Binali Yıldırım'dan alkol açılımı: ‘Afiyet olsun' dedim, bunda yadırganacak ne var?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Binali Yıldırım'dan alkol açılımı: ‘Afiyet olsun' dedim, bunda yadırganacak ne var?

AKP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Binali Yıldırım, barlar sokağı ziyaretine ve içki içenlere 'Afiyet olsun' demesine ilişkin konuşarak, 'Bunda yadırganacak ne var? ‘Niye yemek yiyorsunuz' mu diyecektim? İçki içiyorlarmış… Herkes yaptığı işten mesuldür' dedi.

binali-yildirim-kadikoy-barlar-sokagi-ndan-gecti-11751572_760_o.jpg

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
Adam siyasetçi gereğini yapıyor.. kusura bakmayın da ne kadar salakça hareket ediyorsunuz.. alın çok özlediyseniz o günlere geri dönün..
1997-1999_pagenumber.003.jpg

kebîkec

İhvan Forum Üye

AKP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Binali Yıldırım, barlar sokağı ziyaretine ve içki içenlere 'Afiyet olsun' demesine ilişkin konuşarak, 'Bunda yadırganacak ne var? ‘Niye yemek yiyorsunuz' mu diyecektim? İçki içiyorlarmış… Herkes yaptığı işten mesuldür' dedi.

binali-yildirim-kadikoy-barlar-sokagi-ndan-gecti-11751572_760_o.jpg
Haberin kaynağı linki minki yok mu. Bu resmi papa ziyareti için bile kullanabilirsin ne yer belli ne de başka bir şey.

ihvanistanbul

AkhenAton
Adam siyasetçi gereğini yapıyor.. kusura bakmayın da ne kadar salakça hareket ediyorsunuz.. alın çok özlediyseniz o günlere geri dönün..
Ekli dosyayı görüntüle 919
Belediye baskanligini kzanmak Allahin emri midir? Dinden taviz vererek din gelir mi?

Hocam once karar verin eger isi siyaset geregi yapacaksaniz laiklige niye karsisiniz? Laiklik dini karistirmiyor siyasete? Yok ben laik degilim diyorsaniz bu lafi niye siyaseten savunuyorsunuz?

KAFKAS

Kıdemli Üye
, 'Bunda yadırganacak ne var? ‘Niye yemek yiyorsunuz' mu diyecektim? İçki içiyorlarmış… Herkes yaptığı işten mesuldür' dedi.
Kaynakta milli gazete:)Buralardan ne çıkartmaya uğraşıyorsun anlamış değilim!Önce bir kapının önünü süpürmeyi dene!

Saadet ‘Barlar Sokağı‘na girdi

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hay yaşa kafkas hahahaha :)

SOKAĞA GİRMEK ile HARAM İŞLEYENE AFİYET OLSUN denilmesini aynı gören kafaya ne anlatabilirsin ki?

Hiç kimse binali yıldırım için O SOKAĞA NİYE GİRDİ demiyor ki, niye onlarla konuştu demiyor ki!!

Herkes herkesle konuşur!
Gayet doğal!

Ama HARAM İŞLEYENE KOLAY GELSİN; AFİYET OLSUN vs. denilmesinin hükmü nedir diyor insanlar!

Anladın mı?

Sanmam :)

ULAN YANDAŞLIK!
GÖZÜN KÖR OLSUN emi :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Haberin kaynağı linki minki yok mu. Bu resmi papa ziyareti için bile kullanabilirsin ne yer belli ne de başka bir şey.

Tabi canım, zaten görüntüde en arkadaki kişi de papa :)

hey Allahım ya.

al sana kaynak:

Binali Yıldırım, barlar sokağında içki içenlere 'Afiyet olsun' demesine ilişkin konuştu

Al sana kaynak:

Barlar sokağı ziyaretine dair konuştu: Herkesi zorla kendine benzetmeye çalışırsan huzursuzluk olur

Al sana kaynak:

Binali Yıldırım'dan anket sorusuna yine kaçamak yanıt

AHABER, AKİT vs. bunu vermiyor, kusura bakma onlardan kaynak veremediğim için!!!

kebîkec

İhvan Forum Üye
'Niye konuşuluyor böyle bir şey, anlamış değilim. Aklımdan hiçbir şey geçmeden, büyük bir doğallıkla yemek yiyen insanlara 'Afiyet olsun' dedim. Bunda yadırganacak ne var? 'Niye yemek yiyorsunuz' mu diyecektim? İçki içiyorlarmış... Herkes yaptığı işten mesuldür. Biz yargılayamayız, sorgulayamayız. Herkesi zorla kendine benzetmeye çalışırsan huzursuzluk olur. Etkileşim tabii ki olur ama etkileşimin de doğal olması gerekir.'

Doğal adam. Yemek yiyene afiyet olsun demiş. Zeybekçi hiç konuşmamış olsaydı sıradan bir söylem olarak gelip geçecekti sanırım. Neyse Binali Bey seçilene kadar oralara gitmesin. İmamoğlu gitsin oralara :)

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
Afiyet olsun demeden konuşmuştur. :)
Yok , maide , bakara ,yunus vs surelerinin ilgili ayetlerini tebliğ ederek girmişlerdir büyük ihtimal.. zannederim iki saat vaaz vermiş üç beş ayyaş ın içkiye tevbesi sonucu tekbirler eşliğinde sevinçle dışarı çıktılar.. zira maksatları tebliğ idi.. oy için gelmediler.. Fasığın oyuna talip değil bu kahramanlar.. resmen aklımız la dalga geçiyorlar..

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
Belediye baskanligini kzanmak Allahin emri midir? Dinden taviz vererek din gelir mi?

Hocam once karar verin eger isi siyaset geregi yapacaksaniz laiklige niye karsisiniz? Laiklik dini karistirmiyor siyasete? Yok ben laik degilim diyorsaniz bu lafi niye siyaseten savunuyorsunuz?
Sual : ....Zira bazısı ramazanı yer, rakı içer, namazı terkeder. Böyle, Allah'ın emrinde hıyanet eden, nasıl millete sadakat edecektir?
C- Evet, neam!.. Hakkınız var. Fakat hamiyet ayrı, iş ayrıdır.

Bence bir kalb ve vicdan, fezail-i İslâmiye ile mütezeyyin olmazsa, ondan hakikî hamiyet ve sadakat ve adalet beklenilmez.

Fakat iş ve san'at başka olduğu için, fâsık bir adam güzel çobanlık edebilir. Ayyaş bir adam, ayyaş olmadığı vakitte iyi saat yapabilir.

İşte şimdi salahat ve mahareti, tabir-i âherle fazileti ve hamiyeti, nur-u kalb ve nur-u fikri cem'edenler vezaife kifayet etmezler. Öyle ise, ya maharettir veya salahattır. San'atta maharet ise müreccahtır.
Asar-ı Bediiyye - 324

ihvanistanbul

AkhenAton
Sual : ....Zira bazısı ramazanı yer, rakı içer, namazı terkeder. Böyle, Allah'ın emrinde hıyanet eden, nasıl millete sadakat edecektir?
C- Evet, neam!.. Hakkınız var. Fakat hamiyet ayrı, iş ayrıdır.

Bence bir kalb ve vicdan, fezail-i İslâmiye ile mütezeyyin olmazsa, ondan hakikî hamiyet ve sadakat ve adalet beklenilmez.

Fakat iş ve san'at başka olduğu için, fâsık bir adam güzel çobanlık edebilir. Ayyaş bir adam, ayyaş olmadığı vakitte iyi saat yapabilir.

İşte şimdi salahat ve mahareti, tabir-i âherle fazileti ve hamiyeti, nur-u kalb ve nur-u fikri cem'edenler vezaife kifayet etmezler. Öyle ise, ya maharettir veya salahattır. San'atta maharet ise müreccahtır.
Asar-ı Bediiyye - 324

Soru:
Bir harami tasvip edenin durumu nedir?

Cevap: ?

İcki icene afiyet olsun denilir mi? Hadi denildi bu siyaseten savunulur mu?

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
Soru:
Bir harami tasvip edenin durumu nedir?

Cevap: ?

İcki icene afiyet olsun denilir mi? Hadi denildi bu siyaseten savunulur mu?
Şeyhülislam secmiyoruz ki takvasına bakalım.. fikrimize dost olsa yeter.. ekonomi noktasında ne derece başarılı dır bilemem . . Aile bakanından nefret ederim.. geçmişte fetö ile irtibatı beni çok rahatsız etti.. savurganlar mı , evet.. fakat ben Musti yi sevmedim diye liseden tekme tokat kovuldum.. Kur'an okudum diye işten çıkarıldım. Askerde korkudan kamyon kasasında namaz kıldım.. eşim başörtülü diye gata ya giremedim vs vs.. ben bunlara bakarım.. " İsim ve şahıslar değişebilir. Ama ölçüler değişmez. Biz ölçülerimize uyanları destekleriz. Sahneden düşenleri sahneye çıkarmak bizim işimiz değil."

bi husben

Kıdemli Üye
@ihvanistanbul denmez ama boş bulunup demiştir diye düşünüyorum.
bak zamanında tophanede yahudi esnaflar vardı ve arkadaş onlarla ticaret yapıyordu
kutu üretiyorlardı o kuuları alıp içine mal koyuyordu.Neyse bir gün bende ordayım iş yerine geldi
yani bizim iki kelimeden bir Allah Razı Olsun bu bişeyler söyledi biz cümleyi buna kullandık Allah Razı Olsun Dedik
Yahudiye denir mi ?denmez ama dedik yani boş bulunduk karşımızdaki insan ve günlük dilimize palezlenmiş bir cümleyi sarffettik mendebur çok sevindi.Ha dedi işte bu gibilerinden

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
... siyasetçi, ekserce tam müttaki, dindar olamaz. Tam ve hakiki dindar, müttaki olanlar siyasetçi olmazlar. Yani maksad-ı aslî siyasetini yapanlarda, din ikinci derecede kalır, tebeî hükmüne geçer. Hakiki dindar ise "Bütün kâinatın en büyük gayesi ubudiyet-i insaniyedir." diye siyasete aşk-ı merak ile değil; ikinci, üçüncü mertebede onu dine ve hakikate âlet etmeye -eğer mümkünse- çalışabilir.
Emirdağ1

ihvanistanbul

AkhenAton
@ihvanistanbul denmez ama boş bulunup demiştir diye düşünüyorum.
bak zamanında tophanede yahudi esnaflar vardı ve arkadaş onlarla ticaret yapıyordu
kutu üretiyorlardı o kuuları alıp içine mal koyuyordu.Neyse bir gün bende ordayım iş yerine geldi
yani bizim iki kelimeden bir Allah Razı Olsun bu bişeyler söyledi biz cümleyi buna kullandık Allah Razı Olsun Dedik
Yahudiye denir mi ?denmez ama dedik yani boş bulunduk karşımızdaki insan ve günlük dilimize palezlenmiş bir cümleyi sarffettik mendebur çok sevindi.Ha dedi işte bu gibilerinden

peki içki fabrikalarını da boş bulunup mu açtılar? Ya da zeybekçinin söylemlerinin örtüşmeside boş bulunmaktan mı dersin?

bu söylem yaptığıyla övünmek değil mi?

ihvanistanbul

AkhenAton
Şeyhülislam secmiyoruz ki takvasına bakalım.. fikrimize dost olsa yeter.. ekonomi noktasında ne derece başarılı dır bilemem . . Aile bakanından nefret ederim.. geçmişte fetö ile irtibatı beni çok rahatsız etti.. savurganlar mı , evet.. fakat ben Musti yi sevmedim diye liseden tekme tokat kovuldum.. Kur'an okudum diye işten çıkarıldım. Askerde korkudan kamyon kasasında namaz kıldım.. eşim başörtülü diye gata ya giremedim vs vs.. ben bunlara bakarım.. " İsim ve şahıslar değişebilir. Ama ölçüler değişmez. Biz ölçülerimize uyanları destekleriz. Sahneden düşenleri sahneye çıkarmak bizim işimiz değil."
şeyhül islam seçmiyorsun ama esad gitsin diyorsun? ümmetin lideri goygoyu yapıyorsun? harama haram diyemiyorsun yahu? bu nasıl iman?
kamyon kasasında namaz kılan adam İÇKİ İÇENE AFİYET OLSUN DENİLMEZ! diyemiyor. breh breh breeehhh...

bi husben

Kıdemli Üye
peki içki fabrikalarını da boş bulunup mu açtılar? Ya da zeybekçinin söylemlerinin örtüşmeside boş bulunmaktan mı dersin?

bu söylem yaptığıyla övünmek değil mi?

HARAM HARAMDIR nihat efendinin sözleri tasvip edilemez kabul edilemez
şimdi haramdan başlayacaksak hepimiz içinde yüzüyoruz
müslümanların içinde bulunduğu durumdan ötürü nefes dahi alıyorsak o nefes bile haram aslında
kötünün iyisiyle kendimiz avutuyoruz.yoksa ne sen ne ben nede türkiyedeki veya dünyadaki müslümanların çoğu gerçek kurana ve islama göre iman etmiş sayılmayız.işin ayrıntısına girersek ne sen nede ben nede çoğunluk cennet yüzü görmeyebilir.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Binali Yıldırım -Fatih Altaylı arasında geçen diyalog rakı mevzusu.Altaylı giriş yapıyor: 45.20 SANİYEDE, mevzu bu ana kadar !51.41 SANİYESİNE KADAR!