PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altınoluk Dergisi

İmandanihsana
21-06-2006, 23:18
KARDESLERIM SELAMUN ALEYKUM ALTINOLUK DERGISINI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM :flowers: INANIN HARIKA BILGILER VAR MERHUM MAHMUD SAMI HZ MUSA TOPBAS HZ YAZILARI AHMET TASGETIREN HOCA EFENDI AYRICA YANINDA BILDIGIM KADARIYLA 3 AYDA GALIBA SOZ OLA DERGISI FLNDA GELIYO SEBNEM DERGISI FLN GELIYO ALTIN COCUK DERGISI FLN AYRINTILI BİLGİ İCİN BUYRUN ADRESLER

www.altinoluk.com http://www.sebnem.org/ http://www.sebnem.org/

http://www.sozola.com/

kitap konusundada gene bir tavsiyem olucam erkam yayınları harıkalar ve guzel kalıtelı kıtapları var buyrun ayrıntılı bilgi için

http://www.erkamalisveris.com/

Murat Sâki
22-06-2006, 11:25
nerdeyse her gün okuyorum çok değerli, bilgi dolu ve bir o kadar dini imanı mevzulardan bahseden yazılar var kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar

Vuslat Rana
22-06-2006, 12:50
Muhtevası,üslubu, içeriğiyle kaliteli ve dolu dolu bir dergi. Ekleri de aynı şekilde. İnş tüm kardeşlerimizin okumasını öneririm.

Okuyorum-Okuyalım-Okutalım

Muhabbetle...

senekhudu
27-06-2006, 02:43
Allah Razi Olsun Kardes.

GÖNÜL İKLİMİ
27-06-2006, 09:22
Güzel bir dergi..Rabbim hizmetlerini artırsın..Lakin dergiler içinde BEYAN dergisi çok hoşuma gidiyor..Ama malesef çoktandır bulunduğum yerde ulaşamıyorum..

hagiarif
27-06-2006, 09:25
Aboneyiz.. Geliyor eve ama maalesef pek okuyamıyorum..
:s

Cümle Mühendisi
09-07-2006, 13:11
Ben de birkaç kez okudum.İçeriği dopdolu bir dergi.Ama ben en çok Yeni Dünya dergisini beğeniyorum.

erkam38
09-07-2006, 20:44
Allah Hazırlayanlardan Razı Olsun Gerçekten Çok Güzel 20.Yılda da dopdolu

reyyan85
29-11-2006, 07:28
arkadaşlar bu dergiye abone olanlardan biri de benim,özellikle bayanlara hatta şiddetle ŞEBNEM DERGİSİNİ tavsiye ederim..

ALTINOLUK/ŞEBNEM ...:good[1]:

gülmisal
02-12-2006, 14:35
kardeşler bizde Altınoluk'a üyeyiz..
gerçekten sizinde dediğiniz gibi dolu dolu ve uslubu etkili bir dergi.
İslamın aileye, kadın dünyasına getirdiği saadet esintisinden nefhalar sunan ŞEBNEM..

çocukların kapışa kapışa sahiplendikleri bir sıcak ses.hikayeler,karikatürler, çizgi romanlar,çocuk ruhunu besleyen değerlerin bulunduğu ALTIN ÇOCUK..

ve her yıl birinci hamur kağıda basımış pırıl pırıl muhteşem bir eser veren
bu dergiyi herkese muhabbetle tavsiye ederim ...

m_ozdamar
02-12-2006, 16:34
KARDESLERIM SELAMUN ALEYKUM ALTINOLUK DERGISINI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM :flowers: INANIN HARIKA BILGILER VAR MERHUM MAHMUD SAMI HZ MUSA TOPBAS HZ YAZILARI AHMET TASGETIREN HOCA EFENDI AYRICA YANINDA BILDIGIM KADARIYLA 3 AYDA GALIBA SOZ OLA DERGISI FLNDA GELIYO SEBNEM DERGISI FLN GELIYO ALTIN COCUK DERGISI FLN AYRINTILI BİLGİ İCİN BUYRUN ADRESLER

www.altinoluk.com http://www.sebnem.org/ http://www.sebnem.org/

http://www.sozola.com/

kitap konusundada gene bir tavsiyem olucam erkam yayınları harıkalar ve guzel kalıtelı kıtapları var buyrun ayrıntılı bilgi için

http://www.erkamalisveris.com/

ALLAH razı olsun kardeş aboneyiz geliyo ama pek okuyamıyoruz kardeş yanlış bilmiyorsam söz ola dergisi artık verilmiyo sadece şebnem dergisi(bayanlara ait ) dergi veriliyo sözolanın yerine genç diye bir dergi çıkartıyorlar onada ayriyetden abonelik gerekiyoo yanlış hatırlamıyorsam saygılarımla selametle

avrasya
03-12-2006, 18:21
Arkadaşlar Sözola kapandı artık

GENÇ var

nur_u dilara
03-12-2006, 22:34
bizde Altınoluk üyesiyiz.dopdolu güzel bir dergi.değerli insanlar var.bende tavsiye ederim.

demsaz
13-12-2006, 16:51
Derginin kendiside eklerinde de çok değerli bilgiler var özellikle bayanlara yönelik şebnem dergisi usta ellerden çıkmaktadır, zamanında yazarların talebesiydim. herkese tavsiye ediyorum

GüL_AyŞe
06-01-2007, 18:37
bizimde evimize geliyor bu güzel dergi tabi ben okuyormuyum okumuyorum ama arasıra şebnemden okuyorum hani onuda sölim :) ama gerçektende herkese tavsiye ediyorum çok içerikli bi dergi hanımlara özel gençlere özel ve çocuklara dahi özel dergileri var Allah razı olsun dergiyi yazandan hazırlayan basandan dağıtandan.....böle sürer gider,ben daha uzatmayayım:O

gülmisal
04-03-2007, 20:20
Derginin kendiside eklerinde de çok değerli bilgiler var özellikle bayanlara yönelik şebnem dergisi usta ellerden çıkmaktadır, zamanında yazarların talebesiydim. herkese tavsiye ediyorum

şebnem dergisi yazarları maşaAllah muhteşem insanlar..
birara bende onların bi kısmının talebesiydim..
çok kısa sürmüştü ama..

kurra_hafız
09-03-2007, 14:31
Güzel Bir Dergi

zebih
09-03-2007, 14:33
acizane arada sırada yazanlarındanız....

zevkle okunacak istifade edilebilinecek bir dergi. sadece dergi değil bir mana köşkü. girin içeri kapatın kapıları...

talib
09-03-2007, 17:53
acizane arada sırada yazanlarındanız....

zevkle okunacak istifade edilebilinecek bir dergi. sadece dergi değil bir mana köşkü. girin içeri kapatın kapıları...

:shake2: Allah razı olsun abicim. Hakikaten dergiler içerisinde ayrı bir yere sahiptir Altınoluk.. Gönlümüzde ise yeri bambaşkadır..

Güzel abim acaba hangi isimle yazdınız ve hangi sayılara..

zebih
09-03-2007, 17:58
:shake2: Allah razı olsun abicim. Hakikaten dergiler içerisinde ayrı bir yere sahiptir Altınoluk.. Gönlümüzde ise yeri bambaşkadır..

Güzel abim acaba hangi isimle yazdınız ve hangi sayılara..

bunu özelden söyleyeyim size

İmandanihsana
12-03-2007, 11:58
evet söz ola bitti...genç diye bi dergi çıktı onun yerine o da harika maaşallah...
altinoluk dergisi maaşallah bir ummandır elhamdülillah..hepsini okumaya kalksan zaten onümüzdeki sayısına anca yetişirsin...resmen bir bilgi hazinesi....

İsr@
13-03-2007, 17:58
bunu özelden söyleyeyim size

banada söylermisiniz:O :O ben tam bir altınoluk aşığıyım ve bütün eklerini okurum oğlumda altın çocuğu çok seviyor hatta internet sitesindeki bütün ilahileri ezberledi daha 6 yaşında yani 32 farzı ezberlemiş oldu bütün kardeşlerime şiddetle tavsiye ederim bende
hele senelik vermiş olduğu kitaplarda birer hazine OSMAN NURİ TOPBAŞ hocamız 5 yıl altınoluk okuyan kardeşlerim bir üniversite bitirmiş gibi olur buyuruyor inşallah bizlerde okuyalım ve başkalarınında okumasına vesile olalalım.
SELAMETLE...

kays
14-03-2007, 12:09
Kardeşler ilk çıktığından beri bizde aboneyiz.allah okuyup tutmak nasip etsin.
ALLAH bu acizi sizin gibi güzellere bağışlasın.

talib
20-03-2007, 15:07
http://img149.imageshack.us/img149/7572/29685950cj4.jpg

gülmisal
20-03-2007, 18:34
[[[evet ya.
acaba hangi isimle yazıyorsunuz??
gerçketen merak ettim..
rica etsem bizede söyler misiniz??]]]

Bu dergilerde emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun inşaAllah..
Doğru yoldan ayırmasın,,İstikamet üzere kılsın cümlemizi,,onlarla beraber..

Aslında biliyomusnuz hep şunu sormak lazım;
Yolculuk Nereye?
ben nereye gidiyorum,benim amacım ne,,kaynağım nass evet ama bana bunu açıklayacak birileri lazım..

Selametle..

talib
08-12-2007, 12:12
Genel anlamda "din" kelimesi, manası zengin olan bir kavramdır. O zengin manalarından biri de din, tarz, biçim, yol, ölçü demektir. Almanya'nın dini denilince, Alman halkının hayat tarzı, hayat seyri, hayat biçimi demektir. Dinsizlik de bir din demektir. İnançtan, ölçülerden soyutlanmış bir hayat tarzı demektir. Bu manada yeryüzünde yaşayan her toplumun, her insanın mutlaka bir dini vardır.

Dinin önüne bir isim gelince, yaşanan ve toplumu şekillendiren dinin gerçek kimliği ortaya çıkar. Mesela, İslâm dini dediğimiz zaman, Allah'ın gönderdiği, razı olduğu bir hayat tarzı, hayat biçimi olarak anlarız. Komünizmin dini dediğimiz zaman, inkâra, küfre dayalı bir hayat tarzı, hayat biçimi şeklinde anlaşılır.

Bu anlattıklarımıza çok çarpıcı bir örnek verelim: Firavun dediğimiz bir insanın kurduğu, şekillendirdiği ve bundan da memnun kaldığı bir hayat tarzı vardı. Bu hayat tarzına Kur'an-ı Kerim din demiştir. Önce ayeti meal olarak tanımaya çalışalım:
"Firavun: Bırakın beni, Musa'yı öldüreyim. Rabbine dua etsin de kendisini kurtarsın. Ben, onun dininizi (sizin inançlarınızı, hayat tarzınızı, sisteminizi) değiştireceğinden, ülkede, yeryüzünde karışıklık çıkarılmasından, fesat çıkaracağından korkuyorum dedi." Mümin suresi/26

Ta Hz. Musa döneminden kıyametin kopma saatine kadar devam edecek seyirde, Firavunun bu fikrine, düşüncesine "Firavun mantığı" denilmiştir. Yani, Firavun mantığı şudur.

1- İnanan insanlar, namaz kılsınlar, oruç tutsunlar, sosyal hayata, siyasi hayata karışmasınlar.

2- Baskıcı rejimler, başı daraldığı zaman sine-i millete dönmeyi tehdit olarak kullanırlar.

3- İnkârcılar, inanan insanların hayat tarzını tehlikeli olarak görürler.

4- İnanan insanlara çekinmeden dinsel terörist derler.

İslâm âlemi ne yazık ki son üç asırdır Firavun mantığına muhatap ve mahkum edilmeye çalışılmaktadır.

Bu ülke halkının yüzde doksan dokuzunun Müslüman olduğu gerçek ise, ki öyledir, bu durumda, inanan toplumun hayat tarzının İslâm dini olması gerekmektedir. Bu hayat tarzı ithal olarak ne Arabistan'dan, ne İran'dan, ne de Avrupa'dan gelmiştir. Doğrudan Allah'tan gelmiş ve Peygamberimiz de gelen dinin nasıl yaşanacağını hadisleri ile şekillendirmiş ve bir tarz, bir biçim oluşmuştur. İşte bu hayat tarzı kıyamete kadar geçerlidir. "Ben de Müslümanım" diyen herkesin böyle bir hayat tarzına inanması ve bu hayat tarzına uyması gerekir.

Son bir asırdır enflasyon aracılığı ile paralarımız çalınmıştır. Aynı paralelde hayatımızdan da çok şeyler çalınmıştır. Bu çalma çırpma işinin farkında olanlar vardır, farkında olmayanlar vardır. Farkında olanların, farkında olmayanlara karşı ikazları, uyarıları, mesajları olması, dini bir vazifedir.

İşte bu önemli bir vazifenin idrakinde olan Altınoluk Dergisi, okuyucularına çok ciddi ve temel bir ihtiyacı karşılayacak nitelikte bir eser sunmaktadır. Şu sözümü mübalağa olarak anlamamanızı istirham ederim. Eğer mali imkanımız olsa, bu ülkede her eve ve her insanın eline böyle güzide bir eserin girmesini gerçekleştirirdik. Böyle olmayacağına göre, mübarek bir ay içide evlerimizde Resulullah'ın konuşmasını isteyen her insan bu ciddi ve önemli esere sahip olmalıdır.

Aşağıda kısa bilgi vereceğim eserin kazanılmasına, okunmasına ve gereğinin yapılmasına yönelik sunduğum mesaj siz okurlarımıza olan samimiyetimin ve güvenimin bir tezahürüdür. Belki Altınoluk Dergisi de aynen sizler gibi bu mesajı Vakit'ten öğreneceklerdir.

Altınoluk Dergisi'nin hayat tarzımız için büyük bir boşluğu dolduracağına inandığım eserinin ismi: "Efendimizden Hayat Ölçüleri". Biliyor ve inanıyoruz ki İslâmiyetin ikinci kaynağı hadislerdir. İnanan insanların hayatına 250 adet ölçü sunan eser, derin bir düşünce süzgecinden geçirilmiş ve ülke şartları da hesaba katılarak, adeta binlerce hadisten, seçilmiş, süzülmüş ve okuyucusunun, dolayısıyla insanların hizmetine sunulmuştur. Biz sadece adresi sizlere takdim ediyor ve sizleri bu güzide eserle başbaşa bırakıyoruz.

Altınoluk Abone Merkezi: 0212 671 07 00 (17 hat) Dahili: 140

Abdullah Büyük Hocaefendi, Vakit

Ahver
08-12-2007, 12:27
Teşekkürler Talib kardeşim.
Altınoluk ,yıllardır güzel şeylere vesile olan,insanların evlerini güzelliklerle ziyalandıran bir dergi.
Bu hizmetten haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

Meryem
08-12-2007, 13:04
Takip ettiğim en az on dergi var fakat Altınoluk apayrı. Rabb'im emeği geçenlerden razı olsun, eksikliğini göstermesin inşa'Allah. Seviyorum Altınoluk'u, seviyorum... :)

Erkam.
30-03-2010, 09:50
1986 'dan günümüze eskimeyen güzellik..