Bu mesajım da yönetime !..

Hakperest

Kıdemli Üye
Meydan sosyologa kaldı
Senin olsun meydan sayın psikoloğum

Meydan harbi feci geçti
Yaralılar da meydandan kaçtılar

Herşey bir yanılsama ile başladı, garip doğrusu

Artık hiçbir şey eskisi gibi değil
Virüs sadece yaşamı değil anlayışı da değiştirdi sanki
Kıyametin geri sayımı mı başladı acaba; Dünya için bu kadar kaos fitne ilerlerleme tüketim fazla mı oldu

Gördünüz mü bir forum kavgasını kiyamete bağladım
Zzzıtt bızžt..
the virus not detected

uzAyli

İhvan Forum Üye
Sen baya yıpranmışsın ama kendini yıpratıyorsun o kadar yoğunum ki nefes alacak fırsatım olmadı henüz, herşey önünüze geliyor tabi ben hizmetçi taraf olduğum için:) cafe sahibi bilem kızıyor vah bana vah ... hele dur bi az soluklan sonra lâzim olcak çünkü :)

Cenan

Ordinaryus
Facebook'u sevemedim. Twitter hesabım elden gitti. Arada bakıpta eski günleri yad ettiğimiz forumda da huzursuzluk hakim olmuş. Kimi vahhabi, kimi mezhepsiz, kimi reformist, kimi Şia, kimi müşrik, kimi ne olduğu belirsiz.

Şu anlaşmazlıkları bir tarafa bırakıp şu forumu okunur, takip edilebilir hale getirmek çok mu zordu?

Nefes almak için girdiğimiz yerde nefes alamaz olduk.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Facebook'u sevemedim. Twitter hesabım elden gitti. Arada bakıpta eski günleri yad ettiğimiz forumda da huzursuzluk hakim olmuş. Kimi vahhabi, kimi mezhepsiz, kimi reformist, kimi Şia, kimi müşrik, kimi ne olduğu belirsiz.

Şu anlaşmazlıkları bir tarafa bırakıp şu forumu okunur, takip edilebilir hale getirmek çok mu zordu?

Metod önerisi var mı Ne yapmalı?

Cenan

Ordinaryus
Fırkacılık belasından kurtulmak
Gerçek ehli sünnet Vel cemaat olabilmek
Müslümanı kardeş beklemek
Tekfirden hasetten kinden uzak olabilmek

De... yine her cenah hak benim abicim diyecek

Her fırsatta tarikatlara laf atmak ne oluyor peki?
Bir gurubun yada şahısların yaptıklarıyla koskoca tasavvuf ehlini karalamanın manası nedir?

Kimsenin aynaya baktığı yok.
Herkeste aynı hastalık.
Düzeltmeye önce kendimizden başlamamız lazım, sonra başkaları
(Sözüm genele).

Kaptan

Mecra Yazarı

Kimi de ehli sünnet... listeyi uzatmak mümkün. Siz ehli sünneti saymadiniz digerlerini ötekileştirdiniz çünkü ehli sünnetsiniz bende listeye dahil ederek sizin yaptığınızın aynısı yaptım.

Yanii herkes meseleye kendi zaviyesinden bakıyor. Bu durumda ne siz haklı oluyorsunuz ne de o saydığımız diğer gruplar, liste bir eksi bir artı değişiyor o kadar. Ha doğrusu nedir derseniz zaten nefes alamıyorsunuz doğruyu duyunca hepten nefessiz kalacağınızı düşünerek konuyu uzatmamak daha sağlıklı olacaktir.

Hakperest

Kıdemli Üye
Her fırsatta tarikatlara laf atmak ne oluyor peki?
Bir gurubun yada şahısların yaptıklarıyla koskoca tasavvuf ehlini karalamanın manası nedir?

Kimsenin aynaya baktığı yok.
Herkeste aynı hastalık.
Düzeltmeye önce kendimizden başlamamız lazım, sonra başkaları
(Sözüm genele).
Her cenahı eleştiriyorum
Mümin müminin aynasıdır
Yeri gelir onları savunurum

İki mümin veya grup karşı karşıya gelirse önce barıştırın diyor Allah cc olmadı mazluma yardım edin diyor.
Tarikatler yıllardır uyarılara rağmen müminlere dil uzatıyor
Sence seyir mi etmeliyim

Şeyh olan babamın dayısı makberinde gözyaşlarım sel olur akar. Gerçek tasavvuf erleri hala mevcut tabi ama nedense sesleri kıstırılmış. Dandik tarikatler ortalıkta kaynıyor.
Tasavvuf ehli gönül mü yakarmış.

Cenan

Ordinaryus
Siz ehli sünneti saymadiniz digerlerini ötekileştirdiniz çünkü ehli sünnetsiniz bende listeye dahil ederek sizin yaptığınızın aynısı yaptım.

İyide burda herkes ehl-i sünnet olduğunu iddia ediyor ki.
Ehl-i sünnetsin denilerek tekfir edilenide görmedim.

Cenan

Ordinaryus
Tarikatler yıllardır uyarılara rağmen müminlere dil uzatıyor

Problem bu. Tarikatler. Genelleme yapıyorsunuz.
Bir gurubun yaptığını tüm camiaya veya tarikatlere mal edemezsiniz.
Nureddin Yıldız hoca efendiye vahhabi, mezhebsiz diyen vardır lakin bizim baştacımızdır.
Dergilerimizde de köşesi vardır.
Görüpte bunlarıda mı mezhepsiz yapmışlar dediğimiz muhterem hocalarımız vardır.

Demem o ki hesabını veremiyeceğimiz, karşımıza kul hakkı olarak çıkacak söylemlerden kaçınmalıyız.

Sofuoglu

Ordinaryus
Hahahahaha olay dondu dolasti bana girdi hahaha

Yaw sen istiyorsun ki ben herkesi banlayayim. Burasi oyle bie yer degil. O dedigin benim facebook sayfam ki orada bile her turden insan var. Burasi asiriya kacmadigi surece herkesin konusabildigi bir yer bak mesela sen hala konusabiliyorsun halbuki senin mantigina gore ilk defa peygamberler nurunu omer ongutten aliyor dediginde banlanman lazimdi. Sana bil tahammul ediyor forum.

Dede don yamuk itikadindan. Allah bir de, sonra Muhammed Mustafa gelir de. Olunce omer ongut kurtaramaz seni haberin olsun. Hakperestten beter durumdasin ac gozunu
Ona bu kadar tahammül eden bu forum!,senin gibi sapıklara neden tahammül ediyor peki?@hakperest,@ilke ehli sünnet değilde
"Azrail canımı almaya gelse onu geri gönderirim" diyen Mahmutmu ehli sünnet?omu seni kurtaracak?
Peki cübbeli hocanın ve müritlerinin yüzlerce yediği naneleri, yanmaz kefenleri,sırat köprüsünden geçiren terliklerimi ehli sünnet!!,onlarmı seni kurtaracak..!!
Acaba bu sapıklığınıza rağmen yönetimin seni bir zaman modluğa kadar getirip, sapıklığınızı bildiği halde tasvip edip saygı duymalarına ne demeli...!,
sen ecnebi küfür içerikli filmlerini izlemeye, kadınlarla kızlarla boş muhabbet etmene bak..!

Bak ne oldu @ihvanistanbul 'a kinimi hocasına ve sevdiklerine saldırarak yaptım ve kendi egomu tatmin ettim!!! , aynı onun fakiri' ye, şimdiki adı ilke'ye olan kinini sözde sevdiklerine saldırarak yaptığı gibi...! (kimse burada bir cemaatin, vakfın, görüşün, tarikatın veya ideolojinin temsilcisi değil, @ilke 'nin olduğu gibi..!)
"Evin kristalse başkasının camına taş atmayacaksın! "
Bilmediğin, aklıyın ermediği hususlardada ahkam kesmeyeceksin..!
Sözde aklınca Herkese had bildirmeye kalkışıp, Allah dostlarına saldırarak hadsizlikde etmeyeceksin! , bir gün öyle bir tokat yersinki haberin bile olmaz..!! demiştik sana ama değişen birşey olmamış galiba..!
Bilmem halâ!! anlatabildikimi....!

Kaptan

Mecra Yazarı
Allah Resulunun hiç müritleri yoktu
Hep arkadaşları vardı

ihvanistanbul

AkhenAton
Allah rasulu seyh degil peygamberdi. Peygamberlerin muridi olmaz, ummeti olur. Hz. Ebubekir ra. gibi hem ummet hem arkadas.

Haci bilal efendi gibi hem murid hem arkadas gibi...

Sofuoglu

Ordinaryus
Ashabı vardı,kardeşleri vardı,ümmeti vardı,
arkadaşlarıda vardı lakin hepsi haddini sınırını ve hududunu bilirdi!
Saygıda kusur etmez,emrinden çıkmaz,incitmez,haddini hududunu bilirdi..!
kimin haddine ona arkadaşlık yapmak..
Arkadaş demek akran demek..
Kim Alemlerin Resulüne akran olabilirdiki..!
Amcası dahi önünde eğilip emrine tabi olurken arkadaşı ne olaki...!
İşte bu hadsizlik,bu gevşeklik,bu laubalilik,bu hafife alış çoğunun helakına vesile oluyor lakin farkında değil....!!

Kaptan

Mecra Yazarı
Ukkaşe ile ilgili rivayeti oku
Mağara arkadaşları kimdi ? Vs vs vs

“...Hani inkarcılar O’nu, iki kişiden biri olarak çıkarmışlardı. Onlar mağaradaydı. Arkadaşına: ‘Üzülme, çünkü Allah bizimle beraberdir’ diyordu....” Tevbe suresi

Son düzenleme:

Sofuoglu

Ordinaryus
Arkadaşı var elbet,onlar arkadaştan öte yoldaş,Davadaş..!
Terimlerde takılı kalırsak boğuluruz..
Allahın Resulünün arkadaşı ile bizim bildiğimiz arkadaşlık bir değildir..!
Onunkinde biat var..emre itaat var..
Şimdi nerde böyle bir arkadaşlık var..
Şimdiki arkadaşlık enseye tokat,ayağa çelme..!
Onunla bu mukayese edilirmi hiç...!