Forum Bilgilendirme Mesajı

logo

Böyle olsun istemezdik ama...

İhvan Forum 10 yılı aşkın bir süredir yayın yapıyor. Yayın hayatı boyunca bir çok teknik sorunla ve siber saldırı ile karşı karşıya kaldı ancak yine de bizler yılmadan forumumuzu bugünlere taşıdık. Bazen hasetten bazen nefretten ve bazen de siyasi görüşten ötürü insanlar ihvan foruma saldırılar düzenlediler.

Yılmadık! Tıpkı ilk yola çıktığımız gün belirlediğimiz misyonumuz gibi "aşkla yola devam" dedik.

Son olarak yaklaşık 6 aydır veritabanımızda ki açıklar ve sonrasındaki virüs istilası maalesef bizi bir yol ayrımına itti. Ya ihvan forumu kökten kapatıp unutacaktık yahut yeniden temiz bir sayfa açıp canla başla yeni siteyi ayağa kaldıracaktık. Biraz riskli bir karar oldu ama biz ikinci yolu seçtik. Riskli çünkü forum sitelerine ilgi 10 yıl önceki gibi değil. İlk kurulduğumuz zamanlar bile günlük 20 bin sayfa gösterimi eşiğini rahatlıkla aşarken, büyüdükten sonra günlük 50 bin sayfa gösterimi ile yetinmezken bir anda sihirli bir değnek değmiş gibi günlük 4-5 bin sayfa gösterimlerine inen ihvan forumu yeniden sıfırdan kurmak ve ayağa kaldırmak çok kolay değildi.

İşte tam bu sırada Allah'a sığınıp sizlerden de yardım talep ediyoruz. Lütfen bizi yeni sitemizde de yalnız bırakmayın. Çok zor zamanlardan geçiyoruz ama yine de sizlerin bize sahip çıkacağınıza inanıyoruz.

İhvan Forum bundan böyle

www.ihvanforum.net

adresinden yayın yapacak.

Bekleriz.

Saygılarımızla İhvan Forum yönetimi

İletişim: fb.com/ihvanforum

Not: ihvanforum.org sitemizden yine de umudu kesmedik. Gerekli teknik temizliği sağlayabilirsek ve veritabanımızı tam anlamıyla düzeltebilirsek bu adresten yayınına devam edecek ancak yeni mesajlar ihvanforum.net adresinden sürecektir.

basliksiz-4