alptunga neden yasakalndı ?

Havas

Kısıtlı Erişim
ihityarın ömer öngütüne hiç dokunmuyoruz.ona göre cennetin anahtarı onda..

gerisi kafir.ikide ağlayıp sızlamasındanda bıktık.

fakiri

Kıdemli Üye
Senden şu gerçeği dile getirmeni istiyorum. Forumdakileri kandırma. Açıkça de ki: "Arkadaşlar benim gözümde ömer öngütçülerden başka kimse müslüman değildir bu sebeple hiçbirinize kardeşim diye hitap etmem."
Buyur söyle de münafıklık yapma.

Bu forumda “ayetlerde ve kuranda yumuşak karın avrdır” diyerek küfre giren ve bu hâlinle müslüman görünmeye devam eden birisi olarak senden büyük bir münafık var mı acaba ?

ihityarın ömer öngütüne hiç dokunmuyoruz.ona göre cennetin anahtarı onda..
gerisi kafir.ikide ağlayıp sızlamasındanda bıktık.

Afkur uşağum, afkur !!!!!!!!!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bu forumda “ayetlerde ve kuranda yumuşak karın avrdır” diyerek küfre giren ve bu hâlinle müslüman görünmeye devam eden birisi olarak senden büyük bir münafık var mı acaba ?

sen Lafonsa mı kafir diyorsun.... Vallahi sen, bir müslümana kafir demekle, büyük bir sapıklık içerisindesin.... seni İhtiyarlıkta kesmemiş...

Yahayy

Kıdemli Üye
Şu bu hakikat ki, senin hiçbir zaman “kardeşim” demediğin veya diyemeyeceğinbir üye varsa o da biziz… Şu hâlde, sen yukarıdaki sorunun cevabını önce kendine sor ve almaya çalış !
Amcazade senin Lafonsla hangi itikadi ayrılığın var, sadece İsmailağaya itibar ettiği için mi?

Yoksa İmam-ı Hatem-ül Veli Ömer hazret lerini gelecek velilerin hatemi kabul etmediği için m?
İyi de bu itikadi bir ayrılık mı?
Bir de hatmül veli davası çıktı başımıza.
Dini ince yaşıyım derken incecik yapıp kopartmışsınız yahu, ortada birşey kalmamış.
Ne hale getirmişsiniz İslamı, koskoca Allah'ın dini senin evliyanın hatimliğine mi indirgendi be adam, şeytanın sizi ne hale soktuğundan haberiniz yok.
Küfrün ve pisliğin içinde yaşarken adları Hristiyan olan ama aslında ateist olan nice adamlar biliyorum ben, İki Kuran ayeti duyup Kuranın peşine takılıp Mü'min olan.
Bu adamın ne haberi olur Hatmül veliden bilmem neden.
Bu adam yeri gelir burada konuşlarımızdan çok daha iyi bir şekilde imanı ve kuranı kavrayabilir, şimdi bu adama laf söyleyebilir misin sen.
Dinini parça parça edenler ayetine girmek için elinizden geleni yapıyorsunuz

fakiri

Kıdemli Üye
Ey Hadis Munkirleri ve İsmailağa çiftliği hayranları !
Görüldüğü gibi, hem Hatem-i Veliye ve hem de bize karşı husumetiniz beraber ve bir !.. Bu da gösteriyor ki, sizin aslında bu kjonuda birbirinizden hiçbir farkınız yok ! Bence 2. İhvanforum buluşmasında bayatlamamış başka stratejiler belirleyin ve karşıma öyle gelin !

Yahayy

Kıdemli Üye
Ey Hadis Munkirleri ve İsmailağa çiftliği hayranları !
Görüldüğü gibi, hem Hatem-i Veliye ve hem de bize karşı husumetiniz beraber ve bir !.. Bu da gösteriyor ki, sizin aslında bu kjonuda birbirinizden hiçbir farkınız yok ! Bence 2. İhvanforum buluşmasında bayatlamamış başka stratejiler belirleyin ve karşıma öyle gelin !
Yüreğin ve Yüzünde o kadar insanlık kaldıysa buyur gel, büyüğümüz olarak elini öpelim...
Ama cesaret edemeyeceğin işler hakkında işkembeden zanlar üretme bence. @abdullah birisi, Lafons hakeza sen bizi eleştirir, eleştirmez katılır katılmaz biz de öyle.
İyiniyetini koruduğu sürece insan olarak kardeşimdir, tıpkı Resulullah'ın en azılı İslam düşmanlarını bile yolda gördüğünde İman etsen ne güzel olurdu diye beslediği insancıl bir niyettir bizimkisi.
İyiniyet olduğu sürece, insan gibi konuşulur görüşülür, sana uzak kavramlar bunlar.
Misvak sünnetinden önce Resulullah ın ahlakıyla ahlaklanmayı öğrenmeye çalışmaktır asli sünnet.
Yaş insana erdem ve insani kabiliyet katarsa güzel, huysuzluk ve inkarcılık katıyorsa sabredilmesi gereken bir imtihan olur çıkar

Havas

Kısıtlı Erişim

Afkur uşağum, afkur !!!!!!!!!
forum bu adamın bağlanması lazım..korkuyoruz!

fakiri

Kıdemli Üye
Yüreğin ve Yüzünde o kadar insanlık kaldıysa buyur gel, büyüğümüz olarak elini öpelim... Ama cesaret edemeyeceğin işler hakkında işkembeden zanlar üretme bence. @abdullah birisi, Lafons hakeza sen bizi eleştirir, eleştirmez katılır katılmaz biz de öyle. İyiniyetini koruduğu sürece insan olarak kardeşimdir, tıpkı Resulullah'ın en azılı İslam düşmanlarını bile yolda gördüğünde İman etsen ne güzel olurdu diye beslediği insancıl bir niyettir bizimkisi. İyiniyet olduğu sürece, insan gibi konuşulur görüşülür, sana uzak kavramlar bunlar. Misvak sünnetinden önce Resulullah ın ahlakıyla ahlaklanmayı öğrenmeye çalışmaktır asli sünnet. Yaş insana erdem ve insani kabiliyet katarsa güzel, huysuzluk ve inkarcılık katıyorsa sabredilmesi gereken bir imtihan olur çıkar
Bizim kimsenin elimizi öpmesine ve saygı göstermesine ihtiyacımız yoktur ! Burada doğru bildiklerimizi paylaşıyoruz. Katılırsınız-katılmazsınız bu bizi aşan bir durumdur. Müslümanların sahih inançlarına saldırı ve hücumda bulunmayan herkes bizim kardeşimizdir. Bizden şikâyet edenler en önce evlerinde ayna yoksa, bir camcıya gidip aynaya oradaki aynalara baksınlar ! Kaç-kez söyledik-yazdık…Sizin gibi, aymazlarla gevezelik edecek başka zamanım yoktur.

Havas

Kısıtlı Erişim
bence bu adamın karın ağrısı konu paylaşamıyor .paylaşamıdğı için geriliyor.

işerken donuma sidik damladı abdest bozulurmu?

elinde kan var ama yayılmamış abdest bozulurmu?

namazda yellendim abdest bozulurmu?
hangi veli hangi veliden fayz almış ?
hangi veli hangi veli hakkında ne demiş?
imamı rabbani günümüzün gavsınına işaret etmişmi?
deccal kaç mehdi tut!
son veli kim?benim !hayır sensin!hayır o!
zikrin ve şukrun faziletleri ile ilgili veli dede kıssaları..
orucun faziletiyle ilgili veli dedelerin uygulamaları.
cihad adına veli dedelierin çektikleri çileler ve zulumler .en abartı kimdeyse en mubarek o, oluyor..
galiba böyle konular açmak istiyor.aç kardeşim kimse sana mani değil..

fakiri

Kıdemli Üye
Görüldüğü gibi bunların varlığı bile bu dünyaya ziyan bir durum ! Yani, hayata-insanlığa ve kendilerine hiçbir fayda sağlayamayan yaşayan mevtalar!

ummuhan

Kıdemli Üye
Kim Müslüman, kiml kafir sanki şimdiden belli değil ! Asıl sıkıntı bir insanın bunlara nasıl tavır alacağını ve davranacağını bilmesidir. Ne yazık ki, her ikiniz de bu bilgiden fersafersah uzaklardansınız ! Daha geçen gün bir Hadis Munkirine “Kardeşim!” diyen siz değil miydiniz?

Biz Kafir olmayan (kaldı ki kim kâfir açıkça beyan etmedikten sonra- yalnız ALLAH BİLİR) bütün ben müslümanı kardeş kabul ederiz... Fikrime uyarsa dostum yoldaşım olur uymaz ise uzak dururuz herkes kendi yolunda ilerler...

Sizin gibi "sen şusun, sen busun, sen de osun" sıfatları ile inandığını söyleyen kimseye sıfat belirlemeyiz.... cehenneme yuvarlamayız (hâşâ) ... Sizin yaptığınızın doğru olduğuna inansam (Zira Efendim Önderim Peygamberim hiç kimseye benzer bir harekette sözde bulunmamuştır ) sizin gibi yapardım... İnancı İtikadı en sağlam olanlardan olabilirsiniz (Yine en iyi Allah bilir) ammaaa bu yaptığınız davranış biçimi (yani size uymayanı küfr sıfatları ile sıfatlandırmanız) Bir Müslüman davranış biçimi değil kusura bakmayın ve kırılıp kızmayın bunu yapıcı bir eleştiri kabul edin bahtiyar olalım... :)

(ama inancım o dur ki size son derece munis yaklaşan Ebu kompitur a yazdığınızı gördükten sonra ne yazık ki davranışınız değişmeyecektir bana hadis mükirlerine, sünnet düşmanlarına v.s. v.s v.s lere sevgi göstermemi mi istiyosun bu ne .....lık diyerek cevap vereceksiniz :confused1: )

fakiri

Kıdemli Üye
Biz Kafir olmayan (kaldı ki kim kâfir açıkça beyan etmedikten sonra- yalnız ALLAH BİLİR) bütün ben müslümanı kardeş kabul ederiz... Fikrime uyarsa dostum yoldaşım olur uymaz ise uzak dururuz herkes kendi yolunda ilerler...

Sizin gibi "sen şusun, sen busun, sen de osun" sıfatları ile inandığını söyleyen kimseye sıfat belirlemeyiz.... cehenneme yuvarlamayız (hâşâ) ... Sizin yaptığınızın doğru olduğuna inansam (Zira Efendim Önderim Peygamberim hiç kimseye benzer bir harekette sözde bulunmamuştır ) sizin gibi yapardım... İnancı İtikadı en sağlam olanlardan olabilirsiniz (Yine en iyi Allah bilir) ammaaa bu yaptığınız davranış biçimi (yani size uymayanı küfr sıfatları ile sıfatlandırmanız) Bir Müslüman davranış biçimi değil kusura bakmayın ve kırılıp kızmayın bunu yapıcı bir eleştiri kabul edin bahtiyar olalım... :)
(ama inancım o dur ki size son derece munis yaklaşan Ebu kompitur a yazdığınızı gördükten sonra ne yazık ki davranışınız değişmeyecektir bana hadis mükirlerine, sünnet düşmanlarına v.s. v.s v.s lere sevgi göstermemi mi istiyosun bu ne .....lık diyerek cevap vereceksiniz :confused1: )

Size sadece bir ayet-i celinenin meâl-i âlisi işle cevap vermek yeterli diye düşünüyorum.
Rabbimiz Hûd Sûresi 112. Ayet-i Celilesinde "Emrolunduğun gibi dosdoğru olbuyuruyor. “Doğru ol” buyrulmamış da “Dos-doğru ol” buyrulmuş !..
İşte bizim size anlatmak istediğimiz incelikler ve müsülüman olmaklığımızın gizliliği burada saklı !..
Ama, siz buna yanaşamaz ve güç yetiremezsiniz !
Çünkü, maya bir kere bozuldu mu, o ekşiliğin giderilmesi mümkün değildir artık !

ummuhan

Kıdemli Üye
Size sadece bir ayet-i celinenin meâl-i âlisi işle cevap vermek yeterli diye düşünüyorum.
Rabbimiz Hûd Sûresi 112. Ayet-i Celilesinde "Emrolunduğun gibi dosdoğru olbuyuruyor. “Doğru ol” buyrulmamış da “Dos-doğru ol” buyrulmuş !..
İşte bizim size anlatmak istediğimiz incelikler ve müsülüman olmaklığımızın gizliliği burada saklı !..
Ama, siz buna yanaşamaz ve güç yetiremezsiniz !
Çünkü, maya bir kere bozuldu mu, o ekşiliğin giderilmesi mümkün değildir artık !

Size verilecek çok cevap var amma boşuna yorulmaktır :) Onca mesaj ile hadis münkircileri diye kınama peşinde koşana kadar O hadislerin Sadır olduğu Güzide Peygamberimiz'i Örnek alsanız mesela yetecek :)