alparslan kuytul dosyası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enes

İhvan Forum Üye
Her sevmediği görüşün en olumsuz yönlerini paylaşan rabbinsadikkulu isimli arkadaş kuytul hakkında çiçek böcek.

Bu kuytulun dini konularda ehli sünnete tabi olması onu her konuda masumlastirmaz. Haksız yere hapis yatmasını da tabii ki istemem ancak bu arkadaşı hele ki ihvan forum da böyle cici pazarlamayın.

Kuytul din adamı mıdır siyasetçi mıdır karar vermeli. Ya parti kursun yahut "sevdiriniz nefret ettirmeyiniz" emrine sadık kalsın. Düşmanca ve kötü bir üslupla siyasi analizler yapması, insanları provoke ettiği bir hakikat.

Ayrıca aynı Kuytul 15 temmuza hayırlı olsun demiş yitirdiğimiz 248 cana en hafif tabirle terbiyesizlik etmiştir.

Hocaefendiymis!! Hoca olabilir de hiç efendiligini görmedik.

Bu adamın ihvan forumda propagandasının yapılıyor olması ayrı üzücü.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ne demek "Bu kuytulun dini konularda ehli sünnete tabi olması onu her konuda masumlastirmaz ". enes bey sana mı tabi olsun, kime tabi olsun? açık konuş! adam peygamberim diyor, yapılanı edileni peygamberimin sünnetine göre değerlendiriyor hala biirilerine yaranamıyor.

ayrıca ne demek "din adamı mıdır siyasetçi mıdır karar vermeli"
anladığım kadarı ile din adamı sadece namaz, oruç hacdan bahsetsin dünya işlerine karışmasın. peygamberimiz böyle mi yapmış? az düşünün

alparlan kuytulun yaptıklarını; ameli salih pencesesinden değerlendirdiğimizde, sünneti seniyye mihengine vurduğunuzda, biz şu ana kadar alparslan kuytulun ehli sünnete muhalif tek cümlesine rastlamadık. bilinmesini arzu ederiz.

haaa bu arada kuytulun sünneti seniyyeye aykırı bir eylemi, sözü, duruşu varsa buyrun delili ile paylaşın biz de kuytulu eleştirelim.

not: bizim alparlan kuytula olan mesafemiz ile hasan akara olan mesafemiz ve hatta tayyip beye mesafemiz arasında fark yoktur. yapılanı edileni sünneti seniyye mihengine vururuz. kısaca herkese eşit mesafedeyiz. yakın hatta bir olduğumuz sadece sevgili peygamberimiz (sav) dir.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin, polisin ağır provokasyonu altında yapmaya çalıştığı konuşması!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Ayrıca aynı Kuytul 15 temmuza hayırlı olsun demiş yitirdiğimiz 248 cana en hafif tabirle terbiyesizlik etmiştir.

.

Alparslan Kuytul "15 temmuza hayırlı olsun demiş, yitirdiğimiz 248 cana en hafif tabirle terbiyesizlik etmiş" midir?

üstadımız said nursi de da benzer iftiralara maruz kalmıştı, tıpkı alparslan kuytul gibi. dava adamlarının çilesi/mükafatı bu olsa gerek

"..."Bana, `Sen şuna buna niçin sataştın?’ diyorlar. Farkında değilim. Karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. Içinde evlâdım yanıyor, îmânım tutuşmuş yanıyor. O yangını söndürmeye, îmânımı kurtarmaya koşuyorum. Yolda biri beni kösteklemek istemiş de, ayağım ona çarpmış; ne ehemmiyeti var? O müthiş yangın karşısında bu küçük hâdise bir kıymet ifade eder mi? Dar düşünceler, dar görüşler!..
"Beni, nefsini kurtarmayı düşünen hodgâm bir adam mı zannediyorlar? Ben, cemiyetin îmânını kurtarmak yolunda dünyamı da fedâ ettim, âhiretimi de. Seksen küsûr senelik bütün hayatımda dünya zevki nâmına birşey bilmiyorum. Bütün ömrüm harb meydanlarında, esâret zindanlarında, yâhut memleket hapishânelerinde, memleket mahkemelerinde geçti. Çekmediğim cefâ, görmediğim ezâ kalmadı. Dîvân-ı harblerde bir câni gibi muâmele gördüm, bir serseri gibi memleket memleket sürgüne yollandım. Memleket zindanlarında aylarca ihtilâttan menedildim. Defalarca zehirlendim. Türlü türlü hakaretlere mâruz kaldım. Zaman oldu ki, hayattan bin defa ziyâde, ölümü tercih ettim. Eğer dînim intihardan beni menetmeseydi, belki bugün Said topraklar altında çürümüş gitmişti.
"Benim fıtratım, zillet ve hakarete tahammül etmez. Izzet ve şehâmet-i Islâmiye beni bu halde bulunmaktan şiddetle meneder. Böyle bir vaziyete düşünce, karşımda kim olursa olsun, isterse en zâlim bir cebbâr, en hunhar bir düşman kumandanı olsa tezellül etmem. Zulmünü, hunharlığını onun suratına çarparım. Beni zindana atar, yâhut îdam sehpâsına götürür; hiç ehemmiyeti yoktur. Nitekim öyle oldu. Bunların hepsini gördüm. Birkaç dakika daha o hunhar kumandanın kalbi, vicdânı zulümkârlığa dayanabilseydi, Said bugün asılmış ve mâsumlar zümresine iltihak etmiş olacaktı. ..."

Tarihçe-i Hayat - Sayfa 543 - Risale-i Nur Külliyatı

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Benim Bir Menfaat Derdim Yok ki Yalakanız Olayım! | Alparslan KUYTUL

alanyali07

Kıdemli Üye
alparslan kuytulu pek tanımam.. bana pek derin ilim sahibi gibi gelmediği için sıradan bir hoca olarak görürüm açıkçası..
ilmi seviyesi nedir bilemiyorum..

ancak tutuklanması konusunda suç teşkil edecek ne var hala bilmiyoruz..

zaten ülkedeki yargı ve hukukun geldiği noktayı tarif etmek zor.. siyasetin çok müdahil olduğu bir yargımız var..
bi kadın ağaca çıkıyor, erdoğana sesini duyurmak için..
erdoğan yanına çağırıyor, kadın "kocam fetöden içerde ama masum" diyor..
erdoğan talimat veriyor "araştırın ilgilenin" diye..
hoop kadının kocası serbest kalıyor hemen..

şimdi ülkedeki yargının geldiği nokta "derdin varsa ağaca çık" durumuna geldiyse zaten orada söz bitmiştir..

papaza casus dediler ,belgeler var dediler vesair.. noldu.. serbest kaldı..
gönderdiler..

kuytul olayında da siyasi bir müdahale olduğu açık..
bu adam suçlu ise neden tahliye ediyorsun.. demekki yeterli belge yokmuş..
belge yok ise tekrar neden içeri alıyorsun ? varsa neden tahliye ettin..?
amaç sadece siyasi gözdağı mı nedir ?
öyle olduğu aşikar..

adamın itikadi duruşu nedir bilmem,zaten kimseyi ehli sünnete uygun ya da uygun değil diyerek içeri alamazsınız..
o da yargıyı ilgilendirmez şuanki yasalarda..

Darul_Beka

Profesör
alapaslan kuytul tipine bakınca bilinçli bir Müslüman sandım
bir kaç videosunu izledim pkk ya yağ yakan çukur siyasetini destekleyen vs
bundan adam olmaz büyük ihtimal ileride yapılacak provakasyonlarda maşa görevi yapacak
BU KONU KAPATILMALI

KAFKAS

Kıdemli Üye
üstadımız said nursi de da benzer iftiralara maruz kalmıştı, tıpkı alparslan kuytul gibi. dava adamlarının çilesi/mükafatı bu olsa gerek
Sen bu adamı bak bu adamı diyorum !Bu adama hocaefendi rütbesini kim vermiş arkadaşım!Kimin tedrisatından geçmiş ki bu adamı ? Bedüizzaman Hazretleri ile kefeye koyuyorsun!Hazretin hayat hikayesi orta kimlerden ders aldığı ortada .

Bu adam kim?Alparslan Kuytul Kimdir?

Koskoca bir laf edebiyatı ,hayat hikayesi kimin tedrisatından geçtiği belli değil 15 yaşında arkadaşlarına ders verirmiş:)Kimden ders almış yok?Adamın bir 5 yıllık ezher macerası varmış yazan o kadar!Hocaefendi icazetini kim vermiş ortada yok:)Bugüne kadar hangi ulema ile yan yana gelmiş?:)Hangi ulema bu adamın hocaefendiliğini tasdik etmiş?Hep boş lakırdı ,her ağzı 2 laf yapan adamı hocaefendi muamelesi yapmayın ayıptır ,onu geçtim ,İslam ulemasının ortak beyan ettiği muhterem zatlar ile böyle tedrisatının soyu sopu belli olmayan adamları böyle ucuz şekilde terazinin kefesine koymak ayıptır!!!!!!!!!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Daha önce yazdım, zaten herkes de bilir bu alpaslan kuytul ile hiç bir alakam yoktur, görüş birlikteliğim, desteğim yoktur ancak bu "erodğanın kalemi kırıldı", "darbe hayırlı olsun" vs. iddialarında acaip bir çarpıtma var.

Nette 30 saniyelik vs. bir video var, ERDOĞANIN KALEMİ KIRILMIŞTIR diyor kuytul, ilk görünce dehşete düştüm gercekten, bu kadar da olmaz yahu dedim.

Fakat o konuşmanın başını, kıçını kesmişler, konuşmayı bir vesile ile kesilmeden izleyince bu sefer de bu çarpıtma ahlaksızlığı karşısında dehşete düştüm.
İnsanlar nasıl bu kadar ahlaksız, nasıl bu kadar vicdansız olabiliyorlar hakikaten anlamak mümkün değil.

Adam A diyor, bir kısım hayır W dedi diye insanları yönlendiriyor.

Dini konularda yanlışı vardır vs.vs ama tutuklanmayı gerektirecek bir durumunun olmadığını düşünüyorum, bir suçunun olmadığını düşünüyorum, zaten tutuklanma gerekcesi de DİNİ KONULARDAKİ YANLIŞI değil!

TAMAMEN SİYASİ bir tutuklama bence.

Admin

Administrator
Yönetici
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...