Bülent Arınç Cemaat Ak Parti kavgasına son noktayı koydu

korbakor53

Doçent
laf taşıyanlara inanmam
falan gazete gibi olmamalı

eleştirilerin dozunu kaçıranlar
falan filan
tavşan havuç sopa

sen tavşanı gördün havucu gördün

sopa nerde

arınç resmen ayağınızı denk alın
diyor

zaman ve todays zaman da Başbakan a ve hükümete Sözcü gazetesinin yazarları gibi haksızca saldıran, eleştirinin perdesini yırtan bir kaç yazara bırak da laf söylensin azıcık.

Arınç yine 12 den vurmuş. cemaat ile haksız eleştirilerde bulunanları en azından aynı kefeye koymamış.

Dua Nur

Kıdemli Üye
zaman ve todays zaman da Başbakan a ve hükümete Sözcü gazetesinin yazarları gibi haksızca saldıran, eleştirinin perdesini yırtan bir kaç yazara bırak da laf söylensin azıcık.

Arınç yine 12 den vurmuş. cemaat ile haksız eleştirilerde bulunanları en azından aynı kefeye koymamış.

Üstelik bu sataşma gezi olaylarıyla başladı ve sanırım hükümete gidici gözüyle baktılar. Hükümetin gitmeye niyeti olmayınca ve bu imkansız göründüğünde çelişkiler yaşamaya başladılar. En son 11 maddelik bildiri yayınladılar. Halbuki o kadar açıklama yapacaklarına, köşelerine ileri geri ahkam kesenlere bir kaç kelam etselerdi ortalık durulurdu. Onlar hakkında tek bir söz yok. Örneğin başbakan'a neden diktatör dediler?

reis

Kıdemli Üye
İDDİA: Yapılan anketlere göre cemaatin oyu % 3 müş. Seçmen oranına göre hesaplarsak yaklaşık 1 milyon 200 bin cemaat seçmeni var.

Yani cemaat memaat muhabbetleri boşa gayret... :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
İDDİA: Yapılan anketlere göre cemaatin oyu % 3 müş. Seçmen oranına göre hesaplarsak yaklaşık 1 milyon 200 bin cemaat seçmeni var.

Yani cemaat memaat muhabbetleri boşa gayret... :)

ÇOKTANDIR BİLİNEN BİŞR ŞEY BU. BİR MİLYON SEÇMENİN içinden zaten çoğunluk Ak Parti'ye veriyor oyunu. Sorunları bu zaten. Baronlar diğerlerinin oylarını yönlendirme derdinde. Dsp'ye oy vermelri yönünde telkinlerde bulunduktan sonra , koalisyon hükümeti zamanında Hocaefendi Abd'ye gitmek zorunda kalmıştı.

Artık öyle bir yönlendirmeyi açıktan yapamıyorlar. Yeni bir yöntem deniyorlar. Yönlendirme yapan kişiler zaten Ak Parti'ye hiç oy vermediler. Şahin Alpay Solcu olduğunu ve Ak Partiye hiç bir zaman oy vermediğini ve vermeyeceğini söylüyor.açıkça .

Harala gürele arasında bir şeyler yapmaya çalışıyorlar, iyiki sosyal medya var her şey çabuk yayılıyor ve millet çabuk uyanıyor.

manifesto

Yasaklı

bırakmanifesto ya bunca zamandır tanışıyoruz
manifesto nun bu notu yazacağına inanmazdım

dershaneler özel okullara dönüşücekmiş
yahu bir dershane 2 bin lira ise ücreti
en düşük özel okul maliyeti 8 bin lira

manifesto kendinde misin
cemaat dershanelerin kapanmaması için harıl harıl çalışırken
dua nur gibi
sen hangi evrende yaşıyorsun
sen kimsin manifesto

Dershane camiasında olan benim veri
Dışarıdan değil içeriden konuşuyorum
Özel sektör içinde Eğitim sektörü çok geride
Çünkü devlet desteği yok
Aksine köstek oluyor
Batıda model belli
ABD gibi ülkeler bu sorunu çözmüş
Mevcut eğitim sisteminde ABD'DE vakıf okulları neredeyse %50 seviyesinde
Türkiye'de özel öğretimin tüm eğitime katkısı %6-7
Dershanelerin kapatılmasına yönelik çalışmaları hiç bir dershaneci hoş karşılamaz
Ancak dönüşüm için iktidar adım atarsa öğrenci hem dershaneye hem okula gitmek zorunda kalmaz

Sağlıkta ki dönüşüm modeli örnek alınabilir
Devlet Özel sektörden sağlık hizmeti satın aldığı gibi eğitim hizmeti de satın alabilir
Bu zaten kalıcı çözüm olur
Fiyatlar konusunda ise ortalama bir rakam ortaya çıkar
2 bin lira veli verir 2 bin 3 bin lira da devlet verir
Olur biter

Ortalama bir devlet okulunun devlere maliyeti yıllık bir milyondan TL'den fazla
O parayı özel sektöre ödese daha kaliteli ve daha sağlıklı eğitim satın alır
Mesele gayet basit
Ama bunu yapmanın yolu dershaneleri cezalandırmak değil

korbakor53

Doçent
Üstelik bu sataşma gezi olaylarıyla başladı ve sanırım hükümete gidici gözüyle baktılar. Hükümetin gitmeye niyeti olmayınca ve bu imkansız göründüğünde çelişkiler yaşamaya başladılar. En son 11 maddelik bildiri yayınladılar. Halbuki o kadar açıklama yapacaklarına, köşelerine ileri geri ahkam kesenlere bir kaç kelam etselerdi ortalık durulurdu. Onlar hakkında tek bir söz yok. Örneğin başbakan'a neden diktatör dediler?

çok duygusal yazıyorsunuz. olaylar sıcağı sıcağına iken cemaat ve maaşlıları diye ayırım yapmadan cemaate alayınız saydırıyordunuz.

cemaatin Ak partiyi abluka almak gibi bir derdi yok. her yazar kendi dünyasından tavsiyesini eleştirisini yapabilir. kimi haddini aşmıştır, kimi dostane tavsiyelerini dile getirmiştir. yazılar o yazarı bağlar.

cemaate yazarlar üzerinden hüküm verilemez. yazar işi gereği siyaset konuşmak zorunda. cemaatin içinden birisi günlük gazetesini okur, geçer. bazı yazıları beğenir arşivler, bazılarını tasvip etmez ama demek böyle düşününler de varmış diye kanaat getirir.

11 madde aslında o yazarlar ile aynı görüşte olmadıklarının ilanıdır.

Dua Nur

Kıdemli Üye
çok duygusal yazıyorsunuz. olaylar sıcağı sıcağına iken cemaat ve maaşlıları diye ayırım yapmadan cemaate alayınız saydırıyordunuz.

cemaatin Ak partiyi abluka almak gibi bir derdi yok. her yazar kendi dünyasından tavsiyesini eleştirisini yapabilir. kimi haddini aşmıştır, kimi dostane tavsiyelerini dile getirmiştir. yazılar o yazarı bağlar.

cemaate yazarlar üzerinden hüküm verilemez. yazar işi gereği siyaset konuşmak zorunda. cemaatin içinden birisi günlük gazetesini okur, geçer. bazı yazıları beğenir arşivler, bazılarını tasvip etmez ama demek böyle düşününler de varmış diye kanaat getirir.

11 madde aslında o yazarlar ile aynı görüşte olmadıklarının ilanıdır.

Cemaatin gazetelerinde seçtiğimiz siyasiler için olmadık laflar ediliyorsa, cemaatin gazetesine cevap verilir. Kimse dokunulmaz değildir. Herkesin diyecepi varsa duyacağıda vardır.

korbakor53

Doçent
Cemaatin gazetelerinde seçtiğimiz siyasiler için olmadık laflar ediliyorsa, cemaatin gazetesine cevap verilir. Kimse dokunulmaz değildir. Herkesin diyecepi varsa duyacağıda vardır.
olmadik laflara yine ayni gazetenin diger yazarlarindan cevaplar verildi.

veri

Yasaklı
Dershane camiasında olan benim veri
Dışarıdan değil içeriden konuşuyorum
Özel sektör içinde Eğitim sektörü çok geride
Çünkü devlet desteği yok
Aksine köstek oluyor
Batıda model belli
ABD gibi ülkeler bu sorunu çözmüş
Mevcut eğitim sisteminde ABD'DE vakıf okulları neredeyse %50 seviyesinde
Türkiye'de özel öğretimin tüm eğitime katkısı %6-7
Dershanelerin kapatılmasına yönelik çalışmaları hiç bir dershaneci hoş karşılamaz
Ancak dönüşüm için iktidar adım atarsa öğrenci hem dershaneye hem okula gitmek zorunda kalmaz

Sağlıkta ki dönüşüm modeli örnek alınabilir
Devlet Özel sektörden sağlık hizmeti satın aldığı gibi eğitim hizmeti de satın alabilir
Bu zaten kalıcı çözüm olur
Fiyatlar konusunda ise ortalama bir rakam ortaya çıkar
2 bin lira veli verir 2 bin 3 bin lira da devlet verir
Olur biter

Ortalama bir devlet okulunun devlere maliyeti yıllık bir milyondan TL'den fazla
O parayı özel sektöre ödese daha kaliteli ve daha sağlıklı eğitim satın alır
Mesele gayet basit
Ama bunu yapmanın yolu dershaneleri cezalandırmak değil

mesele basit ise
bunca zamandır bu teşvik niye gelmedi 5 yıldır konuşuluyor bu teşvik yasası

artı senin dediğin gibi devletin teşvik vermeye niyeti yok.

muhasebeden kaldın.

veri

Yasaklı
özel okula gönderecek veli sayısı belli iken

dershaneye giden öğrenci sayısı belli iken

manifesto senin hesap yattı. be

şu meşhur adalet kızımız hangi özel okula gidiyordu

tayyip ergenekon un başka ayağı tarafından kuşatılmış
uyan artık

DESIFRE

Yasaklı
....................................