Cani ve zani liseliler

ihvanistanbul

AkhenAton
Evlilik pahali, zina ucuz.

Gecim zor.

Ayrica:
Halk icinde muteber bir nesne yoktur Devlet gibi!

Devlet ictimai hayatida duzene koyar. Ticareti, sosyal yasami bile kanuna baglar ( en basitinden kapali alanda sigara yasagi gibi ) devleti yol yapan hastane yapan baskada birseye karismayan role indirgerseniz baska devletler sizin yapmadiginizi yapar karismadiginiza karisir. Devlet dedigin organ millet adina karar alip uygulayan mekanizmadir. Yonetenler milliyetci/milletci olurlarsa refah artar. Kendilerini dusunurlerse halk sefillestikce burokrasi zenginlesir.
Bilgisayar basina gecince dusuncelerimi daha derli toplu yazarim insaAllah. Hayirli geceler

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Abilerim ablalarım biz ne ara devlet kafalı olduk anlamıyorum ...
Devlet eli ile kanunla nizamla sivil hayata şekil veremezsiniz ...
Emirle evlendirip , emirle çocuk sahibi yapamazsınız ...
Yapmaya çalışırsanız bu devletin kurucu kadrosu gelsin aklınıza ....
Emirle şapka giydirip emirle oy attırdı ...
Sonuç ortada ...
Devletten beklentimiz , sadece kamu düzeni ve teknik alt yapıdır ...
Yol yapsın hastane yapsın okul yapsın ...
Hatta o aşamaya gelelim ki , müfredat bile belirlemesin bize ...
Sivil olalım , sivil düşünelim artık ...
Hadi ilmi geniş abilerimiz şuraya yazsın , imamı Azam’ın meşhur mescidin pencerelerini bile saymam sözünü ...
Mevcut iktidar ile ilişkimizde bu çerçevede olmalı , iktidar bana dava üretmesin , bana gölge etmesin yeter ...
Devlet düşkün aciz ve sosyal olarak toplumun en alt katmanına , zayıfı savunmasızı korusun yeter ..
Onlara imkan versin yeter ...
Hatta bu konularda dahi devlet değil keşke sivil toplum ön ayak olsa ...
Ve kadın konusunda devlet politikasından çok , evlatlarımıza politika düşünüp kadını hakettiği konuma bizler getirsek gerçekten ihya oluruz ...
Ama biz okullarda 3 dk gevşek gevşek okunan andımızdan dahi korktuğumuz için , çocuklarımıza 30 dk ayırıp nicelerini yetiştiremediğimiz için herşeyi devlete yıkıp , ahkam kesmeyi severiz ...
Bakınız bizler canlı şahitleriyiz , devlet eliyle yetişen nesiller şu an kurucu ideolojiyi devam ettiremiyor ...
Ağır yaralı , oysa devleti seferber edip 10 yılda 10 milyon genç olmuşlardı ...
Devletten değil , insandan umun , insana yatırım yapın , başta evlatlarınıza ...

müfredatı kim değiştirecek benmi, yani eğitime kim yön verecek, hadi ben çocuğumu 17 yaşında evlendirmek istiyorum, çocuk yaş mı 17 yaş, devleti nasıl karıştırmayacağız bu işe. toplum ahlakına yön verenler kim, toplumun kendisimi, yoksa devletmi,
veya devlet burda iyi veya kötü rol alabilirmi veya etkisi varmıdır, ya din, müslümanlar zaten kendi çabalarıyla, devlete rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyor,, yahu, her yönden cahil bırakılmış toplum, kendi çocuklarına ne verebilir, ahlakı olmayan ahlak dersini nasıl verecek çocuğuna, sokakta, kelimei şahadeti söylemeyen yada anlamını bilmeyen milyonlar var, abdestin farzlarını saydırmıyorum ha...hadi kendi çocuğumu muhafaza etmeye çalışalım, ya okuldaki veledlerden nasıl koruyacaksın, bırak okulları iyileri müstesna medreseler bile kan kaybetmiş, ordaki çocuklardan nasıl koruyacağız....100 yıllık cumhuriiyet çocuklarıyız vede halimiz ortada....

kebîkec

İhvan Forum Üye
“Kadın ve erkeklerin toplumsal olarak klişeleşmiş rollerine dayalı önyargıların, törelerin, geleneklerin ve diğer uygulamaların kökünün kazınmasını amaçladığı” bu cümleyi açabilirmisin hocam, sence ne demek isteniyor.....

Hangi cümle ?

Hakperest

Kıdemli Üye
AHMET HAKAN: BEN KADEM'CİYİM

Tartışmalara katılan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, "Benim safım belli: Ben KADEM'ciyim" başlıklı yazısında nedenlerini paylaştı:

"AİLENİN korunması, mahremiyeti ya da kutsallığı adına kadına şiddete göz yumamayacağım için... KADEM'ciyim..

Boşanmak isteyen karılarını öldürmek için fırsat kollayan heriflere hiçbir biçimde fırsat verilmemesi için... KADEM'ciyim..

"Bu kadınlar da çok oldu... Bir tokat atınca hemen uzaklaştırma alıyorlar" falan diyen tiplere meydan verilmemesi için... KADEM'ciyim..

Pusular kurup pompalı tüfeklerle eşlerini, sevgililerini öldüren adamların gün yüzü görmemeleri için... KADEM'ciyim..

Kutsal değerlerin arkasına saklanarak kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ve şiddeti meşru göstermeye çalışanlara alan açmamak için... KADEM'ciyim..