Üniversitemizde Uzaktan Eğitim İlahiyat Lisans Tamamlama Programı Açıldı...

Üniversitemizin İlahiyat Fakültesi bünyesinde uzaktan eğitim vermek üzere İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) Programı açılması ve 2011-2012 öğretim yılında öğrenci alınması konusundaki teklifi 04.05.2011 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında incelenerek, 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 ve 7/h maddeleri uyarınca uygun görüldü.

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 300 öğrencinin alınacağı İLİTAM programına; Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Programı, İlahiyat Meslek Yüksekokulu mezunu ya da bir örgün İlahiyat programının ilk iki yılını tamamlayarak Sosyal Bilimler ön lisans diploması almış olanlar müracaat edebilecekler. İLİTAM programından mezun olanlar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çeşitli kademelerinde müftü, vaiz, Kur’an Kursu öğreticiliği, din görevliliği gibi görevler alabilecekler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl, İLİTAM programının Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvurularının başladığı zamana denk gelmesinin büyük bir fırsat olduğunu vurgulayarak, lisans tamamlamak isteyenlerin DGS’ye girmelerinin zorunlu olduğunu belirtti.

Rektör Bingöl, “Sayıları 40.000’i aşan ön lisans mezunu bulunuyor. Eğitimlerini dört yıla tamamlamak istiyorlar. Eğitimin uzaktan eğitim ile sağlanacak olması onlar için büyük avantaj sağlamaktadır” dedi
Üniversitelerin görevinin, akademik çalışmalar ve yayınların yanı sıra, topluma hizmet olduğunu vurgulayan Rektör Bingöl, lisans tamamlamak için gereken ücretin henüz Üniversitemiz Yönetim Kurulu’nda kararlaştırılmadığını ancak ücreti minimum seviyede tutmayı hedeflediklerini belirtti.

http://www.firat.edu.tr/?Git=AnaSayf...berOku&id=1150

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Peygamberimiz (asv)'in dörtten fazla...
  • » Allah'ın isimlerinden olan Ferd ne...
  • » SeLamların En Güzeli İle ..
  • » Temel Çözüm Esaslı 3 Proje...
  • » Necİp Fazilin Son Devrİn Dİn Mazlumlari...
  • » Sagopa Kajmer & Kolera - Tadı Yok
  • » Var Oluşunu Varliğa Bağla
  • » Islam dısı mahkemeye basvurmak ,hukum...
  • » İstiva'nın Tasavvufi Tevili
  • » Birand'a rekor ceza

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » Türk edebiyatı şiir akımları-beş...
  • » Özel Tanımlı Fonksiyonlar-Ders Notları
  • » Yönetim Ve Bilgi Sistemleri - Görsel...
  • » İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı | Genel...
  • » 2011 KPSS sonuçları açıklandı
  • » e-Kayıt ile evraksız bağışsız kayıt
  • » Is it Possible to Lead a Good Islamic...
  • » Üniversitelerin Web Adresleri
  • » Dersaneler nasıl çalışıyor ?
  • » Lies und denke nach!