Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

hotaru

Profesör
Aşının yan etkilerini covide bağlamak da moda oldu artık.. Kibirle bir araya gelen "ilim"den Allah'a sığınırım..

3 hafta kadar önce ev kazası geçiren küçük oğlumla acildeydik. İlk müdahaleler falan yapıldı neyse o uyudu biz eşimle başında bekliyoruz. Bu arada başka hastaların yanına geliniyor, gidiliyor, hikayeleri alınıyor. 17 yaşında 2 doz sinovac vurulmuş 4 gün öncede biontech vurulmuş bir çocuk göğüs ağrısı şikayetiyle acilde. Yanına gelen intörn, kardiyologla görüştüm biontech aşısı vurulanlarda görülen bir durummuş, dedi. Az sonra yanına gelen dr hikayesini tekrar dinledi ve sen niye vuruldun ki aşı? dedi. Hikaye bu kadar...

Rabbim ümmeti de insanlığı da selamete çıkarsın..

hotaru

Profesör
bu soruyu sormak bile abes
ilme teslim olun
şakası yok ucunda ölüm var
aşı olmama konusunda ikna ettiğiniz bir yakınınız virüsten ölürse
ne hissedersiniz
ki
bir çok aşı karşıtı covidden öldü
yazık ya
tam cahillik paranoyalık bir vaka aşı karşıtlığı

Sizin aşı için ikna ettiğiniz biri aşının yan etkilerinden ölürse ne hissedersiniz?
Bilim %100 doğru değildir, körü körüne bilime inanılıp güvenilmez. Siz faydasına inanır vurulursunuz, ben zararının çok olduğunu düşünür vurulmam. Kimsenin kimseyi cahillik ve paranoyaklıkla itham etme hakkı yoktur!

2 doz aşılı kızkardeşim 2.kez coronaya yakalandı ve ben temaslıyım. Herhangi bir belirtim yok, test vereyim işime döneyim diyorum aşısızsın 10 gün evden çıkamazsın diyorlar! Eğer aşım olsa idi 5 gün dışarlarda gezip tozup 5.günün sonunda verdiğim test sonucuna göre muamele görecektim. Bu mu bilim? Ben bu bilime mi güveneyim?

Darul_Beka

Profesör
Sizin aşı için ikna ettiğiniz biri aşının yan etkilerinden ölürse ne hissedersiniz?
Bilim %100 doğru değildir, körü körüne bilime inanılıp güvenilmez. Siz faydasına inanır vurulursunuz, ben zararının çok olduğunu düşünür vurulmam. Kimsenin kimseyi cahillik ve paranoyaklıkla itham etme hakkı yoktur!

2 doz aşılı kızkardeşim 2.kez coronaya yakalandı ve ben temaslıyım. Herhangi bir belirtim yok, test vereyim işime döneyim diyorum aşısızsın 10 gün evden çıkamazsın diyorlar! Eğer aşım olsa idi 5 gün dışarlarda gezip tozup 5.günün sonunda verdiğim test sonucuna göre muamele görecektim. Bu mu bilim? Ben bu bilime mi güveneyim?

bu konuda yazmayı bile abes buluyorum
ancak başınıza gelirse anlarsınız ki istemem
aşı vurulmadığı için ölenin yakınları yada hastalığı çok ağır geçiren kişiler bu tür mesajlarınızı görse
ne derdi size acaba

cahid

Kıdemli Üye
bu soruyu sormak bile abes
ilme teslim olun
şakası yok ucunda ölüm var
aşı olmama konusunda ikna ettiğiniz bir yakınınız virüsten ölürse
ne hissedersiniz
ki
bir çok aşı karşıtı covidden öldü
yazık ya
tam cahillik paranoyalık bir vaka aşı karşıtlığı

Hiçbir şeyi araştırmadan televizyondan anlatılanlara inanırsanız böyle düşünmeniz normaldir.. Deccal da kendine göre ilim sahibi olacak hangi ilme teslim olalım?

Aç oku bu kadar "sporcu" virüsten değil aşıdan öldü.. Aşı karşıtı olup virüsten ölenlerin bir kısmı yanlış tedavilerin kurbanı olurken bir kısmı da kronik hastalıkları olanlardı.. Aylardır bu sayfaya belki 1 kere girmemişsindir bu kadar sayfada anlatılanları açıp okuma zahmetinde de bulunmamışsındır muhtemelen.. Sizler "ilme" teslim olun bizler de Allah'a ve sonucu bekleyelim bakalım.. Öyle bir şey düşünün ki olmanız için üstüne para veriliyor birçok ülkede Afrika'da açlıktan ölenlere su kuyusu , gıda gibi şeyleri çok görenlerin aşı için promosyon dağıtmaları da uyandırmıyorsa iyi uykular size..

Darul_Beka

Profesör
Hiçbir şeyi araştırmadan televizyondan anlatılanlara inanırsanız böyle düşünmeniz normaldir.. Deccal da kendine göre ilim sahibi olacak hangi ilme teslim olalım?

Aç oku bu kadar "sporcu" virüsten değil aşıdan öldü.. Aşı karşıtı olup virüsten ölenlerin bir kısmı yanlış tedavilerin kurbanı olurken bir kısmı da kronik hastalıkları olanlardı.. Aylardır bu sayfaya belki 1 kere girmemişsindir bu kadar sayfada anlatılanları açıp okuma zahmetinde de bulunmamışsındır muhtemelen.. Sizler "ilme" teslim olun bizler de Allah'a ve sonucu bekleyelim bakalım.. Öyle bir şey düşünün ki olmanız için üstüne para veriliyor birçok ülkede Afrika'da açlıktan ölenlere su kuyusu , gıda gibi şeyleri çok görenlerin aşı için promosyon dağıtmaları da uyandırmıyorsa iyi uykular size..

Çok ayıp biz ilme teslim olurken aynı zamanda ilmi yaratan Allaha da teslim oluyoruz
Evrendeki tüm bilimsel kanunlar Allahın kanunlarıdır sünnetullahtır
Aşı konusunda
lütfen hikayelerden vehimlerden uzak durun
şuan için virüse karşı tek silah aşıdır
yakınlarınızın hayatı söz konusu
bu konuda şaka yok
tüm dünyanın hem fikir olduğu sadece bir kısım marjinallerin karşı çıktığı ancak hiç bir bilimsel veri ortaya koymadığı aşı karşıtlığı
saçma sapan bir fikirdir
bu konuda konuşmak bile vakit kaybıdır

Sofuoglu

Ordinaryus
Konuya bir daha müdahil olmayacağımı sadece takip edeceğimi belirtmiştim daha önce!, lakin yukarıdaki bir mesajda
"Evrendeki Tüm bilimsel kanunlar Allah'ın kanunlarıdır,sünetullahtır"diyerek ,kendi zannına Allahıda ortak eden! absürd bir cümleyi es geçmeye gönlüm razı olmadı..!
Arkadaş aşı olursun veya olmazssın,Aşıyı savunursun veya karşıt olursun amenna,ama hangi akıl ve cesaretle!
Tüm bilimsel kanunlar Allah
'ın kanunu dersin,delilin dayanağın,bu konudaki ilmin,bilgin nedir..?

"Evrim teorisi"bilimsel bir kanundur..!
Dünyanın oluşumu "büyük patlama teorisi" bilimsel bir kanundur..
Keza felsefede birçok kural ve kanun(Tamamen çoğu şirk) bilimsel bir kanundur..
Bunlar nasıl Allah'ın kanunları olabilir,!

Resulullah efendimiz Sallallahu aleyhi ve sellem "Deccalin Alnında kafir yazdığı halde birçok Müslüman ona tabi olacak "buyuruyor,işte bu hadisi şerifin tecelliyatı şimdiden bunlar(bu)olsa gerek..!

Deccaliyat kanunlarını Allah''ın kanunları olarak görmek hangi akla,kime hizmettir,!
Allah'ın kanunları ,Kelami kadiminde,Resullahın sünnetide bellidir..!
O'nun adına kanun koyanlar,veya adına kanun isdinat edenler Dünyada ve ahirette helak olurlar,zınnık olurlar.

Resulullah efendimiz Sallallahu aleyhi Vesselem
"Helaller bellidir,Haramlar bellidir,kimki şüpheli şeylerden uzak durursa imanını ve namusunu müdafaa eder,korur"buyuruyor..
Ve
Allah-u Teâlâ Mâide suresi’nin 44. Âyet-i kerime’sinde hükümleri ile hükmetmeyenlerin kâfir olduklarını haber veriyor:

“Kim Allah’ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerdir.” (Mâide: 44)

Bu ilâhi hükmü bırakıp kendisinin veya başkalarının verdiği hüküm ile hükmeden bir kimse kâfir olur.
Bu kadar cesaretli olmayın yahu..

Allah-u Teâlâ diğer bir Âyet-i kerime'sinde:

"İman ile küfür kesin olarak birbirinden ayrılmıştır." buyuruyor. (Bakara: 256)

Güneşin varlığına delil, yine güneşin kendisidir.

İman ile küfür, hak ile bâtıl, hidayet ile dalâlet, nur ile zulmet, saâdet ile felâket,Allah'ın kanunları ile beşerin kanunları apaçık delillerle birbirinden ayırt edilir haldedir.

Ne diyelim..! Allah basiret versin hepimize..
Vesselam...

Darul_Beka

Profesör
Konuya bir daha müdahil olmayacağımı sadece takip edeceğimi belirtmiştim daha önce!, lakin yukarıdaki bir mesajda
"Evrendeki Tüm bilimsel kanunlar Allah'ın kanunlarıdır,sünetullahtır"diyerek ,kendi zannına Allahıda ortak eden! absürd bir cümleyi es geçmeye gönlüm razı olmadı..!
Arkadaş aşı olursun veya olmazssın,Aşıyı savunursun veya karşıt olursun amenna,ama hangi akıl ve cesaretle!
Tüm bilimsel kanunlar Allah
'ın kanunu dersin,delilin dayanağın,bu konudaki ilmin,bilgin nedir..?

"Evrim teorisi"bilimsel bir kanundur..!
Dünyanın oluşumu "büyük patlama teorisi" bilimsel bir kanundur..
Keza felsefede birçok kural ve kanun(Tamamen çoğu şirk) bilimsel bir kanundur..
Bunlar nasıl Allah'ın kanunları olabilir,!

Resulullah efendimiz Sallallahu aleyhi ve sellem "Deccalin Alnında kafir yazdığı halde birçok Müslüman ona tabi olacak "buyuruyor,işte bu hadisi şerifin tecelliyatı şimdiden bunlar(bu)olsa gerek..!

Deccaliyat kanunlarını Allah''ın kanunları olarak görmek hangi akla,kime hizmettir,!
Allah'ın kanunları ,Kelami kadiminde,Resullahın sünnetide bellidir..!
O'nun adına kanun koyanlar,veya adına kanun isdinat edenler Dünyada ve ahirette helak olurlar,zınnık olurlar.

Resulullah efendimiz Sallallahu aleyhi Vesselem
"Helaller bellidir,Haramlar bellidir,kimki şüpheli şeylerden uzak durursa imanını ve namusunu müdafaa eder,korur"buyuruyor..
Ve
Allah-u Teâlâ Mâide suresi’nin 44. Âyet-i kerime’sinde hükümleri ile hükmetmeyenlerin kâfir olduklarını haber veriyor:

“Kim Allah’ın indirdiği hükümlerle hükmetmezse, işte onlar kâfirlerdir.” (Mâide: 44)

Bu ilâhi hükmü bırakıp kendisinin veya başkalarının verdiği hüküm ile hükmeden bir kimse kâfir olur.
Bu kadar cesaretli olmayın yahu..

Allah-u Teâlâ diğer bir Âyet-i kerime'sinde:

"İman ile küfür kesin olarak birbirinden ayrılmıştır." buyuruyor. (Bakara: 256)

Güneşin varlığına delil, yine güneşin kendisidir.

İman ile küfür, hak ile bâtıl, hidayet ile dalâlet, nur ile zulmet, saâdet ile felâket,Allah'ın kanunları ile beşerin kanunları apaçık delillerle birbirinden ayırt edilir haldedir.

Ne diyelim..! Allah basiret versin hepimize..
Vesselam...
Çok fazla bilgi eksikliğin var buna rağmen aşırı önyargılısın oku anla sonra itiraz et
teori ile kanun farklı bir şeydir
evrim teorisi bigbang bunlar adından da anlaşılacağı üzere teoridir bilimsel kanun değildir
Evreni yaratan Allahtır
dolayısıyla evrendeki her şey Allahın kanunudur sünnetullahtır
atomlar, moleküller gibi yer çekimi gibi
bilim Allahın ayetidir çünkü bilmi yaratan odur

Sofuoglu

Ordinaryus
Çok fazla bilgi eksikliğin var buna rağmen aşırı önyargılısın oku anla sonra itiraz et
teori ile kanun farklı bir şeydir
evrim teorisi bigbang bunlar adından da anlaşılacağı üzere teoridir bilimsel kanun değildir
Evreni yaratan Allahtır
dolayısıyla evrendeki her şey Allahın kanunudur sünnetullahtır
atomlar, moleküller gibi yer çekimi gibi
bilim Allahın ayetidir çünkü bilmi yaratan odur

Aşıyı savunacağız diye şu düştüğünüz hallere bir bakın..!
Her teori bilimsel bir kanundur,aslı itibari ile yer çekimi de bir teoridir..!

Yaratmak ile Allah'ın bilimsel kanunu arasında kurduğunuz bağ akıllara zarar..!
Sadece bilimi değil tüm kainatı Allah yarattı,faydalı olandan istifade edin,zararlı olandan uzak durun buyurdu..!yaradılışın gayesi,imtihanın aslı burda gizli zati..!
Şeytanıda Allah yarattı,oda evrende seni beni cehennemde odun etmeye çalışıyor,odamı Allah'ın kanunu..? onuda Allah yarattı diye onundamı peşinden gidelim? onadamı uyalım?
Sap ile samanı birbirine karıştırmayın,kavram kargaşası içinde boğulmayın..!

Allah'ın kanunları,Şeriatı,istikameti bellidir,Emir ve yasakları bellidir,sınırları çizilmiştir, buna ne bir nokta ilave edilebilir,nede bir nokta çıkartılabilir...!
Senin mantığın,teorin,deyiminle veya evrensel kanunların ile Aşıda Allah'ın bilimsel bir kanunu öylemi? ve bu Allah'ın kanununa uymayan, aşı olmayanda!Allah'ın emrine uymamış oluyor öylemi..?
Boş bilgi fazlalığın helakına vesile olabilir dikkat et..!
Sözlerine veya iddiana delil getireceksin,aksi takdirde senin sözüyün dinde hiçbir hükmü yoktur,Hüküm yalnızca Allah ve Resulü'ne aittir.
Vesselam.

Son düzenleme:

Darul_Beka

Profesör
Aşıyı savunacağız diye şu düştüğünüz hallere bir bakın..!
Her teori bilimsel bir kanundur,aslı itibari ile yer çekimi de bir teoridir..!

Yaratmak ile Allah'ın bilimsel kanunu arasında kurduğunuz bağ akıllara zarar..!
Sadece bilimi değil tüm kainatı Allah yarattı,faydalı olandan istifade edin,zararlı olandan uzak durun buyurdu..!yaradılışın gayesi,imtihanın aslı burda gizli zati..!
Şeytanıda Allah yarattı,oda evrende seni beni cehennemde odun etmeye çalışıyor,odamı Allah'ın kanunu..? onuda Allah yarattı diye onundamı peşinden gidelim? onadamı uyalım?
Sap ile samanı birbirine karıştırmayın,kavram kargaşası içinde boğulmayın..!

Allah'ın kanunları,Şeriatı,istikameti bellidir,Emir ve yasakları bellidir,sınırları çizilmiştir, buna ne bir nokta ilave edilebilir,nede bir nokta çıkartılabilir...!
Senin mantığın,teorin,deyiminle veya evrensel kanunların ile Aşıda Allah'ın bilimsel bir kanunu öylemi? ve bu Allah'ın kanununa uymayan, aşı olmayanda!Allah'ın emrine uymamış oluyor öylemi..?
Boş bilgi fazlalığın helakına vesile olabilir dikkat et..!
Sözlerine veya iddiana delil getireceksin,aksi takdirde senin sözüyün dinde hiçbir hükmü yoktur,Hüküm yalnızca Allah ve Resulü'ne aittir.
Vesselam.
aslında bana laf yetiştirmek yerine
google ye bilimsel kanun bilimsel teori yaz
bu iki kavramı beş dakikada öğrenirsin

Sofuoglu

Ordinaryus
aslında bana laf yetiştirmek yerine
google ye bilimsel kanun bilimsel teori yaz
bu iki kavramı beş dakikada öğrenirsin

Sen kimsin ki sana laf yetiştireceğim..!
Kendi düşüncenize Allah'ı ortak edipde müslümanları zehirlemeyin diye saçmalığınıza sessiz kalmaya gönlümüz razı olmadı,yoksa seninle,şahsınla,o çok bilmiş benliğin(Enen)ile işim olmaz..!
Kılavuzu "Google" olanlar senin gibi kavram karmaşası içerisinde debelenir durur işte...!

Siyaset,spor, sanat,kültür,bilim vs. adına görüş ve fikrini bildirebilirsin, bunda hiçbir beis yok,ama daha öncede bildirdim din adına senin görüşüyün (kılavuzın Google olsa dahi)hiçbir hükmü nazarı yoktur...!

Bana şurayı oku, burayı oku, 5 dk'da öğrenirsin diyeceğine!,savunduğun bilimsel saçmalıklarını delilleri ile ortaya koy bizim gibi bilmeyen tüm cahiller öğrensin,
aksi takdirde sus (ki)! çok biliyor zannetsinler...!

cemaliii

Kıdemli Üye
Aşıyı savunanlarıda karşı olanlarıda anlıyorum. Ama deccal illuminaticileri anlamıyorum.

Darul_Beka

Profesör
Sen kimsin ki sana laf yetiştireceğim..!
Kendi düşüncenize Allah'ı ortak edipde müslümanları zehirlemeyin diye saçmalığınıza sessiz kalmaya gönlümüz razı olmadı,yoksa seninle,şahsınla,o çok bilmiş benliğin(Enen)ile işim olmaz..!
Kılavuzu "Google" olanlar senin gibi kavram karmaşası içerisinde debelenir durur işte...!

Siyaset,spor, sanat,kültür,bilim vs. adına görüş ve fikrini bildirebilirsin, bunda hiçbir beis yok,ama daha öncede bildirdim din adına senin görüşüyün (kılavuzın Google olsa dahi)hiçbir hükmü nazarı yoktur...!

Bana şurayı oku, burayı oku, 5 dk'da öğrenirsin diyeceğine!,savunduğun bilimsel saçmalıklarını delilleri ile ortaya koy bizim gibi bilmeyen tüm cahiller öğrensin,
aksi takdirde sus (ki)! çok biliyor zannetsinler...!
teori ile kanun arasındaki farkı bilmediğin için yol gösterdim sadece

Sofuoglu

Ordinaryus
teori ile kanun arasındaki farkı bilmediğin için yol gösterdim sadece

Bırak şimdi teoriyi,kanunu!
Tamam çok sağol yol gösterdiğin için ..!!
Aynı şeyi tekrarlayıp durmada,şu suallerime bari cevap ver..!

"Aşı(Biontech,sinovac veya türevi covid aşıları)Allah'ın (bilimsel) bir kanunu ve sünnetulahmıdır?"
"Aşı olmayanlar veya karşı çıkanlar,!
Allah'ın kanunlarına uymayan,Müşrik,fasık veya günahkarmıdır..?"

Darul_Beka

Profesör
Bırak şimdi teoriyi,kanunu!
Tamam çok sağol yol gösterdiğin için ..!!
Aynı şeyi tekrarlayıp durmada,şu suallerime bari cevap ver..!

"Aşı(Biontech,sinovac veya türevi covid aşıları)Allah'ın (bilimsel) bir kanunu ve sünnetulahmıdır?"
"Aşı olmayanlar veya karşı çıkanlar,!
Allah'ın kanunlarına uymayan,Müşrik,fasık veya günahkarmıdır..?"
Ne alaka
aşı sadece virüse karşı korunma yöntemidir
en mükemmeli mi hayır ama şuan için
sağlığımız için en gerekli olanı
aşı karşıtlığı kolaycılık ve tembelcililktir
aşıya karşıyım yaptırmayın eee çözüm önerisi ne yok aşıyı bilimsel olarak inceleyip tehlikeli olduğunu tespit ettin mi yok
oturduğunuz yerde insanların vebaline giriyorsunuz
size uyup aşı yaptırmayan biri virüsten ölse yada yoğun bakımda uzun süre yatsa nolacak

Sofuoglu

Ordinaryus
Ne alaka
aşıya karşıyım yaptırmayın eee çözüm önerisi ne yok aşıyı bilimsel olarak inceleyip tehlikeli olduğunu tespit ettin mi yok
size uyup aşı yaptırmayan biri virüsten ölse yada yoğun bakımda uzun süre yatsa nolacak

Peki sen bilimsel olarak aşıyı inceleyip tehlikeli olmadığı kaanaatine nasıl vardın..?

Bana niye uysunlar,ben kimim ki?
Kimseye aşı ol demem,kimseye aşı olma demem,bana sorarlarsa aşı olmadım derim,

neden olmadın diyenlere,
kafama yatmadı güvenmiyorum diyorum,

Neden güvenmiyorsun diyenlere,
şüpheli diyorum,

şüpheli olsa hükümet izin verirmi diyorlar,
bırak şüpheliyi hükümet harama bile izin veriyor diyorum..!

Senin sağlığını, seni düşünüyorlar, sana bedava aşı enjekte ediyorlar daha ne istiyorsun diyorlar,
o kadar çok düşünüyorlarsa Afrika'da yılda milyonlarca kişi açlık ve çeşitli hastalıklardan(gelişmiş ülkelerde görülmeyen, tedavisi kolay hastalıklar) ölüyor,onlara yardım etsinler,onları düşünsünler diyorum..

Peki sen neden hiç araştırmadan,içeriğinde ne var,tam koruyormu,bu aşıyı olanlara virüs bulaşmıyormu,bunun sonu yokmuş,4-5 doz belki 10 doza kadar vuracaklarmış diyorum,
Olsun hükümet ol derse oluruz diyorlar!

Arkasında şer güçlerin olduğunu söylüyorlar,bi araştır diyorum,
Öyle olsa reis müsade etmez diyorlar..!

Hiçbir koruyuculuğu yokmuş, bilimsel olarakda koruyuculuğu olmadığı kabul edilmiş diyorum..
Öyle olsa sağlık bakanı aşı olun demez diyorlar..!

Birçok yan etkisi varmış,ciddi sağlık problemlerine yol açıyormuş diyorum!
Öyle olsa Başkanımız aşı olurmuydu diyorlar..

Araştır,incele,hemen teslim olma diyorum,
Sosyal yaşantımı kısıtlayamam,AVM'lere almıyacaklarmış ne olacaksa olsun diyorlar...

Şimdi senin tabirin ile aşı karşıtı
benmi kolaycı ve tembel oluyorum..!!
Yoksa...!!!
aşıyı hiç sorgulamayan,bilimsel olarakda hiçbir koruyuculuğu olmadığı kanıtlandığı halde sırf aşı olana bişey olmayacak,aşı olmayan ölecek,bunada sen sebep olacaksın safsatasına inanan senmi ...!!

Son düzenleme:

cahid

Kıdemli Üye
Ne alaka
34 sayfa dolusu şey konuşulmuş burada "tembellik" etmeyip de göz atarsınız çözümün ne olduğu da ne olmadığı da sürekli dile getirildi/getiriliyor.. Geçen sene aynı aylarla bu sene aynı ayları kıyaslayın aşı yokken ölümler daha azdı aksine.. Bizler 22 aydır sürekli araştırırken siz televizyondan dinlediklerinize tabii olmaktan başka bir şey yapmayarak çalışkan olduğunuzu düşünüyorsanız geçmiş olsun size..

Grafen oksit nedir ne işe yarar zararları nedir bilmezsiniz. Spike protein nedir muhtemelen hiç duymamışsınızdır ya da kulaktan dolma bilginiz vardır.. 5G size göre teknolojik bir hadiseden ibarettir , chemtrail uçakların dumanıdır , yapay et sağlıklıdır , gezegeni inekler kirletiyor!!! Tüm bunlar hakkında fikir sahibi değilseniz ya da bir zamanlar dini yayın yapan tek kanal olan TGRT'nin günümüzdeki haber kanalından yapay et güzellemelerini takip ediyorsanız ve devletin tarım bakanı yardımcısı dahi çıkıp büyükbaş hayvanların karbon salınımına neden olduğunu iddia ediyor ve sizler hala "Padişahım çok yaşa" diyorsanız başka yerde virüs felan aramayın.. Virüs zaten gireceği yere girmiş ve kontrol altına alınmışsınız.. Geçmiş olsun değil 3 doz 30 doz aşı da olsanız bu virüse bir faydası olmaz!!

hotaru

Profesör
Sayın @Darul_Beka bakınız benim kısıtlı çevremden aşı vurulanların sebeplerinden birkaç örnek;
Kursumuzdaki sekreterimiz: hocam vurulmazsam işimden olacağım
Kursumuzdaki muhasebeci abi: mühibbanı olduğu mübarek zat vurulduğu için
Babam: aşı vurulmazsam umreye gidemem
Öğrencim: hocam avmlere almayacaklar
Öğretmen kuzenim: haftada 2 kez pcrla uğraşamam
Kaynım: aşı vurulmazsak çocukları okula almayacaklar
Sık seyahat eden bir tanıdığımız: uçağa her binişimde pcr veremem.

İnsanların aşıyı sağlık için vurdurduklarına emin misiniz? İnsanlar aşıyla işiyle sosyal hayattan kısıtlamayla tehdit edildildiler.

Kişi kendinden bilir işi haberlerde gördüğünüz aşı ikna timleri gibi biz insanları vurulmama yönünde ikna etmeye çalışmıyoruz. Bana sorulursa vurulmadım diyorum o kadar.

Birde aşı vurulmazsa ne olacak tedavi yöntemi gibi bir soru sormuşsunuz. Aşı karşıtı! diyerek yaftalanan doktorların büyük çoğunluğu en baştan beri d vitamini kullanımını önerirken bizim güneşten en faydalanacağımız zamanda evlerimize kapattı Sağlık bakanlığı. Ve şu an bakanlık 2 yılın sonunda tedavi protokolüne d vitaminini dahil etti.

Bizi aşı savunucuları- aşı karşıtları diye vurmaya bölmeye çalışıyorlar. İnsanlar aileleriyle tartışır duruma geldi. Dikkat edin.

Darul_Beka

Profesör
Sayın @Darul_Beka bakınız benim kısıtlı çevremden aşı vurulanların sebeplerinden birkaç örnek;
Kursumuzdaki sekreterimiz: hocam vurulmazsam işimden olacağım
Kursumuzdaki muhasebeci abi: mühibbanı olduğu mübarek zat vurulduğu için
Babam: aşı vurulmazsam umreye gidemem
Öğrencim: hocam avmlere almayacaklar
Öğretmen kuzenim: haftada 2 kez pcrla uğraşamam
Kaynım: aşı vurulmazsak çocukları okula almayacaklar
Sık seyahat eden bir tanıdığımız: uçağa her binişimde pcr veremem.

İnsanların aşıyı sağlık için vurdurduklarına emin misiniz? İnsanlar aşıyla işiyle sosyal hayattan kısıtlamayla tehdit edildildiler.

Kişi kendinden bilir işi haberlerde gördüğünüz aşı ikna timleri gibi biz insanları vurulmama yönünde ikna etmeye çalışmıyoruz. Bana sorulursa vurulmadım diyorum o kadar.

Birde aşı vurulmazsa ne olacak tedavi yöntemi gibi bir soru sormuşsunuz. Aşı karşıtı! diyerek yaftalanan doktorların büyük çoğunluğu en baştan beri d vitamini kullanımını önerirken bizim güneşten en faydalanacağımız zamanda evlerimize kapattı Sağlık bakanlığı. Ve şu an bakanlık 2 yılın sonunda tedavi protokolüne d vitaminini dahil etti.

Bizi aşı savunucuları- aşı karşıtları diye vurmaya bölmeye çalışıyorlar. İnsanlar aileleriyle tartışır duruma geldi. Dikkat edin.
bölünme falan yok batı da var sizin gibi düşünen marjinal bir azınlık var
aşıya karşı güneş tedavisi önerin çok da sihirli değil
şuanda aşı ve maske hayati önem arz ediyor
şakası yok
sonunda Allah korusun ölüm var vürüsü bulaştırarak katil olmak var
olalım aşımızı
en azından tedbirimizi almış oluruz vicdanımız rahat olur

cahid

Kıdemli Üye
bölünme falan yok batı da var sizin gibi düşünen marjinal bir azınlık var
aşıya karşı güneş tedavisi önerin çok da sihirli değil
şuanda aşı ve maske hayati önem arz ediyor
şakası yok
sonunda Allah korusun ölüm var vürüsü bulaştırarak katil olmak var
olalım aşımızı
en azından tedbirimizi almış oluruz vicdanımız rahat olur

"Benim oğlum bina okur döner döner yine okur"

80'li yıllarda Afrika'da çiçek aşısı ile AIDS vakalarının patladığını itiraf eden DSÖ ki TIME da yayınlanmış o yıllarda resmi var senin sağlığını düşünüyor yani.. Televizyonda anlatılan şeyler İslam'la ilgili olarak "koca karı"lar arasında anlatılan hurafe birçok şeyden farksızdır. İslam'a göre men edilen "baykuş ötmesi uğursuzluktur" v.b. saçmalıklar ne ise şuan televizyonda pompalananlar da aynıdır. Bilime güveniyorsun madem aç Mehmet Ceyhan denen karaktersiz gibi Hacettepe mezunu olan Prof. Dr. Serhat Fındık'ın videolarını izle. İspanyol gribi gerçekte neymiş ne değilmiş araştır.. Aşı olabilirsin tercih senindir ama körü körüne savunuyorsun.. @hotaru nun yazdığı sebeplerle insanlar aşı oluyorsa ve bunun insan sağlığı için olduğunu sanıyorsan kusura bakma ama çok safsın demektir. Hiper enflasyon var ekonomi dibe vuruyor her şeye zam geliyor ama aşılar bedava ne hikmetse bunu bile sorgulamıyor musun hiç?! Sence yaşadığımız ekonomik sıkıntılar neden dolayı başladı.. Dış güçler v.s. deyip olayı kapatamazsın tamam onların etkileri de var ama 70 günlük kapatmaların bir bedeli olmayacak mıydı?! Arkadaşım sağlık sistemine ve yöneticilere güvendiğiniz kadar Allah'a da güvenmeyi bilseydiniz bu kadar korkmanıza gerek kalmayacaktı...

Masum zannettiğiniz çocukluk çağı aşıları bile neler yapıyor lütfen buradan inceleyin..

Bir ülke düşünün yerli tohumları ekmek yasak olsun ve senede milyonlarca dolar GDO'lu hibrit İsrail tohumlarına para verilsin..

Bir ülke düşünün geçmişin dindar kanalları günümüzde ineklerin gezegene zarar verdiğini kurtuluşun "yapay et"te olduğu palavrasını anlatsınlar.

Bir ülke düşünün lebaleb kongrelerde , üst üste seyahat edilen otobüsler , stadlarda , AVM'lerde bulaşmayan virüs 5 dk Farz namazda aylarca bulaşsın ve haftalarca camiler kapatılsın..

Evet bu ülke Müslüman bir ülke ise Müslüman olmayan ülke neresidir?! Ortada bir pandemi yoktu sıvılarla asıl salgını başlattılar/başlatıyorlar uyanman için daha ne yapılmasını bekliyorsun merak ediyorum!! Kaç doz aşılı muhafazakar olmayan iş arkadaşlarım bile söylediklerin tek tek çıkıyor ilginç bir şekilde demeye başladılar ama siz hala aynı şeyleri yazıp çiziyorsunuz.. Bu yazdıklarınızı 20 ay önce söyleseydiniz anlardım ama özellikle sonbahardan sonra bu kadar kalp krizi , pıhtı atma , felç v.b. vakalara rağmen söyleyebiliyorsanız kusura bakmayın akıl tutulmasının nirvanasını yaşıyorsunuz!!