Ben de kilo verebilir miyim?

Enes

İhvan Forum Üye
foruma çok sık giremiyorum o sebeple burayı güncelleme de mümkün olmuyor. yürüyüşe başlayalı yaklaşık 25 gün oldu Allah'a şükür şuan günlük ortalama 10 km yürüyüş yapıyorum.

Ebu Computer abimin de zikrettiği üzere ilkin hızla inen kilolar geçen hafta epey yavaşladı yine de yılbaşından sonraki gün 112 kilonun biraz üzerinde, geçtiğimiz pazar da 111 kilonun az üzerinde çıktım. Allah'a şükür herhangi bir moral bozukluğu ve yılgınlık olmadı ve her gün biraz daha fazla yürüyüş yapma gayretim devam ediyor.

Spor salonlarını sevmiyorum ama biraz daha kilo verirsem vücudu az da olsa toparlamak için ramazandan 2 ay önce bir salona gitmeyi düşünüyorum ama şuan yalnız yürüyüş çok verimli geçiyor. Havuzları sevmiyorum ben sahil çocuğuyum ama icap ederse bir havuza da üye olma niyetim var.

Şükürler olsun hem yeme içme alışkanlığı hem de aktivite açısından kararlılığım devam ediyor. önümde 3 ayrı hedef var ve ilkine yakınım :)

Verda

Gales
Ben de kilo verenler kervanına katıldım yine :ayn

Enes

İhvan Forum Üye
Dün itibari ile 4. hafta geride kaldı. Yürüyüşe başladığım tarihten itibaren 3 gün sonra da 1 ay olacak.

14 Ocak Pazar Tartılması: 109.7 - 1 haftalık duraksamanın ardından tekrar bir hafta içinde 1 kilodan fazla vermiş oldum. Bu arada yeme içme alışkanlığım da iyice oturuyor.

Evlendikten sonra terazide 110 nun altını ne zaman görmüştüm hatırlamıyorum hatta 15 temmuz sürecinde 112 kiloya düşmüştüm ve bundan aşağı düştüğümü hiç hatırlamıyorum.

Durmak yok yürümeye devam :)

Ebu Computer

Kıdemli Üye
giphy.webp

Tebrikler, ibretle izliyoruz.

Büyük başarı.

Haftada bir gün kendinizi ödüllendirin.

Zaten şuana kadar rejimi sıkı tuttuysanız o ödüllendirdiğiniz gündede çekinerek korkarak yiyeceksiniz. Ölçüyü kaçırmamaya çalışacaksınız.

Selam ve dua ile.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bazı nimetleri gördüğüm zaman elim ayağım titriyor.

Yeme diyorum ama olmuyor.

buzz_1434051538_fries.gif

spesifik

آزادی قید و بند
Patates kroket diye bir nimet var
Allahım müthiş
Ketçap dök dök ye
Oh mis

nefahtü

Kıdemli Üye
elma-1-940x470.jpg

Kilo vermek isteyenlere ayıp oluyor ama patates kızartması falan...:)

Verda

Gales
Dün itibari ile 4. hafta geride kaldı. Yürüyüşe başladığım tarihten itibaren 3 gün sonra da 1 ay olacak.

14 Ocak Pazar Tartılması: 109.7 - 1 haftalık duraksamanın ardından tekrar bir hafta içinde 1 kilodan fazla vermiş oldum. Bu arada yeme içme alışkanlığım da iyice oturuyor.

Evlendikten sonra terazide 110 nun altını ne zaman görmüştüm hatırlamıyorum hatta 15 temmuz sürecinde 112 kiloya düşmüştüm ve bundan aşağı düştüğümü hiç hatırlamıyorum.

Durmak yok yürümeye devam :)

Tebrik ederim Enes, bir şeye karar verdikten sonra zaten beyin otomatik olarak onu faailiyete geçiriyor, mesela ben 2-3 gün kadar önce karar aldım kesin olarak ve hemen akabinde iştahımda azalma hissettim yani istedikten sonra güç yetirilmeyecek bir şey yok cidden.

Enes

İhvan Forum Üye
giphy.webp

Tebrikler, ibretle izliyoruz.

Büyük başarı.

Haftada bir gün kendinizi ödüllendirin.

Zaten şuana kadar rejimi sıkı tuttuysanız o ödüllendirdiğiniz gündede çekinerek korkarak yiyeceksiniz. Ölçüyü kaçırmamaya çalışacaksınız.

Selam ve dua ile.

Bu konudaki üstad sensin.

Valla ne yalan söyleyim söylemesi ayıptır pazar günü yarım porsiyon ciğer ile yarım porsiyon dana şişi afiyetle yedim ama zikrettiğin üzere özellikle ekmek tüketiminde resmen elim geri geri gidiyordu.

Benim için en önemlisi şuan yürüyüş. runtastic programını yükledim ama ücretli sürümü almaya değer bulmadım açıkçası. kalori hesabı yapmaya devam ediyorum dün sadece ikindiden sonra açlık hissederek 1000 kaloride kaldım. şubat ortasında salona başlamayı düşünüyorum nasip olursa.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Valla ne yalan söyleyim söylemesi ayıptır pazar günü yarım porsiyon ciğer ile yarım porsiyon dana şişi afiyetle yedim ama zikrettiğin üzere özellikle ekmek tüketiminde resmen elim geri geri gidiyordu.

Sayın @Enes

Ette sıkıntı yok. Et yemeye devam.

Yarımşar değil birer porsiyonda yeseniz zararı olmazdı.

Şekerli şeylerden, hamur işlerinden uzak durmak lazım.

Selam ve dua ile...

Verda

Gales
Evet hedef 58-60 arası yola devam inş.

Enes

İhvan Forum Üye
21 Ocak 2018 pazar tartılması: 108.7 - böylelikle neredeyse aynı istikrarlı yürüyüş ve az yeme alışkanlığı sonucu son bir haftada 1 kg vermiş görünüyorum. Bu hafta biraz daha vites büyütüp 107 kiloya düşmeyi hedefliyorum. tempolu yürüyüşü hafif tempolu koşuya çevirmenin ve egzersizleri arttırmanın vaktidir kanımca. yeme alışkanlığım ise tam anlamıyla değişti ve yeni düzene iyice alıştım çok şükür.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Benim şahsi görüşüm koşu için şuan erken. Kalp krizi riski olabilir.

İllaki koşulacak diye bir şartta yok. Yürüyüşün mesafesi ve temposu arttırılabilir.

Normal bir yürüyüş 1 saatte 5.4 Km dir. Siz bunu 1 saatte 6 Km ye çıkarırsanız başarıdır.

Aynı tempoda 2 saat yürüyüp 12 Km yaparsanız süper olur.

Bir ara her gün 20 Km yürüyordum ama ayaklarım su topluyordu. Sonra mesafeyi 12 Km ile sabitledim.

Vücut zayıf olsa ayaklar su toplamayacak. Şuanki kilo ile fazla yürüyünce ayaklar iflas ediyor.

Birde açık alanda ormanda parkta yürümek daha fazla yağ yanmasına sebep olur. Bunun nedeni ortamdaki oksijen bolluğudur.

Evde koşu bandında yürümek fayda etsede açık alanda yağ yakımı daha etkilidir.

Bende geçen haftadan itibaren hayatımdan akşam yemeklerini çıkardım. Baktım sıkıntı yok, oluyor.

Selam ve dua ile.

Enes

İhvan Forum Üye
Benim şahsi görüşüm koşu için şuan erken. Kalp krizi riski olabilir.

İllaki koşulacak diye bir şartta yok. Yürüyüşün mesafesi ve temposu arttırılabilir.

Normal bir yürüyüş 1 saatte 5.4 Km dir. Siz bunu 1 saatte 6 Km ye çıkarırsanız başarıdır.

Aynı tempoda 2 saat yürüyüp 12 Km yaparsanız süper olur.

Bir ara her gün 20 Km yürüyordum ama ayaklarım su topluyordu. Sonra mesafeyi 12 Km ile sabitledim.

Vücut zayıf olsa ayaklar su toplamayacak. Şuanki kilo ile fazla yürüyünce ayaklar iflas ediyor.

Birde açık alanda ormanda parkta yürümek daha fazla yağ yanmasına sebep olur. Bunun nedeni ortamdaki oksijen bolluğudur.

Evde koşu bandında yürümek fayda etsede açık alanda yağ yakımı daha etkilidir.

Bende geçen haftadan itibaren hayatımdan akşam yemeklerini çıkardım. Baktım sıkıntı yok, oluyor.

Selam ve dua ile.

Abi şuan ortalama 5.8 km hızla yürüyorum bazen 5.5 oluyor bazen de 6 ya çıkıyor ama çoğunlukla 400 metrelik parkurda 15 tura yakın atıyorum bir saatte.

Yürümeye ilk başladığım zamanlar sol ayağımın altı baya su topladı ve 2 hafta ağrı - acı hissettim ama sonra hafif bir yürüyüş ayakkabısı aldım da o dertten kurtuldum çok şükür. Yürüdüğüm yerlerde hep açık hava ve oturduğum mahalle zaten ormanın dibinde olduğu için epey temiz bir havada yürüyorum.

Enes

İhvan Forum Üye
28 ocak tartılma sonucu: 107.1

Iki gün yürüyüş yapamadim.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Gramda olsa düşüşün devam etmesi çok iyi.

İnşallah en kısa zamanda 3 haneli rakamlardan 2 haneli rakamlara inersiniz.

Selam ve dua ile.

Kaçak

Yeni
Adam kilo veriyor yahu ....
ya eba söyle günlük kaç adım ?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @Kaçak sizden iş çıkmaz.

Kilo verebileceğinizide sanmıyorum.

Yiyin yiyebildiğiniz kadar.

giphy.gif