sözlük Arapça öğrenmek zor mu

Hakperest

Kıdemli Üye
Evet... japonca, korece,çince ve arapça dilleri dünyanın öğrenmesi en zor dillerindendir. Araştırmalar bir çok dilin aksine arapça konuşunca beynin iki yarım küresi aktif hale geliyor; bu durum zeka geliştirip, geç bunamaya yardımcı oluyor.
Kur-ani kerimi anlamak için bu dili öğrenmeye değer buluyorum. Ayrıca dünyada en çok konuşulan dillerden biri

spesifik

آزادی قید و بند
13 yaşından beri meal okuyorum...faydasını izah etmek gerekirse fiil bilgisi veriyor bu da cümleyi tamamlamanızı sağlıyor. Yani Kuran dinlerken ayeti tercüme edebiliyorum çok şükür. Derdimi anlatacak kadar da konuşuyorum ama gramer bilgisi düzeniyle değil tamamen devrik =) Arapça sevilmez mi yahu

Orhan Çelik

İhvan Forum Üye
Gramer öğrenmek , öğrendikçe hayran olmamak elde değil müthiş bir ahenk var açık ara önde. Lakin pratiğe dökmek oldukça zor gözüküyor yani şahsım adına. Su ana kadar almış olduğum eğitim sürekli kuranı kerime yönelik olduğu için günlük hayata dair konuşmalardan çok uzağım

Orhan Çelik

İhvan Forum Üye
Gramer öğrenmek , öğrendikçe hayran olmamak elde değil müthiş bir ahenk var açık ara önde. Lakin pratiğe dökmek oldukça zor gözüküyor yani şahsım adına. Su ana kadar almış olduğum eğitim sürekli kuranı kerime yönelik olduğu için günlük hayata dair konuşmalardan,pratikten çok uzağım belki de zor olarak görmemin sebebi budur

Kaçak

Yeni
Dünyanın en kolay dilini getirin , size nasıl zormuş göstereyim ...
Tartışmasız dil öğrenmek zordur ...
Ki zaten gereksizdir ...
Bir dil bir insan , iki dil bir insan , beş dil gene bir insan yemişler sizi ...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Dünyanın en kolay dilini getirin , size nasıl zormuş göstereyim ...
Tartışmasız dil öğrenmek zordur ...
Ki zaten gereksizdir ...
Bir dil bir insan , iki dil bir insan , beş dil gene bir insan yemişler sizi ...
Çalış boş durma.