Aşı olmalı mı, olmamalı mı ?

cahid

Kıdemli Üye
4021

Mason localarından ödül alan doktorların sabah akşam halkı korkuttuğu bir ortamda gerçek bir salgın olmadığını anlatmaya çalışan Ali Osman Önder halkı korku ve paniğe sevk etmekten göz altına alınıyorsa ülke bitmiş demektir..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Başlığı değiştirmeyi öneriyorum. Aşı olma oranı oldukça yükseldi. Başlığı 4. Doz aşıyı olmalı mı olmamalı mi diye değiştirelim. 😊

cahid

Kıdemli Üye
Başlığı değiştirmeyi öneriyorum. Aşı olma oranı oldukça yükseldi. Başlığı 4. Doz aşıyı olmalı mı olmamalı mi diye değiştirelim. 😊

Onu da kısa zaman sonra güncellemeniz gerekeceği için daha kapsamlı bir başlık olabilir.. Pandemi - Yeni Dünya Düzeni - Aşılar gibi bir başlık daha mantıklı olur..

uzAyli

İhvan Forum Üye
Güya bizim iyligimizi istiyorlar aşı yaparak 🤣 gözlerim doldu 😀

Admin

Administrator
Yönetici
PCR testi için çok geç kalınmış bir karar.

cahid

Kıdemli Üye
Son devirde ilahiyatlar sadece sapık yetiştirmiyormuş demek ki.. (Kuran ve sünnete tabi olanları tenzih ederim) Koruduğuna inanmadığı aşıyı olmak ahmaklık değilse nedir? Adamın birinin başı ağrıyor diye aldığı ağrı kesicinin fayda vermesi için çevresindeki herkesin ağrı kesici içmesi gibi bir şey bu.. Sağlık bakanı bile açık açık başkasının aşısı sizi korumaz demedi mi :)

Ekli dosyalar

• 1642275564687.png
    1642275564687.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 3

cahid

Kıdemli Üye
4026

1 gün sonra genelgeyi güncellemişler.. Esin Şenol denen kadın uçağa rahat binebilsin diye uçak yolculuğu için test şartını geri getirmişler.. Havada 30-90 dk sürede bulaşabilen virüs İstanbul'dan Hakkari'ye otobüsle yolculukta bulaşmıyor... Bunun insan sağlığı ile alakası olmadığını hala anlamayan katıksız ahmaktır..

kodoo

Asistan
Selamun aleyküm.

Ben diş ağrısı için geçen hafta acile gittim. Antibiyotik alıp sonrasında çektirmem söylendi. 6 gündür kullanıyorum ama son 3-4 gündür halsizlik, yorgunluk, bel ağrısı var. İlacın yan etkisi sandım ve ısınmadan oğullarımı atıp tutmamdandır dedim. Bugün ağrıya dayanamayınca hastaneye gittim, ağrı kesici iğne vurdular ve nolur nolmaz diye covid testi ver dediler. Verdim ve şimdi internette pozitif görünüyor. Ne boğaz ağrısı, ne ateş, ne öksürük, ne de sümük. Bir belirti yok ama pozitif. Hastaneden aramadılar henüz ama diş antibiyotiğine devam edeyim mi? Ayrıca bu saatten sonra çocukları ayrı yere götürmemin ve başkalarını da tehlikeye atmamın bir anlamı var mı? Sonuçta gece gündüz beraberdik bu süre zarfında.

Ben ve ailem için dua bekliyoruz. Teşekkürler.

Darul_Beka

Profesör
Selamun aleyküm.

Ben diş ağrısı için geçen hafta acile gittim. Antibiyotik alıp sonrasında çektirmem söylendi. 6 gündür kullanıyorum ama son 3-4 gündür halsizlik, yorgunluk, bel ağrısı var. İlacın yan etkisi sandım ve ısınmadan oğullarımı atıp tutmamdandır dedim. Bugün ağrıya dayanamayınca hastaneye gittim, ağrı kesici iğne vurdular ve nolur nolmaz diye covid testi ver dediler. Verdim ve şimdi internette pozitif görünüyor. Ne boğaz ağrısı, ne ateş, ne öksürük, ne de sümük. Bir belirti yok ama pozitif. Hastaneden aramadılar henüz ama diş antibiyotiğine devam edeyim mi? Ayrıca bu saatten sonra çocukları ayrı yere götürmemin ve başkalarını da tehlikeye atmamın bir anlamı var mı? Sonuçta gece gündüz beraberdik bu süre zarfında.

Allah şifa versin
umarım daha önce aşı olmuşundur
bu konuda hastanenin tavsiyelerine uyman gerekiyor

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @kodoo

Geçmiş olsun Allah şifa versin.

Omicron varyantı çok hafif atlatılıyor. ve olumlu tarafı hızlı bir şekilde bağışıklık kazanılıyor.

Çocuk meselesine gelince nedense çocuklarda bulaşsa da corona fazla etki göstermiyor.

Selam ve dua ile.

Sofuoglu

Ordinaryus
Selamun aleyküm.

Allah şifa versin kardeşim,testlerin güvenirliği tartışılır elbet,geçen ay bizdede benzer bir durum oldu,annem sadece sırt ağrısı ile hastaneye gitti,test istemişler, pozitif çıktı,annemi karantinaya aldılar,
babamda hiçbir belirti yok,ama karantinayada almadılar,aşılı olduğu için 1 hafta sokağa çıkmasındada bir mahsur yokmuş,!!!
1 hafta sonra test yaptıracakmış! eğer negatif çıkarsa normal hayatına devam edecekmiş,bir hafta sonra yapılan testde hiçbir belirtisi olmadığı halde oda pozitif çıktı..!
Tam bir fiyasko yani..!
Verdikleri ilaçlarıda içirtmedim(şimdi o ilaçları vermiyorlar,sağlığa zararlı imiş..!)

Yinede tedbiren bağışıklık sistemini güçlendirecek ilave desdekler al,panik yapma kesinlikle! çünkü panik bağışıklık sistemini çökertiyor,Atlatırsın Allah'ın izni ile...
Geçmiş olsun...!