Üyelerle Röportaj

spesifik

آزادی قید و بند
Taleplerinde akabinde bismillah diyerek konuyu açıyorum arkadaşlar,her hafta forumdan bir kişiye dilediğiniz soruları sorabilirsiniz.Hafta çok olursa üç güne indirebiliriz.Kişinin ne derinlikte kendisini tanıtacağı bizzat kendisine kalsın..Hadi bakalım..

Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

veri

Yasaklı
TC. KİMLİK NO
AD-SOYAD
İŞYERİ
DOĞUM TARİHİ
şimdilik kafi:)

manifesto ilginç kişilik
nurcu görünüyor
lakin ne zaman forumda tartışmalar yatışsa ortaya bana saçma gelen bir konu açıyor
hurra:)
bu hurra dan sonra günlerce kayboluyor
tam o tartışma yatıştı
manifesto ortaya çıkar

ilginç bir durum

öncelikle öğrenmek istediğim kaç nickle girdiği.
yönetimde yer alıp almadığı
yaşı:)

manifesto

Yasaklı
İhvanda 6 yıldır yazıyorum aslında benim maksadım epeydir birlikte yazdığımız arkadaşları tanıyabilmekteydi.

Çünkü bazı konular çokça tartışılıyor ve muhatabın hakkında sadece takma ismi hakkında bilgin oluyor.

Belki seni sinir etmek isteyen bir çocuk belki de daha çocuk bile değil..

Enes hocam @aLi'ce ile farklı bir forumda yazıyorduk derken ihvan'da bulduk kendimizi.Sonrası bugün

ihvan'a üye olduktan sonra hayat arkadaşımla tanıştım,evlendim,bir erkek çocuğum oldu okulu bitirdik iş hayatına başladık.30. yaşımızı geride bıraktık.Düzce'yi adapazarını gördük..
Referandumda birlikte evet dedik
Seçimlerin coşkusunu birlikte yaşadık

Erzurum doğumluyum köyümüz eski ermeni köyü tehcirden sonra Rize tarafından yerleşmişiz.
Gebze ise benim ikinci memleketim oldu.
Okuduk, okurken cemaatle tanıştık, yurtta kaldık evde kaldık kolejde kaldık.Akif pasif bir çok şeyler yaşadık..

Yurt dışına gittim 2 yıl Kırgızistanda eğitim aldım Cengiz Aytmatov'u doğduğu evde ziyaret edip "Beyaz Gemi" ile meşhur olan Issık-Göl kenarında mangal yaptığımız günler yaşadık..Sevgili Hocam Hekimoğlu İsmail'i hastalığından sonra ziyaret ettik duasını nasihatini aldık,hepsi ben ihvana üye iken yaşandı..

dış ülke tecrübesi yaşadık rusça öğrenmeye çalıştık kırgızlarla tanıştık Uygur Türkleri ile tanıştık Ruslarla tanıştık.Hicreti, yaşananları gördük.Misyonerlerle tanıştık hayatın boşluk kaldırmayacağını bizzat orada gördüm.Senin dolduramayacağın alanı başkaları dolduruyordu.
Sonra kendi işimize daldık cemaat ile gönül başımız kaldı hepsi bu.
Şimdi arkadaşlarla bazı zamanlarda bir araya geliyoruz sohbetlerini dinliyorum eski aktif bağım kalmadı anlayacağınız.
Ehli dünya işlerine daldık..
Şiirler yazdık kitaplar okuduk Nurları bitirdik zaman geldi geçti işte..

manifesto

Yasaklı
öncelikle öğrenmek istediğim kaç nickle girdiği.
yönetimde yer alıp almadığı
yaşı

@veri , yönetimde yer aldım çok eskilerden di tarihini ben bile hatırlamıyorum
Tek bir nikim var ihvanda manifesto başkası ile karıştırma, vakit kaldıkça başka forumlarda da yazıyorum
Kişisel bloglarım da vardı www.karsidevim.wordpress.com ve www.millicumhuriyet.wordpress.com
Ama TİB ve İLBER ORTAYLI ile mahkemelik olduk
Karsidevrim , mahkeme kararı ile kapatıldı.Açılması için uğraşıyorum :)

veri

Yasaklı
@veri , yönetimde yer aldım çok eskilerden di tarihini ben bile hatırlamıyorum
Tek bir nikim var ihvanda manifesto başkası ile karıştırma, vakit kaldıkça başka forumlarda da yazıyorum
Kişisel bloglarım da vardı www.karsidevim.wordpress.com ve www.millicumhuriyet.wordpress.com
Ama TİB ve İLBER ORTAYLI ile mahkemelik olduk
Karsidevrim , mahkeme kararı ile kapatıldı.Açılması için uğraşıyorum :)
repine yazıcaktım ama uzun olucak

iki mesajında çok güzel
ama ikincisinde tib i anlarım ama ilber ortaylı ile alakan nedir

not sanal arkadaşlıklara güvenme:) yaşın kaç bilmiyorum amca dayı ağbi nasihati uygun şekilde ifade edebilirsen sevinirim

Enes

İhvan Forum Üye
Manifesto beni sevir misin? :)

Eski günlerii özliyir misin?

Eski takımdan kaç kişi kaldık ki hem :)

(not teknik çalışma mesajımı silmiş şikayet etmeden yeniden yazıyorum) :)

ibrahimi

Has Uşak
@manifesto bu kadar iş yaptın neden bunları burada paylaşmadın merak ediyorum. Yurtdışı tecrübelerini ünlülerle görüşmelerini paylaşabilirdin.

@veri yakında gölgenden korkacaksın

manifesto

Yasaklı
@manifesto bu kadar iş yaptın neden bunları burada paylaşmadın merak ediyorum. Yurtdışı tecrübelerini ünlülerle görüşmelerini paylaşabilirdin.

@veri yakında gölgenden korkacaksın

Yurt dışı yurt içi öğrencilik yılları aktif geçti.Evlenince ise iş güç kapandık eve ve işe başka da bir şey yok.
Hekimoğlu İsmail ile TİMAŞ'a ziyaret sırasında kısa süre görüşebildik ayaküstü odasında misafir etti,kitaplarla dolu küçük bir oda.
O zaman yaşadığı kısmi felçden yeni çıkmış toparlamaya çalışıyordu,güç bela konuşuyor o yaşına rağmen TİMAŞ'dan ayrılmıyordu.Oğlu zaten hissedarı.
Kitaplarını hayranlıkla okuduğumuz insanı karşımızda görünce insan şaşırıyor,imzalı kitabı bir hatıramdır.
Rahmetli CENGİZ AYTMATOV çok mütevazi bir isim,bir çok kez Türk kolejine gelmişti.
Doğduğu ev şuan müze zaten ,derme çatma kulübe gibi bir ev.Türk arkadaşlar olarak Nevruz şenliklerinde ayaküstü konuşabilmiştik.
Nevruz orta asyada hala tazedir diridir kutlanır.
Kımız içtik kopuz çaldık
Yaşadığımız şehir Çin'e 60 km uzaklıkta sınır şehriydi.
Doğu Türkistanlı çok öğrenci vardı Çin içinde kalamamış daha rahat bir ortamda eğitim almak için gelmişlerdi
Onlar Çin ve baskı politikalarını anlatırlar bizler de oraya niçin geldiğimizi anlatmaya çalışırdık
Derslere çokça katılırlardı.
İnsan öğrencilik yıllarını iyi değerlendirmeli.İş hayatı çok şeyi bitiriyor.

Manifesto beni sevir misin? :)

Eski günlerii özliyir misin?

Eski takımdan kaç kişi kaldık ki hem :)

(not teknik çalışma mesajımı silmiş şikayet etmeden yeniden yazıyorum) :)

Evet Enes hocam nerden nereye.. yaşlandık saçlarımıza aklar düştü

z£LaL

Börtecine
bende gebze'liyim :) sorularıma geçeyim :)

Ruha şifa bir söz yazarmısın ? :)

Kitap tavsiyelerin ? :)
Yapmaktan en çok hoşlandığın şey?

Yediğin halde '' ben bununla doymam'' diyecek kadar karşısında zayıf olduğun yemekler ?

Aşağıdakiler senin için ne ifade ediyor/kısaca tanımlar mısın?
Aşk:
Sevgi:
Hayat:
Dostluk:
Para:
Ölüm:
İş:

çok mu oldu :D

manifesto

Yasaklı
bende gebze'liyim
hemşehri çıktık demek @z£LaL,ruha şifa mıdır bilmem ama sevdiğim sözler var,lise yıllarında okuduğum ve hiç aklımdan çıkmayan bir sözdür
"Her şahsı harîm-i hakk'a mahrem mi sanırsın. Her tâc giyen çulsuzu Edhem mi sanırsın" Ziya Paşanın olduğu söylenir..

Madem kitap diyorsunuz , bekar arkadaşlar kitap okumanın tadını sonuna kadar çıkarsın çünkü evlenince ve iş hayatına başlayınca vakitleri ve atmosferleri olmayabilir.
Ölmeden önce okuyun :)
Semerkand,Afrikalı Leo (Amin Maalouf)
Evleda Gül Sarı,Beyaz Gemi (Cengiz Aytmatov)
Tolstoy'u mutlaka okumalı "Diriliş,Hacı Murat,İvan İlyiç'in Ölümü,İnsan Ne ile Yaşar"
Maksim Gorki "Ölü Canlar"
Dostoyevski "Suç ve Ceza,Beyaz Geceler"
Baş yapıt Goethe'den FAUST

..Klasikleri okumadan evlenmeyin :)
Yerli Yazar son kitaplardan fikrim yok çünkü yaklaşık 5 yıldır kitap okumuyor gibiyim

Ama çok değerli isimler var kitabını okuduğum yazarlar Hilmi Yavuz ,Mustafa Armağan,Selim İleri,Elif Şafak,İlber Ortaylı,Aydoğan Vatandaş,Mehmet S.Aydın,John Esposito,Alen Makovsky,El Muhasibi,Cemil Meriç,F.Gülen ve Elbette Risale-i Nur.
Şimdi bunları yazarken okumaktan ne kadar uzaklaştığımı da hatırladım..

Devam edelim bakalım

Aşk: Eşim
Sevgi: Oğlum
Hayat: Oyun oyalanma
Dostluk: Kuma yazılan yazı
Para: Yokluğu dert
Ölüm: En nihayet
İş : Çok çalış az kazan dikkatli harca

@Dut_agaci , teşbihte hata olmazsa ve insanlar alınmasalar modası geçti diyecektim ancak henüz yapacakları hizmetler olduğunu düşünüyorum

HaZiRuN

Revizyonda
ne hoş bir başlık olmuş:) şimdilik göz gezdirdim, sonra yorum yapacağım inşallah...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bayağı düşündüm manifestoya ne sorsam diye... Nurculuktan matematiğe bir çok soru geldi aklıma ama niyeyse hepsini eledim sonra. bu kadar zaman harcayıpta soru sormamakta iyi değil. Cevap beklemeden soruyorum.

1- Hala karpuz sergilerinde lüküs lamba yanıyor mu?
2- Alper Tunga öldü mü ? Aslında niye yaşadı ?
3- En kahraman kim ?
4- Bir gemi okyanusu 4 satte geçiyorsa 4 gemi bir saatte geçer mi ?
5- Gökten kaç elma düştü ve kimin kafasına ?
6- kaf dağı nerde ?
7- 2 kere 2 kaç etmez ?:gl

spesifik

آزادی قید و بند
@muallim08 sizin sorularınıza yanıt gelmemiş ama bir haftayı aştığı için konuğu değiştirmek istedim.
@(((__meftun__))) kardeşim bu bölümü ziyaret ettiniz mi bilmiyorum bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Benim şahsınıza soracağım ne tür kitaplar okumaktasınız?
Sizin 'beni bambaşka bir insan hüviyetine bürüdüğünü' düşündüğünüz bir eser var mı? nedir?

kebîkec

İhvan Forum Üye
@Büşra Betül,

Ben zaten cevap istememiştim. @manifestoyu severim. Olduğu gibi görünen bir insana benziyor. Terlemesin hocamız dedim.:gl

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yok ziyaret etmedim... Ben burada yeniyim yani forumda... Arkadaslari taniyalim önce...
Ebu'l Ala El Mevdudi'nin, Kur'an'a Göre Dört Terim adli eserini cok muhtesem bulmusumdur...
Seyyit KUTUB'un Yoldaki Isaretleri de öyle...
Hüsnü AKTAS'in Medeni Vahset'i de öyle... Kelimeler Kavramlar da zikredilebilir...
vs...

spesifik

آزادی قید و بند
Yok ziyaret etmedim... Ben burada yeniyim yani forumda... Arkadaslari taniyalim önce...

Erkek kardeşlerimizin talebi ile zaten tanışma babında açtık bu köşeyi,bayanların kendi kendilerine tanıştıkları bir
bölüm var ama arada burda da sormak istenilen olabilire binaen bayan kardeşlerimizi de yazacağım.
bazen munazara ettikleri kişileri yakinen tanımak istediklerini söylediler,siz bilirsiniz sorulara cevap verirsiniz
o zaman selam ederim,teşekkür ettim...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

Erkek kardeşlerimizin talebi ile zaten tanışma babında açtık bu köşeyi,bayanların kendi kendilerine tanıştıkları bir
bölüm var ama arada burda da sormak istenilen olabilire binaen bayan kardeşlerimizi de yazacağım.
bazen munazara ettikleri kişileri yakinen tanımak istediklerini söylediler,siz bilirsiniz sorulara cevap verirsiniz
o zaman selam ederim,teşekkür ettim...

İnşallah... Forumdan ayrılacaktım ama şu an buradayım... Başka bir zaman konuşuruz, tanışırız imşallah...

z£LaL

Börtecine
ayrı konu açılsa daha iyi olur böyle takip etmesi zor :S

3 güne bir bir üyeyi tanıyoruz konusundan bir farkı kalmıyorki