Beynindeki öküz

Selamunaleyküm kardeşlerim canlarım güzel insanlar her şey gönlünüzce olsun allahın rahmeti üzerinize olsun allah birinizi bin mekanınızı cennet bahçeleri yapsınbiliyormusunuz isminiz önemli değil ben tanımadığım insanlara dua ederim ki en saf en çıkarsız ve katıksız olanı budur şuan yazmış olduğum konu aslında çok farklı sizleri biraz alıp götürmek istiyorum müsadenizle ;
Bir ev hayal edin evin içinde bir adam o kadar zengin ki elini sildiği örtüler ipekden kapı kolları altın birinizin bu adamın ferarisi 5 tane karısı varmi dediğini duyar gibi oluyorum evet olmazmı zevkin maddi doruklarına çıkmış bir zatın nesi eksik olur ki? diyordum filim koptu evet eksik olan bir şeysi vardı o, şeker hastası ve yüksek tansiyonu olan bir kronik hastaydı "tüm servetini hayatında keyifle yemek istediği bir tatlıya verebilirdi pastahane zincirleri vardı ama bir adet tatlı yemesi yasakdı"
ibrette parantez açıyoruz ( ALLAH DÜNYA SERVETİN OLSA YEDİRMEZ DENİR YA İŞTE BAKIN SERVET İŞE YARAMADI) Ve çaresiz bir halde yaşamaya devam eder
Bir ev hayal ediyorum kadın çalışıyor çocukları çalışıyor fakir olabilirler hatta açlıkdan pazarda artık toplayıp yemek yapıyor akşam olunca çocuklarına bir tas çorba koydukdan sonra ben sizden önce karnımı doyurdum diyor çocuklarına yoklukdan açlık içinde kalmakdalar ancak tek servetleri sağlıkları ibrette parantez açıyoruz (ALLAH CC 'DEN UMUT KESİLMEZ DENİR YA SAĞLIK BİLE BÜYÜK BİR UMUTTUR İŞTE BAKIN ÇALIŞIYORLAR YILMADAN ) Ve servet bir gün önlerine konur
Allah cc dilediğini zenginliklere uğratır...
bir ev içindeki düşüncesiz bir adam sadece hakkın azabına uğrayınca ben ne yaptım diyen bir köfte hor Başı sıkışınca dua eden keyfi olunca dünya bana muhtaç diye havalara giren zındık
en güzeliyle en pisin arasında giderken alabora olmuş uslanmaz ibrete parantez açıyoruz (ALLAH CC İNSANA HAK ETTİĞİNİ VERİR VE İNSAN ASLINDA HAK ETTİĞİ GİBİ YAŞAR ) Sadece benim başıma neden bunlar geldi ben bunları yaşayacak ne yaptım demez BEN BU KADAR KÖTÜ YAŞAMI HİÇ HAKETMEDİM DER ve sövmeye devam eder;
HAYATIN KENDİSİNE ŞEYİL VE YÖN VEREN YALNIZCA ODUR İBRET ALIP GÖRMEK İSTERSEN YANLIZCA DOĞRU YOLANA SOKANDA ULAŞTIRANDA ALLAH CC'dür Beynimizde düşünce yerine köküzü uzaklaştırmadıkca gerçekge ulaşamayız. Selametle kalın canlar ibret anlayana hayırla gelsin çok şükür Bizleri yaratana...