AKP (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ) DOSYASI - 06-10-2018

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gamsız

Profesör
53831204_1720809494688952_3180613554034180096_n.jpg

gamsız

Profesör

Sana Yazıklar Olsun lan Temel..
Kemalist ve 28 Şubatçı darbeci terörist sever CHP’lilerin gönlüne gireceğim diye! Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dönemine bakın ne dedi?
Bu Videoyu Saadetli Beyinsizlerin Gö-züne Sokun...

Tek Kelimeyle "Allah B*lanızı Versin..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Tayyip beyin "islamın güncellenmesi" açıklamasını, eminenin "toplumsal eşitlik" projesi ile birlikte değerlendirdiğimizde, "bu ailenin", ailenin temelini nasıl dinamitlediğini, görmeyenin gözüne göstermek istiyoruz. Ayrıca para kazanmak için yuvasını terketmiş, feminist kadın kaybedilmiş kadındır.

00:45 Emine Erdoğan: Kadınlarımız tüm alanlarda 15 yıl öncesine göre çok daha iyi bir durumdalar. Hükümetimizin vaadi, 2023 yılında kadınların iş gücüne katılım oranını %41’lere çıkarmaktır.

Not: Ne diyor bu kadın yahu…

Emine Erdoğan: Kadın evde, erkek dışarıda şeklindeki toptancı yaklaşımlar, hayatın doğal akışına aykırıdır.

Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın Katılımıyla III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi Gala Yemeği Gerçekleştirildi | | KADEM

Not: Ne diyor bu kadın yahu… Ekli dosyayı görüntüle 802

2018-12-06_01-14-13-jpg.802

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Tayyip beyin "islamın güncellenmesi" açıklamasını, eminenin "toplumsal eşitlik" projesi ile birlikte değerlendirdiğimizde, "bu ailenin", ailenin temelini nasıl dinamitlediğini, görmeyenin gözüne göstermek istiyoruz. Ayrıca para kazanmak için yuvasını terketmiş, feminist kadın kaybedilmiş kadındır.

HALKI ifsad edenler İTTİHAD I İSLAM PARTİSİ olamaz

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Saadet Partili Ümit ÇEBİ, kimin PKK'ya Yardım Ettiğini Anlatıyor

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Saadet Partili Ümit ÇEBİ, AKP'nin politikalarını eleştiriyor.

AKP'nin 17 yıllık icraatını 93 saniyede özetlemiş.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
"Madem Siz Sürekli Yanılıyorsunuz Elinizdeki MüHRü Bırakınız!..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
AKP artık iyice "sıvamaya" başladı...

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Perinçek-Ergenekon-Erdoğan şeytan üçgeninin Diyanet kitabı...

Bu kitap seçimlerden önce yayınlanırsa ne olur. Büyük olasılıkla kitapta yer alacak onlarca tarikat Erdoğan'a oy vermez.

Bunca yıl gazetecilik ve yayıncılık yaptıktan sonra en azından kimi yazarların yada kurumların nasıl bir yazı dili kullandığını öğreniyorsunuz. Yıllar önce bir öykü geçmişti elime, babamın hiçbir kitabında olmadığı gibi arşivde de şimdilik bulamadık ama yazı tarzı o kadar Aziz Nesin ki 5-10 Aziz Nesin okuyan bile anlar, kimileyin uzman olmak da gerekmiyor.
Önceki gün elime bir kitap geçti, daha doğrusu kitabın PDF hâli geçti, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlayacak. Kitabın adını haber başlığı olarak kullandım ve şimdilik dosyada da yazdığı gibi son derece "GİZLİ". Bu son derece "GİZLİ" kitap bana bir şekilde ulaştı ve yakında kitaplaşacağı söylendi. Kitabın önsözünde ne kadar Din İşleri Yüksek Kurulu'nun İnançlar ve Dini Oluşumlar Komisyonu tarafından rapor edildiği yazılsa da bana dil anlamında pek inandırıcı gelmedi. Nedenlerini aşağıda belirteceğim.
Bu çalışma 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlamış ve Fethullah Gülen ekibinin dışında bilip-bilmediğiniz ne kadar dini tarikat varsa incelemiş ve sonuç bildirgesinde akıl almaz bir karara imza atılmış. PDF 226 sayfa, kitap olarak kaç sayfa olur, onu bilemeyeceğim, yazı karakterine ve büyüklüğüne bağlı, detaylarını ileride yazacağım, ilk olarak kafama takılanları yazmaya çalışacağım.
Yazının girişinde de yazdım ya, bunca yıldan sonra yazar ve kurumlarda uzmanlaşıyoruz diye, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı raporda da dilin nasıl olması bellidir. Bütün tarikatları incelerken Süleyman Hilmi Tunahan Cemaati'ni de incelemişler ve doğal olarak da en geniş bölümlerden birisi. İşte sorun burada başlıyor, Diyanet İşleri gibi bir kurum bu konuda açıklama yaptığında yada kitap hazırladığında Süleyman Hilmi Tunahan Cemaati'nden bahsederken halk dilinde kullanıldığı gibi "Süleymancılar" diye bahsetmez. Bunun nedeni sadece saygı da değildir, sonuçta resmî bir kurumdur ve gereği de budur. Süleyman Hilmi Tunahan öncülüğünde başladığı için ona izafeten "Süleymancılık" olarak bilindiğini de yazmışlar ama ondan sonrası Diyanet raporundan çok MİT raporu gibi yazılmış: "a – Süleymancıların belirgin özelliklerinden biri........" ve buna benzer çok bölüm var.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra bürokraside Menzil-Semerkand Cemaati'nin ciddi bir şekilde yer aldığını artık sağır sultan bile biliyor. Menzil Grubu esas olarak MHP ve Ülkücüleri destekleyen bir cemaat olarak bilinir ve aynı Süleymancılar'da olduğu gibi bunlar da "Menzilciler" diye bilinir ancak kitapta onlardan "Menzil Cemaati" yada "Menzil Grubu" olarak bahsedilmiş.
Gelelim sonuç bildirgesine, işte bilhassa dincilerin Atatürk'e kızdıkları bölüm burada başlıyor, hep derler ya "Mustafa Kemal bizim cemaatlerimizi kapattı" diye, bu kitaba göre kapanmıyor ama önce hemen hemen bütün cemaatlerin devletin kontrolüne alınmasını söylüyorlar. Bu mantığa göre kayyım mantığı sadece belediyelerle sınırlı kalmayacak, tarikatlara da kayyım atanacak.
Final olarak "Diyanet İşleri Başkanlığı ve İlahiyat Fakültelerinin üzerine düşen en temel vazife bu tür yapılara karşı toplumu bilinçlendirecek ve bilgilendirecek bir çaba ve çalışma içinde olmasıdır. Ülkemizdeki teşekküllerin, yasal bir zemine kavuşturularak mali ve asayiş yönünden denetimlerinin yapılmasının yanında Diyanet İşleri Başkanlığı'nca dini açıdan denetlenmeleri zaruret arz etmektedir" deniliyor kitapta.
Bütün bunları kısaca yazdım, hemen Ergenekon davasından tahliye olduktan sonra Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek'in bikaç konuşması geldi aklıma:
Perinçek: Ergenekon'dan çıkıyoruz. Cemaat ve Tarikatların kökünü kazıyacağız.
Perinçek: Darbeden bizim de, MİT'in de önceden haberi vardı.
Perinçek: Dugin bize Türk askerinin olağanüstü bir hareketlilik içinde olduğunu söyleyince, bunu hükümete söylemesini belirttik. O da bize söylediklerini Ankara'ya gittiğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e söyledi.
Perinçek: Erdoğan, İslami Kemalist oldu. Bizim savunduğumuz noktaya geldi.
Şimdi gelelim neler olabileceğine, bu kitap seçimlerden önce yayınlanırsa ne olur. Büyük olasılıkla kitapta yer alacak onlarca tarikat Erdoğan'a oy vermez. İşte tam da burada başlıkta bahsettiğim şeytan üçgeninin bir açısı esasında bozuk, tam da seçim öncesi, oy yalvarma noktasında bir Erdoğan'ın kabul edeceği bişey değil. Ama unutmayın, önceki erken seçim de Erdoğan'ın istediği bişey değildi ama Bahçeli zorladı ve bu zorlamayla İYİ Parti'ye karşın kendi %10'luk baraj seviyesinin garantisini aldı ve hiç oy almadığı Kürt illerinde oylarını 5 misline çıkardı.
Bana öyle geliyor ki AKP ve Recep Tamam Erdoğan'a tam da 1 Nisan şakası hazırlıyorlar.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız…

Ahmet Nesin - Perinçek-Ergenekon-Erdoğan şeytan üçgeninin...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Perinçek-Ergenekon-Erdoğan şeytan üçgeninin Diyanet kitabı...

Bu kitap seçimlerden önce yayınlanırsa ne olur. Büyük olasılıkla kitapta yer alacak onlarca tarikat Erdoğan'a oy vermez.

Bunca yıl gazetecilik ve yayıncılık yaptıktan sonra en azından kimi yazarların yada kurumların nasıl bir yazı dili kullandığını öğreniyorsunuz. Yıllar önce bir öykü geçmişti elime, babamın hiçbir kitabında olmadığı gibi arşivde de şimdilik bulamadık ama yazı tarzı o kadar Aziz Nesin ki 5-10 Aziz Nesin okuyan bile anlar, kimileyin uzman olmak da gerekmiyor.
Önceki gün elime bir kitap geçti, daha doğrusu kitabın PDF hâli geçti, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlayacak. Kitabın adını haber başlığı olarak kullandım ve şimdilik dosyada da yazdığı gibi son derece "GİZLİ". Bu son derece "GİZLİ" kitap bana bir şekilde ulaştı ve yakında kitaplaşacağı söylendi. Kitabın önsözünde ne kadar Din İşleri Yüksek Kurulu'nun İnançlar ve Dini Oluşumlar Komisyonu tarafından rapor edildiği yazılsa da bana dil anlamında pek inandırıcı gelmedi. Nedenlerini aşağıda belirteceğim.
Bu çalışma 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlamış ve Fethullah Gülen ekibinin dışında bilip-bilmediğiniz ne kadar dini tarikat varsa incelemiş ve sonuç bildirgesinde akıl almaz bir karara imza atılmış. PDF 226 sayfa, kitap olarak kaç sayfa olur, onu bilemeyeceğim, yazı karakterine ve büyüklüğüne bağlı, detaylarını ileride yazacağım, ilk olarak kafama takılanları yazmaya çalışacağım.
Yazının girişinde de yazdım ya, bunca yıldan sonra yazar ve kurumlarda uzmanlaşıyoruz diye, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hazırladığı raporda da dilin nasıl olması bellidir. Bütün tarikatları incelerken Süleyman Hilmi Tunahan Cemaati'ni de incelemişler ve doğal olarak da en geniş bölümlerden birisi. İşte sorun burada başlıyor, Diyanet İşleri gibi bir kurum bu konuda açıklama yaptığında yada kitap hazırladığında Süleyman Hilmi Tunahan Cemaati'nden bahsederken halk dilinde kullanıldığı gibi "Süleymancılar" diye bahsetmez. Bunun nedeni sadece saygı da değildir, sonuçta resmî bir kurumdur ve gereği de budur. Süleyman Hilmi Tunahan öncülüğünde başladığı için ona izafeten "Süleymancılık" olarak bilindiğini de yazmışlar ama ondan sonrası Diyanet raporundan çok MİT raporu gibi yazılmış: "a – Süleymancıların belirgin özelliklerinden biri........" ve buna benzer çok bölüm var.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra bürokraside Menzil-Semerkand Cemaati'nin ciddi bir şekilde yer aldığını artık sağır sultan bile biliyor. Menzil Grubu esas olarak MHP ve Ülkücüleri destekleyen bir cemaat olarak bilinir ve aynı Süleymancılar'da olduğu gibi bunlar da "Menzilciler" diye bilinir ancak kitapta onlardan "Menzil Cemaati" yada "Menzil Grubu" olarak bahsedilmiş.
Gelelim sonuç bildirgesine, işte bilhassa dincilerin Atatürk'e kızdıkları bölüm burada başlıyor, hep derler ya "Mustafa Kemal bizim cemaatlerimizi kapattı" diye, bu kitaba göre kapanmıyor ama önce hemen hemen bütün cemaatlerin devletin kontrolüne alınmasını söylüyorlar. Bu mantığa göre kayyım mantığı sadece belediyelerle sınırlı kalmayacak, tarikatlara da kayyım atanacak.
Final olarak "Diyanet İşleri Başkanlığı ve İlahiyat Fakültelerinin üzerine düşen en temel vazife bu tür yapılara karşı toplumu bilinçlendirecek ve bilgilendirecek bir çaba ve çalışma içinde olmasıdır. Ülkemizdeki teşekküllerin, yasal bir zemine kavuşturularak mali ve asayiş yönünden denetimlerinin yapılmasının yanında Diyanet İşleri Başkanlığı'nca dini açıdan denetlenmeleri zaruret arz etmektedir" deniliyor kitapta.
Bütün bunları kısaca yazdım, hemen Ergenekon davasından tahliye olduktan sonra Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek'in bikaç konuşması geldi aklıma:
Perinçek: Ergenekon'dan çıkıyoruz. Cemaat ve Tarikatların kökünü kazıyacağız.
Perinçek: Darbeden bizim de, MİT'in de önceden haberi vardı.
Perinçek: Dugin bize Türk askerinin olağanüstü bir hareketlilik içinde olduğunu söyleyince, bunu hükümete söylemesini belirttik. O da bize söylediklerini Ankara'ya gittiğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e söyledi.
Perinçek: Erdoğan, İslami Kemalist oldu. Bizim savunduğumuz noktaya geldi.
Şimdi gelelim neler olabileceğine, bu kitap seçimlerden önce yayınlanırsa ne olur. Büyük olasılıkla kitapta yer alacak onlarca tarikat Erdoğan'a oy vermez. İşte tam da burada başlıkta bahsettiğim şeytan üçgeninin bir açısı esasında bozuk, tam da seçim öncesi, oy yalvarma noktasında bir Erdoğan'ın kabul edeceği bişey değil. Ama unutmayın, önceki erken seçim de Erdoğan'ın istediği bişey değildi ama Bahçeli zorladı ve bu zorlamayla İYİ Parti'ye karşın kendi %10'luk baraj seviyesinin garantisini aldı ve hiç oy almadığı Kürt illerinde oylarını 5 misline çıkardı.
Bana öyle geliyor ki AKP ve Recep Tamam Erdoğan'a tam da 1 Nisan şakası hazırlıyorlar.

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız…

Ahmet Nesin - Perinçek-Ergenekon-Erdoğan şeytan üçgeninin...

Ahmet Nesin: Darbenin sır küplerinden biri AKP'li Şirin Ünal

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Ey AKP, bu gidişin varacağı yer burası:

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Feministler Ezanı Islıkladı -Taksim Meydanında Ezana Büyük Saygısızlık

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ağzını bozan Tayyip Erdoğan'a Temel Karamollaoğlu'ndan üslup dersi.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Berat Albayrak'ın Türkiye'yi dünyaya rezil ettiği görüntüler

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bu haber AKP'de FETÖ'cü yok diyenler için

akpli-aday-oyle-bir-itirafta-bulundu-ki...-21031920_m2.jpg

AKP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, "Fatma Şahin Aile Bakanı idi, beni aradı. ‘O kuruma Denizlili bir imam arkadaşı veriyorum’dedi. Ben imam deyince, cami imamı zannettim. Meğerse farklı bir imammış" açıklamasında bulundu.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, AKP adayı Mehmet Zeybek, Kanal 3'te yayınlanan 'Dobra Dobra' isimli programa katıldı.

2009'dan 2014 yılına dek AKP Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevini yürüten Zeybek, o dönem FETÖ ile nasıl mücadele ettiğini anlattı.

İşte o görüntüler:

Video için tıklayın:

Video: AKP'li aday öyle bir itirafta bulundu ki...

Zeybek'in konuşmasından satır başları şöyle:

'KUMPAS KURDU'

"Bir kuruma atama yapılacağı zaman, (Gülen cemaatini kast ediyor) ‘Yardımcı olurum, ama bana rağmen getirirseniz karşısında dururum' derdim. Bazı kurumlara bizim bilgimiz haricinde atama yapıldı. Dayatmalar oldu. Yaratılış gereği dayatmaya da hiç tahammül edemiyorum. Burada kurumun birine bir arkadaşı getirmiştik, gerçekten dört dörtlük çalışıyordu. Ama ne hikmetse, zamanın valisi ve emniyet müdürü tarafından bu arkadaşımıza kumpas kurularak görevden el çektirildi.

'BÖYLE İMAMLARIN OLDUĞUNDAN DA HABERİM YOK'

Yerine hiç tasvip etmediğimiz birisi getirildi. O dönemdeki emniyet müdürü de tutuklu. Ben ‘Bu gidecek' dedim. Fatma Şahin, Aile Sosyal Politikalar Bakanı idi, beni aradı. ‘O kuruma Denizlili bir imam arkadaşı veriyorum' dedi. Ben imam deyince, cami imamı zannettim. Meğerse farklı bir imammış. Böyle imamların olduğundan da haberim yok. Neyse ‘Bu arkadaşa 6 aylığına geçici süre veriyorum, memnun kalmadığın takdirde değiştireceğim' dedi. Arkadaş geldi, öğrencileri farklı yerlere yönlendirmeye başladı. Yurtlarda kalan öğrencileri, kendi yerlerine götürmeye kalktı.

'İDARECİ DEĞİL, SOYTARI'

Zamanın valisi ‘Bu çok becerikli, sayın başkanım bunun asaletini getirelim' dedi. Kendisine ‘Bana soytarı değil, idareci lazım. Bu soytarı' dedim. Ondan sonra bana bakışları da değişti. Farklı bir kuruma başka bir arkadaşı getirmeye kalktılar. Ona da karşı çıktım. Afyon'da Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na yine kendi içlerinden birini getirdiler. Ne duruma geldiğini o dönemde yaşayanlar, o kurumda çalışanların yakınları çok iyi biliyor. ‘Siyasi bedeli benden soruluyorsa, gelen arkadaştan bilgim olması lazım' dedim. ‘Bunlar yurtdışından gelip oy kullanıyor' dedi, ‘Buradakiler her halde harman dalı oynamıyor' dedim.

‘TEPEDEN YAPARIZ DEDİLER'

‘Biz bunu tepeden yaparız' dedi. ‘Sıkıyorsa yapın, ben de tepeden bozarım' dedim. Ondan sonra benim aleyhimde yazılar, şikayetler gitmeye başladı. Hatta ‘cemaate küfür ediyor' diye ismimi küfürbaza çıkardılar. Türkiye zor bir süreç atlattı."

AKP'li aday öyle bir itirafta bulundu ki...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
BEN DÖNEĞİM ÖYLE Mİ!

süleyman soylu hakkında

not: videoyu hazırlayanların çok az da olsa aralara sıkıştırdıklerı ,"fetö" ile ilgili sitayişkar ifadelere katılmıyorum. fetö bir terör/ihanet örgütüdür. bilinmesini arzu ederim.

not2: mehmet ağarın adamı olan süleyman soylu, derin devlet tarafından tayyip bey sonrası için hazırlanmıştır ve sırasını bekliyor. bu bilgi tarihe bir not olarak köşede dursun

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...