Cahillerin En belirgin ve Çok Sırıtan Özellikleri !

ilke

Paylaşımcı
Türk düşmanı kürtcü sa'it in görüşleri ortadadır. Ne palavra sıksalar boşadır.. Ne kadar ahlak sahibi oldukları fetoş terör örgütü ile sabittir.

"Özgür bir Kürdistan tohumu ekiyorum. Onu geliştirip büyütün" kürt sa'it

Yalnızca bir dakika durup düşünün. Yukarıdaki tümceyi kim söylemiş olabilir? Apo mu? Aklınıza hemen Apo geldiyse, aslında bir bakıma başarılı oldular demektir. Görünen düşmana karşı Türkün savaşması zor olmaz.

İslam ile çelişkileri

Said-i Nursinin düşünce yapısı da İslam inanışı ile çoğu yerde çelişki gösterir. Ve bu çelişkiler İslam alimi olmayanlar tarafından bile hemen anlaşılacak şekilde çok açıktır. Hiç evlenmemesi, Cuma namazına gitmemesi, kendisine Kuran öğreten hocalarına karşı gösterdiği saygısızlık gibi. Ne Yunus Emre ne de diğer İslam büyükleri kendilerini yetiştiren hocalarına karşı Sen bir şey bilmiyorsun. lafını kullanmamıştır. Belki de bundan dolayı Said-i Nursi ders almak üzere gittiği tüm medreselerden kovulmuştur. Cuma namazı kalabalık olarak kılındığından ve kendisinin kalabalık yerlerde namaz kılmaktan huzur bulmadığını söyleyen Saidin durumu son derece ilginçtir. Çünkü Cuma namazı inananlar için müminlerin bir araya toplandığı bir andır ve cemaat ile kılınması zorunludur. Üst üste üç Cuma namazı kılmayan bir Müslümanın cenaze namazı bile kılınmaz.

Dinden ve dünyadan zerre kadara haberi olmayan Ey Fitnebaz ! Seni bu foruma hangi salyangoz satıcısı gönderdi ?
Seni adam yerine koyarak üstelik sorduğun bir ayete de cevap verdim !
Bir defa bahsettiğin "Özgür bir Kürdistan tohumu ekiyorum. Onu geliştirip büyütün" sözünü >Said-i Nursi nerde ne söylemiştir ve hangi eserinde geçmektedir ? Yani, bir iddiada bulunurken geçerli bir kaynak verecen ve isbat edeceksin ! Burası her trülü görüşün yer aldığı bir forumsa da MÜFTERİLER pek hayat bulamamıştır burada !.. İkincisi, Saidi-i Nursi Şeyh Said İsyanına katıl ak şöyle dursun Şeyh Saidi bu tavrından vaz geçirmek için çok çabalamıştır. Üçüncüsü, Said-i Nursi Şafi Mezhebine bağlı bir müslümandı.... Şafilerde Cuma Namazı kılmak için bir Camide enaz 40 kişi olmalıdır. 40 kişinin altındaki camilerde İmam-ı Şafinin mezhebine göre Cuma kılınmaz ! Diğer taraftan evlenmek bir farz değil, sünnet-i seniyyedir. Sünnetlerin terk edilmesi müslümanı günâhlar sadece fazilet yönünden nekaıs olur. Zaten bizatihi Said-in Nursi bu durumunu >"Sakal ve nikâh sünnetini bazı özel durumlarım dolayısıyla terk ettim. İnşaAllah İslâm adına çektiğim eziyetler bu terk ettiğim bu sünnetlere kefaret olur."
demiştir.

Son düzenleme:

ihs@n

İhvan Forum Üye
Çin seddini; iki dağın arasında olmamasına rağmen o set diye tefsirleyen akıl fukaralarına cevaba gerek yok..kürt sa'ite göre; demek ''ortaasyalılar yecüc mecüs''..

Türk kimdir? Öğrenmek isteyene kadim belgeseli öneriyorum;

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Çin seddini; iki dağın arasında olmamasına rağmen o set diye tefsirleyen akıl fukaralarına cevaba gerek yok..kürt sa'ite göre; demek ''ortaasyalılar yecüc mecüs''..

İşkembeden atıyorsun. Tam tersine Bediuzzaman senin dediğini demiş. Sözün sonunda da keramet gösterip sizin insafsız olduğunuzu belirtmiş iyi mi :)

Kâdı Beyzâvî'nin Bir Görüşünü Eleştirmesi

Kur'an'da, Zü'l-Karneyn seddi olarak geçen ve "Beynes'sadefeyn/iki dağın arasında" tabiriyle yeri müphem olarak ifade edilen ve "Ye'cûc-Me'cûc" ün fitne-fesatları yüzünden yapıldığı bildirilen(46) meşhur "sed"in bulunduğu yerin tayininde, Kâdı Beydâvî'nin görüşünün isabetli olmadığını söylemiştir.

Müellifin tenkit metodunu yakından görmek için bizzat kendi ifadesinden okuyalım : "Hem de mukarrerdir ki: Amm, hassa delâlet-i selâsenin hiç birisi ile delâlet etmez. Meselâ: Tefsir-i Beydâvî'de "beyne's-sadefeyn" olan âyetinde Ermeniye ve Azerbeycan dağlarının mabeyninde olan te'viline nazar-ı kat'î ile bakmak en büyük mantıksızlıktır. Zira esasen nakildir. Hem de, tayini Kur'an'ın medlûlü değildir, tefsirden sayılmaz. Zira o te'vil, âyetin bir kaydının başka fenne istinaden bir teşrihidir. Binaenaleyh o müfessir-i celîlin tefsirdeki meleke-i rasihasına böyle zayıf noktaları bahane tutmak, şüpheleri iras etmek, insafsızlıktır.(47)

ihs@n

İhvan Forum Üye
Fetoş, afrikalıya öğretti, size bi Türkçe öğretemedi.. sa'îtLekema dini- kitabından Türk' e ne..

Bak mikrofon burada buraya ne diyeceksen diyeceksin; Naziat Suresi'nde Yakıcı ve Yıkıcı Silahlar

Neymiş bu büyücülük ebcedemebcede bilmeme ne? Böyle sa' it dilinden yazdım ki, belki şakirt cumhuriyet takiyyeci muallimi anlar.

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
Fetoş, afrikalıya öğretti, size bi Türkçe öğretemedi.. sa'îtLekema dini- kitabından Türk' e ne..

Bak mikrofon burada buraya ne diyeceksen diyeceksin; Naziat Suresi'nde Yakıcı ve Yıkıcı Silahlar

Neymiş bu büyücülük ebcedemebcede bilmeme ne? Böyle sa' it dilinden yazdım ki, belki şakirt cumhuriyet takiyyeci muallimi anlar.
Ula ihsan naapiysan
Hec mi Allah'tan korkmiysan
Kinle nefretle konuşiysan
Sen kendinı ne saniysan
Beyle basİT lik ediysen. ..

ihs@n

İhvan Forum Üye
Ula ihsan naapiysan
Hec mi Allah'tan korkmiysan
Kinle nefretle konuşiysan
Sen kendinı ne saniysan
Beyle basİT lik ediysen. ..

Allahtan korkan adamın burada işi ne,
allahtan korkan adamın hem laik-hem müslimlikte işi ne,
Allahtan korkan adamın yalanda-dolanda -rantiyede -kredilifaizli inşaa da işi ne,
allha -kitap-Atatürk takiyyesi yaparsın onu anlayalı çok oldu,
Allah firavun-ebu cehil gibi siz zalimlerin defterinizi çoktan dürümeliy di.

ihs@n

İhvan Forum Üye
Cengizhan bu sanırım
Kümesten tavuk almış tilki gibi
Tek ayak üzerinde dans yapıyor
İşkembei kübradan sallama devam ediyor... Bre ahmak, karinesiz- afaki ''800 bin oyun, ülkücler -derin devlet'' in işi olduğuna inanıyorsunda, muhtar bile olamayan partili cumhurun dış mihrak ve iç işbirlikçi suni derincilerin işi ile milletin başına bela olmadığına niye inanmıyorsun?
Sizi toprak bile kabul etmeyecek- kusacak; Moritanya kabile devletinin akbelediye ruhsatlı, Kürtal da, durduk yerde bina çökmüş -insanlar ölmüş, akbelediye ruhsatlı bayrampaşa da bina çöktü kaldırımda yürüyen okuldan eve dönen 7 yaşında çoçuk öldü.. akmücahit alasamiyen Telekom arena standı müteh'itcisinin asansörü düştü 10 işci öldü.. Bunlar hep mortinayda işlenen cinayetler.. akadalet bakanlığı bunları taksirli kabahat gibi mütalaa ile mahkemeye taşıdı. ılımlı islamın- şakird ve aközalın memuru işini bilir, sözde kemalistlerin ürünü olarak.. Aklayıp paklayıp cehennette gideceklermiş. Hoş bir yaratıcı inancı olan zenginlerin ve sanatcıların reisi- cumhurunun bukadar kul hakkına vurdumduymaz ve kör -sağır kalmasına inanmak pek saflık olur sanırım. Açıkça görülceği üzere öldürmeyi iyi bilen bir akdevlet sözkonusu. Kimse bana hikaye anlatmasın geçen gün trafikte kaza yapan bir kişiyi öldürene müebbet hapis verildi ; Ölümlü Kazaya Neden Olan Sürücüye Müebbet Hapis Cezası Verildi . Dolayısı ile olası kastla birden fazla kişinin ölümüne sebep verenlerin taksirle buna sebep olduğunu, anca siz ilkokul çocuklarına bir de saf duygularla kandırılan insanlara yutturursunuz.. Hülasa sizbusunuz.. Cehennetliksiniz. Akmeleklersiniz.. Vesselam!

Son düzenleme:

kebîkec

İhvan Forum Üye
İşkembei kübradan sallama devam ediyor... Bre ahmak, karinesiz- afaki ''800 bin oyun, ülkücler -derin devlet'' in işi olduğuna inanıyorsunda, muhtar bile olamayan partili cumhurun dış mihrak ve iç işbirlikçi suni derincilerin işi ile milletin başına bela olmadığına niye inanmıyorsun?
Sizi toprak bile kabul etmeyecek- kusacak; Moritanya kabile devletinin akbelediye ruhsatlı, Kürtal da, durduk yerde bina çökmüş -insanlar ölmüş, akbelediye ruhsatlı bayrampaşa da bina çöktü kaldırımda yürüyen okuldan eve dönen 7 yaşında çoçuk öldü.. akmücahit alasamiyen Telekom arena standı müteh'itcisinin asansörü düştü 10 işci öldü.. Bunlar hep mortinayda işlenen cinayetler.. akadalet bakanlığı bunları taksirli kabahat gibi mütalaa ile mahkemeye taşıdı. ılımlı islamın- şakird ve aközalın memuru işini bilir, sözde kemalistlerin ürünü olarak.. Aklayıp paklayıp cehennette gideceklermiş. Hoş bir yaratıcı inancı olan zenginlerin ve sanatcıların reisi- cumhurunun bukadar kul hakkına vurdumduymaz ve kör -sağır kalmasına inanmak pek saflık olur sanırım. Açıkça görülceği üzere öldürmeyi iyi bilen bir akdevlet sözkonusu. Kimse bana hikaye anlatmasın geçen gün trafikte kaza yapan bir kişiyi öldürene müebbet hapis verildi ; Ölümlü Kazaya Neden Olan Sürücüye Müebbet Hapis Cezası Verildi . Dolayısı ile olası kastla birden fazla kişinin ölümüne sebep verenlerin taksirle buna sebep olduğunu, anca siz ilkokul çocuklarına bir de saf duygularla kandırılan insanlara yutturursunuz.. Hülasa sizbusunuz.. Cehennetliksiniz. Akmeleklersiniz.. Vesselam!

İçine ihvanistanbul kaçmış gibi :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Yarın sınavım var kavga yok
Uysal uysal geçinelim

Sende bırak don kişotluğu cengiz
Bırak kargını mızrağını
Yel değirmeni artık sizde minik lord cenapları

sakinleş...ak atımın üzerinde ders çalışırken
Ürkütme tepmesin seni

ihs@n

İhvan Forum Üye
İçine ihvanistanbul kaçmış gibi :)
içine birilerimi kaçıyorda, başkalarının içine birisi kaçtığı iddiasındasın? Dikkat et içine fazla birilerini alma eğilimi gösterme kürt sa' it dini mensupları sonra seni recm mecm ederler maazallah.

kebîkec

İhvan Forum Üye
içine birilerimi kaçıyorda, başkalarının içine birisi kaçtığı iddiasındasın? Dikkat et içine fazla birilerini alma eğilimi gösterme kürt sa' it dini mensupları sonra seni recm mecm ederler maazallah.

Çok iddialı değilim. O yüzden gibi dedim. Kuyruğuna basılmış gibi tepkiler veriyorsun. Daha sakin yazmalısın. Hakaret etmeden ve iğnelemeden yazmalısın. Tarzın buysa bilelim bizde ona göre yazalım. Ya da bekleyelim sen nasılsa gerçek kimliğini faş edersin bir gün :)

ihs@n

İhvan Forum Üye
Hala aynı tavır, ''kuyruğuna basılmış'' sözü direk şahsıma hakarettir, benim kuyruğum yok. Senin varsa bilemem. Burada bu bahsi noktalayalım.. Çünkü sizin sabıka bini aştı ve halen buna rağmen memurluk yapabilmektesiniz?? Sizinle muhatap olmak seviyenize inmek istemiyorum.. Fikri Reddiyelerinizi ortaya yazabilirsiniz. Öğretmen olmanıza da toplum adına üzüldüm ayrıca..

Hakperest

Kıdemli Üye
Ülen cengizden zeki çıktı
İyi laf sokma potansiyeli var
Kaçağı döver bu
Dede cengizhan birleşimi bir şey
İyi bir rakibi de olsa foruma şenlik :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hala aynı tavır, ''kuyruğuna basılmış'' sözü direk şahsıma hakarettir, benim kuyruğum yok. Senin varsa bilemem. Burada bu bahsi noktalayalım.. Çünkü sizin sabıka bini aştı ve halen buna rağmen memurluk yapabilmektesiniz?? Sizinle muhatap olmak seviyenize inmek istemiyorum.. Fikri Reddiyelerinizi ortaya yazabilirsiniz. Öğretmen olmanıza da toplum adına üzüldüm ayrıca..
Senin toplum adına üzülmen topluma hakarettir. Sen okuduğunu ters anlarken nasıl reddiye yazmaya cüret edebiliriz. Tanışalı kaç gün olmuş bin tane sabıka çıkarıyorsun. Kitap oku tesbih çek seyahat et. Psikolojin bozulmuş senin. Her şey iyi olacak falan de . Birşeyler yap.