Allah'tan, önce peygambere kul olmak lazım !!???

garip70

Ordinaryus
@garip70 kardeşim biz kimiz?

bizi tanıtan isim bize sonradan giydirilmiş bir elbise değil mi?

Kimliğimizi sonradan elde ettiğimiz kazandığımız kültürel yada biyolojik özellikler ile belirtiriz.

Peki bedenimize ben diyebiliyormuyuz? Ya da bedeninden bir parça olan el, ayak, göz vs vs gibi organlara bunların nasıl çalıştığına dair en ufak bilgimiz bile yoktur. Biliyormusun bilmiyorum fakat bedenimizi oluşturan hücreler 7 yılda bir kendini yenilermiş. Saçlarımızı yada elimiz kesildiğinde benliğimizden bir şey eksilir mi? Düşüncelerimiz yada fikirlerimiz ne olacak 7 sinde neydik 70 de ne oluyoruz? küçükken korkan olan bir kişi büyüdüğünde cesur biri olabiliyor. Peki hafıza ? kafanı bir yere çarptığında kaybettiğin hafıza yada alzheimer hastalığında?

ne diyorsun? sen kimsin garip kardeşim

Yaş 40 dedin. Biz de buna mukabil 48 diye belirttik. Hata mı ettik? Ben senden büyüğüm demedim ki... Sen benden büyüksündür eminim ama ben de senden yaşlıyım be adams.

ne diyorsun? sen kimsin garip kardeşim
garibin biriyim işte...

adams77

Kanalizasyoncu
Yaş 40 dedin. Biz de buna mukabil 48 diye belirttik. Hata mı ettik? Ben senden büyüğüm demedim ki... Sen benden büyüksündür eminim ama ben de senden yaşlıyım be adams.

garibin biriyim işte...

Selam hoş geldin sefalar getirdin garip kardeş

nasılsın eyicemisin

garip70

Ordinaryus
Tamam bende kıvıracağım

Kıvırma artık. Emrolunduğun gibi dosdoğru ol...

bayram benim neyime :)
Ya işte... Garibim bayram benim neyime deme işte.

Bayramdır Cumadır.
Bayramdır Ramazandır.
Bayramdır Kurbandır.
Bayramdır Mahşer Günü kurtuluştur.
Bayramdır Sıratı aşmaktır.
Bayramdır Kevser havuzundan içiştir.
Bayramdır Cennete giriştir.

Bak bana bugün de bayram. Yani her gün.

adams77

Kanalizasyoncu
Kıvırma artık. Emrolunduğun gibi dosdoğru ol...

Ya işte... Garibim bayram benim neyime deme işte.

Bayramdır Cumadır.
Bayramdır Ramazandır.
Bayramdır Kurbandır.
Bayramdır Mahşer Günü kurtuluştur.
Bayramdır Sıratı aşmaktır.
Bayramdır Kevser havuzundan içiştir.
Bayramdır Cennete giriştir.

Bak bana bugün de bayram. Yani her gün.

ah be garibim gelip geçici dünya üzerinde bayram bize mi?

garip70

Ordinaryus
Mübarek garip müsaden ile kıvracağım :) bende senden farklı tanımlamıyorum.

Sen ibadetten bunları anlıyor isen senin yaşantına şekil veren ve zamanda yol alıp gelişmeni sağlayan şeyler nedir acaba ? kısaca "ol" man için yaptığın şeyler nedir?

Neyi anacaksın? yada neden isteklerinin yerine getirilmesi için mi? Sen kim olduğunu bilmeden nasıl anılacağını nereden bileceksin ki? Tarihsellik ile sana gelen nakilleri göz önüne alıp dilin ile kendi lisanında ses çıkarmak mı sanıyorsun zikri?

Bilincinden yer açmalısın yada müsade etmelisin bu şekilde anlaşılmak yada anlayabilmek mümkün değildir. Dolu bardağa su koyduğunda taşar.

Önce kendini tanı nasıl ibadet edeceğini bul sonra zaten nasıl zikredeceğini kavraman için bir neden kalmıyor.

Benim ''OL''mam için ne yaptığım seni çok mu ilgilendiriyor? O, ''OL'' diyor oluyoruz. Ötesini araştırma benim ''Mahremim''dir.

Sen bana dışarıdan görünen namaz ibadetin hakkında bilgi ver. Eğer namaz diye bir ibadet yok diyorsan şunu teklif ediyorsundur:
Senin dillendiremediğini ben söyleyivereyim senin ağzından istersen.
1. Namaz diye bir ibadet yok diyorsun: Kılmayalım... ???
2. Kur'an'da olmayan ibadetler için yok diyorsun. O zaman ezan da yok. Okunmasın... ???
3. Namaz kılınmıyorsa, ezan okunmuyorsa, camilere de gerek yok. Sonuçta cami diye bir şey Kur'an'da yok. Camileri dümdüz mü edelim....???

Bu mudur istediğiniz??? Ezansız bir gök kubbe, camisiz bir vatan...???
Bu mudur adams??? İstediğiniz bu mudur???

adams77

Kanalizasyoncu
Benim ''OL''mam için ne yaptığım seni çok mu ilgilendiriyor? O, ''OL'' diyor oluyoruz. Ötesini araştırma benim ''Mahremim''dir.

Sen bana dışarıdan görünen namaz ibadetin hakkında bilgi ver. Eğer namaz diye bir ibadet yok diyorsan şunu teklif ediyorsundur:
Senin dillendiremediğini ben söyleyivereyim senin ağzından istersen.
1. Namaz diye bir ibadet yok diyorsun: Kılmayalım... ???
2. Kur'an'da olmayan ibadetler için yok diyorsun. O zaman ezan da yok. Okunmasın... ???
3. Namaz kılınmıyorsa, ezan okunmuyorsa, camilere de gerek yok. Sonuçta cami diye bir şey Kur'an'da yok. Camileri dümdüz mü edelim....???

Bu mudur istediğiniz??? Ezansız bir gök kubbe, camisiz bir vatan...???
Bu mudur adams??? İstediğiniz bu mudur???

Garibim bu iş böyle olmaz ilkokul seviyesinde eleştiri getiriyorsun

buda varsa budistlikte mi var

garip70

Ordinaryus
Dostum seni daha derinlerde sanırdım.

Peygamberin yolunda gitmeye çalışırken dikkat et.

Allah'a çok şükür ki daha ''OL''madığımızı anlatabilmişiz. Ben daha olmadım dostum. Çiğim. Ne derinlerinden bahsediyorsun. Ben daha yüzme bilmiyorum ki, derinlerde ne işim var?

Merak etme... Ben peygamberimin izinden gidiyorum/gitmeye çalışıyorum. Yani ''Resulüme uyun...'' ayetine taabiiyim. İnşallah seni ve sizleri de beklerim.

garip70

Ordinaryus
Güzel kardeşim Kuran yeterli olmasa Allah bizi Kuran 'dan sorguya çekmezdi. Fakat senin algın elimizdeki kitapları Kuran zan etmenden kaynaklı.

Halbuki Kuran dediğin Allah 'ın ayetlerinden delil ve kanıt ile doğrulara ulaşmak demektir. Önce ayetleri anlayabilmek için Allah 'ın indirdiği kitapları okuman gerekiyor.

Güzel kardeşim sürekli tekrar mı edelim tarih ile din öğrenmeye çalışıyorsun oysa Allah 'ın ayetleri süs olsun diye mi ortadalar ? sana onları gösterenler kimler? Sen önce tarih algını bırak yine tekrar edeyimde sen şikayet et tarihsel sünnetullah algın devre dışı bırakarak şu güzel evreni bir gözden geçir bakalım neler göreceksin.

Kur'an yeterli tamam eyvallah... Bunu dememi mi istiyorsun? Tamam dedim... Kur'an bize yeter.

Ama onu canlı Kur'an bana uymayı açıklıyorsa onu da dinlerim. Yani ne seni, ne de İslamoğlunu dinlerim. Sadece Resulullahı dinlerim.

adams77

Kanalizasyoncu
Hak için doğru sözü ne olursa söyleneceğini savunan arkadaşımız bize gelince aşağılamak ve zavallılık olarak algılamış varsın algılasın O bize görüyor ve biliyor.

lafons7275

Kıdemli Üye
53edd629c2439.jpg

garip70

Ordinaryus
ah be garibim gelip geçici dünya üzerinde bayram bize mi?

Bektaşiye sormuşlar:
''Ne zamanları namaz kılarsın?'' diye...
''Bayramdan bayrama, bayramdan bayrama'' demiş...
''Peki ne zamanları içersin,'' demişler:
''Akşamdaaaaaaaaaaaaaan akşamaaaa'', demiş...
Dönüp gitmişler...
Bektaşi Aşkıyla yalnız kalmış... Halvet olmuş konuşuyor:
''Aaahhh Aşk'ım... Bana her gün bayram, benim her günüm her anım namaz. Ben onlara daimi namazı nasıl anlatayım. Hem anlatsam da anlamazlar ki... Bilmiyorlar ki ben Aşk şarabı içiyorum. Tahura şarabını içmeden duramıyorum. Onun içindir ki ben aşkına sarhoşum.

Yeryüzünde Aşk varsa eğer, bana her gün bayram...
Bayram kutlamak için bir günü beklemek haram olsun...
Deliye her gün bayram derler ya... Delilik dediğin nedir ki? Sen aklının var olduğunu mu sanırsın?
İşte... Öyle...
Bana her gün bayram her günüm bayram...

garip70

Ordinaryus
Hep aynı taktik, kendi basitliğini örtmek için karşıdakini aşağılamak.

Çok zavallıca...

Evet... Namaz kılmak basitlikse ben basitim adams. Basit biriyle muhabbeti kes istersen. Ama çok açık ve de seçik bir soru sordum. Bu kadar (ilkokul seviyesinde) basit bir soruya cevap veremeyecek kadar aciz misin?
Yiğitçe ve mertçe cevap ver.
Yoksa bana Sünnetullah edebiyatı yapma...

Not: Ben asla aşağılamıyorum. Allah'tan kork. İftira etme istersen. Bu basit sorulara cevap bekliyorum. Namaz ibadeti var demek bu kadar mı zor? Niye kaçıyorsun? Sorduğum sorular demek ki senin yolunu anlattı ki aşağılıyorsun diyorsun. Yoksa, ben onu demek istemiyorum namaz islamda var biz de kılıyoruz dersin ben de başka sorulara geçerim. Muhabbet ederiz. Eğer namaz yok diyorsan, bu sorulardan dolayı niye huylandın. Bu sorularım niye aşağılamak olsun. Kendini ifade etmekten bu kadar aciz olduğunu söyleme bana sen böyle biri değilsin.
Ben sana değer verdim ve konuşuyorum. Sadece gittiğin yolun nasıl bir yol olduğunu düşünmen için soruyorum. Başka da en ufak hiç bir niyetim yok. Yanlış yolda olduğunda uyarılmak istemiyorsan söyle.. Söyle de ben de kendi işime bakayım.

garip70

Ordinaryus
Evet... Namaz kılmak basitlikse ben basitim adams. Basit biriyle muhabbeti kes istersen. Ama çok açık ve de seçik bir soru sordum. Bu kadar (ilkokul seviyesinde) basit bir soruya cevap veremeyecek kadar aciz misin?
Yiğitçe ve mertçe cevap ver.
Yoksa bana Sünnetullah edebiyatı yapma...

Not: Ben asla aşağılamıyorum. Allah'tan kork. İftira etme istersen. Bu basit sorulara cevap bekliyorum. Namaz ibadeti var demek bu kadar mı zor? Niye kaçıyorsun? Sorduğum sorular demek ki senin yolunu anlattı ki aşağılıyorsun diyorsun. Yoksa, ben onu demek istemiyorum namaz islamda var biz de kılıyoruz dersin ben de başka sorulara geçerim. Muhabbet ederiz. Eğer namaz yok diyorsan, bu sorulardan dolayı niye huylandın. Bu sorularım niye aşağılamak olsun. Kendini ifade etmekten bu kadar aciz olduğunu söyleme bana sen böyle biri değilsin.
Ben sana değer verdim ve konuşuyorum. Sadece gittiğin yolun nasıl bir yol olduğunu düşünmen için soruyorum. Başka da en ufak hiç bir niyetim yok. Yanlış yolda olduğunda uyarılmak istemiyorsan söyle.. Söyle de ben de kendi işime bakayım.

lafons kardeşten özür dilerim. Cümlelerimin tamamı adams, çelebiler, İslamoğlu ve onlar gibi düşünenleredir. Bazen oluyor böyle karışıklıklar işte. Sonuçta biz de insanız. Yanlış alıntıladım.
Çok Çok özür dilerim lafons kardeş. Sözlerimin sana karşı olmadığını belirtmek için konuya tekrar giriş yaptım.

çelebiler

Kıdemli Üye
İhtiyar Allah'ın ayetlerinden rahatsız olmuş yönetime şikayet ediyor.İhtiyar konuları yeniden canladırıyorum biraz daha rahatsız ol.