Bunun adı dinci terördür

ihvanistanbul

AkhenAton
Dün “Bu Hristiyani terördür” diye yazdım.

Galiba bir ben böyle yazdım.

Batı medyasında biraz vicdani bir tavır görseydim ve ibadethane basarak 49 kişiyi katleden teröriste “terörist” diyen tek bir Batılı gazete okuyabilseydim, “Acaba hata mı yaptım böyle diyerek” diye düşünebilirdim.

Ancak yapmadılar.

Aynen İslamcı teröristlere “terörist” diyemeyen İslamcı medya gibi davrandılar.

Meseleyi bireysel bir “meczuba” bağladılar, meselenin “dinci” yanını görmezden geldiler. İslamcı teröre “terörist” diyemeyen İslamcı medyadan bile daha iki yüzlü idiler.

İslamcı entelektüelleri anlamak ise hiç mümkün değil zaten.

Zannediyorlar ki, onlar bu saldırıya “Hristiyani terör” demezlerse, Batılılar da “Aaa, bak onlar bu işe soğukkanlı yaklaştı biz de bundan sonra İslamcı terör demeyelim de ayıp olmasın bari” diyecekler.

Bunun adı saflık veya iyi niyet değil, basbayağı salaklıktır.

Bu çok açık biçimde fikri altyapısı bir takım “Hristiyan ve ırkçı” felsefeciler tarafından hazırlanmış, piyasaya sürümü ise Hristiyanlık sosuna bulanmış ırkçı siyasetçiler tarafından yapılmış bir “dinci terördür”.

İslamcı terörün fikri ve felsefi altyapısı nasıl ki Mısır’da hazırlanmışsa, Hristiyancı terörün fikri altyapısı da Fransa’da hazırlanmış besbelli.

Bunların tümü terördür.

Her ikisi de “dinci” terördür.

Ve bu sorumsuz politikacı tipleri, dini kullanarak iktidar olmayı ve iktidar kalmayı sürdürdükleri sürece bu terör tipi giderek artacaktır.

Din siyasete sokulduğu sürece, terör de dine sokulacaktır.

Bunu açık açık söylemekten kaçınmanın hiçbir derde çare olması da muhtemel değildir.

Fatih Altaylı - Bunun adı dinci terördür - HABERTÜRK

bi husben

Kıdemli Üye
Dün “Bu Hristiyani terördür” diye yazdım.

Galiba bir ben böyle yazdım.

Batı medyasında biraz vicdani bir tavır görseydim ve ibadethane basarak 49 kişiyi katleden teröriste “terörist” diyen tek bir Batılı gazete okuyabilseydim, “Acaba hata mı yaptım böyle diyerek” diye düşünebilirdim.

Ancak yapmadılar.

Aynen İslamcı teröristlere “terörist” diyemeyen İslamcı medya gibi davrandılar.

Meseleyi bireysel bir “meczuba” bağladılar, meselenin “dinci” yanını görmezden geldiler. İslamcı teröre “terörist” diyemeyen İslamcı medyadan bile daha iki yüzlü idiler.

İslamcı entelektüelleri anlamak ise hiç mümkün değil zaten.

Zannediyorlar ki, onlar bu saldırıya “Hristiyani terör” demezlerse, Batılılar da “Aaa, bak onlar bu işe soğukkanlı yaklaştı biz de bundan sonra İslamcı terör demeyelim de ayıp olmasın bari” diyecekler.

Bunun adı saflık veya iyi niyet değil, basbayağı salaklıktır.

Bu çok açık biçimde fikri altyapısı bir takım “Hristiyan ve ırkçı” felsefeciler tarafından hazırlanmış, piyasaya sürümü ise Hristiyanlık sosuna bulanmış ırkçı siyasetçiler tarafından yapılmış bir “dinci terördür”.

İslamcı terörün fikri ve felsefi altyapısı nasıl ki Mısır’da hazırlanmışsa, Hristiyancı terörün fikri altyapısı da Fransa’da hazırlanmış besbelli.

Bunların tümü terördür.

Her ikisi de “dinci” terördür.

Ve bu sorumsuz politikacı tipleri, dini kullanarak iktidar olmayı ve iktidar kalmayı sürdürdükleri sürece bu terör tipi giderek artacaktır.

Din siyasete sokulduğu sürece, terör de dine sokulacaktır.

Bunu açık açık söylemekten kaçınmanın hiçbir derde çare olması da muhtemel değildir.

Fatih Altaylı - Bunun adı dinci terördür - HABERTÜRK

dünyadaki katliyamların en büyüklerini batı ve müslüman olmayan diğer dinlere ait teroristler yapmışken
suçlu hep müslüman
tarihten bu yana yapılmış olan toplu ölümlerin failleri hristiyan yahudi ve diğer dinlere mensup topluluklar tarafında yapılmıştır
moğollar anadolu ortaasya ve ortadoğuda giriştikleri katliamlarda 30 milyona yakın türk arap öldürmüşlerdir.
haçlılar kuduse duzenlediklere seferler neticesinde milyonlarca türk ve arap katletmişlerdir.küdüste yahudilerde katledilmiştir
babil kralı filistine gridiğinde bütün yahudileri kılıçan geçirmiş darmadağın etmiştir.keza bizaan kralı herakliyus kuduste yahudileri kılıçtan geçirmiş ortalığı kan gölüne çevirmiştir.
sömürgeci avrupa 50 milyon afrikalıyı katetmiş soykırım yapmış ve hala kana doymamıştır
amerika kızılderrili soyunu neredeyse yok etmiştir.
1.ve 2. dünya savaşlarında 70 milyon insan ölmüş
hala dünyada en büyük katliamca batı medeniyeti islam dinine mensup olmayanlar tafından yapılmaktadır
israilin filistinlilere,ABD nin ırak suriye ve afganistanda ketelttiği milyonları nereye koyacaz
arakanda katledilenler yine müslüman
Avrupanın göbeğinde Boşnaklara yapılan soykırım
ve nice dmktükleri kanlar müslüman kanıyken
hala birileri çıkıp islami terörden bahsediyorsa ancak şerefsiz ve alçaktır.
onlar istiyorki biz sizleri katedelim kadınlarınıza tecavüz edelim çocuklarınızı diri diri toprağa verelim ama siz karşılık vermeyin

yenidenrefah

İhvan Forum Üye