Cafe adams77

adams77

Kanalizasyoncu
Hayat şunu öğretmiyor mu?
Gördüğün bir şey bir başkasına gösteremiyorsun, çünkü aynı gözlere sahip değiliz dimi

spesifik

آزادی قید و بند
Göstermekten sorumlu değiliz yani karşının görüp göremeyeceği bizim alanımız değil
Ama ne gördüğümüzü izah etmekte bir erdem değil midir ?

adams77

Kanalizasyoncu
Göremediğin şeyi yada şeyleri nasıl anlatabilirim ki? Anlatacaklarım senin algın daki şeylere göre şekillencektir.
Görmen gereken şeyleri Kitap zaten misaller ile açıklıyor bazı ayetlerin müteşabih olması bu yüzden zaten

spesifik

آزادی قید و بند
Neyse
Gider ayak benim yüzümden yasak falan yersin de =)
Vicdan yaparım
Teşekkürler

spesifik

آزادی قید و بند
1286

Iftardan sonra millet niye susuyor ki
Harika olmuş browniler yaa
=))

Kaptan

Mecra Yazarı
Ne forumu yaw, surada tatlı yiyoruz demi..
Browniler yanmış mı ne :)

Kaptan

Mecra Yazarı
Onlar ıslak kurabiye kaptancığım. :) Nasıl oldun sonuçlar nasıl sen onu söyle.Ne diyor doktor amcalar yahut teyzeler:)
Doktor teyzeye cuma günü gideceğim ins. Başım ağrıyacak korkusuyla 3 gündür sahurda ağrı kesici alıyorum, bugün almayacağım bakalim sorun olacak mi. Şimdi de bağırsak sorunu yaşıyorum. Ramazandan önce başlamıştı, karnım ağrıyor sürekli. Doktora gidecektim dün akşam araç sorun çıkardı, gaz kaçırıyor. Olduğu yerde bıraktım, bugün onu halledeceğim ins.

Isler de durgun bu aralar..

Bazen sorunlar üst üste geliyor, hayırlısı olsun ins.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Doktor teyzeye cuma günü gideceğim ins. Başım ağrıyacak korkusuyla 3 gündür sahurda ağrı kesici alıyorum, bugün almayacağım bakalim sorun olacak mi. Şimdi de bağırsak sorunu yaşıyorum. Ramazandan önce başlamıştı, karnım ağrıyor sürekli. Doktora gidecektim dün akşam araç sorun çıkardı, gaz kaçırıyor. Olduğu yerde bıraktım, bugün onu halledeceğim ins.

Isler de durgun bu aralar..

Bazen sorunlar üst üste geliyor, hayırlısı olsun ins.

Evet sabır ayındayız :) Allah ferahlık versin. Yaş ilerledikçe belli sorunlar nükzediyor. 40 yaşı geçince gözlük takmaya başladım.50 yi geçince de tiroid bezi iltihabı ve düzensiz çalışması başladı. Hayatta baş ağrısı bilmezdim,şimdi neredeyse ağrımadığı gün yok :) Ramazandan önceki gün de dolgum düştü. :) Müzelik olduk iyi mi :) Allah şifa versin. Bu günler de geçer inşallah Allah beterinden saklasın....

Kaptan

Mecra Yazarı
Geçmis olsun hocam dediğin gibi yaş ilerledikce hastalıklarla tanışmaya başlıyoruz. Biliyorduk ama bu yaslarda anlıyoruz ki hayat gerçekten boşmuş. Boşmuş derken bizi ahirete taşıyacak amellerimiz dışında inan hiçbirseyimiz yok.
O halde ah vah etmemek için heybeyi doldurmaya bakalim derim.

Allah sonumuzu hayretsin..

Hakperest

Kıdemli Üye
Geçmis olsun hocam dediğin gibi yaş ilerledikce hastalıklarla tanışmaya başlıyoruz. Biliyorduk ama bu yaslarda anlıyoruz ki hayat gerçekten boşmuş. Boşmuş derken bizi ahirete taşıyacak amellerimiz dışında inan hiçbirseyimiz yok.
O halde ah vah etmemek için heybeyi doldurmaya bakalim derim.

Allah sonumuzu hayretsin..
Allah cc şifa versin

kebîkec

İhvan Forum Üye
Premsesler gibi uyumuşum =))
Rüya bile gördüm
Bile diyorum nadir rüya görürüm aslında
Bu ay çok sık görüyorum hayr olsun bakalım

Ramazanda gıdım gıdım uyuyoruz. 2 şer saatlik dilimler halinde :) Annelere dua ediyorum bitmek bilmeyen bi enerjileri var. Eve dönünce iftara yakın bazan koltukta gözlerim kapanıyor. Hanım ( Allah Razı olsun ) dipdiri ayakta duruyor. Bütün annelerin oruçları kabul sevapları bol olsun...

spesifik

آزادی قید و بند
Ramazanda gıdım gıdım uyuyoruz. 2 şer saatlik dilimler halinde :) Annelere dua ediyorum bitmek bilmeyen bi enerjileri var. Eve dönünce iftara yakın bazan koltukta gözlerim kapanıyor. Hanım ( Allah Razı olsun ) dipdiri ayakta duruyor. Bütün annelerin oruçları kabul sevapları bol olsun...
Her hatun için geçerli olmasa da
Karşılıksız verici bir yapıya sahibiz
Mutlu ediyor bu
Bilinçaltında hayr ummakta var tabi
Cidden tükenmeyen bir enerji
Işte Allah dengeliyor yoksa kaos olur
Amin cümlemizin inş

Cenan

Ordinaryus
Doktor teyzeye cuma günü gideceğim ins. Başım ağrıyacak korkusuyla 3 gündür sahurda ağrı kesici alıyorum, bugün almayacağım bakalim sorun olacak mi.

Geçmiş olsun. İftar ile sahur arasında 7-8 bardak sıvı tüketmeye çalışın. Yetersiz sıvı alımından dolayı vücuttaki madensel tuz oranında düşme olduğu için başağrısı meydana gelir.