Adnan Oktar-İsrail Kardeşliği: Cennete Beraber Gireceğiz!

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
51
Adnan Oktar nereye koşuyor?

İsrail tarafından katledilmiş, parçalanmış, yakılmış, Müslüman erkek, hamile, kadın, çocuk, bebek resimleriyle süslediği (!) Yahudilik ve Masonluk kitabıyla yola çıkan Oktar, bugün geldiği noktada Yahudileri "kardeş", "tertemiz" ve "cennetlik" olarak Müslüman alemine tanıtacak. Yani bir tür "gönüllü İsrail elçisi"...

Musevilere ilan-ı aşklar yapıyor, onlara derin saygılarını açıklıyor, dünyada ve ahirette onlarla beraber olacağına dair cümleler sıralıyor. Kendi imkanlarını Sanhedrin Hahamlarına kullandıracağına dair teminatlar veriyor.

Oktar'a göre İsrail (Museviler) Peygamber neslinden tertemiz "mübarek" insanlar...

Ve ayrıca, "kardeşliğin" tesisi için İsrail en kısa zamanda Mescid-i Aksa'yı yıkmalı, yerine Süleyman As. Mabedini dikmeli. Oktar, böyle bir inşaat çalışmasında İsrail'e sonuna kadar destek olacaklarını garanti ediyor...

Haham ahkam kesiyor: Vaad edilmiş topraklar (Anadolunun yarısı dahil) Musevilerin hakkıdır. Herkes nereden geldiğini iyi anlamalıdır. (Yani Büyük İsrail kurularak coğrafyadaki bütün Yahudi olmayan unsurlar, bütün Müslümanlar İsrail'in egemenliği altına girmelidir.) Oktar, Haham'ın sözlerini yüzüne çarpması gerekirken, ona sevgi ve saygılarını sunuyor. Bir, elini öpmediği kalıyor.

Başka ayrıntılar için devam eden kayıt çözümlememizi okuyunuz.

Şu kadarını söyleyelim, Oktar hangi dünyada yaşadığını, kimin zalim kimin mazlum; kimin hakkının ne olduğunu, inançlarının neleri gerektirdiğini, kime nasıl davranacağını seçemeyecek derecede sağlığını yitirmişe benziyor. Şöhreti, vehimleri ve malumatının altında kalmıştır. Kendisine acil şifalar, peşinden gidenlere de firaset diliyorum.

Eğer sağlığı yerindeyse başka ihtimaller gündeme gelir ki bir Müslüman kardeşim olarak Oktar'a o ihtimalleri yakıştırmaya dilim varmıyor.

Fakat şurası açıktır ki kişi sevdikleriyle beraberdir. Onlarla haşr olur. Onlarla birlikte hüküm kıymet görür.

Tez zamanda düştüğü bu vartadan kurtulmasını temenni ediyoruz.

Haricinde hangi sözler İslam'a uygun hangi sözler aykırı o konulara hiç girmiyorum. Girmeye de gerek yok. Oktar, kendi başına bir yola sapmıştır.

İşte bu yazılanların geçtiği görüşme ve Oktar'ın sözleri...Sanhedrin Hahamlarına hitap eden Adnan Oktar

Oktar: "Maşallah maşallah, kardeşiz inşallah, Allah çok güzel günler gösterecek, yakın bir zamanda inşallah. Aynı Allah'a inanıyoruz. Helallerimiz, haramlarımız benziyor, çok yönden benziyor, Allah samimi kullarının hepsini Cennete koyacak inşallah"

"Musevilerle ailecek ziyaretleri artıralım. Dostluğumuza, kardeşliğimize halkı inandıralım. Benzer yönlerimizin çokluğunu vurgulayalım. İç içe, kardeşçe Musevilerle kalabilir, yaşayabilir Müslümanlar..."

"Sevginiz çok hoşuma gidiyor. Hahamlar geliyor, muazzam sevgileri var... Müslümanlarla Musevilerin arasındaki düşmanlık şeytandan kaynaklanıyor. ..."

Haham: “Uygulamaya dökmeliyiz. Çok hızlı sonuçlar almalıyız. Bu ortak vizyonumuz için neler yapacaksınız sayın Oktar?”

Oktar: "Akşam düşündüm. Süleyman As. Mabedi en fazla 1 yıl içerisinde yapılabilir. Aynı mükemmellikte tekrar yapılabilir.” (Süleyman As.’ın mabedini yapmak için Mescid-i Aksa’nın yıkılması gerekiyor. Bunu Oktar kitaplarında defalarca yazmış bir isimdir.)

Haham: “Siz İsrail’e gelip “İbrahimi Dinlerin Birliği” konferanslarını verdiniz. İbrahimi Dinler Birliği, bunu İsrail dışında bir yerlerde anlatmayı da düşünüyor musunuz? Başka yerde yapacağınız konferanslar için Musevilerin ve İsrail’in işbirliğini ister misiniz?”

Oktar: “Biz İsrailli gençlerin daha dindar olmasını istiyoruz. Şu da var her yerde, Avrupa’daki, Türkiye’deki insanlar İsrail’in dindarları kadar bize candan, yakın ve sıcak davranmıyorlar. Biz İsrail’e çok önem veriyoruz.

Haham: “İsrail’in önemli olduğu bizim için de açıktır. Müslüman ve Hıristiyan ülkelerdeki çalışmalarınızda bizden beklediğiniz nedir? Bir de Müslüman ve Hıristiyan ülkeler biz Musevileri şeytanın elçisi ya da şeytanın kendisi olarak görüyorlar. Bu tavır devam ettiği müddetçe barış çok zor. Başka ülkelerdeki mesajlarınızda bu anlayışı değiştirmek için çaba gösteriniz.”

Oktar: “Hz. İbrahim’in torunlarını şeytanın elçisi olarak görenlerin kendisinde şeytanlık vardır. Onları normal bir insan olarak görmeyin. Onları ciddiye almayın. Onları biraz daha konuşturursanız Hz. İbrahim’e de dil uzatırlar. Hatta bütün Peygamberleri sıraya alırlar. Haşa, ne şeytanın elçisi! Peygamber neslinden tertemiz insanlarsınız. Siz Hz. Musa’ya sadakat gösteriyorsunuz. Sizleri çok çok seviyoruz. Pratik olarak bunu bütün dünyaya gösteririz.”

Haham: “İsrail. Vaad edilmiş topraklar. Vatanımız. Bu topraklar bizim. 3300 yıl öncesinden beri. Peki sizin geldiğiniz neresi ve ne zaman? Tam örtüşmüyoruz. Şu anda İsrail halkı olarak 5.5 milyon, dünya çapında Musevi olarak 13 milyonuz. İnsanlara karşı Museviliğe gelin diye bir çağrımız da yok. 13 Milyon bize yeter! Söylediniz Mesih çağı başladı. Ama öncelikle herkesin nereden geldiğini anlaması gerekiyor.”

Oktar: “Size olan sevgimizi basına yansıtacağız. Merak etmeyin. Genel olarak Türkiye halkı Musevilere sevgi dolu zaten. Sizlere karşı, inançlarınıza karşı saygımızı ve sevgimizi basına yansıtacağız. (Bu arada vaad edilmiş topraklara ve fiili duruma da saygı duymuş oldu Oktar!) İslam alemine olumlu mesajlar vereceğiz.”

Haham: “Sizde Sünni-Şia ayrımı var. Birbirinize önyargılısınız. Bizde İsrail-Filistin çatışması var. Bunu değiştiremeyiz. Olan biten budur.”

Oktar: “Bunlar önemli değil. Sizi seviyoruz. Bizim kitaplarımız ve Musevi sevgimiz kamuoyunda, Türkiye’de çok olumlu bir etki yaptı. Biz önayak olursak Türkiye halkı sizi sevmeye hazırdır. Hatta bu sevgimiz, İslam alemine de örnek olacaktır.”

Haham: “Oktar olarak Müslümanları buna teşvik edin. Pek güzel. Hakkımızdaki olumsuz düşüncelerin silinmesine yardım edin. Bir de İranlılar var! Onları nasıl etkileyeceksiniz?”

Oktar: “Türk halkı Musevileri seviyorsa tamamdır. İş bitmiştir. İran ve başka Müslüman ülkeleri de Türkiye’yi takip edecektir. … İran’da en çok kitabı satılan Sünni benim.”

Haham: “İran Nükleer güce sahip bir lider ülke olma peşinde… Tüm Müslümanların %8’i olmalarına rağmen Sünnileri de tehdit ediyorlar. Daha fazla bastırmalısınız. Ve İsrail de bu kardeşlik projesine daha fazla destek olmalı. Sizinle yan yana olan bu görüntülerimizi bütün medya araçlarıyla yaymalıyız. Siz internetten en çok kitabı indirilen kişisiniz.”

Oktar: “Cnn gibi büyük bir televizyonda açık oturuma benzer bir sohbet toplantısı yapalım. Büyük kanal verirse bütün kanallar o toplantıyı haber yapar. Çok muazzam etkisi olur.”

Haham: “Biz zaten daha önce programlar yaptık. Musevilere karşı olumlu bir hava oluşturdu. … İran’a karşı Sünni Müslüman alemiyle birleşmeliyiz; işbirliği yapmalıyız. Bunu kabul ettirmek için size Allah’tan güç diliyorum.”

Oktar: “Biz kararlıyız. Sizleri çok seviyoruz. Bize Allah’ın emanetisiniz. Allah’ın vaadidir; çok özgür, bereket bolluk içinde ve rahat yaşayacağınız Altın Çağa çok yaklaştık. İçiniz rahat olsun. İsrail’in ve bölgenin yolu çok açıktır bundan sonra… İrtibatı koparmayalım. Sık sık görüşelim. Kardeşiz”

Haham: “Siz İbrahim’in ruhusunuz. Burada toplanmamız da Allah’ın bir lutfu. Biz buradayken bu vizyonumuz için somut gelişmeler görmek isteriz” (Hahamlar Oktar’ın söylediklerinden tatmin olmamışlar gibi sürekli hadi sonuç elde edelim deyip ısrar ediyorlar).

Oktar: “Merak etmeyin, her hafta her ay somut gelişmeler göreceksiniz. … İsrail’deki gençleri organize edin onlara bir sohbet yapayım. Filistinli gençlerle de görüşebiliriz.”

Haham: “Sizin radyo, tv, internet imkanlarınızdan yararlanabilir miyiz? Paylaşabilir miyiz?”

Oktar: “O çok güzel bir fikir. … Sizinle tanışmamız kaderdir. Allah’ın dilemesiyledir. Beraberce şeytanın oyununu bozacağız inşallah.”

Kaynak: Tıklayınız

***

Sanhedrin Hahamları Kimdir:

İlgili videoda Hahamın biri diyor ki:

Sanhedrin yalnızca bir mahkeme değildir. Adli bir mahkemedir ancak aynı zamanda bir “yürütme” (iktidar) meclisidir. Tıpkı bir parlamento gibi çalışır. Öyle ki Sanhedrin’in ülkeyi (İsrail’i) yönetmek, askerlere ne yapacaklarını söylemek (mesela Filistinlileri katletme emrini vermek!), anlaşmazlıkları çözümlemek, fonların dağıtılmasını sağlamak gibi görevleri vardır.

Yahudi Örgütlenmesi ve Sanhedrin:

En üst kademe RT: En yüksek, Kabbalist sırlarının tamamını bilen bir Baş Hahamın, diğer kademelerde temayüz ederek en üst makama ulaşmış iki yardımcı Kabbalist, yani KABBALA'yı tam olarak bilen hahamlardan teşekkül etmektedir. (Bkz: iktibaslar "Siyonizmin emir komuta zinciri" Sf. 257) Bu en üst RT kademesinin altında bir görünmeyen en üst yönetim meclisi SANHEDRİN kademeleri bulunmaktadır.

Üç Kabbalist: RT ve SANHEDRİN bütün Siyonist organizasyonların, İsrail devleti dahil bağlı oldukları haham topluluğudur.

SANHEDRİN

SANHEDRİN üyeleri, KABBALA Eğitimi almış olan hahamların arasından seçilirler. Bu gizli yönetim meclisi kadrosunun içinde genel yönetimi gözeten "70 KABBALİST HAHAM" "Genel Gözetim Meclisi" olarak İsrail'de toplanırlar. Bu mecliste, şayet herhangi bir eksilme olursa yerine yeni üyeleri seçmek yetkisiyle görevli 4 Haham bulunmaktadır. (Bkz.: İktibaslar: KABBALİZM Sf. 258)

SANHEDRİN'deki Kabbalist Hahamlara bağlı olarak çalışan ayrıca bir (YEMİNLİ 70'LER GRUBU) vardır ki bunlar Siyonizm adına bütün dünyanın yönetimini yapmaktadırlar. Ve GDD'yi yönetmektedirler. Siyonizm ve GDD'nin bütün kademeleri bunlara itaat etmeye mecburdurlar. ABD'de ROCKFELLER, İngiltere’de ROTHSHİLD'ler bu Yeminli 70'ler Grubu'na dahildirler. Ve grubun ayrıca Avrupa'da ve Japonya'da ayakları vardır. Ve bu yeminliler gurubu bütün dünya ülkelerinde teşkilatlanmışlardır. Böylece SANHEDRİN'e mensup (70 KABBALİST HAHAM)' a bağlı olarak bu (70 Yeminliler Grubu) bütün dünyayı bir GDD: Gizli Dünya Devleti olarak yönetmektedirler.

Pramit'in SANHEDRİN'in üst kademesinin altındaki bütün kademelerin hepsi bunlara bağlıdır. Bu (Gizli Dünya Devleti)ni teşkil etmek üzere yukarıdaki (Yeminli 70'ler Grubu) na bağlı olarak dünyayı yöneten kuruluşlar içerisinde çeşitli kuruluşlar yer almaktadır. (Alıntıdır)

----------------------------------------------
 
Üst