Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

cahid

Kıdemli Üye
Adam 4 doz aşılı ama ölmüş diyoruz bana antikor oluşturamadı v.s. hikayelerini getirip saldırıyorsunuz asıl utanmaz sizlersiniz.. Kendi ağzınızla aşı bir şeye yaramamış diye itiraf ediyorsunuz hala biz yalancıyız.. Bana yalancılıktan münafıklığa her türlü sıfatı yakıştırmaya kalkanları Allah'a (c.c.) havale ediyorum. @ebumusab
@gamsız Kendi dilinizin ayarına bakın ne hikmetse 2 sene önce coronavirüs aşılarıyla ilgili ABD'de eğitim almış bir profesörün yaptığı aşı yerli ve milli olsa ne yazar olmasa ne?

ebumusab

Üye
Adam 4 doz aşılı ama ölmüş diyoruz bana antikor oluşturamadı v.s. hikayelerini getirip saldırıyorsunuz asıl utanmaz sizlersiniz.. Kendi ağzınızla aşı bir şeye yaramamış diye itiraf ediyorsunuz hala biz yalancıyız.. Bana yalancılıktan münafıklığa her türlü sıfatı yakıştırmaya kalkanları Allah'a (c.c.) havale ediyorum. @ebumusab
@gamsız Kendi dilinizin ayarına bakın ne hikmetse 2 sene önce coronavirüs aşılarıyla ilgili ABD'de eğitim almış bir profesörün yaptığı aşı yerli ve milli olsa ne yazar olmasa ne?
Medikal muhasebeci adama organ nakli yapılmış neyini anlamıyorsun.Bunun nesi hikaye
Aşı içinde kimse %100 koruyucu demiyor zaten.
Yukarıda ki yalanlarını inkarmı ediyorsun.Ben sana yalanacılığı yakıştırıyorum.Münafıklığı değil.Peygamber efendimiz bu sıfatın münafıklık alameti olduğunu söylüyor. Size gelince
Siz Süleyman mabedindeki hahamlar gibisiniz.Ne bakımdan?
Onlar İsrailoğullarının hedeflerinin! önüne peygamber otursa onuda öldürürüz diyorlardı.Nitekim bir günde 1000 nebi öldürdükleri söyleniyor.Zekeriya aleyhisselam böyle oldu.
Size ne söylesek boş.Allaha bu konuda verecek heabım yok.Sen yalan söyledin ben sana yalancı dedim Alametin ne olduğunu efendimiz söyledi.Gocunan da sen anlaşılmaz

gamsız

Profesör

eyi madem ayarlayayım , hele şuna bak bakayım safoş

gamsız

Profesör
Kamu Sporu
Bakalım bu vurduklari iğneler için ne zaman ayyyy pardon diyecek bu şeref yoksunları. . .
Pfizer, sigara bağımlılığına karşı kullanılan Chantix isimli ilacı nitrozamin adı verilen ve kansere yol açan madde nedeniyle toplatma kararı aldı. ABD İlaç ve Gıda Dairesi'nden (FDA) yapılan açıklamada, ülke çapında Chantix'in 0.5 mg ve 1 mg olarak satılan tüm versiyonlarının toplatılacağı belirtildi.
FDA tarafından ilacın, 'insanlarda kanser riskinin potansiyel olarak artmasına yol açabileceği ama bu ilacı kullanan hastalar için acil bir risk bulunmadığı' açıklandı.
FDA aynı açıklamada, ‘eczacıların ilacın yenisini sağlayana veya doktorları farklı bir tedavi reçete edene kadar mevcut ilaçlarını almaya devam etmeleri gerektiğini’ söyledi.

cahid

Kıdemli Üye

Esin Davutoğlu Şenol denen kadın Selahattin Demirtaş ve ismini hatırlamıyorum Kavala gibi adamların serbest bırakılmasını isteyen tweetleri olan biridir bilginize. O gibi doktorların hepsi bir yana Ümit Aktaş bir yana.. Gücün yanında olmak kolaydır zor olan hakkın adaletin doğruların tarafında olmaktır. NOKTA..

@gamsız @ebumusab @KAFKAS bundan sonra hiçbirinize cevap vermekle uğraşmayacağım.. Ziyaretçiler felan faydalanır diye bu tür paylaşımları yapacağım sadece bilginize..

cahid

Kıdemli Üye

Sofuoglu

Ordinaryus
Bırak ne yaparlarsa yapsınlar mübarek...!
Önyargı ile bilimsel bir konuda(Aşı) dahi konuyu nerelere getirme gayretine giriyorlar..
Git başka platformlarda mücadelene devam et..
Burda kavga ve polemikler dışında verebilebileceğin bir şey yok maalesef..!
İnsan aşı karşıtı veya savunucusu olabilir,ama bizler(Müslümanlar) bilimsel bir meselede doğruyu bulmaya çalışırken dahi birbirimizi yiyoruz...!
Onun için burdakilere(kendimde dahil) değmez(miş),boşa uğraşıp durma....!
Buradaki aşı savunucuları aceba aşı olsammı ,olmasammı,faydalımı,zararlımı diyenler değil..; zaten 1 doz,2, doz,3 doz aşısını olmuşlar,sen ne dersen de söylediklerini kabul etmezler..!
Onlarda haklı çünkü doğru yaptıklarını düşünüyorlar...!

Velhasıl kelam değmez....!

cahid

Kıdemli Üye

Kurban bayramını da kaldırmazlarsa paya girme diye bir dönem de kapanıyor şimdilik koyun keserek görevlerinizi ifa edebilirsiniz kıymetli Müslümanlar!! Camilerde saf düzeninizi bozup , Kâbe'ye girişleri aşı pasaportuna bağlayanlar sonrasında camiye girişleri de HES v.b. kodlara bağlayacaklar muhtemelen.. Büyükbaş hayvana gerek kalmamış zaten onlara taktıkları "küpeleri" hepimize takacaklar ne de olsa!!

gamsız

Profesör

Esin Davutoğlu Şenol denen kadın Selahattin Demirtaş ve ismini hatırlamıyorum Kavala gibi adamların serbest bırakılmasını isteyen tweetleri olan biridir bilginize. O gibi doktorların hepsi bir yana Ümit Aktaş bir yana.. Gücün yanında olmak kolaydır zor olan hakkın adaletin doğruların tarafında olmaktır. NOKTA..

@gamsız @ebumusab @KAFKAS bundan sonra hiçbirinize cevap vermekle uğraşmayacağım.. Ziyaretçiler felan faydalanır diye bu tür paylaşımları yapacağım sadece bilginize..
darılırım ama , ben sana hep cevap vericem..

KAFKAS

Kıdemli Üye
Aşı olmayanların gençliğine ve yaşına güvenmemesi gerektiğine dikkati çeken Çalışkan, hastalığın kimde ağır seyredeceğinin, kimde çoklu organ yetmezliğine yol açacağının bilinmediğini dile getirdi.

"Psikolojik olarak daha çok yorulduk"
Dr. Gülbahar Çalışkan, bu süreçten hamilelerin de çok etkilendiğini, azımsanmayacak kadar gebe hastalarının olduğunu ifade etti.

Evladını kucağına alamadan, onu sevemeden, öpüp koklayamadan hayatını kaybeden anneleri gördükçe kendilerinin de büyük üzüntü duyduğunu anlatan Çalışkan, "Aslında evet çok çalışıyoruz, çok yorulduk fiziksel olarak ama fizikselden daha çok psikolojik olarak yorulduk çünkü o gencecik hayatlar elimizde kaldığında biz de çok etkileniyoruz, üzülüyoruz. Şu anda daha çok üzülüyoruz çünkü bunların hepsini önleyebiliriz. Çünkü biliyoruz ki aşı etkili, olmamız lazım. Son pişmanlık fayda etmez." değerlendirmesinde bulundu.

Çalışkan, hastanelerinde tedavi gören hamile bir Kovid-19 hastası anneyi yakın zamanda kaybettiklerini aktardı.

2021%2F09%2Fcaliskan2.jpg

Bu süreçte hastayla ilgili yaşadıkları hakkında bilgi veren Çalışkan, şunları kaydetti:

"Hastamızı doğumdan sonra solunum sıkıntısı geliştiği için yoğun bakıma almıştık. Tabii ki kendinden daha çok bebeğindeydi aklı. Bebeğini de kısa süreli bir yoğun bakıma almışlardı ama durumu stabildi. Oradaki hemşire arkadaşlar bize bebeğin fotoğrafını atıyordu, biz de bunları anneye gösteriyorduk. Takip eden süre içinde anne entübe oldu ve maalesef biz anneyi kurtaramadık. Anne bir kez bile bebeğini kucağına alamadı ve o çocuk da bir kez bile annesini görememiş olacak. Bu durum bizi, çalışanları, hemşireleri çok derinden yaraladı. Artık biz böyle olaylar yaşamak istemiyoruz. Herkes hayata tutunsun istiyoruz. Kimse üzülmesin, kimseyi üzmeyelim istiyoruz."

Çalışkan, son zamanlarda aile bireylerinden birkaç kişinin aynı anda koronavirüs nedeniyle tedavi görmesi durumuyla da karşılaştıklarını bildirdi.

Onlara moral vermeye çalıştıklarını belirten Çalışkan, "Baba oğlunu, oğlu babasını soruyor ve biz hepsine 'iyi' demek zorunda kalıyoruz ama durumları hiç de iyi olmayabiliyor ancak yapacak bir şey yok. Tedavi sürecinde herkese moral de vermek zorundayız." diye konuştu.