+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: nurettin veren

• yolumuz HALİDİYE yoludur

Konular
      20

Standart nurettin veren

arkadaşlar nurettin veren olayını birisi bana acıklaya bilirmi onu sizmi ihrac ettiniz yoksa kenmi cemaatten ayrıldı ayrılmasındaki neden neydi ayrıldıktan sonra neden bu kişden nefret edilir oldu cemaat içinde nurettin veren ismi geçtiginde bir duraksama oluryor neden

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Muhteşem Resimler
    • » Ahiret kardeşliği nasıl oluyor?
    • » Zeytinyağlı Patlıcan Dizme
    • » Gelsin
    • » Erdoğan Sarkozy'den çalınan çinileri...
    • » Bir hastalık sebebiyle de iğne...
    • » Tur dağında ne yazar
    • » Yahudi Kadınlarda Tesettüre Giriyor
    • » İslam ayrı mezhep ayrı değildir
    • » Gerçekleşmesi Muhtemel Nil ...

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » İşte ilk diplomat Sahabeler
    • » 313 Resul
    • » Namaz vakİtlerİ ve cem'-İ takdİm...
    • » Peygamberimizin cocuklari
    • » Bediüzzaman ve Risale - i Nur
    • » Risalet-i Ahmediyeye dairdir
    • » Haci Muhammed Bilâl-i Nadir Hz.
    • » İmam Şamil.....
    • » yetiş
    • » Onun Uğruna.
    De korkma Müslümanım, göğsün imanla dolsun,
    İrtica İSLAM ise, başımın tacı olsun,
    Davamızın özü berrak, sonu toprak, dönen alçak olsun

•      SaLtan
    • Misafir

vermiş vermiş,
    vercek bişiyi kalmayınca da hani bana die ağlamış hede.
    konu başlığıda burası değildi hem.hareretli tartışmalarla heycanlanmak isteniyorsa,her halukarde başka yerlerdede açılabilirdi.acaba neden nurettin veren birden böyle u dönüşü yapıp bütün din,islam ve cemaat düşmanlarıyla birlik olup hizmeti karalamayla yeltendi.o soruda sorulabilirdi.
    her cumartesi akşam ı ulusal kanalda ne işi var bu adamın.ne yapılmışta kendisine,böyle galiz böyle nefret dolu ve sağa sola savrulan çılgın kurtlar gibi.işçi partisine katılması niyetinin ne olduğunu göstermezmi..tamamen rant peşinde,ama ne yapsa ne dese yüzüne gözüne bulaştırıyor..

• TechnicaL UseЯ

Konular
      450

nurettin veren de kim biri bana tanıtabilirmi...
    Fikri konularda ve münazara başlıklarında yazdığım mesajlar tamamen şahsi görüşümdür.

•      SaLtan
    • Misafir

nurettin veren hocaefendinin ilk görev yeri olan(vaizlik+imamlık)izmir-kestanepazarında çocukken kendisine islamiyeti,kuranı öğrettiği ve son 2005 yılına kadar yanından ayırmadığı şahıs.asya finans ve fatih üniveristesi kurucularındandır,hizmet büyüyüp,semizlendikçe bu adam beş kuruş katkısı8isim olarak mütevelli heyetinde,kanunlar gereği) olmadığı halde asya finanstan büyük meblağda para talep etmiştir.kendine bu para verilmeyince milyon dolardan bahsediliyor....cemate sırt dönüş doğu perincek,hikmet çetinkaya gibi adamlarla işbirliğine girip hocaefendi ve hizmet hakkında ağza gelmeyen iftiralar atmıştır.

iftiralardan bazıları.

fetullah gülen hakkında "..bir mevlana ve yunus emre gibi takdim edilen bir insanın bugün irak'ta 400 bin müslümanın ölümüne yol açan amerika'da ne işi var? siz hiç 137 dönümlük arazide 8 villa içinde 100 hizmetkârla yaşayan bir yunus emre gördünüz mü.." demiş

oysa abd de oturduğu ev yiğenine ait olup yeri geldiğinde oturduğu evin resmini buraya aktaracagım..

bir röportajında.

röportajda belirttiği:
    "bana "hoşgeldin" bile demedi fethullah gülen.... ..... sadece yüzüme baktı ve kapıyı kapattı. "
    fethullah gülen, öğrencilerini ve müritlerini dövermiş...

nurettin veren anlatıyor:

’’ cevdet türkyolu ’nun kafasında kaç tane sandalye, sehpa kırıldığını gülen’e sormak gerekir...

abdülkadir akşit ’in on iki yaşındaki oğlu mehmet akşit ’i hortumla öldüresiye kaç defa dövdü, onu da sormak gerekir...
    siz inanıyormuusnuz bunlara.

iki site bir nurettin verenin resmi sitesi birde hocaefendinin onun iftiralarına verdiği yanıtlar.

http://www.nurettinveren.net/modules/news/

http://tr.fgulen.com/a.page/basindan...le/a12994.html

• Sene;1400 sene önce...

Konular
      25

Standart Ce: nurettin veren

s.a

Belki içlerine iftiralar sıkıştırılmış olabilir
    nurettin veren in cemaat sonra sı gittigi sığındığı yerler de samimiyetini ortaya koyuyor... ajan ım acaba ?

ama benim dikkat çektigim nokta şurası

yine veren in ağzından şunlar var;

Bankanın gölgesinde kalmayın ve dinlenmeyin diyen hoca şimdi bankasyayı niye kurdu/kurdurdu ? Şimdi helal mi ?

Geçenlerde sizin cemaat den birine bu konuya açtım banka haram değilmi dedim ? Hayır dedi.. faiz haram.. banka niye haram olsun ? ????

Abdülsamet in Kur an ından başka bir şey dinlemezdik diyor
    Müzik haram değil mi bugün kendi şiirleri besteleniyor..... ? Hüzünlü gurbet gibi

stv de müzik programları var....

daha çokta her bakan göremiyor...

Banka haram diyorum deliller sunuyorum Ayet ve Hadis ile sıkışan cemaat üyeleri şunu diyor : Hoca efendinin bir bildigi hayır vardır bu işte

Tüh.... reziller....
    Allah ın bildigi nolacak ?

• Profesör

Konular
      29

Standart Ce: nurettin veren

nurettin veren.. cemaatten ayrılır ayrılmaz cemaat hakkında ileri geri konuşan bir zat.. söylemlerinde binbir çelişki olan bir zat.. tabi ki bazı noktalarda doğru yerlere değindi.. ama tvlerde konuşmalarını seyrettim.. çok çelişkili laflar ediyor.. yani açıkçası yakışmadı...
    Çünkü sadece yokluğun yetmez asla. . .

+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler