PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

Sayfa : [1] 2 3

SeNoL
13-02-2007, 14:12
Arkadaşlar daha önceden böyle bir başlığımız vardı ama tarafımdan bir hata sonucu silindi ve konuyu tekrar açıyorum..Hakkınızı helal edin.. Bilgisayar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz...

gullerevurgunum
16-02-2007, 12:20
s.a ;
benim çok önemli bır sorunum var.Şimdi ben bilgisayarıma format attım bilg.daki resimlerimi fln hepsini önceden kardeşimin bilg.na yüklemiştim. ama maalesef kardeşimde format atmış ve bütün resimler silinmiş. sadece resimler değil önemli bir sürü şey vardı. ama benım için en önemli olan resimlerim . bu sitede daha önce format atmadan önceki dosyalarınızı tekrar alabilirsiniz diye bir başlık görmüştüm . yani buna benzer birşeydi .Ama şimdi bulamadım. acaba öyle bi şansım varmı . Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.
tşkler :)

SeNoL
16-02-2007, 13:19
esselamualeykum
Bu gibi durumlar için veri kurtarma dosyaları mevcut..Ama ben tavsiye etmiyorum...Zira bana bir harddisk e mâl olmuşştu bi zamanlar..Ayrıca harddiske tekrardan windows kurulmuş ise dosyaları geri getirmek daha zorlaşacaktır...çünkü partitionların üzerine tekrardan veri yazıldığı zaman eski verileri geri getirmek nerede ise imkansızdır.... Eğer denemek isterseniz veri kurtarma programlarından easy file recovery yada tramisu yaygın olarak kullanılır..Google küçük çapta bir araştırma sonunda istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz..

gullerevurgunum
16-02-2007, 14:06
peki denicem çok tşkler :)

resul
19-02-2007, 11:56
selamun aleyküm arkadaşlar benim bilgisayar da netteyken ve de player programlarını çalıştırırken bir surunla karşılaştı kapatılacak diyor ve hata raporuyla birlikte kapanıyor. mesela nette gezerken explorer bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor diyor ve kapanıyor. bu konuda yardım ederseniz sevinirim...

SeNoL
19-02-2007, 11:57
Windows update sitesinden update yaparsanız sorununuz çözülecektir

resul
19-02-2007, 12:04
tam olarak anlayamadım. bilgisayarı yeni aldım ve sorunlardan bir türlü kurtulamadım. sitenin tam adresini ve ya yapmam gerekeni tam yazabilirmisiniz? ilginize teşekkür ederim allah razı olsun

SeNoL
19-02-2007, 12:06
BU (http://windowsupdate.microsoft.com/) adrese tıklayın zaten sayfa türkçedir hiç zorlanmadan halledersiniz...Takıldığınız yer olursa yazarsınız..

resul
19-02-2007, 12:25
allah razı olsun güncelleme de dahil işlemleri bitirdim. başka bi işlem yapmama gerek yok herhalde... saygılarımla isminiz şenol galiba?

SeNoL
19-02-2007, 13:07
allah razı olsun güncelleme de dahil işlemleri bitirdim. başka bi işlem yapmama gerek yok herhalde... saygılarımla isminiz şenol galiba?

Başka bir işlem yapmanıza gerek yok...Sorunun hallolmasına sevindim...Evet ismim Şenol..

AdımcA
19-02-2007, 18:54
ya youtube den görüntü izleyemiyorum;
flash player i yüklüyorum ama zannedersem java dan kaynaklanıyor.
bilgisayarda javayı nerden aktif ettirebilirim ? :thinking:

SeNoL
19-02-2007, 22:05
ya youtube den görüntü izleyemiyorum;
flash player i yüklüyorum ama zannedersem java dan kaynaklanıyor.
bilgisayarda javayı nerden aktif ettirebilirim ? :thinking:

S.a

Buradan (http://www.java.com/tr/) javayı yükleyebilirsin

AdımcA
19-02-2007, 22:13
javanın zararlı olduğunu söylüyorlar,
ne dersin şenol kardeş?

SeNoL
19-02-2007, 22:43
javanın zararlı olduğunu söylüyorlar,
ne dersin şenol kardeş?
alla alla ilk defa duyuyorum kimmiş onlar yaf :) ben şimdiye kadar hiçbir zararını görmedim duymadım...

AdımcA
21-02-2007, 19:46
geçen gün arkadaştan flashbellek almıştım
ondan benim bilgisayara bi virüs mü trojan mı her neyse o bulaşmış
bittorrent.exe adında.

bir türlü silemiyorum.
daha doğrusu avast ve adaware adlı programlara taratıyorum, sildiğini söylüyor ama tekrar çıkıyor.

bu virüs benden baskın çıktı.
ne yapcem şimdi? :thinking:

SeNoL
21-02-2007, 21:37
geçen gün arkadaştan flashbellek almıştım
ondan benim bilgisayara bi virüs mü trojan mı her neyse o bulaşmış
bittorrent.exe adında.

bir türlü silemiyorum.
daha doğrusu avast ve adaware adlı programlara taratıyorum, sildiğini söylüyor ama tekrar çıkıyor.

bu virüs benden baskın çıktı.
ne yapcem şimdi? :thinking:

:thinking: bittorrent bir download programıdır aslında..Bunun virüs olarak görünmesinin sebebi ancak o dosyaya virüs bulaşmasından kaynaklanmakta olabilir... Eğer normal açılışta silemiyorsanız bu dosyayı birde bilgisayarı güvenli modda açıp silmeyi deneyin...büyük ihtimalle çözülecektir sorun..

missilo
03-03-2007, 18:55
selamun aleyküm kardeşlerim....Samsung SH-M522Cbu model bir dvd okuyucum var bilgisayarımda.dvd okuyucusunda(televizyona bağlanan dvd okuyucu)denediğim filmleri bilgisayarda deniyorum.ancak bilgisayarda dvd yi okumuyor.ne yapmam gerekiyor yada yapılcak bişeymidir...acele cewaplarınızı bekliyorum.ayrıca sürücü sünü bulmaya da çalıştım bulamadım ondanmıdır diye düşünüyorum.ama bir alaka da bulamıyorum lütfen cewap larınızı esirgemeyin....

missilo
03-03-2007, 19:00
selamun aleyküm...arkadaşlar sorunlarımı paylaşayım sizinle.internetten video seyrederken video gözüküyor.ama ses gelmiyor.ses denetimi ne baktım full ses.ses kartının cd sinide yükledim.normal medya player dan felan dinlediğim zaman ses var.gerek oyunlarda gerek programlarda felan hepsinde ses var.ama internetten videolar da ses yok.sorunun nerden kaynaklandıgını bulabilirseniz çok dua ederim.selamun aleyküm...

SeNoL
03-03-2007, 20:44
selamun aleyküm...arkadaşlar sorunlarımı paylaşayım sizinle.internetten video seyrederken video gözüküyor.ama ses gelmiyor.ses denetimi ne baktım full ses.ses kartının cd sinide yükledim.normal medya player dan felan dinlediğim zaman ses var.gerek oyunlarda gerek programlarda felan hepsinde ses var.ama internetten videolar da ses yok.sorunun nerden kaynaklandıgını bulabilirseniz çok dua ederim.selamun aleyküm...

Esselamualeykum

Kardeşlik ilk olarak BURADAN (http://www.inndir.com/inndir.php?id=37584) codecleri yükle..eğer sorun çözülmezse başka bir çare ararız..

reis
03-03-2007, 21:00
Bizim sorunumuz biraz zor ama biz yinede soralım.

Bir arıza sebebiyle 2.elden aldığımız bir Laptop'u söküp arızayı giderdikten sonra yeniden topladık.
Meğer Harddisk Şifre korumalıymış.
Yani Harddisk bir kez söküldüğünde şifreyi yazmadan bir daha bilgisayara giremiyorsunuz.
Bilgisayarı aldığımız arkadaşta şifreyi unuttu..?
İşin garibi başka bir harddisk bile taksanız o harddisk'e de hemen şifreyi yazıyor ve yine giremiyorsunuz.

Öğrendiğimize göre bu tür olaylarda Bios, Epromlu harddisklere şifre yazıyormuş.

Epromsuz 5 GB'lik bir harddisk bulduk ama bu da çok küçük kalıyor.

Şimdi soralım:

-Harddisk şifresini nasıl kırarız..?
-Büyük boyutlu epromsuz harddisk bulabilir miyiz..?
-Bu işi siz çözemeseniz bile tanıdıklarınızdan kafası basanlar var mıdır..?
-Böyle bir olay duyan var mı..?

Çözene 300 gram Köfte, Piyaz ve bir sürahi Ayran...
:)

SeNoL
03-03-2007, 21:31
Bizim sorunumuz biraz zor ama biz yinede soralım.

Bir arıza sebebiyle 2.elden aldığımız bir Laptop'u söküp arızayı giderdikten sonra yeniden topladık.
Meğer Harddisk Şifre korumalıymış.
Yani Harddisk bir kez söküldüğünde şifreyi yazmadan bir daha bilgisayara giremiyorsunuz.
Bilgisayarı aldığımız arkadaşta şifreyi unuttu..?
İşin garibi başka bir harddisk bile taksanız o harddisk'e de hemen şifreyi yazıyor ve yine giremiyorsunuz.

Öğrendiğimize göre bu tür olaylarda Bios, Epromlu harddisklere şifre yazıyormuş.

Epromsuz 5 GB'lik bir harddisk bulduk ama bu da çok küçük kalıyor.

Şimdi soralım:

-Harddisk şifresini nasıl kırarız..?
-Büyük boyutlu epromsuz harddisk bulabilir miyiz..?
-Bu işi siz çözemeseniz bile tanıdıklarınızdan kafası basanlar var mıdır..?
-Böyle bir olay duyan var mı..?

Çözene 300 gram Köfte, Piyaz ve bir sürahi Ayran...

İşiniz zor :) neden mi
Bu tür olaylarda çalıntı olabilme ihtimaline karşı bazı teknik servisler arıza giderimi için fatura isterler..İnternette ise bu tip bilgilari bulmak biraz çaba ister..

reis
03-03-2007, 21:36
Öyle oldu zaten.
Aslında aracılık yapalım dedik kaldı başımıza. Şimdi verdim bizim ufaklıklara onlar kullanıyor...
Epeyde öğrendiler bilgisayarı hani...
Neyse... :)

Teşekkür ederiz...

missilo
04-03-2007, 12:02
--------------------------------------------------------------------------------
kardeş önceki sorunu çözdüm.nasıl dersen driver cd sini baştan yükledim oldu.birde=====Samsung SH-M522Cbu model bir dvd okuyucum var bilgisayarımda.dvd okuyucusunda(televizyona bağlanan dvd okuyucu)denediğim ve izlediğim filmleri bilgisayarda deniyorum.ancak bilgisayarda dvd yi okumuyor.ne yapmam gerekiyor yada yapılcak bişeymidir...acele cewaplarınızı bekliyorum.ayrıca sürücü sünü bulmaya da çalıştım bulamadım ondanmıdır diye düşünüyorum.ama bir alaka da bulamıyorum lütfen cewap larınızı esirgemeyin....

yok mu cewap yaw...

SeNoL
04-03-2007, 19:23
--------------------------------------------------------------------------------
kardeş önceki sorunu çözdüm.nasıl dersen driver cd sini baştan yükledim oldu.birde=====Samsung SH-M522Cbu model bir dvd okuyucum var bilgisayarımda.dvd okuyucusunda(televizyona bağlanan dvd okuyucu)denediğim ve izlediğim filmleri bilgisayarda deniyorum.ancak bilgisayarda dvd yi okumuyor.ne yapmam gerekiyor yada yapılcak bişeymidir...acele cewaplarınızı bekliyorum.ayrıca sürücü sünü bulmaya da çalıştım bulamadım ondanmıdır diye düşünüyorum.ama bir alaka da bulamıyorum lütfen cewap larınızı esirgemeyin....

yok mu cewap yaw...

esselamualeykum

sürücüleri yükleyememenden kaynaklanan bir sorun olabilir..Bir _ekilde sürücüleri yüklemini tavsiye ederim..Ayr1ca emin degilim ama dvd oynat1c1 bir programda yükleyip deneyebilirsin

arşivist
05-03-2007, 07:59
işyerinde ağ ile internete bağlanıyoruz. internet bağlantımız birkaç gündür. yavaşladı. hızlandırmak için ne yapmamız gerekiyor.

sümeyyedogan
05-03-2007, 08:56
işlemcinin son kullanma tarihi geçmiş olabilir:)) bilgisayarı paylaşmış olabilirsiniz hızını yavaşlatır.bunun gibi yani...

ama vardır bunda da bir hayır.:)

arşivist
05-03-2007, 09:03
işyerinde ağ ile internete bağlanıyoruz. internet bağlantımız birkaç gündür. yavaşladı. hızlandırmak için ne yapmamız gerekiyor.

Sinner
05-03-2007, 09:04
Dün gece beni ciLeden çıkardı diyebilirim...

DVD-Rw ile dvd çekmek istiyorum.. cd yi koyduktan sonra cs yazdır.. nero açıLıyor.. yazdır diyorum bi sayfa geliyor.. Dosya adı İmage olan bir pencere çıkıyor ve bir yer belirtmemi istiyor.. masaüstü diyorum ve yazma işlemi başLıyor.. ve bitiriyor.. yazım tamamlandı diyor ve cd yi alıyorum.. ama içinde bişey yok... nedeni nedir ? nasıL bir çözüm getirebilirim ??

missilo
05-03-2007, 12:53
Dün gece beni ciLeden çıkardı diyebilirim...

DVD-Rw ile dvd çekmek istiyorum.. cd yi koyduktan sonra cs yazdır.. nero açıLıyor.. yazdır diyorum bi sayfa geliyor.. Dosya adı İmage olan bir pencere çıkıyor ve bir yer belirtmemi istiyor.. masaüstü diyorum ve yazma işlemi başLıyor.. ve bitiriyor.. yazım tamamlandı diyor ve cd yi alıyorum.. ama içinde bişey yok... nedeni nedir ? nasıL bir çözüm getirebilirim ??

kardeş önce image dosyası hazırlıyorsun cd dekinleri image nin içinde tutuyor bilgisayar(masaüstünde).ardından dvd yi takıyorsun.neroda yazdır diyosun.ardından hedef dosya olarak masa üstüne atılan image dosyasını gösteriyorsun.ardından yazma işlemi başlayacak.ve bitecek...kolay gelsin..

AdımcA
05-03-2007, 18:21
internetten 15 günlük kullanımlı bir program (swishmax) indirdim.
bunun süresi bitti, fakat benim işim bitmedi. :O
bu programı bilgisayardan kaldırdım, yeniden internetten indirdim; fakat program, daha önce benim bilgisayarımda kendisini kullandığımı anlıyor, çalışmıyor.

uzun lafın kısası:
YANİ O PROGRAMI TEKRAR YÜKLEYİP KULLANMAK İSTİYORUM.
ne yapmalıyım?
bilenler yardım etsin lütfen ... :arkadaşız:

SeNoL
05-03-2007, 19:58
internetten 15 günlük kullanımlı bir program (swishmax) indirdim.
bunun süresi bitti, fakat benim işim bitmedi. :O
bu programı bilgisayardan kaldırdım, yeniden internetten indirdim; fakat program, daha önce benim bilgisayarımda kendisini kullandığımı anlıyor, çalışmıyor.

uzun lafın kısası:
YANİ O PROGRAMI TEKRAR YÜKLEYİP KULLANMAK İSTİYORUM.
ne yapmalıyım?
bilenler yardım etsin lütfen ... :arkadaşız:

S.a
Programın crack ını bulman gerekiyor..Google de craagle programını bulup yüklersen crack araman daha kolay olur..

arşivist
06-03-2007, 07:19

benim sorunuma çözüm bulan yok mu?:)

pentium4 ve 1024 ram'imiz olmasına rağmen birkaç gündür internet bağlantımız yavaşladı.

SeNoL
06-03-2007, 07:22
benim sorunuma çözüm bulan yok mu?:)

pentium4 ve 1024 ram'imiz olmasına rağmen birkaç gündür internet bağlantımız yavaşladı.

İnternet kulanılan bilgisayarlarda virüs ve spyware taraması yapın..

emmargah
04-04-2007, 06:59
hm
ben internet explorer tarayıcı kullanıyorm
ihvanda yada diğer sayfalarda gezinirken
:thinking:
sanırım japonya sayfalar açılıyor
zaten anasayfamda japonya:blink:
düzelttim ama kendi gene japonya sayfa yapıyor anasayfayı:(
bi de geçen bi virüs bulmuştu.şimi pc her açıldığında bellk korunum hatası gibi bi uyarı veriyo:(
virüs taraması yaptırsam geçer mi:(
yoksa ille format mı istiyo:cray:
bi de bugün güvenlik duvarının koruyamayağı bi engel oluştu gibi bişey dedi:(
bunlarn hepsi ne demek:crying:

Erdem
04-04-2007, 07:05
trojan virüs yemişsin tahminimce :)
eğer anasayfayı değiştiremiyorsan büyük bir ihtimalle öyledir.en azından tahminimce :D

forumda programlar kısmını biraz kurcalarsan sana yardımcı olur onu temizleyecek program var... :) virüs tarayıcında sağlam olsun ve periyodik olarak tarattır bilgisayarını ;)

EGELI EFE
04-04-2007, 08:16
hm
ben internet explorer tarayıcı kullanıyorm
ihvanda yada diğer sayfalarda gezinirken
:thinking:
sanırım japonya sayfalar açılıyor
zaten anasayfamda japonya:blink:
düzelttim ama kendi gene japonya sayfa yapıyor anasayfayı:(
bi de geçen bi virüs bulmuştu.şimi pc her açıldığında bellk korunum hatası gibi bi uyarı veriyo:(
virüs taraması yaptırsam geçer mi:(
yoksa ille format mı istiyo:cray:
bi de bugün güvenlik duvarının koruyamayağı bi engel oluştu gibi bişey dedi:(
bunlarn hepsi ne demek:crying:

Ana sayfayı değiştirebilmen için :

calistir>regedit yaz sonra Entera bas..
AÇılan ekranda HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Inte rnet Explorer\Control Panel ordaki "HomePage"i çift tıkla DWORD değerini SıFIR yap.Böylece açılış sayfanı değiştirebilirsin..

Ayrıca anti spy programı kullanmak gerek..

Gülçehre
04-04-2007, 08:27
trojan virüs yemişsin tahminimce :)

BENDE ŞU BİLGİSAYARI BİLDİM BİLELİ DÜZGÜN Bİ PROGRAM yükleyebildiimi hatırlamıyorum geçenlerde bi kuran hatimi programı yüklemeye çalıştım

"oku setup" yazdı velhasılı onuda yükleyemedim üzülüyorum ama ele bişey geçmiyor ;)

emmargah
04-04-2007, 08:28

BENDE ŞU BİLGİSAYARI BİLDİM BİLELİ DÜZGÜN Bİ PROGRAM yükleyebildiimi hatırlamıyorum geçenlerde bi kuran hatimi programı yüklemeye çalıştım

"oku setup" yazdı velhasılı onuda yükleyemedim üzülüyorum ama ele bişey geçmiyor ;)

ya oku bende de vardı kolay çalışır bi programdır o kardeş
nası bi hata verdiki seninki

Gülçehre
04-04-2007, 08:43
emmargah kardeşim belki inanmayacaksın sen dedin ya kolay çalışır bende tekrardan tıkladım o oku setup yazan yere Allahın yardımı ile bide baktımki açıldı .Allah senden razı olsun çok sevindim çok..

inşaallah senin sorununda çözülür
dua ve saygılarım ile

emmargah
04-04-2007, 08:45
emmargah kardeşim belki inanmayacaksın sen dedin ya kolay çalışır bende tekrardan tıkladım o oku setup yazan yere Allahın yardımı ile bide baktımki açıldı .Allah senden razı olsun çok sevindim çok..

inşaallah senin sorununda çözülür
dua ve saygılarım ile

hehe :O
güzel haber
aminnnnnnn inşaallah
virüsten geçtimde:( bugünkü sınav güzel geçsin sen ona dua et yeter:oleyo:
eyvallah kardişş:flowers:

Gülçehre
04-04-2007, 08:49
ederim tabiki ne demek .Allah zihin açıklığı versin bide bi dua var ya "rabbi yessir vela tuassir rabbi temmin bil hayr" "Rabbim sen kolaylaştır zorlaştırma...."onu oku bi de çalıştıysan kesin iyi geçer :)
Allah a emanetsin emmargah kardeş
dua ile

Dj_Bet10
06-04-2007, 19:35
s.a arkadaslar bnim bi sorunum var ve hemen çözülmesini diliyorum...

www.youtube.com (http://www.youtube.com) a girince www.miaminews365.net (http://www.miaminews365.net) e yönlendiriyor bilgisayarım

internet seçeneklerini flan herşeyi kariştirdim hatta www.miaminews365.net (http://www.miaminews365.net/) sitesinide engelledim ama ahalaa açiliyor.

youtube a girmedende olmuyor artık girmek istiyorum:D:D:D:D

şimdiden cok teşekkürler sounumu çözenden ALLAH RAĞZI OLSUN...

sword
06-04-2007, 19:53
kardeş spy bulaşmış büyük ihtimal. Antispy larla taramayı denedin mi ? Eğer antispy yüklü değilse adaware programı tavsiyemdir. dediğim programı güncelleştirdikten sonra kullan. İşe yarayabilir.

Dj_Bet10
06-04-2007, 22:26
cok tesekkur ederim kardeşim denicem şimdi dediin programı ALLAH SENDEN RAĞZI OLSUN...:)

Dj_Bet10
07-04-2007, 14:40
bide arkadaslar bir sorunum daha var..:(:(

1 yıl önce vestelden mixman almıştım ve driver cd si kayboldu...

aradım aradım driweri buldm şimdi winzipten açarken rmbe3260.dll bulunamadığından uygulama başlatılamadı.Uygulamanın yeniden yuklenmesi sorunu giderebilir. Diyor

ama ben defalarca yukledim yukledim olmuyor bu rmbe3260.dll dosyasını flan bierlerde bulabilirmiyim

cunku hiçbiyerde cd si yok yalnızca bir tek böle bir driver bulabildim oda böle bir sorun verdi tek çare bu sorunu çözmek...

yardımınızı acilen istiyorum herkesede şimdiden cok teşekkür ediyorum...

SAYGILAR...

SeNoL
10-04-2007, 06:48
bide arkadaslar bir sorunum daha var..:(:(

1 yıl önce vestelden mixman almıştım ve driver cd si kayboldu...

aradım aradım driweri buldm şimdi winzipten açarken rmbe3260.dll bulunamadığından uygulama başlatılamadı.Uygulamanın yeniden yuklenmesi sorunu giderebilir. Diyor

ama ben defalarca yukledim yukledim olmuyor bu rmbe3260.dll dosyasını flan bierlerde bulabilirmiyim

cunku hiçbiyerde cd si yok yalnızca bir tek böle bir driver bulabildim oda böle bir sorun verdi tek çare bu sorunu çözmek...

yardımınızı acilen istiyorum herkesede şimdiden cok teşekkür ediyorum...

SAYGILAR...

Winzipten açarken öyle bir hata veriyorsa dosya bozulmuştur..O dosyalara yapabileceğin başka birşey olduğunu sanmıyorum..Yeni driver bulman lazım..

AdımcA
11-04-2007, 20:58
haber7 deki youtube görüntülerini izleyebiliyorum ama
youtube nin kendi sitesinden izleyemiyorum.
aşağıdaki yazı çıkıyor.

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Macromedia's Flash Player. Get the latest Flash player (http://www.macromedia.com/go/getflashplayer/).

yüklüyorum ama yine aynı.

EGELI EFE
12-04-2007, 20:55
Abi bide www.java.com a gir ve javayı yükle belki işini görür..

AdımcA
12-04-2007, 21:20
Abi bide www.java.com (http://www.java.com) a gir ve javayı yükle belki işini görür..

egeli javayı şimdi yükledim; ama yine açamıyorum.
acaba kullandığım antivirüs yada engelleme programlarıyla mı ilgili bir şey???
active-xleri engelle yince mi oluyor acaba?

EGELI EFE
12-04-2007, 22:08
egeli javayı şimdi yükledim; ama yine açamıyorum.
acaba kullandığım antivirüs yada engelleme programlarıyla mı ilgili bir şey???
active-xleri engelle yince mi oluyor acaba?

yükleme başlamadan önce explorerın üst kısmında sarı uyarıyı görebiliyosan ve onu tıklatınca yükeleyebiliyosan engelleme yapmıyo demektir..

Sorun başka bişey..

AdımcA
14-04-2007, 21:51
aşağıdaki linkteki klibi mp3 e çevirmek istiyorum.
yardımcı olanlardan Allah razı olsun. :)
http://rapidshare.tc/43561995

(Arif Nihat'ın Naat'ı)

(Ayrıca Necip Fazıl'ın Sakarya Türküsü'nün mp3 ü lazım. Bunu ezgi-ilahi bölümüne ayırca yazmama gerek yok diye düşündüm.) :)

sword
15-04-2007, 11:11
naat.mp3 burdan (http://rapidshare.tc/39524999)
sakarya türküsü de burdan (http://rapidshare.tc/72030476)
Güle güle kullanın hocam.

AdımcA
15-04-2007, 12:00
naat.mp3 burdan (http://rapidshare.tc/39524999)
sakarya türküsü de burdan (http://rapidshare.tc/72030476)
Güle güle kullanın hocam.

Allah razı olsun. :)

aHuZaR
17-04-2007, 22:51
ben yeni bir pc istiyorum
parasini veririmisiniz lütfen:):)
buda yardim degilmi ama:)

SeNoL
18-04-2007, 06:23
ben yeni bir pc istiyorum
parasini veririmisiniz lütfen:):)
buda yardim degilmi ama:)

Önce bana notebok almak için yardım edin sizinkini de hallederiz :)

yüz akı
22-04-2007, 18:15
Selamun Arkadaşlar Bi Problemim Var...
Bana Gelen Bi E-mail I Foruma Göndermek Istedim Ama Olmadi Bu Konuda Yardima Ihtiyacim Var..
Beklemeyin.... Artik Başliği Altinda Yollamiştim Ama Açilmiyor.....acil Yardim

AdımcA
22-04-2007, 20:52
yaa Şenol,
nero 6 se önceden sorunsuz çalışıyordu, şimdi çalışmıyor.
yeniden yükledim;
yine çalışmıyor.
ne yapsam??!! :confused1:
...
kopyalama yapmam lazım, deepburner la çalışıyorum şimdi, o da pek yavaş. :frantic:

Dj_Bet10
28-04-2007, 15:21
s.a arkadaslar

pc ye garip bişiler oldu interneti açinca explorer hata veriyor.masaüstü başlat cubuğu flan hepsi gidiyor bende pc yi kullanamıyorum nooldur yardım edin ad-aware den kaç kere tarama yaptırdım omuyor biri bana yardım etsin lütfee:cray: nn

SeNoL
01-05-2007, 06:31
s.a arkadaslar

pc ye garip bişiler oldu interneti açinca explorer hata veriyor.masaüstü başlat cubuğu flan hepsi gidiyor bende pc yi kullanamıyorum nooldur yardım edin ad-aware den kaç kere tarama yaptırdım omuyor biri bana yardım etsin lütfee:cray: nn

Ad aware`nin güncellemesini yaptıktan sonra güvenli modda tarama yapmayı deneyin

zümrüd-ü anka
02-05-2007, 19:46
bilgisayarı açtım ama başlat menüsü yok yani çizgide küçülme söz konusu değil hiç bişekilde hiç bişey yok sadece açtığım sayfalan simge haline geliyo ama başka bişey yok tıklatım çektim ama olmuyor:cray:

DaLokay
04-05-2007, 21:13
:lac:

güncelleme !!!

SeNoL
05-05-2007, 13:50
bilgisayarı açtım ama başlat menüsü yok yani çizgide küçülme söz konusu değil hiç bişekilde hiç bişey yok sadece açtığım sayfalan simge haline geliyo ama başka bişey yok tıklatım çektim ama olmuyor:cray:

Biraz geç oluyor ama hakkınızı helal edin inş..Öncelikkle herhangi bir windows teması yada benzeri birşey yüklemişmiydiniz..yada yüklediğiniz bit tema yı kaldırmışsanız bundan dolayı da olabilir..Farkında olmadan başlat çubugunu küçültmüşde olabilir siniz..Çizgi halinde görünen yere mouseyi getirip üzerinde bekletin mouse şekli ok haline gelince basılı tutarak yukarı doğru çekin..Bunları şimdilik deneyin eğer olmaz ise resim eklerseniz yardımcı olabilmek biraz daha koaly olabilir...ALLAh kolaylıklar versin inş..dua ve muhabbetle esselamualeykum..

AdımcA
08-05-2007, 06:47
neroyu kuruyorum.
aşağıdaki yazı çıkıyor.
ne yapmalıyım?

http://img148.imageshack.us/img148/9610/untitled3vd9.png

DJ MESNEVI
08-05-2007, 07:35
Kıymetli "Adımca"..

Pc ile Romantik bir münasebetin oldugu kanısı üzerinde duruyorum..

pc ne birazda sert c ıkmayı deneyebilirsin.. Bunun ölcüsünü merak ediyorsan,aslında alternatif tıp üzerinde bir ölcüye sahip degil kaldırıp camdan assa sallandırıp blöf yapabilirsin.. yada birkac tokat atarak sindirme islemi gerceklestirebilirsin..

hayat uzun pcne ve sana saglıklı mutlu günler

(sabah sabah(: ...)

AdımcA
08-05-2007, 07:50
Kıymetli "Adımca"..

Pc ile Romantik bir münasebetin oldugu kanısı üzerinde duruyorum..

pc ne birazda sert c ıkmayı deneyebilirsin.. Bunun ölcüsünü merak ediyorsan,aslında alternatif tıp üzerinde bir ölcüye sahip degil kaldırıp camdan assa sallandırıp blöf yapabilirsin.. yada birkac tokat atarak sindirme islemi gerceklestirebilirsin..

hayat uzun pcne ve sana saglıklı mutlu günler

(sabah sabah(: ...)
ehü ehü ... :O
hepsini denedim.
en çok çin işkencesi yaptım; içini-dışına çıkarttım, bana mısın demiyo ...
bağışıklık kazandı herhal... :O

DJ MESNEVI
08-05-2007, 09:51
Yahu ammada gaddarmıssın sen ha..

vur dedik öldür demedikki mübarek..

bari bi topitopla filan gönlünü al en azından

(üretici zeka :O)

SeNoL
08-05-2007, 10:42
Hocam başka bir nero sürümü yüklemeyi deneyin bence

zümrüd-ü anka
08-05-2007, 10:50
Biraz geç oluyor ama hakkınızı helal edin inş..Öncelikkle herhangi bir windows teması yada benzeri birşey yüklemişmiydiniz..yada yüklediğiniz bit tema yı kaldırmışsanız bundan dolayı da olabilir..Farkında olmadan başlat çubugunu küçültmüşde olabilir siniz..Çizgi halinde görünen yere mouseyi getirip üzerinde bekletin mouse şekli ok haline gelince basılı tutarak yukarı doğru çekin..Bunları şimdilik deneyin eğer olmaz ise resim eklerseniz yardımcı olabilmek biraz daha koaly olabilir...ALLAh kolaylıklar versin inş..dua ve muhabbetle esselamualeykum..Allah razı olsun ama hallettik baktık olacak gibi değilsonradan akılımaız geldi sistemi geri yükledik bi kaç gün öncesine aldık yinede sağol sağolsun ertuğrul ve reis kardeşlerimi çokda uğraştırdım : ) Allah bilgisayarla zeval vermesin çok fena oluyor hele anlamayanları perişan ediyor wallahi: )

reis
08-05-2007, 15:22
Halbu ki sistem geri yükleme yap demiştik.
Sonra da eklemiştik.
"Başlat Menüsü olmadan Sistem geri yüklemeyi nasıl yapacaksın ki" diye.
Sahi Başlat menüsü olmadan sitem geri yükleme noktasına nereden ulaştın Ya Hu..?

SeNoL
08-05-2007, 15:39
Güvenli moddan yapmış olabilir..Ya da klavyedeki başlat menüsü kısayolunu kullanarak ulaşmış olabilir..

DJ MESNEVI
08-05-2007, 16:15
baska bir nero sürümü degil baska bir yerden indirmeyi dene.. bazı download siteleri eksik veriyolar dll dosyalarını hasarlı iniyor farklı biryer deneyin selametle...

önerim

www.download.com

AdımcA
08-05-2007, 23:32
arkadaşlar, neroyla ilgili olan sorunumu yaklaşık birbuçuk saatlik bir araştırmayla çözdüm. :O

xp güncelleştirmelerinden ***25902 numaralı güncellemeyi kaldırınca, nero kendine geldi.
aynı sorunu yaşayanlar için yazmış olalım. :)

AdigeBatur
19-05-2007, 17:13
Arkadaşlar bir maruzatım olacak... Ekran görüntüsünü fotoğraf gibi kaydetmek istiyorum. Bunu kısa bir yolu vardı ama unutmuşum...
Hayrınıza bir el atsanız :)

AdımcA
19-05-2007, 17:15
görüntü ekrandayken, klavyeden print-screen e bas.
sonra paint gibi bir foto programında yeni belge olarak sayfa aç ve yapıştır.
tamamdır.
kolay gele,
hoş gele. :) :flowers:

AdigeBatur
19-05-2007, 17:31
görüntü ekrandayken, klavyeden print-screen e bas.
sonra paint gibi bir foto programında yeni belge olarak sayfa aç ve yapıştır.
tamamdır.
kolay gele,
hoş gele. :) :flowers:

Allah razı olsun Kardeş, çok makbule geçti... :flowers:

Dj_Bet10
30-05-2007, 17:45
s.a arkadaslar ewde 2 tane pc var 1i bağlanio diğeriyse dün bağlandım bgun bağlanmio anlamadım nie

ltfen yardım ediin....

Sinner
30-05-2007, 20:10
Eternet kartını tanıtmamış oLabilirmisin ?

exe
30-05-2007, 20:56
s.a arkadaslar ewde 2 tane pc var 1i bağlanio diğeriyse dün bağlandım bgun bağlanmio anlamadım nie

ltfen yardım ediin....

Kardes şimdi tek modem ve 2 bilgisayar var değil mi? Ve sen arkadasın dediği gb 2 bilgisayarında ethernet kartını tanıttın ve hala çözülmediyse:confused1: bide sunu dene

Alıntı

Ağda üç bilgisayar var ikisi bağlanıyor üçüncüsü neden bağlanmıyor? Ağımda bi problem yok karşı bilgisayardan bilgi alabiliyorum gönderebiliyorum modemi görüyorum ama internet yok neden? gibi soruların cevabı bu yazımdaSizde 3 bilgisayar var….Ama modem konsolunda DHCP tarafından otomatik IP atanması yapılması istenilen bilgisayar sayısı sizin bilgisayar adedinizden daha az..Bu durumda router windowsta otomatik IP bile deseniz, 2 bilgisayardan
sonraki herhangi bir bilgisayara IP ataması yapmaz…

Bakın kendi router ayarlarımdan örnek resim altta :

http://img64.imageshack.us/img64/8789/66rm8.jpg

Yukardaki resimde gördüğünüz gibi Size of client IP Pool : 30 ‘a
ayarlanmış durumda…
Bu da bu router’a aynı anda 30 bilgisayar bağlanabilir ve otomatik olarak router tarafından IP alabilir anlamına geliyor…
ve diğer ayarda Client IP Pool starting address ise router’a bağlaanacak olan ilk bilgisayarın hangi yerel IP ‘den itibaren adreslendirileceğini belirtir..

Sizde modeminizde bu Client IP Pool ayarı 3 ten az orası kesin….
bunu kendi modeminize göre ayarlayın olası ilk çözüm bu
Peki nerden anlayacaksınız otomatik ip nin dhcp den alınıp alınmadığını DHCP servisinin IP havuzunda yeterli miktarda IP kalıp kalmadığını anlamanın en kolay yolu, hatalı olarak alınan IP adresini gözlemlemektir.Eğer bilgisayarınız 0.0.0.0 şeklinde bir IP alıyorsa, DHCP’de yeterli sayıda IP’niz yok veya MAC adresiniz de-list edilmiş demektir.

Eğer 169.254.X.Y şeklinde bir IP alıyorsanız, bu DHCP servisiyle haberleşemediğiniz anlamına gelir. Yani kablonuzda, network kartınızda, son olarak da kullandığınız işletim sisteminde (trojan gibi) bir sorun olabileceği anlamına gelir.
bunun yanında bazen bazı sayfalara girerken hatalarla karşılaşırsınız giremeyebiliyorsunuz bunun sebebi de telekomdan alınan dns bilgileridir bu sorunuda ücretsiz olarak dağıtılan bir program var programa buradan ulaşabilirsiniz
(http://www.inndir.com/program.php?id=25326)

indir (http://www.inndir.com/program.php?id=25326)

tuba87
10-06-2007, 19:42
googleda aradıklarımızın silinmesi için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim o kadar çok şey aranmışki hepsi çıkıyor gıcık oluyorum.

exe
10-06-2007, 19:48
googleda aradıklarımızın silinmesi için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim o kadar çok şey aranmışki hepsi çıkıyor gıcık oluyorum.

Başlat>denetim masası>ağve internet baglantıları>internet secenekleri

Ordan genel sekmesinde Temporary internet files>ayarlar>dosya görüntüle yi sec karsına baya bi dosya cıkacak

Ordaki dosyalar sen internette gezerken bilgisayarına inen dosyalardır tamamını sil... Ve bide öyle dene bakalım ;)

dreamer
10-06-2007, 19:57
Kardeşler çok Basit Bir Soru Olacak Gülmeyin Ben Bilgisayardan Pek Anlamiyorum.:(
Bir Dosya Indirdiğimizde O Bilgisayarin Neresine Kaydoluyor Geçenlerde Slayt Indirmiştim şimdi Bir Türlü Bulamiyorum...şimdiden Teşekkürler...selametle

exe
10-06-2007, 20:22
Kardeşler çok Basit Bir Soru Olacak Gülmeyin Ben Bilgisayardan Pek Anlamiyorum.:(
Bir Dosya Indirdiğimizde O Bilgisayarin Neresine Kaydoluyor Geçenlerde Slayt Indirmiştim şimdi Bir Türlü Bulamiyorum...şimdiden Teşekkürler...selametle

Valla kardes onu sen belirlersin muhtemelen ama:confused1: Dosyanın adını biliyorsan

Bilgisayarda herhangi bi pencereyi ac yukarda ara sekmesi var ordan arama yap bakalım neler cıkacak...Karsına cıkacak ekranda sol alttarafata ilgili kısmı sec ve dosya adını yaz...ara de bu kadar...

http://img508.imageshack.us/img508/1539/ads305zvo5.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/3120/ads305zjf6.jpg

Hatta adını bilmiyorsan slayt ya .ppt yada .pps uzantılıdır....Tüm dosya ve klasörleri kısmını sec ve Konum yazan kısmı Bilgisayarım yap..."Dosya adının tamamı yada bir kısmı" yazan kısma ilk önce .ppt yazıp arat bulmazsa .pps diyip arat...

Sinner
10-06-2007, 21:14
İnternetten indirdiysen...

C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp

burayada bak buradada oLabiLir..

tuba87
11-06-2007, 09:04
Başlat>denetim masası>ağve internet baglantıları>internet secenekleri

Ordan genel sekmesinde Temporary internet files>ayarlar>dosya görüntüle yi sec karsına baya bi dosya cıkacak

Ordaki dosyalar sen internette gezerken bilgisayarına inen dosyalardır tamamını sil... Ve bide öyle dene bakalım ;)

Onu denemiştim zaten oda olmuyor başka çözüm yokmu???;)

Sinner
11-06-2007, 11:19
Google de arama cubuguna

a b c d harflerini yazdıgında girdiğiniz yerler gelir..

http://img260.imageshack.us/img260/241/ads305zkd6.jpg

resimde görüldüğü gibi mouse ile üstüne gelip mavileştiği zaman delete tuşuna basarak silebilirsiniz...

tuba87
11-06-2007, 11:42
Google de arama cubuguna

a b c d harflerini yazdıgında girdiğiniz yerler gelir..

http://img260.imageshack.us/img260/241/ads305zkd6.jpg

resimde görüldüğü gibi mouse ile üstüne gelip mavileştiği zaman delete tuşuna basarak silebilirsiniz...

bunuda denedim şimdi buda olmuyor silinmiyor

Sinner
11-06-2007, 11:49
ben yapınca oluyor anLamadım :)

bakayım araştırayım biraz başka çözüm bulursam yazarım..

tuba87
11-06-2007, 11:49
Tamam buldum başka bir yerden siliniyor yardımlarınız için teşekkür ederim

Sinner
11-06-2007, 12:20
Açıklasaydınız keŞke..

bu konuda muzdarip olan kardeşlere yardımcı oLurdu ;)

tuba87
12-06-2007, 08:08
Internet seçenekleri-->İçerik-->Otomatik tamamla-->formları sil
bu kadar hepsi siliniyor...

AynAlı
13-06-2007, 19:05
Bir Dosya Indirdiğimizde O Bilgisayarin Neresine Kaydoluyor Geçenlerde Slayt Indirmiştim şimdi Bir Türlü Bulamiyorum...şimdiden Teşekkürler...selametleGenellikle belgelerime kaydolur..alınan belgelerime...orda değilse neyim...:D

AdımcA
22-06-2007, 18:55
ya arkadaşlar, benim bilgisayarda bi problem var. :(
dvd-rw yi çıkartıp, yerine aynı şekilde cd-rw yi taktım.
ondan sonra bilgisayarın her açılışında "Floppy disk(s) fail (40)" yazıyor ve windows açılış ekranı gelmiyor.
F1 e basarak bilgisayarı açabiliyorum.
acep problem ne ola ki?
yardımmm....
help....
ŞenoL duy sesimi... :cray: :O

Sinner
22-06-2007, 19:16
Merhaba
Bilgisayarımda sürekli 'Floppy Disk[s] Fail[40]' hatası alıyorum. Disket sürücünün
koblosunda veya kendinde bir sorun yok çünkü yeni disket sürücü ve yeni kablolarla
denedim kesinlikle çalışmıyor. yani bilgisayar disket sürücü hatası veriyor. Windows
ortamında ise disket sürücüden okuyormuş gibi ses geliyor ve 'Bu disket biçimlenmemiş
şimdi biçimlendirilsinmi?' hatası alıyorum. Disket sürücünün kablolarını ters çevirip falan
çalıştırmayı hep denedim. Ama işe yaramıyor.En kısa zamanda yardımcı olursanız sevinirim.
---------------
Bu hata genelde bios içerisinde floppy düzgün tanımlanmadığında verir. Bios içerisindeki ayarları kontrol edin [normal ayar genelde a: sürücüsü için 1.44Mb 3.5' 'tir ]

abi şöyle bişeyler buldum bi bak istersen...

AdımcA
22-06-2007, 19:20
Sağol Sinner bi bakayım, neticeyi bildiririm. :) :flowers:

meseleyi dediğin yerden hallettim,
tekrar Sağol! :D

Sinner
22-06-2007, 21:58
Hayırlı oLsun :)

SeNoL
23-06-2007, 21:45
Geç kalmışım :)

SoSYoLoG
25-06-2007, 18:12
Merhaba...Msn Space alanıma müzik eklemek için bilgisayarımdaki müziklerin url sini nasıl alabilirim?

EGELI EFE
25-06-2007, 21:07
http://www.fileupyours.com

Yukarıdaki siteye girin ve ücretsiz kayıt olun..(Register for Free kısmından)

Mailinize gelen linki tıklayıp hesabınızı aktifleştirin..Daha sonra istediğiniz müziği upload edin ve linkini alıp Spaceinize ekleyebilirsiniz..

SoSYoLoG
26-06-2007, 09:24
teşekkürler.

Yusuf Bahar
26-06-2007, 12:23
:dik:
Forum kirliliği açısından teşekkür etmek için http://www.ihvan-forum.com/images/ihvan/buttons/post_thanks.gif butonunu kullanınız...

SoSYoLoG
26-06-2007, 19:24
peki.

yeshil88
27-06-2007, 07:50
merhaba arkadaşlar
benim de bi sorunum var pc yi ne zaman açarsam ilk açtığım anlarda karşıma farklı farklı yabancı sitelerin sayfaları çıkıyo buna nasıl engel olabilirim?
bir de bazen çevrimdışı çalışsın mı diye bi sayfa çıkıyo bunun çıkmasının sebebi ne olabilir? yardımlarınızı bekliyorum

AdımcA
27-06-2007, 11:39
merhaba arkadaşlar
benim de bi sorunum var pc yi ne zaman açarsam ilk açtığım anlarda karşıma farklı farklı yabancı sitelerin sayfaları çıkıyo buna nasıl engel olabilirim?
bir de bazen çevrimdışı çalışsın mı diye bi sayfa çıkıyo bunun çıkmasının sebebi ne olabilir? yardımlarınızı bekliyorum

http://www.netpia.com.tr/icerik/185
bu linkteki programı indirip, bilgisayarınızı taratın.
faydalı olacaktır. :)

yeshil88
27-06-2007, 15:16
http://www.netpia.com.tr/icerik/185
bu linkteki programı indirip, bilgisayarınızı taratın.
faydalı olacaktır. :)

Allah razı olsun... gerçekten çok faydalı oldu. ne zamandır çok sinir oluyodum...:)

Edibe Ziyâi
29-06-2007, 18:27
elimde "dat" formatında videolar var .bunu wmv ye dönüşterecek bir program varmı kardeşler eliniz de ?

DaLokay
30-06-2007, 07:51
http://www.free-codecs.com/X_Video_Converter_download.htm

bu linkte iki çevirici var ...

Ulead video studyo programı varmış birde kendi sitesinden

http://www.ulead.com/runme.htm

trial versiyonunu indirebilirsin.

birde ;

23 CD to MP3 Ripper 5.20

Programın Tanıtımı:

123 CD to MP3 Ripper programı ile Müzik CD'lerinizde ki Track dosyalarınızı, basit ve hızlı bir şekilde MP3, WAV, WMA (Windows Media Audio), VQF (Yamaha SoundVQ), ya da OGG Vorbis formatlarına dönüştürebilirsiniz.

http://www.download.gen.tc/yereldownload.asp?id=746

olmaz ise http://www.download.gen.tc/kategoritopdownload.asp?k=ses&s=6&pt=0

bu linkde çeşitli programlar mevcut..

inşaallah olur.

selametle.

Yusuf Bahar
30-06-2007, 08:48
elimde "dat" formatında videolar var .bunu wmv ye dönüşterecek bir program varmı kardeşler eliniz de ?

butür sorulara cevap vermeye çalıştırğımız Teknik Yardım (http://www.ihvan-forum.com/showthread.php?t=18109) konumuz mevcuttur. Bunu kullanalım.

Konu birleştirilmiştir.

Edibe Ziyâi
30-06-2007, 08:51
Allah razı olsun , indiriyorum inşallah

Nikbin
02-07-2007, 19:22
yaa arkadaşlar benim sorunum bi acaip yaa.. bi kaç zamandır adsl bağlantım gidip duruyordu.. arıyorum müşteri hizmetlerini anlatıyorlar aradaki kutucuğu çıkarın bağlantıyı direk pc ye takın.. yok paralelli çıkarın o kabloyu ona takın bunu çıkarın onu yapın falan bende hiç birşey anlamıyorm.. bidaha arıyorum bu sefer arıza kaydı alıyorlar.
bugünde elektrikler kesildi bir ara ve tekrar geldiğinde bağlantının olmadığı farkettim..
düşündümde bundan önceki arızalarda da elektrikler gidip geldikten sonra oldu..
bunun nedeni ne olabilir arkadaşlar bilen anlayan varmı?? modemdemi sorun var yoksa telefondamı yoksa telekomdamı:confused1:

yine arayıp müşteri hizmetlerinin kendi dillerince anlattığı bisürü şeyleri dinleyemeyeceğim için buraya yazayım dedim..
:rtfm:

zümrüd-ü anka
02-07-2007, 19:37
yaa arkadaşlar benim sorunum bi acaip yaa.. bi kaç zamandır adsl bağlantım gidip duruyordu.. arıyorum müşteri hizmetlerini anlatıyorlar aradaki kutucuğu çıkarın bağlantıyı direk pc ye takın.. yok paralelli çıkarın o kabloyu ona takın bunu çıkarın onu yapın falan bende hiç birşey anlamıyorm.. bidaha arıyorum bu sefer arıza kaydı alıyorlar.
bugünde elektrikler kesildi bir ara ve tekrar geldiğinde bağlantının olmadığı farkettim..
düşündümde bundan önceki arızalarda da elektrikler gidip geldikten sonra oldu..
bunun nedeni ne olabilir arkadaşlar bilen anlayan varmı?? modemdemi sorun var yoksa telefondamı yoksa telekomdamı:confused1:

yine arayıp müşteri hizmetlerinin kendi dillerince anlattığı bisürü şeyleri dinleyemeyeceğim için buraya yazayım dedim..
:rtfm:aynı sorun bendede mevcut hatta telefon açılınca bağlantı kopuyor hemen müşteri hizmetlerini aradığımızda sorun sizinle alakalı diyorlar hatlarda sorun yok anlayamıyorum bende:mad:

SeNoL
03-07-2007, 09:43
Arkadaşlar telefon hattını ikiye ayıran küçük bir kutucuğunuz olması gerekiyor.. Dışarıdan gelen telefon hattını telefona ve modeme göndermek üzere ikiye ayıran küçük kutucuk vardır.önce bağlantı uçlarını kontrol edin kısa devreye yol açacak bir durum olmasın..Eğer telefon kablolarınızın herhangi bire yerinde ek varsa onları da kontrol edin ve mümkün ise hiç ek olmamasına özen gösterin..En son olarak da o bahsettiğim telefon hattını ikiye ayıran kutucuğun yenisini alıp onu deneyin..en son ihtimal arıza kaydı bırakın telekom gerekirse evinize gelip sorunu çözecektir..Ama onları sıkıştırmanız gerekir :) ALLAH kolaylık versin...

missilo
03-07-2007, 22:21
akadaşlar msn discovery denen bi program yükledim bilgisayarıma...güzelde bir program...ancak lisanslımı değilmi onun hakkında bir bilgiye ulaşamadım...size sorum şu:yükledikten 1-2 hafta sonra görüntü resmini veya başka bir şeyler yapmaya çalışsam bana şu şekilde bir hata veriyor:oturum açmamış durumdasınız...lütfen oturum açın gibilerinden hata bildirimi gönderiyor...ne yapmam gerektiği hakkında bilgi vercek olan olursa sevinirim...ayrıca bu programın güvenilirliliği hakkında bilgi verirseniz sevinirim!iyi günler! :S:S

missilo
05-07-2007, 10:44
akadaşlar msn discovery denen bi program yükledim bilgisayarıma...güzelde bir program...ancak lisanslımı değilmi onun hakkında bir bilgiye ulaşamadım...size sorum şu:yükledikten 1-2 hafta sonra görüntü resmini veya başka bir şeyler yapmaya çalışsam bana şu şekilde bir hata veriyor:oturum açmamış durumdasınız...lütfen oturum açın gibilerinden hata bildirimi gönderiyor...ne yapmam gerektiği hakkında bilgi vercek olan olursa sevinirim...ayrıca bu programın güvenilirliliği hakkında bilgi verirseniz sevinirim!iyi günler! :S:S
yokmu yaw bu sorunu çözecek kimsecikler!!!

Yusuf Bahar
05-07-2007, 11:41
Çok ayrıntılı bir bilgiye sahip değilim lakin güvenliğinin zayıf olduğunu biliyorum ve o programı kullananlar birbirlerinin pc lerine erişebiliyolar diye biliyorum ama en iyi allah bilir.

En Sağlamı Live Messenger...

Gülçehre
14-07-2007, 08:04
selamun aleyküm,benim bilgisayar yaklaşık 2 3 haftadır bir garipleşleştiistek öneri kısmına bi konu açmıştım imzamın boyutunu rengini değişemiyorum diye zannettimki site ile alakalı fakat bir başka siteye daha girdim ondada boyutu değişemedim..sorun sitelerde değil benim bilgisayarda düzeltmek için ne yapabilirim?yardımcı olabilir misiniz?

dua ile

AdımcA
16-07-2007, 00:18
Müzik dosyası (Winamp media file) bilgisayarımda bu şekilde görünüyor.
http://img247.imageshack.us/img247/1373/untitled2qg2.png
sağ tıklayıp Özelliklerden , birlikte aç dediğimde de alttaki yazı çıkıyor.
http://img247.imageshack.us/img247/3048/untitled23pi1.png
ne yapmalıyım?

UBEYDUN
16-07-2007, 07:00
dosya uzantısı nedir

exe
17-07-2007, 12:59
dosya uzantısı nedir

Her dosyanın hangi programla yazıldıgını gösteren spesifik uzantıları vardır mesela word dosyalarının uzantısı .doc dur.. Yani exe adında bi word dosyanız varsa onun aslında adı exe.doc dur uzantısı ile birlikte ama windowsta bilinen dosya uzantılarını gösterme şeklinde bi secenek oldugu için word dosyalarının uzantısında pek doc u goremeyebilirsiniz(ayarlamadıgınız sürece) yada power point dosyalarının uzantısı .ppt veya .pps dir yani dosyaadı.ppt veya dosyaadı.pps olur... Bunun gb...
;)

exe
17-07-2007, 13:06

ne yapmalıyım?

Dosyanın bilgisayarınıza tam indiğinden eminmisiniz yani indirme işlemi yapılırken bi hata sonucu eksik inmiş olma ihtimali yok mu?? :confused1: Bide ad değiştir den dosyanın uzantısını .mp3 olarak değiştirin bakalım nolcak :blink:

şehidan
18-07-2007, 09:38
Arkadaşlar bilgisayarıma format attım, yeniden başladığında baktım ses yok ne yapmalıyım...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

RAMX
18-07-2007, 10:43
ses kartının driver'nı yüklersen sanırım sorun çözölür

şehidan
18-07-2007, 11:15
bu ses kartını driverı yani internetten yükleyebilir miyim acaba...

Yusuf Bahar
18-07-2007, 11:18
Konu Teknik Yardım Konusuyla birleştirildi.

:dik: Kurallara Riayet ediniz.

Gülçehre
19-07-2007, 08:04
selamun aleyküm,benim bilgisayar yaklaşık 2 3 haftadır bir garipleşleştiistek öneri kısmına bi konu açmıştım imzamın boyutunu rengini değişemiyorum diye zannettimki site ile alakalı fakat bir başka siteye daha girdim ondada boyutu değişemedim..sorun sitelerde değil benim bilgisayarda düzeltmek için ne yapabilirim?yardımcı olabilir misiniz?

dua ile

hayırlı günler acaba benim bilgisayardaki sorun halledilmiyecek türden bir sorun mu?

Sinner
19-07-2007, 08:42
Valla ben ilk kez böyle bişeyi sizden duydum.. :thinking:

hiçbir fikrim yok:(

Gülçehre
19-07-2007, 09:02
malesef ki bende ilk kez karşılaşıyorum...Çok kötü bir vaziyet;ne imzanı ayarlayabiliyorsun,ne renklerde değişim yapabiliyorsun çok kötü çok...:(

exe
20-07-2007, 22:56
bu ses kartını driverı yani internetten yükleyebilir miyim acaba...

Tabiki bulabilirsin hatta sen bile bulmazsın o internetten bulur... :oleyo: Şöyle ki

http://img248.imageshack.us/img248/6456/77871876ed9.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/7568/22218083td7.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/3672/12035494ue4.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/2272/23487888hk1.jpg

Mesela benim bilgisayarımda en son fotografta yanında ünlem işareti olan donanım tanıtılmamış yani çoklu ortam denetleyicisi...Ben kulllanmadıgım için tanıtmadım... Ama senin bilgisayarında ses kartının yan tarafında bunun gb bi işaret olacak ve bizim onun sürücü sünü tanıtmamız lazım alttaki resimlerde tanıtıyım

O tanıtacagımız aygıtın üzerine cift tıklarsan asagıdaki resim çıkacak

http://img248.imageshack.us/img248/480/93406216og5.jpg

exe
20-07-2007, 23:31
Sonra sürücüyü yeniden yükleye tıklarsan su ekran karsına cıkacak

http://img521.imageshack.us/img521/1300/12571036yb3.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/531/39575570vg9.jpg

İleri

http://img521.imageshack.us/img521/6267/38557542pw0.jpg

Sonra gene ileri de

http://img521.imageshack.us/img521/2858/33273928qm6.jpg

Buraya bakabilirsin sürücün için

http://www.surucubul.com/turkce/ses-karti/ses-karti.php

Ve bu adreste de baya bi marka var

http://www.karpuz.com/donanimlar/sound.htm

Burda da var

http://www.tamindir.com/category/161/Ses_Karti.htm

Burda da baya farklı marka mevcut

http://www.indiriver.com/alt_kat.asp?kat=8&alt_kat=60

Bu kadar bunlar işe yaramazsa ses kartının markasını söyle internetten bulalım

TAMER_16_TOKAT
22-07-2007, 16:41
arkadaslar internet sayfam bir türlü deişmiyo seceneklerden düzeltemiyom lütfen yardım adin:cray::cray::cray::cray::cray::cray:

exe
22-07-2007, 18:22
arkadaslar internet sayfam bir türlü deişmiyo seceneklerden düzeltemiyom lütfen yardım adin

Ana sayfan mı kitlendi cevabın evetse yolu :

Başlat>Çalıştır de ve regedit yaz enter a bas.

-Çıkan ekranda HKEY_Current_User seç altında Software onun altında Microsoft onun altında Internet Explorer onunda altında Main ' e bas.

-Sağ tarafta intenet explorer ayarlarını göreceksin oradaki start page yazsına çift tıkla ve çıkan kutucuğa istediğin değeri yaz ve enter a bas sonra regedit i kapat.

http://www.besnihaber.com/images/int1.jpghttp://www.besnihaber.com/images/int2.jpg
http://www.besnihaber.com/images/int3.jpghttp://www.besnihaber.com/images/int4.jpg
http://www.besnihaber.com/images/int5.jpg
http://www.besnihaber.com/images/int6.jpg
http://www.besnihaber.com/images/int7.jpg
http://www.besnihaber.com/images/int8.jpg
http://www.besnihaber.com/images/int9.jpg

DİĞER YÖNTEMLER

http://www.besnihaber.com/images/explorer001.jpg

DAHA BAŞKA ÇÖZÜMLER
1.Yol kesinlikle önerilir...

Yapmanız gerekenler aşağıdaki zipli dosyayı indirin ve zipten çıkartıp dosyayı tıklatın sadece bukadar sonrasında internet explorerinizi açın herşey eski haline dönmüş olacak...

İndirmek İçin Burayı Tıklatın
http://www.computerperformance.co.uk/Registry/HomePageUnLockFree.zip

2.Yol

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

Ya da

HKEY_CURRENT_USER SOFTWARE Policies Microsoft Internet Explorer Control Panel

Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.

3.Yol

Başlat / çalıştır
gpedit.msc
kullanıcı yapılandırması
Windows ayarları
internet Explorer bakımı
url ler
önemli url ler
burada 1. seçenek ana sayfanız olmasını istediğiniz url yi yazıyorsunuz arkadaşlar.

SENA-94
23-07-2007, 13:42
ya şey,bilgisayarıma format attım ama sonradan (windows resim ve faks görüntüliyecisi)programından herhangi bir resim açtığımda kare olarak gösteriyor.(kafalar faln dik gözüküyor.)
eskiden dikdörtgen biçimnde tam ekran gösteriyodu.

pek anlatamadım ama yardım ederseniz çok sevinirim..
şimdiden allah razı olsun...

exe
23-07-2007, 22:59
ya şey,bilgisayarıma format attım ama sonradan (windows resim ve faks görüntüliyecisi)programından herhangi bir resim açtığımda kare olarak gösteriyor.(kafalar faln dik gözüküyor.)
eskiden dikdörtgen biçimnde tam ekran gösteriyodu.

pek anlatamadım ama yardım ederseniz çok sevinirim..
şimdiden allah razı olsun...

Evet maalesef anlamadım birazdaha acıklar mısın resim felan koysan mesela ;)

kırıktesti
24-07-2007, 08:24
s.a kardeşler...ben spywere in trial versiyonunu kullanıyorum...ve benim pc ye virüs bulaştı...bu virüsü pogram trial olduğu için silmiyor...bulduğu şeyler(windows/internet log ve bak sana Paris Hilton ne hale gelmis hapiste) diye iki dosyada ve birde keylogger buldu...banada bu virüsler sağolsun salak bir arkadaşım sayesinde bulaştı.((msn şakası yapacak sözde))neyse bunları trial versiyon olduğu için silmedi...silebileceğim bir program söyleyin lütfen!!!!normal shift delete ile silmeye kalktığımda silmedi...ccleanerdan denedim yine olmadı...birde clean setup die bir program yükledim oda silmedi....lütfen yardım edin!!!!

exe
24-07-2007, 12:55
s.a kardeşler...ben spywere in trial versiyonunu kullanıyorum...ve benim pc ye virüs bulaştı...bu virüsü pogram trial olduğu için silmiyor...bulduğu şeyler(windows/internet log ve bak sana Paris Hilton ne hale gelmis hapiste) diye iki dosyada ve birde keylogger buldu...banada bu virüsler sağolsun salak bir arkadaşım sayesinde bulaştı.((msn şakası yapacak sözde))neyse bunları trial versiyon olduğu için silmedi...silebileceğim bir program söyleyin lütfen!!!!normal shift delete ile silmeye kalktığımda silmedi...ccleanerdan denedim yine olmadı...birde clean setup die bir program yükledim oda silmedi....lütfen yardım edin!!!!

Bi de bunları dene ;)

Spy Emergency 2007 v4.0.225.0(FULL)

http://img178.imageshack.us/img178/3815/spyemergencypm8.jpg

Spy Emergency hızlı tarama yapısı ve güvenli kaldırmasıyla diğer anti-casus yazılımlarından ayrılır ve bilgisayarınızı en iyi derecede korur. Spy Emergency'in bulacağı tehditler:
. Casus yazılım(spyware)
. Reklam yazılımı(adware)
. Malware
. Giriş Sayfasını Değiştiriciler
. Uzaktan Yönetim Araçları
. Çeviriciler(dialer)
. Basılan Klavye Düğmelerini Algılayan Yazılımları(Keylogger)
. Trojanlar
. Araç Çubukları
. Veri Çalan Yazılımlar
. ActiveX Birleşenleri
. Scumware
. Takip Çerezleri
ve diğer tehlikeli Internet parazitleri.
Direk | Direct Link:

http://www.spy-emergency.com/download/se-setup_en1.exe (http://www.spy-emergency.com/download/se-setup_en1.exe)

İlaç:

http://rapidshare.com/files/43939312/SER__304_AL.rar (http://rapidshare.com/files/43939312/SER__304_AL.rar)
AVG Anti-Spyware Plus 7.5.1.36(FULL)

http://img238.imageshack.us/img238/3801/8699100397600yu4.jpg

http://rapidshare.com/files/36200392/AVG.Anti.Spyware.Plus.7.5.1.36.rar

Trojan Remover v6.6.0(FULL)

http://www.simplysup.com/tremover/images/middle_screen2_gif4.gif

Trojan Remover aids in the removal of Malware - Trojan Horses, Worms, Adware, Spyware - when standard anti-virus software either fails to detect them or fails to effectively eliminate them. Standard antivirus programs are good at detecting this Malware, but not always so good at effectively removing it.

Trojan Remover is designed to work on Windows 98/ME/2000/XP. The latest information on compatibility with Windows Vista is here. The program is not, at present, compatible with any 64bit version of Windows.

Download (http://rapidshare.com/files/29595511/TrojanRemover.6.6.0.rar)

BulletProofSoft BPS Spyware Adware remover v9.4.0.1(FULL)

http://www.bulletproofsoft.com/images/boxes/spyremover.gif

Spyware Remover is a multi Adware, SpyVare, Trackware, Thiefware, Big Brotherware, Key loggers, Trojans, Viruses, Browser Hijackers, Dialers, Malware removal utility with multi-language support. It scans your Memory (for active memory ad components), Registry and Drives for known SpyWare components and lets you remove them safely even ad component DLLs. Also features SpyWatch, a real-time SpyWare monitor watching your memory and registry for SpyWare that tries to install or change your system. Also removes spyware from Kazaa, AudioGalaxy, Grokster, LimeWire, iMesh, Gnutella, and more.

http://rapidshare.com/files/29204710/r94.rar

Not: Serialleri ve crackleri yani ilaçlarını uygularken internet baglantınızı keserseniz saglıklı sonuclar elde dersiniz....

SENA-94
24-07-2007, 13:19
Evet maalesef anlamadım birazdaha acıklar mısın resim felan koysan mesela ;)

ya ben hallettim..ama yinede saol...

SENA-94
25-07-2007, 13:26
ya çok şey isticem galiba ama..:)
format attım demiştim.windows media player 11 ve microsoft word office(yani içinde word belgesi faln wardı) programları hakkında birşeyler yapabilir misiniz..

şimdiden çok teşekkür ederim...

exe
28-07-2007, 00:37
ya çok şey isticem galiba ama..:)
format attım demiştim.windows media player 11 ve microsoft word office(yani içinde word belgesi faln wardı) programları hakkında birşeyler yapabilir misiniz..

şimdiden çok teşekkür ederim...

Office 2003 ü Burdan (http://www.inndir.com/program.php?id=31786) indirebilirsiniz..

Windows media player 11 tr i da Burdan (http://www.inndir.com/program.php?id=34558) indirebilirsiniz...

AdımcA
28-07-2007, 22:54
Dosyanın bilgisayarınıza tam indiğinden eminmisiniz yani indirme işlemi yapılırken bi hata sonucu eksik inmiş olma ihtimali yok mu?? :confused1: Bide ad değiştir den dosyanın uzantısını .mp3 olarak değiştirin bakalım nolcak :blink:

dosya indirmeyle ilgili değil söylediğim.
bilgisayarımdaki bütün müzik dosyaları bu şekilde görünüyor.
birlikte aç la değiştiremiyorum.

exe
28-07-2007, 23:25
dosya indirmeyle ilgili değil söylediğim.
bilgisayarımdaki bütün müzik dosyaları bu şekilde görünüyor.
birlikte aç la değiştiremiyorum.

Normal şartlarda mesela benim bilgisayarımda müzik dosyaları bilgisayarımdaki VLC plyer simgesinde gözükür ama bunu asagıdaki yolla windows media plyer halinde gostermek mümkün...

http://img339.imageshack.us/img339/2899/73558311rr7.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/4352/12959988xa3.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/6638/51855580zr8.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/8017/69226785im4.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/9205/20032641hd4.jpg

Bide böyle denermisiniz... ;)Olmazsa dosyayı buraya ekleme sansınız var mı merak ettim cidden...:blink: :confused1:

Ebhar
04-08-2007, 14:21
PC ye format çektim ama internete bağlanamıyorum :S
anakartın driverini yüklemem gerekiyomuş..
ama bir türlü nette bulamadım yardımcı olurmusnuz ?

Yusuf Bahar
04-08-2007, 14:32
anakartınızın marka modelini bilmeden yardımcı olmamız çok zor...

ama bize marka ve modelini verebilrseniz yardımcı olmaya çalışalım inşallah...

Ebhar
04-08-2007, 16:16
intel FW82801FB SL8BZ
bu konularda pek bilgim yok ama ana kartın üzerinde sadece bunlar yazıyor (:

Yusuf Bahar
05-08-2007, 11:00
bu model numarası geçerli değil.

intel driver arama modu : http://www.intel.com/support/index.htm?iid=homepage+hdr_nav1_support

burada anakartınızın modelini Search support kısmına yazıp arattırın.

AynAlı
06-08-2007, 11:00
s.a.

ben bi dosyayı gizledim sonra geri bakmak için denetim masasındaki klasör seçeneklerinden gizli dosyaları gösteri tıklamak istedim...ana oda ne bi baktımki klasör seçenekleri yok...ne yapmam lazım,geri yükleme yapamam çünkü herşey mahvolabilir...başka bir giriş açtım klasör seçenekleri vardı,,gizli dosyaları gördüm fakat sadece görünüyor..hiçbişi yapamıyorum silinmiyorda sadece yer kaplıyor..yardım ederseniz memnun olurum...Allah razı olsun...

Yusuf Bahar
06-08-2007, 11:05
anlaşılan hesap ayarlarınız bozulmuş...

windows cd si ile onarmayı deneyin bence..

AynAlı
06-08-2007, 11:07
cd yokki

Hasan
06-08-2007, 11:43
250 ml soğuk şaşal su iyi gelir.:DMervan kardeş sen iyisimi kasayı koltuk altı yap dooru bir tamirciye yoksa kurcalarken iyice karışacak burdan tarif ile olacak gibiye benzemiyor.;)

ArZu
06-08-2007, 11:48
arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim sebebi ne olabilir...
evdeki bilgisayarımda bilgisayarda işim bittikten sonra bilgisayarı kapat, kapat gelince kapat'a basıyorum ama bilgisayar kapanmıyor aynı sayfa yeni şekilde bilgisayar açılmış gibi duruyor nedeni ne olabilir...:confused1::confused1:

Yusuf Bahar
06-08-2007, 12:01
arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim sebebi ne olabilir...
evdeki bilgisayarımda bilgisayarda işim bittikten sonra bilgisayarı kapat, kapat gelince kapat'a basıyorum ama bilgisayar kapanmıyor aynı sayfa yeni şekilde bilgisayar açılmış gibi duruyor nedeni ne olabilir...:confused1::confused1:
arka planda çalışan program / virüs / trovan vs. engelliyor olabilir.

ctrl + Alt + delete tuşuna bas.

görev yöneticisi açılacak. üst sekmelerden işlemler sekmesine geç ve çalışan tanımadığın programları kapat öyle dene ;)

ArZu
06-08-2007, 12:07
onu denedim sanırım ama akşam bir bakayım yine sağol ablam...:flowers:

AynAlı
07-08-2007, 16:54
250 ml soğuk şaşal su iyi gelir.:DMervan kardeş sen iyisimi kasayı koltuk altı yap dooru bir tamirciye yoksa kurcalarken iyice karışacak burdan tarif ile olacak gibiye benzemiyor.;)
abi yardımın için Allah razı olsun..

mj_pelit
09-08-2007, 10:33
2 hafta önce bilgisayarıma yüklediğim bir oyunda sistem gereksinimlerini yazıyor ve işlemci HIZIMI kırmızı yazıyla 1.4 ghz olarak gösteriyordu.sonra bilgisayarımın üzerine sağ tıkladığımda sistem özelliklerindede aynı yazdığını ffark ettim.bi takım programlarla incelediğimde boştayken 1.2ghz bişeylerle uğraşıncada max 1.4 ghz e yükselebildiğini gördüm.bilgisayarı aldığım henüz 3 ay oldu.bu durumu pc yi aldığımız yere söyledim ve bana bios güncellemeyi önerdiler.forumlarda ki insanlar bios güncellemeyle sorunu düzeltemiyeceğimizi söylüyorlar.aldığım yer ise tam tersi işin aslı gerçek bir uzmana sormak istedim lütfen bu konuyu gerçek bir uzman cevaplasın diğer yerlerde her kafadan bir ses çıktı ve şu an kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum.lütfen bana yardımcı olun.ACABA BİOS GÜNCELLEMEYLE İŞLEMCİ HIZIM GERÇEK DEĞERİNE ÇIKARMI?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

SeNoL
09-08-2007, 11:40
Ben usta değilim ama kardeş şöyle birşey olabilir..Eğer daha önceden biosta işlemci ayarların ile oynanmış ise bilgisayarı almış olduğun kişi haklı olabilir. Ama eğer orada herhangi bir değişiklik yapılmadı ise biosu güncellemen işlemcinin hızına etki etmez. Overlock denilen bilgisayar parçalarının hızlarını yükseltmek için yapılan birşey var ama bunda da profosyonel olmak lazım aksi halde parça yanabilir..
Sana tavsiyem kendin emin olmak için ve bilgisayarı aldığın ( bios güncelle diyen ) kişiye götür bilgisayarı kendi güncellesin bakalım işlemci hızı artıyormuymuş..Daha önceden ayarlarla oynamamışsa değişme olmaz..

Yusuf Bahar
09-08-2007, 12:45
Ben usta değilim ama kardeş şöyle birşey olabilir..Eğer daha önceden biosta işlemci ayarların ile oynanmış ise bilgisayarı almış olduğun kişi haklı olabilir. Ama eğer orada herhangi bir değişiklik yapılmadı ise biosu güncellemen işlemcinin hızına etki etmez. Overlock denilen bilgisayar parçalarının hızlarını yükseltmek için yapılan birşey var ama bunda da profosyonel olmak lazım aksi halde parça yanabilir..
Sana tavsiyem kendin emin olmak için ve bilgisayarı aldığın ( bios güncelle diyen ) kişiye götür bilgisayarı kendi güncellesin bakalım işlemci hızı artıyormuymuş..Daha önceden ayarlarla oynamamışsa değişme olmaz..
katılıyorum. eğer sistem işlemcinin gerçek hızını göstermiyorsa anakart işlemci hızını desteklemiyor olabilir overlock işlemini sizin yapmanızı tavsiye etmem şenol abinin dediği gibi işlemciyi yakabilrsiniz.

EGELI EFE
09-08-2007, 13:08
bilgisayarı aldığım henüz 3 ay oldu.bu durumu pc yi aldığımız yere söyledim ve bana bios güncellemeyi önerdiler

Şu durum her zaman tuhafıma gitmiştir..Bu işin uzmanı sensin, bilgisayarı satan sensin ve garantisi sensin, kişi sana güvenerek alıyor bu bilgisayarı, sen ona nasıl olurda bios güncelleme önerirsin ki..Bunu satıcının kendisinin yapması gerekir..Malı sattıktan sonra hiçbirşey bilmeyen adama şunu şunu yap derler, sonra arıza çıkınca kullanıcı hatası, garanti dışı derler..Çok tuhaf ya..

sword
09-08-2007, 13:15
Programlar işlemcinin bir miktarını kullandığı için muhtemelen işlemci hızını tam olarak göstermemektedir. Eğer ki sistem özelliklerinde işlemci hızını olması gibi gösteriyorsa bunu sorun etmeyin. Dediğim gibi çalışmakta olan programlar işlemci de yer kapladığı için sistem özelliklerini ölçen bazı programlar eksik gösterebilir.

Bilgisayarınız markalı değil ise (vestel, beko, dell...) bu sorun anakarttan kaynaklanıyor olabilir. Anakartın işlemcinizi tam olarak destekleyip desteklemediği araştırın. Ama bios güncellemesi yapacaksınız ilerde başınızın ağrımaması için satın aldığınız kişilere yaptırın. .

AdımcA
09-08-2007, 20:38
http://img247.imageshack.us/img247/1373/untitled2qg2.png
sağ tıklayıp Özelliklerden , birlikte aç dediğimde de alttaki yazı çıkıyor.
http://img247.imageshack.us/img247/3048/untitled23pi1.png
ne yapmalıyım?

benim önceki winamp yorulmuş, :Oonu kaldırıp yeniden yükledim sorun çözüldü.
bilginiz olsun istedim.
bu arada exe verdiğin bilgiler için sağol. :)

hutej
12-08-2007, 11:51
vindovs vista ya vir antivürüs program bulaştı kendi sitesine kredi kartı ile satış yapmak için yönlendiriyor nod 32 taramada algılamıyor .defender ise algılyor ama silemiyor vista sürekli ikaz verip komle ekranı siliyor ekranda da herhangi bir program açılmıyor vista ikazla hemen engelliyor ne yapabilirim

AynAlı
12-08-2007, 14:39
avastı yüklemeni tavsiye ederim...

Sinner
12-08-2007, 16:29
vindovs vista ya vir antivürüs program bulaştı kendi sitesine kredi kartı ile satış yapmak için yönlendiriyor nod 32 taramada algılamıyor .defender ise algılyor ama silemiyor vista sürekli ikaz verip komle ekranı siliyor ekranda da herhangi bir program açılmıyor vista ikazla hemen engelliyor ne yapabilirim

Tahminimce win32 bulaşmış pc'ye..

mcafee yükleyin.. programlarınızı silecektir. ama temizler virusleri.. yada en temizi format ;)

yaban_gülü
13-08-2007, 07:29
evdeki bilgisayarım açılmıyor..Windovs yazısı geliyo ekrana ama sonra tekrar kararıp tekrar başlıyor..açılamıyor bi türlü..nesi olabilir bilgisayarımın ya :( ne yapmam gerek..yardım lütfenn..

colin farrell
13-08-2007, 07:34
evdeki bilgisayarım açılmıyor..Windovs yazısı geliyo ekrana ama sonra tekrar kararıp tekrar başlıyor..açılamıyor bi türlü..nesi olabilir bilgisayarımın ya :( ne yapmam gerek..yardım lütfenn..

bana kalırsa bir format çek gitsin en iyiside bu

SeNoL
13-08-2007, 07:49

Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna sürekli basarak güvenli modda bilgisayarınızı açın. Daha sonra Başlat/programlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme seçeneğinden bilgisayarınızı geçmiş bir tarihe yükleyin

colin farrell
13-08-2007, 07:50
Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna sürekli basarak güvenli modda bilgisayarınızı açın. Daha sonra Başlat/programlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme seçeneğinden bilgisayarınızı geçmiş bir tarihe yükleyin

o arkadaşımız epeydir format çekmiyordur bu vesile ile birde format atar tamamdır:)

SeNoL
13-08-2007, 07:54
o arkadaşımız epeydir format çekmiyordur bu vesile ile birde format atar tamamdır:)

Her sorunda format çekecek olursak o HDD`nin hali nice olur kardeşim :) Önce sorunları kolay yoldan çözmek lazım ;)

yaban_gülü
13-08-2007, 07:59
format atalı 2 ay olmuştur... sağol Şenol kardeş... eve gidince deniyicem...İnşallah açılır..

colin farrell
13-08-2007, 08:01
Her sorunda format çekecek olursak o HDD`nin hali nice olur kardeşim :) Önce sorunları kolay yoldan çözmek lazım ;)

ben demiyorum ki her sorunda format çek yaban gülü arkadaşımızın pc si böyle bir arza veriyorsa uzun aradan beri format çekmiyor diyerekten format çek dedim yoksam hdd her gün sil yaz sil yaz demedim yanlış anlamayın kolay yoldan tabiki çözmek şart ama birde konuyu sağlılklı bir yoldan çözmek ve randıman almak daha da iyi olacaktır

: E n E S :
15-08-2007, 21:21
bilgiyasarımın sürücüleri paylaşıma açılmış nasıl kapatacağımı bulamadım yardım ederseniz sevinirim .... aşağıya resmini koyuyorum görüldüğü gibi.

http://img527.imageshack.us/img527/8927/adszai9.png (http://imageshack.us)

EGELI EFE
16-08-2007, 01:47
C sürücünün üzerinde sağ tıklayın,

Paylaşım ve güvenliği seçin..

"Bu klasörü paylaşıma aç" bölümünün işaretini kaldırın..

Erdem
16-08-2007, 07:54
Bilgisayarın arka planını sağ tıklayıp özelliklerden değiştiremiyorum.
Nasıl düzeltebilirim?

SeNoL
16-08-2007, 08:34
Bilgisayarın arka planını sağ tıklayıp özelliklerden değiştiremiyorum.
Nasıl düzeltebilirim?
Sağ tıklayıp özellikler dediğinde özellikler penceresi açılmıyor mu ?? oksa açılıyorda arka planı mı değiştiremiyorsun..Biraz daha açıklasan...

Sen denemişsindir mutlaka ama yine de hatırlatayım..Denetim masası/görüntü buradan dene birde...

: E n E S :
16-08-2007, 12:37
olmuyor lütfen yardım edin resmini koyuyorum aşağıya .....

http://img234.imageshack.us/img234/8443/adszoa9.png (http://imageshack.us)

Yusuf Bahar
16-08-2007, 14:16
denetim masasından ağbağlantılarım'a girin.

ordan etkin olan bağlantıya sağ tıklayıp özellikler deyin..

ordaki listeden microsoft ağları için dosya ve yazıcı paylaşımı satırının işaretini kaldırın. bu kadar.

http://img58.imageshack.us/img58/9032/printscreen017cp9.jpg

Erdem
17-08-2007, 13:09
Sağ tıklayıp özellikler dediğinde özellikler penceresi açılmıyor mu ?? oksa açılıyorda arka planı mı değiştiremiyorsun..Biraz daha açıklasan...

Sen denemişsindir mutlaka ama yine de hatırlatayım..Denetim masası/görüntü buradan dene birde...

abi özellikler açılıyor.fakat ordaki resimlerden resim seçemiyorum aktif değil.

SeNoL
17-08-2007, 13:14
abi özellikler açılıyor.fakat ordaki resimlerden resim seçemiyorum aktif değil.

ilginç :) daha önce hiç böyle birşey görmedim duymadım amma şunları deneyebilirsin..
- güncellenmiş bir program ile trojen taraması yap.. ( güvenli modda yaparsan daha iyi sonuç alırsın )
- Kullanıcı ayarlarını kontrol et..
şimdilik aklıma bunlar geliyor..

Nikbin
22-08-2007, 18:08
yaaa arkadaşlar silinen dosyaları geri alabilme şansımız varmı:confused1:
lüten olsun yaa:( buna çok ihtiyacım var çünkümm

Dj_Bet10
15-09-2007, 00:13
arkadaşlar benim linksys modemim var galiba wireless tan biri giriyo kotam sürekli cok yüksek...

şifre koyma yolunu anlatırmısınız bana şimdiden tşkrler=)

exe
15-09-2007, 02:55
arkadaşlar benim linksys modemim var galiba wireless tan biri giriyo kotam sürekli cok yüksek...

şifre koyma yolunu anlatırmısınız bana şimdiden tşkrler=)

1 ) http://192.168.1.1/ modem konsoluna giriyoruz

2 ) Sol sütundaki menülerden "Wireless Settings" e tıklıyoruz
- Enable Wireless Networking - Enable seçili olcak
- Sol sütun alt menüsünden "Configuration" tıkla, channel(değiştirebilirsin) SSID(istediğini yaz) SSID Broadcast(enable) Wireless Mode(Mixed)

3 ) Sol menüden "Encryption" tıkla
- WPA (WPA - PSK no server) seç
- Encryption technique - TKIP
- Pre-shared Key (PSK) - 8 ile 63 karakter içeren wireless erişim şifreni buraya gir.
* * * * * * * * * * *
Apply butonuna bas bekle , modem kendini kapatıp açar. Yeni ayarların tamamdır. Artık wireless'in şifreli...

reis
20-09-2007, 21:55
Üstad;
Gerek Popup olsun gerekse herhangi bir Eksplorer sayfası olsun istediğimiz boyutlarda açılmasını nasıl sağlayabiliriz.

Mesela Popuplar bende hep tam ekran açılıyor. Böyle olunca açık olan diğer sayfalar arkada kalıyor.

Sanırım anlatabilmişizdir...

OverdosE
20-09-2007, 22:00
Üstad;
Gerek Popup olsun gerekse herhangi bir Eksplorer sayfası olsun istediğimiz boyutlarda açılmasını nasıl sağlayabiliriz.

Mesela Popuplar bende hep tam ekran açılıyor. Böyle olunca açık olan diğer sayfalar arkada kalıyor.

Sanırım anlatabilmişizdir...
opera 9.5 sürümünü yükle hiç açılmasın.bu sefer çok sağlam yapmışlar opera yı.firefox tanda hızlı bu sürümü.yeni bi teknoloji denemişler ve olmuş gerçekten..ahanda buda linki..
http://www.dosyasepeti.com/download.php?pid=6855&program=Opera

reis
20-09-2007, 22:01
opera 9.5 sürümünü yükle hiç açılmasın.bu sefer çok sağlam yapmışlar opera yı.firefox tanda hızlı bu sürümü.yeni bi teknoloji denemişler ve olmuş gerçekten..ahanda buda linki..
http://www.dosyasepeti.com/download.php?pid=6855&program=Opera
Biliyorum ama bazen bizim açmamız gerekiyor popupları.. :)
Birde Eksplorer sayfası vardı..

OverdosE
20-09-2007, 23:12
Biliyorum ama bazen bizim açmamız gerekiyor popupları.. :)
Birde Eksplorer sayfası vardı..
istersen açarsın :) bence bi dene, en kötü ihtimalle hızlı bi tarayıcın olur.

mbvgt
24-09-2007, 11:25
s.a. internet bağlantım olmasına rağmen explorer hiç bir sayfaya bağlanamıyor(sunucu bulunamıyor) internet bağlantının olduğunu nerden biliyorsun diyecekseniz. msn çalışıyor bu sorunu nasılçözerim

Decante
24-09-2007, 11:27
internet bağlantım var ama explorer hiç bir sayfaya bağlanamıyor(sunucu bulunamıyor).internet bağlantısının nasıl olduğunu nerden biliyorsun diyecekseniz msn çalışıyor.bana yardımcı olursanız sevinirim.aciiilll.şimdiden allah razı olsun.
bu mesajı nası yazdın? :)
önce çerezleri bi sil sonrada explorer i bi güncelle şu adresten bakalım.olmazsa yine yaz bakarız çaresine.
https://www.microsoft.com/turkiye/windows/ie/downloads/default.mspx

explorer 7 yi indir kur.

ileney
23-10-2007, 13:35
http://img116.imageshack.us/img116/3817/ihvanforumgh9.jpg

Ya arkadaşlar benim masaüstünde ki virüs programının amblemi gitti.Ne yapabilirim

Sinner
23-10-2007, 13:38
ismi nedir programın?

Bîdâr
23-10-2007, 13:42
benim bilgisayarda bir gariplikler var ne yapmalıyım?bana yardım edin

Yusuf Bahar
23-10-2007, 13:43
ileney kardeş:
avast antivirüs programını kullanıyorsunu ve kısayolu masaüstünüzde "BEKÇİ MURTAZA" olarak görünüyor korkmayın program aktif görünüyor.

yaralı kardeş:
ne gibi bi gariplik sen bize yardımcı ol bizde sana inş.

SeNoL
23-10-2007, 15:26
Bekçi murtaza hee ALLAH iyiliğini versin kardeş :D

Yaralı kardeş bilgisayarlar zaten garip aletlerdir..
ama sen nasıl gariplikler yapıyor biraz açıklarsan hallolur herşey ;)

ileney
23-10-2007, 17:24
http://img527.imageshack.us/img527/2539/mehmeeeeeetileneylb4.jpg (http://imageshack.us)
http://img527.imageshack.us/img527/2539/mehmeeeeeetileneylb4.0e5bc98344.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=527&i=mehmeeeeeetileneylb4.jpg)

Bîdâr
23-10-2007, 18:11
ben hallettim tesekkurLer..

Sinner
23-10-2007, 21:42
http://img527.imageshack.us/img527/2539/mehmeeeeeetileneylb4.jpg (http://imageshack.us)
http://img527.imageshack.us/img527/2539/mehmeeeeeetileneylb4.0e5bc98344.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=527&i=mehmeeeeeetileneylb4.jpg)

Oradaki kısa yolu silip. (program ekle kaldırdan değil) daha sonra c/program filesin içindeki avas dosyasını bulup oradan kısa yol atabilirsiniz masa üstüne.. - tabi ne olduğunu bilmediğim için böyle diyorum..-

olmazsa en kesin ve sağlam çözüm programı silip baştan kurmanızdır..

yaban_gülü
24-10-2007, 21:28
ödev : access te en az 2 tablosu olan ;

tablo 1 de : ADI (char_metin), SOYADI (char_metin) , ADRESI (varchar) , OGR_NO (char_metin)

tablo 2 de : OGR_NO (char_metin) , BOLUMU (char_metin) , SINIFI (char_metin)

olacak

en az 20 adet veri girilecek

mesela : öğrenci no su girilecek adı soyadı çıkacak

türkçe karakter kullanılmıcak

yardım lütfenn :(

ünivde okuyan kuzenim acsess diye programla ilgili soru sordu ama benim bi bilgim yok. bu programı bilen bi arkadaş yukarıdaki anlatımdan bişey anladıysa yazabilirmi.. acilmişş bide..yardım lütfenn

SeNoL
25-10-2007, 06:59
Yanımdaki stajyer tam senin istediğin gibi bir program yapmıştı ama bilgisayarımda bulamadım maalesef.Access ile ilgili forumlara bakarsan daha kolay sonuç olarabilirsin.

nevzathan
02-11-2007, 16:16
arkadaslar benim bilgisayar çöktü ve format atmAK zorunda kaldım işin kötü tarafi formatt attıgım zaman bilgisayarımdaki önemli veriler videolar resimler felan hepsi giiti ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevınırım... şimdiden tesekkurler
allaha(cc) emanet olun..;

Bedevitürk
02-11-2007, 16:27
kardeş ben şimdi msn de bir bilgisayarcıya sordum bi caresi var ama uzun diyor... inş. alırsam işlemleri sana aktaracam...
eğer ozamnaa kadar verilmezse...

Bedevitürk
02-11-2007, 16:39
EasyRecovery bu proğramı önerdi.

SeNoL
02-11-2007, 16:44
Eski dosyaları geri getirmek uzun ve riskli bir iş. Bunun için tasarlanmış programlar mevcut. Fakat bunu tam anlamıyla yaptıkları da mechul. En azından silinen verilerin önceden kayıtlı olduğu sektörlere fazla veri yazılmamış olması gerekiyor.

Bunu bir bir defa denedim ama başarılı olamadım. Mevcut kurduğum sistem ve dahası bir Harddiskten oldum.
Ama bunlar gözünüzü korkutmasın sadece çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Daha fazla bilgi ve program için ise TIKLAYINIZ (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=formatlanan+dosyalar%C4%B1+geri+getirme&meta=)

Kolay gelsin

Sinner
03-11-2007, 02:36
Eski dosyaları geri getirmek uzun ve riskli bir iş. Bunun için tasarlanmış programlar mevcut. Fakat bunu tam anlamıyla yaptıkları da mechul. En azından silinen verilerin önceden kayıtlı olduğu sektörlere fazla veri yazılmamış olması gerekiyor.

Bunu bir bir defa denedim ama başarılı olamadım. Mevcut kurduğum sistem ve dahası bir Harddiskten oldum.
Ama bunlar gözünüzü korkutmasın sadece çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Daha fazla bilgi ve program için ise TIKLAYINIZ (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=formatlanan+dosyalar%C4%B1+geri+getirme&meta=)

Kolay gelsin

pek sağlıklı olmadığını biliyorum bende..

ve şenol abi gibi bir kaç arkadaşım da hdd sinden oldu geri getirecem bilgileri diye..

Allah yardımcınız olsun...

Not: Yedek Hdd (Bellek)'nin önemi bir kez daha ortada.. lütfen lazım olacağına inandığımız bilgileri yedekleyelim..

ileney
13-11-2007, 17:23
Bilgisayarımı Format atmaya götürdüm.Fomat atıldı ama adam ses sürücüsünü yüklememiş, bunun programı var mı,Çoklu ortam'a girdiğim zaman O belirginlikler yok sadece sisli olarak gözüküyor.Yardımlarınızı bekliyorum

Windows98 ME

Sinner
13-11-2007, 17:29
Anakart'ın nedir İLENEY?

ileney
13-11-2007, 17:35
Anakart'ın nedir İLENEY?
Ya kardeş ben şu an Yeni bilgisayar aldım Vista kullanıyorum,eskisi Win98 idi onu da arkadaşıma verdim kullanması için (Onun olsun diye aslında) Bir format lazımdı ona Şehre götürdük,Format attırdık adam tamam oldu dedi ne bilelim biz ses cd'sini yüklemediğini.Sinirim çok bozuldu Mahcup oldum arkadaşıma üstelik.Umudum şimdi internette Şehre gidince adama sorucam o ayrıda ne zaman artık.....

Anakart nedir bilmiyorum valla,Nerde yazıyor o.

ileney
13-11-2007, 17:39
Ya birde Ben programı buldum diyelim Cd'ye nasıl atacağım.

Vista ile...

Sinner
13-11-2007, 17:42
Anakart Cd'si varsa eski pc lerde ses kartını yükleyebilirsin..

cd yi cd sürücüsüne koy..

bilgisayarım'a sağ tıkla.. özellikler.

Donanım.. oradan aygıt yöneticisine gir.. bilinmeyen aygıtların üstünde sağ tıkla özellikle de.. gelen gerde sürücüyü güncelleştir yada sürücüyü bul gibi bişey yazar..

onu tıklayıp açılan sayfada listeden seçerek güncelleştiri tıkla..

seçenekler bölümünü ana kartın takılı olduğu cd sürücüsü olarak seç..

sonra bulmasını bekle.. büyük bi ihtimalle bulacaktır..

tabi bu dediğim eğer ses kartınız ayrıca yoksa olacaktır.. eğer ses kartınız varsa onun markası lazım crakleri bulabilmek için..

Umarım yardımcı olabilmişimdir..

kolay gelsin...

ileney
16-11-2007, 02:04
Ya kardeş yüzsüzlük yapıyoruz ama kusura bakma birşey daha soracağım

http://www.arcelik.com.tr/ProductComparison.aspx?productCodes=8953031100&LANGUAGE=tr-TR&PageName=DETAILS

Ben Şu linkte ki Bilgisayarı aldım.Nasıl sence bir yorum yapsan.Birde 1.350 Ytl ye aldım.LCD EKRAN (dahil) Kazık yemişmiyim,onu soracaktım birde teşekkürler.

Ya da Bunun yerine Leptop mu alsaydım.Bir yorum yapsan

Teekkürler şimdiden:flowers:

SeNoL
16-11-2007, 07:34
Monitörsüz mü aldın listede monitör modeli belirilmemiş de

Sinner
16-11-2007, 07:56
Monitörsüz mü aldın listede monitör modeli belirilmemiş de

LCD dahil diyorsun da kardeş =)

kaç " markası ne? bunu ekle de bakalım inşaAllah...

exe
16-11-2007, 08:33
Ya birde Ben programı buldum diyelim Cd'ye nasıl atacağım.

Vista ile...

Eger cd yani ses kartının sürücüsü vista için değilse sanırım sorun yasarsın..
Çünkü benim aldıgım laptopta vista yukluydu vista surekli gereksiz hatalar vermeye baslayınca kaldırdım ve bana verilen sürücüler vista ya aitti xp yukledim internetten xp uyumlu suruculerini de indirmek zorunda kaldım daha dogrusu insanları zorunlu bıraktım :oleyo:

Vistayı kullanmak akıl işi değil ya zaten anlam veremiyorum daha dogru düzgün çalışmayan bi işletim sistemini insanlar ne cesaretle piyasaya sürer..

Bircok arkadasımda dahil vista dan memnun değiliz :mad:Bence vistayla ugrasma değmiyor..

Bu arada 1300 e masaustu alacagına bir 300 daha ekleyip çift cekirdek bir asus alman daha mantıklı çünkü 1300 az para değil şu an piyasalar ölü çünkü :dancing:Bence rakam biraz fazla senin bilgisayarının özelliklerinde bi bilgisayar kasasını hatta daha ii özellikleri olan bi bilgisayar kasası için benden 500 ytl istediler(6 ay önce su an hersey daha ucuz tabi;)).Sıfır. tabi monitör klavye hopörlör yok ama zaten bunlar da para tutan seyler değil zaten lcd ler artık baya düştü yani ;)

exe
16-11-2007, 08:57
Örnek 1:

http://www.esabilgisayar.com.tr/site/page.asp?dsy_id=14081 (http://www.esabilgisayar.com.tr/site/page.asp?dsy_id=14081)

Ürün Özellikleri

INTEL E2180 2.00GHz, 800 MHz,1 MB, LGA775 DualCore işlemci
G.BYTE 945GCMX-S2 DDR2 SATA 7.1 SES+ETH. M.B.
160 GB S.ATA2 SAMSUNG/SEAGATE NCQ 8MB HARDDISK
1 GB DDR2 533MHZ RAM
512 MB ASUS ATI RADEON X550HM 128BIT DDR2 TV/O.VGA
10/100/1000 ETHERNET KARTI
AOPEN ES50E ATX 400W SİYAH KASA
18X NEC SİYAH DUAL DVDWRITER
HIGH DEFINITION 7.1 SES KARTI ,AVERMEDIA TV GO 007 MPEG2/4 TV+FM KARTI
17" LG L1752S TFT LCD SİYAH MONİTÖR
A4 TECH ANTI RSI MULTIMEDIA KLAVYE
A4 TECH OPTICAL MOUSE
1200W 2+1 HOME THEATRE SPEAKER

KDV Dahil Fiyat :897,28 YTL

Örnek2:

https://www.esabilgisayar.com.tr/site/page.asp?dsy_id=18434 (https://www.esabilgisayar.com.tr/site/page.asp?dsy_id=18434)

Bu Monitörsüz belirteyim ;)

Ürün Özellikleri

Ürün Marka Model HP PAVILION RJ132AA T3635 P4 3.4 DUALC 1GB 250GB
İşlemci Intel® Pentium® D İşlemci 945 2 x 3,40 GHz 2 x 2 MB ön bellek 800 MHz FSB Veri yolu hızı
Chipset ATI RADEON® XPRESS 200
Sistem belleği 1 GB DDR2 (Maks. 4096 MB - 667Mhz)
Ekran Kartı NVIDIA® GeForce™ 7500 LE TurboCache PureVideo teknolojili (VGA bağlantı noktası, TV çıkışı, VGA/DVI bağlantı noktası) Maks. 512 MB
Ses Kartı High Definition Audio 7.1
Modem 56 K
Network 10 / 100 Ethernet
Sabit disk kapasitesi 250GB 7200 rpm SATA
Optik Sürücü DVD Yazıcı DL Light Scribe
USB Port 7
PCI Slot 3 x PCI , 1 x PCI Express 16x
3.5" sürücü yuvası 1
5.25" sürücü yuvası 2
Klavye HP Klavye
Mouse HP mouse
İşletim sistemi Update Rollup 2 içeren orijinal Windows XP Media Center Edition 2005
Boyutlar 182 x 434 x 381 mm / 14 kg
Diğer 9 - 1 Bellek Kart Okuyucu

KDV Dahil Fiyat :814,44 YTL

Boyle yani arastırılırsa daha ii fiyatlar bulunur tabi çok da fazla fiyat farkı yok Hayırlı olsun ;)

ileney
16-11-2007, 12:41
LCD dahil diyorsun da kardeş =)

kaç " markası ne? bunu ekle de bakalım inşaAllah...

çözünürlük 1280 1024 1612 milyon renk

17 inc Arçelik

Exe,İyi moral verdin sağolasın :mad:

MiHRiMaH
16-11-2007, 13:00
Ben de soru soracağımdırrr...:oleyo:

Birkaç gündür site ile ilgili sorun yaşıyorum... Yani herkeste normalken görüntü, bende siteye girdikten bir süre sonra yazılar küçülüyor... Mesela şu anda normal büyüklükteler... Biraz yazı yazayım, zaman geçsin bakıyorum çözünürlükmü nedir artık bu, o küçülüyor ve yazılar ufacık kalıyor, okumakta zorlanıyorum yani... Ne yapmak lazım bu konuda:(???

MiHRiMaH
16-11-2007, 13:23
:blink::confused1:Yok mu bir bilen??? Bir bilen yok mu???? Bakın gene küçüldü:crying:... Bilerek mi yapıyorsunuz yoksaaa...

SeNoL
16-11-2007, 13:26
Yazılar mı küçülüyor yoksa bütün ekran mı küçülüyor ?

Sinner
16-11-2007, 13:27
MihrimaN bu senin tarayıcından kaynaklanan bir sorun..

Görünüm metin boyutundan düzelte bilirsin :oleyo:

mozilla yada opera falan kullanıyorsan sil tekrar yükle.. valla aklıma başka bişey gelmiyor..

MiHRiMaH
16-11-2007, 13:32
Ya diğer sitelerin büyüklükleri normal... Buna ne oluyorsa yazısı, şekli, şemali hepsi ufalıyor... Kontrol panelime baktım bi ayar bozukluğu yoktu... Şimdi tekrar bir çıkış yapıp geleyim bakalım büyükkenki ayarlara...

Sinmez! Ben o dediklerini kullanmıyorum ki... Açıyorum explorer ı kullanıyorum... Biz godzilla modzilla bilmezük:oleyo:

Sinner
16-11-2007, 13:35
bilmez isen böyle yakınır durursun :oleyo:

Ayrıca orada kocaman bi tiyo verdim sana Görünüm'den metin boyutunu ayarla dur her küçüldüğü zaman :oleyo: :O

Oldu mu MihrimaN

MiHRiMaH
16-11-2007, 13:39
Ya şenol abi dalga geçiyo bu benle ya... :crying:

Sinmez... Görünümden ayarlamalara baktım... Ordan yazı boyutu küçülüyor... Bendeki sorunda senin resminde küçülüyor, bütün ihvan küçülüyor... Ve fakat diğer siteler olduğu gibi duruyor... Neden?!?!?!?:(...

SeNoL
16-11-2007, 13:45
Sinner yapmaz öyle şeyler dimi sinner ;)

Sorunu anladım da çözüm olarak net birşey gelmiyor aklıma.

Kullanım esnasında biraz daha dikkatli davranarak bu küçülme belli bir işlemin sonrasında mı oluyor bunu tesbit etmeye çalışın.

Sadece ihvan forumda böyle bir küçülme oluyor ise muhtemelen forumda bulunan bir kod yada eklenti yüzünden böyle birşey oluyor olabilir. bunun için de Windows güncelleştirmesi yapın. Bunun için Araçlar\windows Uptade adımlarını ve sonraki yönergeleri izleyin.

Şimdilik bunları bir deneyin bakalım ne olacak.

Leyl...
16-11-2007, 13:58
hehe
apla yaw dün bende ne oldu biliyomusun?
bu konuyla pek alakali degil ama
yazi yaziyordum _ yapmak icin ok tusuna basacaktim
yalnislikla Ctrl tusuna basmisim Ctrl ve - tusuna basinca ekran birden kücülmeye basladi:blink:
acaip korktum dedim Allah Allah noluyo bidaha bastim minicik oldu :O sonra ciktim tekrar baslattim sayfayi normale döndü:offtp:
biraz konu disi oldu ama anlatmak istedim:O

MiHRiMaH
16-11-2007, 14:06
Saygıdeğer yöneticim bu dediklerinizi uygulayacağım, teşekkür ederim, sorunumun çözülmesini temenni ediyorum:(...

Leyl... Canım ben birşeye basmıyorum... Ama yorum falan yazdıktan sonra oluyor ise o tuşları kullanıyor da olabilirim:confused1:... Yorum yazarken ctrl kullanacak bir durumum da yok ama bilemiyorum... Bir bakmam lazım... Kaç gündür de bakıyorum zaten... Göremiyorum:oleyo:... Ama sağol... Şimdi bu yorumu yazdıktan sonra da küçülürse demek ki bana uyarı geliyor, "birşey yazma" diye:blink:...

Leyl...
16-11-2007, 14:08
her ne olursa olsun apla sakin yazmamazlik yapma sen ;):flowers:

Sinner
16-11-2007, 14:20
Yardım etmeye Çalışmakta Suç oldu iyimi.. :(

etmiyorum yardım falan :lac:

:oleyo: :oleyo:

MiHRiMaH
16-11-2007, 14:25
:DSeni uyanık sinmez... Sorunun çözümü için şenol abi birşeyler yazdı diye şimdi bir de yazdıklarına masumiyet süsü vermeye çalışıyorsun...
Sen alay ettin, şenol abi olmasa küçücük kalacaktı forumum...
Ayrıca çok şükür bir küçülme gözlemlemedik şu ana kadar:dancing:... Bilgisayarım bilir beni, bir kurcalarsam formatlamaya kadar yolu var:oleyo:... İnşallah tekrar küçülmez ya:(...

^diyar^
16-11-2007, 15:10
s.a

arkadşlar bir süre önce başıma bişey gelmişti
arzu kudubanla msn de yazışırken pat diye biri çıktı hiç tanımadığım biri
kendini msn me eklemiş sanırım çünkü ben eklemedim...
arzuyla konuştuğumuz herşeyi okuyor ben de arzu birine verdi adresimi
şaka yapıyolar sandım ama çok geçmedi anladım ki öyle bişey değilmiş:)
bununlada yetinmiyor masaüstümüde görüyor nasıl oldu anlamadım msn me ekli diğer arkadaşlarımın bana yazdıklarınıda görebiliyordu...
bu olay işyerindeki pc'min başına geldi çok endişe ettim çünkü banka işlemlerini havale vs.. bu pc den yapıyorum...
sordum bende nasıl yaptığını bunu verdiği cvp bir program yüklemiş modemden içeri sızmış bu prg.sayesinde önce yakalnmamak için kendine de sahte bir ''ım'' numarası alıyormuş ...

neyse...

ben sildim bu kşiyi pc'ye format attırdım sonra da virüs prg. yeniledim
ondan tam anlamıyla kurtulmuşmuyumdur?

kafama takıldı genelde banka işlemleri için kullanmamaya dikkat eiyorum
yine de danışmak istedim bilen arkadaşlara...

teşekkürler şimdiden...

SeNoL
16-11-2007, 15:15
Kullandığınız modem de Kablosuz bağlantı aktif halde ise ve şifresiz ise buradan bulunduğunuz ağ`a dahil olmuş olabilir ve server ınıza bir program yüklemiş olabilir ki bahsettiğiniz seyleri yapması için sizin bilgisayarınıza birsey yüklemesi gerekir.
Birçok yolu var.Sizin yapacağınız modeminizin ve bilgisayarlarınızın firewall ayarlarını iyi yapmak. Bilgisayarınıza virüs programı dısında birde firewall programı yükleyin.Bunun için ZONE ALARM`ı tavsiye ederim.

^diyar^
16-11-2007, 15:25
teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
araştırıp yapacağım
sağolun...

ileney
16-11-2007, 18:56
Benim Sorum Arada Kaynadı.
Mihrimah ablayı kıskandım şimdi.

MiHRiMaH
16-11-2007, 20:04
Benim Sorum Arada Kaynadı.
Mihrimah ablayı kıskandım şimdi.

İleney kusura bakma kardeşim ya:( araya kaynadık gibi oldu ama hakkaten problemdi benim için... Gerçi halen net bir çözüme ulaştım mı, bilemiyorum bakalım bugün içerisinde aynı sorunu yaşamazsam çok mutlu olacağım:)...

Sinner
17-11-2007, 01:22
Bu pc beni Öldürecek !

Sindirelly
17-11-2007, 12:08
swishmax adlı flash hazırlama programında mp3 nasıl yükleniyor?
yardım edin ltf... :)

ileney
18-11-2007, 01:52
İleney kusura bakma kardeşim ya:( araya kaynadık gibi oldu ama hakkaten problemdi benim için... Gerçi halen net bir çözüme ulaştım mı, bilemiyorum bakalım bugün içerisinde aynı sorunu yaşamazsam çok mutlu olacağım:)...

Galiba bazı yerlerde çok hata yapıyorum insanları istemeden kızdırıyor veya üzüyorum.Bu hata da benden kaynaklanıyor büyük bir ihtimal aslında ben buraya layık bir insan değilim.Aranıza layık biri olarak görmüyorum kendimi.

İyiliği Başkasına Emredip De, Kendinizi Unutuyor Musunuz?

Yazık bana hakikaten yazık,Bu hatayı bulana kadar konuşmasak daha iyi.Sizi ve sizleri üzdüysem affola.

Allah'a emanet

Sindirelly
18-11-2007, 17:18
http://www.ihvan-forum.com/http://img220.imageshack.us/img220/607/38918061ne2.th.png (http://img220.imageshack.us/my.php?image=38918061ne2.png)

ekran kartımın sürücüsünü güncellediğim halde, yukardaki gibi bir sorun olduğunu söylüyor,
acaba bozuk mu, ne yapmalıyım :(

SeNoL
19-11-2007, 12:27
http://www.ihvan-forum.com/http://img220.imageshack.us/img220/607/38918061ne2.th.png (http://img220.imageshack.us/my.php?image=38918061ne2.png)

ekran kartımın sürücüsünü güncellediğim halde, yukardaki gibi bir sorun olduğunu söylüyor,
acaba bozuk mu, ne yapmalıyım :(

Sanırım yüklediğiniz driver`larda bir sorun var. BURADAN (http://uk.download.nvidia.com/Windows/163.75/163.75_forceware_winxp_32bit_international_whql.ex e) güncel dosyaları yükleyin sorununuz çözülecektir.

Sindirelly
19-11-2007, 13:22
Sanırım yüklediğiniz driver`larda bir sorun var. BURADAN (http://uk.download.nvidia.com/Windows/163.75/163.75_forceware_winxp_32bit_international_whql.ex e) güncel dosyaları yükleyin sorununuz çözülecektir.
teşekkürler...
deneyeceğim. :)

Erdem
28-11-2007, 10:30
formattan sonra eğer ethernet ile bağlanıyorsan ethernet kartını tanıtıp
modem ayarlarını yapmalısın.kitapçığında yazıyordur modemin.telekomun 8/35 ayarı v.s. :)

usb ise cdyi tak modemi tanıt :)

SeNoL
28-11-2007, 10:34
1 Gün önce bir pc ye format cektim..Cektim cekmesine ama internete bağlanmıyor..:O Daha doğrusu ağ bağlantılarını actığım zaman bir bağlantı var gibi görünmüyor...:confused1: Daha önce bağlanıyordu..önemli bi nokta daha var..format cektiğim pc benim modemimden internete bağlanıyor..aynı modemden 2 kisi.. Ne yapabilirim bu konuda?

öncelikle ağ bağlantınız doğru şekilde çalışıyor mu onu kontrol etmek için

1- başlat / çalıştır`tıklayıp çıkan kutucuğa cmd yazıp tamam`ı tıklayınız
2- açılan pencerede ipconfig yazıp enter a basınız

Eğer Çıkan sonuclarda IP adresiniz 192.168 yada 10.0.0. ile başlıyorsa ağınız da problem yok demektir.

Şimdilik bunları deneyin ve problem hakkında daha detaylı bilgi verirseniz sorununuzu daha kısa sürede çözeriz inş..resim ekleyebilirseniz daha iyi olur..

esselam..

SeNoL
28-11-2007, 10:58
Eklediğniz resme göre ağ bağlantınızda herhangi bir problem yok..

Benim söylediklerimi yaptığınızda

http://img359.imageshack.us/img359/2664/ipconfig3he.jpg

bu resimdeki gibi bilgiler gelmesi gerekiyor..Eğer resimdeki bilgiler gelmiyor ise başka bir hata vardır ve eğer bu hata ağ ile alakalı ise burada belli olur..

Sizde bunu yapıp resim ekler misniz

SeNoL
28-11-2007, 11:09
http://img407.imageshack.us/img407/788/adszbs5.png
Su an bende bu simge var ama söz konusu pc de böyle bi simge yok :)

:) hakkını helal et kardeş..Bu cümleyi dkkatli okumamışım..Ethernet kartını tanıtman gerekir o zaman.. muhtemelen anakart cdsinde mevcuttur..

Ebhar
28-11-2007, 11:28
Helal olsun :) Asıl siz hakkınızı helal edin..
Tesekkürederim :)Hemen deneyeceğim..

Erdem
28-11-2007, 11:44
E dedik ya ethernet kartını tanıtın diye :)
Rica ederim sidrei nur.

Ebhar
28-11-2007, 11:51
evet demistiniz :)
Sorun halloldu..Artık bağlanabiliyor...tekrar tesekkürler :)

sword
02-12-2007, 14:44
yine ben :O
Anakartımın cd sini kaybettim sesi yüklemem gerekiyor.. anakartımın cdsi olmadan netten bulup indiremezmiyim acaba?

---- anakartımın markası Asus A7V8X-X

http://www.driverstock.com/ASUS-A7V8X-X-driver-download/6-9-10262-81735/index.html
Bu adrese tıklayın açılacak sayfa da 10-15 saniye sonra alt taraflarda güvenlik kodu resmi ve indirme tuşu aktif olacaktır. Ordan indirebilirsiniz.

sword
02-12-2007, 16:24
Mesut Elenç yardımın icin cok tesekkürler..allah razı olsun..
ancak takıldığım bi nokta daha var..
Cd den yüklediğim gibi olacaktır değilmi?
yani mesela icinde ses kartının driver'ı falanda olurmu?

Yanılmıyorsam içinde sadece ses kartı driveri var:)

caddycazz
10-12-2007, 18:46
ben internetten sesli kitap indirdim ancak mp3 çalarımda çalışmıyor..Bunu dönüştürebilecek bir program var mı acaba?Yardımcı olursanız çok sevinirim..:flowers::flowers:

TevekkuL
10-12-2007, 18:54
Burada ki (http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/viewcat.php?cat=ses-donusturuculer&cid=97) programlara bir göz atın kardeşim... İşinize yarar birşey bulursunuz inşaAllah... Dua ile...

caddycazz
10-12-2007, 19:02
:flowers::flowers::flowers:Allah razı olsun Allah ne muradın varsa versin..Allah sevdiğine kavuştursun kardeş yaaa..:flowers::flowers::flowers:

ileney
15-12-2007, 07:01
ben internetten sesli kitap indirdim ancak mp3 çalarımda çalışmıyor..Bunu dönüştürebilecek bir program var mı acaba?Yardımcı olursanız çok sevinirim..:flowers::flowers:
Vay be kardeş sen de mi kurabiyecanavarlarıfanclub'tan sın ?

simanur34
20-12-2007, 19:55
Benimde bir sorunum var:(
Bilgisayara şifre konulmuştu ama daha sonra konulan şifre unutulunca doğal olarak bilgisayarda açılmıyor:(Ne yapmamız lazım.Yardımcı olursanız sevinirim.Allah c.c. şimdiden razı olsun

adalı
20-12-2007, 20:06
Benimde bir sorunum var:(
Bilgisayara şifre konulmuştu ama daha sonra konulan şifre unutulunca doğal olarak bilgisayarda açılmıyor:(Ne yapmamız lazım.Yardımcı olursanız sevinirim.Allah c.c. şimdiden razı olsun

DENETİM MASASI, KULLANICI HESAPLARI'ndan PAROLA OLUŞTUR dendi ve parola unutuldu ise tek çözümün format olduğunu biliyorum ama yine de yanılmayın.

Sinner
20-12-2007, 21:45
direk formata gerek yok, halledilebiliyor ama nasıl olduğunu tam anlamı ile bilmiyorum..

eğer şifrelediğin kullanıcı hesabı administrator değilse şifreyi kırma şansınız daha yüksek..

detaylı bir araştırma yapmaya çalışacağım.. size ararsanız bulabilirsiniz umarım..