Ayrımcılık yapılıyor hayvanlar aleminde !

Selamunaleyküm kardeşlerim Bu gün bir parça kırıntının peşinden koşan kuşları izledim camın önünde kar, karın üzerinde ekmek kırıntıları en çokda bulgura kanat çırpıyorlardı sevinçten kuş grubunun içinde kanatları kısmen beyaz bir kuş vardı ve aralarına girip yem yemek için mücadele ettiğinde her defasında kovalanıp saldırıya uğruyordu ve hayretle baktım insanların kendi arasında benciliğini ve ayrım yapılmasına benzettim ne kadar kötü bir şey olduğuna tanık olunca camı açıp el çırptım hepsi kaçtı kuşların aklıma mukades kitabımız Kuranı-ı Kerim de geçen ayetlerdeki ibretler geldi HZ. Musa geldi aklıma, kavmini uyarması ve diğer peyganberleri düşündüm sabırlarını ve ayrım yapmadan kendilerine dil uzatanları bile tekrar tekrar uyarıp kucaklamalarını dedim hak sabrın sahibidir Onun sabrı ne kadar yücedir.
Oysaki aralarına bir kuşu almış olsalardı oda nasiplenseydi camın önündeki kırıntılardan onlara elimdeki tasın içindeki bulgurdan sepecektim fazla fazla verecektim bizler aslında aracıyız verme konusunda veren el her zaman ALLAH CC Elidir o emretmese dal kımıldamaz lakin ayrımcılık yaptıklarını görünce kovup aç koydum kendimce kuşları uzaklara bakıp düşündüm YA BİZ İNSANLARIN YAPMIŞ OLDUKLARI AYRIMCILIKLAR? NE OLURSA OLSUN! dedim ALLA CC bize böyle ceza verse darmadağın edip helak edemez mi? yada açlık ve felaket yağdıramazmı? İçimi bir korku kapladı gözlerim doldu dedik ki SEN RAHMAN VE RAHİMSİN ! YA RABBİM SEN BAĞIŞLAYICILARIN EN GÜZELİSİN ! BİZ KULLARINI BAĞIŞLA! içimde demir eridi aktı kalbime, kim olursa olsun dedim sakın ayrımcılık yapma! bir bakarsın ekmek vermez yaradan kovar huzurundan diye nasihat vedim kendime ben zaten ayrımcılık kapmam kafam zömbürdedi elim titredi utancımdan kal geldi yapmasamda insan değilmiyim dedim gönül gözü görmeyenlerden olursam nasıl görürüm bu nimetleri dedim KURTAR YA RABBİ ! CAN ALLAH! SEN HER ŞEYE KADİRSİN GÜZELLER GÜZELİ RAHMAN! Yer sallandı başıma göçtü sanki düşündükce bir adım daha sokuldum ve HER ŞEYDEN BİR İBRET BULDUM kardeşlerim ALLAHIN BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN! varın azda siz düşünün...:(:confused1:

UBEYDUN

Ordinaryus
bir sabah caminin biraz uzağında bahçede oturuyorduk.kuşaları dinlerken bir kedinin usulca bir kuşa yaklaştığını gördük.aramızdan biri derhal kuş için bir kurtarma harekatı başlattı.sonundada kedi emellerine ulaşamadı.ben o arkadaşa şöyle dedim o kediye neden engel oldun?
kuşa acımış olacakki onu yiyecekti dedi.
bende ona sen koca danaları yatırıp kesiyorsun ama bir kedinin kuşu yemesine engel oluyorsun dedim . :)

şimdi ben acımasızmı oldum :)
yoksa takdirin vukuuna sukutmu ettim.

cicek demeti

Sükut
Ayniis benimde aklima geldi buyuk iri kuslar kucuk kuslari ayiriyorlar hep benim hep benim diyorlar..Ben o yemeyen kucuk kusa verdikce yine buyukler hop yuttular :( bazi seylere bakarken bende cok tefekkur ederim cogunluk guzeldi tesekkur ederim..