Bir bayanın yedek parça isteği :))

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Motor aslında zor değil, gözünde büyütmemeni tavsiye edebilirim... Ben de hep motor derslerine girdim nerdeyse trafik ve ilkyardıma hiç gitmedim ama sonradan pişman oldum çünkü aslında trafik dersinde kavşaklarla alakalı konuyu takip etmek lazım... Nerdeyse kurs bittikten bir sene sonra sağdan gelene yol verilmesi gerektiğini öğrendim:blink::ıslık:... Motor derslerine çok gittiğim için babam "motor ustası mı olacaksın, ne bu şevk??" diyordu hakkaten çok da gitmeye gerek yokmuş, zira yol şartlarında çok ihtiyacınız olmuyor o bilgilere sadece """benzin nasıl alınır, kapak nasıl açılır:D, benzin alınca benzinciye hangi fiş bırakılır, yolda biri karşı taraftan geldi mi yolun yarısını geçtitysen enayi gibi geri gitmeye çalışmamalısın, şeridimi takip edeyim düşüncesini İstanbul trafiğinde istesen de uygulayamazsın gerçeği, Büyük Çamlıca gibi yerlerde park edebilme yetisinin geliştirilmesi, hararet göstergersini takip etme yetisi kazandırma eğitimi, motor boğulduğunda arabayı durdurma ama olduğun yerde kal eğitimi""" vs. gibi konulara dikkat et yeter... Yani günlük kullanım için sana lazım olanlar... Yoksa motor dersinde gördüğüm birçok şeyi hem hatırlamıyorum hem de gerçekten çok ihtiyacım yok... Heee bir de farları açık bırakırsan, akü biter :D ...

zeynephanne

Aşka Meftûn…
şimdii bayan arkadaşlar bana çok kızacak belki ama sürücülükte ve oto bilgilerinde erkekler daha yetenekli..bunu kabul etmek zaman aldı benim için ama durum bu malesef...yani benim gibi duran araca çarpan bi sürücü ancak bayan oluyormuşş..herkes aynı şeyi söyleyince artık inandım bu gerçeğe:))
ama hakkıyla araba kullanan bayanları görünce de imreniyorum doğrusu..onlara maşaAllah diyorummm;))

çiğit

Pucca (=
Bu kadındaki aklı çözemedim yav ben :eek:leyo: Tersten bakmış gitmişte :O

Hasan abinin anlattığı kadında hiç mi kollu cam sistemi görmemiş :eek:leyo: :glm

Hasan

Kardeşiniz
Toplumun yapısı gereği erkekler kzı lara göre araba kullanma konusunda 1-0 önde başlıyolar.Yoksa tamamen yetenk işi olan araba kullanmada geri kalmaları için bir sebep yok.

Neticede çok pratik yapmaya dayanan bir öğrenme şekli araba kullanmak.Eski şoförler en ustalar sayılır çok kulladıkları için,yoksa genelde ilkokul mezunu olan kamyon şoförlerinin diğer kullanıcılara ve bayanlara oranla kabiliyetli olduklarını söylemek mümkün olamaz heralde.

Rusyada görev yapan bir arkadaşım bulunduğu beldede tüm otobüs şoförlerinin bayan oldığunu söylemişti,demekki toplumun yapısına göre bu meslekte bayanlar öne çıkabiliyor.

Ama yinede arabamı bir bayana kullandırmak istemezdim.:eek:leyo:

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
siz erkekler hep bayanlara ön yargılı davrandığınız için oluyor bu..
Mesela aylardır yalvardım kardşime ve babama nolur bi kezcik kullandırın diye.en sonunda babam pes etti kardeşime götür şu kızı dedi :p Kardeşimde bi havalar bi havalar.Piste götürdü beni önce.Neymiş hemen yola çıkaramazmış.Başım kelmi yahu benim yola çıkmayacak!!Sonra anlatmaya başladı.Çekil bakimm sen ordan dedim :D baktım ben bi dahiyim.Ayy nasıl ii gidiyorum anlatamam ilk günde :p (pek bi övündüm :D )

Vaww abla dedi ,ağzını kapat sinek kaçar deseydim yeriydi.
Ertesi gün bayan arkadaşım çalıştırdı.İi gidiyoruz ,ama sınavda erkek hoca varmış,son gün onunla çalışacaktık.Ya yapıştı direksiyona şölee yap ,şuraya çevirr başladı bana müdahaleye.Sınava 1 kalmış adamın yaptığına bak.Durdurdum arabayı"Hocam dedim,bana böyle müdahalede bulunmayın.Ben biliyorum ne yapmam gerektiğimi zaten.Siz böyle ypınca iyice heyecanlanıyorum ve sevkim kırılıyor dedim.Haaa sadece ben yarım debriaj yapmasını öğretmedikleri için bilmiyordum o sırada.Onu yapacaksanız yapın ama başka müdahale etmeyin.Kazanamazsam bile alnımın akıyla kazanamam " dedim.:p
Sus-pus oldu adam
Uuzn lafın kısası erkeklerde güvensizlik var.Kadınlar bunu hissetmeyecek kadar aptal dğil ki...İster istemez heyecan yapıyoruz :hıh:

Sonuç mu:Benim bir çok erkek arkadaşım kalırken direksiyondan,ben sınav öncesi kaza yaptığımız halde girdim ,hatta ufak tefek acılarla ve 89 aldım :D

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Eşim direksiyonumun çok iyi olduğunu söyledi, ama şunu söyleyim asla usta şöförde olsa (bizim efendi gibi) bir erkekten öğrenemiyorsunuz.Ne öğrendiysem kendi başıma öğrendim Allahın izniyle.Bir ehliyeti alıp trafiğe çıkmak kaldı.Hayırlısı bakalım...

MiHRiMaH

Ben de babamdan öğrenemedim bir türlü:(... Özel ders aldım en sonunda, çünkü bana yardım eden apartman komşumuz da rahatsızlık geçirdi, iki dersten sonra :D, sinirselmiş ama benden kaynaklandığını sanmıyorum:ıslık::p...

cahid

Kıdemli Üye
Hakikaten bende bir cinslik var artık bunu yeni de olsa keşfettim :glm şu araba merakı insanlara nereden geliyor çözemiyorum.. :(Kaç senedir kapının önünde araba vardı bir kere merak edip direksiyona geçtiğimi hatırlamıyorum..:(

Ah Min'el AŞK

Kıdemli Üye
Web sitesi
askinelinden.wordpress.com
Hakikaten bende bir cinslik var artık bunu yeni de olsa keşfettim :glm şu araba merakı insanlara nereden geliyor çözemiyorum.. :(Kaç senedir kapının önünde araba vardı bir kere merak edip direksiyona geçtiğimi hatırlamıyorum..:(

Allah Allah
araba boş boş durucak ve siz binmeyeceksiniz..Olası iş değil yaww :ıslık::ıslık:
Arabayı bana hediye edin siz.bende de merak var araba yok :D

MiHRiMaH

Aslında yukarılarda da yazıldığı gibi, erkeklerde 1-0 farkla başlıyor bu araba merakı... Ama ihtiyaçlar sebebiyle de çoğu zaman insan mecbur kalıyor...
Ben 25 yaşıma kadar değil ehliyet almayı düşünmek, araba kullanmakla alakalı bir zerre hevesim bile yoktu... Fakat babamın hastalığı sebebiyle araba kullanmak lazım geldi ve ben biraz da mecburen ehliyet aldım... Yani işte insan merak etmese bile lazım olunca konuyla ilgileniyorsun :) ... Bu bir anormallik değil de tercihlerle alakalı aslında...

Azimli

Ordinaryus
en güzelini ben yapıyorum sanırım kaç yıllık ehliyetim var
hiç kaza yapmadım :glm

Erkam.

Kıdemli Üye
Çok ilginç ya. =) OIL 710 aman aman. =)