Abdülaziz Bayındır' dan 3 rica;

Kaptan

Mecra Yazarı
An itibariyle 3 aylara girdik.

10442513_10152436472332459_585161049513321585_n.jpg

Abdülaziz Bayındır' dan 3 rica;

1- Bir adet image maker edinerek X-MEN görünümünden kurtulmak

2- Tezlerini halkın (herkesin) anlayacağı kadar basit, net, delil ve ispatlı güzelce izah etmek

3- Her ramazan imsak konusunu temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp gündeme koymamak.
Zira bu konuda istifade edecek olan etti artık tv lere malzeme olmaktan ve gına getirmekten başka birşey olmamaktadır. Daha önemli başka mevzular hakkında da toplumu aydınlatabilirsiniz...

ALINTI

Yahayy

Kıdemli Üye
İktibasın kaynağını da ver de abi, bir daha bu adamın yazdığını pas geçmek için vakit kaybetmeyelim.

Yahayy

Kıdemli Üye
Amacının insanları Allah için uyarmak iddiası olduğunda samimi bilgilerimiz bulunan birine Kurt Adam imajı için imajmaker tutsun diyen birine daha hayırlı bir zan beslemem için önce bu hasleti terkettiğini görmek gerek

Kaptan

Mecra Yazarı
cok da mesele yapmaya gerek yok
mizahi seven bir kardesimiz hepsi bu

bu kadar alingan olmayin yahu
:gl

Yahayy

Kıdemli Üye
Ne alınganı abi, bir Allah için kapı kapı dolaşıp gerekirse yüzsüzlük yapıp Süleymaniye vakfını yaşatmaya çalışıyor bu adam, en şeffaf oturumları hakeza vakıfta yapıyor, haftalık umuma açık toplantılar yapıyor, tarikat belasına en ilmi ve tarihi delilleri içeren tez ve sunumları vakıfta beyan ettiriyor, beyfendi halka inmek derken sadece prime time kanallarda çıkıp milletin gözüne sokmak gerekir diye düşünüyorsa kendisi kaç defa zahmet edip Allah için ayağını tozlandırıp kalkıp gitti sormak gerek.. Her konu kaç hafta işleniyor o oturumlarda merakı olan nasip isteyen gider dinler.

Neyse yaklaşım var yaklaşım var, vakıflar zerre alakam yok bir kaç ne halden ne hale geldiğini izlediğim , cemaatlerin hafızları, müridleri arkadaşım var...
Biraz hakkı yenmiş sadece.

Kaptan

Mecra Yazarı
Valla o konuya hic girmeyelim istersen yoksa bu soyleyeceklerimin yaninda hafif kalir.

menzil5453

Doçent
Bu sapık Allahın hiçbirşeyden (olacaklardan) haberi yoktur diyen çakma ilahiyatçı, daha doğrusu kemalizm ilahiyatçısı değilmi, ta kendisi.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bu sapık Allahın hiçbirşeyden (olacaklardan) haberi yoktur diyen çakma ilahiyatçı, daha doğrusu kemalizm ilahiyatçısı değilmi, ta kendisi.

"İnsanın imtahan alanıyla alakalı da olsa, bu özel varyant noktasında da BAYINDIR'a katılmıyorum..!"

Benim bu cümlemde "yalan" yok...

Benim bu cümlemde "kul hakkı" yoktur...

Beğenmediğiniz biri olabilir ama ona "yalan" atamazsınız, ona "iftira" atamazsınız ve onun "hakk"ına giremezsiniz...

Menzil cümlesi itibariyle her üçünü de becermiştir:

1- Cümlesinde yalan vardır...
2- Cümlesinde iftira vardır...
3- Cümlesinde kul hakkı vardır...

Menzil bu söylediklerimi düşünüp çözebilir mi çözemez,

Çünkü Hirohos diye biri onun bu cümlesini beğenmişse zaten Kıyamet kopmuş demektir...

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş..!!!!

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
"İnsanın imtahan alanıyla alakalı da olsa, bu özel varyant noktasında da BAYINDIR'a katılmıyorum..!"

Benim bu cümlemde "yalan" yok...

Benim bu cümlemde "kul hakkı" yoktur...

Beğenmediğiniz biri olabilir ama ona "yalan" atamazsınız, ona "iftira" atamazsınız ve onun "hakk"ına giremezsiniz...

Menzil cümlesi itibariyle her üçünü de becermiştir:

1- Cümlesinde yalan vardır...
2- Cümlesinde iftira vardır...
3- Cümlesinde kul hakkı vardır...

Menzil bu söylediklerimi düşünüp çözebilir mi çözemez,

Çünkü Hirohos diye biri onun bu cümlesini beğenmişse zaten Kıyamet kopmuş demektir...

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş..!!!!
Yani ABdulaziz baynıdır haşa ki o kelimeyi kullanmamış mıdır?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
BAYINDIR kullanmamıştır, BAYINDIR, ayeti birebir terceme etmek suretiyle, o ifadenin zaten Allah'a ait olduğunu söylemiştir..!

Zaten, ilgili ayetlere bakarsanız, birebir siz de kelime kelime meal veriseniz sizler de aynı sonuca varırsınız.

"Bilmesi için" orjinal ayettir, fail de Allahü Teala'dır...

Dolayısıyla, "söz" Allah'ındır...

Allahü Teala kendisine izafeten "Allah'ın bilmesi için" ifadesini kullanmıştır...

BAYINDIR da tam burada, "Ben demiyorum Allah diyor zaten" diyor...

Buradan yola çıkarak, bir takım haklı yorumlarla, BAYINDIR'a katılmazsınız, delillerinizi sunarsınız,

Allah'ın ifade ettiğini, BAYINDIR'a havale edip, ilgili ayetin anlamını da beğenmemeye yeltenir hakir görürseniz,

Siz de koca bir kafir olarak cısçıplak ortada kalırsınız...

Beğenmediklerinize:

1- Yalan atamazsınız,
2- İftira atamazsınız,
3- Kul hakkına giremezsiniz.

Hirohos, sen ve Menzil aynı noktadasınız...

Körebeciliği iyi oynuyorsunuz...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

Açıklamam da var zaten...

Zaten videoda da vurgusunu "insanın imtahan alanı"yla "özel" tutuyor.

İkincisi aynı ayetleri tıpa tıp terceme etmek suretiyle bu hali ayetin ifade ettiğini söylüyor zaten...

NOT

Allah, benim özel imtahan alanımın her noktasını bilir. Onun bilmediği hiçbir şey olamaz. O'nun bilmesi benim imtahan alanıma da hiçbir nakıslık getirmez.

Lakin, muhataba katılmasam da, muhataba katılmadığımdan dolayı, onun hakkına girecek kelimeleri de ona havale etmem, neden edeyim...

Selamlar...

lafons7275

Kıdemli Üye
NOT

Allah, benim özel imtahan alanımın her noktasını bilir.

Selamlar...

Aleykum selam kardeşim.

Sen, Allah senin özel imtihan alanının her noktasını bilir diyorsun.

Bayındır ise bilmez diyor.

Bunu söylemekle bayındır'ın hakkına nasıl giriyoruz onu anlayamadım.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Videoların başında BAYINDIR'ın sanki Allah hakkında genel kanaati "Allah gaybı bilmez" şeklinde imiş gibi sunulması dahi kul hakkıdır. İftiradır. Yalandır, sahtekarlıktır...

Çünkü ayetlerde Allah "sınamadan" bahsediyor, "Sınamamın neticesi nasıl olacak?" sorusu ekseninde Allahü Teala kendine izafeten "Allah'ın bilmesi için" şeklinde bunu arzediyor...

BAYINDIR da tam burayı ifade ediyor...

Doğru mu yapıyor yanlış mı yapıyor buna karşılık verirsiniz ama ona iftira atamazsınız gereği yok...

Tartışmak istemiyorum, selamlar... Bu kadar kafi...

hirahos

Kıdemli Üye
Allah, gaybı bilmez. Allah'ın kudreti yetmez. İnsan, yaratıcıdır...

Haşa ve kella.

Kafayı felsefeyle bozmuş ve kendini doğru çıkarmaya çalışan mutezilenin iftiraları/zırvalarıdır bunlar. Yeni değil. 1300 senedir bu ve benzeri fikirleri iblis aleyhi lane, revaç buldurmakta ki Adem As. ve evlatlarından intikamını alabile...

Ne buyurdu evliyaullah: "Ehli Sünnete uymayan ve uydurmayan, isterse dağlar kadar ilmi olsun şeytanın askeridir..."

Ne güzel buyurdu. Amenna.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Allah, gaybı bilmez. Allah'ın kudreti yetmez. İnsan, yaratıcıdır...

Haşa ve kella.

Kafayı felsefeyle bozmuş ve kendini doğru çıkarmaya çalışan mutezilenin iftiraları/zırvalarıdır bunlar. Yeni değil. 1300 senedir bu ve benzeri fikirleri iblis aleyhi lane, revaç buldurmakta ki Adem As. ve evlatlarından intikamını alabile...

Ne buyurdu evliyaullah: "Ehli Sünnete uymayan ve uydurmayan, isterse dağlar kadar ilmi olsun şeytanın askeridir..."

Ne güzel buyurdu. Amenna.

Kafayı sen yemişsin... "Allah'ın bilmesi için" ifadesi BAYINDIR'ın değil, Allah'ın..!!!!

Ağır mı geldi..???? :) :) :) :)