Berkin Elvan DHKP/C TERÖR ÖRGÜTÜ’NÜN MOLOTOFLU EYLEMİNE KATILMIŞ!

Dua Nur

Kıdemli Üye
Berkin’in toprağa verildiği gün, bir polis ve bir gencimizin, tahrikler sebebi ile öldürülmesi ile yetinmeyen gezi isyancıları, halkı kışkırtmayı sürdürüyor. Gazetemiz, fırına ekmek almak için sokağa çıktığı iddia edilen Berkin Elvan’la ilgili raporlara ulaştı.

Berkin Elvan’ın, Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirildiğinde cebinden 11 adet maytap çıktığı, maytapların birbirine bağlı olduğu ortaya çıktı. Berkin Elvan’ın, DHKP/C Terör Örgütü Okmeydanı mahalli alan yapılanmasında yer aldığı, DHKP/C Terör Örgütü tarafından düzenlenen eylemlere katıldığı istihbarat raporlarına yansıdı.

FIRINA EKMEK ALMAYA GİDERKEN 11 MAYTAP ÇIKMIŞ!

Berkin Elvan; 16 Haziran 2013 tarihinde Gezi kalkışması sırasında Şişli Okmeydanı semtinde gece saatlerinden sabah kadar devam eden yasadışı gösteri sırasında Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Gaziler Sokak’ta yaralanmış.

Şişli Çocuk Büro amiri Komiser Yardımcısı Yusuf Ermiş tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen tutanakta, Berkin Elvan’ın Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde getirildiğinde üzerinden çıkan patlayıcılar yer aldı.
Tutanakta; Berkin Elvan’ın hastaneye getirildiği, cebinden 3-4 tane birbirine bağlı maytapların olduğunun bildirildiğine dikkat çekildi. Tutanakta, Berkin Elvan’ın hastanede tedavi sırasında üzerinden hastane yetkililerince alınan sarı ve kırmızı renkli mavi ve beyaz FEZA TORPİL yazılı şeffaf bantla 4 adeti bantla bir araya sarılmış, 3 adet bir araya bantla sarılmış, 3 adet bir araya sarılmış ve 1 adet tek olmak üzere 11 adet torpilin hastane görevlileri tarafından Çocuk Büro Amirliği’ne teslim edildiği ifade edildi.

Tutanakta, Çocuk Suçları Nöbet Savcısı Serdar Baker’e bildirildiği, Berkin Elvan üzerinden çıkan torpillerle ilgili yapılan araştırmada, torpillerin piyasada satılan torpiller ile görünüş olarak benzerlik gösterdiğinin tespit edildiğine bildirildi.

DHKP/C TERÖR ÖRGÜTÜ’NÜN MOLOTOFLU EYLEMİNE KATILMIŞ!

Berkin Elvan, Şişli’de 7 Nisan 2013 tarihinde saat 15.35 sıralarında Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan) Okmeydanı Sağlık Ocağı civarında toplanan DHKP/C terör Örgütü mensubu yaklaşık (30) kişilik grup tarafından yapılan molotoflu korsan gösteri eylemine katılan şahıslar arasında bulunmuş.

EMNİYET, BABASINA BİLGİ VERMİŞ!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkililerinin, Berkin Elvan’ın, DHKP/C Terör Örgütü Okmeydanı mahalli alan yapılanması ile irtibatı sebebiyle 5 Haziran 2013 tarihinde babası Sami Elvan’la “Bilgilendirme-Önleme Faaliyetleri” kapsamında görüştüğü ifade ediliyor.

TANIKLARIN ÇELİŞKİLİ İFADELERİ

Kartel medyası, Berkin Elvan olayını yalan yanlış bilgilerle saptırarak, halkı galeyana getirme gayretini sürdürüyor.

Hürriyet önceki gün sözde “tanık” bulup, konuşturdu. Ve ağızlarından “Ekmek almaya gidiyorum dedi vurdular” diye yazarak, polislerin Berkin’i kasıtlı olarak öldürdüklerini ileri sürdü. Hürriyet’in “tanığı” S.Y.’nin anlattıkları Savcılık ifadesiyle çelişti. Hürriyet’te “Çocuk yere yığıldı ve hemen hastaneye kaldırıldı” diyen S.Y., Savcılık ifadesinde ise “Berkin, vurulması üzerine ‘anne’ diye bağırdı, geldiğimiz yöne eve doğru koştu. Ben de peşinde koştum. Kendisini yakaladım. Başından hafif kan geldiğini gördüm” demişti.

Yine olay esnasında Berkin Elvan’ın yanında bulunan arkadaşı Muhammed Akkaya da ifadesinde, fişeğin duvara çarptıktan sonra Berkin’in kafasına isabet ettiğini söyleyerek, bunun bir kaza olduğunu ortaya koymuştu.

Yeni Akit

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
F.Gülen'de boş durmamış alevilikten, birlikten, dirlikten dem vurmuş... hemen taziye mesajı yayınlamış :)

Mugalata

Kıdemli Üye
akit gazetesi'nin gazetecilik hassasiyeti biraz şaibeli. pek ciddiye almamak gerek. eski sabıkalarını göz önüne alacak olursak hele...

bıraksınlar da küçük berkin yattığı yerde rahat uyusun. zaten genç yaşında hayattan koparıldı. bıraksınlar ailesi acısını daha da katlanmadan yaşasın. insaf biraz...

yukarıdaki iddialar, "fişi çeken doktor" iddiasından daha fazla ciddiye alınabilir nitelikte değil.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hastahane cebinden çıkanların listesini kayıt altına almış, yazı resmi. Yalan değil.

lafons7275

Kıdemli Üye
akit gazetesi'nin gazetecilik hassasiyeti biraz şaibeli. pek ciddiye almamak gerek. eski sabıkalarını göz önüne alacak olursak hele...

bıraksınlar da küçük berkin yattığı yerde rahat uyusun. zaten genç yaşında hayattan koparıldı. bıraksınlar ailesi acısını daha da katlanmadan yaşasın. insaf biraz...

yukarıdaki iddialar, "fişi çeken doktor" iddiasından daha fazla ciddiye alınabilir nitelikte değil.

Sen Kuran okuyor musun?

Nûh, şöyle dedi: “Ey Rabbim! Kâfirlerden hiç kimseyi yeryüzünde bırakma!”

“Çünkü sen onları bırakırsan, kullarını saptırırlar; sadece ahlâksız ve kâfir kimseler doğururlar.”

Mugalata

Kıdemli Üye
Hastahane cebinden çıkanların listesini kayıt altına almış, yazı resmi. Yalan değil.

başbakana 17 aralıktan önce onu uyaran bir mit raporundan da söz ediliyordu. o da sahteymiş, yalanmı, yokmuş böyle bir mit raporu. ama hepimiz doğru kabul ettik.

bir doktor hastasının cebini karışıtır mı? karıştırıp bir de rapor düzenler mi? :)

Mugalata

Kıdemli Üye
Sen Kuran okuyor musun?

Nûh, şöyle dedi: “Ey Rabbim! Kâfirlerden hiç kimseyi yeryüzünde bırakma!”

“Çünkü sen onları bırakırsan, kullarını saptırırlar; sadece ahlâksız ve kâfir kimseler doğururlar.”

ayetle ilgisini kuramadım. berkin'i kafir olarak mı görüyorsun?!

Dua Nur

Kıdemli Üye
başbakana 17 aralıktan önce onu uyaran bir mit raporundan da söz ediliyordu. o da sahteymiş, yalanmı, yokmuş böyle bir mit raporu. ama hepimiz doğru kabul ettik.

bir doktor hastasının cebini karışıtır mı? karıştırıp bir de rapor düzenler mi? :)

Hastahaneye terör olaylarından gelmiş bir yaralının etrafında polisler olur, uyanınca ifadesini almak için. Tüm eşyalarını polis inceler. Olaki eyleme katıldımı, katılmadımı anlamak için. Cebinden patlayıcılar çıktığına göre eyleme katılmış. Yaşı küçük olabilir, ama eylem yapabilir. Alevi ve Kürt çocukları geziciler için bulunmaz nimet. Üzerinde ağıt yakmak adına. Burak Can ilgilerini çekmez. Biz öldürdük diye birde öğünürler.

Mugalata

Kıdemli Üye
Hastahaneye terör olaylarından gelmiş bir yaralının etrafında polisler olur, uyanınca ifadesini almak için. Tüm eşyalarını polis inceler. Olaki eyleme katıldımı, katılmadımı anlamak için. Cebinden patlayıcılar çıktığına göre eyleme katılmış. Yaşı küçük olabilir, ama eylem yapabilir. Alevi ve Kürt çocukları geziciler için bulunmaz nimet. Üzerinde ağıt yakmak adına. Burak Can ilgilerini çekmez. Biz öldürdük diye birde öğünürler.

cebinden çıkan taş iddiası doğru olsa bile durumu değiştirmez. çünki konu berkin'in taş atıp atmadığı değil, gaz kapsülüyle vurulup vurulmadığı. bu olaya bilinçli bir cinayet ve katliam gözüyle bakılmasını abartılı buluyorum. bu anlamda başbakana "katil" diye haykırılmasını abartılı buluyorum. öte yandan gaz kapsüllerinin hedef alınarak fırlatılması ise suçtur.

taş atsın-atmasın, yaşça küçük olsun-olmasın, insanların bu şekilde öldürülmeleri vahim bir durumdur. asıl odaklanılması gereken konu bu.

lafons7275

Kıdemli Üye
bu seni ilgilendirmez. din sohbeti yapmıyoruz burda.

alevi olunca kafir mi oluyor, öyle mi görüyorsun? ciddi olamazsın.

İşte bu din sohbetidir.

Bilmediğin konularda ahkam kesme. Önce dini öğren.

Agnostik isen de bunu saklama. Gerçek kimliğin ile yaz.

Mugalata

Kıdemli Üye
alevi olunca kafir mi oluyor, öyle mi görüyorsun? ciddi olamazsın.

İşte bu din sohbetidir.

Bilmediğin konularda ahkam kesme. Önce dini öğren.

Agnostik isen de bunu saklama. Gerçek kimliğin ile yaz.

"alevi olunca kafir mi olunuyor" lafını senin mesajına cevaben yazdım. konuyu dinî muhtevaya getiren sensin. benim dinî eğitimimi soran da sensin. dinî bilgilerimizi yarıştıracaksak başka konu başlığında yapalım.

agnostik olup olmadığımı da açıklarım ve saklamam, ama konuyla ne ilgisi var? yani sen berkin ve ailesi alevi diye ölümünü mübah mı görüyorsun? benim "bırakın berkin rahat uyusun" cümlemi alıntılayıp sonra da ayetler yazdığına göre, sonra da meseleyi aleviliğe getirdiğine göre öyle görüyor gibisin.

bu korkunç bir durum. bu konu üzerinde düşünmeli ve kendine gelmelisin.

Dua Nur

Kıdemli Üye
cebinden çıkan taş iddiası doğru olsa bile durumu değiştirmez. çünki konu berkin'in taş atıp atmadığı değil, gaz kapsülüyle vurulup vurulmadığı. bu olaya bilinçli bir cinayet ve katliam gözüyle bakılmasını abartılı buluyorum. bu anlamda başbakana "katil" diye haykırılmasını abartılı buluyorum. öte yandan gaz kapsüllerinin hedef alınarak fırlatılması ise suçtur.

taş atsın-atmasın, yaşça küçük olsun-olmasın, insanların bu şekilde öldürülmeleri vahim bir durumdur. asıl odaklanılması gereken konu bu.

Gezi olaylarını başlatan çadır yakılması, kırmızılı kadına biber gazı sıkma, bunlar parelel polisler tarafından yapıldığı iddia ediliyor. Başbakanın evini basmaya giden geziciler için 300 polis istenmiş, 30 polis göndermişler ve diğerlerine gitmeyin talimatı verilmiş. Yani ortalıkta yakan yıkan var, birde onlarla danışıklı döğüş yapan paralelciler var. Seçim sonrası büyük bir temizlik olacak. Berkini kasten öldüren polis için işlen yapılsın, ama Berkin'in terör olaylarına bulaşması örtbas edilmesin. Buradan çıkartılacak ders ; evde olması gereken bir çocuğun çirkin olaylara bulaşmasına izin verilmesin. Bulaştıysa ekmek almaya gidiyordu, katil Başbakan sloganları atılmasın.