.

BİBER: Rüyada biber yemek, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir.

BİLEZİK: Rüyada bilezik takmak, sevdiğinizin size çok sadık olduğuna işarettir.

BİRA: Rüyada bira içtiğini görmek, nişanlanacağına ve çok geçmeden evleneceğine işarettir.

BİSİKLET: Rüyada bir bisiklet görmek veya binmek, çok karışık bir sorunla karşılaşılacağı birtakım yanlışlar yapılacağı ancak sonuçta sorunun aşılacağına işarettir.

BOĞA: Rüyada kızgın bir boğa görmek, kötü bir olayla karşılaşılacağına işarettir.

BONCUK: Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir.

BORAZAN: Rüyada borazan veya diğer nefesli sazları çalmak, sıkıntılı bir meselenin tatlıya bağlanmasına işarettir. Borazan sesini işitmek, mesleğinizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakınınızın kısa bir hastalık geçireceğine işarettir.

BOYA: Rüyada boya yapmak, çevrenizdeki insanlar üzerinde kuvvetli etkiler sağlayacağınız bir döneme girdiğinizi belirtir.

BOŞANMAK: Rüyada boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.

BUĞDAY: Rüyada eve buğday alınması, geçim zorluğuna, alınan buğdayın yenilmesi ise, maddi kazanca işarettir.

BUZ: Rüyada buz görmek, gelecek iyi bir haberle sıkıntılarınızın giderileceğine ve sonrasında hayat şartlarınızın lehinize değişeceğine işarettir.

BÜLBÜL: Evlilikte ve aşkta mutluluk işaretidir.

BÜRO: Rüyada herhangi bir büro görmek, maddi kazanca işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:20
((C))CADDE: Rüyada cadde görmek hatalı bir iş yapacağına işarettir.

CADI: Rüyada cadı görmek kendisi ile ilgili olmayan bir soruna karışıp, sıkıntı çekeceğini belirtir.

CAM: Rüyada kırık bir cam görmek ufak tefek sıkıntılara, camı kendisinin kırması ise hayatında bir dönüm noktasına geldiğine işarettir.

CAMİ: Rüyada cami veya mescit görmek işlerinde başarılı olacağına isteklerinin gerçekleşeceğine işarettir.

CANAVAR: İyi haber ve gelişmelere işarettir.

CEHENNEM: Rüyada cehennem görmek sıkıntı ve aile içi geçimsizlik belirtir.

CEVİZ: Rüyada ceviz yemek maddi kazanç belirtisidir. Ceviz toplamak mutlu bir aile yaşantısına işaret eder.

CEYLAN: Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir.

CİNSEL İLİŞKİ: Rüya gören erkek, kendisini bir kadınla cinsel ilişkide bulunurken görürse onun isteklerine kavuşup, işinde ilerleyeceğine işarettir. Kadın kendini bir erkekle ilişkide görürse mutsuz bir dönem geçireceği, ancak dikkatli olursa sonuçta tekrar huzura kavuşacağına işarettir.

CÜCE: Rüyada herhangi bir şekilde cüce görmek istediklerinizin gerçekleşeceği, sıkıntılarınızın azalacağı beklenmedik kazançların olabileceği bir döneme gireceğine işarettir.

CÜZDAN: Rüyada cüzdan bulmak büyük bir maddi veya manevi kazanca işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:23
((Ç))


ÇABALAMAK: Kötü duruma düşmeye ve bu durumdan kurtulmaya yorulur..


ÇADIR: Yolculuğa, kabre, kadına ve eve işarettir. Bu rüyalar farklı birkaç şekilde
yorumlanır. Çadırdan içeri girmek hiç beklemediğiniz birinden bir fenalık
göreceksiniz demektir. Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli ekmek
tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işinin sahibi olur. Çadırda uyumak
sevdiğinden haber geleceğini belirtir.Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir.
Çadırda oturmak güzel bir olayın pek yakında gerçekleşeceğine işaret eder.


ÇAĞLAYAN: Rüyada çağlayan görmek para kazanmayı belirtir. Gayretiniz sayesinde yüksek
makamlara geleceğinizi işaret eder.

ÇAKMAK: Rüyada yanan bir çakmak görülmüşse, arzu edilen şeylerin gerçekleşeceğine
işarettir. Eğer çakmak çabalara rağmen yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak
demektir.

ÇALGI ALETİ: Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak:üzün
süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya
kavuşacaksınız.

ÇALIŞMA: Rüyada kişinin kendini iş başında görmesi işi yaşamında başarı elde
edeceğinin işaretidir. Yeni bir aşk yaşayacağınıza ya da hayattaki
başarılarınızın devam edeceğine işarettir.

ÇAM: Rüyada çam görmek daima hayra yorulur. Çam ağacı görülmesi muradınıza
ereceğiniz iyi bir döneme girildiği ve sağlık sorunları sona erecek
demektir. Başarı, mutluluk, kısmet, mutluluk, murat olarak yorumlanır.
Yemyeşil ulu bir çam artık mutlu olacağınız zamanın geldiğini gösterir.

ÇAMAŞIR: Rüyada temiz çamaşır sağlık anlamına gelir. Kirli çamaşır sağlığı etkileyen
alışkanlıklardır. Çamaşır almak gizlediğiniz şeylerin başkalarının kulağına
gideceğine işarettir. Rüyada çamaşır yıkamak uzun süredir gizlenen
gerçeklerin su yüzüne çıkmasıdır. Çamaşır satmak kısa bir süre sonra ciddi
sağlık sorunları yaşayacağınıza işarettir. Çamaşır asmak ev içinde belanın
savuşturulmasıdır. Rüyada çamaşır görmek çok istenilen bir şeye
kavuşulacağına yorulur.


ÇAMUR: Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir
sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken
olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza
yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen
bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.

ÇAN: Çan sesi duymak durumunuzda iyileşme olacağını gösterir. Eğer çan
yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme için yakınlarınızın verdiği
tavsiyelere uyduğunuz taktirde gerçekleşecektir. Ama çanların çaldığını
görmek, bir ölüm haberi demektir.

ÇANAK VE ÇÖMLEK: Zenginlik ve servete yorulur. Çanak yalamak ölümün yaklaştığına işarettir.

ÇANTA: Rüyada bir çanta veya torba görmek işlerinizde başarılı olacağınızı haber
verir. Eğer çanta yırtık veya delikse düşünmeden para yatıracağınız bir iş
sizi hayal kırıklığına uğratacak ve para kaybettirecek demektir. Açık çanta
ise, elde etmek istediğiniz para için çok uğraş emek sarf etmeniz
gerekeceğini ve yakın zamanda başarılı olacağının işaretidir.

ÇARIK: Yolculuğa,ayrılığa ve Ayrılık acısına işarettir.

ÇARK: İşlerinizin düzeninden şaşmadan gideceğine yorulur.

ÇARPILMAK: Kötü giden iş yaşamınızın birden bire düzeleceğine işarettir.

ÇARŞAF: Yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz
çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda
zarar edeceğine yorumlanır. Çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek
anlamındadır.

ÇATAL: Evde sakinlik ve rahatlığın işarettir. Kırık çatal, uğraştığınız konularda
başarısızlığa uğrayacaksınız demektir. Çatal kullanmak çevrenizde size tuzak
hazırlayan birilerinin var olduğunun belirtilmesidir. Sevgililer arasında
geçimsizliğe de yorumlanır. Çatal almak yaptığınız bir işte hiç
beklemediğiniz bir şekilde yanılacağınızı anlatır.ÇATI: Ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacaksınız demektir.ÇAVUŞ: Terfi edeceğinize işarettir. Kendinin çavuş olduğunu görmek bütün yaşamınız
boyunca sevgiyi ve mutluluğu bulmak için çalışacağınız anlamına gelir.ÇAY: Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacağınıza yorumlanır. Başkalarına
çay ikram etmek o insanın çevresinin genişleyeceğini belirtir. Rüyasında çay
içen kimse, iş ve toplum yaşamında başarılı olur demektir. Pakette çay
görmek yeni hayaller ve beklentiler olduğunu anlatır. Çayı devirip dökmek
bazı planlarınızın sonuca ulaşmayacağını işaret eder.ÇAYIR: İş yaşamınızdaki olaylar sizi mutlu edecek ve bu durum sizin çevrenize
mutluluk veren biri yapacak demektir. Bir çayırdan başka bir çayıra atlamak
bir kimsenin dünya nimetlerine olan aşırı isteğine ve kazanç için durmadan
çabalayacağına işarettir.Kurumuş çayır hayal kırıklığına uğrayacağınız
anlamındadır. Çayır toplamak zengin olmaya işarettir.

ÇEK: Ertelenmiş borçlarınızı ödeyeceğinize sorunları aşacağınıza ve rahat
edeceğinize işaret eder.

ÇEKİÇ: Rüyada çekiç görmek sürekli olmayan bir sıkıntı veya üzüntüye yorumlanır.
Büyük sıkıntıların üstesinden gelmeniz ve büyük gerekecek demektir. Çivi
çakmak alacağınız bir haberden nedeniyle çok mutlu olacaksınız anlamındadır.
Çekiç sesi duymak beklemediğiniz bir davete çağrılacağınıza işaret eder.

ÇEKİRDEK: Çevrenizdeki kötü arkadaşlarınızın dedikodunuzu yaptığını anlatır.

ÇEKİŞTİRMEK: Kimi dostlarınızın sizi çekiştirdiğinin işaretidir.

ÇEKMECE: İyi bir insanla evlilik yapacağınıza ve çok iyi bazı dostluklarınız
olacağına işarettir.

ÇELİK: Rüyada çelik eşyalar görmek iyiye yorulur. Çelik cesurluk, atılganlık ve
kendine güven olarak yorumlanır. Parlak çelik görmek iç huzurunuzun olduğunu
ve sağlığınızın iyi olduğunu anlatır.

ÇENGEL: Sorunlarınızdan bir dostunuzun yardımları ile kurtulacağınıza yada iyi bir
arkadaş çevresine sahip olarak toplum içindeki yaşantınızda güçlü durumda
olacağınızı belirtir. Çengel satmak işlerinizin zamanla bozulacağının
işaretidir. Çengele bir şeyler asmak farklı iş alanlarına atılarak başarılı
olacağınıza yorulur. Kasap çengeli yakınlarınızdan birinin kötü bir haberini
alacağınızı belirtir.

ÇEŞME: Rüyada çeşme görmek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz
bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer
çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa
darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. Rüyasında çeşme
gören bekar erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve
kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve
hastalıktan kurtulmak demektir. Bulanlık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü
habere işarettir.

ÇETE: Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız
gerektiğini belirtir.

ÇEYİZ: Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur. Düğün çeyizi iyi niyetliliğiniz sonucunda
zarara uğrayacağınıza işarettir. Çeyiz bulundurmak sonu olmayacak yasak
ilişkilere girmek anlamına gelir. Çeyiz dikmek hiç beklemediğiniz bir
şekilde aldatılacağınıza işarettir.

ÇIĞLIK: Rüyanızda siz çığlık attıysanız yada çığlık atan birini gördüyseniz,
etrafınızın düşmanlarla çevrili olduğunu anlamına işaret eder.

ÇIĞ: Yakınlarınız yüzünden başınıza dert gelecek ve sıkıntılar yaşayacaksınız
demektir.

ÇILDIRMAK: Hastalığa ve yaşamınızda gerçekleşecek bazı olumsuz değişiklikler demektir.
Sağlığınıza ve yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.

ÇINAR: Yaşamınızın uzun süreli olacağına sermayenizin devamlı büyüyeceğine,
işarettir. Hayırsız, kötü evlada da yorumlanır. Kurumuş çınar:çok önemli
para kaybına uğrayacağınızı belirtir. Devrilmiş çınar ağacı birisinin haksız
yere suçlanacağına işarettir. Çınar ağacından düşmek iş yaşamınızda
yaptığınız hatalar nedeniyle para durunuzun bozulacağına ve sıkıntılar
yaşayacağınıza yorumlanır.

ÇIPLAKLIK: Rüyada kişi kendisinin çıplak olduğunu görürse sıkıntılara düşeceksiniz
demektir. Mantıksız davranışlarınız nedeniyle bazı kötü olaylara
karışacaksınız demektir. Başka insanların çıplak olduğunu görmek ise,
insanlardan size kötülük geleceği anlamına gelir.

ÇİÇEK: Hayra yorulur. Rüyada çiçek görmek güzel ve size şans getirecek bir haber
demektir. Kadınlar için hamileliliği işaret eder. Eğer çiçekler kurumuş ise
bu, ölümün, üzüntünün, sıkıntının işaretidir. Çiçekli taç taşımak evlilik
yapmak ve dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir. Çiçekçi dükkanı güzel ve
mutlu bir ilişkinin haberidir. Bir demet çiçek, uzak ve zengin bir
akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Çiçek sulamak yaptığı işlerde
başarı kazanmak anlamındadır.

ÇİFTLİK: Elinize para geçecek demektir.Bolluğun ve bereketin işaretidir.

ÇİĞDEM: Birbirine anlaşan çiftin evliliğini haber verir.

ÇİKOLATA: İnsanların güvenini kazanacaksınız demektir. Birçok insanla yeni dostluklar,
arkadaşlıklar kuracaksınız anlamındadır.

ÇİLEK: Rüyada çilek yemek gönül hayatınızda mutluluklar yaşayacaksınız demektir.

ÇİNGENE: Rüyayı gören orta yaşlı biri ise para kaybına işaret eder . Bekar bir kadın
için bu rüya güzel bir evliliğe yorumlanır. Evli bir kadın için ise gizli
sırlar öğreneceğine işarettir. Bu rüyayı gören genç bir erkekse, planda
olmayan bir yolculuğa çıkacak demektir.

ÇİZME: Giydiğini görmek, uğraşılan her işte başarı kazanmak anlamındadır.
Başkasının çizme giydiğini görmek, birinin sevgilinizi elinizden alacağı
anlamındadır.Çizme eski ve yıpranmışsa, sağlığınızın bozulacağına ve sıkıntı
bir dönem geçireceğinize işaret eder.

ÇOCUK: Rüyada çok çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.Rüyada erkek
çocuk görmek iyi bir habere ,kız çocuk görmek kötü bir habere işarettir. Süt
emen bir çocuk görmek sevince işarettir . Hasta bir çocuk görmek, kendi
çocuğunuzun çok sağlıklı olacağı; fakat başka sorunlarla karşılaşacağınız
anlamına gelir.

ÇORAP: Rüyada çorap almak para kazanmanın işaretidir. Hediye olarak bir çorabın
verilmesi ailenin eski bir sorununu çözülmesi demektir. Çorabın kaçması
macerası yaşanacağının işaretidir.

ÇORBA: Rahat ve uyumlu bir hayatınız olacak demektir.Çorba içmek maaşınızın
zamlanacağına, kendi işinizi yapıyorsanız onun büyüyeceğine işarettir.

ÇÖL: Çok hayırlıdır. Rüyada çöl görmek her sorunun çözüleceğine, mutluluk ve
gelişmeye işaret eder.

ÇÖMLEK: Çömleğin içinde et varsa, güzel işlere yorulur. Çömlekçi görmek, iyi bir
mevkiye gelmek demektir.

ÇÖPÇÜ: Rüyada çöpçü olduğunu görmek genç bir erkek için iş yaşamında yükselmeye,
orta yaş bir erkek için iş yaşamında biraz sıkıntı olacağının işaretidir.
Evli bir kadın için gayri meşru ilişkiye yorulur.Bekar bir kadın için
varlıklı biriyle mutsuz bir evlilik anlamındadır.

ÇÖP: İş hayatında başarısızlığa ve adınızın bazı kötü olaylara karışacağınıza
işarettir. Kadınlar için bu rüya, aşk hayatında sıkıntı demektir.

ÇÖREK: Rüyada çörek pişirmek veya yemek özel hayatınızda mutluluk anlamındadır.

ÇUKUR: İş yaşamınızda temkinli olmanız gerektiği anlamına gelir. Hayatın sonunun
geldiğine, yaşamınıza çeki düzen vermeniz gerektiğine işarettir.

ÇUVAL: Dolu çuval ise bereketi gösterir. Kaybettiğinizi sandığınız değerli bir
eşyayı bulacak ve mutlu olacaksınız.Çuvalı boş görmek hanede bereket
olmadığını ve bir uğursuzluk bulunduğunu belirtir.

ÇUVALDIZ: Eşinizin hamile kalmasına ve kız çocuğu sahibi olacağınıza yorumlanır.

ÇÜRÜK: Amansız, sonu olmayan bir aşka tutulmaya ya da sevdiklerinizden ayrılmaya
işarettir. Bedeninizde çürük olması daha önce yaşadığınız aşkları hatırlamak
size sağlamayacak demektir. Çürük yumurta ise hayatınız boyunca elinizi
attığınız her işte başarılı olacağınız anlamındadır. Çürük domates görmek
eğer siyasetle uğraşıyorsanız önemli seviyelere gelecek ve başarı
sağlayacaksınız anlamındadır.

DaLokay
25-02-2007, 02:24
((D))DAĞ : Rüyada dağ görmek kötü şans ve monoton bir iş hayatını simgeler.

DAİRE : Rüyada daire (şekil olarak) görmek, ailenizin gözünde önem kazanacağınız anlamına gelir.

DAKTİLO : Rüyada daktilo görmek, korkunç ve üzücü olayların habercisidir.

DAL : Rüyada ağaç dalı görmek kötü haberler anlamına gelir.

DALAK : Rüyada dalak görmek sıkı çalışma ve mücadelelerden sonra şansınızın yüzünüze güleceğinin simgesidir.

DALGALAR : Rüyada dalgalar görmek ev hayatınızda tutumlu olabileceğinizin işaretidir.

DAVUL : Rüyada davullar görmek yada duymak düşmanlarınız tarafından başınıza bir iş açılacağı ve amaçlarınızın gerçekleşeceği ama yapmanız gerekenleri yaparsanız gerçekleşeceği anlamına gelir.

DANS : Dans etmek veya dans edenleri görmek, iş konularında ufkunuzun açılacağına ve olayları daha açık göreceğinize bir işarettir.

DANTEL : Dantel yoksulluğu simgeler.

DAYI : Rüyada dayınızı görmek, tutumlu davranarak maddi konumunuzu koruyacağınızı simgeler.

DAZLAK : Rüyada dazlak birini görmek, sizin için iyi olacakmış gibi görünen iş konusundaki bir değişikliğin kötü sonuçlar doğuracağının habercisidir.

DEDE : Rüyada dedenizi görmek, beklediklerinizin gerçekleşeceğini simgelediği gibi, güzel bir bebeğede işaret eder.

DEDİKODU : Rüyada dedikodu edildiğini görmek, utanç duyabileceğiniz bir duruma düşebileceğinizi bildirir.

DEĞİRMEN : Rüyada değirmen görmek bir dava yolu ile mücadeleyi simgeler.

DEMİR : Rüyada demir görmek, hayatınızda çabucak çözülmesi gereken önemli bir konuya dikkatinizi çekmek içindir.

DENİZ : Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.

DENİZALTI : Rüyada denizaltı görmek çok kolay elde edilen ve edilecek başarıların işaretidir.

DEPREM : Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.

DERE : Rüyada bir dere görmek sonunda çabalarınızın semeresini göreceğinizi ve başarıya ulaşacağınızı simgeler.

DEV : Rüyada dev görmek, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir.

DEVELER : Rüyada develer görmek farklı prensipler ve davranışlar edinerek diğerlerini etkileyeceğiniz, ama arkadaşlarınıza bunun soğuk geleceği anlamındadır.

DİKEN : Rüyada dikenler görmek, acıların zevklerle karışacağını simgeler.

DİKMEK : Rüyada dikiş dikmek yada diken başka birini görmek, üzüntülerin ve ağır sorumlulukların işaretidir.

DİL : Rüyada dil görmek, duygusal ilişkilerinizde yaşadığınız sorunların yakın süre içinde çözüleceğinin işaretçisidir.

DİŞÇİ : Rüyada dişçi görmek üzerinize aldığınız bir sorumluluğu yerine getirerek başarı elde edeceğiniz anlamına gelir.

DİZ : Rüyada kendi dizinizi yada bir başkasınınkini görmek cana yakın bir kişiyle arkadaşlık kuracağınızı ve bu kişinin size pek çok güzel sürprizleri olacağını işaret eder.

DOĞUM : Rüyada herhangi bir canlının doğumunu görmek zevk ve kazançların sizinle olacağının işaretidir.

DOLAP : Rüyada dolap görmek eğlence ve iyi şans işaretidir.

DOKTOR : Rüyada doktor görmek iyi sağlığa ve beklenenler gerçekleşmesine yorulur.

DOMİNO TAŞLARI : Domino taşlarıyla oynamak, misafirperverce karşıladığınız birinin artık sizden uzaklaşacağının işaretidir.

DONDURMA : Rüyada dondurmak görmek ev hayatındaki mutluluğun kaybına ve bu olayların sizi çok üzeceğine yorulur.

DOMUZLAR : Rüyada domuzlar görmek, çevrenizin tasvip etmediği bir evliliğin sizin için söz konusu olabileceğini haber verir.

DÖŞEK : Rüyada döşek görmek alışılmadık mutlulukların habercisidir.

DÖVME : Rüyada dövmeniz olduğunu görmek yada başka birinin dövmesini görmek belli bir süre için hayırlı olayların içinde bulunacağınızı ve olayların istediğiniz gibi gelişeceğini müjdeler.

DÖVÜŞ : Rüyada dövüşmek veya dövüşenleri görmek, fiziksel rahatsızlıkların habercisidir.

DUDAK : Rüyada dudak görmek, sağlığınızın yerinde olacağına ve diğerlerini sevindirmekten zevk alacağınıza işaret eder.

DUL : Rüyada dul birisini görmek başınız belaya girdiğinde arkadaşlarınızdan destek bulamayacağınıza işaret eder.

DUMAN : Rüyada duman görmek yapacağınız girişimlerin amaçlarına ulaşacağını söyler.

DUT : Rüyada dut görmek diğerlerinin yerinizde gözü olduğunun işaretidir.

DUVARLAR : Rüyada duvarlar görmek ailenizden birinin uzun ve ciddi bir hastalık dönemine gireceğini söyler.

DÜET : Rüyada bir düet duymak, iyi haberler alacağınızın işaretidir.

DÜĞME : Rüyada düğme yada düğmeler görmek, eğer rakipleriniz tarafından tehdit altındaysanız dostlarınızın yardım edeceğini haber verir.

DÜĞÜM : Rüyada düğüm yada düğümler görmek, hayal kırıklıklarına ve iş konusundaki değişimlere işaret eder.

DÜKKAN : Rüyada bir dükkan görmek yada dükkanda bulunmak iyi haberler alacağınızın işaretidir.

DÜRBÜN : Rüyada dürbün kullanırsanız, pek yararınıza olmayan arkadaşlıklar kuracağınız düşünülür.

DÜŞMAN : Rüyada bir düşmanınızı görmek, iş konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur.

DaLokay
25-02-2007, 02:25
((E))ECZANE: Bir eczaneye girip, ilaç almak erkekler için yanlış suçlamaya uğrayacak demektir. Genç bir kadın için, yabancı erkeklerle dostluk etmenin zararlı olduğuna, daha yaşlı kadınlar için hafif bir rahatsızlıktan sonra iyi olacağına işarettir.

EDEBİYAT: Rüyada edebiyatla uğraşırken kendini görmek, rüyayı görenin ince ruhlu ve hassas yaradılışlı bir kişi olduğuna ve işlerinde başarıya ulaşacağına delalet eder.

EFLATUN: Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır.

EJDERHA: Ejderha veya buna benzer korkunç bir hayvan görmek, düşmanının hakkından gelebileceğine işarettir.

EKMEK: Rüyada ekmek görmek hayra yorulur. Çünkü ekmek, mukaddes bir nesnedir. Rüyasında ekmek gören çok yakında arzusuna erişecek, işlerinde başarıya ulaşacak, bolluk ve berekete kavuşacak demektir. Çeşitli ekmeklere göre yorumları şöyledir.
• Buğday ekmeği: Sürüncemede kalmış olan bazı önemli işler yoluna girecek demektir.
• Çavdar ekmeği: İçinde bulunan ruh sıkıntısından kurtuluş yolunun açılacağına işarettir.
• Yufka ekmeği: Büyük bir sevince işarettir.
• Arpa ekmeği: Kazançta umulmadık bir miktarda artış olacak demektir.
• Darı ekmeği: Bir miktar sıkıntıdan sonra feraha erişileceğine işarettir.
• Nohut ekmeği: Gelirde azalma fakat sağlık durumunda düzelmeye işaret sayılır.
• Ekmek kesmek: Bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir.
• Ekmek kabuğu kesmek: Çok güç bir meseleyi halletmek şeklinde yorumlanır.

EKŞİ: Rüyada ekşi bir şey yenildiğinin görülmesi acı bir haber alınacağına işaret sayılır.

ELBİSE ASKISI: Rüyada elbise askısı görmek, bekar kızlar için "kısmet", delikanlılar için ise sıkıntı şeklinde yorumlanır.

ELBİSE SİLMEK: Rüyada elbise silmek, kötü bir haber alınacağına işaret sayılır.

EL: Rüyada güzel eller görmek, bir sanat kolunda başarı kazanacağınıza işarettir; kuvvetli ve kudretli eller, o rüyayı görenin siyaset, spor veya endüstri alanında başarı kazanacağına ve büyük mevkilere ulaşacağına işarettir; rüyada görülen eller, o rüyayı gören şahsı itham ediyorsa, rüyayı gören bir müddet evvel incitmiş olduğu hakiki bir dostuyla uzlaşmaya, barışmaya bakmalıdır; rüyada görülen el takdirkar bir ifadeyle ve rüyayı gören şahsa doğru işaretler yapıyorsa, rüyayı gören şu veya bu şekilde şan ve şerefe ulaşacak veya çalıştığı firma, yahut patronu tarafından takdir ve terfi görecek demektir.

ELBİSE: Rüyada eski elbiseler görmek, rüyayı görenin daima bolluk içinde olacağına, gayet şık pahalı elbiseler görmek ise, o rüyayı görenin dış görünüşüne çok fazla değer verdiğine ve bu huyunu tashih etmesi gerektiğine, zira bu huyun kendisine çok ciddi bir hata işlemeğe sürükleyeceğine alamettir; rüyada elbise veya kumaş satın almak, dostlarınıza birçok yeni elbise satmak, son zamanlarda yaptığınız yatırımların, size ufak bir kazanç sağlayacağına işarettir; rüyada fakirlere veya hayır cemiyetlerine elbise dağıtmak, o rüyayı gören şahsın, çok zaman evvel işlemiş ve çoktan unutmuş olduğu bir iyiliğin mükafatını çok yakında göreceğine işaret sayılır.

ELDİVEN: Rüyada eldiven giydiğini gören şahsın seçkin birtakım şahsiyetlerin çevrelerinde daima mümtaz bir yer işgal edeceğine işarettir; rüyada yeni bir eldiveni ilk defa giymek, o şahsın ücreti hayli yüksek yeni bir işin başına getirileceğine alamettir; rüyada yırtık veya kirli eldiven görmek, pek hayra alamet sayılmaz ve yine rüyada başkasına ait eldivenleri almak, yerde bulmak veya eldiveni yanlış ele giymek de iyiye alamet değildir.

ENKAZ: Rüyada herhangi bir çeşit enkaz görmek, hayra alamet değildir. O rüyayı gören şahsın yapacağı yatırımlarda çok daha ihtiyatlı davranması gerektiğine dair bir ikazdır.

ELEK: Rüyada elek görenin hakkında en yakın arkadaşları dedikodu yapacaklardır.

ELEKTRİKÇİ: Rüyada elektrikçi görmek, kısa süre içinde karlı bir işe gireceğine işaret eder.

ELMA: Elma görmek ne şekilde olursa olsun, talihinizin her işte yaver gideceğini ifade eder. Ağaçta elma görmek, yakında tatlı haber alacağınıza, masa üzerinde elma görmek, sosyal hayattaki nüfus ve itibarınızın gittikçe artacağına, elma yemek hazır planlarınızın başarıya ulaşacağına işaret eder, rüyada elmalı pasta veya çörek yemek, bir yarışmada derece alacağınıza, rüyada elma almak karlı bir işe para yatıracağınıza işarettir. Rüyada ağaçtan düşen elmalar görmek talihinizin önünüze bir çok fırsatlar çıkartacağına ve sizin bunlardan istifade etmesini bileceğinize işarettir. Bahar açmış elma ağaçları görmek tatlı ve mutlu rüyalarınıza hiçbir şeyden ve kimseden zarar görmeyeceğinize işarettir. Bir elma ağacının altında dinlendiklerini gören sevgililer ise mutlu bir evlilik yapacaklar ve sürekli mesut yaşayacaklar demektir.

ELMAS: Rüyada elmas görenin talihi yolunda gidecek demektir, elmas gören kadın ise zengin ve kültürlü bir erkekle evlenecek, erkek ise anlayışlı, duygulu bir kadınla evlenecek demektir.

ENGEREK YILANI: Bu tür, bir hayra yorulmaz. Düşmanlarınız sizin hakkınızda bir komplo hazırlıyorlar demektir. Dikkatli davranılması gerekir.

ENGEL: Duvar, kapı, set, uçurum veya yüksek bir yer gibi aşılması, oldukça güç olan engelleri görmek; onun en büyük emel ve maksadına erişmesi demektir ki bir çok zorluklara uğrayıp en sonunda başarı kazanacağına işarettir.

ERİK: Rüyada erkek görmek, rüyayı görenin hiç ummadığı bir kişinin ihanetine uğrayacağına işarettir.

ERKEK ÇOCUK: Rüyada erkek bir çocuk görmek, güvenilir dostlara malik bulunduğunuza ve bütün hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılandığına işarettir.

ERKEK KARDEŞ: Rüyada erkek kardeş görmek çok sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

EROİN: Rüyada bir insanın eroin kullandığını görmesi, o rüyayı görenin son günlerde büyük bir hayal alemi içinde olduğuna işarettir.

ESANS: Rüyada esans gibi güzel kokular sürmek, yakın bir saadeti haber verir. Esans veya güzel koku almak, onu seven birisinin daima onu düşünmekte olduğunu bildirir. Bir esans veya lavanta alınıyorsa, bu da evleneceğini müjdeler. Evliler için esans; saadet ve sükse işarettir.

ESİR: Rüyada esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir.

ESKİCİ: Rüyada eskici görmek, bir tanıdık tarafından geniş ölçüde aldatılacağına işaret sayılır.

EŞEK ARISI: Rüyada eşek arısı görmek, bir yolculuğa çıkılacağına işarettir.

EŞKİYA: Rüyada eşkıya görmek, arkanızda sizi destekleyen kişinin bu destekten yoksun bırakacağına işaret eder.

EŞYA NAKLİ: Rüyada eşya nakledildiğinin görülmesi, rüyayı görenin davranışlarını makul ölçülere indirmesi gerektiğine işarettir.

EŞEK: Rüyada eşek görmek ve binmek devlet ve izzetin ziyadeliğine, eşek etini yiyen cahil bir adamdan hayır görür. Eşeği kesmek fena bir iş görmeğe, eşekten düşmek ise zenginlikten fakirliğe işarettir.

ET: Rüyada et yemek, pek de hayırlı sayılmaz. İnsan eti yemek çok fena bir dedikodu, koyun eti hastalığı veya felaketi, kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

ETİKET: Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe fazlasıyla düşkün bir kişi olduğuna işaret eder.

ERZAK: Bol erzak görmek; bu bolluğun sonunda sıkıntı ve darlık çekileceğini, sonra da bolluğa kavuşulacağını haber verir.

EVLAT: Kız çocuğunu görmek; işlerinin iyi gideceğine, annenin kız çocuğunu görmesi; darlığa düşecekleri şeklinde yorumlanır.

EVLENMEK: Rüyasında evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

EVLİYA: Rüyada melek, evliya gibi kutsi varlıklar görmek her zaman için iyi bir işarettir. Büyük saadet ve refahın yaklaştığını müjdeler.

EVRAK: Genç bir erkeğin rüyada, senet veya evrak imzalaması; derin bir üzüntüye veya lüzumsuz yere mektup yazmasına, büro şefi veya amir bulunan bir kimsenin bu rüyayı görmesi güvenilmeyen bir memur olduğuna, bir eve taşınmaya ve bu evden memnun olmayacağına; senet veya evrak lekeli ise, bir tuzak hazırlandığına işarettir.

EV YAPMAK: İnsanın rüyada ev yapması, vaktinin hoş geçmesine, toprakla uğraşmaya, eline mal geçeceğine; evini camdan yapılmış görmek, düşman tuzağına uğrayacağına işaret eder.

DaLokay
25-02-2007, 02:27
((F))FABRİKA: İnsanın, kendisini bir fabrikada çalışırken görmesi; "genç bir erkek için, başkalarının teşvik ve tahriki ile yapacağı işte pişman olacağını, genç bir kadın için; hediye olarak bir giyim eşyası alacağını ve pek hoşuna gideceğini, yaşlı bir insan için üzerine düştüğü bir işin iyi bir sonuca ulaşacağına işaret eder.

FABRİKATÖR: Rüyada bir fabrikatör görülmesi yeni bir iş girişiminde bulunulacağına işaret eder.

******: Rüyada bir ****** görmek, şansınızın büyük ölçüde açılacağına ve sizin herkes tarafından sevilen bir kişi olacağınıza işaret eder.

FAİZ
• Faiz vermek: İstemeyerek günaha girileceğine,
• Faizle para almak: Birisi tarafından kandırılacağınıza işaret eder.
FAKİR: Rüyada dilenen bir fakir görmek, asil davranışlarınızla herkesin gönlünü kazanacağınıza işaret eder.

FALCI: Rüyada falcı görmek, ufak tefek sıkıntılarınızı kısa süre içinde atlatarak feraha ulaşacağınıza işaret eder.

FANİLA: Rüyada fanila görmek karlı bir ticari girişimde bulunacağınıza, ancak bir kalp acısının da sizi beklediğine işaret sayılır.

FARE: Fare gizli bir düşmana işaret eder. Ölü fare, rüya sahibinin çok haşin ve hain bir düşmanı olduğuna bütün hareketlerini takip ederek ilk fırsatta onu yere vurmaya çalışacağına işarettir.

FALA BAKMAK: Falcı görmek herhangi bir şeye inanılmaya, şüphelerden çekilmeye veya bilim için kendisine uymaya hakim bir kimseye işaret eder. Falcı batıl, hoş şeylerle aldanan ve aldatan, nefsine hakim olamayan, yalan söyleyen kimsedir. Rüyada kendisinin falcı olduğunu görmek; bu rüya bütün halk için hayırlıdır. Kahinlerin kendi tabirleriyle konuştuğunu görmesi, bu rüyayı gören kimsenin, dünyada boş şeylerle uğraşmasına, gurura ve aldanmasına işarettir.

FASULYE: Rüyada fasulyeler görmek kötü şans ve kader anlamına gelir. Riskli işlere atılmadan önce iyi düşünün.

FERİBOT: Rüyada feribot görmek bulunduğunuz sosyal ortam içinde bazı hatalar yapacağınızı, ve eğer bu hatalarınız dolayısıyla özür dilemez ve gönül almazsanız arkadaşlarınızı kaybedebileceğinizi söyler.

FIÇI: Rüyada fıçı görmek size çok yakın birileri hakkında çok önemli bir karar almaya zorlanacağınız anlamına gelir.

FINDIK: Rüyada fındıklar görmek, sosyal ve finansal konumunuza zarar verecek bazı tartışmalara girebileceğinizin habercisidir.

FIRTINA: Rüyanızda bir fırtınanın ortasında kaldıysanız, daha iyi bir gelecek sizi bekliyor demektir.

FİL: Rüyada fil görmek hayra yorulur ve keyfinizin yerine geleceğini simgeler.

FOTOĞRAF: Rüyada fotoğraflar görmek, hiç beklenmedik bir yerden gelecek bir yardımı alacağınız şeklinde tabir edilir.

FÜZE: Rüyada füze yada roket görmek hayra yorulur, ve büyük servetleri simgeler.

DaLokay
25-02-2007, 02:30
((G))GAM: Rüyasında kendisini gamlı bir durumda gören kimse ertesi gün eğlenceli ve uzun dakikalar geçirecek demektir.

GARAJ: Rüyada garaj görmek, yakında gelecek olan serveti ve itibarı bildirir. Garajda çalışıyorsa, gelirini çoğaltmak için kendisine iyi bir fırsatın çıkacağını müjdeler.

GALİBİYET: Rüyasında kendisini herhangi bir spor karşılaşmasında galip görmüş olan kimse ertesi gün bir iş teşebbüsünde mağlup olacak demektir.

GARSON: Rüyada bir garsonun dostlarınızdan biri olarak karşınıza çıkması; ailenizden zor duruma düşen birisinin yardımına çağrılacağınıza işarettir.

GAZETE: Rüyada gazete okuyan, yakında umulmadık ve çok ilgileneceği bir olayla karşılaşacak demektir.

GAMZE: Rüyasında gamzeli birisini gören kişinin ertesi gün işleri iyi gidecek, memursa terfi edecek, işçi ise zam alacak, öğrenci ise derslerinden iyi puanlar alacak demektir.

GANGASTER: Rüyasında gangaster gören bir kimsenin hayatının ve geleceğinin güven altında olduğuna işarettir.

GANİMET: Rüyasında kendisini bir savaş sonunda ganimet almış olarak gören kimsenin başından talihsiz bir aşk macerası geçecek ve bu nedenle uzun yıllar üzüntü çekecek demektir.

GAR: Rüyasında gar gören kimse, çok yakında uzun zamandan beri arzulamakta olduğu seyahate çıkacak demektir.

GARDİYAN: Rüyada bir gardiyan görmek, rüyayı gören kişinin elinden bir kaza çıkacağına işarettir.

GARDIROP: Rüyasında bir gardrop gören kişinin yıllardır kurduğu hayaller bir anda gerçekleşecek demektir.

GAZİNO: Rüyada bir gazinoda oturarak eğlendiğini görmek, tüm çabalara rağmen ruh sağlığının bir türlü sağlanamayacağı şeklinde yorumlanır.

GAZOZ: Rüyada gazoz şişesi görmek, çok kısa bir zaman içinde beklenmedik, umulmadık bir haberle karşılaşmaya işarettir. Gazoz içmekse para kaybı biçiminde yorumlanır.

GEBE: Kadınlar için kendi veya başkasını hamile görmek günah ve suç işleyeceğine; kızlar için kendi hakkında yapılacak dedikodulara işarettir.

GECE: Bu rüya sıkıntı ve tasayla yorumlanır.

GEMİ: Rüyada gemi görmek, tasa, hastalık ve mali sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. Geminin karaya oturması, o kimsenin arsız ve namussuz olmasına, dininde ayrılık göstereceğine işarettir. Gemi içinde bir şey görmesi, onun servet sahibi olmasına; bekarsa evlenmeye işarettir. Rüyada geminin batması görmek iyi ve karlı bir işe başlanacağı şeklinde yorumlanır. Gemi batarken düdük sesi işitilmişse kar çok fazla olacak demektir.

GENERAL: Rüyada general görmek hayra yorumlanır. Rüyada general şan, şeref ve itibar demektir.

GEOMETRİK ŞEKİLLER: Rüyada üçgen, beşgen gibi geometrik şekiller gören kişinin çok yakında başına üzücü bir olay gelecek ve bu olayın nedeni rüyayı görenin bizzat kendisi olacak demektir.

GERGEDAN: Rüyada gergedan görmek, sosyal çevrenizde son derece nüfuslu bir insan olacağınızı gösterir.

GERDEK: Rüyada gerdeğe girildiğinin görülmesi, sonu gözyaşı ile bitecek bir olayın başlangıcı demektir.

GEYİK: Geyik görmek, çok güzel bir rüya olarak yorumlanır. Genç bir erkek görmüşse, kendisini mutlu edecek bir maceraya atılacağını; memur ise terfi edeceğini; genç bir kız için arzularının gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada geyik avlamak hayırlı bir işaret sayılmaz.

GİRDAP: Rüyada girdap görmek, pek yakında bir tehlikeye maruz kalınacak demektir.

GİŞE: Rüyasında bir sinema veya tiyatro gişesinde kendisini gören kimse hayalperest bir kimsedir. Bu hayallerini kısıtlaması gerekmektedir.

GİTAR: Rüyada gitar çalmak, artistik kabiliyetlerinizin bulunduğuna işarettir. Rüyada gitar sesi duymak, postadan çoktandır beklediğiniz bir haberin geleceğine işarettir.

GÖÇ: Rüyada göç etmek dinin yasak saydığı şeylerden kaçınmakla yorumlanır.

GÖK GÜRLEMESİ: Gök gürültüsünün sesini duymak, bir felaketin yaklaştığına ve önceden tedbirli hareket edilirse bu tehlikenin önlenebileceğine işarettir.

GÖL: Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir.

GÖMLEK: Rüyada gömlek her ne şekilde görülürse görülsün, onun çok yakında refaha kavuşacağını haber verir. Gömlek yırtıksa onun çok yakında büyük bir servete kavuşacağını gösterir.

GÖZYAŞI: Rüyada görülen gözyaşı kaygı ve kederle yorumlanır.

GÜL: Rüyada gül görmek, çok iyi bir şekilde yorumlanır. Birisinin gül toplaması, vaktinin hoş geçeceğine, muradına ereceğine, çok hayırlı haberler alıp sevineceğine işarettir. Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Aşık bir kadın gül görmüşse sevdiğiyle birleşir.

GÜLMEK: Uykudan sabahleyin gülerek uyanmak bol para ve saadetin geleceğini müjdeler. Bir şakaya gülmek sevince, mala ve zenginliğe kavuşacaktır.

GÜMÜŞ: Rüyada paraya çevrilmiş gümüş görmek, güzel bir kadınla beraberliğe işarettir.

GÜNDÜZ: Rüyada gündüz olduğunu görmek onun her türlü kaygı ve tasadan kurtuluşuna; güzel bir eşe, sevimli bir evlada işarettir.

GÜNEŞ: Rüyada güneş görmek, erkek çocuğunun doğmasına; bir kadının rüyasında güneşi taşıması onun evlenmesine işarettir.

GÜRÜLTÜ: Uykuda bir takım kişilerin gürültüsünü duymak, fakat neler söylediklerini anlamamak genç bir erkek için iyice anlamadan kabul etmemesi gereken bir teklif alacağına; orta yaşta ise imzalaması için verilen her raporu çok iyi incelemesi gerektiğine, aksi takdirde hareketinin tehlikeli olacağına işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:31
((H))


HABER : Güzel haberlerin, mutluluğun ve şansın habercisidir. Kötü haber ise uğursuzluğa işaret sayılır.

HALI : Zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız.

HAMİLELİK : Hamile olduğunu görmek, mutsuz bir evlilik hayatı demektir. Rüyayı gören gerçek hayatta da hamileyse; bu, sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirecek, sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceksiniz anlamındadır.

HANÇER : Düşmanlarınız olduğu anlamına gelir.

HAMAM : Rüyada bir hamam gördüyseniz, bu, sağlık için bulunduğunuz ortam ve kişilerden bir süreliğine uzaklaşacağınız anlamına gelir. Yeni arkadaşlıklar olarak da yorumlanabilir.

HAP : Pek çok sorumluluk üstlenecek, fakat gerektiği kadar ödüllendirilmeyeceğinizin işaretidir.

HAPİS : Bazı sorunlardan kurtulup sonunda mutlu olacağınız anlamına gelir.
HAPİSHANE : Uğursuzluk ve mutsuzluk demektir. Layık olmadığını düşündüğünüz bir kişiye bazı haklar vermeniz istenecek. Mantıklı düşünün ve bu konuda daha doğru kararlar vermeye çalışın. Hapishaneden birinin çıktığını görmek ise mutluluğun işaretidir.
HARABE : Harabe görmek pek iyi yorumlanmaz. Sevgililer arasında tartışmalara, hatta ayrılığa bile yorumlanır.

HAREM : Eğer rüyanızda bir harem kurduğunuzu görürseniz, boş işler için zaman harcayacaksınız demektir. Bir kadın kendini cariye olarak görürse, yasa dışı zevkler almaya ve evli erkeklerle birlikte olmaya yatkın olacak demektir.

HAŞERELER : Hastalık ve sıkıntılı bir durumu yansıtır. Bu durumdan kurtulmanız başarı getirecektir. Eğer kurtulmayı başaramazsanız bir hastalık haberi alabilirsiniz.
HAVA : Hava açık ve güneşliyse, şansınız artacak demektir. Hava parçalı bulutluysa duygusal hayatınızda başarılı olacaksınız. Eğer hava kapalı ve iç karartıcıysa, şanssızlık ve hastalık peşinizdedir.
HAVUÇ : Zengin ve sağlıklı bir yaşamın simgesidir. Havuç yemek, iyi kalpli bir insanla erken yaşta evlilik yapacağınızı haber verir.

HAYVANLAR : Bir sürü hayvan görmek, aşıklar için çok güzel bir anlam taşır çünkü bu rüya yakında gerçekleşecek olan bir düğünün habercisidir.

HAYVAN SESLERİ DUYMAK : Rüyada tavuk gıdaklaması ani bir ölüme ve hastalıklara yorulur. Eşek anırması, bir haber yada bir armağan alacağınızı haber verir. Koyun, kuzu melemesi ise, işinizle ilgili yeni bir atama yada sorumluluk alacağınız anlamı taşır.

HAYVAN UZUVLARI GÖRMEK : Rüyada görülen hayvan burnu, yeni ve tehlikeli bir devrenin başladığına işarettir. Kuş kanatları görmek, seyahatte olan bir sevdiğiniz için endişe duyduğunuza işarettir. Tavuk, horoz, kaz, ördek vb. kümes hayvanlarının kanatlarını görmek ise, tüm sıkıntıları aşacağınızın müjdecisidir. Hayvan kuyruğu kesmek yada koparmak, talihsiz bir durumla karşılaşmak şeklinde yorumlanır. Yüzülmüş bir hayvan postu yada hayvan postundan bir şey görmek, karlı bir iş alacağınıza işarettir.

HEDİYE : Birinden hediye almak; hayatınızda çok şanslı ve mutlu olacağınız anlamındadır.

HEMŞİRE : Büyük bir sorununuzu çözebilmeniz için, başkalarının yardımına ve tavsiyelerine ihtiyacınız olacağına işarettir.

HIRS : Hırslı olmak, sağlık, para ve şansın habercisidir.

HIRSIZ : Bazı düşmanlarınız var. Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. Bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

HİNDİ : Rüyada hindi görmek, iş yaşamındaki büyük kazançlara işarettir. Bir hindiyi yiyorsanız, bu, güzel olayların müjdesini verir. Bir av hayvanı gibi hindiyi avladığınızı görmek ise, haksız yoldan elde edilen bir servet demektir.

HİZMETÇİ : Sıkıntılı günlerden sonra,maddi olarak rahata kavuşmak anlamına gelir.

HOROZ : Öten bir horoz görmek, yakında evleneceğinizi haber verir. Horoz dövüşü görmek ise, aile içinde bazı huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir. Ayrıca rakiplerinizle de tartışacaksınız. Horoz aynı zamanda şöhret ve başarıya da işaret eder. Sabah vakti horoz sesi duymak, güzellikle olarak yorumlanır.

HUBUBAT : Hububat görmek çok hayırlıdır. Hububat; bolluk,şans ve zenginliğin simgesidir.

HURMA : Hurma görmek veya yemek bolluk ve bereketin işaretidir.

HÜCRE : Önemli bir karar almanız gerekecek.

DaLokay
25-02-2007, 02:33
(( I ))IRGAT: Rüyasında terlemiş içinde ırgat gören bir kişinin, başına bir felaket gelebilir.
Eğer rüyayı gören kişi ırgatın terini silerse, rahatlayacak demektir.

IRMAK: Rüyada büyük bir ırmağa düşmek; tehlike içinde olduğunuzu eğer çok uğraşılırsa
kurtulursa rahata ereceğine eğer, ırmaktan çıkmazsa öleceğine yorumlanır.
Durgun, temiz bir ırmak; bol kazancın, mutluluğun işaretidir. Kirli bir ırmak,
etrafınızda kıskanç insanlar bulunduğuna bunlarla tartışacağınız anlamındadır.

ISLANMAK: İster yağmurda ister suda olsun iyice ıslanmak, başarısızlıklarla geçecek bir
zamana, bu başarısızlıktan sonra mutluluğa ve güzel hayata işaret eder.

ISIRGAN: Güzel bir rüyadır. Rüyasında ısırgan görmek bahtın açık olacağına ve bol para
kazanılacağına yorumlanır.

ISIRMAK: Rüyada ısırılmak, düşmanınızla karşı karşılaşacağınız ve bu hesaplaşmadan zarar
göreceğinizi belirtir.

ISLIK: Rüyada gece ıslık çalmak, iyiye yorulmaz. Islık sesi işitmek, bazı üzücü
haberler nedeniyle planlarınızı değiştirmek zorunda kalacaksınız demektir. Kalın
ıslık sesi, görenin yakınlarına hoşgörülü yaklaşması gerekir demektir. Tiz ıslık
sesi, hiç beklemedik bir zamanda para kaybedeceğine yorulur.

ISTAKOZ: Rüyasında ıstakoz gören, kimse çeşitli sıkıntıların ardından refaha kavuşacak
anlamındadır. Eğer ıstakoz canlı ise, elinize çok para geçecek demektir.

IŞIK: Rüyada ışık bir çok sıkıntıdan sonra refaha ve huzura kavuşmak anlamındadır.
Işık bir gece yarısı görüldüyse, rüyayı gören bir çocuk sahibi olacak demektir.
Güneş iyi bir gelecek anlamındadır. Ay ışığı hüzünlü ve acı bir durumu bildirir.
Gaz lambasının ışığı eğlenmek ve güzel zaman geçirme imkanını anlatır. Mum ışığı
dert demektir. Kibrit ışığı ise kısmet işaretidir.

DaLokay
25-02-2007, 02:34
(( İ ))


İSTIFA ETMEK: İşinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, iş yaşamınız için yeni girişimlerde
bulunacak, fakat istediğinizi elde edemeyeceksiniz demektir. Başkalarının istifa
etmesi, kötü haberler alacağınıza işarettir.

İBADET: Bu rüyalar daima iyiye yorulur. Rüyada ibadet ettiğini gören kişi
sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulur. Rüyada ibadet ederken görmek, ailenin
mutlu yaşamı olacağına işarettir. Eski durumundan daha iyi durumu gelir.

İÇ ÇAMAŞIRI: Rüyada iç çamaşırı görmek çok değerli hediye demektir. İç çamaşırını çıkarmak
ise, eğer dikkatli olunursa hafif atlatılacak hastalığa işarettir.

İÇMEK: Hem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma
göre ise hastalığı belirtir.

İÇKİ: Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler genel olarak hayra yorumlanır. Ancak
alkollü içkiler iyiye yorulmazlar.

İDAM: İnsan rüyasında idam edildiğini görürse, başarılı olacağına yorumlanır. Asılmak,
fakirler için hayra işarettir. Zenginler için varlığın artacağı anlamındadır.
Bekarlar için, evlilik işaretidir. Rüyada idam mahkumu olmak uzun ve şerefli
yaşamak.demektir.

İDRAR: Rüyada idrarı tutamamak, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza
işarettir. Yol ortasında idrar yapmak hiç ummadığınız bir kişiden bir fenalık
geleceğine yorulur. İdrar darlığı zamanla fakirleşeceğine işaret eder. Şişe
içinde idrar, hastane ile ilgili bir durumu bildirir.

İFLAS: Rüyada iflas etmek çok kazançlı ve kârlı işlere atılacak, bunlardan birçok yara
ve kazanç sağlayacak demektir.

İFTİRA: Rüyada bir iftiraya uğramak, beklenmedik bir haber almak demektir.

İĞNE: Rüyada iğne görmek, sağlığınıza daha fazla dikkati etmeniz gerektiğini işaret
eder. Bazı dert ve şanssızlıklara uğrayacaksınız demektir.

İHANET: İhanete uğramak, genç bir erkek için, aşk acısı yada iş nedeniyle sıkıntı
demektir. Orta yaşta biri için yakınlarından birinin ihanetini fark edeceğine
işarettir. Genç kız için dertli ve üzüntülü olacağına aşkı ile kavga edeceğine
yorumlanır.

İHTİYAR: Rüyada kendini yaşlanmış görmek, ömrün uzun olacağına yorumlanır.

İHALE: Rüyada bir ihaleye katılmak, rüyayı görenin şansının aniden döndüğüne
işlerinde.kötüleşmeye.yorulur.

İHRACAT: Bir kişinin rüyada kendisini ihracat yaparken görmesi, rüyayı görenin çok arzulu
ve aşırı istekli bir kimse olduğunu Bu özelliğinin etrafındaki insanlara zarar
verdiğini ve çevresindekileri kaybetmek üzere olduğunu ifade eder.

İHTİLAL: Rüyasında ihtilal olduğunu gören kimsenin ruh doktoruna görünmesi gerekir.

İHTİYAR ADAM: İhtiyar birinin elinden bir şey almak yaklaşan bir mutluluk işaretidir.
Rüyasında ihtiyarlığını gören kimse uzun ömürlü olacak demektir.

İKİZ: Rüyada ikiz çocuğu olduğunu görmek işinizde küçük bir başarı kazanacağınıza
yorumlanır.

İKSİR: Rüyada iksir, çok çalıştığınız için sağlığınızın bozulacağına işaret sayılır.

İLAÇ: Rüyada ilaç almak iyiye yorulur. Rüyada ilaç içmek sağlık durumunuzun iyi
olduğuna ve muradınıza ereceğinize yorumlanır. Tadı güzel olan bir ilaç almak,
bazı sorunlarla karşılaşacak; fakat bu sorunları aşacaksınız demektir. İlaç imal
etmek uzun süredir sonuç alamadığınız işlerin artık sonuca kavuşacağına işaret
eder.

İLAHİ VARLIKLAR: Melek, evliya gibi ilahi varlıklar görmek iyiye yorumlanır

İLANI AŞK: Rüyada birisine ilanı aşk edildiğinin görülmesi, bir dosttan büyük yardım
görüleceğine.yorulur.

İLKBAHAR: Rüyada ilkbahar mevsimini görmek iyiye yorumlanır. İlkbahar rüyası
bereket.ve.bolluk.demektir. Rüyasında ilkbahar mevsimini gören kimse bir yıl
boyunca mutlu ve huzurlu olur.

İLAN: Rüyada gazete, radyo, televizyon ilanı görmek, emeline kavuşmak ve yüklü
miktarda para sahibi olmak anlamı taşır.

İMAM: Rüyasında imam gören kimse iş yaşamında yükselir, iyi bir makama sahip olur.
Rüyasında imam olduğunu gören kimse çevresinin saygısını kazanacak, yüksek
makama yükselecek demektir.

İMPARATOR: Rüyasında imparator gören kişinin şansı iyi olacak, bir şans oyunundan para
gelecek demektir. Aynı zamanda iyi geçmeyecek bir yolculuğa
çıkılacağını.bildirir.

İMPARATORİÇE: İş yaşamınızda başarılı olup yüksek bir makama yükseleceksiniz; fakat kibirli
olmanız sizi başarısız kılacak demektir.

İMTİHAN: İmtihan.korkusu.yeni.bir.iş.girişimi.yorumlanır. İmtihanı başarmak, bir dertten
kurtulmak, imtihanda başarısızlık, umulmadık iyi bir haber, imtihan etmek
umulmadık kötü bir haber demektir.

İMZA: Rüyada imza atmak, iyi şeylere yorulur.Bu rüyayı gören kişi kısa süre içinde
dertlerinden.kurtulacak.feraha.kavuşacak.demektir.

İNCİ: inci almak ilim ve fazilet sahibi olmak ve halk tarafından sevilmek demektir.
Ağzına inci sokmak, dininin güzel olduğuna yorumlanır İnci görmek mutluluğa inci
almak, başkanlığa seçilmeye işarettir. Buna karşılık rüya boynuna inci takan kız
evlenir anlamındadır.. İncileri tek tek ipe dizen kişi mutluluk gözyaşı
dökebilir

İNCİL: Rüyada İncil görmek Müslüman biri için hatalarına dikkat ederse para ve mutluluk
demektir. Hıristiyan bir kimse bu rüyayı görürse zor günleri aşacağına, rahata
kavuşacağına yorumlanır.

İNCİR AĞACI: Rüyada incir ağacı görmek iş yaşamında başarılı olmaya yorumlanır. İncir ağacı
diken kimse yeni bir iş girişiminde bulunur.

İNAT: Dünyada inat veya inatçılıkla ilgili bir şey görmek, o rüyayı görenin işlerinde
başarılı.olacağına.yorumlanır.

İNCİL: Rüyada İncil okuma dünya görüşünüzün yanlış olduğunu bildirir ve değiştirmeniz
gerektiğini işaret eder.

İNCİR: Rüyada incir kısmet demektir. Fakat incirler kurtluysa bu kısmet, dedikoduya ve
kıskançlığa sebep olacaktır.Mevsiminde incir yemek, güzel bir rüyadır. mutluluk,
evlenmek olarak yorumlanır. Kuru incir, zenginliğin artacağına işaret
eder.Rüyada kendisini incir yerken görmek, başınızdan aşk geçeceğine yorumlanır.

İNEK: Kadın için evlilik erkek için zenginlik anlamındadır. Rüyasında süt sağan kişi
yeni işlere atılacak ve bol para kazanacak demektir. Rüyada süt içmek de içinde
bulunduğunuz durumun daha iyi olacağını işaret eder.

İNFİLAK: Rüyada çok şiddetli bir patlama, yaşamınızda çok ciddi bir değişiklik
olacağına.yorulur.

İNSAN: Rüyasında tanımadığı bir kişiyi gören insan işlerinde birisinin yardımını alacak
demektir. Rüyada insan eti yemek de hareketlerinize dikkat etmelisiniz; aksi
taktirde çok zarar göreceksiniz anlamındadır.

İNTİHAR: İntihar gençlik çağının dertli, yaşlılığın rahat olacağına işarettir. İntihar
görmek, sıkıntılı habere yorulur. İntihara kalkışmak, bir aşk haberine işaret
eder. İntihar ettiğinizi gördüyseniz, bu, yakında çeşitli tersliklerle
karşılaşacağınız demektir.

İP: Rüyada ip görülmesi, uzun ömrü işaret eder, iyi haberler haber verir. Kalın ip,
dertli günler geçireceksiniz demektir. Özellikle aşk yaşamınızda karmaşıklık
yaşayacaksınız anlamındadır.

İPEK BÖCEĞİ: rüyada ipek böceği görmek güzel ve çalışkan birisiyle evlenmek anlamındadır.
İpek böceğinin öldüğünü görmek, sıkıntılı ve acı bir dönem geçireceğinize işaret
eder.

İPEK: Rüyada ipek görmek çok iyi sayılır. İpek saflık, iyi niyet, yükselme, başarı
olarak yorumlanır. Saf ipek görmek, iyi bir habere işarettir. İpek iplik,
uzaktaki bir tanıdığın ziyaret olasılığına yorulur. İpek iç çamaşırı, kısa
zamanda geçecek dertli günlere.işarettir.

İRİN: Rüyada vücutta irin çıkması bir iftiraya uğrayacağınıza yorumlanır. Vücuttan
irinin aktığını gören kişinin bütün sıkıntılarından sıyrılacağına ve rahata
kavuşacağına işaret eder.

İRMİK: Ölüm.haberi.alınacağına.yorumlanır.

İSKAMBİL: İskambil kağıdı oynayan bir kimsenin işlerinde hile vardır. Para için oynamak,
maddi dertlere yorumlanır.Rüyada para kazanmak için değil de eğlence amacıyla
iskambil oynuyorsanız muradınıza ereceksiniz demektir.

İSKELE: Rüyasında iskele gören kimsenin işleri düzene iyi olacak demektir. İskelenin
yıkıldığını görmek işlerinizin bozulacağına ve sıkıntıya düşeceğinize işaret
eder.

İSKELET: İskelet görmek, her genç için, gizli bir tehlikeye; yaşlı insanlar için, bir
tuzağa yorumlanır.

İSKEMLE: Rüyada iskemle gören kişi eğer erkekse, o kişinin işlerinizin güzel gideceğine
ve tatile çıkmaya işarettir. Eğer aynı rüyayı bir kadın görürse yakında
evleneceğine yorumlanır.

İSPİRTO: Rüyada ispirto gören kişi boşuna vakit geçiriyor demektir.

İSTASYON: Rüyasında istasyon gören kimsenin planlarını bir süre daha ertelemesi gerekir;
çünkü ortam uygun değil demektir.

İSTİRİDYE: Rüyada istiridye veya midye görmek, çevresi geniş bir kimseyle tanışacağınızı ve
bu olay sonrasında yaşam şeklinizde iyi değişiklikler olacağını gösterir.

İSKARPİN: Yeni iskarpin görmek, bolluk ve bereket haberidir. Eski iskarpin, bir dostun
ihanetini işaret eder. Patlak iskarpin, sonucunda başarı sağlanacağını anlatır.
Siyah iskarpin, bir düğün olacağının işaretidir.

İSYAN: Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi
hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan

İŞ: Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek maddi sıkıntıya düşüleceğine
yorumlanır.

İŞARET: Rüyada kendinizi birilerine işaret verirken görmek, girişeceğiniz yeni işlerde
yakın arkadaşlarından yardım alınacağına yorumlanır.

İŞÇİ: Çevresine karşı saygınlığı ve güveni kaybetme olasılığı ver anlamındadır.

İŞKEMBE: Rüyasında işkembe gören kişinin arkasından dedikodu yapılıyor demektir. İşkembe
yediğinin görülmesi de iş yaşamınızda emeğinizin karşılığı alarak terfii
edeceğinize yorumlanır.

İŞKEMBE ÇORBASI: Rüyada işkembe çorbası içmek, iş yaşamı nedeniyle çok yorgun olduğu anlamına
gelir.

İŞKENCE: Rüyada İşkence gören refaha, huzura ulaşacak demektir. işkence yaptığını gören
ise sorunlu zaman geçirecek anlamındadır.

İTFAİYE: Rüyada itfaiye görmek iyiye yorulur. İtfaiye aracının gelmesi önemli insandan
yardım görecek demektir. İtfaiye aracından su sıkıldığını görmek önemli göreve
gelmek anlamındadır.

İTİRAF: Rüyada gizli bir şeyi itiraf etmek iyice incelemeden bir anlaşma yapmak
demektir. Bazı kararlar verirken dikkatli olmalısınız anlamındadır.

İTİRAZ: Rüyasında bir şeye itiraz eden kimse iş yaşamında kendisine hazırlanan bir
komployla karşı karşıya demektir.

İZ: Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder.

İZCİ: Rüyasında izci olduğunu gören kimse kalabalık bir toplulukla yolculuğa çıkacak
demektir.

İZİN: Bir yerden izin aldığını görmek çok zor bir döneme girdiğinizi ve daha fazla
çalışırsanız üstesinden geleceksiniz demektir.

DaLokay
25-02-2007, 02:35
(( J ))


JAGUAR: Rüyada Güney Amerika'da yaşayan pars cinsinden bu hayvanı görmek, bir uğur, bir müjde işaretidir.

JALUZİ: Rüyada perdelik jaluzi görmek, çok yakında hayırlı bir haberin alınacağına ya da bir hastalıktan kurtuluş yolunun bulunacağına işaret olarak kabul edilir.

JAMBON: Rüyada jambon görmek yada jambon yenildiğini görmek zenginlik işareti olarak kabul edilse de bu tefsir batılı rüya yorumcularına aittir. Doğulu müslüman rüya tabircileri, böylesine rüyaları genellikle pek hayra yorumlamaz, uğursuzluk olarak kabul ederler.

JANDARMA: Rüyada jandarma gören kişiyi, çok yakın zamanda büyük bazı uğraşlar bekliyor demektir. Ancak, böylesine bir rüyayı gören kişi uğraşlarının sonunda kesin bir başarıya ulaşacaktır.

JANT: Rüyasında otomobil jantı gören kişi, arzuladığı geziye çıkamayacak demektir.

JAPON: Rüyasında Japon gören bir kimse, eğer bekar ise, hayatını sadık birisi ile birleştirecek demektir. Rüyayı gören evli ise, bu da hayra yorulur.

JAPON GÜLÜ: Rüyada japon gülü görmek, büyük bir seyahatin habercisi olarak yorumlanır.

JELATİN: Rüyada jelatin görmek, hiç umulmadık bir kişiden ihanet görüleceğine işarettir.

JENERATÖR: Bir kişinin rüyasında jeneratör görmesi, o rüyayı gören kişinin mesleğinde umulmadık bir anda ve umulmadık bir olay nedeniyle yükseleceğine işaret eder. Rüyayı gören kadınsa erkek evlat sahibi olacak demektir.

JARTİYER: Rüyada jartiyerini düşürmek veya kaybetmek, günlük hayatınızda ufak tefek dertleriniz olacağına ve hafif çapta bazı hayal kırgınlıklarına uğrayacağınıza işarettir.

JET: Rüyasında jet uçağı gören kimse, çok kısa zamanda bir işte kıskanılacak bir başarıya ulaşacak demektir.

JETON: Rüyada jeton görmek, iyi para kazanılacağına işarettir.

JİLET: Rüyada jilet görmek, uzun zamandan beri sürüncemede olan bir işin iyi sonla biteceğine işaret eder.

JÜPİTER: Rüyasında jüpiter yıldızını gören, çalışma gücünü kaybedecek ve bir hastalığa yakalanacak demektir.

JÜRİ: Rüyada jüri görmek, çok yakında kalabalık bir törenin olacağına ve bu törende kendisinin ön mevkide bulunacağına işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:36
((K))KABA-SABA: Rüyada kaba-saba bir nesne görmek geleceğinin çok parlak olduğuna, girişilen işlerin çok iyi bir şekilde sonuçlanacağına, kârın artacağına ve iyi haberler alınacağına işarettir.

KABADAYI: Rüyasında bir kabadayı gören kişi çevresinin sevgisini ve itibarını kazanacak, çok zor bir uğraşta kıvançlı bir zafer elde edecek, aşkta karşılık görecek ve sağlığı düzelecek demektir.

KABAKULAK: Rüyada kabakulak hastalığına tutulduğunu gören kişi, sıkıntı içine düşecek ve bu sıkıntıdan büyük uğraşlar sonunda kurtulabilecek demektir.

KABAHAT: Rüyada kabahat işlediğinin görülmesi hayra yorulmaz, kötü bir haberin işaretidir.

KABAK: Bu rüyayı gören kimse, kadri şanı yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

KABARE: Birisinin rüyasında kabareye gitmesi çok yakın bir dostu ile arasının olur olmaz bir mesele yüzünden onarılmayacak derecede açılacağına işarettir.

KABUL GÜNÜ: Rüyada kendisini bir kabul gününe gitmiş gören kişinin bu rüyası onun müthiş bir dedikodu ile karşı karşıya bulunduğuna işaret sayılır.

KABİR: Rüyada bir insanın kabir yapması, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. Kendisinin kabir kazdığını görmesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadınla evlenir. Kabir üzerinde ayakta durması onun büyük bir günah işleyeceğine işarettir. Dam üstünde kabir kazması, ömrünün uzunluğuna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumları ziyaret etmesine işarettir.

KABRİSTAN: Kabristan görmek, vaiz ve Kuran dinlemeye ve ağlamaya, maneviyat alemine dalmaya işarettir.

KABUS: Rüyada kabus görülmesi her insanın gizli düşmanının meydana çıkmasına ve onu mağlup edeceğine işarettir.

KAÇMAK: Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

KADAYIF: Rüyada kadayıf tatlısı görmek, tatlı bir haberin alınacağına düğün-dernek kurulacağına işaret eder.

KADINBUDU: Rüyasında kadınbudu köfte gören kişinin başı durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç koşullar altında kurtulacak demektir.

KADINGÖBEĞİ: Rüyada kadıngöbeği tatlısının yenildiğinin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduğuna işarettir.

KADİR GECESİ: Rüyada Kadir Gecesini görmek, rüyayı görenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah'ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir.

KADEH: Su veya şerbet içtiğimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanımına işarettir. Altın ve gümüş kadehler, sağlamlığa işarettir. Kadehten su dökülmüş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştüğü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.

KADIN: Rüyada bir kadının, kendisine bir şey verdiğini görmek, onun dünya işleriyle meşgul olduğuna işarettir. Ziynetli ve güzel kadın gören zengin olur. Çirkin kadın, fakir düşeceğine işarettir.

KADİFE: Rüyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasında şöhret olacağına işarettir.

KAFES: Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

KAFKASYA: Rüyasında kendisini Kafkasya'ya gitmiş gören kişinin, başı durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olması gerekir.

KAHİN: Rüyada kahin görmek, eskiden ilişkiniz olan birisi ile yeniden karşılaşıp, ilişki kuracağınıza ve tatlı aşk günleri yaşayacağınıza işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:37
((L))LALE: Renklerle bezenmiş lale tarlasını görmek, bulunduğu topluluk içinde faydalı olabileceği bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatını bozacağına; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadaşlıktan sonra tam zamanında işin farkına vararak bu tehlikenin önleneceği şeklinde yorumlanır.

LAMBA: Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, çok zor duruma düşeceğini; orta yaşta ise, hayatta başarıya ulaşmak için, henüz tecrübe sahibi olmadığına; genç bir kız ise hoş ve eğlenceli bir ziyafete gideceğine; yaşlılar için, iyi bir işte beklenmedik derecede talihin açılacağına işarettir.

LACİVERT: Rüyada lacivert renk görmek, resmi bir toplantıya çağırılacağınıza işarettir.

LADES KEMİĞİ: Rüyasında lades kemiği ile ladese tutuşan, son günlerde iş hayatında büyük bir hata içine düşmüş demektir.

LASTİK: Rüyanızda lastik görmeniz, iki yüzlü birisiyle tanışacağınıza, onunla bir işe girecek olursanız büyük ölçüde zarara uğrayacağınıza, paranız ve itibarınızdan olacağınıza işarettir.

LAV: Rüyasında yanardağdan akan lav gören kişi, büyük bir aşk macerası yaşayacak demektir. Ancak çok dikkatli olması gerekir.

LAVANTA: Rüyasında lavanta çiçeği görmek, anormal bazı durumlarla karşı karşıya kalınabileceğinin belirtisi olarak kabul edilir.

LEBLEBİ: Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir.

LEĞEN: Rüyasında leğen gören bir kimse, izdivaç eder.

LEOPAR: Rüyada leopar görmek, çok önemli sırlarınızın bazı rakipleriniz tarafından keşfedilerek işlerinizin altüst olacağına işarettir.

LEYLEK: Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leyleği gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacağı şeklinde yorumlanır.

LİMAN: Rüyada liman görülmesi, gelecekte çok mesut haberlere şahit olunacak demektir.

LOĞUSA: Bu rüya, erkekler için, iyi bir iş müjdecisi olarak yorumlanır. Kadının kendisini loğusa olarak görmesi geçici bir hastalık; yatağından kalkmış görmesi ise iyiliğe ve sağlığa işarettir.

LİMONATA: Rüyada limonata içmek, bir yerden hayırlı bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır.

LOKMA: Rüyada lokma görülmesi, hayra yorulmaz, genellikle ölüm haberi olarak tabir edilir.

DaLokay
25-02-2007, 02:38
((M))


MAAŞ: Rüyada maaş alındığının görülmesi, elden büyük miktarda para çıkacağına fakat bu çıkan paranın iki mislinin elde edileceğine işaret sayılır.

MADALYA: Rüyada madalya ile ödüllendirilmek, kabiliyetlerinizin nihayet mükafatlandırılacağına ve kendi meslek sahanızda en yüksek mevkiye gelmeniz için size teklif yapılacağına işarettir. Rüyada kendinizi bazı kişilere veya kurumlara madalyalar dağıtıyor görmek, tanımadığınız birinin size hizmette bulunacağına işarettir.

MACUN: Macun görmek hastalıktan şifa bulmaya işarettir.

MADEN: Rüyada maden ocağında çalışmak, başka cinslerde maden görmek çok isabetli bir rüya olarak, refaha ve mutluluğa işarettir.

MADENCİ: Rüyada başka madencilerle beraber maden ocakları ile maden kuyularını dolaşmak, erkek için bir arkadaşıyla anlaşma; tecrübeli bir adam için, işini genişleteceğine; bekar bir kadın için zengin birisiyle evleneceğine; evli bir kadın için de şansının çok açık olduğuna işarettir.

MADEN OCAĞI: Rüyada derin ve uzun bir maden ocağına girmek, onun bir düşmanı olduğuna, bundan ötürü dikkat etmesi gerektiğine işarettir.

MAĞARA: İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.

MAĞAZA: Genç bir erkek için faydalı bir işe; tecrübeli yaştakiler için kârlı ve kazançlı bir rızka; kadın için ev hayatında mutlu ve iyi bir ömür süreceğine işarettir.

MAÇ: Rüyada özellikle futbol maçı seyretmek, vaktinizi boşa harcamakta olduğunuzun işareti sayılır.

MADEN SUYU: Rüyada maden suyu veya sodası görmek, midenizin bozuk olduğunun belirtisidir.

MAĞLUBİYET: Rüyada her hangi bir konuda mağlup olunduğunun görülmesi aynı konuda galip gelinebileceğinin işareti olarak kabul edilir.

MAHALLE: Rüyada bir mahalle görmek neşeli bir haber müjdesi olarak kabul edilir.

MUHALLEBİCİ: Rüyada muhallebici görmek, tatlı bir sonla bitecek aşk serüveni anlamına gelir.

MAHKEME: Rüyada hukuk işlerine bakan mahkeme görmek çok hayırlıdır. Ceza mahkemelerini görmek ise, sıkıntı ve şiddetle tabir edilir. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak heyecan ve olaylarla karşı karşıya olduğunu gösterir.

MAHZEN: Yer altında mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye işarettir. Bir mahzeni yıkılmış veya tamamiyle kapanmış görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatına işarettir.

MAKARA: Rüyada iplik sarılı makara görmek, işlerinin kolaylaşacağına ve düzgünlüğüne; kuyu ve halat makaraları ise çok zahmetli işlere işarettir.

MAKBUZ: Rüyada bir makbuzun veya faturanın karşılığını ödemek, hayra alamettir. Rüyada, sağa sola fatura veya makbuz vermek, işinizin açılacağına ve gelişeceğine işarettir. Rüyada bir makbuzu veya faturayı olmayacak bir yere koyup kaybetmek kara haber beklerken çok tatlı haberler alacağınıza işarettir. Rüyada bir faturayı ödemeyi unutmak bir mesuliyetten kurtulmaya çalıştığınızı ifade eder.

MAKAM: Rüyada her hangi bir makama yükseldiğinizi görmek, işinizde başarısızlığa uğrayacağınıza işarettir.

MAKARNA: Rüyada makarna görmek, o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir.

MAKET: Rüyada bir maket görmek, uğursuzluk haberi olarak yorumlanır.

MAKİNE: Rüyada bir makine görmek, kârlı bir iş teşebbüsünde bulunacağınıza işarettir.

MAKYAJ: Rüyada makyaj yapıldığını görmek, kısa süreli fakat tatlı bir aşk hayatının yaşanacağına işarettir.

MANDALİNA: Rüyada mandalina yemek, güney bölgelerine neşeli bir geziye katılacağınızın işareti olarak kabul edilir.

MANDOLİN: Rüyada mandolin gören kimse yakın dostlarıyla çok neşeli günler geçirecek demektir.

MAKAS: Elinde makas gören adamın erkek ve kız kardeşleri çoğalır; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indiğini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir şey veya saç kesiyor görmesi iş hayatında iyi bir fırsatın çıkacağına işarettir.

MATKAP: Rüyada matkap görmek, hileli ve çok şiddetli bir adama işarettir.

MANAV: Rüyada manav görmek, iyiliğe ve güzelliğe işarettir.

MASA: Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek zenginliğe, refaha, üstü boş masa görmek, fakirliğe işarettir.

MAŞA: Rüyada maşa, sevdigi bir kimseye kavuşacağına, iyi haberlere işarettir.

MANTAR: Rüyasında mantar gören kişi, yanlış bir takım girişimlerde bulunmuş demektir.

MANTI: Rüyada mantı yediğini gören kimse en yakın dostlarından birinin ihanetine uğrayacak ve üzüntü içinde kalacak demektir.

MANTO: Rüyada manto görmek, rüyayı gören kişinin, çok yakında büyük bir sıkıntı içine düşeceğine işarettir.

MARANGOZ: Rüyasında bir marangoz gören kimsenin çok kazançlı bir işe girişeceğine işarettir.

MARGARİN: Rüyada margarin yenilmesi, mide hastalığının belirtisi olarak kabul edilir.

MARMELAT: Rüyada marmelat yenildiğinin görülmesi, başta kötü koşullarla başlayan bir işin, sonunda başarıyla sona ereceğine işarettir.

MARUL: Rüyada marul görmek, çok ihtiraslı ve doymak bilmeyen birisi ile tanışacağınızın işaretidir.

MASAJ: Rüyanızda kendinize masaj yaptırdığınızı görmek, sporun size yaradığını gösterir.

MASAL: Rüyada masal dinlemek, bazı hayallerin gerçekleşebileceğine işarettir.

MASKE: Rüyada maske görmek, bazı sırlarınızın yakınlarınız tarafından öğrenileceğine işarettir. Rüyada maskeli baloya gitmek neşeli bir haber alınacağına işarettir.

MATBAA: Rüyanızda bir matbaa görmek, hükümet dairelerindeki bir işinizin yoluna gireceği demektir.

MATEM: Matem ile ilgili rüyalar, genellikle aydınlık günlerin habercisi olarak tabir edilir.

MAYA: Rüyada maya görmek, ruh sıkıntısına işarettir.

MAYDONOZ: Rüyada maydanoz görmek, uzun süreden beri çekmekte olduğunuz mide hastalığından kurtulacağınızın işaretidir.

MAYMUNCUK: Rüyada maymuncuk görmek çok yakında merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize ve bu konudaki merakınızı tatmin edeceğinizin işarettir.

MAYO: Rüyada mayo görmek, deniz kenarında bir ev alma ihtimalinin olabileceğini gösterir.

MAYTAP: Rüyada maytap görmek, şenlikli ve neşeli günlerin başlangıcına işarettir.

MAZOT: Rüyada mazot görmek, arap memleketlerine bir gezi yapmanız ihtimali olduğuna işarettir.

MAVİ: Mavi renk görüldüğü takdirde, aileniz içinde muhabbetin işaretidir. Rüyada mavi gök görmek, aşkta sadakâti ifade eder.

MAYMUN: İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi düşmanına üstün gelmesine işarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

MEHTER: Rüyada mehter takımı görmek yada bir mehter marşı dinlemek, çevrenizde büyük bir mutluluk havasının eseceğine ve düğün-dernek olacağına işarettir.

MEHTAP: Rüyasında mehtap gören kişi, tatlı bir aşk serüveni yaşayacak demektir. Ancak sağlığına dikkat etmezse, bu rüyayı gören verem de olabilir.

MEKTUP: Rüyasında evine postacının mektup vermesi veya postacıdan mektup alması, birisine mektup yazacağına; erkekler için makamında yükselmeye; ticaret erbabı için kazancının artmasına işarettir. Çalışan kadınlar için de bu rüya aynı şekilde yorumlanır. Ev kadının ise çok iyi vakit geçireceğine veya bir toplantıya, davete; genç kızlar için enteresan bir aşka işarettir.

MELEK: Rüyada meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şahadet mertebesine yükseleceğine; meleklerin bir yere indiğini görmesi eğer şiddet ve sıkıntı içinde iseler, kurtuluşlarına işarettir. Kabir’e gelen melekleri görmek, darda kalan kimsenin darlıktan kurtularak, rızk sahibi olacağına, fakirin zenginliğine veya şehit olmaya işarettir.

MEME: Rüyada bir kadın memesi görmek, bir kız evladınızın olacağına, eğer bekarsanız çok yakında dünya evine gireceğinize işarettir.

MEMUR: Rüyada memur görmek, çok kötü yorumlara tabi tutulur. Rüyada memur sıkıntı, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir.

MENTEŞE: Rüyada menteşe görmek, çok yakında sıkışık bir durum içine düşeceğinize işarettir.

MENGENE: Rüyada mengene görmek, bir sıkıntıdan çok yakında kurtulacağınıza ve elinize yüklü bir miktarda para geçeceğine, uzun zamandan beri beklediğiniz bir mektubun elinize geçeceğine, yakınlarınızdan birinin evleneceğini görmenize işarettir.

MERCİMEK: Rüyada mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına işarettir.

MERDANE: Rüyada merdane görmek, sıkıntılı günlerin başlangıcına işarettir.

MERHEM: Rüyada merhem görmek, bir hastalık başlangıcı işaretidir.

MENDİL: Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa işarettir.

MENEKŞE: Rüya sahibinin, bilgili ve uzun ömürlü olacağına işarettir.

MERCAN: Mercan görmek, zenginlik alameti olup, çok güzel bir kızla beraber olacağını da gösterir.

MERDİVEN: Rüyada merdiven çıkmak, güzel bir iş yapıp, şöhrete ve yüksek mertebeye erişmeye; merdiven inmek çok iyi bir fırsatı kaçırmaya; merdivenin kırıldığını görmesi düşmanına mağlup olacağına işarettir.

MERMER: Rüyada mermer görmek, güçlü bir uğraştan sonra başarıya ulaşacağınıza ve de bu başarınızın devamlı olacağına işarettir.

MERMER OCAĞI: Rüyada mermer ocağı görmek, yeni bir iş yeri açacağınıza işarettir.

MEŞALE: Rüyada meşale görmek, eğitim konusunda büyük başarılar kazanacağınıza işarettir.

MEŞE AĞACI: Rüyada meşe ağacı görmek veya gölgesinde oturup dinlenmek, genç bir erkeğin başarabilmesi için bütün kuvvetiyle çalışacağını; daha yaşlı ise yakın bir arkadaşının yardım isteğini; dul bir kadın için kendisinden çok yaşlı birisiyle evlenmesine; evli ise güç bir işte başarı elde edeceğini bildirir.
MEYVE: Rüyada meyve ağacı görmek, herkes için iyi bir iş yapacağını, bu sayede servet ve itibarının yükseleceğini gösterir. Meyve yemek özellikle elma yemek pek de iyi bir rüya olarak yorumlanmaz.

MEYVE BAHÇESİ: Meyve bahçesinde dolaşmak, çok hayırlı bir rüya olup, mutluluk ve refahla dolu bir gelecek; meyve toplamaksa iyi, güzel bir iş yapıp, büyük bir servet sahibi olacağını gösterir.

METRES: Rüyada metres tuttuğunuz yada birisine metres olduğunuzu görürseniz, böylesine bir rüya başınızda büyük bir felaket dolaşmakta olduğuna işarettir.

MEYDAN: Meydan ile ilgili rüyalar, iyi haber alınacağına işarettir.

MEYHANE: Rüyada meyhane görmek, rüyaların en hayırlısıdır. Rüyayı gören işinde, aşk hayatında, sağlık durumunda hep iyiye gidecek, iyi dostlar edinecek, eline bol para geçecek demektir.

MEYVE SUYU: Ummadığınız birisinin size kötü bir şaka yapacağına işarettir.

MIKNATIS: Rüyada mıknatıs görmek, başarılı bir aşk hayatının habercisi olarak yoruma tabi tutulur.

MIZIKA: Rüyada mızıka görmek ,neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir.

MEZAR TAŞI: Rüyada, mezarlıkta gezerken, mezar taşlarının yazılarını okumak ve onlara bakmak, yalnızsa uzun ve manasız bir hayata; evli ise uzun bir ömre işarettir.

MEZARLIK: Rüyasında mezarlık görenin, günahlarına tövbe edeceğine; kendisini ölmüş görenin, ömrünün uzun olacağına; bir ölüyü ağlarken görmesi iyi ve hayırlı haberlere; ölüyü kaçarken görmesi uzun ömre; mezar kazdığını görmek, vefat edeceğine işarettir. Ölüye bir şey vermek veya almak evinde ve işlerinde bereket olacağına; ölülerle beraber gitmek vefatının yaklaştığına; kendi evinde ölü gören, istek ve muradına ereceği şeklinde yorumlanır.

MISIR: Rüyasında mısır yemek, mısır tarlası görmek genç bir erkek için yapı işlerindeki başarısına; daha tecrübeli bir yaşta ise zor olmasına rağmen yaptığı işin sonunda kazanca; genç bekar kadın için çok dedikodulu bir evliliğe; iş kadını için beklenmedik bir yerden gelecek paraya işarettir.

MIZRAK: Eğer görülen mızrak, silahla beraber görülür ve demirden yapılmış ise; kuvvete ve galibiyete, eğer silahsız veya demirden değilse kazançlı bir ticarete işaret eder. Bu rüyayı gören bir fakir ise zengin olacağına işarettir.

MIZRAP: Rüyada mızrap görmek, çok yakında müzikli ve oyunlu bir toplantıya, eğlenceye gideceğinize işarettir.

MİĞFER: Rüyada miğfer görmek, kavga işareti olarak yoruma tabi tutulur.

MİKROFON: Rüyada mikrofon görmek, siyasi hayata atılacağınıza işarettir.

MİDYE VE İSTİRİDYE: Rüyada denize girip midye toplamak, sıkıntı ve üzüntülü geçecek anların, akla gelmeyen bir tehlikenin yaklaşmakta olduğunu bildirir.

MİSAFİR: İnsanın hiç tanımadığı veya hoşlanmadığı kimselerle misafirliğe gitmesi, aynen hoşlanmadığı veya sevmediği bir şahıs tarafından rahatsız edileceğine işarettir.

MİKROSKOP: Rüyada mikroskop görmek, çocuğunuzun bilimsel işlere karşı geniş bir eğiliminin olduğuna işaret eder. Çocuğunuz yoksa bu vasıfta bir evlat sahibi olacaksınız demektir.

MİLLETVEKİLİ: Milletvekili görmek, işlerinizin altüst olacağına işarettir.

MİNDER: Rüyada minder görmek, rahata erişileceğine işarettir.

MİNTAN: Rüyanızda bir mintan giymek, sıkıntı içinde bulunduğunuza işarettir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için rüyada giyilen mintanın yırtılmış olması gerekir.

MOBİLYA: Genç bir erkek için ev eşyası satın alması veya satması ya da bu eşyalara bakarken görmesi iyi bir iş için tartışmaya; orta yaştakiler için işlerini düzene koymasına; bekar bir kadın için ani izdivaca; evli bir kadın için eğlenceye işarettir.

MOR: Rüyada mor renk görmek, başarısızlıklarin artık son bulacağına işarettir.

MOTOR: Rüyada işleyen bir motor görmek, işlerin düzgün gideceğine, stop etmiş bir motor görmek ise tam tersine işlerin bozulacağına işarettir.

MOZAİK: Rüyada mozaik görmek, çok yakında tarihi ve turistik bir geziye çıkacağınıza işarettir.

MUHAFIZ: Rüyada muhafız görmek, herkesin güvenini kazanacağınıza işaret olarak kabul edilir.

MUMYA: Rüyada mumya görmek, eski bir dostunuzdan umulmadık bir zamanda hayırlı bir haber alacağınıza işarettir.

MUSKA: Rüyada boynunuza bir muska asıldığını görmek, hayırlı bir haber işiteceğinizin işareti olarak kabul edilir.

MUSLUK: Musluk ile ilgili bütün rüyalar hayra, berekete, sağlığa, bolluğa ve işlerin düzeleceğine, iyi haberler alınacağına yorumlanır.

MOTOSİKLET: Motosiklete binmek, kiralamak ve satın almak herkes için enteresan ve çok iyi bir dost edineceğine işarettir.

MUM: Elinde bir mum tutan veya yakan bekar erkek ise güzel bir kızla evlenmeye; bekar bir kadın ise iyi bir erkekle nikaha ve güzel bir evlada; gurbette ise vatanına dönmeye; fakir ise zengin olmaya; tacir ise kazanç ve kârının artmasına; memur ise terfi ederek makamının yükselmesine işarettir.

MUŞAMBA: Rüyada muşamba, ev değişikliğine işarettir.

MÜREKKEP: Rüyada mürekkep görmek, hareketlerinize dikkat etmediğiniz takdirde bu hareketlerinizin yanlış anlaşılacağına işarettir.

MUSİKİ: Rüyada müzik sesi duymak, fevkalâde güzel bir düş olup, onun en büyük dileğinin olacağını haber verir.

MUSİKİ ALETLERİ: Rüyada musikî aletlerinden her hangi birini çalmak muradınıza ermeye, parlak bir geleceğe kavuşmaya; piyano veya başka bir müzik aleti satın almak, güzel sanatlar alanında beklediğinizden daha büyük bir başarıya; genç bir kız bunları rüyasında görmüş ise evliliğinin huzur ve mutluluk içinde geçeceğini haber verir.

MUTFAK: Evinin mutfağında kendisini gören bir insan, bekar ise yakında izdivaç edecek demektir.

MÜCEVHER: Rüyada mücevher görmek, eline geçmek veya bulmak, satın almak, o kimsenin çok mala ve mülke sahip olacağına, aynı zamanda evladı olacağına işarettir.

MÜHENDİS: Rüyada mühendis görmek, mamur bir şeyin harap olmasına, harap olan bir yerin bayındırlığına işarettir. Kendisini mühendis olarak görmek, ömrünün uzun olmasına işarettir.

MÜHÜR: Rüyada mühür görmek, emniyet ve güvene işarettir.

MÜNAKAŞA: Rüyada bir başkasıyla tartışmada bulunmak, erkekler için mahkemeye düşülmüş bir davadan başarı kazanacağına; kadınlar için dargın olduğu birisiyle barışacağına işarettir.

MÜŞTERİ: Rüyada alış-veriş eden bir kimseyi görmek darda kalmış bir kimseye işarettir. Bir şey satın alması veya satması o kimsenin muhtaç kalmasına işarettir.

MUZ: Rüyada görülen muz, ana karnında bulunan çocuğa veya kabirdeki ölüye ya da cezaevinde mahkum bulunan bir hükümlüye işarettir. Muz ağacı din, dünya ve mal sahibi zengin bir adama işarettir.

MÜZE: Herhangi bir müzeyi gezmek, hoşunuza giden, becerebileceğiniz ve yapmaktan zevk duyacağınız cinsten bir işe iyice yerleşene kadar, pek çok işyeri değiştireceginize işarettir.

MÜZİK: Rüyada gerek sesle, gerek müzik aletleriyle müzik dinlemek, iş hayatınızda büyük başarı yaşayacağınıza işarettir. Dinlediğiniz müzik sesi kulağı tırmalıyorsa, görüşleri mantıklı olmayan kimselerin tavsiyelerine kulak verdiğiniz takdirde çok ciddi bir hata işleyeceğinizi gösterir. Rüyada dans müziği dinlemek ve bu müziğe uyarak dans etmek sevilen bir insan olduğunuzu gösterir. Tatlı ve romantik bir müzik dinlemek aşka ve mutluluğa işarettir. Kederli, hüzünlü bir müzik dinlemek canınızı sıkacak haberlere hazırlanmanızı bildiren bir işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:40
((N))


NABIZ: Rüyada nabız attığının görülmesi, hayat ve sağlık haberlerinin alınacağına işarettir.

NADAS: Rüyada nadas edilmiş toprak görmek, arzularınızın gerçekleşmesi için bir süre daha beklemeniz gerektiğine işarettir.

NAFTALİN: Rüyada naftalin görmek, bir büyüğünüzden ummadığınız bir zamanda ve de ummadığınız bir miktarda maddi yardım göreceğinize işarettir.

NAKARAT: Rüyada bir şarkının nakaratını dinlediğinizi görmek, sizin bir sinir kliniğinde tedavi görmeniz gerektiğine işarettir.

NAKIŞ: Rüyada nakış işlediğinizi görmek, işlerinizde başarıya ererken aşk hayatınızda büyük bir yenilgiye uğrayacağınıza işarettir. Nakışı başkası işliyorsa, başınıza gelecek bir olaydan ötürü karakola, mahkemeye veya hastaneye düşeceksiniz demektir.

NAMAZ: Rüyada kıbleye karşı namaz kıldığını görmek, dünya ve ahirette hayra işarettir. Kıbleden başka tarafa namaz kıldığını görmek, din yolundan ayrılacağınızı gösterir. Başlamış olduğunuz namazı yarıda bıraktığınızı görmek muratlarınızın şimdilik gerçekleşmeyeceğini; cenaze namazı kıldığınızı görmek, uzun ömürlü olacağına işarettir.

NALBAND: Rüyada bir nalbant görmek, çok iyi haberlerin geleceğini müjdeler.

NEFES: Rüyada fazla nefes aldığını görmek, genellikle can sıkıntısına işarettir. Rüyada nefes darlığının çekilmesi artık sıkıntılardan kurtulma yolunun açılacağına işarettir.

NANE: Rüyada nane gördüğünüz günün ertesi günü hoş bir durumla karşılaşacaksınız demektir.

NAR: Olmuş narları toplamak, servete, hamlarını toplamak hastalık, elem ve kedere işarettir.

NEY: Rüyada ney veya kaval çalmak, oyun ve eğlenceye, bazen de ferahlık ve sevince işarettir. Ney çalmak hasta için ölüme; çocuk isteyen için çocuğa kavuşmasına işarettir.

NAZARLIK: Rüyada nazarlık görmek, takmak veya asmak, birbirini kovalayan çok iyi müjdeli haberlere işarettir.

NEHİR: Rüyada nehir veya ırmak görmek, kadri-şanı çok yüksek bir kimseye işarettir. Görülen nehrin suyu karışık ve çamurluysa, büyük bir sıkıntıya işarettir.

NEZLE: Rüyada nezle olduğunuzu görmeniz, hayatta metin davranmanız gerektiğine işarettir.

NİNE: Rüyada nine görmek, rüyaların en hayırlılarından biridir. Büyük bir neşe, sağlık ve varlık kaynağı olarak yorumlanır.

NİŞANLANMAK: Rüyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, iyi bir haberle karşılaşacağınızı gösterir. Nişan bozulması ise rüya tabirlerince pek hayra yorulmaz.

NİKAH: Uykuda bir kimse hiç tanımadığı bir kadınla nikahının kıyıldığını görürse, onun, oruç veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine işarettir.

NİKAH MEMURU: Rüyada nikah memuru görmek, bekar bir kimse için izdivaca; evliler için ayrılığa veya başka bir kimsenin kendisiyle kontrat imzalayacağına işarettir.

NİLÜFER: Rüyada nilüfer çiçeklerini görmek, evli olmayanlar için çok güzel geçecek bir balayını müjdeler. Evliler için eğlenceli bir tatile işarettir. Rüyada nilüfer toplamak zor bir işin sonunda başarıya ulaşacağını gösterir.

NUH PEYGAMBER: Rüyada Nuh peygamberi görmek, ömrünün uzun olmasıyla yorumlanır.

NOHUT: Rüyada nohut görmek, bugünlerde iyi bir iş haberi alacağınıza işarettir.

NOTER: Rüyada noter görmek, pek iyiye yorumlanmaz. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

NİŞASTA: Rüyada nişasta görmek, evlilik işareti olarak yorumlanır.

NUMARA: Rüyada rakam görmek, serbest ticarette iyi bir talihe işarettir.

NUR: Rüyada nur görmek, aydınlık ve doğru yola işarettir. Kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa çıkarsa islamla Allah'a yakınlığı keşfeder. Aydınlıktan sonra karanlığa çıkarsa, fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tövbeye işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:40
((O))OBA: Rüyanızda bir ırmak kıyısında ve yeşillikler içerisinde kurulmuş bir oba görürseniz, bu sonsuz bir sevince ulaşacağınızı ve kendinizi çok mutlu hissedeceğinizi gösterir.

OBJEKTİF: Rüyada fotoğraf makinesi objektifi görmek, rüyayı görene nazar değeceğine işarettir.

ODA: Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, uğraşta zor da olsa eninde sonunda büyük bir başarı elde edeceğinize işarettir.

ODUN: Rüyada ateşe odun atmak, genç bir erkek için dost diye görüştüğü birinin düşmanlığına; tecrübeli bir yaşta ise makam sahibi olması ihtimaline; evliler için para yüzünden kavgaya işarettir.

OĞLAK: Rüyada oğlak görmek, erkek çocuğuna işarettir. Oğlağın kesildiğini görmek veya yemek kendisinin veya akrabasının bir erkek çocuğunun ölmesine; oğlağı bağışladığını görmesi onun mübarek bir çocuğu olacağına; bir takım oğlaklar görmesi ise sıkıntısının olacağına fakat bu sıkıntı sonunda istediğinin olacağına işarettir.

OJE: Rüyada oje gören kimsenin, süse aşırı derecede düşkün olması ve bu tutkunun, çevresince hoş karşılanmadığı anlamındadır.

OKUL: Rüyada okul görmek, kültür bakımından yeni ve engin olanaklarla karşı karşıya kalacağınıza işarettir.

OLTA: Rüyada olta görmek, iş hayatında büyük bir fırsatın yakalanacağına işarettir.

OMLET: Rüyada omlet görmek, bir ziyafete davet edileceğinizin işareti olarak kabul edilir.

ONBAŞI: Rüyada onbaşı görmek, hayatta başarı kazanılacağına işarettir.

OK: Rüyada görülen ok, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı, kuvvete işarettir.

OKLAVA: Rüyada oklava gören, acı söz işitir.

ORDU: Rüyada büyük bir birlik olarak ordu görmek, bozgunluğun önlenmesine; orduda bulunmak düşman tarafından yapılacak bir taarruza işarettir.

ORMAN: Orman içerisinde yürümek veya ağaç kesmek, işlerini yoluna koymak ve düzene sokmak için bütün engelleri kaldırmaya işarettir.

ORUÇ: Rüyada insanın kendisini oruçlu olarak görmesi, adağını yerine getirmeye, oruç tutmaya işarettir. Oruçlu bir kimseyi iftar ederken görmek, o kişinin gayet iyi olmasına veya bir yere yolculuk yapmasına; kendisini unutup orucunu bozduğunu görmesi, onun güzel ve iyi bir rızka sahip olacağına; kendisini oruçlu görmesi, o kimsenin tövbeye erişeceğine işarettir.

OMUZ: Kendisini geniş omuzlu gören, kuvvet bulur.

OT: Rüyada güzel koku saçan ve kuru olan ot veya otluk hafif bir felaketi; hiç kokmayan otluk görmek mal veya eşyadan bir şeyin çalınacağını gösterir.

OTOBÜS: İçinde yolcularla dolu otobüsü görmek, rüya sahibinin çok gürültülü bir toplantıya gireceğine işarettir.

OPERA: Rüyada opera görmek, anormal bazı durumların ortaya çıkabileceği şeklinde yorumlanır.

OTOPSİ: Otopsi ile ilgili rüyalar, kötü bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır.

OY: Rüyada oy pusulası görmek, iki şıktan birisinin tercih edilmesi gerektiğine işarettir.

OYUNCAK: Rüyada her hangi bir oyuncak satın almak, yakında çok sevinçli bir habere; çocukları eğlendirmek ve neşelenmeleri için oyuncakla oynatmak, merhametsizlik yüzünden bazı kayıplara işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:41
((Ö))
ÖĞRENCİ: Rüyada öğrenci görmek, bahtiyarlık ve sevinç işareti olarak kabul edilir.

ÖĞRETMEN: Rüyada öğretmen görmek, uğursuzluk sayılır. Rüyayı gören kişinin çevresinde dost sandığı kişileri iyice bir gözden geçirmesi gerekir.

ÖDÜNÇ VERMEK: Para ve eşyayı başkasına ödünç olarak vermek, bir fakire sadaka vermekle yorumlanır. Ödünç, asiler için tövbeye; kafir için İslama; fakirler için zenginliğe işarettir. Ödünç para istediğini görmesi ona isabet edecek bir hastalık veya şiddete işarettir.

ÖFKE: Her ne şekilde olursa olsun rüyada öfkelenmek, yaklaşmakta olan bir üzüntüyü başarıyla atlatacağını haber verir.

ÖKÜZ: Öküz veya bu cinsden bir hayvan görmek, refaha ve mala kavuşacağını bildirir.

ÖLDÜRMEK: Rüyada bir kimseyi öldürdüğünü görmek, onunla dost olacağını haber verir.

ÖLÜM: İnsan kendisini veya başkasını rüyasında ölmüş olarak görürse, onun ahlaken bozulmasına işarettir. Eğer bir insan rüyasında ölünün arkasından bağırıyor, ağlıyor, tabutta taşındığını ,o kimsenin toprağa verildiğini görüyorsa rüya sahibinin yükseleceğine işarettir. Rüyada ölüyü gömmek, hayırlı bir haber alınacağına işarettir.

ÖKSÜZ: Rüyada kendisini yetim görmek, daima maddi bakımdan refah içinde yaşayacağınıza ve dostlarınız tarafından çok sevileceğinize işarettir. Bir yetimhaneyi ziyaret etmek, dostlarınız tarafından çok iyi haberler almaya ve işinizin gelişip ilerlemesine işarettir.

ÖNLÜK: Rüyada kendini önlük giymiş olarak görmek, yakında yeni elbiseler giyeceğinize işaret eder. Rüyada bir önlüğü yamamak, yeni bir aşk macerasının kahramanı olacağınıza işarettir.

ÖPÜCÜK: Öpüşme rüyaları aşkla, flörtle ve izdivaçla ilgili rüyalardır. İnsanın rüyada sevgilisini öpmesi, onunla kuracağı yuvada mesut yaşıyacağını; insanın rüyada karısını veya kocasını öpmesi ev içinde kavgasız yaşayacağınızı gösterir. Rüyada bir yabancıyı öpmek, hislerinizden emin olmadığınıza ve sevgilinizi birden bire başkasına tercih etme ihtimalinin olduğuna işarettir.

ÖRDEK: Havada uçan veya gölde yüzen bir ördek görmek, huzur içinde yaşadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işarettir.

ÖKSÜRMEK: Rüyada isteyerek öksürmek, bir felaket haberine; müzmin ve kuru öksürmek, ölüm işaretine; devamlı öksürük, kötü bir haber alınacağına; kesik kesik öksürük, rüyayı görenin üşüttüğüne işarettir.

ÖRGÜ ÖRMEK: Rüyada örgü örmek veya birisini örerken görmek, herkes için geleceği parlak bir arkadaşlığa işarettir.

ÖRÜMCEK: Rüyada örümcek görmek, hayra ve dine sevgi beslemeye işarettir.

ÖRÜMCEK AĞI: Örümcek ağı, genç erkekler için bütün işlerini altüst eden bir düşmana ve bu düşmanını öğrenmeden işlerinin yoluna girmeyeceğine; tecrübeli yaşta ise kesinlikle başarıya; kadınlar için rakibi ile arasının açılmasına; yaşlı kadınlar için para işlerinde sıkıntılı bir duruma düşeceğine işarettir.

ÖRTÜ: Rüyada örtü görmek, gizli ve sonu kötüye varabilecek bir girişimin tasarlandığını gösterir.

DaLokay
25-02-2007, 02:42
((P))PAÇAVRA: Rüyada paçavra görmek, yoksulluğa düşüleceğine işaret olarak yorumlanır. Paçavra ticareti yapmaksa, tam tersine zenginliğe işarettir.

PADİŞAH: Rüyada padişah görmek, olağanüstü mutlu bir rüya olarak yorumlanır. Eğer evli değilseniz mutlu bir yuva kuracağınıza, evliyseniz son derece geçimli bir yaşantınız olacağına işarettir.

PAKET: Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak
zararlara uğrayacağınızı belirtir.

PALAMUT: Genç bir erkek rüyasında meşe veya palamut topladığını görürse sonu, şüpheli olan bir işte başarıya; tecrübeli bir yaşta ise az ücretli bir işi kabul edeceğine; genç bir kadın için çok iyi bir şansa; daha büyük yaştakiler için yapacağı bir işteki başarısından, başkalarının da istifade edeceğini haber verir.

PALMİYE: Evlerde salonları süsleyen palmiyeyi bahçede görmek, rüyayı görenin çok faydalı bir deniz yolculuğuna çıkacağını gösterir.

PALTO: Rüyada palto giymek, iyi bir mevki sahibi olacağına işarettir.

PAMUK: Tarlasında bembeyaz pamuklar görmek, feraha çıkmaya işarettir.

PANCAR: Rüyada pancar gibi kış sebzelerini yiyenin, karışıklığa uğrayacağına işarettir.

PANTOLON: Siyah renkli pantolon giymek, hatırlı insanlar için iyi bir rüyadır. Eski ve yırtık pantolon giymek tasa ve kedere; ipek ve yün pantolon, rengi ne olursa olsun çok iyi bir şekilde yorumlanır.

PAPAĞAN: Rüyasında papağan gören bir erkek, gayet açık sözlü ve düzgün konuşan bir bayanla karşı karşıya gelir.

PALYAÇO: Rüyada palyaço görenin, çevresindekileri küçümsememesi gereklidir.

PANAYIR: Rüyada panayır görmek, geniş çapta bir alışveriş yapacağınıza ve bu alışverişten karlı çıkacağınıza işarettir.

PANJUR: Rüyada panjur görmek, bazı yeni sırlar keşfedeceğinize ve öğrendiklerinizi işinizde akıllı bir şekilde kullanacağınızı gösterir.

PANSİYON: Rüyada pansiyon görmek, bir seyahate çıkılacağını gösterir.

PANTER: Rüyada panter görmek, tatlı aşk günlerinin başlayacağına, ancak mali bir kriz içine düşüleceğine işarettir.

PAPA: Rüyada papa ile konuşmak, sonu şüpheli bir işe atılmaya; papa ile ayinde bulunmak yakınlarından birinin vefatına işarettir. Papadan bir şey almak bir hristiyan tarafından dava edilmeyi; papaya bir şey vermek bir hristiyana çok değerli bir yardımda bulunmayı gösterir. Kendisini papa olarak görmek büyük bir felakete uğranılacağını gösterir.

PAŞA: Rüyada üniformalı bir Osmanlı Paşası görmek, şan, şeref ve itibar işareti olarak tabire tabi tutulur.

PATATES: Rüyada patates görmek mal, nimet, şöhret, sevinç ve rahatlığa işarettir. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançlı bir işe başlayacağınıza; patates almak yada bulmak, ümit edilmeyen yerden önemli bir miktarda para geleceğine; patates satmak, malınızın ziyan olacağına işarettir.

PATLICAN: Çevrenizde itibarınızın sarsılmasına işarettir. Patlıcan kızartması yemek, acı bir habere işarettir.

PAPATYA: Gerek tek başına gerekse arkadaşla papatyalı bir bahçeden geçmek veya papatya toplamak, genç bir erkek için kaba bir kızla flörte; tecrübeli yaştakiler için az bir ücretle sabit bir işe gireceğine işarettir.

PAPAZ: Rüyada papaz görmek günah işlemeye işarettir.

PARK: Rüyada insanın parkta dolaşması çok eğlenceli bir tatile; kapıların üzerine kapanıp içeride kalması, bir arkadaşı için çok üzülüp gözyaşı dökeceğine veya kapalı kapıdan içeri girememişse, önemli bir fırsatı kaçıracağını haber verir.

PARMAK: Rüyasında parmak gören bir kimsenin, oğlu olacağına; parmağı yanan bir kimse ise, günah ve suç işleyeceğine; parmaklarını germek, servete erişeceğine işarettir.

PARMAKLIK: Parmaklık görmek, onun kuvvet ve malının artmasına, emniyete dayanmaya, etrafındakilerle iyi geçineceğine işarettir.

PARA: Rüyada para almak veya vermek veya tomarla para görmek, parlak şans ve servete; para bulmak, şansının açılacağına, zengin olacağına; para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve endişelere; para saymaksa, umduğundan daha çok başarılı olacak bir işe işarettir.

PASAPORT: Yabancı bir memlekete gitmek için rüyada pasaport almaya çalışmak, işlerinizde bazı engellerin çıkacağına işarettir.

PASTA: Rüyada pasta veya kurabiye yemek, herkes için geçici ziyaret ve bir takım eğlenceleri bildirir. Pasta yapılıyor veya pişiriliyor, geleceğini kendisinin hazırlamasını ve kurmasını gösterir. Pasta almak, kendisinin birçok yeni arkadaşı olacağını gösterir.

PASTIRMA: Rüyada pastırma, sucuk ve salam gibi şeyleri satın almak veya satmak, kısmet ve nimete işarettir. Bunlar para ve iş konusunda iyi haberler müjdeler. Fakat rüyada bunları yemek, hiç de iyi bir şekilde yorumlanmaz. İşlerde güçlük çekmeye ve ertelemeye işarettir.

PEKMEZ: Rüyada pekmez gören bir kimsenin durumu iyileşir.

PENCERE: Rüyada pencere gören kişi, sıkıntılı ve tasalı ise bu sıkıntılarından kurtulacağına; eğer asta ise iyileşeceğine; bekarsa evleneceğine işarettir.

PERİ: Kişi rüyasında dans eden, oyun oynayan perileri görür veya onlarla konuşursa, hiç beklemediği ve oldukça önemli bir servetin geleceğini gösterir.

PERVANE: Pervane görmek, o kimsenin sabırsızlığına işarettir.

PEÇETE: Rüyada peçete görmek, ruh temizliğine işarettir.

PEHLİVAN: Rüyada pehlivan görmek, akıllıca olmayan bir atılımda bulunacağınız anlamına gelir.

PEMBE: Rüyada pembe renk görmek, gereksiz bazı hayallerin peşinde olduğunuzu gösterir.

PENÇE: Rüyada pençe görmek, kuvvete, geçim rahatlığına işarettir.

PINAR: Rüyada suyu berrak ve tatlı birçok pınar görmek, itibar sahibi bir kişi ile dostluk kurulacağına işarettir. Suyu acı bir pınar görmek, şayet dikkat edilmezse sağlık durumunuzun bozulacağına işarettir.

PEYGAMBER ÇİÇEĞİ: Rüyasında peygamber çiçeği gören, her umduğuna sahip olur şeklinde yorumlanır.

PEYNİR: Rüyada peynir yemek, iş hayatında aldatılmaya; peyniri görmek veya çarşıdan almak, erkekler için ticarette büyük ve zahmetsiz kazanç ve kara; bekarlar için evlenmeye; evli ve çocuklu bir kadın ise mirasa konacağı şeklinde yorumlanır.

PİDE: Rüyasında pide görmek, hayırlı bir kısmetin işareti olarak kabul edilir.

PİJAMA: Rüyada pijama görmek, can sıkıcı bir haber olarak yorumlanır.

PİLAV: Rüyada pilav görmek, o ana kadar iç yüzü bir türlü anlaşılamamış bir çok güç ve karışık meselelerin çözüme ulaşacağına işarettir.

PİPO: Rüyada pipo görmek, zübbelik ve çok bilmişlik işareti olarak kabul edilir.

PIRASA: Rüyada pırasa görmek, kör ve sağır birisi tarafında gelecek olan rızka; kendisinin pırasa yediğini görmesi, kişinin hırsızlıktan gelecek haram malı yiyeceğine işarettir.

PİRE: Birisinin üzerinde veya başka bir yerde pire ve bit görmek, o kimsenin her bakımdan zayıflığına işarettir.

PİRİNÇ: Rüyasında pirinç gören, zengin olur.

PİYANGO: Piyangodan kazandığını görmek, hiç beklenmedik çok hayırlı bir servete; eğer kazanılmazsa, başka bir suretle imkan bulunacağına işarettir.

PLAJ: Rüyasında plaj gören kişinin, cinsel hayatını denetim altına alması gerektiğine işarettir.

PLAK: Rüyasında plak gören kişi, önündeki günler içinde eğlenceli dakikalar geçirecek demektir.

PORTAKAL: Rüyada portakal görmek, çok iyi bir haber alınacağına ve aşkta başarıya ulaşacağını gösterir.

POST: Rüyada post görmek, manevi bakımdan mutluluğa erişileceğinin işareti olarak kabul edilir.

POSTACI: Rüyada postacıdan mektup almak, kendisiyle birisinin alay edeceğine; posta kutusundan veya elden mektup almışsa, yakında önemli bir haber alacağına işarettir.

PUT: Put yüzü güzel ancak kişiliği çirkin ve acımasız bir adama işarettir. Rüyada altından bir puta tapılıyorsa, Allah'a ibadet eden bir kimseyle yakınlık edeceğine; putları kırdığını veya şeklini bozduğunu görmesi o kimsenin yüksek bir mertebeye erişip düşmanına üstün geleceğini gösterir.

DaLokay
25-02-2007, 02:43
((R))
RAF: Rüyada raf görmek, hayatınızın düzgün bir çizgi üzerinde ilerleyeceğini ve mutlu günler geçireceğinizi gösterir.

RAHİBE: Rüyada rahibe görmek, dünya zevklerinden artık el ayak çekmenize ve düzgün bir yaşantı sürmeniz gerektiğine işarettir.

RAHİP: Rüyada rahip görmek, iyi bir haberin alınacağına işarettir. Rüyayı gören kadınsa, hamile kalacağına; erkekse, işlerinde başarıya ulaşacak anlamına gelir.

RAMAZAN: Ramazan ile ilgili rüyalar, daima hayra yorulur. Bolluk, bereket, sağlık anlamına gelir.

RAPOR: Rüyada bir rapor görmek, birisinin sizin hakkınızda bir ihbarda bulunacağına işarettir.

RAKI: Rüyada içkili bir zevk alemi, çok ağır bir hastalıkla yorumlanır.

REÇEL: Rüyada reçel yemek, işlerinde yapacağı kâr ve kazanca; reçeli evde yapmak, çok sevinçli bir haberi müjdeler.

RESSAM: Rüyada ressam, daima başarı ile yorumlanır.

RESİM: Rüyada zengin insanlar için resim görmek, iyi ve hayırlıdır. Bu rüyayı fakir birisi veya bir kadın görmüşse, hastalığa işarettir.

RAY: Rüyada tren rayı görmek, çok uzun bir yolculuğa çıkacağınızı gösterir.

REÇETE: Rüyada reçete görmek, hafif bir hastalığa yakalanacağınızın işareti olarak kabul edilir.

REHBER: Rüyada rehber görenin, işlerini başkalarına bırakmaması gerektiğini gösterir.

REYHAN: Uykusunda baharın, güneşli havada bahçesinde reyhan görmesi; sağlık ve ferahlıkta bulunacağına ve çok güzel bir kadınla neşeli bir hayat süreceğine işarettir.

RENDE: Rüyada rende görmek, bir işte bir miktar para kaybedeceğiniz anlamına gelir.

RIHTIM: Rüyada rıhtım görmek, bir seyahate çıkacağınıza işarettir.

ROKET: Rüyada roket görmek, hayatta büyük çapta bir başarıya ulaşacağınızı gösterir.

ROMA: Rüyada Roma şehrinin görülmesi, ilginç aşk serüveni yaşamaya aday olduğunuzu gösterir.

ROMAN: Rüyada Roman okuduğunuzu görmek, boş şeylerle uğraştığınızı gösterir.

ROZET: Rüyada rozet görmek, yakında semt değiştirip, yeni arkadaşlar edineceğinizi gösterir.

RUJ: Rüyada bir kadını ruj sürerken veya yüzüne makyaj yaparken görmek, yakında güzel bir sürprizle karşılaşılacak demektir

DaLokay
25-02-2007, 02:44
((S))SAAT: Rüyada saat görmek, tatsız haberlere; saati ayarlamak hayatın gidişinin düzene sokulmasının elinizde olduğuna; saatin sesini duymak bir çağrıya işarettir.

SABAH: Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye işarettir.

SABAN: Rüyada saban görmek, bolluk ve bereket işareti olarak kabul edilir.

SAĞIR: Rüyada sağır olduğunuzun görülmesi hayra yorulmaz.

SABUN: Rüyada sabun görmek, genç erkekler için ellerine geçecek malla yapacağı işlerde başarıya ulaşacağını gösterir. Sabun kalıbını görmek, kederli ve tasalı kimseye manevi yardıma; sabunla elbisesini yıkadığını görmesi sıkıntılarından kurtulmasına işarettir.

SAÇ: İnsanın rüyasında saçını görmesi ömrünün uzun olması veya mal sahibi olmasına; saçının dökülmesi arkadaşının ihanetine uğrayacağına; saçlarını taraması, kıymetli bir dostluk kuracağına; saçlarını örmesi, zengin ise malının artacağına ve para bularak işini genişleteceğine işarettir. Rüyada saçını ağarmış olarak görmek gençler için uzun ömre; saç ve sakalının tamamen ağardığını görmek kuvvete işarettir. Saç kesmek veya kestirmek tehlikeli bir haber olup ikaza işarettir.

SAKSAĞAN: Rüyada saksağan görmek, çok korkunç ve tehlikeli bir haberdir.

SAKSI: Rüyasında saksı gören bir kimse, genç güzel bir kızla evlenir, evli ise kar kazancı artar.

SAL: Eğer bir erkek rüyasında kendisini bir sal üzerinde, akıntıya kapılarak gidiyorken görürse, hayatında ilk bakışta kötü fakat sonu çok iyi bir değişikliğe işarettir. Aynı rüyayı bir kadının görmesi, hiç ummadığı bir anda aşkta başarı elde edeceğini haber verir.

SAKIZ: Rüyada sakız görmek zahmet ile kazanılacak bir paraya işarettir. Sakız çiğnemek bir dedikoduya; sakız bulmak veya almak, kötü bir habere; sakızı ateşe atmak, bir mal yüzünden başınızın derde gireceğine işarettir.

SAKSAFON: Rüyada saksafon görmek, neşeli aşk saatleri geçireceğinizin işaretidir.

SALATALIK: Rüyada salatalık görmek, eşinin hamile kalacağına işarettir.

SALÇA: Rüyada salça görmek, ölüm haberi olarak yorumlanır.

SALINCAK: Rüyada salıncak görülmesi, önemli bir konu hakkında kesin bir karar vermeniz gerektiğini gösterir.

SALYANGOZ: Rüyada salyangoz görmek, işlerinizde ağır bir tempoda da olsa başarıya ulaşacağınıza, aşkta karşılık göreceğinize, elinize bol miktarda servet imkanı geçeceğine ve mutlu olacağınıza işarettir.

SAMAN: Rüyada saman veya samanlık görmek, kolay bir kazancı; samanlığa ot veya saman doldurmak, onun zengin olacağına işarettir.

SANDAL: Genç bir erkeğin rüyasında kendisini sandalda görmesi, samimi bir arkadaş sandığı biri tarafından aldatılacağına ve zor bir durumda kalacağına; daha büyük bir yaşta ise, para kaybı yüzünden daha basit bir hayat yaşamaya mecbur olacak demektir. Genç bir kadın için, yeni ve samimi bir arkadaş elde edeceğine; daha yaşlılar için, kötü bir eve taşınacağına işarettir.

SANDALYE: Rüyasında sandalye satın alan veya rahat bir sandalyede oturan, mesleğinde başarı elde edeceğine; evlenmemiş bir kadın için, mevki sahibi birisiyle evleneceğine; çalışan bir kadınsa, bu günkü durumundan daha iyi bir mevki elde edeceğini gösterir.

SANDIK: Rüyada içi dolun sandık görmek, bolluk ve zenginliğe; dolu bir sandık satmak veya başkasına vermek, gizli işler meydana çıkaracağına; başkalarının sandığını açmak, bekarlığa; boş sandık, kıymetsizliğe; demir sandık, mevkide yükselişe; tahta sandık, evliliğe; kırık sandık, iyi bir habere; denizde yüzen sandık, büyük bir kısmete; boyalı ve işlemeli sandık, çok iyi ve mutlu bir yaşantıya; kapağı açılmayan sandık, kedere ve üzüntüye işarettir.

SATIR: Rüyada satır görmeniz, iyi bir işi hayırlı bir şekilde sonuçlandıracağınıza işarettir.

SAYI: Rüyada çift rakamlı sayı, hayra, tek rakamlı sayılar ise üzüntüye işarettir. Büyük rakamlı sayılar ise kazanç işareti olarak yorumlanır.

SARAY: Rüyasında bir kimsenin kendisini pırıl pırıl bir avizelerle süslenmiş bir sarayda görmesi genç bir erkek için, beklenmedik bir mükafata; tecrübeli bir yaşta ise, yeni ve çok hayırlı bir işe; bir kadın için kendisinin çok beğenip zevk alacağı çok neşeli ve eğlenceli bir toplantıya işarettir.

SARI: Rüyada sarı renkte elbise giyilmesi, hastalığa işarettir.

SATRANÇ: Rüyada satranç oynanması, yolculuğa çıkmaya veya faydasız işlerle meşgul olmasına işarettir.

SEBZE: Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok hayırlıdır. Rahat ve hareketli bir hayat sürmeyi müjdeler. Domates uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir.

SECCADE: Rüyada bir insanın seccade görmesi, hayırlı bir iştir. Sevapla tabir olunmakla beraber, hayırlı işler ve iyilikte bulunan bir kimseye işarettir.

SEL: Sel, düşmanın hücumunu ve yürüyüşünü gösterir.

SAZ: Rüyada saz çalındığının görülmesi, sevinçli bir haber alınacağına ve yüreğinizin ferahlayacağına işarettir.

SAZLIK: Rüyada sazlık görmek, sıkıntı içine düşüleceğine ve bu sıkıntıdan bir dostun yardımı sayesinde kurtulacağına işarettir.

SAZAN BALIĞI: Rüyada sazan balığı görmek hayra yorulur. Sevinçli bir haber, para, şöhret ve aşk anlamına gelir.

SEDYE: Rüyada sedye görmek, ağır bir hastalığın işareti olarak kabul edilir.

SEMER: Rüyada semer görmek, genellikle evlenmeye ve bir eş edinmeye işaettir.

SİRKE: Rüyada sirke görmek, bir dostunuzla aranızın boşuna bozulacağını gösterir.

SENET: Genç bir erkek rüyasında senet veya herhangi bir evrakı imzaladığını görürse, sonunda kendisi için derin üzüntülere sebep olacak mektup yazacağına; orta yaşta ise, güvenilmeyen bir memur olduğuna; genç kızlar için, çabucak izdivaca; evliler için, başka bir eve taşınmaya işarettir.

SERÇE: Serçe görmek, erkek çocuğuna işarettir.

SERAP: Rüyada serap görmek, mümkün olmayan boş iştir. Eğer serabı gören kimse, şahit ise onun sözleri yalan demektir.

SERVET: Rüyasında bir servete sahip olanın, yabancılarla konuşurken çok dikkatli olmaları gerekir.

SERVİ: Servi ağacı, güzel bir kadına işarettir.

SES: Rüyada insanın bir takım acayip sesler duyması fakat ne gibi sesler olduğunu anlayamaması, kendisiyle ilgili bir problem hakkında pek doğru olmayan bir haber alacağını gösterir.

SEVGİLİ: Rüyada görülen sevgili, gerek kız gerek erkek olsun, bekarlar için mutlu bir karşılaşma; eski bir sevgili ise uzun zamandır ödeyemediği bir borçtan dolayı üzüleceğine; evliler için eski sevgiliyi rüyada görmek, aile içerisine olacak hoşnutsuzluğa işarettir.

SEYYAR SATICI: Seyyar satıcıdan alışveriş yapmak pek iyi yorumlanmaz. Çünkü rüya sahibinin pazarlıkta aldatılacağına veya bundan vazgeçmeye; kadın ise, bir erkekle kavga edeceğine işarettir.

SİGARA: Rüyada kendisini sigara içerken görmesi, bir erkek için, bir hayli güçlüklerden sonra başaracağı bir girişime; orta yaşta ise, bozmaya mecbur kalacağı bir dostluğa; bekar bir kız, için maddi yönden iyi bir erkekle evleneceğine; evli veya çalışkan bir kadın için üzüntülü ve endişeli günlerin yaklaştığına işarettir.

SIRAT: Sırat köprüsünü rüyada görmek veya üzerinde yürümek, kara ve deniz yolculuğuna işarettir. Köprüden geçerken, ayağının kaydığını görmek, onun büyük bir işe girişeceğine ve bu işte başarıya ulaşacağına işarettir.

SİLAH: Rüyada silah görmek, kuvvete ve düşman üzerinde zafere işarettir. Silahı olduğu halde kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine, rüyayı gören hasta ise, iyileşeceğine işaret eder.

SİS: Rüyada insan kendisini sis içinde yürüyorken görürse, en yakın arkadaşlarından yardım göreceğine; ev içini sisle çevrili görürse, bir takım anlaşmazlıklarla, şaşırtıcı olayların belireceği ve yaklaşmakta bulunan bir tehlikenin gelmekte olduğundan haberi olması gerekir.

SİYAH: Siyah renk, mala işarettir. Bir insanın rüyasında siyah giymesi mala, aynı zamanda da hüzne işarettir.

SOFRA: Rüyasında sofra gören, sevinecek ve neşelenecek demektir. Sofra bezi büyük bir sefere, yolculuğa, rahata işarettir.

SOĞAN: Rüyada soğan görmek, kaygı ve tasa ile yorumlanır.

SPOR: Rüyada spor yapmak, o kimsenin sağlığının iyi olduğuna ve uzun ömre işarettir.

SU: Rüyada görülen su, güzel bir hayat ve iyi bir rızıkla yorumlanır. Bir kimsenin evinden su çıktığını görmesi, zenginliğe ve hayra işarettir. Suyu emmek, geçim bakımından zorluk çekmeye; sudan içilirse, maddi yönden rahat bir yıla gireceğine; sıcak su içtiğini görürse, çok şiddetli gam ve tasaya; bulanık suyun bir yere akması veya içilmesi, hastalanılmasına işarettir. Su bekarlar için, evlenme şeklinde yorumlanır.

SUBAY: Rüyada subay görülürse, tartışma ve endişeye sebep olacak bir durum demektir.

SÜPÜRGE: Bir kadının süpürge ile evini veya bir yeri süpürmesi, çok güzel bir şekilde yorumlanır.

SUSAM: Rüyasında susam gören, zengin olur ve malı artar.

DaLokay
25-02-2007, 02:44
((Ş))
ŞAL: Rüyada şal görmek, çok yakında arsa ya da bir tarla sahibi olacağınıza işarettir.

ŞAFAK: Rüyasında şafak söktüğünü gören herkes, ferahlığa ve saadete erer.

ŞAPKA: Rüyada şapka satın almak, birisinin yardımı ile işlerinin kolaylaşacağına ve başarıya ulaşacağına, bundan dolayı da kazancının artacağına işarettir.

ŞARAP: Rüyada arkadaşlarıyla beraber içki içmek, eğlenmek, rüya sahibine bir servet sağlayacak ani bir değişikliğe; yalnız kendi kendisine içiyor görmesi, çok sinirlenip üzüleceği bir haber alacağına işarettir. Hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, küçük miktarda paraya ve şansa; satın almaksa, çok ciddi bir kavgaya işarettir.

ŞARKI: Rüyada şarkı her ne surette görülürse görülsün, elem, keder ve gözyaşıyla yorumlanır.

ŞALVAR: Rüyada şalvar, herkes için izdivaç ile güzel bir yuva kurmaya, zengin olmasına, memur ise yükselmesine işarettir.

ŞAMDAN: Rüyada şamdan, genç kızlar için evlenmeye; evliler için, çok güzel bir erkek evladının olacağına işarettir.

ŞAMPANYA: Rüyasında şampanya gören, kişinin ihtiraslarına gem vurması gerektiği anlamına gelir.

ŞAM FISTIĞI: Rüyada şam fıstığı yemek, gereksiz ve faydasız bazı işlerle uğraşmakta olduğunuzu gösterir.

ŞAŞI: Rüyada şaşı birisini görmek, işlerinizin ve sağlık durumunuzun düzgün gideceğine işarettir.

ŞEHRİYE: Rüyada şehriye çorbası içmek, tanımadığınız bir kimseden maddi ve manevi bir yönde yardım göreceğinize işarettir.

ŞEKER KAMIŞI: Rüyada şeker kamışı veya şeker pancarı görmek, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir dostunuzun çok önemli bir ameliyattan sağ salim kurtulacağına ve elinize bol miktarda maddi olanak geçeceğine işarettir.

ŞEFTALİ: Rüyada şeftali görmek, çok kötü haberlere işarettir.

ŞEKER: Rüyada şeker görülmesi, ferahlığa, sevince, kolay ve rahat bir rızka işarettir.

ŞELALE: Rüyada şelaleye bakmak, rüyayı görenin geleceğine tesir edecek, bir anlık çok önemli bir karşılaşmanın olacağına işarettir.

ŞEMSİYE: Yağmur yağarken başında şemsiye ile rüyada yürümek, ona üzüntülü ve sıkıntılı anında yardım edecek bir dostu olduğuna işarettir.

ŞERBET: Rüyada içilen şerbetin rengi sarı ise, hastalığa; gül, bal, vişne, nar veya üzüm gibi şurup ve şerbetleri içmek, sağlam bir bünyeye sahip olduğuna; hiç bilmediği bir şurubu içmesi, ilme yakın olmasına işarettir.

ŞİİR: Rüyada şiir okumak, yakında bir teklif üzerine yalan yere şahitlik yapacağına işarettir.

ŞİMŞEK: Rüyada gökte şimşek ve yıldırım, uğraşmaya işarettir. Başına veya evine yıldrırm düştüğünü görmek, o kimsenin zarara uğrayacağını gösterir.

ŞİŞE: Şişe görmek sevinç ve şerefe; şişe kırılmış ise keder ve tasaya işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:45
((T))TABANCA: Tabanca kullanmak, bir iftira durumuna; tabanca satın almak, bir dedikodu haberine; tabanca temizlemek, bir işe girişime; tabanca ile belli bir hedefe ateş etmek, ihtirasa; tabanca ile vurulmak, karşı cinsden birine kuvvetli bir şekilde aşık olduğuna işarettir.

TABELA: Rüyada tabela görmek, iş hayatınızda, özel hayatınız sebebiyle bir başarısızlığa uğramakta bulunduğunuzu gösterir.

TABLO: Rüyada ünlü bir ressamın tablosunu görmek, uzun zamandan beri kurduğunuz düşlerin kısa zaman içinde gerçekleşeceğine işarettir.

TABUR: Rüyada askeri bir tabur görmek, yakında şansınızın çok açılacağına işarettir.

TABURE: Rüyanızda bir tabure görmek, yaz günlerini deniz kenarında istirahat içinde geçireceksiniz demektir.

TABAK: Rüyada boş tabak, bir müddet için üzüntüye; dolu tabaksa, küçük olaylarla birbirini izleyen şansa işarettir.

TABUT: Tabut, güçlükleri yenmeye, galibiyete işarettir. Tabutu açık görmek, zorlukların dikkatsizlikten ileri geldiğine; tabutun içinde birisi varsa, yakında ondan sağlık haberi alınacağına; içindeki yabancı biriyse, ileride iyi bir dostluk kurulacağına işarettir.

TAÇ: Rüyada taç giydiğini görmek, çok yakında büyük bir murada kavuşacağına; başkasını taç takarken seyrederse, rakipleri arasında yüksek bir mevkiye geleceğine işarettir.

TAKVİM: Rüyada takvim görmek, servete kavuşacağına; rüyasında doğum tarihini düşünmek, aklında olmayan büyük bir servete varis olacağını gösterir.

TAHT: Rüyada taht görmek, en yüksek mevkiye erişeceğinizi gösterir. Tahta oturmak, yüksek bir makam sahibi olacağınıza işarettir.

TAHTA KURUSU: Rüyanızda tahta kurusu görmek, etrafınızın zararlı kişilerce çevrilmiş olduğuna işarettir.

TAKA: Rüyada taka görmek, arzularınızın az da olsa gerçekleşeceğini gösterir.

TAKUNYA: Rüyada takunya görmek, işlerinizin ağır bir tempoda ilerlediğine işarettir.

TARÇIN: Rüyada tarçın görmek, üzüntülü bir haber alınacağına işarettir.

TAMBUR: Rüyada tambur görmek, boş ve batıl şeylere, zinaya, zar ve satranç oyununa işarettir.

TANDIR: İnsan kendi evindeki tandırını yıkılmış veya viran görürse, şerre uğrar. Tandırla ekmek pişirip, yiyen kimsenin rızkı artar.

TARHANA: Rüyada tarhana çorbası içmek, o kimsenin tasa ve sıkıntıya maruz kalmasına işarettir.

TARAK: Tarak görmek genç ve bekar bir kız için; mesut olacağı bir erkekle izdivaca; bekar bir erkek için; şiddet ve sıkıntıya veya sabırlı bir kadına işarettir.

TARLA: Rüyada görülen tarla veya çiftlik, çok hayırlı rızka işarettir.

TAS: Rüyada tas vb. şeyleri görmek, çok güzel bir kadınla tanışmaya işarettir.

TAVA-TENCERE: Tava veya tencere gören kimse; denizde bulunuyorsa, boğulmasına işarettir.

TAVLA OYUNU: Rüyada bir arkadaşı ile tavla oynamak; manen yüksekliğe ve izzete işarettir.

TAVŞAN: Rüyada hızlıca koşan bir tavşan görmek, saklanması gereken bir sırra işarettir. Tavşanı avlamak, endişe ve şüphe içinde geçecek bir zamanın yaklaştığını; satmak, satın almak veya pişirip yemek hafif bir hastalıkla yorumlanır.

TAŞ: Rüyada taş görmek, düğün ya da nişan haberi olarak yorumlanır.

TAZI: Rüyada tazı görmek, işlerinizde hızla başarı kazanacağınıza işarettir.

TEBEŞİR: Rüyada tebeşir görmek, son zamanlarda sağlığınızı çok ihmal ettiğinizi gösterir.

TENEKE: Rüyada teneke görmek, hayırlı olmayan bir kazanca işarettir.

TEKERLEK: Rüya sahibinin yaptığı ve yapacağı bütün işlerinin iyiye doğru dönmesiyle yorumlanır.

TELGRAF: Rüyada telgraf almak, uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir.

TELESKOP-TELEFON: Rüyada teleskop veya telefon görmek; çok güzel bir habere, miras veya yüksek bir makama erişmeye, teleskopla ay ve yıldızlara bakmak; çok şerefli ve yüksek bir makama veya o makamdakilerle hoş sohbete işarettir.

TEPE: Rüyada dik bir tepeye tırmanmak; çok zor bir işi üzerine alıp başaracağına, arkadaşlarıyla tırmanıyorsa; istemeyerek bir işi veya borcu görev olarak kabul edeceğine işarettir.

TEREYAĞI: Rüyada tereyağı tartılıyor, alınıyor veya satılıyorsa, genç yaştaki erkekler için; işlerinde başarı elde etmek için daha dikkatli olması gerektiğine, genç bir kız görüyorsa; hiç istemediği bir iş için zorlanacağına, olgun yaştaki kadınlar; için dikkatli olmasına işarettir. Eğer tereyağlı bir ekmek yemişse, bu rüya herkes için iyi bir talih ve rızıktır.

TERZİ: Rüyada terzi görmek, adalet sahibi bir kimseyle tanışılacağına işarettir.

TESBİH: Rüyada tesbih görülmesi; rüyasının çok hayırlı olduğuna, tesbihin kopması veya tanelerinin dağılması rüya sahibi için bir üzüntüye sebep olacak demektir.

TEYZE: Rüyada teyze görmek, hayırlı bir rüya olup beklenmedik bir yerden miras ve paraya işarettir.

TIRNAK: Rüyada tırnak kesmek veya dişlerini tırnağıyla koparmak kötü bir alamettir.

TİLKİ: Rüyada tilkiye binildiğini görmek, sıkıntı ve tasaya düşülmesine; tilkiden indiğini görmek de pek iyi bir şekilde yorumlanmaz.

TİMSAH: Timsahın karada yürüdüğünü görmek, onun çok tehlikeli düşmanları bulunduğuna; timsahı öldürürse, düşmanlarına üstün geleceğine işarettir.

TİYATRO: Rüyada sahne veya herhangi bir temsilde rol almak; genç bir erkek için elde edilecek bir ihtirasa, orta yaşta ise; yakında birisiyle tanışacağına, genç bir kadın ise; çok sevineceği bir değişikliğe, daha yaşlı ise; sevdiği bir arkadaşı tarafından hayal kırıklığına işarettir.

TOPAL: Rüyada kendisini topal olarak ve koltuk değneğiyle görürse; arkadaşlarının yardımı ile güçlükleri önleyeceğine, sadece topal olarak görürse bu pek hayra sayılmaz.

TOPLU İĞNE: Bu rüya üzücü bir olaya işarettir. Toplu iğneler içinde kendisini görmesi, aslında pek önemli olmayan üzücü olaylara işarettir.

TOZ: Rüyada tozların eşyalar üzerine konmuş olduğunu görmek, mala işarettir. Yerle gök arasında toz olduğunu görmek, o kimsenin çok karışık bir işle karşı karşıya bulunduğuna ve içinden nasıl çıkacağını bilememesine işarettir. Elbiselerinin tozlarını silkelemesi o kimsenin fakir veya ömrünün uzun olmasına işarettir.

TRAMVAY: Rüyada tramvay, pek iyi bir rüya olarak yorumlanmaz. Çünkü kaba bir kişi ile ağır bir tartışmaya işarettir.

TRAMPET: Rüyada trampet sesi duymak, pek yakında birçok önemli olayın gerçekleşeceğini haber verir.

TREN: Rüyada tren görmek; işinizde ilerlemek için iyi bir fırsatın olacağına, trende birisini görmek; arkadaşlarının yardımı ile rüya sahibinin iyilik göreceğine, bilmediği yolculuklarda trende olmak; çok önemli sonuçlar alınacak bir toplantıya davetiye alınacağını gösterir.

TUZ: Rüyada tuz, zahmetsiz ve emeksiz mala, iki dargın kimse arasında görülen tuz da onların barışmalarına işarettir.

TÜFEK: Rüyada tüfek kullanmak, akraba ve dostluk arasında anlaşmazlık ve kavga çıkacağına, kötü haberlere işarettir.

TÜLBENT: Rüyada herhangi bir tülbent, izzet, şeref ve büyüklüğe işarettir.

TÜNEL: Tünel içinden trenle geçmek, üzüntülü ve tasalı geçen günlerin sona ereceğine, feraha ve huzura kavuşacağına işarettir.

TÜY: Rüyada tüy görüp eline almak, genç bir erkek için; en güzel arzusunu kolaylıkla elde etmesine, kadınlar için; tüy yeni bir aşk macerasına atılacağına işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:46
((U))UÇAK: Havalanan uçakta olduğunu görmek, isteyerek hayatında değişiklik yapacak
demektir. Rüyada uçak, yenilik, değişiklik, toplum kurallarının dışına
çıkmak şeklinde yorumlanır.

UÇURUM: Kötü ve acı haberler alabileceğinizi işaret eder. Uçuruma düştüğünü görmek,
evliliğinizin kötüye gideceğine yorumlanır.

UÇURTMA: Rüyada uçurtma, hiç beklemediğiniz bir zamanda, hiç beklemediğiniz yerden
haberler alacağınıza yorumlanır. Bir yerde duran uçurtmalar, henüz yola
çıkmamış haber demektir. Uçurtma uçurmak çevresindeki insanları etkileyecek,
itibar kazanacak anlamındadır. Uçurtmanın yere düştüğünü görmek yalan habere
yorumlanır.

UD: Rüyada ud çalmak geçmiş yaşadığınız olayların hafızanızdan çıkmadığına
yorumlanır.

UĞURBOCEĞİ: Rüyada uğurböceğini uçarken görmek, çok güzel, mutluluk verecek bir haber
almak demektir. Uğur böceğinin üstüne konduğunu görmek problemlerine çözüm
bulacak ve mutlu alacak demektir. Uğurböceğini öldürmek uğursuzluğa
yorumlanır.

ULUMAK: Rüyada uluma sesi duymak, çok kötü bir hastalığa tutularak, sıkıntılı günler
geçireceksiniz demektir.

UN: Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar
görmek, hiç emek harcamadan zengin olmak demektir. Üstü başı una bulandığını
görmek istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır. an istediklerini
alır.

UR: Rüyada ur görmek, iş hayatınızda büyük sorunlarla karşılaşacaksınız
demektir.

URGAN: Rüyada urgan görmek,kötü ve üzüntü verici bir haberin alınacağına
yorumlanır.

USTURA: Rüyada ustura gören kişinin erkek çocuğu olacağına yorumlanır. Ayrıca
ustura, kin tutmaya, üzüntü ve acı verecek demektir.

UTANMAK: Rüyada utandığını görmek, beklemediğiniz bir haberin sizi çok mutlu
edeceğine işarettir. Başkalarının utandığını görmek, çevresindeki insanlarla
ilgili güzel sözler duyar.

UYKU İLACI: Rüyada uyku ilacı içmek, yaşadığınız sıkıntılı günlerin sonunda mutlaka
rahata ve huzura kavuşacağınıza yorumlanır.

UYUMAK: Rüyada uyuduğunuzu görmek,, sevdiğiniz insanlarla beraber mutlu ve huzur
içinde uyumak demektir. Kötü bir ortamda uyumak, sağlığınızın bozulacağına
ve tartışmalar yaşayacağınıza yorumlanır.

UYUŞTURUCU: Rüyasında uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya
uğrayacağınıza işaret eder.

UYUZ: İşleriniz çok iyi olacak, çok para kazanacaksınız demektir.

UZAY: Uzaya gittiğini görmek, rüyayı gören kimsenin yeni olaylara şahit olacağına
işarettir. Bu rüyayı görenin güveni ve inancı artar.

DaLokay
25-02-2007, 02:46
((Ü))
ÜCRET: Rüyada birisine bir iş karşılığı ücret ödemek; bir hayır işleyeceğinize, birinden iş karşılığında ücret almaksa; kazancınızın düzeleceğine işarettir.

ÜLSER: Düzensiz yaşamanız nedeniyle sağlığınızın bozulduğunu bildirir. Bir hastalığa
yakalanacağınızı haber verir.

ÜNİFORMA: Üniforma ile ilgili rüyalar, saadete ve iş hayatında başarılara işarettir.

ÜRPERME: Rüyada ürperdiğinizi görmek, hafif bir rahatsızlığın başlangıcı sayılır.

ÜN: Rüyada ünlü olmak rüyayı göreni mutlu edecek, umutlandıracak olaylarla karşı
karşıya geleceğini işaret eder. Ünlü birini görmek; çevresi geniş, güçlü
birinden yardım alacağına yorumlanır.

ÜNİVERSİTE: Rüyada bir üniversitede ders veya konferansı dinlerken görülmesi, durumunun pek yakında düzeleceğine işarettir.

ÜŞÜMEK: Rüyada genç bir erkeğin üşümesi; hayatta başarısına engel olan sebepleri başkalarında değil, bizzat kendisinde olduğuna, tecrübeli bir yaşta ise; eskiden yaptığı bir hatanın meydana çıkmasına, zeka ve ince düşüncesiyle bunu hal yoluna koyacağına, evli kadınlar için; hafif bir kaza atlatacağına işarettir.

ÜZÜM: Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah üzüm sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz üzüm; hayır ve şifaya işarettir.

ÜTÜ: Sıcak ütü görmek, çok zeki olduğunuza, ancak zekanıza gereğinden fanla güvenip bu nedenle zarar göreceğinize; terzi ütüsü, hayırlı bir habere; herhangi bir şeyi ütülemek, işlerin düzeleceğine işarettir.

ÜVEY: Rüyada üvey anne, baba yada kardeş görmek, can sıkıcı bir haber alacağınıza işarettir.
ÜZENGİ: Rüyada üzengi görmek, bir yolculuğa çıkacağınızı bildirir.

ÜZÜM: Rüyada üzüm görmek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara
üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm; iyi olaylara ve
şifaya yorumlanır.

DaLokay
25-02-2007, 02:47
((V))VADE: Altından kalkamayacağınız işlerin sorumluluğunu aldığınızı bu işlerin sonunda
çok zor durumda kalacağınızı bildirir.

VADİ: Rüyada yeşil vadi görmek, yaşantınızın mutlu bir şekilde devam edeceğine
yorumlanır. Yemyeşil, güzel bir vadi, insanın muratlarına ereceğini, bildirir.
Böyle bir vadiye gittiğini görmek sıkıntılardan uzak bir yaşam sürmek demektir.

VAGON: Rüyada vagon görmek, bir yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır. Kömür yüklü vagon
görmek, zengin olmaya yorumlanır. Boş vagon görmek ise, az ücret alacağınız bir
işe gireceğinizi işaret eder.

VAHA: Rüyada vaha görmek, dertli günlerin sona erdiğine rahata ve bolluğa
kavuşacağınıza yorumlanır. Çöl ortasında bir vaha, görmek, eski bir
arkadaşınızla bir araya geleceğinizi işaret eder.

VAHŞİ: Rüyada vahşi hayvan görmek, para kazanacağınıza işaret eder.

VAHİY: Rüyada meleklerden biri aracılığıyla kendisine veya bir başkasına vahiy indiğini
görmek; hayra, iyi habere ve Allah'ın sevdiği kulu olmasına yorumlanır.

VALİ: Yakın zamanda, tecrübeli ve açık görüşlü bir kimseyle tanışacağınıza işaret
eder.

VALİZ: Bazı yarar sağlamayacak sorumluluklar alacağınızın işaretidir. Eğer valiz
taşıdığınızı görürseniz, bu, yaşamınızda çok büyük zorluklar yaşayacağını
bildirir.

VAMPİR: Rüyada vampir görmek, çevrenizdeki insanların iyiliklerinizi istismar ettiğine
yorumlanır. Aşırı sinirli davranışlarınız evliliğinizi tehlikeye düşürecek
demektir.

VANTUZ: Üstünüze aldığınız sorumluluklar, sizi çok zor durumda bırakacak demektir. Bir
yakın dosta ihtiyacınız olduğunu belirtir.

VAPUR: Rüyada vapur görmek, bir yolculuğa çıkacağınıza yorumlanır.

VARİL: Rüyada varil görmek, berekete ve kazanmaya yorumlanır.

VASİYET: Rüyada vasiyet hazırlamak rüyayı görenin uzun yaşayacağına işaret eder.
Birisinin vasiyetini dinlemek, bir yükümlülüğün altına girmek demektir.
Vasiyetname okuduğunu görmek, güzel haber almak demektir.

VAŞAK: Rüyada vaşak gören kimse, çevresine olduğundan farklı görünmeye çalışıyor
demektir.

VATAN: Rüyada vatanını görmek, iyiye yorumlanır. Bu rüyayı görmek güzel haberler almak
demektir. Eğer vatan orası dağılmış şekilde görülmüşse, bir müddet sonra bir
yakınınızın hastalanmasına yada ölmesine yorumlanır.

VAZO: Rüyada vazo görmek, kötü haber almak demektir.

VEBA: Rüyada veba hastalığı ile ilgili şeyler görmek, bugünlerde büyük bir maddi dert
içine düşeceğinizi işaret eder.

VEDA: Rüyada birisiyle vedalaşan, gerçekten birilerinden ayrılır. Vedalaşırken ağlamak
kötü olayların sona erdiğini bildirir.

VEREM: Rüyada verem ile ilgili şeyler, genellikle iyiye yorulmaz, içinizin sıkıldığına
yorumlanır.

VERGİ: Rüyada vergi vermek , bazı sıkıntıların aşılacağına ve güzel günlerin yakında
geleceğine yorumlanır.

VESTİYER: Rüyasında vestiyer gören kimse, etrafındakiler tarafından eli açık kimse olarak
tanınıyor demektir. Bu özelliğinin sık sık suiistimal edileceğine işaret eder.

VEZİR: Ulaşmak istediğiniz makama ulaşacak, tüm istediklerinizi gerçeklerinizi
gerçekleştireceksiniz demektir.

VEZNE: Ömür boyunca para sıkıntısı çekeceğinize işarettir.

VİNÇ: Rüyada vinç görmek, çok zor bir döneme gireceğinize ve çok büyük bir borcun
altına gireceğinize yorumlanır.

VİSKİ: Rüyada viski içmek, servet sahibi olunacağına ve sağlığınızın iyi olacağına
yorumlanır.

VİŞNE: Rüyada mevsiminde, güzel vişne mutluluk ve bol kazanç getirecek yeni işe
atılacağınıza işarettir. Rüyada vişne yiyen kimse , bol para kazanacak demektir.
Ekşi vişne de iyi kullanamayacağınız paradır. Vişne ağacı, insanın yaşamına
güzellik girecek demektir.

VİTAMİN: Rüyada vitaminli ilaçlar içmek, sağlık durumunuza dikkat edilmesi gerektiğine
yorumlanır.

VİTRİN: Bir vitrinin önünden geçmek, yanlış davranışlarınızdan dolayı komik duruma
düşeceğinizi ve utanacağınızı işaret eder.

VİZE: Rüyada vize almak , yakın bir iyi arkadaşınızın desteği sayesinde içinde
bulunduğunuz zor durumdan sıyrılacağınıza yorumlanır.

VOTKA: Rüyada votka içmek , karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmeniz ve çok emek
sarf etmeniz gerektiğine yorumlanır.

DaLokay
25-02-2007, 02:47
((Y))YABANCI: Rüyada bir yabancı ile tanışmak, yeni bir iş imkanı olarak yorumlanır.

YAĞ: Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

YAĞMURLUK: Rüyada yağmurluk görmek, hiç tanımadığınız birisi size iş hayatınızda büyük destek olacak demektir.

YABAN KEÇİSİ: Rüyada yaban keçisine eriştiğini görmek, ahlaksız bir kadınla, gayri meşru bir ilişkiye; keçinin sağlıklı ve iri olması çok zengin ve servet sahibi bir kadına; keçi hasta ve zayıf ise fakir kadınlara işarettir.

YABAN ÖRDEĞİ: Rüyada yaban ördeği görmek veya satın almak, çok iyi bir eğlenceyi gösterir. Yaban ördeğinin pişip tabağa konması, o kimsenin kazanç veya gelirinin anılacağına işarettir.

YAĞMUR: Rüyada yağmur görmek, vaadedilen bir şeyin yerine getirilmesine, sevdiği kıymetli bir eşyasını kaybettiği için üzüleceğine; gökten taş yağıyor görmek, günaha ve isyana işarettir. Ayrıca yağmur bazen doğal afetleri gösterir.

YALDIZ: Rüyada yaldız görmek, rüyayı görenin ilginç biri olduğuna ve davranışlarını makul bir düzeye indirmesi gerektiğini gösterir.

YALI: Rüyada yalı görmek, murada erişileceğine işarettir.

YAMYAM: Rüyada yamyam görmek, iyi yürekli ve anlayışlı kişilerle tanışacağınıza işarettir.

DaLokay
25-02-2007, 02:49
((Z))


ZABIT: Rüyada zabıt tutulduğunu görmek, ilginiz olmadığı halde adınızın kötü bir olaya
karışacağına işaret eder

ZABITA: Zabıta ile ilgili her türlü rüya basınızın derde girebileceğine işarettir.

ZABİT: Rüyada zabit görmek istenilmeyen, kötü bir olaya isminizin karışması
anlamındadır

ZAFER: Çok zor bir sorunun üstesinden gelerek başarıya ulaşacaksınız demektir.
Karşınıza çıkan tüm sıkıntıları aşacaksınız anlamındadır.

ZAMBAK: Rüyada zambak görmek işlerinizin hızla düzeleceğine işarettir.

ZAKKUM: Rüyada zakkum görmek, acı ve üzüntü verici bir haber ile karşı karşıya kalınacağının habercisidir.

ZAR: Rüyada zar oynayıp kazanmak aldatıcı bir kazanç olduğundan haram ve para kaybına işarettir.

ZARF: Rüyada kağıt zarf görmek, önemli bir sırrı öğrenmeye; içine her hangi bir kağıt koymak üstünlük ve öncülük anlamına gelir.

ZEHİR: Rüyada herhangi bir zehir içerek öldüğünü hissetmesi, onun hayatında hoşa gitmeyen bir değişiklik olacağına; zehirlenmekten kurtulmuşsa hayatının rahat ve huzur içinde geçeceğine; birisi başkasını zehirlediğini görürse, bir zorluk altında kalacağı ve bundan sonra kurtulacağına işarettir.

ZELZELE: Başınıza çok büyük belalar geleceğine işaret eder. Çok kötü bir rüyadır.

ZENGİN: Rüyada zengin birini görmek sıkıntı içinde bulunduğunuzu gösterir.

ZERDALİ: Rüyada zerdali görmek, tatlı bir haberin habercisi olarak yorumlanır.

ZENCİ: Rüyada zenci görmek, orta yaşta ise durumunda acele bir değişikliğe; genç bir kadın için yabancı memleketten sevineceği habere, yaşlılar için kaçırılmayacak fırsata işarettir.

ZİNCİR: Rüyada zincir görmek, kuvvet bulmaya; bekar ise evlenmeye; gurbette ise yurduna dönmeye; boynunda zincir görmek, çok kötü bir söz işitmeye; bütün zincir ve bağlardan kurtulmuş görmek ise iyiliğe ve rahatlığa işarettir.

ZİNDAN: Çok güvendiğiniz bir işte hayal kırıklığına uğrayacaksınız demektir.

ZİRVE: Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı
olacaksınız demektir

ZİL: Rüyada kapı zili veya okul zili gibi zil sesi duymak iyi bir işarettir. Genç bir erkek için daha yüksek bir mevkie terfi edeceğine; tecrübeli yaştaysa halinden daha iyi bir değişikliğe; bekar bir kız için mutlu bir evlenmeye; evliyse geleceği parlak bir oğlan çocuğunun olmasına işarettir.

ZİYARET: Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir. İstemediğiniz bir ziyaret ise,
sevmediğiniz insanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir.

ZİYAFET: Rüyada ziyafet vermek hayır üzerine toplantıya işarettir.

ZURNA: Uzun zamandır görüşmediğiniz bir arkadaşınızla tekrar bir araya geleceksiniz
demektir.

ZÜMRÜT: Rüyada zümrüt görmek helal mala, iyilik ve başarı kazanmaya işarettir.

ZEMZEM: Rüyada bu suyu görmek en tehlikeli hastalıktan kurtulmaya, tasa ve hüznün sona ermesine işarettir.

ZÜRAFA: Çok güzel ve karlı bir yolculuğa çıkacağınıza işaret eder.

DaLokay
25-02-2007, 02:50
hadi hayırlı uğurlu olsun.....işe yarar inşallah...


kırık linkleri lütfen bildirin arkadaşlar....

DaLokay
25-02-2007, 14:56
Rüya ve İslam

İslam âlimlerinden bazıları rüyanın, rüya melekleri tarafından gösterildiğine inanırlar. Bunun da insana rüyasında refâkat eden rüya meleklerinin, insan ruhuna refâkat ederek değişik yerlere götürülüp gezdirilmesi şeklinde olduğunu söylerler. Bu seyahat sırasında ruhun gördüğü olaylar, akıl veya zihin olarak tabir edilen hafıza tarafından kaydedilir, sonra yeri ve zamanı geldikçe veya uyandıktan sonra bir şekilde hatırlanır
.http://www.veresim.com/thumbs/arx1172402068f.jpg (http://www.veresim.com/viewer.php?id=arx1172402068f.jpg) Rüya hakkında hemen herkes bir şeyler söylemiş ve özellikle İslam alimleri, rüya tabircileri ve filozoflara varıncaya kadar herkes, rüya üzerine değişik yorumlar yapmışlardır. Burada Risale-i Nur külliyatından Mektubat isimli eserde geçen ve üstat Bediüzzaman'ın naklettiği güzel bir rüyayı ve rüyalara ait bazı ilmi gerçekleri ifade eden bir bölümü nakletmek yerinde olacaktır. Şöyle ki:

"Bir zaman kalp ehli iki çoban varmış. Kendileri ağaç kâsesine süt sağıp yanlarına bıraktılar. Kaval tabir ettikleri düdüklerini, o süt kâsesi üzerine uzatmışlardı. Birisi "Uykum geldi." deyip yatar. Uykuda bir zaman kalır. Ötekisi yatana dikkat eder, bakar ki; sinek gibi bir şey, yatanın burnundan çıkıp, süt kâsesine bakıyor ve sonra kaval içine girer, öbür ucundan çıkar gider, bir geven altındaki deliğe girip kaybolur. Bir zaman sonra yine o şey döner, yine kavaldan geçer, yatanın burnuna girer; o da uyanır. Der ki: "Ey arkadaş! Acayip bir rüya gördüm." O da der: "Allah hayır etsin, nedir?" Der ki: "Sütten bir deniz gördüm. Üstünde acayip bir köprü uzanmış. O köprünün üstü kapalı, pencereli idi. Ben o köprüden geçtim. Bir meşelik gördüm ki, başları hep sivri. Onun altında bir mağara gördüm, içine girdim, altın dolu bir hazine gördüm. Acaba tabiri nedir?" Uyanık arkadaşı dedi: "Gördüğün süt denizi, şu ağaç çanaktır. O köprü de, şu kavalımızdır. O başı sivri meşelik de şu gevendir. O mağara da, şu küçük deliktir. İşte kazmayı getir, sana hazineyi de göstereceğim." Kazmayı getirir. O gevenin altını kazdılar, ikisini de dünyada mesut edecek altınları buldular.

İşte yatan adamın gördüğü doğrudur, doğru görmüş, fakat rüyada iken ihatasız olduğu için tabirde hakkı olmadığından, âlem-i maddî ile âlem-i manevîyi birbirinden fark etmediğinden, hükmü kısmen yanlıştır ki, "Ben hakikî maddî bir deniz gördüm." der. Fakat uyanık adam, âlem-i misal ile âlem-i maddîyi fark ettiği için tabirde hakkı vardır ki, dedi: "Gördüğün doğrudur, fakat hakikî deniz değil; belki şu süt kâsemiz senin hayaline deniz gibi olmuş, kaval da köprü gibi olmuş ve hakeza..." Demek oluyor ki; âlem-i maddî ile âlem-i ruhanîyi birbirinden fark etmek lâzım gelir. Birbirine karıştırılsa, hükümleri yanlış görünür. Meselâ: Senin dar bir odan var; fakat dört duvarını kapayacak dört büyük âyine konulmuş. Sen içine girdiğin vakit, o dar odayı bir meydan kadar geniş görürsün. Eğer desen "Odamı geniş bir meydan kadar görüyorum", doğru dersin. Eğer "Odam bir meydan kadar geniştir" diye hükmetsen, yanlış edersin. Çünkü âlem-i misali, alemi hakikiye karıştırırsın."


.

zebih
25-02-2007, 15:04
rüyaların ehil ve sadık insanlar tarafından yorumlanması şu sebeble çok önemli:

rüya, aynı zamanda bir tarz kişilik/özlem/iç dünya/beklenti/hal deşifresidir.

kişi rüyasını anlattığında, anlattığı kişiye, kendi özgün dünyasının anahtarını da vermiş oluyor.

bu durum dikkate alınsın...

selametle

DaLokay
25-02-2007, 15:24
Enfal Suresi 43. Ayet Hani Allah, sana rüyandan onları az gösteriyordu; eğer sana onları açık gösterseydi, korkacak ve kumanda da tartışacaktınız. Fakat Allah, selamete bağladı; çünkü O, bütün sinelerin özünü bilir.

Yusuf Suresi 4. Ayet Bir vakit Yusuf babasına: "Babacığım, ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı gördüm. Gördüm ki, onlar bana secde ediyorlar." dedi.

Yusuf Suresi 5. Ayet Babası: "Yavrum, rüyanı kardeşlerine anlatma, sonra sana bir tuzak kurarlar; çünkü şeytan, insana belli bir düşmandır.

Yusuf Suresi 36. Ayet Onunla birlikte zindana iki delikanlı daha girdi. Birisi: rüyada kendimi şarap sıkarken görüyorum." dedi. Diğeri: "Ben, rüyada kendimi basımın üstünde bir ekmek götürürken görüyorum, ondan kuşlar yiyor. Bize bunun tabirim haber ver; çünkü biz seni iyilik sevenlerden görüyoruz." dedi.

Yusuf Suresi 41. Ayet Ey zindan arkadaşlarım, gelelim rüyanıza: "Biriniz, efendisine yine şarap sunacak, diğeri asılacak ve kuşlar basından yiyecek; işte fetvasını istediğiniz mesele halledildi!" dedi.

Yusuf Suresi 43. Ayet Bir gün hükümdar: rüyamda yedi arık ineğin yemekte olduğu yedi semiz inek ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak görüyorum. Ey efendiler, eğer rüya tabir ediyorsanız, bana rüyamı halledin!" dedi.

Yusuf Suresi 44. Ayet Dediler ki: rüya dediğin, demet demet hayallerdir, biz ise hayallerin tabirini bilmiyoruz."

Yusuf Suresi 46. Ayet Gelip: "Yusuf, ey dosdoğru kişi, "yedi semiz inek. bunları yedi arık inek yiyor ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak" rüyasını bize tabir et, ümit ederim ki, o insanların yanına cevapla dönerim, ola ki, değerini bilirler dedi.

Yusuf Suresi 100. Ayet Ana ve babasını taht üzerine çıkardı, hepsi Yusuf için secdeye kapandılar. Yusuf da:"Ey babacığım, işte bundan önceki rüyamın yorumu bu; gerçekten Rabbim onu gerçekleştirdi, cidden bana iyilikte bulundu;çünkü beni zindandan çıkardı; şeytan benimle kardeşlerimin arasını dürtüştürdükten (bozduktan) sonra sizi çölden buraya getirdi. Gerçekten Rabbim, dilediği şey için aldığı tedbirde çok hoş davranır. Gerçek şu ki, O, herşeyi çok iyi bilen, her yaptığın bir hikmete göre yapandır!

Yusuf Suresi 101. Ayet Ey Rabbim, Sen bana mülkten bir nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Gökleri ve yeri yaratan Rabbim, dünya ve ahirette benim velim Sensin! Benim ruhumu müslüman olarak al ve beni iyiler arasına kat!" dedi.

Enbiya Suresi 5. Ayet (Onlar): "Bunlar bir takım karışık rüyalar; yok onu kendisi uydurdu; yok o bir şairdir; öyle değilse, önceki peygamberlerin gönderdikleri gibi, bize bir mucize getirsin!" derler.

Saffat Suresi 102. Ayet (Oğlu) yanında koşma çağına gelince : "Yavrum, ben seni rüyamda boğazladığımı görüyorum. Artık bak ne düşünürsün?" dedi. (Çocuk da): "Babacığım sana ne emrediliyorsa yap! Beni inşaallah sabredenlerden bulacaksın!" dedi.

Saffat Suresi 105. Ayet rüyaya gerçekten sadakat gösterdin, işte Biz güzel davrananları böyle mükafatlandırırız."

Fetih Suresi 27. Ayet Andolsun ki, Allah gerçekten peygamberine o rüyayı hakkıyla doğru gösterdi, Şanıma yemin ederim ki, İnşaallah Mescid-i Haram'a güvenlik içinde başlarınızı kazıtarak, kırkarak korkusuzca gireceksiniz! Ancak O, sizin bilmediğiniz şeyleri bildi de ondan önce yakın bir fetih verdi.

DaLokay
25-02-2007, 15:30
Rüya Kaç saniye sürer

Bilim adamları rüyanın süresi üzerinde kesin bir sonuca varamadılar. Bir kısmı birkaç saniye sürdüğünü iddia ederken bazıları da saatlerce devam eden rüyaların mevcut olduğu fikrinde ısrar etmekteydiler. Bu tartışmalar devam ederken, Dr. B. Klein adında Amerikalı bir bilim adamı yardımcıları ile birlikte hummalı çalışmalara koyuldu. Gönüllü olarak seçtiği bazı kimseleri hipnotize ederek uyuttu. Belli bir süre sonra uyandırıp rüyalarını dinledi. Neticede, bir rüyanın yirmi saniyeyi geçmeyecek kadar kısa sürdüğünü tespit etti. İşin enteresan tarafı şuydu ki ; uyandırdığı gönüllüler üç beş saniye süren rüyalarını saatlerce anlatabiliyorlardı. Hatta bir kısmının rüyası yazılsa ortaya kalınca bir macera romanı çıkabilirdi. Dr. Klein yılmadan tecrübelerini sürdürdü. Bu iş üzerinde sarf ettiği pek çok mesai sonunda vardığı netice; en uzun rüyanın doksan saniyeyi geçirmediği idi. Bu konudaki çalışmaların ardı arkası kesilmedi. Chicago Üniversitesi uzmanlarından Dr. Kleitman ve öğrencisi Aserinsky 1953 yılında geniş çapta çalışmalara başladılar. Objektif deneylerini daha sonra nörofizyolojik sahada devam ettirdiler. Dr. Kleitman otuz yıldan beri kendisini rüyadan mahrum etme denemeleri yapmaktaydı. Fakat hiç bir zaman bir haftadan fazla tahammül gösterememişti. Otuz yıllık çalışması aradığı sonucu vermeyince başkaları üzerinde değişik denemeler yapmaya başladı. Deneyin sonunda , rüya esnasında kısa ve uzun süren süratli göz hareketlerine şahit oldu. Denemeye tabi tuttuğu kimseleri, göz hareketlerinin başladığı ve bittiği devrenin muhtelif bölümlerinde uyandırdı. Böylece her defasında kişilerin rüya görmekte olduğunu öğrenmiş oldu. Bu tespitin doğruluğunu ilim çevrelerine delilleriyle sunmak gereğini duydu. Ömrü boyunca hiç rüya görmediklerini iddia eden kimseleri toplayıp onlar üzerinde tecrübeler yaptı. Göz hareketlerinin başladığı anda uyandırdığı bu kimseler hayret ve şaşkınlık içinde ilk defa rüya gördüklerini söylediler. Dr. Kleitman bundan şu sonucu çıkardı. Herkes rüya görmekte, fakat bazı kimseler rüyalarını hatırlayamamaktadır. Rüyanın objektif olarak en kuvvetli delili ise uyumakta olan kimsenin süratli göz hareketleridir..

DaLokay
25-02-2007, 15:36
Rüyalar kayıt edilebilir mi?

RÜYA ELEKTRONİK CİHAZLARLA TESBİT EDİLEBİBİLİR Mİ? Dr. Kleitman, uykularını müşahede altında tuttuğu kimselerin (EEG) elektroensefalogranik ve (EKG) elektrokardiagramlarını cihazlarla tespite başladı. Bu çalışmaların sonucunda; rüyanın varlığına delil olarak gösterdiği göz hareketlerine , heyecana bağlı kalp atışlarını da ilave etmiş oldu.
EEG'nin verdiği sonuç oldukça dikkat çekiciydi. Rüyanın başladığı andan itibaren, ağır bir ahenk içinde devam eden uyku halini gösteren çizgiler ritmik bir hal alıyor, uyanıklık halindeki şekilleriyle cihazın kağıt şeridi üzerine kaydoluyordu.
Sekiz kişi üzerinde yapılan bu deneyler on gün devam etti. Her defasında elektronik cihazın kaydettiği eğri büğrü çizgiler dikkatle incelendi. Ve şu sonuca varıldı: Rüya, uykunun yüzde yirmilik bir bölümünü teşkil etmektedir. Bu durumda ; sekiz saat uyuyan bir insanın uykusunun ilk saati ağır ve rüyasız geçmektedir. Bundan sonraki on dakika içinde rüya görülmekte ve sonra yine bir buçuk saat sürecek ağır uyku devresi başlamaktadır. Sonra yirmi dakikalık bir rüya ve yine bir buçuk saatlik ağır uyku... Uykunun bundan sonraki kısmında ise otuz dakikalık bir rüya faslı daha vardır.
Nihayet yine uyku ve onu da uyanma takip eder.

DaLokay
25-02-2007, 15:53
ABRAHAM LİNKOL'İN RÜYASIAmerika eski Cumhurbaşkanlarından Abraham LİNKOLN, 14 Nisan 1865 yılının gecesinde şu rüyayı görmüştür.

"Beyazsaray'ın hizmetkarları telaşla, oradan oraya koşuşturuyorlar.Ve herkese Cumhurbaşkanlarının öldürüldüğü haberini veriyorlar.

Sabah olduğunda gördüğü rüyayı eşine ve yakınlarına anlatır.Tedirgin olmuştur.Bu sebeple o, günki kabine toplantısında bile bu rüyadan bahsetmek lüzumunu hisseder.Abraham LİNKOLN'ün yakınları bunu hayra yorar.Ve ömrünün uzayacağına delalet edeceğini söylerler.

Aynı günün akşamı Abraham LİNKOLN ve karısı, dostlarıyla birlikte tiyatroya gitmeye karar veririler.LİNKOLN'ün oturduğu locanın kapısı aralanır.Katil tabancasındaki bütün mermeleri LİNKOL'ün üzerine boşaltır.LİNKOL, oturduğu koltuğa cansız yığılır.

Böylece, rüyanın gelecekten haber veren işareti ile bir ülkenin devlet başkanı ölümle tanışır.Gördüğü rüyanın tesiriyle tedirgin olduğu günün akşamında, rüyası gerçekleşir.

DaLokay
26-02-2007, 01:28
Peygamber efendimiz müşriklerin üç bin kişilik ordu ile yola çıkmak üzere olduklarını öğrenince, durumu incelemek üzere birkaç arkadaşına vazife verdi. Bu sahabiler, Mekke'ye doğru yol aldılar. Yolda müşrik ordusunun geldiğini haber alarak araştırmaya koyuldular. Kısa zamanda işlerini bitirerek süratle Medine'ye döndüler. Gördükleri ve elde ettikleri bilgiler ile gelen mektup birbirine uyuyordu.
Alemlerin efendisi, derhal hazırlığa başladı. Ayrıca ani bir baskına uğramamak için, Medine'nin çevresine nöbetçiler koyarak, tedbir aldı. Eshab-ı kiram, kısa zamanda toparlanarak, hazırlıklarını bitirdi. Evde kalanlarla vedalaşıp helallaşarak, Sultan-ı enbiya efendimizin etrafında toplandılar.
O gün Cuma idi. Peygamber efendimiz, Eshabına Cuma namazını kıldırdı. Hutbede Allahü teâlânın dinini yaymak için cihad etmenin, Allah rızası için çarpışmanın ehemmiyeti üzerinde durdular. Bu uğurda ölenlerin şehid olup, Cennet'e gideceğini müjdelediler. Düşman karşısında sebat edenlere, güçlüklere karşı göğüs gerenlere, Allahü teâlânın yardım edeceğini haber verdiler.
Resul-i ekrem efendimiz, Eshab-ı kiramıyla harbin nerede yapılması gerektiği üzerinde istişare etmek istediğini ve o gece gördüğü bir rüyayı anlattılar. Buyurdular ki:
"Rüyamda, kendimi sağlam bir zırh içinde gördüm. Kılıcım Zülfikar'ın ağzında bir gedik açıldığını, boğazlanmış bir sığırı, arkasından da bir koçun getirildiğini gördüm."
Eshab-ı kiram; "Ya Resulallah! Bu rüyayı nasıl yordunuz?" diye sorduklarında ise şöyle tabir ettiler; "Sağlam zırh giymek, Medine'ye, Medine'de kalmaya işarettir. Orada kalınız... Kılıcımın ağzında bir gedik açıldığını görmem, bir zarara uğrayacağıma işarettir. Boğazlanmış sığır, Eshabımdan bazılarının şehid düşeceğine işarettir. Onun arkasından bir koçun getirilmesine gelince, koç, askeri bir birliğe işarettir ki, inşaallah zafer bizim olacaktır!" Başka bir rivayette de; "Rüyamda kılıcımı yere çarptım, ağzı kırıldı. Bu Uhud günü Eshabımdan bazılarının şehid düşeceklerine işarettir. Kılıcımı tekrar yere çarptım, eski düzgün haline döndü. Bu da, Allahü teâlâdan bir feth geleceğine, mü'minlerin toplanacağına işarettir" buyurdu.
Resulullah kendisine vahiyle bildirilmeyen hususlarda, Eshabıyla istişare yapar, ona göre hareket ederdi. Düşmanı nerede karşılamak lazım geldiği üzerinde, Eshabdan bazıları; "Medine'de kalarak müdafaa savaşı yapalım" dediler.
Bu teklif, Peygamber efendimizin arzularına da uygundu. Hazret-i Ebu Bekir, Ömer, Sa'd bin Mu'az gibi Eshabın büyükleri, Peygamber efendimiz gibi düşünüyorlardı.
Ancak Bedir gazasında bulunamayan kahraman ve genç sahabiler; Bedir gazasına katılan sahabilerin kazandığı ecir ve sevabı, Bedir şehidlerinin ulaştığı yüksek dereceleri Peygamber efendimizden işittikçe, o harpde bulunamadıklarına son derece üzülmüşlerdi.

Bunun için düşmanı Medine dışında karşılamak ve göğüs göğüse çarpışmak istiyorlardı. Hazret-i Hamza, Nu'man bin Malik, Sa'd bin Ubade bunlardan idi.

erdost
26-02-2007, 18:59
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
اِنْ كُنْتُمْ لِلرُّؤْيَا تَعْبُرُونَ
Sâniyen: Üç sene evvel benimle görüştükten üç gün sonra tabiri çıkmış, te'vili tezahür etmiş eski bir rü'yanızın, şimdi tabirini istiyorsunuz. Şimdilik o güzel, mübarek, müjdeli rü'ya mürur-u zamana uğramış. Mânasını göstermiş olan o rü'yaya karşı böyle desem hakkım yok mu:
نَه شَبَمْ نَه شَبْ َرَسْتَمْ مَنْ { غُلاَمِ شَمْسَمْ اَزْ شَمْسِ مِى ُويَمْ خَبَرْ
آنْ خَيَا لاَتِى كِه دَامِ اَوْلِيَاسْتْ { عَكْسِ مَهْرُويَانِ بُوسْتَانِ خُدَاسْتْ
Evet kardeşim, senin ile mahz-ı hakikat dersini müzakereye alışmışız. Hayalâtlara karşı kapısı açık olan rü'yaları, tahkikî bir surette mevzubahs etmek, tahkik mesleğine tam uygun gelmediğinden; o cüz'î hâdise-i nevmiye münasebetiyle, mevtin küçük bir kardeşi olan nevme ait ilmî ve düsturî olarak altı nükte-i hakikatı, âyât-ı Kur'aniyenin işaret ettiği vecihte beyan edeceğiz. Yedincisinde, senin rü'yana kısa bir tabir verilecek.
Birincisi: Sure-i Yûsuf'un mühim bir esası, rü'ya-yı Yûsufiye olduğu gibi; وَجَعَلْنَا نَوْمَكُمْ سُبَاتًا âyeti misillü çok âyetlerle, rü'yada ve nevmde perdeli olarak ehemmiyetli hakikatlar var olduğunu gösterir.
İkincisi: Kur'an ile tefe'üle ve rü'yaya itimada ehl-i hakikat tarafdar değiller. Çünki Kur'an-ı Hakîm, ehl-i küfrü kesretle ve şiddetli bir tarzda vuruyor. Tefe'ülde, kâfire ait şiddeti, tefe'ül eden insana çıktığı vakit, yeis veriyor; kalbi müşevveş ediyor.
Hem rü'ya dahi hayr iken, bazı aks-i hakikatla göründüğü için şer telakki edilir, yeise düşürür, kuvve-i maneviyeyi kırar, sû'-i zan verir. Çok rü'yalar var ki: Sureti dehşetli, zararlı, mülevves iken; tabiri ve manası çok güzel oluyor. Herkes rü'yanın suretiyle mânasının hakikatı mabeynindeki münasebeti bulamadığı için; lüzumsuz telaş eder, me'yus olur, keder eder.
İşte yalnız bu cihet içindir ki, ehl-i hakikat gibi ve İmam-ı Rabbanî misillü başta نَه شَبَمْ نَه شَبْ َرَسْتَمْ dedim.
Üçüncüsü: Hadîs-i sahih ile nübüvvetin kırk cüz'ünden bir cüz'ü nevmde rü'ya-yı sâdıka suretinde tezahür etmiş. Demek rü'ya-yı sâdıka hem haktır, hem nübüvvetin vezaifine taalluku var. Şu üçüncü mes'ele, gayet mühim ve uzun ve nübüvvetle alâkadar ve derin olduğundan, başka vakte talik ediyoruz; şimdilik o kapıyı açmıyoruz.
Dördüncüsü: Rü'ya üç nevidir: İkisi, tabir-i Kur'anla اَضْغَاثُ اَحْلاَمٍ da dâhildir; tabire değmiyor. Mânası varsa da ehemmiyeti yok. Ya mizacın inhirafından kuvve-i hayaliye şahsın hastalığına göre bir terkibat, tasvirat yapıyor; yahut gündüz veya daha evvel, hattâ bir-iki sene evvel aynı vakitte başına gelen müheyyic hâdisatı, hayal tahattur eder; ta'dil ve tasvir eder, başka bir şekil verir. İşte bu iki kısım اَضْغَاثُ اَحْلاَمٍ dır, tabire değmiyor.
Üçüncü kısım ki, rü'ya-yı sadıkadır. O doğrudan doğruya mahiyet-i insaniyedeki latife-i Rabbaniye, âlem-i şehadetle bağlanan ve o âlemde dolaşan duyguların kapanmasıyla ve durmasıyla, âlem-i gayba karşı bir münasebet bulur, bir menfez açar. O menfez ile, vukua gelmeye hazırlanan hâdiselere bakar ve Levh-i Mahfuz'un cilveleri ve mektubat-ı kaderiyenin nümuneleri nev'inden birisine rastgelir, bazı vakıat-ı hakikiyeyi görür. Ve o vakıatta, bazan hayal tasarruf eder, suret libasları giydirir. Bu kısmın çok enva'ı ve tabakatı var. Bazı aynen gördüğü gibi çıkar, bazan bir ince perde altında çıkıyor, bazan kalınca bir perde ile sarılıyor.
Hadîs-i şerifte gelmiş ki: Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm'ın bidayet-i vahiyde gördüğü rü'yalar; subhun inkişafı gibi zâhir, açık, doğru çıkıyordu.
Beşincisi: Rü'ya-yı sâdıka, hiss-i kablelvukuun fazla inkişafıdır. Hiss-i kablelvuku ise, herkeste cüz'î-küllî vardır. Hattâ hayvanlarda dahi vardır. Hattâ bir zaman ben, bu hiss-i kalbelvukuu, zâhirî ve bâtınî meşhur duygulara ilâve olarak, insanda ve hayvanda "sâika" ve "şâika" namıyla aynı "sâmia" ve "bâsıra" gibi iki hiss-i âheri ilmen bulmuştum. Ehl-i dalalet ve ehl-i felsefe, o gayr-ı meşhur hislere; -hata ederek- ahmakçasına "sevk-i tabiî" diyorlar. Hâşâ sevk-i tabiî değil, belki bir nevi ilham-ı fıtrî olarak insan ve hayvanı kader-i İlâhî sevkediyor. Meselâ: Kedi gibi bazı hayvan; gözü kör olduğu vakit, o sevk-i kaderî ile gider, gözüne ilâç olan bir otu bulur, gözüne sürer, iyi olur.
Hem rûy-i zeminin sıhhiye memurları hükmünde ve bedevî hayvanatın cenazelerini kaldırmakla muvazzaf kartal gibi âkilüllahm kuşlara bir günlük mesafeden bir hayvan cenazesinin vücudu, o sevk-i kaderî ile ve o hiss-i kablelvuku ilhamıyla ve o sâika-i İlâhî ile bildirilir ve bulurlar.
Hem yeni dünyaya gelmiş bir arı yavrusu; yaşı bir gün iken, havada bir günlük mesafeye gider, havada izini kaybetmeyerek, o sevk-i kaderî ile ve o sâika ilhamıyla döner, yuvasına girer. Hattâ herkesin başında çok defa tekerrür ediyor ki, birisinden bahsediyorken, âni kapı açılarak tahminin fevkınde aynı adam gelir. Hattâ Kürdce durûb-u emsaldendir: نَا ِ ُرْبِينَه َالاَنْدَارْ لِى وَرِينَه Yani: "Kurdun bahsini ettiğin zaman topuzu hazırla, vur; çünki kurt geliyor." Demek bir hiss-i kablelvuku ile, latife-i Rabbaniye icmalen o adamın gelmesini hisseder. Fakat aklın şuuru ihata etmediği için; kasden değil, ihtiyarsız olarak bahsetmeye sevkeder. Ehl-i feraset bazan kerâmet gibi geldiğini beyan eder. Hattâ bir zaman bende şu nevi hassasiyet fazla idi. Bu hali bir düstur içine almak istedim, fakat yakıştıramadım ve yapamadım. Fakat ehl-i salahatta ve bahusus ehl-i velayette bu hiss-i kablelvuku fazla inkişaf eder, kerâmetkârane âsârını gösterir.
İşte umum avam için dahi bir nevi velayete mazhariyet var ki, rü'ya-yı sâdıkada, evliya gibi, gaybî ve istikbalî olan şeyleri görüyorlar. Evet uyku nasılki avam için rü'ya-yı sâdıka cihetinde bir mertebe-i velayet hükmündedir; öyle de umum için, gayet güzel ve muhteşem bir sinema-i Rabbaniyenin seyrangâhıdır. Fakat güzel ahlâklı güzel düşünür. Güzel düşünen, güzel levhaları görür. Fena ahlâklı fena düşündüğünden, fena levhaları görür. Hem herkes için, âlem-i şehadet içinde, âlem-i gayba bakan bir penceredir. Hem mukayyed ve fâni insanlar için, saha-i ıtlak bir meydan ve bir nevi bekaya mazhar ve mazi ve müstakbel, hal hükmünde bir temaşagâhtır. Hem tekâlif-i hayatiye altında ezilen ve meşakkat çeken zîruhların istirahatgâhıdır. İşte bu gibi sırlar içindir ki, Kur'an-ı Hakîm وَجَعَلْنَا نَوْمَكُمْ سُبَاتًا nev'indeki âyetlerle, hakikat-ı nevmiyeyi ehemmiyetle ders veriyor.
Altıncısı ve en mühimmi: Rü'ya-yı sâdıka benim için hakkalyakîn derecesine gelmiş ve pek çok tecrübatımla, kader-i İlâhînin her şey'e muhît olduğuna bir hüccet-i katı' hükmüne geçmiştir. Evet bu rü'yalar, benim için hususan bu birkaç sene zarfında o dereceye gelmiştir ki; meselâ yarın başıma gelecek en küçük hâdisat ve en ehemmiyetsiz muamelât ve hattâ en âdi muhaverat yazılı olduğunu ve daha gelmeden muayyen olduğunu ve gecede onları görmekle, dilim ile değil, gözüm ile okuduğum bana kat'î olmuştur. Bir değil, yüz değil, belki bin defa; gecede, hiç düşünmediğim halde gördüğüm bazı adamlar veyahut söylediğim mes'eleler, o gecenin gündüzünde az bir tabir ile aynen çıkıyor. Demek en cüz'î hâdisat vukua gelmeden evvel hem mukayyeddir, hem yazılmıştır. Demek tesadüf yok, hâdisat başıboş gelmiyor, intizamsız değillerdir.

.BeYzA.
26-02-2007, 19:37
maşallah erdi baya bilgi toplamışın rüya ile ilgili...

saolasın

selametle!!

DaLokay
26-02-2007, 23:22
maşallah erdi baya bilgi toplamışın rüya ile ilgili...

saolasın

selametle!!

aslında biraz daha eklemek isterdim ama şimdilik bu kadar...

yeterki işe yarasın ya...forumdaki arkadaşlar faydalansın inşallah...

selam ile...

Mevlevi
27-02-2007, 18:56
Alalh Razi Olsun Kardeş.

DaLokay
14-03-2007, 00:03
cümlemizden kardeş...(amin)

DaLokay
18-05-2007, 01:01
tam burda (http://www.yeniprogram.net/yenidownload.asp?id=13320) rüya tabirleri ile ilgili küçük ama güzel bir program var..

Boyutu : 0,28MB


selametle..

berraksu
18-05-2007, 01:49
abi ekledigin tabirlerin muhakkak dogru ciktigini söyleyebilirmisin:blink:
dün gece gördügüm rüya üzere baktim buraya şu cikti bak:
mutsuz bir evlilik hayatı demektir:blink:
abi korkuyorum:blink:

DaLokay
18-05-2007, 01:51
rüyalar çıkacak diye bir kural yada kaide yok..ki..

bunun gerçekliğini rabbimiz bilir..


;) ;) :flowers:

berraksu
18-05-2007, 01:58
o muhakkak tabide, bu yorumlari alim kişiler, bilginler yapmamişmi?
dogruluk payinin agir bastigi kesin degilmi?

o sinsi kurt düştü bikere icime, biraz zor cikar artik:blink:

talib
18-05-2007, 02:11
Yorumlar genele göre yazılmıştır. Yoksa kesin bir şey yoktur ortada. Rüya tabir edilsin isteniyorsa ehil birine anlatılmalıdır. Çünkü rüyada yorum yapılırken, gören şahsın durumu gözardı edilmemelidir. Hatta aynı rüyayı farklı mevsimlerde görüldüğü için farklı tabir edenler de vardır. O bile etkileyebiliyor yani. Sen sıkma canını berraksu :)

Evlenmek istdeğin zaman gidersin bir büyüğün yanına istişare edersin, bir de istihare.. Ohh evinde cennet gibi olur inşaallah :D

berraksu
18-05-2007, 02:17
Sen sıkma canını berraksu :)


Allah razı olsun sıkmıyorum artik canımı:)