ömerusta ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Verda

Gales
Merhaba sn @ömerusta röportaj başlığımıza hoşgeldiniz bize kendinizden bahseder misiniz ne işle meşgulsunuz, nerde yaşıyorsunuz ve ihvan forumla nasıl tanıştınız ??

ömerusta

Kıdemli Üye
merhaba sorunuza yanıt vermeden önce size teşekür ederim böyle bir fırsat vermenizden ötürü tüm ihvan kardeşlerime vede misafir kardeşlerimede teşekür ederim benim gibi bir insana katlanacakları için

kara osman oğulları boyundanım mucurun obruk köyündenim muhamedi huyundanım bilen böyle bilsin beni
hakı bilir hak söylerim
yaratılmışım yaratılanlarla gönül eylerim
kuklası olmadım olmam ne ağların ne beyllerin
bilen böyle bilsin beni
35 yıldır kayseride yaşıyorum

üç çocuk babasıyım dört torun dedesiyim
51 yaşındayım
işimin bir resmi adı yok ölü toprak zanedilen tarlaları alırım

orayı bahceye bağya çeviririm satana kadar o bahcede ürünler yetiştirir vede pazarlarım sattığım zaman da yenisini alırım devam eder giderim
kadın ve toprağın kötüsü yoktur diyenlerdenim
kötü erkek vede kötü çiftçi var diyorum
ilmi konuda kuran dayresinde her soruya açığım yeterincede ilmim mevcuttur
arkadaşlara ricam kişiler hakında değilde konular hakında sorular sormasını istiyorum

Verda

Gales
Samimiyetiniz için teşekkür ederim. Belki yorucu fakat huzur veren bir işiniz var toprakla uğraşmak insanları yorduğu kadar da dinlendirir ben de kısa vadede çapa yapmış bir insan olarak söylüyorum bunları =) ihvan forumla nasıl tanıştınız??

ömerusta

Kıdemli Üye
evet toprak yorar fakat o işleri yapan kardeşlerimiz var makinalarımız var
ben teknik adam konumundayım hafta sonları vede yaz tatillerinde iki oğlum bir dağmadımda geliyor onlarda teknik yardımda bulunuyor lar
bizde herşeyde bir kolaylık mutlaka ön plandadır çok gezerim türkiyenin
çok yerini gezmişimdir oradaki çalışmaları yerinde takip ederim
dinlerim insanları her doğru beni bir ileri götürmüştür

ihvan formla tanışmamız gezerken rastladım o gün lerde islam seli
müslümannesil formlarına takılıyordum oralarda hemen hemen aynı fikirde insanlar vardı her konuya ya ya şa şa deniyordu oda insanda bıkınlık getiriyordu bende arıyordum güzel bir form ihvanı buldum ama
bursıda çok çekişmeli vede kısır çekişme fazla idi
birde mesihciye takıldık çok zıtlaştık baya bir sürtüşme oldu çünkü mesihci müslüman olmamaması na ramen islami konularda yazılar yazıyor altan altan hakaret vari kelimeler kuruyordu
bende kızıyordum fakat desdek bulamıyordum bizi ehli sünettci geçinen zavattan buda beni yeniden forma çekti

Verda

Gales
Farklı yerleri gezmek görmek çok iyidir insana vizyon katar ve tefekküre sewkeder. Mesihçiden bu kadar bahsetmişken Mesihçi de bi selam verirse iyi olur uzun zamandır görünmüyor.. =)

lafons7275

Kıdemli Üye
Peygamberimizi sav. rüyanda görsen ve sana dese ki Ehli sünnetten ayrılma, Alimlerin sağlam dediği hadisler benim sözümdür sakın şüphe etme dese, ne cevap verirsin?

ömerusta

Kıdemli Üye
evet onada alışmalıyız diyorum fakat benden saygı bekliyorsa
islama tabi olacak aksi halde idare ederim o kadar

ömerusta

Kıdemli Üye
Peygamberimizi sav. rüyanda görsen ve sana dese ki Ehli sünnetten ayrılma, Alimlerin sağlam dediği hadisler benim sözümdür sakın şüphe etme dese, ne cevap verirsin?

peygamber efendimizi rüyamda görsem uyandığımda şükür secdesi yaparım imkanım varsa tasadukta bulunurum kurban keserim
inanırımki o peygamberin kendisidir ruyama girmiştir
fakat ruya ile amel olmaz o peygamberlerin işidir bizim işimiz değil
biz zaten ehli sünnetteniz biz zaten hadisleri ret etmiyoruz
biz hadis diye uydurulan yalanları vede iftiraları ret ediyoruz
beygamber efendimiz sav de yalanları iftiraları sahiplenmez

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Sevgili,ömerusta'yı biz abi bilirdik-meğer yaş itibari amcamız olabilecek bir raddedeymiş.

Allah aileniz ve efradınız,bilhassa torunlarınıza hayır-bereket ve imanlı bir hayat nasib etsin.Ben sizin torunlarınızın adlarını merak ediyorum sevgili,ömerusta.Bir mahsuru yok ise bizlerle torunlarınızın adlarını paylaşır mısınız?

cemaliii

Kıdemli Üye
ömerusta menzilde yaşadığın olaylardan seni en çok soğutan hangisi oldu?mahsuru yoksa menzille ilgili olumlu veya olumsuz gözlemlerini paylaşır mısın?

ömerusta

Kıdemli Üye
Sevgili,ömerusta'yı biz abi bilirdik-meğer yaş itibari amcamız olabilecek bir raddedeymiş.

Allah aileniz ve efradınız,bilhassa torunlarınıza hayır-bereket ve imanlı bir hayat nasib etsin.Ben sizin torunlarınızın adlarını merak ediyorum sevgili,ömerusta.Bir mahsuru yok ise bizlerle torunlarınızın adlarını paylaşır mısınız?
teşekür ederim tüm dilekleriniz üzerinize olsun ALLAH c.c. razı olsun
torunlarımın en büyüğü 4 yaşında zeynep rana hanım oğlumun kızı
kızımın oglu üç yaşında sami eren efendi
onun küçüğü küçük oğlumun oğlu enes bey
onun küçüğü büyük oğlumun iki numara ömer aydın efendi
bu arkadaşların hepsi ayrı ayrı lezet te ayrı kokuda ayrı tatta
torun sahibi olan kardeşlerim bilirler evlatlarımızı bunlar kadar sevemedik neden ?genç insanlarız ayle yönetimi iş ekmek kavgası geçim derdi falan derken onlarla sevişme vaktimiz sınırlı oldu
şimdi ise torunlara ayıracak vaktiniz fazla iş sorun değil aş sorun değil
dünya sorun değil evet toruna bakan toprağa bakar toprağa bakan
evel vede ahire bakar

Verda

Gales
@ömerusta müslümanların bu kadar tefrika içinde olmalarını neye bağlıyorsunuz ??

ömerusta

Kıdemli Üye
@ömerusta müslümanların bu kadar tefrika içinde olmalarını neye bağlıyorsunuz ??

islam dini öylebir dinki içinize çekmedikce kuranı her şeye kılavuz etmedikce din ayrı devlet işleri ayrı dedikce dini kişiler üzerinden aldıkca vede bu kafir curuh yaşadıkca müslümanlar arasında tefrika bitmez amellerimizi ALLAH c.c. hın emrettiği gibi değilde şekiller üzerine kuruyoruz örnek bir vakit namazında bir camide ellerimi bağlamasam tayata sağ ayağımın parmaklarını dikmasem
namazdan sonra camide uzansam ya sopa yerim yada yemiş gibi laf duyarım nedir bu şekilcilik kardeşim asılı unutuyoruz eee
imanın şartı kaç hep bir ağızdan altı yok ya üstü desem veya dahada altı desem kavga başlıyor neden ?çünki bize bunlar küçükken tek tek öğretildi kulağımız çekildi fırçalar atıldı biz böyle iman ettik iman böyle olur kuralı kondu çocuk yüreğimize
imanın şartı birdir ALLAH c.c. iman diyorum güm kavga yok imanın şartı kuranın tüm ayetleridir hadi yine kavga yav bu güne kadar bu kadar alim evliya bilmiyorda senmi biliyon derler

işte düşünün şimdi müslümanların ne kadar kurandan uzaklaştırıldığını
ey iman sahibi insanlar sizler ALLAH c.c. ha vede gönderdiği elçiye
kurana uymadığınız müddetce ALLAH c.c. da sizleri mufak kılmaz
çünki bizler daha birde bir olamıyoruz onun kitabında bir olamıyoruz
şuncuyuz buncuyuz ama ALLAH c.c. cı değiliz şunculuk bunculuk bölücülüktür oysaki ALLAH c.c. parçalanmayı değil birleşmeyi emreder
bu değil devletlerde milletlere inmiştir evlerimize inmiştir
ben adı yamancıyım eşim sami efendşiye bağlı oğlum nur cömatinde kızım süleymancı torunum mahmut efendiye bağlı
iyi ya bütün ALLAH c.c. dostlarının evrahı sizin ev de ne mutlu size dersiniz
ya kuran bizim evdemi? bizim evdeyse bizniye hep bir yerde değiliz
niye ayrı ayrı tarikat vede cömatlerdeniz yoksa bu irşat eden insanların kitabımı ayrı yok ya olurmu ömer usta metotları ayrı
metotları ayrıysa neden hepsinden faydalanmıyoruz neden öbürüne saygı duymuyoruz ammmmma senin şeyhin benim şeyhimin şu tezini ret ediyor niye o kuran üzere değilmi ?
pek iyi benim şeyhim kuran üzere değilmi?
cevaplar sahiplerinde hep düğümlü kalıyor neden kuranı bırakıp insanlardean medet umuyoruz insanlarda ilim alırken kuranı hakim kılmıyoruz kurana aykırı hareket gördüğümüzde o bizim şeyhimizdir o bilir diyoruz o şeyhe veya o hocaya leke kondurmazken kuranı yok sayıyoruz tefrikayı biz ayleden başlatıyoruz toplumayayılıyor devletlere yayılıyor
aslımıza dönme zamanı gelmiştir bırakın şunu bunu onun evliyalığıda hocalığıda alimliğide hayırlı olsun kurana uyan bir öğreti kimde varsa o benim hocam alimim evliyam şeyhim olsun başımın üstünde olsun
eğer kurana uymuyorsa öğretisi ayağımın altındadır isterse babam olsun işte tefrikanın ilacı kuran vede insan

ömerusta

Kıdemli Üye
ömerusta menzilde yaşadığın olaylardan seni en çok soğutan hangisi oldu?mahsuru yoksa menzille ilgili olumlu veya olumsuz gözlemlerini paylaşır mısın?

cemalii gardaşım sorun çok yerinde vede çok önemli
kuran beni menzilden uzaklaştırdı neden önce kuran yokmu idi evet vardı fakat seyda kuranı benden iyi bilir vede yanılmazdı insan üstü bir
makam tayin etmiştim ona o zaman onun fikirleri beyanları önce ardında kuran geliyordu
kuranı okumak yerine anlamak yerine sofilerden sohbet dinlemek
hatme evlerinden siğara içmek çay demlenmek daha eftal oluyordu
seydanın sohbetler adlı eserinde derki denizin dibindeki balığın karnındaki yumurtayı bilmeyen sofinin gece yatağında kaç kez sağ kaç kez sola döndüğünü bilmeyen şeyhlik yapmasın gitsin çobanlık yapsın
diyordu bu beni çok düşündürdü gaybı ALLAH c.c. dan başkası bilmez
ancak onun bildirdikleri bilir pek iyi denizin dibindeki balığın karnındaki yumurtayı bilse bana ne faydası var bilmese banim neyim eksilir
veya ALLAH c.c. benim gizlimi gözetmek için seydaya ihtiyacımı var
sağımdan soluma dönmemi biliyorda ne haltlar karıştırıyorum neden bilmiyor zikir sayımı bana niye soruyor bunlar benim dinimi artırırmı eksiltirmi ? sorular yumağı ,
kör düğüm
oysa kuran ap açık bir kitap akıl sahiplerine bir çağrıdır

ikincisi abdul hakim şeyh
ondan oğlu muhamet raşide geçiyor
ondan kardeşi abdul bakiye geçiyor
muhamet raşidin oğlu seyit fevzetin bey
amcasını kabul ediyor şeyh olarak ne hikmetse geçiyor dayısına oda şeyh
onuda sevmiyorki bende şeyh olayım diyor oluyor birde bant yayınlıyor
sofilere seyitlerin kulu kölesi olacaksiniz ayaklariyle başiniza basacaklar
diy bas bas bağrıyor diyoruz yav hu bune iş siz karışmayın seyitlerin işine şeyhin işine bundanda bir hikmet vardır diyorlar evet hikmet var elbette bizi uyandırıyor kendimize getiriyor ne kadar kurandan uzaklaşmışız vah bize vah üzgünüm geçen yıllarıma

ömerusta

Kıdemli Üye
http://www.youtube.com/watch?v=1MUKWVoXZow

işte dinsiz bir adalet tin mutabı üzerindeki zulmü
ilşte tefrikanın başı adalet istiyorum sloganı atan kimden adalet istediğini bilmiyor kurandan uzak laştırılmış dinsiz adalet olacağını zannı ile haykırıyor dinleyin halimizi görün

ömerusta

Kıdemli Üye
cemalii kardeşim sakın yanlış anlama tasavuf karşıtı evliya düşmanı falan değilim fakat günümüzde evliyanın hocanın borsası kurulmuş
hatta kara borsası bile var benim rettim sahtekarınadır

http://www.youtube.com/watch?v=yJ9ty3l9cUM

Mesihçi

Ordinaryus
Merhabalar. Ömer Usta beni günahı kadar sevmez ve her fırsatta çatar sağolsun. Bende sırf o rahatsız olsun diye bu mesajı yazıyorum. :p Ama içini ferah tutsun artık konu da açmıyorum tartışmaya da girmiyorum. Siteye de iş olsun diye giriyorum. :)

KUZAT

Profesör
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...