Adnan Oktar: Hiç Bir Tarikata Bağlı Değilim

hirahos

Kıdemli Üye
ADNAN OKTAR’IN KRAL KARADENİZ’DEKİ CANLI RÖPORTAJI (02 Ocak 2009)

Muhabir: Hocam bir de dostlarımızdan, izleyenlerimizden gelen mesajlar var. Onlardan birkaç tanesini paylaşalım. Sayın Adnan Oktar Hocam diyor, tasavvuf hakkındaki düşünceleriniz... (…) Tasavvuf... biliyorsunuz, şöyle bir söz vardır tasavvuf ehlilerinin söylediği, mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır denilir. Bir seyr-i sülük süreci vardır, hani emmareden başlayan bir seyir. Tabii ki bizler çok da yorum katamıyoruz, ama tasavvuf konusundaki düşüncenizi alalım inşaAllah sâdâtların da duası olsun diyelim.

Adnan Oktar: Tasavvuf deyince benim aklıma tabii temel iki tarikat gelir. Nakşibendi ve Kadiri tarikatları gelir. Bunlar Osmanlı döneminde bu mübarek tarikatlar ahlak okulu olarak Osmanlı’nın bel kemiğini oluşturan bir yapı meydana getirdiler ve Osmanlı’nın ahlakının güzelleşmesinde, bilgilerinin artmasında insanların çok büyük bir faydası oldu bu yapılanmanın. Halen de çok güzel faaliyetlerine devam ediyorlar. Yine Türkiyemizin çimentosudur bu tarikatlar. Çok da güzel hizmetler veriyorlar. Özellikle PKK’ya karşı Güneydoğu’da çok çok etkililer maşaAllah. Halkımızın devletine, milletine, bayrağına, bağlılığına, çok ciddi faydaları oluyor. O yönüyle tabii ki destekliyorum, takdir ediyorum, ama benim herhangi bir tarikata bağlılığım yok tabii ki.

Adnan abinin vermeyi sevdiği karşılık ile:

Maşallaaaahh.. Diyorum. :)

Ya kendini bir Tarikatten gösterseydi... Allah korusun.

talib

Kıdemli Üye
Bir ağabey söyledi; zamanında demiştim Adnan Oktar'a, yanına bir molla bulundur bir de mürşidin olsun ki hatalardan uzak kalasın.. Şimdi bu tavsiye ne kadar yerinde imiş anlaşıldı gibi :)

Ve eklemişti, dişi ile tırnağı ile buralara geldi. Samimi bir insandır ama...

hirahos

Kıdemli Üye
Samimiyet tek başına yeterli değil demek ki abi. Kılavuzsuz yola düşenin tehlikesi vardır, boşa denmiyor efendim.

Bu itirafı yaymak lazımdı ve lazım. Bu haberi lütfen üye olduğumuz tüm forumlarda duyuralım, aziz kardeşlerim.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye

Adnan ağabey hiç tarikata bağlanır mı?
Bir tarikata bağlı olsaydı gerçekten şaşardım.MAŞAALLAH cin gibi adam.:)
Kendisi tarikat kurar.

fakiri

Kıdemli Üye
Kendisi tarikat kurar.

Hani senin de Adnan'dan pek geri tarafın yok yani ! :(
Sanırım ileride bir tarikat da sen kurarsın !
Cin'liği hep başkalarına kaptırmamak lazım'

fakiri

Kıdemli Üye
adnan oktar kendine yazık etti...bu kadar hizmet etti ama bu mehdilik saplantısı işi mahvetti...

Reklâmlarla, tantana ile ve halk beğensin diye yapılan bütün hizmetler bir HİÇ'tir. Hiç olan şeylerin sonunda da dönüşü olmayan bir yola girilir !
Darısı diğer halk için hizmet edenlerin başına !
Müslümanlar daha çoooook bu tür sükût-u hayallere uğrayacaktır. Bekleyiniz !

sufi7007

Profesör
Kendisi tarikat kurar.

İyi ki tasavvufi bilgisi KIT...

Yoksa tasavvufta silsile-i şerif sahibi olmanın önemini anlasaydı kendisine bir icazet ile silsile bulmalarını ihale ederdi birilerine...

( Bulurlardı da...:( )

İyi ki tasavvufi bilgisi KIT...

Hasan

Kardeşiniz
Adnan hoca namı diğer Harun YAHYA;

Hoca nın bu güne kadar ortaya koyduğu eserler ve istikameti bizim açımızdan takdir e şayan,siyonizm ve ateizm in belini kıran ve hiç de küçümsenmeyecek çalışmaları mevcut.Sik ça üstad bediüzzaman dan referans alır ,ancak bu mehdilik konusunda sanırım referans yeri nefsi.

Artılarını ve eksilerini toplayacak olursak tabii bize göre carii olan ALLAH katındaki durumu zahiren bizce makbul bir kişi.Bence önceki eserleri doğrultusunda hizmet etmesi ve sadece bu çizgide anılması çok daha hayrına.

Her kim ki ALLAH rızası için taş üstüne taş koyarsa yanındayız,nefsi için konuşanın vay haline.
SELAMETLE.

sufi7007

Profesör
Adnan hoca namı diğer Harun YAHYA;

...Sıkça üstad bediüzzaman dan referans alır ,ancak bu mehdilik konusunda sanırım referans yeri nefsi.
...

Adnan Oktar duymasın !

Aslında Mehdi konusunda Harun YAHYA'nın en önemli referansının ve hatta biricik dayanağının Said-i Nursi Hz. ve RNK oldugunun anlaşılamaması karşısında öfkelense bile hakkıdır.

Yüzlerce websitesi ; binlerce dokuman hazırlat da derdini anlatama...

Kanser ederler adamı...

sufi7007

Profesör
Samimiyet tek başına yeterli değil demek ki abi. Kılavuzsuz yola düşenin tehlikesi vardır, boşa denmiyor efendim.

MUHABİR: ... Menzil’de, İstanbul’da buna benzer, Allah dostlarımız, Allah dostları, hakikaten insanları Gavs Hazretlerinin söylediği gibi, Dünyadan alıp, Ahiret’e bağlayan tarikat değil bu, tarikat olarak bakıldığında, bir Mevlana hali düşündüğümüz zaman 40 sene dergahta tuvalet temizliyor, sonra şeytan musallat olduğunda da ben gerekirse, sakalımla temizleyeceğim diye, bir terbiyeden geçiyor ama bu günümüzde böyle değil. Şimdi hocam bu, bu anlamdaki tarikat kapıları, eski sapık zaviye tekkeleri anlamında değil de.

Bunların Hocam, İslam’a hizmetleri, İslam’a faydaları ya da Mehdi (A.S) ile diyalogları ya da ileride olacak ise İsa (A.S.) ile münasebetler, tek bir çatıdan aslında oraya gelinecek de bu kavuşma, bu buluşma, bu duyguyu ben duyguyu isteyeceğim sadece, bu sarılmayı isteyeceğim nasıl bir şeydir bu Hocam.

ADNAN OKTAR: Ehli tasavvuf, Mehdi’yi muhabbet ile kucaklayacaktır, hadisler vardır yani çok şiddetli sevgi göstertecekler, “bilhassa” diyor, “Al-i Beyt’ten fedakar seyyitlerin iltihakları ile ulemanın ve evliyanın “ diyor Said-i Nursi Hazretleri “destekleri ve yardımları ile” diyor “bu vazifeyi uzmai yapmaya çalışır “ diyor tabi ki yani derin bir muhabbet ve derin bir sevgi olacaktır. ...

MUHABIR: Vanaların açıldığı diyebilir miyiz?

ADNAN OKTAR: Yani dünyanın hiç karşılaşmadığı, bilmediği, gerçek sevginin şiddetle yaşandığı bir dönem olacaktır. Mesela Mehdi’nin, İsa’nın sevgisini görecekler insanlar. Mehdi’ye insanların sevgisini, Hz. İsa’ya karşı olan sevgilerini görecekler, Hz. İsa’nın insanlara karşı sevgisini görecekler, çocuklara karşı sevgisini görecekler, nebatata, bitkilere, hayvanlara karşı sevgilerini görecekler.

....

KAYNAK: ADNAN OKTAR’IN KRAL KARADENİZ TV’DEKİ CANLI RÖPORTAJI (13 Şubat 2009)

fakiri

Kıdemli Üye
Adnan Okyar'ın yamukluğnu kendisini Mehdi ilân etmeden birileri biliyordu ve söylüyordu. Yani, aramızdaki FERASETve BASİRET sahibi müminler bizleri uyarıyordu. Ama, gelgör ki, basiretsizlerin çokluğu ve uydum kalabalığa anlayışı hakikatlara gözümüzü kapamak için yetiyordu! Şimdi ise, takke düşüp kel göründüğünden herkes "bilemedik-yanıldık" diyeceğine "bilgiç" kesiliyor !

:blink:

fakiri

Kıdemli Üye
Kim kimi uyarmış ?
Nerede ne zaman uyarmış ?

Bir hadis-i şerif:
Ümmetimden bir taife, kıyamet gnüne kadar Haskk için öuzaffer bir şekilde mücadeleye devam edecektir. (Sahih-i müslim)

İşte bu hadis-i eşrifin gereğiitle amel edenler, müslümanları sürekli uyarmakta ve ikaz etmektedirler. Onların kim olduğunu bilmek ve görmek ise bizim üzerimize düşüyor !

:rtfm: