"AK Parti'yi eleştirenler hain mi?" Süleyman ÖZIŞIK

alanyali07

Kıdemli Üye
AK Parti'yi eleştirenler hain mi?

AK Parti’yi savunan seçmen kitlesi içinde belli bir kesim oluştu. Bu kesimin şöyle bir huyu var:

Seçimden önce partinin yaptığı hataları yazdığında, “Hayrola! Tam da seçim öncesi bunları neden yazmaya başladın. Amacın partiye zarar vermek mi?” diye suçlama yöneltiyor.

Bu kesimin amacı partiye ya da davaya katkı sunmak değil.
Tek amaçları var. AK Parti’nin yaptığı yanlışları “Dost acı söyler” düşüncesiyle eleştiren samimi kesimi takibe almak ve eleştiri yaptığı anda yaftalamak.

“Kalemini kaça sattın?” diyeni de var, Fetö’cü damgası vuranı da

Yapılan yolsuzluğu mu eleştirdin? O zaman hainsindir. Teşkilatın hatasını mı yazdın? O zaman çıkarcısındır. Belediyenin hizmetini mi eleştirdin? Kesin CHP’lisindir. Ya da milletvekili tercihlerinin yanlış olduğunu mu dile getirdin? Fetö’cünün önde gidenisindir.

Sosyal medyada bu yöntemle yaftalanan binlerce, hatta on binlerce insana rastlıyorum.
Hepsi aynı isyan çığlığını atıyor, “Parti yaptığı yanlıştan ötürü zarar görmesin diye eleştirince Fetö’cü ilan edildim” diye illallah ediyor.

Bahsini ettiğim bu kesim seçim sonrası ne yapıyor biliyor musunuz? Partinin oyları düştüğünde başlıyor saldırmaya…

Seçim öncesi senin yaptığın uyarıları diline doluyor, “Şu hatalar yapıldığı için oylar düştü” diye hüküm veriyor. Sen tekraren, “Bu hatalar yapıldı” dediğinde ise “Adam olup da seçim öncesi uyarsaydın da oylar düşmeseydi” diye tekrar sana saydırıyor.

Kimileri ise AK Parti’nin hiçbir şart ve şekilde eleştirilemeyeceğini hatta uyarılamayacağını savunuyor. Üzücü olan şu ki bu kesim bunları yaparak partiye büyük hizmette bulunduğuna inanıyor.

Oysa mensubu oldukları partinin başındaki lider, “Yanlışı dile getirmekten çekinmeyin” diye, “Hakkı savunmaktan geri durmayın”diye, “Bu kardeşinizin bir hatasını görürseniz sessiz kalmayın”neredeyse her gün uyarıda bulunuyor.

Ama yok!

Belli bir noktaya sabitlenmişler ve dostu düşmana dönüştürmek için çabalayıp duruyorlar.

Oysa hayatın ve tabiatın belli bir kuralı var.

Çocuk, anne rahmine düştüğü andan itibaren hem anneyi hem de çocuğu beslemeye başlarsın. 9 ay 10 gün dolduğunda “Çocuk doğmasın, onu beslemeye devam edelim” diyebilir misin?

Diyemezsin çünkü bu durumda çocuğu da anneyi de zehirler ve öldürürsün.

Çocuk dünyaya geldiğinde bu kez anne sütüyle veya ek gıdalarla yine beslersin. Ama bu belli bir zaman için geçerlidir. Vakti geldiğinde, o çocuğa önce emeklemeyi, sonra yürümeyi ardından konuşmayı, elini ateşe uzatmamayı ve en sonunda yeme içme işlemlerini kendisinin yapabileceğini öğretirsin.

Hata yaptığında uyarır, eleştirir hatta kızar ve cezalandırırsın. İyi şeyler yaptığında cesaretlendirir ve ödüllendirirsin.

AK Parti bundan 16 yıl önce tıpkı bir çocuk gibi Türkiye’nin rahmine düştü. Belli bir süre beslemek gerekiyordu, yaptık. Sonra yukarıda saydığım süreçlerden geçildi. Emeklemesini yürümesini, konuşmasını ve elini ateşe uzatmaması gerektiğini öğrendi.

Ama o doğumun üzerinden tamı tamına 16 yıl geçti ve genç bir delikanlı oldu. Şimdi hata yaptığında uyarılması, iyi şeyler yaptığında cesaretlendirilmesi ve ödüllendirilmesi gereken bir yaşta…

Ancak birileri hala bu partiye anne karnındaki çocuk muamelesi yapıyor. 9 ay 10 günün üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen hala anne rahmindeymiş gibi muamele ediyor. Hem anneyi hem çocuğu beslemekte ısrar ediyor.

Bunun sonu zehirlenerek ölüm!

Evet, AK Parti bugün alternatifsiz Türkiye’yi yönetecek tek partidir ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da sadece bu ülkenin değil, bütün İslam ümmetinin umudu olan bir liderdir. Buna kimsenin itirazı yok!

25 milyonu bulan devasa bir teşkilata dönüşmüş bu parti farkında olarak ya da olmayarak belli başlı hatalar yapacak ve yapıyor da… Dışarıdan bakan bazı gözlerin, yapılan bu hatalar karşında dostane uyarıda bulunması gerekiyor.

Bir dava adamı söylemişti:

“Biz vakti zamanında bu dava için evimizi satıyorduk. Şimdi bir ev için bu davayı satanlar var” demişti.

Allah aşkına söyleyin, yalan mı?

İçimizde olup yanımızda olmayanlar bu partiye hiç mi zarar vermedi? Mücahit davasını müteahhit davasına dönüştürenler olmadı mı? Uygunsuzluk denizinde fırtınaya kapılanlar olmadı mı?

Bunları yazmayacak, eleştirmeyecek miyiz?

Sadece ahbap çavuş ilişkisiyle kendi adamlarını belediye başkanı ya da milletvekili yapmak isteyenlerin kişisel ikbal çabalarına değinmeyecek miyiz?

Nedir bu kara çalma, nedir bu yaftalama çabası?

Eleştirmediğimiz için CHP gibi bitik bir partiyi kendimize rakip haline getirdik farkında mısınız? Eleştirmediğimiz için Kemal Kılıçdaroğlu gibi bomboş bir adama “Seçimi kazanacağız” dedirtmeye başladık farkında mısınız?

“Kol kırılır yen içinde kalır” diye diye kangren olan kolu kaybetme aşamasına geldik. Mesele Erdoğan’ı savunmaksa, Allah’ın izniyle ölümüne savunalım.

Ama yapılan hataları da konuşalım.

Bunu yapmak zor değil, bunu yapanlar da hain değil. Artık bunun farkına varalım olur mu?

AK Parti'yi eleştirenler hain mi?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Süleyman Özışıka gönderdiğim yazım:

Akpyi YANLIŞLARI İÇİN sık sık eleştiren ve sık sık da HAİNNNN, FETÖCÜÜÜÜ; CEHAPELİİİİ suçlamalarına maruz kalan birisi olarak size teşekkürler süleyman bey.
Akpyi eleştiriyorum çünkü ülkeyi akp yönetiyor, ülkemin iyiliği için eleştirmek zorundayım.
Keşke YANDAŞLAR da anlayabilse!

alanyali07

Kıdemli Üye
AKP'ye kaybettiren nokta her zaman vurguladığım gibi ve Süleyman ÖZIŞIK'ın da yazısında vurguladığı gibi akp içindeki trol kafalardır..

Bu trol kafalar bazen AKP yönetiminde bazen tabanda bazen sosyal medyada karşımıza çıkıyor..

AKP bunlardan kurtulup temizlenmedikçe eksiye doğru gider..
Umarım bu sonuçlardan ders alınır ve trol dilden ötekileştirici dilden kurtulurlar..
yoksa AKP kaybetmeye devam edecektir gitgide..

AKP'nin yenilebilir olduğu gözükünce bu süreç daha hızlı devam eder.. heleki elde tüm güçleri tuttuğu ve tüm imkanları elinde bulundurduğu halde bu sonuçlar alınıyorsa,
AKP durup düşünmeli takkesini önüne koyup düşünmeli..

Anadolu Ajansının yaptığı rezillikler ise tarihe geçecektir heralde..
AKP'nin yayın ajansı gibi çalıştığı da ortaya çıkmış oldu..
Yazık oldu gerçekten..

Bu duruma en fazla akplilerin karşı çıkması lazımdı, ama baktığımız zaman anadolu ajansına uyarı gelmedi hükümet cenahından..
Bu seçmende AKP'ye karşı daha fazla antipati getiriyor farkında değiller..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İstanbul özelinde, seçim mağlubiyetinin en büyük sorumlusu bence, Berat Albayraktır, aylar öncesinden, bakın bu Hal yasası, ufak bir yasa gibi görünüyor ama, etkileri çok olur, gelin bu işten vazgeçin diye her tarafa bildirmeye çalıştım, sonuç, görmezden gelme, onunda sonucu binlerce küskün seçmen, yetmedi, tanzim adı altındaki tiyatro, kockoca maliye bakanı, tanzim çadırına gelip, patates soğan tartıp, enflasyonla mücadele ediyoruz fotoğrafı verirse, ne olacağını bekliyordunuz, yazık oldu, 25 yıllık emeği kalk chp ye teslim et,, Cumhurbaşkanının akşamki konuşması çok itidalliydi, ona göre davranırsa tekrar toparlanır diye düşünüyorum,

bi husben

Kıdemli Üye
İstanbul özelinde, seçim mağlubiyetinin en büyük sorumlusu bence, Berat Albayraktır, aylar öncesinden, bakın bu Hal yasası, ufak bir yasa gibi görünüyor ama, etkileri çok olur, gelin bu işten vazgeçin diye her tarafa bildirmeye çalıştım, sonuç, görmezden gelme, onunda sonucu binlerce küskün seçmen, yetmedi, tanzim adı altındaki tiyatro, kockoca maliye bakanı, tanzim çadırına gelip, patates soğan tartıp, enflasyonla mücadele ediyoruz fotoğrafı verirse, ne olacağını bekliyordunuz, yazık oldu, 25 yıllık emeği kalk chp ye teslim et,, Cumhurbaşkanının akşamki konuşması çok itidalliydi, ona göre davranırsa tekrar toparlanır diye düşünüyorum,
sizin heba olan istanbuldaki 100 bin oyunuz ak partiye gelseydi yada ankarada
bide senin memleketin siirtte bu oylar heba olmasaydı kaybedilmeyecekti.
küfür bir çatı altında birleşmişken.gidip onlara teker vazıfesı gordunuz
ne kazandınız? hiç birşey
lakın küfre bir çok şehir kazandırdınız gurur duyun kendınızle abdullah

ihvanistanbul

AkhenAton
Sizde nasıl bir ego var arkadaş ya? Bi suçunuzu kabullenin, bi hatayı kendinizde arayın ya! hala vatandaş suçlu hala seçmen suçlu. kazandığınız hangi seçimde saadete teşekkür ettinizde şimdi sitem ediyorsunuz?

bi husben

Kıdemli Üye
Sizde nasıl bir ego var arkadaş ya? Bi suçunuzu kabullenin, bi hatayı kendinizde arayın ya! hala vatandaş suçlu hala seçmen suçlu. kazandığınız hangi seçimde saadete teşekkür ettinizde şimdi sitem ediyorsunuz?

ego dan bahsedene bak geçmişe takılıp kalmış şu ankı durumunu bile izah edemeyen biri egodan bahsedıyor sen once şu çelişkini bir sona erdırde sonra konus arkadaş
hem hdp den şikayetçisin hemde hdp ittifağına tabısın

abdullah birisi

Kıdemli Üye

evvela, şunu belirteyim, en azından senin kadar üzüldüm, akpartinin istanbulda kaybettiğine, kaybetme sebebi, saadet partisi dersen konuşmaya gerek yok, saadet partililerin oyuyla kazanmadıki, onların oyuyla kaybetmiş olsun, akparti kendinde arasın en büyük hatayı, ben ankaraya kadar gittim, yapmayın etemeyin diye, bürokratlarınız yanlış yönlendiriyor diye, maalesef, dediğim gibi, en büyük sebeb bana göre, Berat Albayraktır ve toplumda karşılığı yoktur, soğan deposu basmak nedir ya, bak üretici bölgelerinde de kaybettiler, tanzim satışla, pazarcı esnafını, hal yasası ile hem hal esanıfını hemde halde çalışanları, sayı az görülebilir ama etkileri çoktur diye uyardık uyardık ama kaale bile almadılar.... Cumhurbaşkanı yalnız ve yalnız kalmaya devam ediyor, bu tip adamlar daha çok yanıltır kendisini....maalesef....

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
Bu trol kafalar bazen AKP yönetiminde bazen tabanda bazen sosyal medyada karşımıza çıkıyor..

..

Bu mantıkla baştrol kim oluyor?.. 2 kişiden 1 inin karşı taraf olduğu bir topluma bunlar terörist diye itham eden troller mi? Sen millete terörist dersen trol de kalkar öldürür. Kraldan çok kralcı olan bir toplumda siyasiler her ağızlarından çıkan kelimeye dikkat etmek zorundalardır..

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
ego dan bahsedene bak geçmişe takılıp kalmış şu ankı durumunu bile izah edemeyen biri egodan bahsedıyor sen once şu çelişkini bir sona erdırde sonra konus arkadaş

Hedape doğuda akpartiye rey verdi haha ha.. Bu asıl nasıl bir çelişki..

bi husben

Kıdemli Üye
evvela, şunu belirteyim, en azından senin kadar üzüldüm, akpartinin istanbulda kaybettiğine, kaybetme sebebi, saadet partisi dersen konuşmaya gerek yok, saadet partililerin oyuyla kazanmadıki, onların oyuyla kaybetmiş olsun, akparti kendinde arasın en büyük hatayı, ben ankaraya kadar gittim, yapmayın etemeyin diye, bürokratlarınız yanlış yönlendiriyor diye, maalesef, dediğim gibi, en büyük sebeb bana göre, Berat Albayraktır ve toplumda karşılığı yoktur, soğan deposu basmak nedir ya, bak üretici bölgelerinde de kaybettiler, tanzim satışla, pazarcı esnafını, hal yasası ile hem hal esanıfını hemde halde çalışanları, sayı az görülebilir ama etkileri çoktur diye uyardık uyardık ama kaale bile almadılar.... Cumhurbaşkanı yalnız ve yalnız kalmaya devam ediyor, bu tip adamlar daha çok yanıltır kendisini....maalesef....

Abdulah üzüldüğün için sağol. saadet kazanamayacağını bile bile kaybettirdi bir hüdapar bile olamadı. yazık değilmi chp hdp nin ortaklığıyla buyuk şehir yonetılecek.hdp lilerin yoneteceği bizler kahrolmazı gerekmez mi. Berat akbayrağı günahım kadar sevmem . konuşması bile batıyor o kadar dıyım ama ne yapalım şehri teroristler mi yonetsin ki yonetecek.bu bana ağır gelıyor ıhvanıstanbula gelmeyebılır ama ben chp nın hdp nın sehrı yonetecek olmasından zul duyuyorum.evet ak partının bın yanlısı oldu insaallah aklını basına devsırır.

Bir yandan oh olsun diyorum kulak verseydın bıraz millete eyt lilere üreticilere bir yandan da hdp chp diyorum neyse.

ihvanistanbul

AkhenAton

Çelişki yok, ak parti milliyetçi oldu da bizim mi haberimiz yok? oyunuzun 10 puan artacağını bilseniz bugün satarsınız mhpyi. Sizin Türkle sorununuz var.

Birde ağlamanızdan gına geldi artık. Kim teröristse devlet alsın gerekeni yapsın. Hem devletin başında olup hem habire ağlamak yakışmıyor biraz ciddiyet.

yenidenrefah

İhvan Forum Üye

Hala toplumun yarısına küffar, terörist ithamlarında ısrarcılar.. Bu üslupa devam ederseniz suriyelilerle beraber Suriye' ye postalayacaktır ilk seçimde derin millet sizleri!.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Abdulah üzüldüğün için sağol. saadet kazanamayacağını bile bile kaybettirdi bir hüdapar bile olamadı. yazık değilmi chp hdp nin ortaklığıyla buyuk şehir yonetılecek.hdp lilerin yoneteceği bizler kahrolmazı gerekmez mi. Berat akbayrağı günahım kadar sevmem . konuşması bile batıyor o kadar dıyım ama ne yapalım şehri teroristler mi yonetsin ki yonetecek.bu bana ağır gelıyor ıhvanıstanbula gelmeyebılır ama ben chp nın hdp nın sehrı yonetecek olmasından zul duyuyorum.evet ak partının bın yanlısı oldu insaallah aklını basına devsırır.

Bir yandan oh olsun diyorum kulak verseydın bıraz millete eyt lilere üreticilere bir yandan da hdp chp diyorum neyse.
bizler müslüman insanlarız, hayrın ve şerrin Allah tan geldiğine iman ederiz, tabiki üzülürüz, lakin bilemeyiz, Allah neyi murad etti..... Rabbim, hakkımızda hayra çevirsin diye dua ederiz......

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
Ne alaka? Bunun sorumlusu sayın Erdoğan dır. Yıllarca Şimşek' i başımıza musallat etmiş, o da bir güzel kraliçesinin menfaatlerine uygun çalışıp milleti bir güzel fakirleştiren politikaları hayata geçirmiş. Türk lirasının değerini sıfırlamayı bırak, eksi sıfıra geçirmiştir. Halk borç içinde yüzmektedir. Devlet 1 lira maaşı olana 20 liralık kredi kartı veren banka sektörüne ancak 12 sene sonra müdahalede bulunmuştur. İş işten geçtikten sonra.. Oysa ki, bankalar 2000 de çalışan adama maaşı kadar bile kredi kartı vermekten imtina ederdi. Yani bu manzaranın tek sorumlusu Erdoğan Bey dir. Dikkat ederseniz Milli Futbol Takımımızı Fatih Terim yönettiği dönemlerde yenidliği, başarısız olduğu her dönemde çıkıp basına bunun sorumlusu benim. Oyuncuların kabahati yok der ve 1. derece kendini suçlardı. Bu minvalde bir Futbol Milli Teknik adamı bu ülkenin başına getirilse bence daha faydalı olur. En azından bu kadar insanlar fakirleşmezdi!.. Vesselam..

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
yenidenrefah , lütfen ama lütfen kendini banlatacak hareketlere girişme. eski üyelerimizden birisi olduğunu hepimiz biliyoruz. yeni nickle gelmişsin arada eritiyoruz banlanma sebeplerini tekrarlattırma.

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
Saldıran üyeniz kabahatli benmiyim anlamadım? Bu nasıl bir mantık.. Lütfen size sayın yönetici.. Hem gecen başlık altında bu şahıs elli kere başkası ile(@talip) olan hakareti diyaloğunda banlanmayı hak etti. Onu niye banlamadınız 2007 de üyelik alaması onun kurallara uymamasını insanlara hakaret etmesini normal mi kılıyor? Demek ki ehil değilsiniz, aşırı taraf tutuyorsunuz.. Ego nuz sizi doğru düşünmekten alıkoyuyor demek ki..

ihvanistanbul

AkhenAton
bak güzel kardeşim, banlanan birinin farklı nickle gelmesi yasak. yoksa banlamanın amacı ortadan kalkıyor değil mi? mesela sen yenidenrefah-2 diye üyelik alıp yazsan ilkini banlamanın ne manası var?

Bi husben daha önce çeşitli sebeplerle süreli olarak banlandı ama şu an adamla sen uğraşıyorsun. tahrik ediyorsun. Başka bir deyişle ortamı trollüyorsun. Bende aynı şeyleri tekrar ve tekrar yaşamamak adına seni önceden uyarıyorum işte.