+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/4 1234 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Hizma Takmak GÜnah Midir?

• aşığım aşıksın aşık

Konular
      61

Question Hizma Takmak GÜnah Midir?

Merhabalar ben "bayanların hızma takması günah mıdır?" bunu çok merak ediyorum.Bu konu hakkında eğer günahsa arkadaşlar;bana delil sunarak açıklamanızı rica edeceğim

saygılar ve teşekkürler...

Tüm forumdan rastgele konular:

• » Teşekkür Etmek Nedir ?
    • » Bağışlamıyorum
    • » Muctehid Alimlerin Nazarinda Tasavvuf
    • » Takva, günahtan koruyan zırhtır
    • » Aşura Günü Şehid Olan İlk Kadın
    • » internet download manager (IDMAN) full...
    • » Erdoğan'dan Berkin Elvan için inanılmaz...
    • » Dünyanın hamile ilk erkeği!
    • » Nurulhak'ımızı Özlem ve Rahmetle...
    • » Abd'de "Kusursuz Kasırga"...

Aynı kategoriden rastgele konular:

• » veren elin üstünde benim elim var
    • » sihir ve kehanet
    • » Para ve elbise üzerine Kur'an-ı Kerim...
    • » Guslederken, guslettiğim suya bazen...
    • » Bulunan Mallar Hakkında Hükümler
    • » Tırnakları ojeli kadının abdesti ve...
    • » Kuran-ı Kerim'de ben yerine neden biz...
    • » Kabirde sorgu sual nasıl olacak açıklar...
    • » Gençler neden müziksiz duramıyor??
    • » Bazı duaların anlamları?

• Ordinaryus

Konular
      61

kadının güzelliyini ön plana çıkaran her şey günahtır.çünkü biz müslüman hanımları ancak eşlerimize süslerimizi gösterebiliriz güzelliyimizi eşlerimize sergileye biliriz .ve ancak böyle yaparsak ecir yani sevap kazanırız .öbür türlüsü hem bize yakışmaz hem de yünah.çünkü mevla ayetinde açıkça söylemiş zinetlerini örtsünler diye ayeti kerime nur suresi.33.

• Üye

Konular
      10

buna şöyle bir yorumda getirebiliriz: kişi kıyafet ve takı kullanımı konusunda dikkat etmesi gereken tek şey, karşı cinsin şehevi arzularını uyandırmamak!.. kıyafetiniz tesettürde olsa, vücut hatlarınızı ortaya çıkarıp, karşı cinsin şehevi arzularını hareketlendiriyorsa bu da günahtır.. bazı sapkınlar, yaradılış özelliğini gizleyip, müteddeyin insanların kalbi fesat diye yaptıkları yanlışın üzerini örtmeye çalışırlar.. oysa gerek kadın gerekse de erkek olsun yaratılış özelliği olan cinsel arzuları ve dürtüleri vardır. hal böyle iken, müslüman kadın ve kızlarımızın niyeti halis ise neden karşı cinsin arzularını harekete geçirecek kıyafetleri ve takıları giymek/takmak istesin?.. bunları yapıyorsanız, karşı cinsin ilgisinden hoşlanıyorsunuz demektir.

• aşığım aşıksın aşık

Konular
      61

Ya bi dakika yani bi hızma bir erkekte şehevi arzular uyandırabilir mi?yani bunu benim aklım almıyor.O zaman bir erkeğin ilgisini çekmiyeceğiz diye bize yakışanı değil de bizi rüküş gösteren şeyleri mi giyineceğiz?Hatta evden de dışarı çıkmayalım mazallah bi erkek görür de bizden etkilenir(!)
    JOHN COFFEY YAŞIYOR

• Üye

Konular
      10

sevgili kardeşim!.. ben dini konuların uzmanı değilim!.. ama soylenen ve yazılanların bana mantıklı geldiği noktalarını paylaşmaya çalıştım!.. bu durum elbette ki sizin takı ve kıyafet giyinmenize engel değildir. ancak şu hassasiyeti dikkatlerinizden kaçırmamanız gekir ki, siz yüce yaratan tarafından narin ve hassas yaratıldınız!.. bu kurallar sizi sıkmak için değil bilakis hem dünya hemde ahiret saadetiniz için konulmuştur. evli yada bekar mısınız bilmiyorum ama benim söyleyeceğim sonucu değiştirmez. siz eşinizi başka biriyle paylaşmayı düşünür müsünüz? eminim buna cevabınız hayır olacak!.. hassas bir erkeğin duyguları da; yanında eşi yada arkadaşının giyim ve davranışlarıyla başka bir erkeğin dikkatlerini çekme fobisidir... burada bahse konu olan hızma yı niçin takıyorsunuz? güzelliğinize güzellik katacak bir aksesuar olarak değil mi? ilk bakışta insanların dikkatlerini üzerinize çekmiş oluyorsunuz.. bu duygulara masum duygular diyebilir miyiz? size bakan herkesin bu gözle baktığını iddia etmiyorum.. ancak, bu tür bakışlara sebebiyet verdiğinizde yüce dinimizde günah işlemiş oluyorsunuz!..

• Sene;1400 sene önce...

Konular
      25

Sa.

Öncelikle kadının yeri evidir, zaruret haricinde evin dışında olması caiz değildir...

Kadının güzelligini başkalarına göstermesi haramdır, hızma; kadının kendini daha güzel göstermek adına yapılan süs değil mi ?
    İslamda moda yoktur, merak etmeyin rüküş olmazsınız, televolelelrden uzak durun

O zaman; makyaj ve sürmede haram değil, kaş almak da haram değil demek gerekir...

Şunu açıkça ifade etmeliyimki; Kadının güzelligi yüzündedir, kadın yüzüyle güzeldir, bütün güzelligi yüzünde zuhur etmiştir... Bunun için hem çarşaf farzdır hem yüze doğallığı dışındaki her müdahele haramdır...

Güzellik eşlere has bir olgu olduguna göre; güzelligin her türünü afişe etmek ve paylaşmak haramdır, hızma bu haram ı ikiye katlıyor...

Hem örtü emrini; sadece saç'a yada kıllara gelmiş gibi göstermek, hem sadece baş-örtüsü olarak algılamak ve anlatmak ve yaşamak,
    Kur'an ve Sünnet e muhalif tir....

Selametle...
    Dur (ma) yolcu...! Dur/du yolcu...!
    Zalim oldu, vurdu yolcu...!

+ Yeni Konu aç
Sayfa 1/4 1234 SonSon

Bu Konudaki Etiketler