ömerusta ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ömerusta

Kıdemli Üye
Merhabalar. Ömer Usta beni günahı kadar sevmez ve her fırsatta çatar sağolsun. Bende sırf o rahatsız olsun diye bu mesajı yazıyorum. :p Ama içini ferah tutsun artık konu da açmıyorum tartışmaya da girmiyorum. Siteye de iş olsun diye giriyorum. :)

merhaba mesihci seni sevmememdeki yegane sebep müslüman olmayışındır
yoksa insan olarak yaratılmış olarak seviyorum ha konu açmanın benim için bir sakıncası vede sıkıntısı yok
taki islam adına konuşuncaya kadar neden ?
övemezsin tabi değilsin sövemezsin inananlara hakaret etmiş olursun
yani islam dini adına konuşma yetkin yok ancak karalar iftira atarsın
oda senin kişiliğine uymaz
sorun varsa sora bilirsin kuran ışığında cevaplamaya çalışırım
hoşcakal teşekür ederim

lafons7275

Kıdemli Üye
Selamun Aleykum,

Diyanet İşleri : Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem, deniz de mürekkep olsa, arkasından yedi deniz daha ona katılsa, Allah’ın sözleri (yazmakla) yine de tükenmez. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Ayetten ne anlıyorsun.

ömerusta

Kıdemli Üye
Tasavvuf ehli evliya olarak görüp tasvip ettiğin sahtekar olmayan 5 kişi yazarmısın mahzuru yoksa

kuzat kardeşim önce katılımından dolayı teşekür ederim

önce şu evliya nedir ne değildir onu bir açıklayayım kendi bilgi çerçevemde kuran ışığında

Kur'ân-ı kerîmde meâlen buyruldu ki:

Mü'minler (inananlar), mü'minleri bırakıp da kâfirleri (inanmıyanları) evliyâ edinmesin. (Âl-i İmrân sûresi: 28)

2. Allahü teâlânın sevgili kulları, nefsin esâretinden kurtulup, sözleri, işleri ve hareketleri İslâmiyet'e uygun olanlar, devamlı Allahü teâlâyı hatırlayıp, ananlar.

bu ayete göre kötüden iyi evliyadır
talebeye öğretmen evliyadır
ALLAH c.c. inanıyor ondan korkuyorsa
ALLAH c.c. hın verdiği nimetleri ALLAH c.c. hın kullarına tasaduh ediyorsa
bu evliyadır
şimdi gelelim isim verme işine yukardaki vasıflar size uyuyorsa sizsiniz
kime uyuyorsa o evliyadır
kuranı öne çıkaran kuran ile hükmeden kuran ile ilim eden her yaşantısını kurana uyduranlara selam olsun hepsi benden evliyadır

ömerusta

Kıdemli Üye
Selamun Aleykum,

Diyanet İşleri : Eğer yeryüzündeki ağaçlar kalem, deniz de mürekkep olsa, arkasından yedi deniz daha ona katılsa, Allah’ın sözleri (yazmakla) yine de tükenmez. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Ayetten ne anlıyorsun.

aleykumselam

Kur'ân-ı Kerim » 31 / LOKMÂN - 27

ayetidir bunu siz belirtmemişsiniz biz belirtelim
bu ayete şöyle bakarsak yanılmadan hareket ederiz herşeyi yaratanı
yaratıklarından ağaçlar kalem olsa tüm sularda mürekkep olsa
yaratanı kuşatması mümkünmü ?değil
o zaman bu ayet teki maksat vede manaya iyi bakmak lazımdır
onun için önünden vede arkasındaki ayetleride okumanız gerekir
aksi halde böyle tek bir ayetle ne maksadı ne manasını anlıyamazsınız
o zaman önden bir kaç ayet arkadan bir kaç ayet daha alalımki hikmetini anlıyalım anlatalım

öndeki vede arkadaki okuduğumuzda
merhametinin azabını geçtğini büyüklüğünü
kudretini azametini anlatmaktadır

Havas

Kısıtlı Erişim
menzilde seni fırında ,fasulye tarlasında,çorba mutfağında çalıştırmadılarmı?:O

ömerusta

Kıdemli Üye
elbette çalıştım hizmet nimettir hikayesiyle fakat şu menzilden uzaklaşsın istiyorum konumuz daha yararlı daha ilmi konuları konuşalım istiyorum aksi halde zaman israfı menzili konuşmak diyorum
hakını helal et katılımın için teşekürler

ömerusta

Kıdemli Üye
arkadaşlardan rica ediyorum şahıslar vede kurumlar hakında soru sormasınlar kendi şahsıma özel sorabilirler dini ko0nuda sora bilirler
kuranla cevap verebileceğim hwer konuda sorun selamlar

lafons7275

Kıdemli Üye
arkadaşlardan rica ediyorum şahıslar vede kurumlar hakında soru sormasınlar kendi şahsıma özel sorabilirler dini ko0nuda sora bilirler
kuranla cevap verebileceğim hwer konuda sorun selamlar

İnşaAllah cennete girersin kardeşim, o vakit Rabbim sana iste diyecek. Cennette isteyeceğin ilk 10 şey ne olurdu? İkinci sorum, bu dünyada yapmayı çok isteyip de imkansızlıklar yüzünden yapamadığın 5 şey nedir?

ömerusta

Kıdemli Üye
İnşaAllah cennete girersin kardeşim, o vakit Rabbim sana iste diyecek. Cennette isteyeceğin ilk 10 şey ne olurdu? İkinci sorum, bu dünyada yapmayı çok isteyip de imkansızlıklar yüzünden yapamadığın 5 şey nedir?

inşALLAH c.c. kardeşim ALLAH c.c. dileyenide birlikte cennetine koyar
on şeyim olmazdı bir dileğim olurdu ümeti muhammedi af eyle derdim

insan lar hiç mutmain olmazlar dilek vede istekleri bitmez neden?
çünki eksik yaratılmışlardır hep tam olmayı isterler tam olan ise ALLAH c.c. dur işte o yüzden nefis hep ilahlık peşinde koşar
ancak kalpler ALLAH c.c. zikretmekle mutmain olur
imkansızlık diye bir kavramım olmadı o kavram en zayıfların kavramıdır rabbim dilerse bizim imkansız gördüğümüz her şeyi imkanlı kılar
ölüden diriyi diriden ölüyü çıkartana imkansız yoktur onun için isteyipte elde edemediğim bir şeye ancak ALLAH c.c. murat etmedi derim ALLAH c.c. muradı karşısında benim arzularımında anlamı kalmaz anlamsız birşeyide istemem saygılar

fakiri

Kıdemli Üye
Verdanım,
CENGİZHAN,kurani ve çelebiler'le de röportaj yapmayacak mısın? Forumdakiler bunların hayatlarını da dört gözle merak ediyor !
Hani, hem adamlara karşı biraz da ayıp kaçıyor !..

ömerusta

Kıdemli Üye
Verdanım,
CENGİZHAN,kurani ve çelebiler'le de röportaj yapmayacak mısın? Forumdakiler bunların hayatlarını da dört gözle merak ediyor !
Hani, hem adamlara karşı biraz da ayıp kaçıyor !..

fakiriiiiiii soracak sorun varsa sor merakını gidereyim eleştirin varsa eleştir a ma parazit yapma
olurmu?
işte gözünü yumup kurşun atmak diye buna denir kör gibi sağ sola saldıracağına hodri meydan sor soracağını verelim kuran ışığında
sende münkir münafık diye küfürden kurtul iftiradan kurtul en azından
tüm okuyan kardeşlerimizde görür olup biteni

ömerusta

Kıdemli Üye
fakiri paraziti kesti üyelerimizden sorularını sormalarını arzu ediyoruz

Verda

Gales
Sevgili omerusta roportajimiz sekteye ugrayip yarim kaldigi icin kusura bakmayin lutfen fakat b.sayarda problem dewam etmekle birlikte bir muddet daha boyle ara ara girecegim icin roportaji burda nihayetlendirelim ins. roportaj konugumuz oldugunuz icin tesekkur ederiz ..

ömerusta

Kıdemli Üye
Sevgili omerusta roportajimiz sekteye ugrayip yarim kaldigi icin kusura bakmayin lutfen fakat b.sayarda problem dewam etmekle birlikte bir muddet daha boyle ara ara girecegim icin roportaji burda nihayetlendirelim ins. roportaj konugumuz oldugunuz icin tesekkur ederiz ..

önemli değil ben teşekür ederim

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Selamunaleyktm Ömerusta, açıkcası vakit yetersizliğinden konuyu inceleyemedim ama soracağım sorular cevaplanırsa memnun olurum.1. Nerelisin, nerede oturuyorsun, ırkın nedir? 2. İtikad imamın kimdir, mezhebin nedir, cemaatin kimdir ve sevdiğin alimler kimlerdir?Bunları merak ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...