+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/4 1234 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Şifa veren ayetler mutlaka okuyun...

• hizmet erbabı

Konular
      89

Standart Şifa veren ayetler mutlaka okuyun...

NAZAR İÇİN:
    hud suresi 56.ayet(s.227) nazara tutulmuş kişiye 7 defa okunur ve ayet yazılarak bir şeye sarıldıktan sonra üzerinde taşınır.Bilhassa çocuklar için

HER DERDE ŞİFA AYETLERİ:
    -tevbe suresi 14. ayet
    -yunus suresi 57. ayet
    -nahil suresi 69.ayet
    -isra suresi 82.ayet
    -şuara suresi 82.ayet
    -fusulet suresi 44. ayet

ASR SURESİ: ateşli hastaya 11 defa okunurcu ateşi düşer

EL-KARİA SURESİ: bu sureyi yazarak üzerinde taşıyan kimseye cenab-ı hak rızık kapılarını açar her konuda emniyette olur

FİL SURESİ: düşmanın yüzüne karşı okunup üflenirse düşmanı perişan eder

HÜMEZE SURESİ: her nafile namazından sonra bu sureyi okuyan kimse kısa zaman da zengin olur

KEVSER SURESİ: kim kevser suresini pak bir abdest alıp 1000 defa okuyup arkasındanda 1000 defa salavat okursa resulullahı(sav) rüyasında görür.

BELED SURESİ: sabah namazının sünneti ile farzı arasında bu sureyi okuyan kimse hiç bir zaman paraya muhtaç olmaz.

LEYLSURESİ: sara tutan bir kimseye sonuna kadar sağ kulağına 3 sabah gün doğmadan okunursa veya sara tuttuğu zaman şifa bulur

GAF SURESİ: 22. ayeti ezan okunurken şehadet getirilip baş parmakların tırnak üstlerini gözlerine sürerekayet 7 defa okunur ve gözle ilgili rahatsızlığı Allahın izni ile kaldırır.

İNŞİRAH SURESİ: hergün 79 defa okunursa gögüs darlığı ve ağrısına şifa olur yazılıp suyu içilirse böbrek taşlarını paramparça eder

RAD SURESİ: ölüm hastalarına okunursa ruhunu rahat teslim eder

ŞU' ARA SURESİ: 80. ayet şifa niyeti ile her gece 1000 defa okunur

RUM SURESİ: kalbin Allaha dönmesi için

ANKABUT SURESİ: hidayetten mahrum kalanlar için

ALİ- İMRAN SURESİ: 36. ayet yazıp suyu içilirse doğum kolay olur

DEVAM EDECEK....

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Bu Zamanda Faize Bulaşmayan Kalmadı ?
    • » Hangi Dava Adamini örnek Alirsin???
    • » Kpss Genel Kültür Genel Yetenek 10 Adet...
    • » Allah� Nasıl Dost Olunur?
    • » lmam Gazali'den altin ogütler
    • » BeN NEYiM? NEREDEN GELDiM? NEREYE...
    • » Yalnız Senden Yardım İsteriz Demek?..
    • » Fenerbahçelilere Moral Olsun...
    • » Üşengeçlik Öldürür, Hem Madden, Hem...
    • » Afroamerikan Sivil Haklar Hareketi

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » firavnun kuran'da işi ne
    • » Kur’an’daki musa ile bilgin kul kıssası
    • » Kur-an ve insan
    • » Kitap Niçin İndirildi?
    • » -mülk suresi nin fazileti-
    • » KUR'ANI Anlamanın Önündeki En Yeni...
    • » Kuran-ı Kerim’in Kişisel gelişim ile...
    • » Kur’an Harfleri Tesadüfen Oluşmamıştır
    • » Vahyin Hayata Müdahalesi (İfsad-Islah)
    • » Kur'an ın Emrettiği, Namaz, Oruç ve...
    Allahı bulduysan neden mahrumsun..
    Allahtan mahrumsan neye sahipsin...
    SahraNur (03-06-2013) Bunu beğendi

• KusursuzDostArayanDostsuz

Konular
      44

Tskler ..... devamini bekleriz ;)
    İnandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız

|^^^^^^^^^^^^^^|
    |__IHVAN-FORUM___|''|";, ___
    |____...______=====|'|__|..., ]
    "(@ )'(@ )***|(@ )(@ )*****(@ )

•      .BeYzA.
    • Misafir

bir de hangi kitaptan alınıt olduğunu belirtseydiniz...Peki bunların okunmasını Peygamber Efendimiz(sav) mi tavsiye etmiş.... bilgi verebilir misiniz?

• hizmet erbabı

Konular
      89

Alıntı şehadet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de hangi kitaptan alınıt olduğunu belirtseydiniz...Peki bunların okunmasını Peygamber Efendimiz(sav) mi tavsiye etmiş.... bilgi verebilir misiniz?
    bir sohbet esnasında hocamız fotokopiler halinde bize sunmuştu tam kaynağını öğrenip yazarım biz hocamızdan gelen her bilgiye amenna diyoruz bu sebeple kendisine sormaya gerek duymadık ihtiyacımız vardı ki bize sundu yinede öğrenirim kardeşim ilgin için teşekkürler...

•      .BeYzA.
    • Misafir

Alıntı Eren Talha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir sohbet esnasında hocamız fotokopiler halinde bize sunmuştu tam kaynağını öğrenip yazarım biz hocamızdan gelen her bilgiye amenna diyoruz bu sebeple kendisine sormaya gerek duymadık ihtiyacımız vardı ki bize sundu yinede öğrenirim kardeşim ilgin için teşekkürler...
    bir keresinde bi bayan gelmişti yanıma ve :" çocuğum olmuyor bana hergün meryem suresinin birinci sayfasını okuyup kapatmamı söylediler napayım?" demişti. fazla bilgim olmadığı için ve ilk defa böyle bişey duyduğumdan dolayı bişey söylemek istemedim.sonra düşündüm, düşününce Kur'an'dan medet ummak ne güzel ama o bize rehber olarak gönderildi ihtiyacımız olduğunda bir sayfayı okuyup kapatmak abes geldi, yakışmaz da zaten kulluğumuza...ben de ona cevaben"Kur'an da şifa ayetleri vardır, ama şifa bulmak ümidiyle okuyup bulamayınca kapatmak doğru olmaz, siz her zaman okuyun, Kur'an ı bütün olarak okuyun...dedim.
    şimdi ben o kadını ümitsizliğe mi düşürdüm yoksa sizde bana katılıyor musunuz??

• أناعبید غريب

Konular
      166

Alıntı şehadet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir keresinde bi bayan gelmişti yanıma ve :" çocuğum olmuyor bana hergün meryem suresinin birinci sayfasını okuyup kapatmamı söylediler napayım?" demişti. fazla bilgim olmadığı için ve ilk defa böyle bişey duyduğumdan dolayı bişey söylemek istemedim.sonra düşündüm, düşününce Kur'an'dan medet ummak ne güzel ama o bize rehber olarak gönderildi ihtiyacımız olduğunda bir sayfayı okuyup kapatmak abes geldi, yakışmaz da zaten kulluğumuza...ben de ona cevaben"Kur'an da şifa ayetleri vardır, ama şifa bulmak ümidiyle okuyup bulamayınca kapatmak doğru olmaz, siz her zaman okuyun, Kur'an ı bütün olarak okuyun...dedim.
    şimdi ben o kadını ümitsizliğe mi düşürdüm yoksa sizde bana katılıyor musunuz??
    kuran-ı kerim kimine erkek kimine kız kiminede vermem der kul arar kul arayışını kullukta arar kulluk en büyük şifadır kuran okununca bir şey vermez veren ALLAH cc dur
    sıkıntılarla ilgili olarak bir menakıbdan mı dersiniz bir hikaye anlatayım
    musa as bir yerden geçerken bir insanı ibadet ederken görür sonra birden kurtlar saldırır ve onu parçalar
    musa as yarabbi bu adam sana kulluk ediyordu neden böyle oldu deyince ALLAH cc ya musa bu adam benden cennetin en üstününü istiyordu baktım yaptıkları buna yetmiyordu onun için böyle yaptım der
    ayet hadis değil ama öyle iştei
    imanın enüstünü vede en zor olanı ALLAH cc dan razı olmakdır kul herşeyi ister öyleki isteyenlere istedikleri verilse dünyada yaşam devam edemez
    vemen yetevekkel alallah fehüve hasbuh
    Alim olacak biri kendi elleriyle ikiyüz cilt kitap not tutmuş olmalıdır.Muteber eserlerden beş yüz takım kitabı okumuş olmalıdır.Birde ölünceye kadar halis bir niyet ve tevazu ile ilimden bıkmayacak.Böyle olmayan "biliyorum" demesin. Muhammed bin Ahmed ez- Zehebi

+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/4 1234 SonSon

Bu Konudaki Etiketler