+ Yeni Konu aç
Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
25 sonuçtan 13 ile 18 arası

Konu: Mustafa İslamoğlu’nun Üç Muhammed kitabına delilleriyle reddiye!

• Profesör

Konular
      27

Ebu Bekir Sifil'in 10-11 kadar makalesi vardır eleştiri olarak, Mustafa İslamoğlu bunların bir kısmını düzeltmiştir, bir kısmına dokunmamıştır...
    Ben, müslümanım, müslümanlardanım; müslümanlarda bendendir...

Bu gece, her gece ki gibi Teheccüt Kandilidir, yarında tabi. Ve Allah bu gece sema'ya nüzul eder ve şöyle der: "Bana dua edene icabet ederim, benden isteyene veririm, benden bağışlanmayı dileyeni bağışlarım’ bu, fecir doğana kadar böyle devam eder." Ve her gece bu böyledir...Herkesin Teheccüt Kandilini kutlarım! Tabi, öyle babayiğitler kaldıysa! Vesselam...

• Enemy of Liars!

Konular
      260

Alıntı Ahi Evran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ebu Bekir Sifil'in 10-11 kadar makalesi vardır eleştiri olarak, Mustafa İslamoğlu bunların bir kısmını düzeltmiştir, bir kısmına dokunmamıştır...
    Evet Ebubekir Sifil'in bir yazısı var elimde ilerleyen günlerde onu da paylaşcam inşaallah,bir kısmını düzeltmsi yetmez gidip o kitaplarını tek tek eliyle toplayacak yoksa ahirette kitabını okuyan herkes yakasına yapışacak.

• uzak/ihtimal

Konular
      35

“Kim bir peygambere hakaret ederse o öldürülür, kim onun sahabesine hakaret ederse derisi yüzdürülür” ibn Teymiyye

İslamoğlu’nun İbn-i Teymiyyenin bu fetvasına yorumu “bırakınız kendisinden yüksek sesle konuşan mümini, kendi canına kastedenleri dahi bağışlayan rauff ve rahim bir peygamber, kendi adına verilmiş böyle hükümleri görse ne derdi? “ şeklinde cereyan etmişken, Hucurat /2. ayete, (Ey iman edenler, seslerinizi peygamberin sesinin üzerinde yükseltmeyin, konuşurken birbirinize bağırdığınız gibi ona bağırmayın, yoksa siz farkına varamadan amelleriniz boşa gidiverir. ) cevaben yazmış gibi yorumlanması , anlamada kasıt var mesajı verdi bana.

Allah’ın sözüne itiraz olarak algılanan veya algılanmak istenen bu yorum, ısrarla birilerini küfre düşmüş gösterme çabaları değil de nedir.

Yazının devamında gelen ve İslamoğluna atfen söylenmiş “aşırı yüceltmeci peygamber algısı” na getirilen yorumlara bir bakalım, kitap elimde ve açtım 29. sayfayı, islamoğlu; hz. Peygamberin misyonunu manen öldüren, peygamber algısını efsaneleştiren, peygamber mesajını ulaşılamaz bir zamana kaydırıp, onun anlaşılamaz, esrarengiz ve mucizevi bir biçimde yaşanılabilir hayattan uzaklaştıran güruha hitaben söylediği, “peygamber kavramını yüceltip de mesajını boş bırakan “ kesimden bahsettiğini okuyorum..

Sayın eleştirmenimiz bi zahmet edip kitabı alıp okumuş ve sonrasında da reddiyelerini yazmış olsaydı bu kadar gaf yapmış olmayacaktı..

Özlüyorum!
    Gel kardeşim seninle ulu çınarın altında bilek güreşi yapalım diyebilecek alimlerimizi özlüyorum..
    ben seni ara sıra kendime sorarım
    benimle nasılsın diye..
    Büşra Betül (28-06-2012) Bunu beğendi

• Enemy of Liars!

Konular
      260

Alıntı mira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    “Kim bir peygambere hakaret ederse o öldürülür, kim onun sahabesine hakaret ederse derisi yüzdürülür” ibn Teymiyye

İslamoğlu’nun İbn-i Teymiyyenin bu fetvasına yorumu “bırakınız kendisinden yüksek sesle konuşan mümini, kendi canına kastedenleri dahi bağışlayan rauff ve rahim bir peygamber, kendi adına verilmiş böyle hükümleri görse ne derdi? “ şeklinde cereyan etmişken, Hucurat /2. ayete, (Ey iman edenler, seslerinizi peygamberin sesinin üzerinde yükseltmeyin, konuşurken birbirinize bağırdığınız gibi ona bağırmayın, yoksa siz farkına varamadan amelleriniz boşa gidiverir. ) cevaben yazmış gibi yorumlanması , anlamada kasıt var mesajı verdi bana.

Allah’ın sözüne itiraz olarak algılanan veya algılanmak istenen bu yorum, ısrarla birilerini küfre düşmüş gösterme çabaları değil de nedir.

Yazının devamında gelen ve İslamoğluna atfen söylenmiş “aşırı yüceltmeci peygamber algısı” na getirilen yorumlara bir bakalım, kitap elimde ve açtım 29. sayfayı, islamoğlu; hz. Peygamberin misyonunu manen öldüren, peygamber algısını efsaneleştiren, peygamber mesajını ulaşılamaz bir zamana kaydırıp, onun anlaşılamaz, esrarengiz ve mucizevi bir biçimde yaşanılabilir hayattan uzaklaştıran güruha hitaben söylediği, “peygamber kavramını yüceltip de mesajını boş bırakan “ kesimden bahsettiğini okuyorum..

Sayın eleştirmenimiz bi zahmet edip kitabı alıp okumuş ve sonrasında da reddiyelerini yazmış olsaydı bu kadar gaf yapmış olmayacaktı..

Özlüyorum!
    Gel kardeşim seninle ulu çınarın altında bilek güreşi yapalım diyebilecek alimlerimizi özlüyorum..
    Mustafa islamoğlunun tek yanlışları bunlar mı efendim sadece? sayfalarca yazı paylaştım.

• uzak/ihtimal

Konular
      35

İslamoğlunun değil o yanlışlar, sayın reddiyecinin..

Hem ben sadece 2 sayfayı okudum, diğer sayfalarda kim bilir ne kadar gaf vardır
    ben seni ara sıra kendime sorarım
    benimle nasılsın diye..
    Büşra Betül (28-06-2012) Bunu beğendi

• Enemy of Liars!

Konular
      260

Alıntı mira Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İslamoğlunun değil o yanlışlar, sayın reddiyecinin..

Hem ben sadece 2 sayfayı okudum, diğer sayfalarda kim bilir ne kadar gaf vardır
    Yanlışları varsa ben hocaefendiler adına özür dilerim ama mustafa islamoğlunun gayesi açıktır ehli beyt mezhebi dediği şia hakkında bugün yeterince paylaşım da yaptım takip edebilirsiniz..

+ Yeni Konu aç
Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Bu Konudaki Etiketler