Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

cahid

Kıdemli Üye
@cahid payşaşacaksan böyle haber paylaş alkışllayaım, pislik ABD nin ne düşündüğü malumumuz değil mi

Sen paylaşmışsın işte ne güzel.. Ek bilgi olarak aklıma gelen bir şeyi de söyleyeyim o zaman.. Bir ara gelişmiş ülkelerde 3.doz aşılamanın durdurulmasıyla ilgili karar almıştı DSÖ Afrika v.b. ülkelerdeki aşılama oranlarının düşüklüğü ve bunun adil olmadığı!! gerekçesiyle.. Batı Afrikalılara şuana kadar hayrına olan hiçbir şeyi bedava vermemiştir vermez de.. Kenya ile yanlış hatırlamıyorsam Pfizer arasında mahkemelik bir durum da var 500.000 kadının aşılarla kalıcı kısır yapıldığı için..

cahid

Kıdemli Üye

Zoraki niye aşılamaya kalkıyorlar ya da her şeyin içine koymaya çalışıyorlar bak işte kendin anlatıyorsun.. Devletler halkının sağlığını ne zamandan beri bu kadar çok düşünür oldu!! Aşılara verdikleri paraları gıdaya harcasalar Afrika'da günde 25.000 çocuk açlıktan ölmezdi ama kimin umrunda!!

Olay aşılarla bitecek bir olay da değil maalesef.. Puanlama sistemi getirildiği zaman şuan koşa koşa aşı olanlar da isyan etmeye başlayacak merak etmeyin.. Yakın zamanda ülkeler kaosa sürüklenecek ve liderleriniz ülkeleri yönetemiyor deyip tek dünya devletine geçiş yapılmak istenecek. Bu kaos ortamından kendileri etkilenmemek için de Yeni Zelanda gibi bazı ülkelerden toprak aldılar yerleşmek için!! Sırf bunun için milyon dolarlar para verip kaos ortamında en güvenli yerler nereler olur diye araştırma yaptırdı Firavunlar!!

gamsız

Profesör
Sen paylaşmışsın işte ne güzel.. Ek bilgi olarak aklıma gelen bir şeyi de söyleyeyim o zaman.. Bir ara gelişmiş ülkelerde 3.doz aşılamanın durdurulmasıyla ilgili karar almıştı DSÖ Afrika v.b. ülkelerdeki aşılama oranlarının düşüklüğü ve bunun adil olmadığı!! gerekçesiyle.. Batı Afrikalılara şuana kadar hayrına olan hiçbir şeyi bedava vermemiştir vermez de.. Kenya ile yanlış hatırlamıyorsam Pfizer arasında mahkemelik bir durum da var 500.000 kadının aşılarla kalıcı kısır yapıldığı için..
HALA BİRŞEY ANLAMIYON @cahid BEN İKİ TARAFI DA TUTMUYOM HER TARAFTAN ÖRNEKLER VERİYOM SEN HER KARŞI FİKRE HAKARETVARİ YAKLAŞIYON ONA KIZIYORUM İKİ TANE VİDEOM VAR BURAYA ALMAYA ÇALŞIYORUM ELİMİ ÖPECEKSİN AMA ÖPTÜRMCEM :) :)
BİLGİSAYAR TEKNİKLERİNDEN FAZLA ANLAMIYORUM E-MAİL VERİRSEN GÖNDEREYİM

KAFKAS

Kıdemli Üye
Neyine bakayım algılatmaya yönelik başlık atıyorsunuz.Aşağıdaki ifadeyi NEJM SÖYLEMİYOR diyorum.NEJM GERİ ÇEKİLİYOR DEMEK FARKLI BİR ALGI YARATMAK OLAYI BİR BARDAK SUDA FIRTINA ALGISI YARATMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL
New England Journal of Medicine geri çekiliyor – COVİD aşılarının hamile kadınlar için güvenli olmayabileceğini kabul ediyor diyenlerin olduğu bir haberi paylaşıyorsun.Bir doktor makale paylaşmış Bu Nejm kabul ediyor geri çekiliyor demek midir?Ama NEJM demek daha efektif geliyor değil mi?genel popülasyonda bildirilen spontan düşük riskleri ile uyumlu olduğu en altta ifade ediliyor zaten araştırmada neyin polemiğini yapmaya uğraşıyorsun ki?

Son düzenleme:

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hakemli bir dergide -ki dünyanın 1 numarası- yayınlanmış bir şeyi analiz etmek medyaya mı kaldı.. Varsa aksini ispat eden bir "çalışma" hakemli bir dergide yayınlanır ve onu getirirsin anlarım
Makaleye cevabı gene makalenin altında doktorlar veriyor madem anlıyorsun!Aynı şekilde aşıların etkinliğine dair araştırmalarda mevcut bari itibar ediyorsun en azından istifade et.

cahid

Kıdemli Üye

Teşekkür ederim ama bana kıyak yapmana gerek yok bunları ve çok daha fazlasını 1.5 yıldır biliyor takip ediyorum.. Haberim bilgim olan her şeyi buraya aktarsaydım şuan 28.sayfada değil 100.sayfada görürdün bu mesajı. Sizinle benim farkım şu : Benim safım belli şu ya da bu şekilde vücuduma o sıvı zerk edilecekse gönüllü değil zorba bir şekilde yapılabilir ve Allah'ın huzuruna çıktığım zaman bunu yapanlar , destek olanlar ve sesini çıkarmayanların hepsinden davacı olurum.. Mehdi (a.s.) gelse 300 kişiyle çıksa ve meydan okusa dünyaya gücümüz yetmez deyip karşı tarafta yer alacaksınız herhalde.. Gücünüz yetsin yetmesin safınızı doğru belirleyin bunun mutlaka uhrevî sonuçları da olacak hiç merak etmeyin!!

Not: Eğer tarafsızım diyorsan tarafsız kalan da bu vebalden kurtulamayacak haberin olsun!! Derdin benimle dalga geçmekse devam et geçmeye profilindekine de güvenme onun da akıbetinin ne olacağından haberi yok!!

gamsız

Profesör
Teşekkür ederim ama bana kıyak yapmana gerek yok bunları ve çok daha fazlasını 1.5 yıldır biliyor takip ediyorum.. Haberim bilgim olan her şeyi buraya aktarsaydım şuan 28.sayfada değil 100.sayfada görürdün bu mesajı. Sizinle benim farkım şu : Benim safım belli şu ya da bu şekilde vücuduma o sıvı zerk edilecekse gönüllü değil zorba bir şekilde yapılabilir ve Allah'ın huzuruna çıktığım zaman bunu yapanlar , destek olanlar ve sesini çıkarmayanların hepsinden davacı olurum.. Mehdi (a.s.) gelse 300 kişiyle çıksa ve meydan okusa dünyaya gücümüz yetmez deyip karşı tarafta yer alacaksınız herhalde.. Gücünüz yetsin yetmesin safınızı doğru belirleyin bunun mutlaka uhrevî sonuçları da olacak hiç merak etmeyin!!

Not: Eğer tarafsızım diyorsan tarafsız kalan da bu vebalden kurtulamayacak haberin olsun!! Derdin benimle dalga geçmekse devam et geçmeye profilindekine de güvenme onun da akıbetinin ne olacağından haberi yok!!
cahid hakkaten sopalık adamsın, teşekkür edip nezaket göstereceğine hala şapşal şapşal konuşıyon, ne yani bunlardan haberin vardı da ben boşunamı gönderdim basitleştirmek mi istiyorsun , sosyeten mi sarsıldı ben gönderince, senle dalga gçseydim senin gibi dangalak dangalak konuşurdum, hasbunallah veniğmel vekil , tamam biz uğraşmayalım sen her halttan haberdarsın sen büyüksün sen çokbilmişsin sen prof sun hadi gazla ...forumun çoğunluğuna uyup sana gıcıklık yapçam dediğim halde terviyemi bozmadım adam gibi bir şeyler yazdım ama anlı!!! şanlı!!! beyefendinin!!! kariyeriyle oynadık. :(

senin gibi, avanakların gıcıklıüğına aşı oldum en yakın zamanda 3.ye olacam, ÇOOOOK ÜZÜLÜRSÜN dimi ....
neyse daha fazla sinirlenmeden keseyim sesimi

cahid

Kıdemli Üye
cahid hakkaten sopalık adamsın, teşekkür edip nezaket göstereceğine hala şapşal şapşal konuşıyon, ne yani bunlardan haberin vardı da ben boşunamı gönderdim basitleştirmek mi istiyorsun , sosyeten mi sarsıldı ben gönderince, senle dalga gçseydim senin gibi dangalak dangalak konuşurdum, hasbunallah veniğmel vekil , tamam biz uğraşmayalım sen her halttan haberdarsın sen büyüksün sen çokbilmişsin sen prof sun hadi gazla ...forumun çoğunluğuna uyup sana gıcıklık yapçam dediğim halde terviyemi bozmadım adam gibi bir şeyler yazdım ama anlı!!! şanlı!!! beyefendinin!!! kariyeriyle oynadık. :(

senin gibi, avanakların gıcıklıüğına aşı oldum en yakın zamanda 3.ye olacam, ÇOOOOK ÜZÜLÜRSÜN dimi ....
neyse daha fazla sinirlenmeden keseyim sesimi

Net ol neyi neden savunduğunu bil ki ona göre muamelede bulunalım.. Aşağıda alıntıladığım mesajda "2 tarafı da tutmuyorum , elimi öpeceksin" gibi ifadeleri kullanan sen değil misin? Yukarıdaki cevabımda en ufak bir hakaret yok ama sen maşallah saydırmışsın!!

HALA BİRŞEY ANLAMIYON @cahid BEN İKİ TARAFI DA TUTMUYOM HER TARAFTAN ÖRNEKLER VERİYOM SEN HER KARŞI FİKRE HAKARETVARİ YAKLAŞIYON ONA KIZIYORUM İKİ TANE VİDEOM VAR BURAYA ALMAYA ÇALŞIYORUM ELİMİ ÖPECEKSİN AMA ÖPTÜRMCEM :) :)
BİLGİSAYAR TEKNİKLERİNDEN FAZLA ANLAMIYORUM E-MAİL VERİRSEN GÖNDEREYİM

Özrü kabahatinden beter olan bir adam.. Yanlışlıkla covid aşısı nasıl yapılır şu şartlarda bize izah etsin!! Velev ki yapıldı izinsiz yapılan tıbbi bir deneyin sonuçlarını nasıl bilimsel yayınlarda kullanacakmış?

3793

gamsız

Profesör
Net ol neyi neden savunduğunu bil ki ona göre muamelede bulunalım.. Aşağıda alıntıladığım mesajda "2 tarafı da tutmuyorum , elimi öpeceksin" gibi ifadeleri kullanan sen değil misin? Yukarıdaki cevabımda en ufak bir hakaret yok ama sen maşallah saydırmışsın!!

Özrü kabahatinden beter olan bir adam.. Yanlışlıkla covid aşısı nasıl yapılır şu şartlarda bize izah etsin!! Velev ki yapıldı izinsiz yapılan tıbbi bir deneyin sonuçlarını nasıl bilimsel yayınlarda kullanacakmış?

Ekli dosyayı görüntüle 3793
sen saydırmak görmemişsin hadi defol git muhatabım değilsin artık, gıcıklık yapacaksam yapayım bundan sonra sana

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yanlış okumadıysam iki doz aşı olanlar 42 milyon kişi olmuş. Bu tartışmayı kaç milyon olunca birakacaksiniz?

Sağlık Bakanlığı sayfasında milyonlarca insanın iki doz aşı olduğunun beyan edilmesine rağmen aşıya bağlı yan etki ve zarar söylemleri oldukça cılız kalıyor. Gürültü koparildigi kadar kötü olsa milyonlarca insanda tesiri daha fazla ve daha belirgin görülürdü. Artık karşıt söylem uretme yerine aşı randevusu alınması daha mantıklı görünüyor. ?

cahid

Kıdemli Üye
Yanlış okumadıysam iki doz aşı olanlar 42 milyon kişi olmuş. Bu tartışmayı kaç milyon olunca birakacaksiniz?

Sağlık Bakanlığı sayfasında milyonlarca insanın iki doz aşı olduğunun beyan edilmesine rağmen aşıya bağlı yan etki ve zarar söylemleri oldukça cılız kalıyor. Gürültü koparildigi kadar kötü olsa milyonlarca insanda tesiri daha fazla ve daha belirgin görülürdü. Artık karşıt söylem uretme yerine aşı randevusu alınması daha mantıklı görünüyor. ?

Gerçekten samimi iseler yan etkilerin kaydını tutup açıklarlar. Dünyada aşı sonrası ölümler ve ciddi yan etkiler bildirilirken aynı aşıları kullanan Türkiye'de hiç bildirilmemesini sorgulamıyorsanız yapacak bir şey yok..

TÜİK neden ölüm ve nüfusu uzun zamandır açıklamıyor?

Çocuklarda covid ölüm oranı 1/1.000.000 civarı iken aşının yan etkisi olarak miyokardit ve perikardit olmaları bunun çok çok üstünde..

Cılız kalan bir şey yok ortada.. Onca kalp krizi vakasını, aşı sonrası kanser olanları v.s. duymazdan gelirseniz cılız olur tabi. Sizin bir sıkıntı yaşamamanız başkalarının yaşadıkları gerçeğini değiştirmez. Faz 3 çalışmalarının da devam ettiğini hatırlatayım yani bana bir şey olmadı demeyin plasebo olmuş olabilirsiniz sonraki dozlarda aynı şeyleri yaşayınca yakınmayın lütfen!!

KAFKAS

Kıdemli Üye
İran, ABD'li Johnson & Johnson aşısına onay verdi
İran, ABD’li ilaç şirketi Johnson & Johnson (J&J) tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen tek dozluk aşıya kullanım izni verdi.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansının (ISNA) haberine göre, Gıda ve İlaç Kurumu Başkanı Rıza Şanesaz, ülkede iki yeni yabancı üretim aşının daha onaylandığını açıkladı.
Şanesaz, tek doz olarak kullanıma sunulan ABD üretimi J&J ve Rusya tarafından geliştirilen Sputnik Light aşılarına Gıda ve İlaç Dairesi Hukuk Komisyonu tarafından ülkede kullanım onayı verildiğini belirtti.
İran'da eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde devreye sokulan yaptırımlar ve İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Amerikan ve İngiliz menşeli aşıların ithalatını yasaklaması gibi nedenlerle aşı tedariki konusunda ortaya çıkan sıkıntılar son haftalarda aşıldı.
Daha önce Amerikan ve İngiliz aşılarının ülkeye girişini yasaklayan İran lideri Ali Hamaney, 11 Ağustos'ta, "Aşılar, ister ithal ister yerli üretim olsun, büyük bir çabayla ve mümkün olan her şekilde tedarik edilmeli ve halkın kullanımına sunulmalıdır." demişti. İran, son haftalarda yaklaşık 20 milyon doz aşının ülkeye girişini sağladı.
Sağlık Bakanı Behram Eynullahi de ülkede son 7 günde 7,9 milyon doz aşının uygulandığını söyledi.
İran Sağlık Bakanlığının verilerine göre, yaklaşık 83 milyon nüfusa sahip ülkede, bugüne kadar 27 milyon 2 bin 320 kişiye Kovid-19 aşısının ilk dozu, 13 milyon 299 bin 855 kişiye de ikinci dozu yapıldı. Böylece İran'da aşılama sürecinin başlamasından bu yana toplam 40 milyon 320 bin 175 doz aşı uygulandı.
İran, aşılama sürecinde Sinopharm, Sputnik V ve AstraZeneca'nın yanı sıra yerli aşı COVIRAN Bereket'i kullanıyor.
KAYNAK: AA