+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: +18 - INSAN ETI YIYEN KAFIR TAYLAND BUDISTLER!!! MAZLUM ARAKAN halkına ne zulüm ediyordur.

• Kıdemli Üye

Konular
      244

Standart +18 - INSAN ETI YIYEN KAFIR TAYLAND BUDISTLER!!! MAZLUM ARAKAN halkına ne zulüm ediyordur.

+18 - INSAN ETI YIYEN KAFIR TAYLAND BUDISTLER!!! MAZLUM ARAKAN halkına ne zulüm ediyordur.

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Gerçek Dost
    • » Açıköğretim mi okusam :D
    • » Evliyaullahtan Hikmetli kelamlar..
    • » kULAKTAN Dolma Bilgiler ile F.Gülen i...
    • » Riki Riki Rambooo...
    • » bizi izledinizimi
    • » Sesli Kur'an-i Kerim
    • » Yarbay İntihar Etti
    • » Samsun'da polis aracı tarandı: 2 şehit...
    • » `İsrail Gazze`ye Giden İnsani...

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » Mehmet Akif ve Düşündürdükleri - Milli...
    • » Adamina Göre Muamele/Kelam...
    • » HADİ oynayalım İhvan Küçük Türkiye...
    • » Messi ağlama duvarında , Ronaldo...
    • » Kadir mısıroğlu: Fethullah gülen'in...
    • » ihvanforum reklamlar...
    • » Seyyid Kutub'un Rafizi görüşleri....
    • » İstanbul’daki İki Çeçen Kampı İçin...
    • » Dolara tapan f. GÜlen
    • » Çiceklerin Dansı..
    Rabbimiz bize de cihad kapısını açsın, cihad yolunu göstersin, cihadı öğretsin ve cihadı sevdirsin. amin
    amacımız; dolares çiçeğini bulmak ve kalemimizle kanını akıtmaktır.

• Kıdemli Üye

Konular
      244

Budizm bir ahlâk dinidir - Fethullah Gülen

not: fetulah bey budizm için; "ahlak dini" diyor.!!! vah vah vah..... vah ki ne vah....

Allah ım bu zamanda biz kime güvenip inanacağız. sen bizleri selamete çıkar, sıratı müstakim den ayırma ya rabb. amin.
    Rabbimiz bize de cihad kapısını açsın, cihad yolunu göstersin, cihadı öğretsin ve cihadı sevdirsin. amin

• Kıdemli Üye

Konular
      244

+18 - BUDİSTLER, BURMA DA, MAZLUM HALKA SOYKIRIM YAPIYORLAR

• Kıdemli Üye

Konular
      166

Video igrenc, o yörenin insanlari böcek,köpek,yilanda yer, murdar,kokmus ette yerler, bunlardan insan et yemeleride beklenir.
    Katliamlari yapanlarida kiniyorum...
    fakat konuyu fethullah gülene getirmenide kiniyorum.
    Sanki bu katliamlari destekliyorlarmis gibi bir izlenim vermeye calisiyrsun oysa cemaat arakan icin defalarca para topladigina defalarca sahid oldum, ayrica kimse yokmu derneginin sayfasina girersen oradan bu yardimlari görebilirsin...

Ayrica, bakz.:
    http://www.haber7.com/guncel/haber/9...nlarina-yardim

Budizm ile Myanmar'da ki katliamlar arasında nasıl ilişki kurdun ben onu anlamadım.
    Budizm ahlak dinidir temel öğretisi ahlak terbiyesi
    Ancak Burmada olanların din ile ilgili olmadığı etnik bir çatışma olduğu aşikar.
    Gülen'in bu konuyla ilgisini tabi anlamak zor
    Videoyu izlemiş budizm lafı geçiyor duymuş uydurmuş bir konu...

Semavi dinleri saydıktan sonra Gülen, çokca inananı bulunan budizmden bahsetti. Video kesip biçilmiş sadece budizm iyi lanse ediliyor diye lanse edilmiş.
    "Budizm bir ahlak dinidir" Yani ilahi bir din değil,sadece etiğe uygunlardan oluşur. Allah Resülü güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildiğini belirtiyor. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Budizmle ilgili sözlerini çarpıtıp budizmi övdüğünü ve putperestliği övdüğünü söylemek kuru iftiranın zırvalama derecesidir. Budizm yeryüzünde yaşayan insanların hristiyanlık gibi,yahudilik gibi inandığı bir dindir. Onlardan farkı hristiyanlık ve yahudilik semavi din,budizm ise ahlak felsefesiyle oluşmuş bir dindir. O halde "budizm ahlak felsefesiyle oluşmuş bir dindir" demek budizmin ahlaklı,doğru bir din olduğu anlamına gelmez.Sadece o dinin temelindeki sisteme vurgudur. Tıpkı Hristiyanlıktan bahsederken semavi din denilmesi gibi.... Onlar da bu ilahi (müslümanlığın) dinin güzel ahlakına tesadüf eden bazı şeyler yaşıyor olabilir. Ancak bu onları müslüman kılmaz sadece ahlaki bir yaşam biçimidir.

Hocaefendininin şu sözü Budizm ahlak dinidir demenin Budizm insana ahlak kazandırır anlamına gelmediğini ortaya koyuyor =
    "... Her din,insanı edebli kılmaz,İslâm edebli kılar."
    http://tr.fgulen.com/content/view/475/3/

Üç büyük din demek üç hak din demek değildir. Buradaki "büyük" kelimesi nitelik değil nicelik anlamındadır. Üstünlük için değil sayıca çokluk anlamında kullanılmıştır. Yeryüzünde o dinin müntesiplerinin çok olduğu anlamındadır. Bu iftirayı atan türkçe de bir kelimenin birden fazla anlamda kullanıldığını unutup işine geldiği anlamında alıp çarpıtıyor. "Büyük" aynı zamanda yetişkin anlamında da kullanılır. Bu cerbezecilerin yarın iyice zıvandan çıkıp "üç büyük din din demekle dinlere üç yetişkin insan demek istedi,din mahluktur dedi" diye zırvalamaya kalkarlarsa hiç şaşırmam.

Hazreti Enes Zeyd İbnu Talha İbnu Rükâne (radıyallâhu anh) anlatıyor:“Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:“Her bir dinin kendine has bir ahlâkı vardır. İslâm’ın ahlâkı hayadır.” ve İbnu Abbâs radıyallahu anh anlatıyor:“Resûlullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki:“Her dinin (kendine has temel) bir huyu vardır. İslâm’ın bu huyu,hayadır.” Demek ki diğer dinlere din diyen ve diğer dinler için ahlak dini diyen bir tek hocaefendi değilmiş. İslam Fıkhında “Dinler” denince,3 şekilde bir tasnif söz konusu olmaktadır:

1-) Hak din,semavi din (İslam)
    2-) Aslı bozulmuş dinler (Hırsitiyanlık,Yahudilik gibi asılları semavi olmakla beraber günümüzda tahrif olmuş dinler)
    3-) Batıl dinler (asılları itibariyle de semavi olmayan Budism,Mecusilik gibi dinler)

"İnne’d-dîne indellâhi’l-İslâm” (Âl-i İmrân,19) “Allah katında hak din,İslâm’dır.” ayeti "Tek Din vardır o da islamdır" anlamına gelmez. "Tek -HAK- din vardır o da islamdır" anlamına gelir.

• Kıdemli Üye

Konular
      244

Alıntı Yeni-OSMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video igrenc, o yörenin insanlari böcek,köpek,yilanda yer, murdar,kokmus ette yerler, bunlardan insan et yemeleride beklenir.
    Katliamlari yapanlarida kiniyorum...
    fakat konuyu fethullah gülene getirmenide kiniyorum.
    Sanki bu katliamlari destekliyorlarmis gibi bir izlenim vermeye calisiyrsun oysa cemaat arakan icin defalarca para topladigina defalarca sahid oldum, ayrica kimse yokmu derneginin sayfasina girersen oradan bu yardimlari görebilirsin...

Ayrica, bakz.:
    http://www.haber7.com/guncel/haber/9...nlarina-yardim

Budizm ile Myanmar'da ki katliamlar arasında nasıl ilişki kurdun ben onu anlamadım.
    Budizm ahlak dinidir temel öğretisi ahlak terbiyesi
    Ancak Burmada olanların din ile ilgili olmadığı etnik bir çatışma olduğu aşikar.
    Gülen'in bu konuyla ilgisini tabi anlamak zor
    Videoyu izlemiş budizm lafı geçiyor duymuş uydurmuş bir konu...

Semavi dinleri saydıktan sonra Gülen, çokca inananı bulunan budizmden bahsetti. Video kesip biçilmiş sadece budizm iyi lanse ediliyor diye lanse edilmiş.
    "Budizm bir ahlak dinidir" Yani ilahi bir din değil,sadece etiğe uygunlardan oluşur. Allah Resülü güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildiğini belirtiyor. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Budizmle ilgili sözlerini çarpıtıp budizmi övdüğünü ve putperestliği övdüğünü söylemek kuru iftiranın zırvalama derecesidir. Budizm yeryüzünde yaşayan insanların hristiyanlık gibi,yahudilik gibi inandığı bir dindir. Onlardan farkı hristiyanlık ve yahudilik semavi din,budizm ise ahlak felsefesiyle oluşmuş bir dindir. O halde "budizm ahlak felsefesiyle oluşmuş bir dindir" demek budizmin ahlaklı,doğru bir din olduğu anlamına gelmez.Sadece o dinin temelindeki sisteme vurgudur. Tıpkı Hristiyanlıktan bahsederken semavi din denilmesi gibi.... Onlar da bu ilahi (müslümanlığın) dinin güzel ahlakına tesadüf eden bazı şeyler yaşıyor olabilir. Ancak bu onları müslüman kılmaz sadece ahlaki bir yaşam biçimidir.

Hocaefendininin şu sözü Budizm ahlak dinidir demenin Budizm insana ahlak kazandırır anlamına gelmediğini ortaya koyuyor =
    "... Her din,insanı edebli kılmaz,İslâm edebli kılar."
    http://tr.fgulen.com/content/view/475/3/

Üç büyük din demek üç hak din demek değildir. Buradaki "büyük" kelimesi nitelik değil nicelik anlamındadır. Üstünlük için değil sayıca çokluk anlamında kullanılmıştır. Yeryüzünde o dinin müntesiplerinin çok olduğu anlamındadır. Bu iftirayı atan türkçe de bir kelimenin birden fazla anlamda kullanıldığını unutup işine geldiği anlamında alıp çarpıtıyor. "Büyük" aynı zamanda yetişkin anlamında da kullanılır. Bu cerbezecilerin yarın iyice zıvandan çıkıp "üç büyük din din demekle dinlere üç yetişkin insan demek istedi,din mahluktur dedi" diye zırvalamaya kalkarlarsa hiç şaşırmam.

Hazreti Enes Zeyd İbnu Talha İbnu Rükâne (radıyallâhu anh) anlatıyor:“Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:“Her bir dinin kendine has bir ahlâkı vardır. İslâm’ın ahlâkı hayadır.” ve İbnu Abbâs radıyallahu anh anlatıyor:“Resûlullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki:“Her dinin (kendine has temel) bir huyu vardır. İslâm’ın bu huyu,hayadır.” Demek ki diğer dinlere din diyen ve diğer dinler için ahlak dini diyen bir tek hocaefendi değilmiş. İslam Fıkhında “Dinler” denince,3 şekilde bir tasnif söz konusu olmaktadır:

1-) Hak din,semavi din (İslam)
    2-) Aslı bozulmuş dinler (Hırsitiyanlık,Yahudilik gibi asılları semavi olmakla beraber günümüzda tahrif olmuş dinler)
    3-) Batıl dinler (asılları itibariyle de semavi olmayan Budism,Mecusilik gibi dinler)

"İnne’d-dîne indellâhi’l-İslâm” (Âl-i İmrân,19) “Allah katında hak din,İslâm’dır.” ayeti "Tek Din vardır o da islamdır" anlamına gelmez. "Tek -HAK- din vardır o da islamdır" anlamına gelir.

ifrat noktasındasınız.

fetulah beyi kurtaracağım diye kıvranıp duruyorsunuz. lütfen vicdanınıza bir danışın.

• Kıdemli Üye

Konular
      166

Yazdiklarimi okudunmuuda böyle yaziyorsun? Fethullah gülen hocanin katliamlarla ne kadar alakasi varsa benim yazdiklariminda ifratla okadar alakasi var. zaten vicdanimla tartarak yazdim yazacaklarimi,eger katilmadigin bir nokta var ise, alinti yap,tartisalim...

+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler