+ Yeni Konu aç
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
19 sonuçtan 13 ile 18 arası

Konu: Tayyib erdoganin ciddi bir hatasina dikkat cekmek istiyorum:

 1. #13

  • Kısıtlı Erişim
  • Offline

   Üyelik tarihi
   19-10-2010
   Mesajlar
   7.193
   Konular
   171

  Standart

  Gerçek İslami siyaset daha doğrusu Kuran ve Peygamber siyaseti bir dava uğruna kâr zarar hesap etmeden körü körüne koşmak, inatlaşmak değildir. Günümüzün dar ve basit tanımıyla politika değildir. Particilik yapmak değildir. Gerçek siyaset “Har zaman” “Her durum” ve “Her şartta” olayları ve gelişmeleri “kendi lehine” “Davası, düşüncesi ve inançları” lehine çevirme sanatıdır. Dolayısıyla gerçek siyasetçi politikayla, particilikle hiç uğraşmadan, hedef tahtası olmadan, “sessiz ve derinden” çalışarak da bunu başarabilir. Hatta başkalarının gözünde uzun yıllar bir “Hiç” ve “Kaybetmiş” de görünebilir.Gerçek siyaset aynı zamanda “Aktif” sabrı da gerektirir. Aktif sabır günü birlik gösterilen sabır değildir. Gerçek sabır “Sonuca ulaşana kadar” gösterilen sabırdır.  Herkesin bildiği gibi Gülen Cemaati hükümete ta başından beri her açıdan olağanüstü destek verdi.Yine herkesin bildiği gibi Gülen Cemaati'nin uzun yılların büyük emeği ve titizliğiyle adeta iğneyle kuyu kazarak gerçekleştirdiği başarı ve bu başarıyı hükümetle paylaşması sonucu darbeci Ergenekoncular tam köşeye sıkıştırılmış ve ümüğü sıkılacakken...

  Başbakan Tayyip Erdoğan
  “1 dalga, 2 dalga, 3 dalga, 4 dalga filan... Bunlar toplumun huzurunu da doğrusu kaçırıyor. Bundan bizler de ciddi manada rahatsızız. Atılması gereken adımlar atılır, biter geçer. Ama bu dalgalar böyle arka arkaya geldikçe kusura bakmasınlar, bu dalgalarda bu ülke boğulur. Bu kadar bu iş bence uzatılmamalı.”
  http://www.aktifhaber.com/28-subat-d...ur-599782h.htm  ...darbeci Ergenekoncular tam köşeye sıkıştırılmış ve ümüğü sıkılacakken...

  Özel yetkili mahkemeler kaldırildi
  http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/...ildi/667322.0/  ...darbeci Ergenekoncular tam köşeye sıkıştırılmış ve ümüğü sıkılacakken...

  Başbakan Talimatı Verdi, Dershaneler Kapanıyor
  http://www.abbasguclu.com.tr/dershan...kapaniyor.html  ...darbeci Ergenekoncular tam köşeye sıkıştırılmış ve ümüğü sıkılacakken...

  İstihbaratta Cemaat tasfiyesi
  http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...k-haberi-75839


  Sonuc:

 2. #14

  • Bu ülkenin yerlisi
  • Offline

   Üyelik tarihi
   22-11-2009
   Mesajlar
   4.753
   Konular
   67

  Standart

  Şu yeni osmanlıkadar hayallerde gezen adam görmedim

 3. #15

  • Asistan
  • Offline

   Üyelik tarihi
   08-02-2013
   Mesajlar
   411
   Konular
   43

  Standart

  hata başbakanın değil başbakanın etrafındaki danışmanlar

  başbakanın bu danışmanlarla çalışması yine başbakanın suçu değil

  çünkü başbakan bütün Türkiye'nin başbakanı her kesimden insanla işbirliği yapması gerekir

 4. #16

  • Kıdemli Üye
  • Offline

   Üyelik tarihi
   15-10-2006
   Mesajlar
   5.489
   Konular
   114

  Standart

  Alıntı bakış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Şu yeni osmanlıkadar hayallerde gezen adam görmedim
  Hiç birşey göremediğin için adını bakış koydun galiba.
  Bence bakmayış olsaydı daha doğru olurdu. He he..
  ...Ve reis gider...
  bakış (06-08-2013) Bunu beğendi

 5. #17

  • Kısıtlı Erişim
  • Offline

   Üyelik tarihi
   19-10-2010
   Mesajlar
   7.193
   Konular
   171

  Standart

  Alıntı Yeni-OSMANLI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Içimizdeki ajanlar ve casuslar, kraldan ziyade kralci görünerek, zâhiren kendilerini son derece sofu ve dindar göstererek cemaatleri ve hizipleri birbirine düsman edecek seytanliklar yaparlar. Bir cemaat içindeki ajan, bir seye aktir derken, öbür cemaatteki karadir der. Bu seytanlarin pesine düsen ahmaklar (herkesi kasdetmiyorum, akli basinda olan Müslümanlar üzerlerine alinmasinlar) bunlara uyarlar, Islâm ittihadini, uhuvvetini ve vifakini kendi elleriyle dinamitlerler.

  iste bu fitneciler (ajanlar) akp hükümetini (daha dogrusu tayyip erdogani) yalan ve yanlis bilgilerle kendisini destekleyen cemaatlere karsi kiskirtti.
  Bu cemaatlerin arasinda yukarda bahsetmis oldugum egitime ve güc merkezlerinde söz sahibi olma calismalarina agirlik veren cemaat özellikle hedef secildi, akp bunlara karsi tahrik edildi,bu cemaatin uyarilari dikkate alinmadi, farkli manalar verildi,ard niyet zanninda bulunuldu,cemaate karsi baslatilan iftira kampanyalari ciddiye alindi ve sonndada oyuna gelinerek son dönemde özellikle bu cemaat hedef secildi.

  -derin devlete hesab soran özel yetkili mahkemelerin kapatilmasi girisimi...
  -Dersanelerin kapatılması girişimi...
  -emniyetteki ve diger güc merkezlerindeki tasviye girisimleri...


  Tüm bunlar akp hükümetinin düsmani yanlis adreste aramasinin delilidir ve uzmanlarca "kendi bacagina kursun SIKIYOR", " üzerinde durdugu agacin DALINI kesiyor" manasinda degerlendirildi, yapma etme,yanlis yapyiorsun diye uyarildi ama bu uyarilar dikkate alinmadi!
  (Tarih haziran 2013)
  zamaninda sizleri uyarmistim. ve uyarilarima devam ediyorum:

  DIKKAT !!! HEDEF HÜKÜMETE KENDi ELiYLE ÜZERiNDE DURDUGU DALI KESTiRMEKTiR
  Son operasyonun (Yolsuzluk ve ihale operasyonu) "arkasinda cemaat var" algisi olusturulmaya calisilsada bu operasyonun ASIL HEDEFI CEMAATTIR.
  Amac, hükümet kanadinda "cemaat=neo ergenekon==örgüt" ALGISINI pekistirerek hükümet eliyle cemaati hedef alma operasyonunu hizlandirmak ve böylece yillardan beri ASIL ergenekona karsi en etkin sekilde mücadele edenleri tasviye etmek, hükümetin en büyük destekcisinin gücünü hükümet eliyle kirip hükümeti zayiflatmaktir, yani bir tasla iki kus birden vurmaya calisiyorlar. Bir yandan hükümeti ve akp tabanini cemaate karsi carpitmali abartili haberlerle tahrik edip diger yandan cemaatin HAKLI tepkilerini abartarak sanki hükümete topyekun savas acmislar, gezicilerle bir olmuslar görüntüsü vererek üzerinde durduklari DALI kendi elleriyle kesmelerini saglamaya calisiyorlar. Bir baska ifadeyle ergenekon simdiye kadar atatürkcü ve laikci maskeyile Hocaefendiye ve cemaatine saldiriyordu, simdi ise akp ve islamci maskesiyle saldiriyor, amac ise ayni, hedef 80 yildir milli ve manevi degerlerimize savas acan derin devletin gücünü zayiflatan vatanimizin gercek sahiblerini bölüp parcalamaktir ve bu oyuna hükümet maalesf alet olmaktadir.
  Evet, derin devlet akp nin icine sizmistirr ve basta basbakanimiz olmak üzere hükümeti yalan ve yanlis bilgilerle yanlis yönlendirmektedirlar.
  Derin devletin akp ye sizdigi iddiasini AKP li milletvekilleri bile savunuyorlar bunlardan biri Şamil Tayyar:

  "Derin devlet konsept değişikliğine gitti, AK Parti ile çatışmaktan vazgeçti çünkü bu yolla deviremeyeceklerini anladılar. AK Parti direndikçe de millet destek verdi. Bu mücadeleden hep AK Parti kazançlı çıktı. Bunu gören derin yapı, 2010'dan itibaren AK Parti'yi kendine kalkan yaparak, şemsiyesi altına sığınarak kendi varlığını koruma ve uygun bir zamanda sahneye çıkma stratejisine döndü. Şu an bu strateji uygulanıyor..."

  "MİT operasyonu yanlıştır ve siyaset alanına müdahaledir. Ama önemli bir boyutu da var. MİT operasyonunun yanlışlığı üzerinden müsteşarı sahiplenirken dolaylı olarak MİT içindeki yanlış adamlara da sahip çıkılmak zorunda kalındı. MİT içindeki tüm unsurlar da bir kurumsal refleksle kenetlendiler. Bu kenetlenme doğru ile yanlışın da kenetlenmesine neden oldu. MİT içindeki yanlış adamları ayıklama ve temizleme imkanını ortadan kaldırdı. Biz bunu yapamadık. MİT içerisinde Hakan Fidan'ın altını oyan veya yukarıya yanlış bilgiler aktararak siyasi iradeyi etkilemeye çalışan ekipler var. Bunların tasfiye edilmesi lazım. MİT içinde böyle bir sıkıntı var. Bizim hiçbir komplekse kapılmadan yetkisini yanlış kullanan MİT olsun, emniyet olsun ya da bir başka kurum olsun her yerde gerekli operasyonu yapmamız lazım. Bu arada Ergenekon sürecinde, Balyoz davasında gerçekten ciddi katkı sunmuş, gece gündüz uyumamış, her şeyinden fedakarlık yapmış çalışan kadroları da korumak gerekir. Hak edeni sahipleneceksin; yanlış yapanı tasfiye edeceksin. Kim yaparsa yapsın."

  Şamil Tayyar AK Parti milletvekili

 6. #18

  • Kısıtlı Erişim
  • Offline

   Üyelik tarihi
   19-10-2010
   Mesajlar
   7.193
   Konular
   171

  Standart

  Dün irtica bugün cemaat!

  fitneye dikkat!

  Ergenekon süreciyle birlikte cemaate karşı yürütülen kara propaganda ve psikolojik savaş hız kazandı. Özellikle medya, cemaat fobisi oluşturmak için bir gayretin içine girdi. Hanefi Avcı olayı, Oda TV baskını, Ahmet Şık ve Nedim Şener'in tutuklanmaları, ÖSYM'deki şifre olay, basbakani dinleten "böcek" olayı ve son olarakta Yolsuzluk ve ihale operasyonu hiçbir delil olmaksızın cemaate fatura edilmek istendi.
  Bu bir operasyon, amac hükümet kanadini tahrik edip cemaati hedef almasini saglamaktir.
  Son 2-3 yildir akp maskesiyle cemaat aleyhine yürütülen operasyonlar ve tasviyeler pek dikkat cekmemis olsada dershaneleri kapatma girisimiyle acikcana ortaya cikmistir.
  Bu girisime HAKLi ve SEVIYELI tepkilerin abartilarak sunulmasi ve sanki cemaat akp ye savas acmis algisi olusturularak akp lilerin tahrik edilmesi fitne oyununu gözler önüne sermistir.

  Ahmet Taşgetiren'e göre, cemaate bu kadar çok saldırılması bir taktik ve "Bu medyatik projede aynı hizmet ve aynı düşünce paralelindeki insanların, muhafazakârların birbirlerine farklı bakmalarını sağlamak gibi bir hesap da var. Bu oyuna gelinmemeli." Taraf yazarı Emre Uslu ise Ahmet Şık olayından şifre iddialarına varıncaya kadar hemen her olayın arkasında "cemaat" arama girişimini "cemaat artık çok oluyor" duygusunu AKP'nin içine ve tabanına yaymak olarak açıklıyor.

+ Yeni Konu aç
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67