beddua yüzüklerin efendisi versiyonu

Enfüsî

Asistan
Benzetmek gerekseydi fethullah gülen tehodén'e benzemektedir. Fethullah sultan'ın hali Théoden gibidir yani, bir tür büyü içerisindedir. Etrafındaki bir takım insların farklı sözleri ve tesirleri altındadır ve "kulağı mahkum"dur. Bu büyüyü ancak bir "kurtarıcı" ve yanında belki "bikraç kahraman" bozabilir.

Benzetmek gerekirse, yani bir Gandalf lazım. Yanında da Aragorn, Legolas, gimli misali akıllı becerikli "herhangibir cematin cemaatci bozuntusu modunda olmayan" kahramanlar lazım; "sıradan" söz ve insanların ona hiçbir tesiri ve faydası olmayacaktır; "olağandışı" birisi ve yardımcıları lazım... (Aslında ne cemaatte ne akp'de sözkonusu "büyü"yü bozacak sıradışı birlilerinin var olduğunu sanmıyorum. Hem bu tür işlerin mütehassısı yetişmez veya barınamaz o çevrelerde... Varsa bu çevrelerin dışındadırlar...).

Theodén'in Wormtongue'yi kılıcla milletin önünde kovalaması tam olarak eski sağ kolu sopayla kovalamasına benzetilebilir... Tarihte sarumana benzeyen adamlar olmuştur ama theodenler azdır; bu yüzden sanıyorum kolaycılıktan bir tür saruman tipi ihanet senaryosuna oturttunuz... Halbuki Fethullah hoca theoden gibidir. Onun büyülerden bir "büyü" tesirinde oluşu benim için "su gibi berrak"tır.

Neticede gerek fethullahcı olsun gerek olmasın, insanların(çoğunluğun) iyi bir yönde ilerlediğini de kimse sanmasın. Olayları "ekstrem yakıştırmlalar"la değerlendirmekte, isabet edilen zamanlarda bile, yolu açılan başka yanlışlar daha fazladır...

Bilen için her düşünce ve temenni ve hareket, geleceğiin şekil almasında bir titreşim, frekans ve enerji değerine sahiptir. Bunların (bazılarının "kaotik" dediği, fakat sadece "tanımlamaktan uzak olunan" algoritmalarla) toplamları "inayet i ilahiye", daha doğrusu kainata ve tevhidi hakikatlere ("bilinmeyen muratlara") yakın düşerse fırsat verilerek gerçekleştirilir; "yeterince uzak"sa rezonansa sokularak zayıflatılır veya durumlara göre cezalandırılır.

Fethullah hoca hain değil maindir.

fakiri

Kıdemli Üye
Şunu herkes çok iyi bilsin ki, cemaat tandanslı bütün dizilerin senaryosu, Şubat Soğuğu, Kurtlar Vadisi ve daha bilmem hangi entrikalar ve katakulliler çeviren insanların rol aldığı dizilerin sanırım hepsinin hükümet üzerinde provası yapılmaktadır.
Sizi bilmem ama, bana öyle geliyor.

merakli

Yeni
Amerikanın Holywoodu var. Sanal kahramanlarını oralarda yetiştirip 3. dünya ülkelerini psikolojik baskı altına almaya çalışıyorlar.Amerikanın yenilmezliği fikrini körpe beyinlere yerleştirmeye çalışıyorlar. Her gün Peygamberle görüşen hoca da belkim Holywood kahramanıdır. Yalandan kimse ölmediği için bu güne kadar fark edilememiştir.

cemaliii

Kıdemli Üye
hocaefendiyi tebrik ediyorum.ettiği bedduayla hayatında belki hiç amin dememiş ateist,gominist,solcu laik vs birçok insana amin dedirtmeyi başardığı için.birçok chpli mhpli kısacası ak partiden bıkmış,ak partinin hışmına uğramış birçok insanda amin dedi.elbet dualar yerini bulacaktır.

ebkem

Baş Yücelik
hocaefendiyi tebrik ediyorum.ettiği bedduayla hayatında belki hiç amin dememiş ateist,gominist,solcu laik vs birçok insana amin dedirtmeyi başardığı için.birçok chpli mhpli kısacası ak partiden bıkmış,ak partinin hışmına uğramış birçok insanda amin dedi.elbet dualar yerini bulacaktır.

acaba dedim içimden cemaliii sıraladığı tayfalardan hangisine dahil ıımmm? düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum

Hakperest

Kıdemli Üye
aslında bir ara ben de benzer bir yazı yazmayı düşünüyordum
ancak ben teodhen olarak değil, saruman olarak düşünüyordum
saruman bilge sihirbaz olmasına rağmen, kötülükler efendisi sauronun yenilmez olduğunu düşünüp;
sauronun hizmetine girmiştir.
sauronun tekgöz olması deccali andırır ayrıca..
saurona hizmet için çamur içinden (ruhsuz anlayışsız) asker üretir
ancak sonuçta sauron da saruman da yenilgiye uğrar.
aslında zamanım olsa ve faydalı olacağına inansam, detaylı anlatırdım
bu kitaptaki mitolojik anlatım ile armagedon arasında benzerlikler ve alaka vardır
bu alaka yapay, tesadüf ya da evrendeki ahengin bir yansıması seçeneklerinden herhangi biri olabilir.
yazarın yanlış hatırlamıyorsan 17 yılda bitirdiği eserini kırmızı kitaptan alınma olduğunu söyler

kitaptaki nazgüllerin 9 olması (her bir nazgül ele geçirilmiş bir ülke hükümdarıdır)
gandalfın kulede tutulması (mehdi kulede alıkonulacak)
yüzük kardeşleri 9 olması ( bakınız harun yahya A9 kanalı)
sauron tıpkı deccal gibi tek göz olması
armagedon savaşındaki benzerliklerden bazılarıdır

herşey bir yana roman müthiş bir şey okumanızı tavsiye ederim

cemaliii

Kıdemli Üye
acaba dedim içimden cemaliii sıraladığı tayfalardan hangisine dahil ıımmm? düşünüyorum düşünüyorum bulamıyorum

neden bulamıyorsun? gizlimiz saklımız yok.laik olduğumuzu sürekli söylüyoruz.ayrıca hocaefendinin duasına birçok vatandaş gibi bende amin dedim.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

...................

ey fetulahçılar! sizler tahrife alışmışsınız. şimdi de yukarıdaki videoları tahrif etmişsiniz. kim tutar sizi. cerbeze yapıyorsunuz. "zarara kendi rızası ile gidene, merhamet edilmez." inşaallah "zecr" tokadı yiyeceksiniz.

bakın risaleyi nasıl tahrif etmişsiniz. merak edenler için bir örnek verelim;

Ve onun asıl vazifesi ,TALİM ve CİHADDIR.[SÖZLER SH.22]

Onun asıl vazifesi EĞİTİM ve HİZMETTİR.[Tahrif edilmiş sözler sh.39]

TALİM ve CİHADI terkettiği için HAİN ve ASİ olur.[Nurunilk kapısı sh49] teemmel...

not: hizmet=cihad değildir. hizmet=islam değildir. bunu aklınıza sokun. siz islamı iğdiş etme görevini, farkında olarak veya olmayarak yerine getiriyorsunuz. yahudi ve hristiyanı , "dost" edinmişsiniz. inşaallah zecr tokadı yiyeceksiniz.