Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocamız Vefat Etti

ihvanistanbul

AkhenAton
İnnalillah ve innaileyhiraciun
Abdülmetin Balkanlıoğlu hocamızın vefat ettiğine dair haber almış bulunmaktayız. Başımız sağolsun.
Rabbim seni peygamber efendimize komşu eylesin yüce Rabbim sana gani gani rahmet eylesin güzel hocamız...

ihvanistanbul

AkhenAton
Edinilen bilgiye göre; Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle Hakk'ın rahmetine kavuştu.
Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği ve savcının morgda incelemeler yaptığı öğrenildi.
Ayrıca Balkanlıoğlu hocanın kardeşi olan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da vefat haberini doğruladı.
Ayrıntılar geliyor...Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir?İsmailağa Cemaati hocalarından Abdulmetin Balkanlıoğlu, 1958 yılında Çorum'un ilçesi Sungurlu'ya bağlı Aşağıfındıklı'da doğdu.
1977 yılında Çorum İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olan Balkanlıoğlu, 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni yarıda bıraktı.
Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu, 1977 yılında Şile'de Ağca Hacıköyü'nde imamlık görevine başladı.
1978 yılında Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1980 yılında Eminönü Hoşkadem Camii'nde, 1983 yılında Fatih Müftülüğü'ne bağlı Acemoğlu Camii'nde görev aldı.
Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı'nı yürüttü.
Sonrasında Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü'ne tayin olan Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrılan Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.
Balkanlıoğlu bugün geçirdiği kalp krizi nedeniyle Hakk'ın rahmetine kavuştu.

https://www.milligazete.com.tr/haber/1602947/abdulmetin-balkanlioglu-hoca-vefat-etti

ihvanistanbul

AkhenAton
BAYRAMI MEDİNE’DE GEÇİRDİ
Balkanlıoğlu, Ramazan Bayramı’nı Medine-i Münevvere’de geçirdi. Bayramda Türkiye’deki Müslümanlar için kutsal beldeler Mekke ve Medine’den dualar eden Bakanlıoğlu Hocaefendi, dönüşünün hemen akabinde tebliğ ve irşad çalışmaları için Anadolu’yu dolaşmayı planlıyordu. Balkanlıoğlu Hocaefendi, okulların tatil olmasıyla Anadolu’yu dolaşarak genç yaşlı milyonlarca Müslüman’ı irşad için faaliyetlerde bulunacaktı.

ihvanistanbul

AkhenAton
Mürşidimiz Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretlerinin ilim, irşâd, davet ve tebliğ alanında büyük bir davaya dönüşen usûlünün, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında insanlıkla buluşması konusunda büyük hizmetlerde bulunmuş olan, câmiamızın kıymetli hocalarından[FONT=&quot] Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.[/FONT]Ümmet-i Muhammed’in dertleri ve sıkıntılarıyla hemhâl olan, kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran ve hayatını Ehl-i Sünnet itikadının yayılması ve Sünnet-i Seniyye’nin tatbiki konusunda hizmete vakfeden muhterem hocamıza Mevlâ Te‘âlâ’dan rahmet, ailesi, yakınları, akrabaları ve ihvânımız başta olmak üzere bütün sevenlerine sabr-ı cemîl niyâz ediyoruz.Tâziyeler akşamdan itibaren ailesi tarafından İsmailağa Resmî Kur’ân Kursunda kabul edilmeye başlanacak ve hocamızın cenazesi yarın (21 Haziran 2018 Perşembe günü) ikindi namazını müteakip Fatih Camii’nde kılınacak olan cenaze namazının ardından Sakızağacı şehidliğine defnedilecektir.Kamuoyuna duyurulur.

KAFKAS

Kıdemli Üye
DOSTTAN DOST İÇİN TAZİYE
Allah celle celalühûyu ve Resûlü sallallahu aleyhi ve sellemi delicesine sevdiğine.. İslam’ın bir kara sevdalısı olarak hayat sürdürdüğüne.. Her zaman düşmüşlerin yardımına koşuşturduğuna.. Bütün bir Ümmetin ve bilhassa ezilen Müminlerin derdiyle ciğeri yanıp kavrulan bir mücahid olarak yaşayıp ve her daim onlara yardım gayreti içinde bulunduğuna.. Zamanın büyüğü sevgili mürşidimiz ve üstadımızın sadık yavrularının önde gelenlerinden biri olduğuna şahid olduğumuz Abdülmetin Hoca kardeşimizin Hakka yürüdüğünü teessürle işitmiş bulunuyoruz.. Ailesine, yakınlarına, camiamıza ve sair sevenlerine en kalbi taziyelerimizi arz ederiz.. Efendiler Efendisi sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin ifadesiyle Allah verir de alır da.. Şüphesiz ki, her şeyin O’nun yanında bir ömür müddeti vardır.. O halde sabretsinler ve ecirlerini Allahtan beklesinler.. Allah ecirlerini büyük etsin.. Onlara sabır ilham etsin.. Onlara ve bizlere şükürler nasip eylesin.. Ey Abdülmetin!. Aramızdan ayrıldığına cidden mahzunuz..
Hüseyin Avni Hocaefendi

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Allah rahmet eylesin. Samimi, koca yürekli, cesur, takva ehli bir hoca efendi olduğuna bizzat şahidim.

90'lı yıllardı. Talebeyiz. Medreselerde boş yer kalmadığı için Acemoğlu Camii'nin üst katında yatıp kalkıyoruz. Her gün Abdülmetin hocayla kahvaltı, namaz, vesaire beraberiz. O sıra ben tıfılım. Tecvit ve Mahreci kendisinden öğrendim Allah kendisinden razı olsun. Bir gün sabah namazı vakti. Müezzin yoktu. Biri ezan okusun dedi kimseden çıt çıkmadı. Millet bana baktı çık oku dedi. Ey Allah'ım ilk defa ezan okuyacağım ya Acemoğlu Cammii :D Çıktım utana sıkıla bi ezan okudum, ağzım dilim yamuldu dön baştan oku dön baştan oku. Belki üç defa okudum şaşıra şaşıra. Abdülmetin hoca ezanı duyuyor ya, ''kim bu serseri'' demiş. :D Minareden aşağı inerim, beni görünce bi sert baktı ''Alamancııııı alamancı ne yaptın sen'' dedi. Ama cemaat gülmemek için kendini zor tutuyor.

Güzel günlerdi o günler. Hayatımın en güzel günleri.

Abdülmetin hocam, üzerimde çok hakkın var. Ekmeğini yedim suyunu içtim, Kur'an okumayı senden öğrendim. Mekânın cennet olsun, Peygamberimize komşu eylesin Rabbim seni..

Güzel insanlar tek tek gidiyor. Kaybeden biz olduk arkadaşlar, o kazandı..

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Allahü teala mekanını cennet etsin

Biz razı idik, Allahü Teala'da razi olsun

Sayılarını artırsın...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Rabbim Rahmet etsin, kınayıcının kınamasından korkmadan, İslamı inandığı gibi anlatırdı...

Nasip olursa, son görevimizi Fatih camii şerifinde yerine getireceğiz, ikindi vaktinde....

ateist iyi kalp

Yasaklı
Abdülmetin sakalli hoca evliyaydi inanmayan sariği var mi yokmu ona baksin