Akp yi kurmak için Fazileti kapattırdılar

saliha kalem

Profesör

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Ak Parti ile ilgili müthiş bir iddiada bulundu...

01 Eylül 2012 Cumartesi 22:21

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1999–2000 yıllarında Fazilet Partisi’nin kapatılma sürecinde, AK Parti’nin önde gelen bazı isimlerinin, sırf yeni bir parti kurabilmek için FP’nin kapatılması için çaba sarf ettiğini iddia etti.

Parti genel merkezde il başkanları ile bir araya gelen Genel Başkan Mustafa Kamalak, önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin kritik bir dönemden geçtiğini belirten Kamalak, özellikle de dış politikada yapılan yanlışların olduğunu, Suriye politikasının baştan beri yanlış olduğunu söylediklerini fakat söylediklerinin dikkate alınmadığını dile getirdi.

AK Parti’nin bağımsız bir dış politikasının olmadığını savunan Kamalak, dış politikalarının ABD güdümünde olduğunu öne sürdü. Wikileaks belgelerinden bölümler okuyan Kamalak, belgelerde Erdoğan’ın ABD’nin güçlü bir müttefik olduğunun, eğer Erdoğan’a verilen destek devam ederse Türkiye’de istediklerine ulaşacaklarına değinilen bölümleri okudu. Kamalak, ABD’ye verilen 6 havaalanı ile 7 limandan sonra dış politikada tavizlerin başladığını belirtti.

Hükümetin ABD’yi güvenerek, Suriye’de adımlar attığını savunan Kamalak, fakat Türkiye’nin bugün yalnız kaldığını ve feryat ettiğini söyledi.

Hükümetin olumlu sayılabilecek adımların da olabileceğini ve bunlara bakıldığında da temelinde Milli Görüş’ün olduğunu iddia eden Kamalak, ilkokullarda dağıtılan kitap politikasının ve Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesinin kendilerinin fikri olduğunu kaydetti.

"ŞU AN AK PARTİ'DEKİ BAZI ARKADAŞLAR FP'NİN KAPATILMASI İÇİN ÇABALADI"

AK Parti’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Kamalak, partililerine bir de hatırlatma da bulundu. 1999 ve 2000 yıllarında AK Parti’nin önde gelen isimlerinin Fazilet Partisi’nin kapatılması için çaba sarf ettiğini kaydeden Kamalak, şöyle konuştu: “Dönemin başbakanı Ecevit ile görüşüldü. Denildi ki; 'Bakın Türkiye partiler mezarlığına dönüştü. Ortada suç yok. Partinin kapatılmasına vesile olacak suçların sübutu gerekiyor. Doğru söylüyorsunuz' dediler. Genelkurmay ile görüşmeler yapıldı. 'Peki, düzeltilmesi gerekenler nedir?' diye sorulunca, '69. madde fiili suç gerekir' ibaresi koyulmalı dedik. Ancak tek parti için yapılacak düzenleme hoş karşılanmayacağı için 'yanına bir iki madde daha ekleyelim' düşüncesi hâkim oldu. Birincisi milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili düzenleme ile Cumhurbaşkanı'nın görev süresiyle ilgili düzenlemeydi, 5+5 getiriliyordu. Bu üç madde Anayasa Komisyonu'ndan geçti ancak Genel Kurul'da, bazı arkadaşlar, Bu değişikliğin Demirel’in görev süresinin uzatılması amaçlandığını söyleyerek, karşı çıktı. Hâlbuki bu değişikliğin amacı partilerin kapanmasını zorlaştırmaktı. Bunu kendileri de buluyordu ama batı ile ve ABD ile iş biriliğine girebilmek için açıkçası yeni bir parti kurabilmek için FP’nin kapatılmasını gerekli görüyorlardı. Bu nedenden dolayı bu tasarıya oy vermediler.”

Hükümetin dış politikada ABD’ye çok güvendiğini yineleyen Kamalak, Irak örneğini verdi ve Suriye’de beklediklerini bulamadıklarını, bunun sebebinin ise bu ülkedeki yapının olduğunu aktardı. Kamalak, Alevi, Sünni, Şii, Kürt, Rusya, İran ve Çin gibi unsurların Suriye’de bulunduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin Suriye’ye girmesi için teşvik edildiğini de ileri süren Kamalak, hükümeti uyararak, bunun gerçekleşmesi durumunda Türkiye’nin bölüneceğini savundu.

“TÜRKİYE, İRAN VE MISIR BİR ARAYA GELMELİDİR”

Suriye konusunda Türkiye’nin bu saatten sonra ne yapabileceğini de açıklayan Kamalak, hükümete, şu öneride bulundu: “Türkiye, İran ve Mısır bir araya gelerek, karara varmalıdırlar.”
Ana muhalefet partisi CHP’nin Suriye sınırındaki kamplara ziyaretinin engellenmesini de eleştiren Kamalak, Türkiye’nin adım adım savaşa sürüklenmeye çalışıldığını, Türkiye’de milletvekillerinin kamplara alınmamasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Kamalak, Meclis İnsan Hakları Komisyonu’nun yapacağı ziyareti de hatırlatarak, ne değiştiğini sordu.

Terör olaylarına da değinen Kamalak, BDP’li milletvekillerin teröristlerle kucaklaşmasına hükümetin tepki göstermesini eleştirerek, hükümetin neden şaşırdığını ve “Terör 10 yıldır azaldı mı yoksa arttı mı?” diye sordu.

Yine BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Şemdinli ile Çukurca arasındaki 400 kilometrenin PKK tarafından kontrol edildiği şeklindeki çıkışını da hatırlatan Kamalak, Başbakan’ın "700 kişi ile olacak şey mi bu?” sözüne atıfta bulunarak, "700 bin kişi ile 700 kişi nasıl silinemez." diye sordu.

Kamalak, hükümetin ekonomi ve tarım politikalarına yönelik de eleştirilerde bulundu. Konuşmasının ardından Kamalak, SP'ye geçen Adıyaman Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora'ya parti rozetini taktı.

http://www.milliajans.com/haber/siya...dilar/425.html

reis

Kıdemli Üye
Fazla komplo teorisi ruh sağlığını bozar.
Hele hele her fırsatı Ak Parti'ye düşmanlık edebilmek için kullanmaya kalkışmak şizofrenlik belirtisidir ki kolay kolay iflah olmazsınız.
Kamalak hocamızı severiz lakin, hocamızın nefesi yetiyorsa Refah Partisi'ni ve Fazilet Partisi'ni kapatanlara bir şey desin de görelim bakalım.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Fazla komplo teorisi ruh sağlığını bozar.
Hele hele her fırsatı Ak Parti'ye düşmanlık edebilmek için kullanmaya kalkışmak şizofrenlik belirtisidir ki kolay kolay iflah olmazsınız.
Kamalak hocamızı severiz lakin, hocamızın nefesi yetiyorsa Refah Partisi'ni ve Fazilet Partisi'ni kapatanlara bir şey desin de görelim bakalım.

Al i$te coluk cocuk muhabbeti baska birsey yok
Konuda ne yaziyor reis ne diyor :)
Sen bayagi havalarda ucuyorsun ama $i$me balonsun sadece ucuyorsun
Kamalak'in ifadeleri yanlissa o malum Akpli yöneticileri tutan yok ya aksini söylesinler
Akpartiyi elestirilere hazimsizlik örneklerinden en basiti $u yorumundur.
$izofrenmi$ sen havalarda faza kalmissin ü$ütmü$ün anlasilan

reis

Kıdemli Üye
Geçen gün Ayder yaylasındaydım, orada hava biraz serindi. E bizde de Sünizit var üşütmemiz normaldir. İşte böyle arada üşütürüz, sizde arada üşütmezsiniz.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Geçen gün Ayder yaylasındaydım, orada hava biraz serindi. E bizde de Sünizit var üşütmemiz normaldir. İşte böyle arada üşütürüz, sizde arada üşütmezsiniz.

Yorumlarinda seviye ve ölcü kaidelerine dikkat etmezsen ü$ütük yorumlarla kendini hasta edersin, yoksa $ahsinla problemim yok ama agir a$agilamalar yapiyorsun kibirli yaziyorsun, seviyeli yapilan hicbir yoruma kimse birsey demez ama ukalalik yapinca saygi sevgiyi öldürüyorsunuz !

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Yok artık. Buraya kadar düştünüz mü?
Pes!
Pes!
Pes!

reis

Kıdemli Üye
Geçen gün Solcu/Ulusalcı kefere taifesi AGD standına saldırdı ya, aradan biraz zaman geçince ve konu soğuyunca AGD standına saldıranların AKP'li olduklarını da yazarsınız siz.
Tıpkı Refah Partisi ve Fazilet Partisi'ni kapat(tır)an, Vural Savaş, Nuh Mete Yüksel, Ahmet Necdet Sezer, malum medya, tüsiad, cunta, malum sendikalar, malum localar dururken Ak Parti'ye yaptığınız gibi...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Geçen gün Solcu/Ulusalcı kefere taifesi AGD standına saldırdı ya, aradan biraz zaman geçince ve konu soğuyunca AGD standına saldıranların AKP'li olduklarını da yazarsınız siz.
Tıpkı Refah Partisi ve Fazilet Partisi'ni kapat(tır)an, Vural Savaş, Nuh Mete Yüksel, Ahmet Necdet Sezer, malum medya, tüsiad, cunta, malum sendikalar, malum localar dururken Ak Parti'ye yaptığınız gibi...

Reis senden iyi fikraci olur :)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ne demiş atalarımız, "Fitneci olacağına fıkracı ol." :)

Bak sen böyle atasözüde hiç duymamıştım :) iyi uydurdun ayak üstü :)
kısacası kaale alınacak bir yorumun olmasını istiyorsan tutarlı birşeyler yorumlamaya çalışırsan komiklik yapmış olmazsın.

agbi

Yasaklı

@reis

Ne yapıyorsun Ahiret ecelinemi susadın @Ercan Tekin i karşına almışsın.

Lütfen Ercan Tekin e ukalalık yapma seviyeli ol

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Ben böyle birşeyi kabul etmiyorum :) Ha bir de bilmiyorsanız söyleyeyim bu söylediklerinize sizin dışında inanan bir kimseyi bulmak çok zor :gl

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
AKP,tam AB ve İsrail'e uygun bir parti gibidir.Allah bunlara basiret nasip etsin.AKP'nin elinde ki 10 yıllık fırsat Milli Görüş'te olsaydı Türkiye'nin ve dünyanın tüm dengeleri değişecekti.

Şimdi onlara sormak lazım.Dış politikada hangi başarıyı göstermişler, kime yaptırım uygulamışlar veyakimleri dize getirmişlerdir?.Zaten bütün İslam ülkeleriyle iyice arası açıldı, neyin başarısını gerçekleştirmişlerdir?.BOP tıkır tıkır işliyor.AKP'ye hayırlı uğurlu olsun diyorum...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Kimin derdi İslam değil ise Allah onun iki yakasını bir araya getirmesin (Amin)

Laik düzenden razı olan müslümanlardan Allah asla razı değildir.Laiklik İslam'ın en büyük düşmanıdır.Devlet dine hükmetmemeli din devlete hükmetmelidir..Kimse bundan gocunmasın ve buna da itiraz etmesin.Laik düzene alışmış olan müslümanlar bundan vazgeçmedikleri sürece zillet altında ezilmeye mahkum olurlar.

ŞehbaL

Kıdemli Üye
islam ülkeleriyle arası açıldı derken?? İranla mı açıldı suriyeyle mi :gl Diğer arap ülkeleriyle gayeyt iyi aramız. :) Görmek lazım ama. Bir de şu yönden bakmak lazım; Ak partiye nasip olan 10 yıllık iktidar neden saadete nasip olmadı :) Belki de bir yerde hatayı siz yapıyorsunuzdur. hiç hatayı kendinizde görmek gibi bir çabanız olmuyor ne yazık ki :(

Sizin bu tavrınız hep şu fıkrayı getiriyor aklıma; Bir gün temel otoyolda ters istikamette yol alıyormuş. Radyoda haberleri dinlerken "Sayın dinleyiciler şu an otoyolda bir araba ters istikamette yol almakta...." diye bir haber duymuş. Ve demiş ki: "Keşke bir tane olsa.. Bugün otoyolda bütün arabalar ters istikamette gidiyor" :gl

reis

Kıdemli Üye
Milli Görüşçü görünen arkadaşlara üzücü bir haberimiz var.
Bugün öğretmen olarak atanan bir çok milli görüşçü çocuğu gördüm.
Hepsini Ak Parti hükümeti atadı.
Sevindik.
Ak Parti atadı diye değil, atananlar milli görüşçü diye elbette.
Birde çocuklarını imam hatiplere yazdırmak için koşuşturan milli görüşçüleri gördüm.
Yine sevindik.
28 Şubatta kapanan İmam Hatipleri Ak Parti yeniden açtı.
"Çiçeği kavuran güneşin sıcaklığı değil, suya olan hasretidir."
Hasreti dinenlerin yüzündeki sevinç ifadesini görünce sevindik.

Hamasetçi milli görüşçü arkadaşlara üzücü bir haberimiz var. Maalesef yine kaybedeceksiniz.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Reis 28 subatta imamhatiplermi kapandi ? Salliyorsun gibime geldi :)

Ayrica $u kurdugun cümlelerle ne kadar da basit ve depre$meli siyasi dünya baki$ oldugunu gördük.
Akp hükümetteyse göreve atayacagi veya okula kaydettirecegi insanlara partilerine göre yerlestirecektide hükümet sanki iyilik yapmista milli görüscüleride yerlestirmis diye KiBiRLi usluplara bulanmi$sin !
Ayrica unutma anayasa icin referanduma Evet diyenlerde Milli Görüscülerde vardi Akpnin dogrularini herzaman destekledik, hatalarinda elestirdik ama sen reis cibidik yorumlarla gittikce kendini kücültüyorsun.
Son sözüm biz secimde kazanmi$iz kaybetmisiz pek birsey farketmez önemli olan Allah'in rizasini kazanmaktir biz ona bakariz reis senin gibi ab, abd rizasini kazanmaya didinenlerin secim zaferleriyle $imarmiyoruz ! Unutma Allah nurunu tamamlayacak sen nerdesin ?

reis

Kıdemli Üye
"Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir" diye bir söz duymadın mı sen?
Allah'ın rızasını kazanıyorum zannıyla şeytanın kucağında oturuyor olabilir insan.
Ayrıca beni muhatap alacaksan ne yazdığımı iyi okuyacak ve iyi anlayacaksın.
Bak mesela biz orada sadece "kaybedeceksiniz" dedik ama sen bunu "seçimde kaybedeceksiniz" olarak kabul etmişsin.
İşte bu yüzden kaybedeceksiniz.
reis'e cevap yetiştireceğim diye kendini kasma, sakin ol.
Allah kimin nerede olduğunu biliyor, senin bilmene gerek yok.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
"Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir" diye bir söz duymadın mı sen?
Allah'ın rızasını kazanıyorum zannıyla şeytanın kucağında oturuyor olabilir insan.
Ayrıca beni muhatap alacaksan ne yazdığımı iyi okuyacak ve iyi anlayacaksın.
Bak mesela biz orada sadece "kaybedeceksiniz" dedik ama sen bunu "seçimde kaybedeceksiniz" olarak kabul etmişsin.
İşte bu yüzden kaybedeceksiniz.
reis'e cevap yetiştireceğim diye kendini kasma, sakin ol.
Allah kimin nerede olduğunu biliyor, senin bilmene gerek yok.

Evet, o söz doğru bir sözdür ama söze layık olan aslında sen ve senin gibi düşünenler değilmidir?
Kimse akıbetinden emin olamaz ama istikametin doğruluğuna Kur'an ve Sünnet ile ölçülendiren doğru yolda olduğunu bilir.

Sen ve senin gibilerin neden o söze daha çok layık olduğunuza gelirsek.
Çünkü sizler savunduğunuz Akpartinin yeryüzünde, ZALİM SİYONİSTLERİN müslümanları katlettiği zulümlerine ortak olan desteklerine iyi niyetlerinizle bakmıyormusunuz?
İşte bu söz böyle yapmanızla tehlikenin boyutunu ortaya koyuyor reis burada masal anlatmıyoruz yaşananları dile getiriyorum ama sen bana ne diyeceksin bu söze ben nasıl uyuyorum yoksa bende gayri İslami olan tüm uygulamaları yöneten hükümetleri destekledimde o söz bana ve benim gibilerinemi isabet ediyor? Akpartinin sadece dış politikası gayri İslami değil iç politikadada birçok gayri İslami hatalı yönetimleri mevcuttur.

Velhasılı kelam o söz kime isabet ediyor şimdi daha iyi anlamışsındır inşaAllah.

'Kaybedeceksiniz' sözünüde iyi yuvarladın doğrusu bize karşı hep seçim muhabbeti yapıp kaybedeceksiniz diyen sen ve senin gibiler değilmidide langırttamı kaybedeceğimizimi ima ettin yoksa :) reis birbirimizi yemeyelim ne dediğini sende bende iyi biliyoruz boşuna laf yuvarlama kardeşim.

Senden istirham ediyorum kibirli yazma sana yakışmaz sen harbi yorumlarla güzelleşirsin mütevazilik seni süsler ama kibir gerçekten yakışmıyor.
Ves'selam