Bir Gif İle Anlatabilir misin Onu :)

spesifik

آزادی قید و بند
ne kadar uzun bir cevap @elbiss
okudum ama anladım mı bilmiyorum :)
yazıp anlatacak halinizin yokluğu böyle ise yandık
teşekkürler...

not :aklıma ne geldi.. icat işine yatkın görünüyorsunuz
çocuk altı değiştirebilen bir mekanızma tasarlayıp kamuya açık alanlarda bir tl ile
çalışırı olsa çok para kazanılır sanırım :) hem de hijyenik olur ...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Biraz önce aynı şeyleri bende düşündüm.

Maşallah sayın @elbiss rahmetli Erbakan gibi.

Arabayı sorunca konuyu demir filizlerinden alıp anlatmaya başlıyor.

Selam ve dua ile...

elbiss

Ordinaryus
ne kadar uzun bir cevap @elbiss
okudum ama anladım mı bilmiyorum :)
yazıp anlatacak halinizin yokluğu böyle ise yandık
teşekkürler...

not :aklıma ne geldi.. icat işine yatkın görünüyorsunuz
çocuk altı değiştirebilen bir mekanızma tasarlayıp kamuya açık alanlarda bir tl ile
çalışırı olsa çok para kazanılır sanırım :) hem de hijyenik olur ...

Hehee :) sanırım biraz Öyle olmuş haklısın...ama kıymetini bil demek ki değerin varmış sana değer vermişim de bu kadar yazılarımı uzatmışım bir de bu açıdan bak herkes bazen bu kadar şanslı olamayabiliyor :)

Yatkınmıyım değilmiyim bilemem ama bildiğim birşey var ise Tembel insanları sevmediğimdir...

Bebekleri... Ülkeler için önemli bir GELECEK TEMİNATI olanları ,,,,

Portatif açılır kapanır masa ve bebek için özel tasarlanmış koltuk ve emniyet kemerli olan 2 robot El kolları ile dizaynı uygun yapılmış devamında üzerinde Güneş enerjisiyle şarz edilebilir sistemi olan banklar şeklinde tasarlanmış ama şeffaf ve pratik olan bir yapıya sahip yere sabitlenmiş olan devamında ÜCRETSİZ ve pratik dokunmatik ekran ile alt bezi değiştirilirken yöresel bebek türkülerinin dinleneceği bir şarkı sistemi olabilecek SİSTEME ÜZGÜNÜM BEN EMANET edemem...

Yukarıdaki yazıdan ne anladın bilemem belki bir sistem sunmuş olabilirim üstü kapalı şema çizmiş olabilirim de ama sen bence aşağısına odaklan derim bazen para herşey değil şu fani dünyada diye düşünüyorum...

Bana kalsa Anne candır....Çocuk ise Canın Kalbidir...Bence can ve kalp bir arada olmalı o sıcaklıktan ayrılmamalıdır diye düşünüyorum....Nasıl insan vücudu canken kalp olmadımı belli süre sonra yaşayamıyorsa bence Anne içinde bir Evlad bir kalp kadar değerli olmalı ayrılmamalıdır diye düşüyorum..

İnsan Evladını makineye emanet etmemeli...bir çocuk ALT BEZİ değişecek olsa dahi ANA sıcaklığını ANA SEVGİSİNİ almalı ki İNSANLIĞI VE İNSANLIĞIN değerini daha iyi anlayabilsin...

Bugün dünyada olaylar üzüntüler ve acılar var ise buda Evlatların ANA dan uzak kalması ki buda beraberinde SEVGİSİZİLİĞİ ve NEFRETİ getiriyor...Ne olursa olsun Dünya En büyük ROBOT ÇAĞINA girse dahi EVLATLARINIZDAN ayrılmayın AKSİNE EVLATLARINIZA SIMSIKI SARILIN VE HEP YANINDA ve DOĞRULARI ANLATIP DOĞRULARI UYGULAYIP YOL GÖSTEREN OLUN Kİ EVLATLARINIZ YOLUNU KAYBEDİP YANLIŞ YOLA GİRMESİN...

Dünyaya AHLAKLI VE İNANÇLI ERDEMLİ GÜZEL İNSANLAR lazım....Bütün iş ÖNCE AİLE sonra ÖĞRETMEN de....sizlere inanıyoruz....LAYIK KALİTELİ EĞİTİMLİ GENÇLER YETİŞTİRİN TÜM DÜNYA BU DOĞRULTUDA OLSUN ÇÜNKÜ DÜNYANIN SEVGİYE İHTİYACI VAR...

Sözlerim sana değil genel amaçlı yazdım...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Biraz önce aynı şeyleri bende düşündüm.

Maşallah sayın @elbiss rahmetli Erbakan gibi.

Arabayı sorunca konuyu demir filizlerinden alıp anlatmaya başlıyor.

Selam ve dua ile...

Estagfurullah bende gördüğünüz güzellikler var ise oda sizlerin bana karşı sevgi dolu bakışlarınızda ki güzelliklerinizdir diyelim yoksa genel manada bende her insan gibi şu fani dünyada garip bir yolcuyum etim budum ne ki tarsan 1 gr etmez...Her insan gibi kaderin ne zaman nerde nasıl olacağını bilemeyiz hayat insana ne getirir ne sunar anlayamayız ama Sayın Erbakan kadar olamayacağım aşikardır

Güzel ittifatlarınıza sadece saygı duyabilirim fakat bu iltifatı şahsım adıma kabul edemem çünkü bana yapılacak olan iltifat var ise bana yapmayın ALLAH a sunun derim hem bu sizler için hayır olur hemde benim için hayır olmuş olur...çünkü dünyaya bir kere kaptırırsak bir kere el verirsek devamını kontrol edemeyiz çünkü Nefis herdaim ister hoş çok iyi değilimdir ama en azından birşeylere Fren koyabilmekte bir başlangıç olabilir kanatindeyim....o yüzden nefis alışmadan sönmelidir.olabildiğince başarısını bilemem diye düşünüyorum....

Ayrıca Sayın Erbakanın Mekanıda Cennet olsun inşallah..

Öyle.

spesifik

آزادی قید و بند
Hehee :) sanırım biraz Öyle olmuş haklısın...ama kıymetini bil demek ki değerin varmış sana değer vermişim de bu kadar yazılarımı uzatmışım bir de bu açıdan bak herkes bazen bu kadar şanslı olamayabiliyor :)

Yatkınmıyım değilmiyim bilemem ama bildiğim birşey var ise Tembel insanları sevmediğimdir...

Bebekleri... Ülkeler için önemli bir GELECEK TEMİNATI olanları ,,,,

Portatif açılır kapanır masa ve bebek için özel tasarlanmış koltuk ve emniyet kemerli olan 2 robot El kolları ile dizaynı uygun yapılmış devamında üzerinde Güneş enerjisiyle şarz edilebilir sistemi olan banklar şeklinde tasarlanmış ama şeffaf ve pratik olan bir yapıya sahip yere sabitlenmiş olan devamında ÜCRETSİZ ve pratik dokunmatik ekran ile alt bezi değiştirilirken yöresel bebek türkülerinin dinleneceği bir şarkı sistemi olabilecek SİSTEME ÜZGÜNÜM BEN EMANET edemem...

Yukarıdaki yazıdan ne anladın bilemem belki bir sistem sunmuş olabilirim üstü kapalı şema çizmiş olabilirim de ama sen bence aşağısına odaklan derim bazen para herşey değil şu fani dünyada diye düşünüyorum...

Bana kalsa Anne candır....Çocuk ise Canın Kalbidir...Bence can ve kalp bir arada olmalı o sıcaklıktan ayrılmamalıdır diye düşünüyorum....Nasıl insan vücudu canken kalp olmadımı belli süre sonra yaşayamıyorsa bence Anne içinde bir Evlad bir kalp kadar değerli olmalı ayrılmamalıdır diye düşüyorum..

İnsan Evladını makineye emanet etmemeli...bir çocuk ALT BEZİ değişecek olsa dahi ANA sıcaklığını ANA SEVGİSİNİ almalı ki İNSANLIĞI VE İNSANLIĞIN değerini daha iyi anlayabilsin...

Bugün dünyada olaylar üzüntüler ve acılar var ise buda Evlatların ANA dan uzak kalması ki buda beraberinde SEVGİSİZİLİĞİ ve NEFRETİ getiriyor...Ne olursa olsun Dünya En büyük ROBOT ÇAĞINA girse dahi EVLATLARINIZDAN ayrılmayın AKSİNE EVLATLARINIZA SIMSIKI SARILIN VE HEP YANINDA ve DOĞRULARI ANLATIP DOĞRULARI UYGULAYIP YOL GÖSTEREN OLUN Kİ EVLATLARINIZ YOLUNU KAYBEDİP YANLIŞ YOLA GİRMESİN...

Dünyaya AHLAKLI VE İNANÇLI ERDEMLİ GÜZEL İNSANLAR lazım....Bütün iş ÖNCE AİLE sonra ÖĞRETMEN de....sizlere inanıyoruz....LAYIK KALİTELİ EĞİTİMLİ GENÇLER YETİŞTİRİN TÜM DÜNYA BU DOĞRULTUDA OLSUN ÇÜNKÜ DÜNYANIN SEVGİYE İHTİYACI VAR...

Sözlerim sana değil genel amaçlı yazdım...

Böyle.
teşekkür ederim ..
söylediklerin mantıklı ama biliyor musun
ben evlendim on ay sonra anne oldum çok şükür
ve on bir yıldır bu işi yapıyorum ara vermeden :)
biraz dinlenmek istedim doğrusu ...

sevgiye gelince gerçekten bir çocuğun tebessümü günün yorgunluğunu alabilecek kudrette...

elbiss

Ordinaryus
teşekkür ederim ..
söylediklerin mantıklı ama biliyor musun
ben evlendim on ay sonra anne oldum çok şükür
ve on bir yıldır bu işi yapıyorum ara vermeden :)
biraz dinlenmek istedim doğrusu ...

sevgiye gelince gerçekten bir çocuğun tebessümü günün yorgunluğunu alabilecek kudrette...

Rica Ederim güzel insan...

Yok sadece senin açından ele almadım genel manada söylemek ifade etmek istedim ...hangi sebep ve neticeyi durum olsa dahi bir bebeğin en güvenli yeri ANNESİNİN SICAK KOLLARININ YANI dır...

Kendinden olmayan bir parçaya yani canlı şefkat bekleyen bebeğe bakmak ise ayrı bir özen gösteriyor çünkü bu yavru bebekler Emanet bebeklerdir ki Emanet olan bebekler daha fazla sahip çıkılmayı beklerler kaldı ki YETİM HANE GİBİ BİR YERDE BÜYÜYEN çocukların akranlarına göre daha fazla ilgiyi alabilmesi çok önemli...Çünkü bir YETİME sahip çıkıp ona SEVGİSİNİ ŞEFKATİNİ veren çok hayırlar içerisinde olur hele ki eğitiminde yardımcı olup YETİMİ iyi yerlere getirenler daha faziletli işler yapmış olurlar...,,

Yazdıklarım senin için değil sakın yanlış anlama olur mu??

İnsanların DİNLENMEYE herzaman ihtiyacı var Aslında isteğin çok güzel PRATİKLİK açısından fakat bazı şeyler PRATİK olmamalı özellikle SEVGİNİN ilk an alınacağı adres bu çok önemli....kişi gerçek annesi olsun olmasın SEVGİNİN İLK verileceği adres çok önemlidir...

Eğer SEVGİ MERHAMET VE SAYGI içerisinde yeni bir nesil önce AİLE sonrasında ise ÖĞRETMEN ler yetiştirebilirse tüm dünya genelinde bu başarılabilinirse o zaman Dünya daha yaşanabilir bir yer halini alır...

Hayat zorluklarla dolu ama en azından İlk sevginin adresini biliyoruz....Bir robot sistem yada dizayn gerçek sevgisinin hiçbirini veremez...çocuk orada uyur ama uyuduğu gibi ilgisiz ve sevgisiz büyür ...bir bebeğin gözlerini açıp bakması size dakikalar sürse bile emin ol o sizi görsel hafızada beyinde kayıtlıyor olacaktır...bebek büyüdüğünde farketmeden görsel hafızada kayıtlı olanı uygular...eğer görsel hafızada ilgi ve sevgi devamında gülücük olursa bu ileride AİLE ve ÖĞRETMEN vasıtasıyla yayılırsa gelecekte Ülkeye ve Dünyaya yararlı bireyler olurlar....bu konuda her insanın gelecek nesillerin yetişmesi yada yetişebilmesi için görevleri vardır...

Bir bebeğin büyüyüp çocuk olduğu dilimde algı hafızaları açıldığında ailenin rolü devamında ise çevrenin koşulu sonrasında arkadaş seçimi ve öğretmenin verdikleride çok önemli...detaylı bir konu bir projeden çok farklı yerelere gittik ama size şunu demek isterim ki....Bebeklere sunulan her bir gerçek şefkat için size teşekkür ederim.

""sevgiye gelince gerçekten bir çocuğun tebessümü günün yorgunluğunu alabilecek kudrette..."" (Harfiyen sözünüze katılıyorum...bir çocuğun ve bir bebeğin o sevgi dolu bakışlarını gülüşlerini görmek Mükemmel derecede HARİKA diyebilirim...)(ALLAH güzelliklerini masumluklarını eksik etmesin diyelim inşallah..)

Böyle.

spesifik

آزادی قید و بند
tumblr_nwevlaYs3d1sc9gl0o1_500.gif

canı sıkılınca @Ecrin :)

tumblr_mofxgwwtrk1rrwbnqo1_400.gif

@Yahayy antrikot yemeğe giderken
onu bekleyen @lafons7275

tumblr_n7zypa6MGW1tnn2udo1_500.jpg

nakli böyle düşünen @adams77 :)

tumblr_n7zypa6MGW1tnn2udo3_400.gif

seçimden sonra @abdullah birisi

tumblr_n7zypa6MGW1tnn2udo5_400.gif

Selamete rağmen inadına oy vermeye koşan @Kaçak

tumblr_ng6dtm0fbU1qkyq50o1_500.gif

syn @Ebu Computer eşi ile alışverişte

tumblr_mwf7clQOHx1shr72oo4_500.gif
@adams77

tumblr_mwf7clQOHx1shr72oo6_500.gif

@adams77 forumu velveleye verip kaçarken :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
muhtereme @Büşra hanımi, oy verdiğim partinin iktidar olması veya barajı aşması gibi, bir hayalim olmadığı için, seçimden sonra, hayal kırıklığına uğrama,, yani, kabalarımın üstine düşme gibi, durum söz konusu değil....saygıarımla..:)

spesifik

آزادی قید و بند
muhtereme @Büşra hanımi, oy verdiğim partinin iktidar olması veya barajı aşması gibi, bir hayalim olmadığı için, seçimden sonra, hayal kırıklığına uğrama,, yani, kabalarımın üstine düşme gibi, durum söz konusu değil....saygıarımla..:)
öyle bir hayaliniz olmadığını biliyorum
düşme nedeni ağırlığınız zaten
syn ağır abi :)

spesifik

آزادی قید و بند
tumblr_mqqakzs8rR1s4xykpo1_500.gif

Bu da elinden telefonu bir türlü bırakamayanlara gelsin
yau araba sürerken bile kullanıyorlar hayret ...

Kaçak

Yeni
Sen gaza gelsen eve elinde çiçekle giderdin ....
sen gaza gelip anca selamete oy verirsin baba :eek:leyo:

abdullah birisi

Kıdemli Üye
çiçek muhabbeti, beni bozar, öyle law story durumları bana göre değil.... biz sevdikmi adam gibi severiz, dermişim...:)

selamete oy atma meselesine gelince, oda bir ayrıcalık...