Ayıkla Hadsizin Taşını

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

spesifik

آزادی قید و بند
şunu şöyle yapamazsın bunu böyle yapamazsın akıl ise bilmem ne ise vs vs yanılma kardeşim varsa sende yanılma o olasılığa, su götürmez ayetler var insanın inkar edemediği ayetler deliller kanıtlar var. Bunca ayet bunca delil bunca kanıt boşunamı diyorsunuz? Bu varlık bu sünnetullah bu işleyen sistem sırf siz eylenesiniz diye mi var ?

Siz daha kendinizi tanımamışsınız ki!! Önce bir kendinizi tanıyın nasıl öğreniyorsunuz nasıl aklınızı kullanıyorsunuz nasıl görüyorsunuz duyuyorsunuz vs vs sonrasında okumanız gerekeni okursunuz işte temiz olupta ayetlere dokunmak bunu gerektiriyor ama siz temizliği sadece su ile yapılan birşey sanıyorsunuz. Su ile yapılan temizlik sana görsel olarak sunulmuş bir dildir. Sen önce güzel bir arın bakalım senin aklını örten dolma bilgilerden sonra bi daha bak bakalım şu sisteme ne görüyorsun.
Ben beni tanımıyorsam olay bitmiştir =)

UBEYDUN

Ordinaryus
Somut örnekler vermekten haya ediyorum
Ne kadar tavizler verildiğini izah etmeye gerek var mı
Siz bu yolla refaha ereceginize inanıyor olabilirsiniz ben inanmıyorum
Toplumun en berbat hale geldiği bir ortamdayız yasalar dersen hergun bı surpriz
Siyasî konuda sn Başkandan dolayı bir zamanlar oy kullanmayan insanlar oy verdi destekledi
Şimdi bin pişman bunu bile görmezden geliyorsunuz
Dilipakin ülkeyi batiranlar hakkinda bı tesbiti var kan dondurucu
Neyse bu konuda aynı safta değiliz ki olsaydık ben de devletin bı elemanı olmuştum =)
Örneğe gerek yok bu durumun tespitini yukarıda yapmıştım.Sanırım benim ifade edemediğim "siz yalnızca bir birey değilsiniz" vurgusu.
Sizin attığınız bir küçük taşın ne boyuta ulaşacağına dair bir örnek

Birde Devlet elemanı yakıştırması hoş değil

spesifik

آزادی قید و بند
Biraz önce Kaptan'ın söylediğini "haklı" bulmuştunuz,şimdi insanın değiştiğini fark etmişsiniz.Uyanma başlamış sanırım.
Kaptanın hadislerin bize ulaşımı bağlamında söylediklerine hala katılıyorum
Sabitlenmiş kemikleşmiş fikrin kişinin iradesi olmadıkça değişmeyeceğini de iddia ediyorum
Burada yazmakla çözülecek şeyler değil
Herkes iç benliğini rahatlatıyor birbirini hüccet kullanarak
Bunu fark edemiyor olamazsınız =)

spesifik

آزادی قید و بند
Örneğe gerek yok bu durumun tespitini yukarıda yapmıştım.Sanırım benim ifade edemediğim "siz yalnızca bir birey değilsiniz" vurgusu.
Sizin attığınız bir küçük taşın ne boyuta ulaşacağına dair bir örnek

Birde Devlet elemanı yakıştırması hoş değil
O ufak taşlar kaya oldu altında kaldık
Savunmanızı anlayamıyorum kusura bakmayın
Hepimiz devletin elemanlarıyız vatandaş olarak takılmayın =)
Edit : bir de olay siyasete kaydı iyi mi
Birinin çıkıp erkeklerle 'ne diye muhatap oluyorsun demesi an meselesi =p

adams77

Kanalizasyoncu
Basit ama çok basit bir örnek:
diyelim ki şu söz büşranın ağzından çıksın:
adams ihvana yüzmesini söyledi.

Şimdi burada adamsın kastettiği ihvanın denizde yüzmesi mi? Yoksa hayvan derisi yüzmesi mi? Bunu öğrenmek için büşraya başvurulması gerekmiyor mu?

Anlamadığım bir şey var? Denkmisin? benzermisin? eşitmisin? nasıl bir örnek veriyorsun kendini O 'nunla bir görüyorsun aynı boyuta alıyorsun varlık gibi düşünüyorsun eksiklik noksanlık vs vs herşeyi yüklüyorsun. Sonra sübhanallah diyorsun :)

Güzel kardeşim O 'nun sözünde bir noksanlık ve eksiklik yokki O 'nun sözünü duyan bir daha burada ne demek istedi yada istiyor ben bundan birşey anlamadım diyebilsin. Ayetler gayet net ve anlaşılır neyden bahsettiği ortadadır ama bazılarının aklı dumanlı olduğu için kelime oyunları ile burada şu denmek istiyor burada bu denmek isteniyor diyerek parantez açılır haşa O ne demesi gerektiği ni bilmiyor mu?

spesifik

آزادی قید و بند
Yazdıkların üzerinden konuşuyoruz. Hayır sen ne yazdığının farkında değilsen bunun tanımakla tanımamakla ne alakası var ?
Ben sizi anlıyorum ama beni anlamıyorum =)
Çok hoşsunuz yaw tebessüm ettim
Kelimelere yukledigimiz mana farkı var gibi

spesifik

آزادی قید و بند
Anlamadığım bir şey var? Denkmisin? benzermisin? eşitmisin? nasıl bir örnek veriyorsun kendini O 'nunla bir görüyorsun aynı boyuta alıyorsun varlık gibi düşünüyorsun eksiklik noksanlık vs vs herşeyi yüklüyorsun. Sonra sübhanallah diyorsun :)

Güzel kardeşim O 'nun sözünde bir noksanlık ve eksiklik yokki O 'nun sözünü duyan bir daha burada ne demek istedi yada istiyor ben bundan birşey anlamadım diyebilsin. Ayetler gayet net ve anlaşılır neyden bahsettiği ortadadır ama bazılarının aklı dumanlı olduğu için kelime oyunları ile burada şu denmek istiyor burada bu denmek isteniyor diyerek parantez açılır haşa O ne demesi gerektiği ni bilmiyor mu?
Araya giresim var ama yok girmeyeceğim =)

adams77

Kanalizasyoncu
Ben sizi anlıyorum ama beni anlamıyorum =)
Çok hoşsunuz yaw tebessüm ettim
Kelimelere yukledigimiz mana farkı var gibi

Kelimelere ben bir mana yüklemiyorum ki? Benim ne haddime O 'nun kelimelerine anlam ve mana vermek. Benim işim onları anlamaktır. Anlamak içinde aklımı kullanıyorum çünkü akıl bir nimettir ve kullanmazsam eğer verilen nimeti inkar etmiş olurum.
Allah benim rızkımı vermiş ben kalkıp ne diyebilirim ki?

Yapmanız gereken çok basit, sanal alem boşuna yok, düşünmek boşuna değil siz bu hayatta reelde inandığınız gibi yaşabilirsiniz bunu devam ettirebilirsinizde hiç bir sıkıntı yok alın elinize kalem kağıdı bir çizgi film yada bir roman yazar gibi daha farklı düşünce ve fikirlerde oluşturun bundan dolayı sizi kimse yargılamaz işte o zaman aradaki farkları görebilir anlayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda hayata farklı bir gözden bakmış olursunuz. işte o zaman değerlendirme yapma şansına sahip olursunuz.

spesifik

آزادی قید و بند
Kelimelere ben bir mana yüklemiyorum ki? Benim ne haddime O 'nun kelimelerine anlam ve mana vermek. Benim işim onları anlamaktır. Anlamak içinde aklımı kullanıyorum çünkü akıl bir nimettir ve kullanmazsam eğer verilen nimeti inkar etmiş olurum.
Allah benim rızkımı vermiş ben kalkıp ne diyebilirim ki?

Yapmanız gereken çok basit, sanal alem boşuna yok, düşünmek boşuna değil siz bu hayatta reelde inandığınız gibi yaşabilirsiniz bunu devam ettirebilirsinizde hiç bir sıkıntı yok alın elinize kalem kağıdı bir çizgi film yada bir roman yazar gibi daha farklı düşünce ve fikirlerde oluşturun bundan dolayı sizi kimse yargılamaz işte o zaman aradaki farkları görebilir anlayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda hayata farklı bir gözden bakmış olursunuz. işte o zaman değerlendirme yapma şansına sahip olursunuz.
O 'nun kelimelerine manayı ayetlerden veriyoruz
Ayetler değişmez yasalardır yeryüzündeki maddesel boyut gibi
Bu yorumunu yüzeysel olarak değerlendirirsek haksızlık olur
=)

spesifik

آزادی قید و بند
Allah 'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kimlerdir ?
Bak bu çok iyi bi nokta
Şimdi birey hükmün Ondan indirildiğine iman ediyor
Sen istediğin kadar hükmün Ondan olmadığını ispat et
Yaw iblis şahid olduğu halde inkar etti
Allahın hükmüyle hukmetmeyen fasıktır zalimdir kafirdir =)
Ama fasık kâfir zalim kimdir ? =)

adams77

Kanalizasyoncu
O 'nun kelimelerine manayı ayetlerden veriyoruz
Ayetler değişmez yasalardır yeryüzündeki maddesel boyut gibi
Bu yorumunu yüzeysel olarak değerlendirirsek haksızlık olur
=)

dediğinden birşey anlamadım. araya girmeyi ne çok seviyorsun :)
hiç birşey senin gördüğün gibi değil buradan şimdi ben gördüğümü nasıl inkar edeyim ki? Sen benim gördüklerimi görmedin diye :) benim gördüklerimi görme şansına sahipmisin ki beni görmediklerin ile yargılayabiliyorsun?

adams77

Kanalizasyoncu
Bak bu çok iyi bi nokta
Şimdi birey hükmün Ondan indirildiğine iman ediyor
Sen istediğin kadar hükmün Ondan olmadığını ispat et
Yaw iblis şahid olduğu halde inkar etti
Allahın hükmüyle hukmetmeyen fasıktır zalimdir kafirdir =)
Ama fasık kâfir zalim kimdir ? =)

he işte insanlar kendilerini serinletmek için bu ayetten kaçacaklarını zan ettikleri için buraya parantez açarlar ve kurtulduklarını sanırlar. Aslında iş bu kadar basittir ve nettir görmek isteyene AMA.....

spesifik

آزادی قید و بند
dediğinden birşey anlamadım. araya girmeyi ne çok seviyorsun :)
hiç birşey senin gördüğün gibi değil buradan şimdi ben gördüğümü nasıl inkar edeyim ki? Sen benim gördüklerimi görmedin diye :) benim gördüklerimi görme şansına sahipmisin ki beni görmediklerin ile yargılayabiliyorsun?
Huyum kurusun çok seviyorum =)
Anlamadıysan elimden bir şey gelmez ki anlamaman benim sorunum değil =p

ihvanistanbul

AkhenAton

Denk değilim benzer değilim eşit değilim beni niye muhattap alıyor ki?

Allah ikram ediyor, kullarını muhattap alıyor. Kullarına şeref veriyor ve bu şerefi Muhammed Mustafa vasıtasıyla yapıyor. Kullarınada diyor ki size içinizden birini gönderiyorum. Bu pek şerefli, pek ahlaklı yumuşak huylu, alemlere rahmet bir kuldur. Benim Muhammedim (sav ) ne diyorsa onu yapın. Onunla cedelleşmeyin. Onun yanınızda sağ sola bağırır gibi bağırmayın, o sav. e hitap ederken babanızın oğluna hitap eder gibi konuşmayın! amellerinizi küle çeviririm! Şimdi ortada böyle bir Muhammed Mustfa sav var. ne yapacağız?

adams77

Kanalizasyoncu
Denk değilim benzer değilim eşit değilim beni niye muhattap alıyor ki?

Allah ikram ediyor, kullarını muhattap alıyor. Kullarına şeref veriyor ve bu şerefi Muhammed Mustafa vasıtasıyla yapıyor. Kullarınada diyor ki size içinizden birini gönderiyorum. Bu pek şerefli, pek ahlaklı yumuşak huylu, alemlere rahmet bir kuldur. Benim Muhammedim (sav ) ne diyorsa onu yapın. Onunla cedelleşmeyin. Onun yanınızda sağ sola bağırır gibi bağırmayın, o sav. e hitap ederken babanızın oğluna hitap eder gibi konuşmayın! amellerinizi küle çeviririm! Şimdi ortada böyle bir Muhammed Mustfa sav var. ne yapacağız?

Muhattap alması için denk, eşit ve benzermi olması gerekiyor?

Yahu kimse elçi yoktur elçisiz olmaz demiyor diyemez , mesele elçinin söylemediği sözler yapmadığı şeyler vs vs
şimdi kalkıp buraya tarihimi dökelim :)
Sen buna müsade edermisin, elçinin söylemediği sözleri uydurup elçi demiş gibi göstermek yada yapmadığı şeyleri yapıpta elçi böyle yaptı diyerek bizlere sunmalarına ?

Hadi buyur şimdi bunun adın ne olur sen söyle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...